Valsts robežsardzes koledža Valsts robežsardzes koledža Valsts robežsardzes koledža

EN LV Lapas karte

REFLEKTANTU IEVĒRĪBAI! Apstiprināti jaunie "Uzņemšanas noteikumi Valsts robežsardzes koledžā 2021./2022.mācību gadā profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze” (pamatuzņemšana)"
Par mums
Aktualitātes
2021.gads
2020.gads
2019.gads
2018.gads
2017.gads
2016.gads
2015.gads
2014.gads
2013.gads
Sludinājumi
Normatīvie akti
Programmas
Kursi
Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi
Bibliotēka
Kinoloģijas dienests
Sadarbības partneri
Foto un video
Publikācijas
Saites
Publiskie iepirkumi
Publiskie pakalpojumi
Sabiedrības līdzdalība
Nozares politika
Starptautiskās organizācijas
Eiropas savienība
ERASMUS
Studējošajiem
VRK Padome
Robežsardzes muzejs
Ārpus formālā izglītība
Sports
Personas datu aizsardzība
Budžets


2013.gada 28.decembrī

Projekta OLAF/2013/D5/031 izpilde

Šī gada 30.septembrī tika parakstīts granta līgums starp Valsts robežsardzi un Eiropas Komisiju par projekta OLAF/2013/D5/031 „Kinoloģijas dienesta kapacitātes stiprināšana narkotisko vielu un tabakas meklēšanas jomā” realizāciju. Projekta mērķis ir paaugstināt Valsts robežsardzes kinoloģijas jomas amatpersonu zināšanas un praktiskās iemaņas vielu meklēšanas (tabakas un narkotiskās vielas) dienesta suņu apmācības un izmantošanas jomā, uzlabot kinologu apmācības iespējas, veicināt vielu nelegālās transportēšanas pāri ES ārējai robežai atklāšanu un novēršanu.

Projekta ietvaros no šī gada 21.oktobra līdz 25.oktobrin VRK KD kinoloģijas centrā tika organizēts un norisinājās teorētiski praktiskais seminārs „Suņu psiholoģija. Darbs ar „klikeri””, kuru vadīja Dānijas Nacionālās policijas Kinoloģijas centra eksperti. Seminārā tika runāts par dienesta suņu psiholoģiju un apmācības metodiku.

Abos semināros īpaša uzmanība pievērsta praktiskajām nodarbībām ar dienesta suņiem. Iegūta informācija par jaunākajām apmācības metodēm, ko kinologs var izmantot savā darbā suni apmācot un ar to strādājot.

Minētā projekta ietvaros tika iepirkti 6 dienesta suņi, kas tiks attiecīgi apmācīti un nodoti turpmākajam darbam Robežsardzes teritoriālajām pārvaldēm.

Iegādāti 10 datori, kurus izmantos kinologu un dienesta suņu apmācībām, kā arī instruktoriem apmācību procesam.

Iepirktas 17 GPS iekārtas, kas paredzētas izmantošanai kinologu darbā un 3 GPS iekārtas, kas speciāli pielāgotas izmantošanai uz dienesta suņiem (iestrādātas kakla siksnās). GPS iekārtas tiks izmantotas dienesta suņu apmācības un pārbaudes procesā Valsts robežsardzes koledžā un teritoriālajās pārvaldēs, lai kontrolētu dienesta suņu efektīvu izmantošanu pārmeklējot noteiktus apvidus, meklējot kontrabandas slēpņus, koriģētu kinologu taktiku, kā arī novērtētu dienesta suņa spējas sekot pārkāpēju (kontrabandistu) pēdām.

Projekta realizācijas rezultāts:

- tiks palielināta robežuzraudzības intensitāte, palielināta kinologu darba efektivitāte atklājot, identificējot, izsekojot un aizturot personas, kas cenšas pārvietot pāri valsts robežai ārpus robežšķērsošanas vietām akcīzes preces (tabakas izstrādājumus), tā uzlabojot Eiropas Savienības ārējās sauszemes robežas uzraudzību un kontroli;

- tiks ierobežota un novērsta iespējamā valsts robežas nelikumīga šķērsošana, kontrabandas (cigarešu) pārvietošanā, kā arī paaugstināta valsts robežas drošība, efektīvāk izmantojot Valsts robežsardzes rīcībā esošos dienesta suņus;

- tika uzlabotas robežuzraudzības metodes, kuras veicinās tabakas un cigarešu kontrabandas apkarošanu.

Projekta realizācijas kopējās izmaksas plānotas 35151 EUR apjomā, no tām 17575 EUR līdzfinansē Eiropas Savienība.

2013.gada 20.decembrī

Robežsargu skolas kadetu zvērests

Š.g. 20.decembrī Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, notika svinīgais zvēresta došanas pasākums VRK Robežsargu skolas kadetiem, kuri uzsāka mācības pēc gada profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” š.g. 1.septembrī.

Laiks ļāva robežsargiem organizēt pasākumu saskaņā ar plānu: lietus netraucēja svinību dalībniekiem noteiktajā laikā pulcēties VRK ierindas laukumā. Pēc apmācāmo nostādīšanas divrindu ierindā pretī Valsts robežsardzes koledžas vadībai, viesiem, VRK Robežsargu skolas priekšnieks majors Viktors Sprukts noziņoja VRK direktoram pulkvedim Arvīdam Liepiņam par personāla gatavību sākt zvēresta pieņemšanas rituālu. A.Liepiņa kungs svinīgā uzrunā atklāja svētkus.

Pasākuma pamatdaļā 76 VRK Robežsargu skolas Pirmās un Otrās mācību rotas kadeti deva zvērestu par uzticību savai valstij. Katrs robežsargs ar dienesta ieroci - automātu rokās ierindas laukuma centrā nolasīja zvēresta tekstu, parakstījās uz zvēresta veidlapas un pēc atbildīgo amatpersonu atļaujas atgriezās ierindā.

Svētku noslēgumā kadeti saņēma apsveikumus, notika fotografēšanās ar vecākiem, draugiem. Viesi robežsargu pavadījumā apmeklēja svarīgākos VRK objektus, kur apmācāmie mācās, nodarbojas ar sportu, pavada brīvo laiku.

2013.gada 16.decembrī

„Ziemassvētki – ikvienam no mums”

Advente – tas ir gaišais pārdomu laiks, kad ikvienā iemājo pirmssvētku sajūta un sirdī uzplaiksnī labestības dzirksts. Šai laikā mēs visvairāk atceramies tos, kuriem šai dzīvē neiet tik labi kā mums – par vientuļiem cilvēkiem un bērniem, kuriem pietrūkst ģimenes mājīguma un vecāku sirds siltuma.

Iesaistoties labdarības akcijā „Ziemassvētki – ikvienam no mums”, Valsts robežsardzes koledžas personāls un it īpaši Valsts robežsardzes koledžas un VRK Robežsargu skolas kadeti jau sesto gadu pēc kārtas sagādāja dāvanas Maltas speciālās sanatorijas internātskolas un Tiskādu sanatorijas internātskolas audzēkņiem.

Akcijai noslēdzoties, š.g. 16.decembrī visas sarūpētās dāvanas (grāmatas, drēbes, galda spēles u.c.) tika nogādātas uz abām skolām. Šogad īpašu Ziemassvētku noskaņu bērniem uzbūra Valsts robežsardzes koledžas Studējošo pašpārvaldes pārstāvji – VRK 3.mācību rotas kadeti, kuri, izrādot iniciatīvu, kopā ar Vispārizglītojošo priekšmetu katedras speciālisti K.Zeltiņu, sagatavoja sirsnīgu muzikālu priekšnesumu un priecēja visus klātesošos ar skaistām dziesmām un jautrām rotaļām.

Priekšnesuma noslēgumā, kā allaž, ar īpašām ovācijām tika sagaidīti dienesta suņi. Bērni varēja noskatīties vairākus paklausības vingrinājumus un personu apriešanas vingrinājumu, kurā tika iesaistīts viens no klātesošajiem. Taču, neskatoties uz to, vislielākās emocijas skolēnos izraisīja bīstamu personu aizturēšanas paraugdemonstrējums, kurā suņa spēcīgie kodieni un ugunīgās acis, nevienu neatstāja vienaldzīgu.

Jāatzīmē, ka brauciena laikā arī mūs sagaidīja kāds pārsteigums, jo Maltas speciālās sanatorijas internātskolas audzēkņi kopā ar savu mūzikas skolotāju bija mums sagatavojuši burvīgu muzikālo apsveikumu.

Paldies Maltas speciālās sanatorijas internātskolas un Tiskādu sanatorijas internātskolas vadībai par silto uzņemšanu.

2013.gada 16.decembrī

Valsts robežsardzes koledžā notiks Robežsargu skolas kadetu zvēresta došanas pasākums

Š.g. 20.decembrī Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Zavoloko 8, Rēzekne, tiks organizēts svinīgais zvēresta došanas pasākums 76 VRK Robežsargu skolas kadetiem, kuri uzsāka mācības pēc gada profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” š.g. 01.septembrī.

Pasākuma vieta - Valsts robežsardzes koledžas ierindas laukums, sākums - plkst. 12:00.


Svinību plāns:

- 11:30-11:50 – VRK Robežsargu skolas kadetu vecāku un ciemiņu sagaidīšana.
- 12:00-12:45 – VRK Robežsargu skolas kadetu zvēresta došanas pasākums.
- 13:00-13:30 – VRK Robežsargu skolas kadetu vecāku un ciemiņu iepazīšanās ar VRK mācību korpusu un dienesta viesnīcu; Valsts robežsardzes koledžas un VRK Robežsargu skolas vadības pārrunas ar kadetu vecākiem.
- 12:00-13:30 – Pasākuma fotografēšana, videofilmēšana.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu, norisi, kopējo jautājumu koordināciju – VRK Robežsargu skolas priekšnieks majors Viktors Sprukts, tālr. 64603684, 28390555, e-pasts: viktors.sprukts@rs.gov.lv.

2013.gada 15.decembrī

Valsts robežsardzes koledžas cīkstoņu sporta aktivitātes

Š.g. ziemā divi Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas kadeti ar panākumiem startēja sporta pasākumos, kas notika lielākās Latvijas pilsētās Rēzeknē, Rīgā un Daugavpilī.

Novembra beigās Rēzeknē ierindnieks Vladislavs Ļebedevs savā svara kategorijā (līdz 66 kg) izcīnīja 1.vietu Starptautiskajā turnīrā grieķu-romiešu cīņā „Rēzekne 2013”. Robežsargs turnīrā tikās sacentās ar Latvijas un Lietuvas cīkstoņiem.

Rīgā ierindnieks Aleksandrs Linkevičs ieguva godalgoto 2.vietu Latvijas XXIV Universiādes sacensībās brīvajā cīņā svara kategorijā (līdz 84 kg). Universiādē sacentās sportisti no Latvijas augstskolām.

Decembra vidū, 14. un 15.decembrī, Daugavpilī Vladislavs Ļebedevs Latvijas komandas sastāvā piedalījās III Starptautiskajā turnīrā grieķu-romiešu cīņā, kas veltīts sporta meistara P.F.Krupeņina piemiņai. Sacensībās, kurās sacentās 9 valstu pārstāvji, uzvarēja mūsu valsts izlase. Šajā pasākumā medaļas saņēma tikai komandas. Par katru individuālo uzvaru izlases saņēma vienu punktu. Jāatzīmē, ka V.Ļebedevs uzvarēja katrā cīņā sacensību laikā, aktīvi palīdzot savai komandai iegūt 1.vietu.

2013.gada 11.decembrī

Notika Padomes sēde

Š.g. 11.decembrī Valsts robežsardzes koledžas konferenču zālē notika noslēdzošā VRK Padomes sēde, kurā tika apstiprināti Uzņemšanas noteikumi Valsts robežsardzes koledžā 2013./2014.mācību gadā profesionālās tālākizglītības programmā (papilduzņemšana) un VRK Padomes darba plāns 2014.gadam.

2013.gada 8.decembrī

Rēzeknē tikās Latvijas un Igaunijas volejbolistu komandas

Š.g. 8.decembrī Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā, tikās divas volejbolistu komandas: Latvijas “RTU/Robežsardze” un Igaunijas Tartu ”Bigbank”. Mūsu valsts volejbolistus visa mača laikā lielajā sporta zālē atbalstīja vietējie spēles līdzjutēji, visdzīvāk – robežsargi, Valsts robežsardzes koledžas personāls.

“RTU/Robežsardze” un Tartu ”Bigbank” spēle notika abu valstu apvienotā vīriešu volejbola čempionāta - SCHENKER līgas 2013./14.gada sezonas – ietvaros. Sporta tikšanās beidzās ar “RTU/Robežsardze” uzvaru – 3-0 Latvijas komandas labā.

SCHENKER līgas turnīrs volejbolā, jau devītais, šogad sākās 6.oktobrī. Sacensībās piedalās desmit Latvijas un Igaunijas stiprākie vīriešu volejbola klubi. Čempionāta līdere kopvērtējumā ir ”Bigbank” komanda, “RTU/Robežsardze” ir ceturtajā vietā.

Sacīkstēs ar kaimiņvalsts sportistiem mērojas spēkiem četras Latvijas komandas: “RTU/Robežsardze”, “Biolars”/”Jelgava”, “Poliurs”/”Ozolnieki” un “Daugavpils Universitāte” (DU). “RTU/Robežsardze” savu nosaukumu ieguva jaunajā sezonā, iepriekšējais kluba nosaukums bija “Lāse-R”. Pērn SCHENKER līgas volejbola čempionātā komanda “Lāse-R” ieguva 3.vietu.

“RTU/Robežsardze” komandas galvenais treneris ir Raimonds Vilde.

SCHENKER līgas ģenerālsponsors ir DB SCHENKER, Deutsche Bahn grupas uzņēmums, kas nodarbojas ar starptautiskajiem un iekšzemes sauszemes pārvadājumiem, avio, jūras, dzelzceļa kravu pārvadājumiem, noliktavu un muitošanas pakalpojumiem.

Novēlēsim mūsu volejbolistiem panākumus turnīra turpinājumā!

2013.gada 4.decembrī

Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā notiks
SCHENKER Līgas sacensības volejbolā

Š.g. 8.decembrī plkst.16:00 Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā (Zavoloko 8, Rēzeknē) notiks SCHENKER Līgas sacensības volejbolā, kuras ietvaros sacentīsies sacensību līderis Tartu "BIGBANK" komanda ar stiprāko Latvijas komandu "RTU/ROBEŽSARDZE".

Pasākuma kopējo jautājumu koordinators - VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss, tālr. 64603693, e-pasts: vladimirs.kloss@rs.gov.lv.

Skatītājiem ieeja bez maksas!

2013.gada 29.novembrī


No š.g. 25.- 29.novembrim Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants Dzintars Pavārnieks un Valsts robežsardzes koledžas Vispārizglītojošo priekšmetu katedras lektore majore Diāna Soboļeva Nordplus programmas ietvaros apmeklēja Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmiju.

Projekta nosaukums ,,Robežsargu izglītības kvalitātes stiprināšana”. Projekta mērķis - stiprināt Latvijas un Somijas robežsargu izglītības kvalitāti: salīdzināt robežsargu izglītības programmu un atsevišķus studiju kursu saturisko kvalitāti un paredzētos studiju rezultātus, nodrošināt valstu pedagogu profesionālo kompetenču pilnveidošanu un inovatīvās pieredzes iegūšanu, labākās prakses un modernu mācību metožu apmaiņu robežkontroles un profesionālās terminoloģijas krievu valodā jomā.

Vizītes laikā Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji tikās ar Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmijas vadību un pasniedzējiem un apsprieda šādus jautājumus:

- Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmijas struktūra, galvenie uzdevumi un mācību procesa organizācija;

- Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmijā īstenojamās mācību programmas;

- Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmijas materiāli tehniskā bāze;

- Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmijas pasniedzēju vadīto nodarbību Robežuzraudzībā un Profesionālajā krievu valodā novērošana un piedalīšanās tajās;

- Speciālās taktikas apmācības un likumpārkāpēju aizturēšanas pamatprincipu salīdzināšana;

- Pielietojamo mācību metožu salīdzināšana;

- Valsts robežsardzes koledžas pedagogu nodarbību vadīšana Bakalaura programmas 3.kursa studējošajiem Robežuzraudzībā un Profesionālajā krievu valodā.

Jauniegūtā pieredze un zināšanas pielietotas robežkontroles un profesionālās terminoloģijas krievu valodā mācību kursu programmu saturiskajā pilnveidošanā, kā arī nodarbību kvalitatīvā norisē, bet informācija par braucienā gūto tika prezentēta citiem Valsts robežsardzes koledžas pedagogiem.

2013.gada 29.novembrī

Norisinājās konkurss „Eiropas Savienības erudīts 2013”

Šī gada 29.novembrī Eiropas Savienības ( ES) mājā notika konkurss „ES erudīts 2013”, kuru organizēja Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs.

Šāds konkurss tika organizēts pirmo reizi un tajā piedalījās 16 studenti no 10 Latvijas augstākās izglītības iestādēm. Ņemot vērā to, ka visā ES 2013.gads ir pasludināts par Eiropas Pilsoņu gadu, kura ietvaros tiek veicināta izpratne un zināšanu līmeņa paaugstināšana par tiesībām un pienākumiem, ko nodrošina Savienības pilsonība, tad konkursa „ES erudīts 2013” mērķis bija veicināt studentu zināšanas un izpratni par ES un Latvijas dalības ES aktualitātēm.

Konkurss norisinājās divās kārtās - pirmajā kārtā dalībnieki savstarpēji sacentās, atbildot uz 20 erudīcijas jautājumiem, savukārt, dalībai otrajā kārtā tika izvirzīti 5 konkursanti, kas pirmajā kārtā saņēma augstāko punktu skaitu, un viņu zināšanas intervijas veidā vērtēja tam īpaši izveidota žūrija.

Valsts robežsardzes koledžu pārstāvēja 3.mācību rotas kadete kaprāle Inesa Karačune. Valsts robežsardzes koledžas kadete veiksmīgi izpildīja 1.kārtas nosacījumus un par piedalīšanos, kā arī gūtajiem panākumiem tika apbalvota ar piemiņas balvu.

Uzvaru konkursā un titulu „ES erudīts 2013” izcīnīja Latvijas Universitātes studente Maija Locāne.

2013.gada 29.novembrī

Robežsargi uzvarēja Iekšlietu ministrijas futbola sacensībās

Š.g. 29.novembrī Rīgā, Iekšlietu ministrijas (IeM) Veselības un sporta centra bāzē notika Iekšlietu ministrijas 2013.gada spartakiādes sacīkstes futbolā (telpās). Pasākumā piedalījās Valsts policijas (VP), VP Rīgas reģiona pārvaldes, Rīgas pilsētas pašvaldības policijas, Drošības policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts robežsardzes (VRS) un sporta biedrības „Dinamo” pārstāvji.

Iekšlietu ministrijas 2013.gada spartakiādes sacensībās futbolā (telpās) uzvarēja robežsargi, 2.vietu ieguva Rīgas pilsētas Pašvaldības policijas futbolisti, 3.vietu - sporta biedrības „Dinamo” komanda.

Valsts robežsardzes izlases sastāvā šogad bija iekļauti 7 Valsts robežsardzes koledžas (VRK) futbolisti Atis Litaunieks, Ervīns Krainis, Aleksandrs Macuks, Ervīns Ziemelis, Edgars Vjalkins, Aigars Smirnovs, Uģis Kļaviņš, 3 VRS Ludzas pārvaldes - Aigars Bondars, Dmitrijs Silovs, Rihards Rižovs, kā arī VRS Daugavpils pārvaldes sportists Jurijs Halimons un VRS Rīgas pārvaldes - Edgars Locāns.

Iepriekš minētie robežsargi novembra vidū Rēzeknē tikās futbola sacīkstēs Valsts robežsardzes 2013.gada spartakiādes noslēgumā.

Par VRS futbolistu komandas pārstāvi IeM 2013.gada spartakiādē bija nozīmēts VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss.

Pērn IeM 2012.gada spartakiādes futbola sacensībās robežsargu izlase arī uzvarēja.

2013.gada 23.novembrī

VRK studējošie piedalās sesijā
„Students Olimpiskajā kustībā”

Šī gada 22.- 23.novembrī Latvijas Olimpiskā akadēmija (LOA) Rēzeknes Augstskolā organizēja sesiju „Students Olimpiskajā kustībā”, kurā piedalījās pārstāvji no Latvijas Olimpiskās kustības, Rēzeknes Augstskolas un Valsts robežsardzes koledžas (VRK). Sesijas mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar Olimpisko kustību pasaulē un Latvijā, radīt vēlmi aktīvi iesaistīties olimpiskajā kustībā. Valsts robežsardzes koledžu pasākumā pārstāvēja Trešās mācību rotas kadeti kaprāle Svetlana Ginbare, kaprāle Renata Radeviča, kaprālis Sergejs Minčenko un kaprālis Juris Vorza.

Pirmajā pasākuma dienā sesijas dalībnieki tika iepazīstināti ar aktuālāko informāciju par LOA, Sporta muzeju un sporta kultūrvēsturiskā mantojuma nozīmi Olimpiskajā kustībā, Ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos un brīvprātīgo darba pieredzi. Informāciju prezentēja LOA viceprezidents un LR Saeimas deputāts Ivans Klementjevs, LOA viceprezidente un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas docente Biruta Luika, LOA izpilddirektore un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas docente Antra Gulbe, kā arī Latvijas Sporta muzeja sabiedrisko attiecību un izglītojošā darba speciālists Guntis Vāveris. Tika organizēta ekskursija „Naksnīgā Rēzekne”, kuru vadīja Rēzeknes Augstkolas docents Aivars Kaupužs.

Otrā pasākuma diena sākās ar ekskursiju Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā, turpinājumā klātesošie tika iepazīstināti ar VRK Kinoloģiskā centra darbību, kā arī bija iespēja aplūkot VRK muzejā esošos muzejiskos priekšmetus un iepazīties ar nozīmīgākajiem pavērsieniem Valsts robežsardzes vēsturē.

Divu dienu pasākumu noslēgumā Rēzeknes Augstskolā tika rīkota viktorīna par sesijas laikā apskatītajiem jautājumiem un iegūtās informācijas apkopošana.

Izsakām pateicību LOA un Rēzeknes Augstskolai par iespēju piedalīties minētajā pasākumā!

2013.gada 22.novembrī


No š.g. 18. līdz 22.novembrim Valsts robežsardzes koledžas Izglītības un koordinācijas nodaļas galvenā inspektore majore Jeļena Rimša Mūžizglītības programmas Erasmus apakšprogrammas personāla mobilitātes ietvaros apmeklēja Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmiju un Igaunijas Republikas Policijas un robežsardzes koledžu.

Mobilitātes mērķis - piedalīšanās Starptautiskajā Erasmus un apmācību personāla nedēļā. Tikšanās notika ar pasākumā „Starptautiskā Erasmus un apmācību personāla nedēļa” iesaistītājiem dalībniekiem no Polijas, Čehijas, Ungārijas, Somijas.

Mobilitātes laikā koledžas pārstāve iepazīties ar Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas un Igaunijas Republikas Policijas un robežsardzes koledžas pieredzi mācību/studiju procesa plānošanā, Inovatīvo tehnoloģiju centru, e-studiju sistēmu.

2013.gada 15.novembrī

Rēzeknē tikās stiprākās Valsts robežsardzes futbolistu komandas

Š.g. 14.-15.novembrī Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, norisinājās Valsts robežsardzes (VRS) 2013.gada spartakiādes sacensības futbolā (telpās). Pasākumu VRK Sporta mācību centra (SMC) lielajā sporta zālē 14.novembrī plkst. 09:45 atklāja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš. Divu dienu laikā VRK Sporta mācību centrā turpinājās futbolistu spēles. Šajā sporta veidā robežsargu spartakiādes ietvaros sacentās VRS Ludzas, Daugavpils, Viļakas, Rīgas, Ventspils teritoriālo pārvalžu, Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji.

2013.gada futbola sacensībās 1.vietu ieguva VRS Ludzas pārvaldes komanda, 2.vietu izcīnīja Valsts robežsardzes koledžas izlase, 3.vietu - VRS Daugavpils pārvaldes.

Godalgoto vietu ieguvēju apbalvošana notika SMC lielajā sporta zālē sacīkšu svinīgajā noslēguma daļā. Pulkvedis A.Liepiņš pasniedza uzvarētājiem kausu un diplomu, 2. un 3.vietas ieguvēji saņēma diplomus.

VRS Ludzas pārvaldi šogad futbola laukumā pārstāvēja virsleitnants Igors Pokuļs, virsleitnants Leonīds Razumejevs, virsleitnants Valērijs Selezņovs, virsseržants Dmitrijs Silovs, seržants Oļegs Reinikovs, seržants Artūrs Kravčenko, seržants Juris Narnickis, seržants Vitālijs Borisenko, kaprālis Edgars Lazovskis, kaprālis Juris Potapovs, kaprālis Rihards Rižovs un kaprālis Edgars Urtāns.

Valsts robežsardzes koledžas komandas sastāvā bija kapteinis Atis Litaunieks, virsleitnants Rolands Boiko, virsseržants Ervīns Krainis, ierindnieks Jānis Jonāns, ierindnieks Kaspars Lisovskis, ierindnieks Aleksandrs Macuks, ierindnieks Ervīns Ziemelis, ierindnieks Aigars Smirnovs, ierindnieks Uģis Kļaviņš, ierindnieks Edgars Vjalkins, ierindnieks Ingars Kurmis un ierindnieks Kaspars Pudniks.

VRS Ludzas pārvaldes futbolisti uzvar robežsargu spartakiādes sacensībās trešo gadu pēc kārtas.

Valsts robežsardzes koledžā šogad tika organizēti astoņi VRS 2013.gada spartakiādes pasākumi.

2013.gada 12.novembrī

Brīvvalsts robežsargu piemiņa allaž dzīva

Lai godinātu brīvvalsts robežsargu – Brīvības cīņu dalībnieku piemiņu, š.g. 11.novembrī – Lāčplēša dienā Valsts robežsardzes koledža organizēja Trešās mācību rotas 2.kursa kadetiem vēstures izpētes braucienu uz Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļu, kuras atbildības teritorijā atrodas piemiņas vieta represētajiem robežsargiem. Dubrovkas priežu silā kādreiz atradās Robežsargu brigādes 2.Zilupes robežsargu bataljona 3.Goliševas rota, par kuras pastāvēšanu šodien vairs liecina tikai ēkas pamati un piemiņas zīme – stilizēts robežstabs.

Kadeti kopā ar pasniedzējiem: Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras docentu pulkvežleitnantu V.Bulu un Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras docentu pulkvežleitnantu Dz.Pavarnieku sakopa piemiņas vietu, apskatīja Goliševas robežsargu rotas ēkas pamatus un kordonam piegulošo teritoriju, ap kuru vēl joprojām saglabājušies Otrā pasaules kara ierakumi. Pasākuma turpinājumā, Valsts robežsardzes koledžas direktora vietnieks (mācību darbā) pulkvedis A.Āboliņš teica iedvesmojošus ievadvārdus par Lācplēša dienu un tās nozīmi Latvijas valsts vēsturē. Savukārt, Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas inspektore kapteine D.Ivanova pastāstīja interesantus vēsturiskos faktus par Goliševas rotu un tur dienošo brīvvalsts robežsargu likteņiem.

Pasākuma noslēgumā Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis A.Liepiņš, godinot brīvvalsts robežsargu piemiņu, nolika ziedus pie piemiņas plāksnes un ar sirsnīgu uzrunu topošajiem virsniekiem atgādināja, cik svarīgi ir saglabāt un attīstīt tradīcijas, dienestu pildīt ar stingru morālo stāju un vienmēr būt lepniem par to, ka ir Latvijas robežsargi.

2013.gada 12.novembrī

Lekcija par Valsts robežsardzes vēsturi Olaines Pieaugušo izglītības centrā

Š.g. vasarā Olaines pilsētas politiski represēto personu klubs "ATBALSS" un Olaines pagasta politiski represēto biedrības pārstāvji viesojās Rēzeknē un apmeklēja Valsts robežsardzes koledžu. Starp ekskursijas dalībniekiem bija arī Olaines Pieaugušo izglītības centra vadītāja Rudīte Babra, kura bija patīkami pārsteigta par Robežsardzes muzeju un Valsts robežsardzes koledžas īpašo militāro gaisotni.

Tā kā Olaines Pieaugušo izglītības centrs nodarbojas ar vietējo iedzīvotāju „neformālo izglītību” un organizē dažādus kursus, praktiskas nodarbības, lekcijas un tikšanās, tā vadītāja uzaicināja Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas atbraukt uz Olaini un uz vietas novadīt izglītojošu lekciju par Valsts robežsardzi.

Līdz ar to š.g. 12.novembrī VRK Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas amatpersonas viesojās Olaines Pieaugušo izglītības centrā, kur novadīja lekciju par Valsts robežsardzes vēsturi, tās attīstības posmiem un robežsargu ikdienas darbu. Tā kā lekcijas galvenie apmeklētāji bija jaunieši, kuri izrādīja interesi par kadetu ikdienu, lekcijas ietvaros tika demonstrēta video filma „Arī tev ir iespēja kļūt par robežsargu!” un izstāstīts par izglītības iespējām Valsts robežsardzes koledžā.

Pateicamies centra vadītājai R.Babrai par uzaicinājumu un sirsnīgo uzņemšanu.

2013.gada 12.novembrī

Tuvojas noslēgumam robežsargu 2013.gada spartakiāde

Š.g. 14.-15.novembrī Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Zavoloko 8, Rēzekne, tiks organizētas Valsts robežsardzes (VRS) 2013.gada spartakiādes sacensības - futbols (telpās), kurās tiksies VRS Ludzas, Daugavpils, Viļakas, Rīgas, Ventspils teritoriālo pārvalžu, Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas izlases.

Futbolisti (ne vairāk kā 12 dalībnieki komandā) spēlēs VRK Sporta mācību centra lielajā sporta zālē. Vienas spēles ilgums – 2 puslaiki pa 10 minūtēm.

Ikgadējā pasākuma mērķis ir veselīga dzīves veida, sporta popularizēšana, VRS personāla vispārējās fiziskās sagatavotības pilnveidošana, robežsargu spēcīgākās futbolistu komandas noteikšana.

Sacīkšu norises un kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss, tālr. 64603693, e-pasts: vladimirs.kloss@rs.gov.lv.

Sacensību atklāšana notiks VRK Sporta mācību centra lielajā sporta zālē 14.novembrī plkst. 09:45, pirmās spēles sākums - plkst. 10:00. 15.novembrī sacensību sākums - plkst. 09:00.

VRS 2013.gada spartakiādes ietvaros Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžā, notika robežsargu sacensības galda tenisā, ziemas biatlonā, volejbolā, dienesta trīscīņā, vasaras biatlonā, vieglatlētikas krosā, šaušanā un futbols (telpās) ir pēdējais sporta veids, kurā robežsargi šogad mērosies spēkiem.
2013.gada 8.novembrī


No š.g. 4. līdz 8.novembrim Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Administratīvā dienesta priekšnieks majors Oskars Stramkalis, VRK Nodrošinājuma dienesta priekšnieks majors Nikolajs Soboļevs, VRK Informātikas un sakaru nodaļas priekšnieks majors Vilnis Volcītis un VRK Nodrošinājuma dienesta vecākā speciāliste Ilga Uzulnīka Mūžizglītības programmas Erasmus apakšprogrammas personāla apmācības mobilitātes ietvaros apmeklēja Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmiju. Mobilitātes mērķis - iepazīties ar izglītības sistēmu Igaunijā un robežsargu profesionālo sagatavošanu, Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un Robežsardzes koledžas personāla vadības procesu, personāla atlases, e-apmācību procesu, saimnieciskās darbības un materiāltehniskās apgādes organizācijas pamatprincipiem. Pieredzes apmaiņa. Sadarbības veicināšana.

Tikšanās gaitā tika apspriesti jautājumi par Igaunijas Republikas policistu (robežsargu) profesionālo sagatavošanu, Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un Robežsardzes koledžas personāla vadības procesu, personāla atlases, e-apmācību procesu un IT nodrošinājumu, budžeta plānošanu, saimnieciskās darbības un materiāltehniskās apgādes organizāciju, kā arī par finansējuma piešķiršanas kārtību studentu apmācībai.

2013.gada 06.novembrī

Valsts robežsardzes koledžas kadeti piedalās Inovācijas dienās studentiem


Šī gada 31.oktobrī un 1.novembrī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra rīkoja Inovācijas dienas studentiem, kuras norisinājās Līgatnes novada atpūtas kompleksā „Ratnieki”, un tajās piedalījās komandas no vairākām Latvijas augstākās izglītības iestādēm. Valsts robežsardzes koledžu minētajā pasākumā pārstāvēja Trešās mācību rotas kadeti kaprāle Aija Daukste, kaprāle Gunita Slapņa, kaprāle Inesa Karačune, kaprāle Līga Jusupova un kaprālis Reinis Rozītis.

Pirmajā pasākuma dienā uzstājās uzņēmējs un Rīgas Ekonomikas augstskolas Uzņēmējdarbības specializācijas kursa vadītājs Viesturs Sosārs ar prezentāciju „No izgudrošanas līdz inovācijai – trūkstošais ķēdes posms”, SIA „PAA vannu fabrika” valdes priekšsēdētājs Pēteris Treicis ar prezentāciju „Robežas ir galvā” un „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis, kurš dalījās ar personīgo pieredzi un stratēģiju uzņēmējdarbības jomā.

Notika arī konkursa „Vide inovācijām Latvijā” fināls un galvenās balvas 500 latu ieguvēju noskaidrošana, kurā studenti žūrijas pārstāvjiem prezentēja iepriekš iesniegtos darbus. Uzvaru guva studenti no Latvijas Lauksaimniecības universitātes, kuri projekta ietvaros vēlējās inovēt bezatkritumu tehnoloģiju pārtikas produktu izstrādē.

Par titula „Inovatīvākā augstskola” īpašnieci un 500 latu naudas balvas ieguvēju komandu cīņās kļuva Rīgas Ekonomikas augstskolas komanda, kura veiksmīgi iefiltrēja „Ebay” tirdzniecības modelī Aldara tirdzniecības paņēmienus.

Otrajā pasākuma dienā tika apmeklēta SIA „Dores fabrika”, kura nodarbojas ar guļbūvju ražošanu, un papīrfabrika „Līgatne”. Pēc fabriku apmeklējuma notika neformālās sarunas ar to īpašniekiem.

Pateicamies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai par ielūgumu piedalīties Inovācijas dienās studentiem, uzņēmējiem par aizraujošām prezentācijām un pieredzes apmaiņu, kā arī uzņēmumiem par interesanto ekskursiju nodrošināšanu!

Foto

2013.gada 04.novembrī

Notika Padomes sēde

Š.g. 30.oktobrī notika kārtējā VRK Padomes sēde. Tās laikā apstiprināti uzņemšanas noteikumi Valsts robežsardzes koledžā 2014.gadā pilna un nepilna laika studijās. Uzņemšanas noteikumi publicēti VRK mājas lapā, sadaļā „Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi”. Sēdes laikā bija pieņemts lēmums apturēt Ministru kabineta noteikumu projekta "Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 30.novembra noteikumos Nr.978 "Valsts robežsardzes koledžas nolikums"" tālāku virzību līdz būtisku grozījumu izdarīšanai tajos.

2013.gada 30.oktobrī

Valsts robežsardzes koledžā notika seminārs „E-apmācības robežsargu profesionālajā sagatavošanā”

Saskaņā ar Latvijas Republikas Valsts robežsardzes koledžas (VRK) sadarbības pasākumu plāniem 2013.gadam ar Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes Robežsargu skolu, Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un Robežsardzes koledžu un Polijas Republikas Robežsardzes mācību centru Kentšinā, kā arī pamatojoties uz 2013.gada 17.oktobra Valsts robežsardzes pavēli Nr.1213 „Par Polijas, Igaunijas un Lietuvas delegāciju vizīti Valsts robežsardzes koledžā” š.g. 29. un 30.oktobrī Valsts robežsardzes koledžā, Rēzekne, tika organizēts un īstenots seminārs „E-apmācības robežsargu profesionālajā sagatavošanā”. Pasākuma laikā četru valstu mācību iestāžu pārstāvjiem bija iespēja dalīties ar pieredzi E-apmācību jomā. Semināra ietvaros Valsts robežsardzes koledžas 2.kursa kadetiem, izmantojot e-vidi, tika plānota, organizēta un novadīta nodarbība par tēmu „Patvēruma procedūras”. Tikšanās noslēgumā tika apkopoti darba rezultāti un apspriesti iespējamie turpmākās sadarbības virzieni E-apmācību jomā.

2013.gada 25.oktobrī

Valsts robežsardzes šāvēji uzvarēja

Turpinoties Iekšlietu ministrijas (IeM) 2013.gada spartakiādei, š.g. 25.oktobrī Rīgā tika organizētas IeM sistēmas iestāžu labāko šāvēju sacensības. Šajā dienā IeM Veselības un sporta centra šautuvē tikās Valsts robežsardzes (VRS), Valsts policijas (VP), VP Rīgas reģiona pārvaldes, Rīgas pilsētas pašvaldības policijas, Drošības policijas un sporta biedrības „Dinamo" komandas.

Iekšlietu ministrijas 2013.gada spartakiādes šaušanas sacīkstēs kopvērtējumā 1.vietu izcīnīja Valsts robežsardzes izlase, 2.vietu - sporta biedrības „Dinamo" komanda, 3.vietu - Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes.

Individuāli godalgoto vietu robežsargu komandā ieguva Artjoms Grigorjevs, kurš saņēma bronzas medaļu.

Valsts robežsardzi Iekšlietu ministrijas 2013.gada spartakiādes šaušanas sacensībās pārstāvēja Artjoms Grigorjevs, Juris Stivriņš (VRS Daugavpils pārvalde), Vitālijs Ščolkins, Andrejs Morozovs, Andris Kolendovičs, Aleksandrs Pavlovskis, Ivans Iščenko, Sanita Lahnoviča (VRS Ludzas pārvalde), Gaļina Jupatova (VRS Galvenā pārvalde) un Sergejs Nazarovs (Valsts robežsardzes koledža).

IeM darbinieku sacīkstēs par robežsargu komandas pārstāvi šogad bija nozīmēts Vladimirs Kloss (Valsts robežsardzes koledža).

Valsts robežsardzes izlase tika veidota, pamatojoties uz VRS 2013.gada spartakiādes šaušanas sacensību rezultātiem š.g. oktobra vidū Rēzeknē.

IeM 2012.gada spartakiādes sacensībās šaušanā robežsargu komanda arī startēja ar panākumiem, izcīnot 2.vietu.

2013.gada 18.oktobrī


No š.g. 14. līdz 18.oktobrim Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants Valentīns Buls, Valsts robežsardzes koledžas Vispārizglītojošo priekšmetu katedras asistents majors Agris Labanovskis un Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Atis Litaunieks Mūžizglītības programmas Erasmus apakšprogrammas mācībspēku mobilitātes ietvaros apmeklēja Lietuvas Republikas M.Romeris Universitātes Sabiedriskās drošības fakultāti Kauņā.

Mūžizglītības programmas Erasmus apakšprogrammas ietvaros koledžas pārstāvji iepazinās ar Lietuvas Republikas M.Romeris Universitātes Sabiedriskās drošības fakultātes darbības virzieniem, Lietuvas Republikas izglītības sistēmu un robežsargu profesionālo sagatavošanu, studiju programmām, studiju procesa organizēšanu un analīzi. M.Romeris Universitātes Sabiedriskās drošības fakultātes apmācāmajiem tika novadītas nodarbības tuvcīņā, praktiskās nodarbības šaušanā, kā arī korupcijas novēršanas un apkarošanas jomā.

2013.gada 12.oktobrī

Par starptautiska projekta realizāciju

2013.gada septembrī un oktobrī turpinās Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas – Lietuvas - Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013.gadam projekta LLB-2-228 „Robežapsardzības iestāžu kinoloģijas dienestu kapacitātes stiprināšana” aktivitāšu realizācija.

No š.g. 30.septembra līdz 11.oktobrim Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Kinoloģijas dienesta (KD) Kinoloģijas centra divi eksperti atradās Baltkrievijas Republikā, Smorgoņā. Dienesta brauciena ietvaros VRK kinologi vadīja apmācību kursus (semināru) kaimiņvalsts Robežapsardzības dienesta pārstāvjiem.

Seminārs norisinājās Baltkrievijas Republikas Valsts robežapsardzības komitejas Smorgoņas Kinoloģijas centrā. Semināra gaitā ar ārzemju kolēģiem tika izskatītas vairākas kinologu apmācībā nepieciešamās tēmas: spēka pielietošanas un bīstamu personu meklēšanas un aizturēšanas apmācība dienesta suņiem, darbs ar šādas specializācijas dienesta suņiem. Teorētisko nodarbību laikā tika apskatītas jaunākās dienesta suņu apmācību metodes. Latvijas robežsargi vadīja praktiskās nodarbības, kur kaimiņvalsts kinologi ar saviem dienesta suņiem varēja iegūtas zināšanas nostiprināt praktiskajos vingrinājumos. Kursu dalībnieki arī dalījās pieredzē dienesta suņu apmācībā.

VRK KD Kinoloģijas centrā trupinās dienesta suņu vaislas darba nodaļas ēkas būvniecība, ko veic SIA „Rēzeknes pilsētas Delta”. Ir uzbūvētas ēkas pamatkonstrukcijas un šobrīd norisinās iekšdarbi.

Baltkrievijas partneris – Baltkrievijas Robežapsardzības komiteja - turpināja iepirkumus, kas saitīti ar dienesta suņu, specializētā transporta un suņu apmācības inventāra iegādi. Uz doto brīdi ir noslēgti līgumi par 7 speciāli aprīkotu mikroautobusu piegādi kinologu un dienesta suņu vajadzībām.

Projekta kopējā summa ir 555 694,32 EUR (aptuveni 390 544,19 Ls), no kuras 90 % līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekta vadītājs - Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns.

„Robežapsardzības iestāžu Kinoloģijas dienestu kapacitātes stiprināšana”
Programmas Kopīgā vadības iestāde
Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija
Šo projektu finansē
Eiropas Savienība
This project is funded
by the European Union
Valsts robežsardzes koledža
Zavoloko iela 8, Rēzekne,
Latvija, LV-4600
Tel.:+37164603687
Fakss:+37164603681
vrk@rs.gov.lv
Apvienotais tehniskais sekretariāts
Konstitucijos pr. 7,
LT-09308 Viļņa, Lietuva
Tel. +370 5 261 0477
Fakss: +370 5 261 0498
info@enpi-cbc.eu;www.enpi-cbc.eu

2013.gada 11.oktobrī


No š.g. 7. līdz 11.oktobrim Valsts robežsardzes koledžas direktora vietnieks (mācību darbā) pulkvedis Andris Āboliņš un Valsts robežsardzes koledžas Izglītības koordinācijas nodaļas vadītāja pulkvežleitnante Daiga Kupcāne Mūžizglītības programmas Erasmus apakšprogrammas personāla apmācības mobilitātes ietvaros apmeklēja Lietuvas Republikas M.Romeris Universitāti Viļņā un Lietuvas Republikas M.Romeris Universitātes Sabiedriskās drošības fakultāti Kauņā. Sadarbība turpinās saskaņā ar Valsts robežsardzes koledžas un Lietuvas Republikas M.Romeris Universitātes Sabiedriskās drošības fakultātes Erasmus programmas abpusējo vienošanos 2009./2013. akadēmiskajā gadā.

Mobilitātes mērķis - pilnveidot Valsts robežsardzes koledžas personāla profesionālās zināšanas, prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas viņu pašreizējā darbā un profesionālajā attīstībā, gūt aktuālu informāciju par novitātēm Lietuvas Republikas M.Romeris Universitātes Sabiedriskās drošības fakultātes (Kauņā) darbībā, studiju procesa organizācijā, kā arī iepazīt M.Romeris Universitātes darbību Viļņā.

Pieredzes apmaiņas brauciens bija nozīmīgs un lietderīgs, jo deva iespēju VRK amatpersonām iepazīties ar modernu tehnoloģiju izmantošanu studiju procesa organizācijā, apzināt Lietuvas kolēģu pieredzi robežsargu profesionālajā sagatavošanā, iegūt aktuālu informāciju par novitātēm Lietuvas Republikas M. Romeris Universitātes Sabiedriskās drošības fakultātes (Kauņā) darbībā, studiju procesa organizācijā, kā arī iepazīt M.Romeris Universitātes darbību Viļņā. Iegūtā informācija tiks izmantota VRS personāla profesionālās sagatavošanas un VRK darbības attīstībā.

2013.gada 11.oktobrī

Noteikti labākie Valsts robežsardzes 2013.gada šāvēji

Turpinoties robežsargu 2013.gada spartakiādei, 11.oktobrī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centra šautuvē norisinājās šaušanas sacensības. Šajā dienā Rēzeknē tikās Valsts robežsardzes (VRS) Galvenās pārvaldes, Ludzas, Daugavpils, Viļakas, Rīgas, Ventspils teritoriālo pārvalžu, Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas strēlnieku izlases.

Sporta pasākumu VRK Sporta mācību centra lielajā sporta zālē atklāja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš un sacīkšu galvenais tiesnesis - VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Atis Litaunieks.

Komandu un individuālās sacensības VRK šautuvē sākās plkst. 09:30 un turpinājās līdz vakaram. Ar pistoli rokās katrs robežsargs pildīja trīs programmas vingrinājumus: "Ātršaušana – divas sērijas ar aptveres maiņu", "Ātršaušana – divas sērijas norādītajā zonā" un "Noziedznieku vajāšana".

Kopvērtējumā Valsts robežsardzes 2013.gada spartakiādes šaušanas sacensībās uzvarēja VRS Ludzas pārvaldes izlase, 2.vietu izcīnīja VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 3.vietu - Valsts robežsardzes koledžas.

Individuāli 1.vietu ieguva Artjoms Grigorjevs (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu - Andrejs Morozovs (VRS Ludzas pārvalde), 3.vietu – Vitālijs Ščolkins (VRS Ludzas pārvalde).

Individuāli 1.vietu izcīnīja Sanita Ļahnoviča (VRS Ludzas pārvalde), 2.vietu - Liene Paupere (VRS Ludzas pārvalde), 3.vietu – Gaļina Jupatova (VRS Ludzas pārvalde).

Sacīkšu noslēgumā VRK Sporta mācību centra lielajā sporta zālē notika uzvarētāju apbalvošana. Uzvarētājkomanda tika apbalvota ar kausu un diplomu, 2. un 3.vietas ieguvējas - ar diplomu. Godalgoto vietu ieguvēji individuālajā vērtējumā saņēma medaļas.

VRS Ludzas pārvaldes pārstāvji izcīnīja 1.vietu šaušanā piektajā Valsts robežsardzes spartakiādē pēc kārtas.

Valsts robežsardzes labākie šāvēji pēc divām nedēļām plāno piedalīties Iekšlietu ministrijas 2013.gada spartakiādes šaušanas sacīkstēs.

2013.gada 8.oktobrī

Rēzeknē robežsargi sacentīsies šaušanā

Š.g. 11.oktobrī Rēzeknē tiksies Valsts robežsardzes (VRS) labākie šāvēji. Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centra šautuvē, Zavoloko 8, notiks robežsargu 2013.gada spartakiādes sacensības šaušanā, sākums - plkst. 09:30.

Ikgadēja sporta pasākuma dalībnieki - VRS teritoriālo pārvalžu, Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji.

Sacīkšu laikā VRK Sporta mācību centra šautuvē strēlnieki pildīs trīs vingrinājumus: "Ātršaušana – divas sērijas ar aptveres maiņu", "Ātršaušana – divas sērijas norādītajā zonā" un "Noziedznieku vajāšana".

Sacensību mērķis ir veicināt lietišķo sporta veidu attīstību Valsts robežsardzē, pilnveidot robežsargu vispārējo un speciālo profesionālo fizisko sagatavotību, noteikt VRS veiklākus šāvējus un stiprākās komandas.

Pasākuma norises un kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss, tālr. 64603693, e-pasts: vladimirs.kloss@rs.gov.lv.

Spartakiādes ietvaros Rēzeknē šogad robežsargi sacentās galda tenisā, ziemas biatlonā, volejbolā, dienesta trīscīņā, vasaras biatlonā un vieglatlētikas krosā. Pēc šaušanas Valsts robežsardzes koledžā ir ieplānots organizēt VRS 2013.gada spartakiādes sacensības futbolā (telpās).
2013.gada 2.oktobrī

Asins donoru diena Valsts robežsardzes koledžā

Š.g. 02.oktobrī Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, notika Asins donoru diena. No agra rīta 97 pasākuma dalībnieki apmeklēja VRK Sporta mācību centru, lai tiktos ar Valsts Asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāles darbiniekiem. Pirmo reizi VRK robežsargi, kuri sadarbojas ar Valsts Asinsdonoru centru jau deviņus gadus, varēja ziedot asinis savas mācību iestādes telpās. Vairāku stundu laikā VADC Latgales filiāles pārstāvji pieņēma no VRK donoriem – pastāvīgā un apmācāmā personāla aptuveni 44 litrus asiņu.

Atsaucīgākie robežsargi Valsts robežsardzes koledžas Asins donoru dienās ir kadeti. VRK donoru aktivitāte iepriekšējā akcijā februārī arī bija augsta, bet 02.oktobrī, pateicoties organizēšanai uz vietas, robežsargi ziedoja asinis divreiz vairāk.

Pastāvīgi koordinē kopējos jautājumus, vada asins nodošanas pasākumus Valsts robežsardzes koledžā kapteine Irēna Purmale, VRK Administratīvā dienesta vecākā inspektore (medicīnas darbā), tālr. 64603673, e-pasts: irena.purmale@rs.gov.lv.

2013.gada 1.oktobrī

Valsts robežsardzes koledžā notiks Asins donoru diena

Š.g. 02.oktobrī, dienas pirmajā pusē, Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, sadarbībā ar Valsts Asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāles darbiniekiem tiks organizēta Asins donoru diena. Nodot asinis pieteicās 86 VRK robežsargi, pastāvīgais un apmācāmais personāls.

Valsts robežsardzes koledža sadarbojas ar VADC Latgales filiāli vairākus gadus. Jāatzīmē, ka pirmo reizi š.g. 02.oktobrī VRK personāls nodos asinis VADC Latgales filiāles darbiniekiem Valsts robežsardzes koledžā, Sporta mācību centra telpās. Pasākuma sākums plkst. 09:00.

Ar Valsts robežsardzes koledžas un Valsts Asinsdonoru centra sadarbības jautājumiem pastāvīgi nodarbojas VRK Administratīvā dienesta vecākā inspektore (medicīnas darbā) kapteine Irēna Purmale, tālr. 64603673.

Šogad, 02.oktobrī, Valsts robežsardzes koledžas personāls ziedos asinis otro reizi, pirmā Asins donoru diena VRK notika februārī.

2013.gada 27.septembrī

Sacensībās Rēzeknē noteikti labākie 2013.gada robežsargu norīkojumi

Š.g. 26.-27.septembrī Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, notika Valsts robežsardzes (VRS) XI robežsargu norīkojumu sacensības, kurās tikās VRS Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Ventspils, Rīgas teritoriālo pārvalžu un Aviācijas pārvaldes pārstāvji.

Dalībnieku komandas, no katras VRS teritoriālās pārvaldes sacīkstēs varēja piedalīties tikai viena komanda, sastāvēja no trīs robežsargiem – viena virsnieka (norīkojuma vecākā) un diviem inspektoriem. Ārpus kopvērtējuma sacensībās savus spēkus izmēģināja VRK Trešās mācību rotas izlase trīs kadetu sastāvā.

Pasākumu 26.septembrī plkst. 08:30 VRK Sporta mācību centra stadionā atklāja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš. Robežsargus uzrunāja sacīkšu galvenais tiesnesis VRS Galvenās pārvaldes Dienesta organizācijas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Mariks Petrušins.

Robežsargu norīkojumi startēja plkst. 09:00. Sacensību programmā bija iekļauti 12 veicamie punkti, pirmajā dienā - 8 kontroles punkti: „Svešvalodas (angļu) zināšanu pārbaude”, „Darbs ar informācijas sistēmām”, „Personu atpazīšana un dokumentu pārbaude” (norises vieta - VRK mācību korpuss), „Robežpārbaudes tehnisko līdzekļu pielietošana” (Mācību robežšķērsošanas vieta), „Pirmās palīdzības sniegšana”, „Notikuma vietas apskate”, „Bīstamo personu aizturēšana” (VRK teritorija), “Orientēšanās” (VRK Lauku mācību centrs „Janapole”); otrajā dienā – 4: “Viktorīna „Valsts robežsardze: vēsture, attīstība, darbība”” (VRK mācību korpuss), “Praktiskā šaušana”, “Veiklības braucieni ar automašīnu” un „Fiziskā sagatavotība” (VRK Lauku mācību centrs „Janapole”).

Valsts robežsardzes XI robežsargu norīkojumu sacensībās 1.vietu ieguva VRS Aviācijas pārvaldes komanda: leitnants Oļegs Smirnovs, virsseržants Viktors Sviridenko un kaprāle Jana Titova. 2.vietu izcīnīja VRS Ludzas pārvaldes norīkojums: leitnants Arnis Tjarve, seržants Ivars Čirkovs un kaprālis Vjačeslavs Makuševs, 3.vietu - VRS Ventspils pārvaldes: virsleitnants Valdis Rudenieks, seržants Raitis Štāks, kaprālis Arvīds Šenbergs.

Godalgoto vietu ieguvēju apbalvošana, sacensību noslēgums notika 27.septembrī, darba dienas beigās, VRK mācību korpusā. Uzvarētājkomandas tika apbalvotas ar kausu un Valsts robežsardzes diplomu, to dalībnieki - ar medaļu un VRS diplomu. Atsevišķu kontroles punktu uzvarētājkomandas saņēma Valsts robežsardzes koledžas diplomu.

Robežnorīkojumu tikšanos Rēzeknē vienpadsmito gadu pēc kārtas organizē Valsts robežsardzes koledžas pastāvīgais personāls ar kadetu palīdzību. Sacensību galvenā tiesneša palīga pienākumus šogad pildīja VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors pulkvežleitnants Roberts Vikainis, kontroles punktu tiesnešu pienākumus - VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras, Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras, Vispārizglītojošo priekšmetu katedras amatpersonas. VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadeti sacīkstēs piedalījās kā figuranti.

X VRS robežsargu norīkojumu sacensībās 2012.gadā pirmā bija VRS Ludzas pārvaldes komanda.

2013.gada 25.septembrī

Rēzeknē norisināsies Valsts robežsardzes XI robežsargu norīkojumu sacensības


Š.g. 26.-27.septembrī Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Zavoloko 8, Rēzekne, tiks organizētas Valsts robežsardzes (VRS) XI robežsargu norīkojumu sacensības, kurās sacentīsies VRS Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Ventspils, Rīgas teritoriālo pārvalžu un Aviācijas pārvaldes komandas.

Pirmajā sacensību dienā robežsargiem būs jāveic 8 kontroles punkti, otrajā – 4, noteiktā secībā saskaņā ar izlozes rezultātiem. Veicamie punkti: „Svešvalodas (angļu) zināšanu pārbaude”, „Darbs ar informācijas sistēmām”, „Robežpārbaudes tehnisko līdzekļu pielietošana”, „Personu atpazīšana un dokumentu pārbaude”, „Pirmās palīdzības sniegšana”, „Notikuma vietas apskate”, „Bīstamo personu aizturēšana”, “Orientēšanās”, “Viktorīna „Valsts robežsardze: vēsture, attīstība, darbība””, “Praktiskā šaušana”, “Veiklības braucieni ar automašīnu” un „Fiziskā sagatavotība”. Kontroles punktu vietas ir Valsts robežsardzes koledžas mācību auditorijas, Mācību robežšķērsošanas vieta, VRK teritorija, Lauku mācību centrs „Janapole” un Sporta mācību centrs.No katras VRS teritoriālās pārvaldes sacīkstēs var piedalīties tikai viena komanda. Ārpus konkursa pasākumā startēs Valsts robežsardzes koledžas Trešās mācību rotas kadetu komanda. VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadeti sacensībās pildīs figurantu pienākumus.

Pasākuma mērķis ir pilnveidot VRS personāla profesionālās iemaņas, nostiprināt iegūtās zināšanas robežkontroles un imigrācijas kontroles jomā, noskaidrot gada labāko robežsargu norīkojumu.

VRS X robežsargu norīkojumu sacīkstēs, pērns Rēzeknē, 1.vietu izcīnīja VRS Ludzas pārvaldes pārstāvji.

VRS XI robežsargu norīkojumu sacensību atklāšana notiks 26.septembrī plkst. 08:30 VRK Sporta mācību centra stadionā.

Foto

2013.gada 20.septembrī

Par starptautiska projekta realizāciju

2013.gada septembrī turpinās Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas – Lietuvas - Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013.gadam projekta LLB-2-228 „Robežapsardzības iestāžu kinoloģijas dienestu kapacitātes stiprināšana” aktivitāšu realizācija.

Š.g. 20.septembrī ar VRS VEP RIKD Kinoloģijas nodaļas inspektoru (kinologu) tika noslēgts uzņēmuma līgums par kopējo summu 446,64 Ls. Līgums noslēgts par semināra sagatavošanu un vadīšanu Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas – Lietuvas - Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013.gadam projekta LLB-2-228 „Robežapsardzības iestāžu kinoloģijas dienestu kapacitātes stiprināšana” ietvaros. Līgums noslēgts līdz š.g. 20.oktobrim.

Projekta kopējā summa ir 555 694,32 EUR (aptuveni 390 544,19 Ls), no kuras 90 % līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekta vadītājs - Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns.

„Robežapsardzības iestāžu Kinoloģijas dienestu kapacitātes stiprināšana”
Programmas Kopīgā vadības iestāde
Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija
Šo projektu finansē
Eiropas Savienība
This project is funded
by the European Union
Valsts robežsardzes koledža
Zavoloko iela 8, Rēzekne,
Latvija, LV-4600
Tel.:+37164603687
Fakss:+37164603681
vrk@rs.gov.lv
Apvienotais tehniskais sekretariāts
Konstitucijos pr. 7,
LT-09308 Viļņa, Lietuva
Tel. +370 5 261 0477
Fakss: +370 5 261 0498
info@enpi-cbc.eu;www.enpi-cbc.eu

2013.gada 20.septembrī

Valsts robežsardzes koledžas komandas uzvara sacensībās Lietuvā

Š.g. 17.-20.septembrī Valsts robežsardzes koledžas komanda VRK direktora pulkveža Arvīda Liepiņa vadībā apmeklēja Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes Robežsargu skolu (Medininkai), kur notika Triju Baltijas valstu Robežsardzes mācību iestāžu robežsargu profesionālās sporta sacensības. Kopā ar Latvijas robežsargiem pasākumā piedalījās arī Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un Robežsardzes koledžas pārstāvji.

Sporta tikšanās programmā bija iekļauti vairāki sporta veidi: mini futbols, basketbols, specializētā stafete, šaušana no dienesta ieročiem un vingrinājumi šaušanā vadītājiem.

Atsevišķos sporta veidos Latvijas Valsts robežsardzes koledžas sportisti pirmie bija mini futbolā, specializētajā stafetē, šaušanā un šaušanā mācību iestāžu vadītājiem, basketbolā – 3.vietā.

Kopvērtējumā Lietuvas, Latvijas un Igaunijas robežsargu mācību iestāžu 2013.gada profesionālajās sporta sacensībās uzvarēja Latvijas Valsts robežsardzes koledžas komanda, 2.vietu ieguva Igaunijas Policijas un Robežsardzes koledžas izlase, 3.vietu - Lietuvas Robežsargu skolas komanda.

2012.gadā Triju Baltijas valstu Robežsardzes mācību iestāžu profesionālās sporta sacensības norisinājās Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžā, kur 1.vietu arī izcīnīja Latvijas robežsargi.

Sporta pasākums tiek organizēts saskaņā ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas robežsargu mācību iestāžu sadarbības plāniem, ar mērķi mācību iestāžu sadarbības stiprināšana un attīstība, apmācāmā un pastāvīgā personāla fiziskās sagatavotības pilnveidošana, veselīga dzīves veida, sporta popularizēšana, komandas gara un vienotības sajūtas audzināšana.

Latvijas komandu sacīkstēm gatavo VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Atis Litaunieks un vecākais speciālists Vladimirs Kloss.

2013.gada 20.septembrī

Valsts robežsardzes koledžas sportistu dalība Iekšlietu ministrijas sacensībās

Š.g. 20.septembrī Rīgā, Šmerļa meža trasē, tikās policisti, robežsargi un ugunsdzēsēji - Iekšlietu ministrijas 2013.gada spartakiādes vieglatlētikas krosa dalībnieki. Sacensību laikā vīrieši veica 3000 m distanci, vīrieši (veterāni) – 1000 m, sievietes – 1000 m.

Kopvērtējumā IeM darbinieku 2013.gada spartakiādes krosā uzvarēja Valsts policijas komanda, 2.vietas ieguvēja bija Valsts robežsardzes izlase, 3.vietas – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda.

Izlasē kopā ar Valsts robežsardzes Daugavpils, Ventspils un Rīgas teritoriālo pārvalžu pārstāvjiem par godalgoto vietu IeM krosā cīnījās arī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra inspektors virsniekvietnieks Uldis Livdāns, VRK 3.Mācību rotas kadets kaprālis Reinis Rozītis, VRK Robežsargu skolas 1.Mācību rotas inspektora palīgi ierindnieks Aigars Smirnovs, ierindnieks Vjačeslavs Mihailovs un 2.Mācību rotas inspektora palīdze ierindniece Inga Zvejsalniece.

IeM darbinieku sacīkstēs par robežsargu komandas pārstāvi šogad bija nozīmēts VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss.

IeM 2012.gada spartakiādes krosā Valsts robežsardzes izlase, kuras sastāvā arī bija Valsts robežsardzes koledžas sportisti, izcīnīja 2.vietu.

2013.gada 19.septembrī

Ārzemju viesi Valsts robežsardzes koledžā

Š.g. 19.septembrī, dienas otrajā pusē, dienesta brauciena ietvaros Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, viesojās Igaunijas Republikas Policijas un robežsardzes pārvaldes Operatīvas divīzijas priekšnieks Tiit Kōluvere, Ātrās reaģēšanas brigādes priekšnieks Kristjan Jaadla un Ātrās reaģēšanas brigādes nodaļas vadītājs Argo Smirnov.

Mūsu valstī Igaunijas delegācija š.g. 19.-20.septembrī apmeklē Valsts robežsardzes (VRS) Aviācijas pārvaldi. Pieredzes apmaiņas vizītes programmā ir iekļauta viesu iepazīstināšana ar VRS Aviācijas pārvaldes struktūru, uzdevumiem, profesionālās sagatavošanas organizāciju, kā arī sadarbības attīstība.

19.septembrī ārzemju kolēģus Valsts robežsardzes koledžā sagaidīja VRK direktora pienākumu izpildītājs pulkvedis Aivars Uzulnīks un VRK direktora vietnieks (mācību darbā) pulkvedis Andris Āboliņš. VRK un VRS Aviācijas pārvaldes amatpersonu pavadībā Igaunijas delegācija apskatīja VRK Sporta mācību centru ar robežsargu praktiskās šaušanas nodarbību apmeklējumu šautuvē. VRK Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecākā inspektore kapteine Dace Ivanova novadīja viesiem ekskursiju Robežsardzes muzejā.

2013.gada 13.septembrī

Notika Padomes sēde

Š.g. 13.septembrī plkst.13:00 Valsts robežsardzes koledžas konferenču zālē notika kārtējā VRK Padomes sēde, kurā tika apstiprinātas izmaiņas pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā „Robežapsardze” un profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze”, kā arī apstiprināts „Valsts robežsardzes koledžas akadēmiskā personāla vēlēšanu nolikums” jaunā redakcijā.

2013.gada 13.septembrī

Rēzeknē robežsargi sacentās krosa distancē

Š.g. 13.septembrī Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžā (VRK), visātrākie robežsargi sacentās vieglatlētikas krosā. Ikgadējā Valsts robežsardzes (VRS) sporta pasākumā piedalījās VRS Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Rīgas, Ventspils teritoriālo pārvalžu, VRS Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji.

Robežsargu sacensības VRK Lauku mācību centrā „Janapole” atklāja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš. Uz starta līniju plkst. 12:00 izgāja pirmie skrējēji. Sacīkstes noritēja vairākos skrējienos, sievietes līdz finišam veica 1400 m un 500 m distances, vīrieši - 3400 m un 1400 m.

Kopvērtējumā Valsts robežsardzes 2013.gada spartakiādes vieglatlētikas krosā 1.vietu ieguva VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietu - Valsts robežsardzes koledžas un 3.vietu – VRS Rīgas pārvaldes izlase, atkārtojot pagājušā gada sasniegumus VRS spartakiādē.

Individuālajā cīņā 3400 m distancē vīriešiem (vecumā līdz 41 g.) uzvarēja Aleksejs Seļskis (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietas ieguvējs - Jurijs Halimons (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietas - Reinis Rozītis (Valsts robežsardzes koledža).

1400 m distancē vīriešiem – veterāniem 1.vietu ieguva Sandris Balinskis (VRS Ventspils pārvalde), 2.vietā bija Jurijs Kuzņecovs (VRS Ludzas pārvalde), 3.vietā - Uldis Livdāns (Valsts robežsardzes koledža).

1400 m distancē sievietēm (līdz 30 g.) 1.vietu izcīnīja Inga Zvejsalniece (Valsts robežsardzes koledža), 2.vietā - Kristīne Loginova (VRS Ventspils pārvalde), 3.vietā - Anna Akuto (VRS Rīgas pārvalde).

500 m distancē uzvarētāja ir Ludmila Nefjodova-Volkova (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietā - Līga Bekmane (VRS Rīgas pārvalde), 3.vietā - Zane Brokāne (VRS Ventspils pārvalde).

Pasākuma noslēgšanā VRS Daugavpils pārvaldes komanda tika apbalvota ar kausu un diplomu, Valsts robežsardzes koledžas un VRS Rīgas pārvaldes izlases – ar diplomiem. Godalgoto vietu ieguvējiem individuālajā vērtējumā tika pasniegtas medaļas.

Robežsargu izlase gatavojas startiem 20.septembrī Iekšlietu ministrijas 2013.gada spartakiādes vieglatlētikas krosā, Rīgā.

VRS 2013.gada spartakiādes ietvaros oktobrī Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centra šautuvē ir ieplānots organizēt šaušanas sacensības.

2013.gada 11.septembrī

Rēzeknē robežsargi sacentīsies vieglatlētikas krosā

Š.g. 13.septembrī Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Zavoloko 8, Rēzekne, robežsargu 2013.gada spartakiādes ietvaros notiks vieglatlētikas kross. Valsts robežsardzes (VRS) teritoriālo pārvalžu, VRS Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas sportisti tiksies VRK Lauku mācību centrā „Janapole”, krosa norises vietā; vīrieši sacentīsies 3400 m distancē, vīrieši - veterāni (41 g. un vecāki) – 1000 m, sievietes – 1400 m, sievietes - veterānes (30 g. un vecākas) – 500 m. Sacensību sākums - plkst. 12:00.

Vieglatlētikas kross ik gadu tiek organizēts ar mērķi pilnveidot robežsargu fizisko sagatavotību, popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu robežsardzē, noteikt ātrākos VRS skrējējus.

Pasākuma galvenais tiesnesis un kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss, tālr. 64603693, e-pasts: vladimirs.kloss@rs.gov.lv.

Šogad Rēzeknē robežsargi jau mērojās spēkiem galda tenisā, ziemas biatlonā, volejbolā, dienesta trīscīņā un vasaras biatlonā. Pēc vieglatlētikas krosa VRS 2013.gada spartakiādes programmā šogad seko šaušana un futbols (telpās) Valsts robežsardzes koledžā.
2013.gada 31.augustā

Valsts robežsardzes kinologu komandas uzvara sacensībās Nīderlandē


Š.g. augusta pēdējās dienās Valsts robežsardzes (VRS) kinologu izlases komanda atradās Nīderlandē, lai piedalītos Karalisko gaisa spēku organizētajā 22.starptautiskajā kinologu un dienesta suņu biatlonā.

Latvijas Republikas Valsts robežsardzi sacensībās Nīderlandē pārstāvēja Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra priekšnieks majors Valdis Bikovskis ar dienesta suni Roxi, vecākais inspektors virsleitnants Atis Ozers ar dienesta suni Capri, inspektors virsseržants Aleksandrs Kangurs ar dienesta suni Ovidus; VRS Daugavpils pārvaldes Silenes robežapsardzības nodaļas (RSN) inspektors (kinologs) virsniekvietnieks Aleksejs Seļskis ar dienesta suni Bona, inspektors (kinologs) virsniekvietnieks Romvalds Geidāns ar dienesta suni Zenit; VRS Viļakas pārvaldes Šķilbēnu RSN inspektors (kinologs) virsniekvietnieks Dainis Razminovičs ar dienesta suni Job.Sacensību dalībnieki trasē

22.starptautiskajā kinologu un dienesta suņu biatlonā, kas norisinājās Nīderlandes Karalisko gaisa spēku bāzē Voensdrehtas (Woensdrecht), piedalījās 18 komandas no deviņām valstīm.

Kopvērtējumā 22.starptautiskajās kinologu un dienesta suņu biatlona sacensībās uzvarēja Latvijas Valsts robežsardzes komanda, tālu atstājot aiz sevis Šveices (2.vieta) un Nīderlandes (3.vieta) valsts bruņoto spēku izlases.

Biatlonā kopumā sacentās 160 kinologi ar dienesta suņiem. Latvijas robežsargi sacīkstēs izcīnīja vairākas godalgotas vietas individuāli. Kinologi ar dienesta suņiem veica distanci ar šķēršļiem, šāva mērķī, pildīja aizsardzības vingrinājumus. A.Seļskis (grupā vecumā līdz 36 gadiem) ar dienesta suni Bona ieguva 1.vietu, V.Bikovskis (36 – 45 gadi) ar dienesta suni Roxi – 1.vieta. Atsevišķi no biatlona dalībnieku pamatdaļas tika vērtēti kinologi ar dienesta suņiem, kuri netiek izmantoti aizsardzības specializācijā. Latvijas izlases dalībnieks D.Razminovičs ar dienesta suni Job šajā vērtējumā izcīnīja 3.vietu. Visu sacensību dalībnieku kopvērtējumā individuāli Latvijas Valsts robežsardzes pārstāvji A.Seļskis ar dienesta suni Bona ieguva 1.vietu un V.Bikovskis ar dienesta suni Roxi - 3.vietu.

2012.gadā Nīderlandē 21.starptautiskajā kinologu un dienesta suņu biatlonā kopvērtējumā mūsu valsts robežsargu izlase ieguva godalgoto 3.vietu.

Latvijas VRS kinologi ar dienesta suņiem aktīvi piedalās dažādās starptautiskajās sacensībās no paša VRS Kinoloģijas dienesta dibināšanas laika un vienmēr ar panākumiem.

Foto

2013.gada 31.augustā

Dalība un nodarbību vadīšana EUBAM organizētajā apmācību seminārā Ukrainā


No šā gada 26. līdz 31.augustam Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors majors Jurijs Skorodihins un Valsts robežsardzes (VRS) Daugavpils pārvaldes Piedrujas robežapsardzības nodaļas priekšnieks majors Anatolijs Vecelis atradās Ukrainā, Oršaņeckas Robežsargu mācību centrā, lai piedalītos EUBAM (Eiropas Savienības Robežas palīdzības misija Ukrainai un Moldovai) organizētajā apmācību seminārā „Mobilo vienību izmantošanas attīstība”.

Pasākumā piedalījās 14 pārstāvji no dažādām Ukrainas Valsts robežsardzes dienesta Mobilām vienībām, 4 Mācību centra docētāji un Moldovas Valsts robežsardzes pārstāvis.Apmācību semināra dalībnieki

Komandējuma sākumā Mācību centra docētāji iepazīstināja Latvijas Valsts robežsardzes delegāciju ar mācību procesu, auditorijām, mūsdienīgo aprīkojumu, ekipējumu, speciālajiem un tehniskajiem līdzekļiem, maketiem, sporta centru, šautuvi u.c. vietām. Šobrīd Mācību centru var uzskatīt par augstā līmeņa iestādi Eiropā no tehniskā nodrošinājuma puses (lielu finansējumu iegulda ASV). Šis Mācību centrs ir vienīgais Ukrainas Valsts robežsardzes dienestā, kas gatavo speciālistus robežkontroles jomā. Kandidāti var iestāties Mācību centrā arī pēc vidusskolas pabeigšanas, jo kopš 2008.gada Ukrainas Valsts robežsardzes dienests no aktīvā dienesta armijā ir pārgājis uz brīvprātīgā līguma dienestu. Mācību ilgums ir 6 mēneši, no kuriem mēnesis tiek atvēlēts prakses iziešanai uz Ukrainas valsts robežas. Profesionālās sagatavošanas programma ir pilna ar dažāda veida praktisko iemaņu atstrādāšanai, piemēram, transportlīdzekļa vadīšana, darbs ar dažāda veida tehniskajiem līdzekļiem, darbs ar vietējiem iedzīvotājiem utt. Mācību centrs vienlaicīgi var apmācīt līdz pat 1000 robežsargu.

Mācību centra teritorija ar dažiem mācību korpusiem

Latvijas Valsts robežsardzes delegācijas pārstāvji novadīja vairākas nodarbības robežuzraudzības pasākumu veikšanas jomā.Majors A.Vecelis un majors J.Skorodihins vada nodarbības

Apmācību semināra laikā notika praktiskās nodarbības šaušanā Mācību centra poligonā no šādiem šaujamieročiem: automāts AK-74 ar 40 mm kalibra zemstobra granātšāvēju (GP-25); automāts ar 30 mm kalibra automātisko granātšāvēju, 29 granātām VOG-17 un lentes padevi (AGS-17); 40 mm kalibra rokas prettanku granātmetējs (RPG-7); 7,62 mm kalibra pašlādējoša J.Dragunova snaiperu šautene ar 10 patronu magazīnu (SVD); 7,62 mm kalibra automātiskais Kalašņikova ložmetējs ar 100 patronām un lentes padevi (PK); Ukrainas 9 mm kalibra Fort-12 pistole ar 12 patronu aptveri.
Praktiskā šaušana no dažāda veida ieročiem

Noslēgumā Latvijas Valsts robežsardzes delegācijas pārstāvji saņēma pateicības vārdus no EUBAM, Mācību centra priekšnieka vietnieka un apmācību semināra dalībnieku puses. Mobilo vienību pārstāvji ir ieinteresēti turpināt iesākto sadarbību un nākošgad rīkot arī šāda veida semināru, kurā papildus pieaicinot VRS Aviācijas pārvaldes Apsardzes un speciālo uzdevumu nodaļas „SIGMA” pārstāvjus.

Foto

2013.gada 30.augustā

Valsts robežsardzes koledžā viesojās CEPOL pārstāvis

Š.g. 30.augustā, Eiropas Policijas akadēmijas (CEPOL) apmaiņas programmas ExPro2013 ietvaros, Valsts robežsardzes koledžu (VRK) apmeklēja Čehijas Republikas Policijas Prezidija Starptautiskās sadarbības nodaļas Eiropas kontaktvirsnieks – Jan Drapal un Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības biroja amatpersonas – Vera Pavinska un Jevģenijs Koļenkins.

CEPOL apmaiņas programmas ietvaros viesi tika iepazīstināti ar Valsts robežsardzes koledžas darbību, galvenajiem uzdevumiem, mācību procesa organizāciju, kā arī apmeklēja VRK Sporta mācību centru, Kinoloģijas centru, vēroja kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus. Noslēgumā J.Drapal izteica vēlmi stiprināt sadarbību starp Čehijas Policijas koledžu un Valsts robežsardzes koledžu tuvākajā nākotnē organizējot pieredzes apmaiņas vizītes.

Uz foto: Inta Madžule, Daiga Kupcāne, VRK; Vera Pavinska, Jevģenijs Koļenkins, Valsts policija; Jan Drapal, Čehijas policija; Andris Āboliņš, VRK direktora vietnieks (mācību darbā).

2013.gada 24.augustā

Rēzeknē notika VIII Starptautiskās dienesta suņu biatlona sacensības „Latvija 2013”

Š.g. 23. un 24.augustā Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžā (VRK), tika organizētas VIII Starptautiskās dienesta suņu biatlona sacensības „Latvija 2013”.

Pirmās dienas programmā bija iekļauta dalībnieku reģistrācija VRK Kinoloģijas dienesta (KD) Kinoloģijas centrā (KC), kā arī trases apskate sacīkšu vietā - VRK Lauku mācību centrā „Janapole”.

Otrajā dienā plkst. 09:00 Janapoles mežā startēja pirmie „Latvija 2013” dalībnieki. Šogad „profesionālajā” klasē sacentās Latvijas Valsts robežsardzes koledžas, Valsts robežsardzes (VRS) teritoriālo pārvalžu, Valsts policijas, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, kā arī Lietuvas, Baltkrievijas, Igaunijas, Moldovas tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji ar saviem dienesta suņiem, „tautas” klasē” - civilie Latvijas un Lietuvas kinologi ar saviem suņiem – kopumā 69. „Profesionālajā klasē” startēja 11 komandas, „tautas” klasē – 9. Kā novērotāji sacensībās piedalījās 2 Gruzijas Robežpolicijas amatpersonas.

Kopvērtējumā VIII Starptautiskajās dienesta suņu biatlona sacensībās „Latvija 2013” „profesionālajā klasē” 1.vietu izcīnīja Baltkrievijas Robežsardzes kinologu izlase, 2.vietu – Latvijas Valsts robežsardzes koledžas kinologu komanda, 3.vietu – Latvijas Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes komanda.

Individuālajā vērtējumā „profesionālajā klasē” uzvarēja Baltkrievijas Robežsardzes pārstāvis Ruslans Straškevičs ar dienesta suni „Amur”, 2.vietu ieguva Latvijas VRS Daugavpils pārvaldes Silenes robežapsardzības nodaļas (RSN) inspektors (kinologs) virsniekvietnieks Aleksejs Seļskis ar dienesta suni „Bred”, 3.vietu – Latvijas VRK KD Kinoloģijas centra priekšnieks majors Valdis Bikovskis ar dienesta suni „Roksi”.

Latvijas Valsts robežsardzes koledžas komandas sastāvā 2013.gadā bija VRK KD KC priekšnieks majors Valdis Bikovskis ar dienesta suni „Roksi”- 3.vietas ieguvējs, KC vecākais inspektors virsleitnants Atis Ozers ar dienesta suni „Capri”, kurš ieguva 4.vietu individuāli, un KC inspektors virsseržants Aleksandrs Kangurs ar dienesta suni „Ovidus”- 7.vieta.

Latvijas Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes kinologu izlases sastāvs šogad: Silenes RSN inspektors (kinologs) virsniekvietnieks Aleksejs Seļskis ar dienesta suni „Bred” - 2.vieta individuāli, Silenes RSN inspektors (kinologs) virsniekvietnieks Romvalds Geidāns ar dienesta suni „Zenit” - 8.vieta, Šķaunes RSN inspektors (kinologs) virsniekvietnieks Jānis Moisejenoks ar dienesta suni „Fokus” - 12.vieta, Piedrujas RSN inspektors (kinologs) kaprāle Irina Starceva ar dienesta suni „Maverik” - 22.vieta.

Kinologu sacensībās „Latvija 2013” „tautas klasē” pirmais bija Gundars Ošmucnieks ar suni „Sirio”, 2.vietāNormunds Pipars ar suni „Bergs”, 3.vietāMartynas Gustaitis ar suni „Toris” (Lietuva).

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu, norisi, kopējo jautājumu koordināciju, galvenais tiesnesis – VRK Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns.

Gadu atpakaļ VII Starptautiskajās dienesta suņu biatlona sacensībās „Latvija 2012” Rēzeknē 10 komandu vērtējumā 1.vietā bija Baltkrievijas Robežsardzes komanda, 2.vietā - Latvijas Valsts robežsardzes koledžas kinologi, 3.vietā – Lietuvas Sabiedriskās drošības dienesta izlase.

2013.gada 23.augustā

Kadetu 24.izlaidums Robežsargu skolā

Š.g. 23.augustā Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, notika VRK Robežsargu skolas (RS) kadetu 24.izlaidums. Svinīgais pasākums norisinājās dienas otrajā pusē VRK Sporta mācību centra lielajā zālē.

Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš ar apsveikuma vārdiem atklāja svinības. Tika nolasīta mācību iestādes pavēle par VRK Robežsargu skolas absolventu apbalvošanu.

Izvērtējot VRK Robežsargu skolas kadetu mācību rezultatīvos rādītājus 2012./2013.mācību gadā, līdzdalību dažādos pasākumos, par 2012./2013.mācību gada labāko VRK Robežsargu skolas mācību grupas vecāko tika nosaukts VRK RS Pirmās mācību rotas kadets kaprālis Artūrs Plakošs. Goda nosaukuma ieguvēja vārds, uzvārds, dienesta pakāpe paliek VRK goda plāksnē. A.Liepiņa kungs pasniedza A.Plakošam pateicības rakstu.

Par augstām atzīmēm, augsto aktivitāti ārpus nodarbībām 2012./2013.mācību gadā ar pateicības rakstiem tika apbalvoti arī VRK RS Pirmās mācību rotas kadeti ierindniece Marija Mihailova, ierindnieks Kaspars Valenieks, ierindniece Marija Skrule, ierindnieks Genādijs Šidlovskis.

VRK direktors, VRK direktora vietnieks (dienesta organizācijas jautājumos) pulkvedis Aivars Uzulnīks un VRK Robežsargu skolas priekšnieks majors Viktors Sprukts pasniedza 42 VRK Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas kadetiem Valsts robežsardzes inspektora apliecības, kā arī 41 no viņiem – ierindniekiem - kaprāļa uzplečus.

Svinību turpinājumā Valsts robežsardzes priekšnieka vārdā absolventus uzrunāja un apsveica VRS Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes priekšnieks pulkvedis Vladimirs Zaguzovs. Absolventi saņēma apsveikumus no VRS teritoriālo pārvalžu pārstāvjiem, radiniekiem, draugiem.

Svētki noslēdzās ar Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes kora uzstāšanos.

VRK Robežsargu skolas absolventu dienests turpinās vienā no Valsts robežsardzes teritoriālajām pārvaldēm.

2013.gada 22.augustā

Turpinoties robežsargu aktīvai sporta dzīvei

Š.g. 15.augustā Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Robežsargu skolā notika sacensības militārajā stafetē, kurā Pirmās un Otrās mācību rotu (MR) kadeti varēja pielietot mācību laikā iegūtās iemaņas un prasmes. Stafete norisinājās VRK Sporta mācību centra šautuvē, kur robežsargi veica trīs uzdevumus: automāta izjaukšana – salikšana, aptveres pielādēšana – izlādēšana, šaušana no pneimatiskās šautenes. Spraigā cīņā 1.vietu ieguva VRK Robežsargu skolas 2.MR 22.grupa, 2.vietu – 2.MR 21.grupa un 3.vietu – 1.MR apvienotā komanda.

Turpinoties robežsargu aktīvai sporta dzīvei Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji piedalījās lāpu skrējienā „Apkārt Latvijai", ko no 15.līdz 21.augustam organizēja Aizsardzības ministrija, Nacionālie Bruņotie spēki. Lāpa, kas apceļo Latviju gar tās robežām distancē ap 1500 kilometru, Valsts robežsardzes koledžas sportistu rokās bija š.g. 19.augustā posmā Kārsava - Ludza.

2013.gada 20.augustā

Rēzeknē notiks VIII Starptautiskās dienesta suņu biatlona sacensības „Latvija 2013”

Š.g. 24.augustā Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centrā, Rēzeknē, Zavoloko 8, tiks organizētas VIII Starptautiskās dienesta suņu biatlona sacensības „Latvija 2013”. Ikgadējā pasākuma dalībnieki "profesionālās klases” grupā ir Latvijas Republikas Valsts robežsardzes (VRS) kinologi ar dienesta vai privātajiem suņiem, iespējamie dalībnieki - Valsts policijas, VID Muitas, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Nacionālo bruņoto spēku, ārzemju robežapsardzības iestāžu pārstāvji, kā arī “tautas” klases” grupā – civilās personas ar saviem suņiem.

Sacensību mērķi ir kinologu profesionālās meistarības celšana, Latvijas Valsts robežsardzes Kinoloģijas dienesta attīstības novērtēšana, robežsargu-kinologu un dienesta suņu izlases komandas noteikšana dalībai starptautiska mēroga sacīkstēs; labāko citu valstu tiesībsargājošo iestāžu kinologu un dienesta suņu noteikšana; dalībnieku praktiskās pieredzes apmaiņa; starptautiskās sadarbības stiprināšana.

VIII Starptautiskās dienesta suņu biatlona sacensības „Latvija 2013” norisināsies VRK Lauku mācību centrā, Janapolē, saskaņā ar sekojošo plānu:

- pasākuma oficiālā atklāšanas ceremonija VRK Lauku mācību centrā - 8:30 - 8:45;

- sacensību norise - 09:00 - 13:00;

- rezultātu apkopošana - 13:00 - 14:30;

- uzvarētāju apbalvošana, sacīkšu noslēgums - 14:30 - 18:00.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu, norisi, kopējo jautājumu koordināciju, galvenais tiesnesis – VRK Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns, tālr. 64603687, 29237755.

Interesenti var apmeklēt kinologu sacensības „Latvija 2013”, sākums plkst. 09:00 (ieeja bezmaksas).

2013.gada 20.augustā

Skolas absolventi turpinās dienestu uz robežas

Š.g. 23.augustā Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Zavoloko 8, Rēzekne, tiks organizēts VRK Robežsargu skolas absolventu 24.izlaidums.

Pirmās mācību rotas kadeti divās grupās gada laikā apguva profesionālās tālākizglītības programmu "Robežapsardze", lai pēc VRK Robežsargu skolas absolvēšanas Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācijā turpinātu dienestu uz robežas.

Izlaiduma svinīgajā pasākumā, pie VRK Robežsargu skolas karoga, absolventi saņem kvalifikācijas „Valsts robežsardzes inspektors” apliecības, kā arī tie, kam ir ierindnieka dienesta pakāpe, - kaprāļa uzplečus. Svētku dienā absolventus uzrunā un apsveic Valsts robežsardzes koledžas, Valsts robežsardzes (VRS) vadības pārstāvji, VRS teritoriālo pārvalžu robežsargi, kuri pieņem savā kolektīvā jaunus inspektorus, apsveic radinieki, draugi.

Izlaiduma programma noslēdzas ar svētku koncertu, fotografēšanos.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu, norisi, kopējo jautājumu koordināciju – VRK Robežsargu skolas priekšnieka pienākumu izpildītājs kapteinis Sergejs Nazarovs, tālr. 28662363.

VRK Robežsargu skolas kadetu 24.izlaidums norisināsies VRK Sporta mācību centra lielajā zālē. Svinīgā pasākuma atklāšanas laiks – plkst. 12:00.

2013.gada 15.augustā

Notika Padomes sēde

Š.g. 12.augustā notika ārpuskārtas Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Padomes sēde. Tās laikā saskaņoti veicamie grozījumi Ministru kabineta 30.11.2006. noteikumos Nr.978 „Valsts robežsardzes koledžas nolikums”, kā arī lemts jautājums par VRK Robežsargu skolas kadeta izslēgšanu no VRK sakarā ar nesekmību.

2013.gada 7.jūlijā

Valsts robežsardzes koledžas komandas aktivitātes Valsts robežsardzes XII Sporta spēlēs

No 5. līdz 7.jūlijam Ogres rajonā, Ķeguma novadā, atpūtas bāzē „Puduri” notika sporta pasākums, kurā ik gadu tiekas Valsts robežsardzes (VRS) sporta cienītāji – Sporta spēles. Tradīcija sapulcināja XII Sporta spēlēs Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes, Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Rīgas, Ventspils teritoriālajām pārvaldēm, VRS Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas (VRK) komandas; robežsargiem varēja pievienoties arī viņu tuvinieki, draugi.

Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji vienmēr aktīvi piedalās robežsargu sporta pasākumu organizēšanā. VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Atis Litaunieks atbildēja par VRS XII Sporta spēļu sacensību norisi (galvenais tiesnesis).

Sacīkšu pirmās dienas programmā bija iekļauti komandu sporta veidi pieaugušajiem un bērniem, individuālie sporta veidi visiem. 5.jūlijā komandas mērojās spēkiem „Gladiatoru cīņās”, basketbola soda metienos. Spēļu pirmā diena noslēdzās ar jaunrades konkursu - priekšnesumiem tēmā „Iz robežsargu dzīves - 21”.

6.jūlijā sacensību dalībnieki arī startēja komandu un individuālajos sporta veidos. Komandas sacentās lielajā „galda” futbolā, volejbolā MIX, spēka krustā, futbola soda sitienos un jautrības kombinētajā stafetē. Sacīkšu noslēgumā tika apbalvoti uzvarētāji.

Valsts robežsardzes XII Sporta spēlēs kopvērtējumā uzvarēja VRS Ludzas pārvaldes komanda, 2.vietu ieguva VRS Daugavpils pārvaldes izlase, 3.vietu – VRS Galvenās pārvaldes komanda.

Pērn VRS XI Sporta spēlēs stiprākā bija VRS Ludzas pārvaldes izlase, 2.vietā - Valsts robežsardzes koledžas komanda, 3.vietā - VRS Daugavpils pārvaldes komanda.

2013.gada 30.jūnijā

Š.g. 30.jūnijā Eiropas Atgriešanās fonda 2011.gada programmas ietvaros Valsts robežsardze pabeidza realizēt projektu Nr.IA/VRS/EAF/2011/6 „Valsts robežsardzes konvojnieku apmācība un apmācību tehniskās bāzes pilnveidošana” (turpmāk- Projekts).

Projekta mērķis ir sasniegts, Valsts robežsardzes koledža uz izveidotās Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācību kursa programmas, atbilstošas materiāli - tehniskās un mācību - metodiskās bāzes pamata nodrošināja konvojnieku apmācību, tādejādi nodrošinot Eiropas Savienības standartiem un prasībām atbilstošu nelegālo imigrantu izraidīšanas/atgriešanas pasākumu realizāciju.

Projektam paredzētais kopējais finansējums bija 19 931 LVL, tajā skaitā Fonda finansējums – 14 948 LVL, bet valsts budžeta finansējums – 4 983 LVL. Plānotais Projekta īstenošanas laiks bija 2012.gada septembris - 2013.gada jūnijs.

Projekta īstenošanas rezultātā Valsts robežsardzes koledžā (Rēzekne, Zavoloko 8):

→ Realizējot projektu tika nodrošināta nelegālo imigrantu atgriešanas jomas attīstība un minētājā jomā iesaistīto Valsts robežsardzes darbinieku efektīvs, uz zināšanām balstīts darbs.

→ No 2012.gada decembra līdz 2013.gada maijam Valsts robežsardzes koledžā sekmīgi apguva „Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmu” 70 stundu apjomā un apliecināja prasmi plānot, organizēt, vadīt un veikt ārzemnieku konvojēšanas un izraidīšanas pasākumus 60 Valsts robežsardzes amatpersonas. Valsts robežsardzes amatpersonas saņēma apliecības par sekmīgu „Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmas” apguvi. Valsts robežsardzes amatpersonas pilnveidoja savas teorētiskās un praktiskās zināšanas konvojēšanas jomā, pareizu konvojēšanas metožu un darbības taktikas izvēlē, pirmās palīdzības sniegšanā, starpkultūru komunikācijā, tuvcīņā, speciālo līdzekļu un fiziskā spēka pielietošanā.

→ Projekta ietvaros tika izstrādāts un tipogrāfiski izdots mācību – metodiskais materiāls (mācību līdzeklis), kas tika izsniegts apmācāmajiem, nodarbību vadītājiem, VRS struktūrvienībām un VRK bibliotēkai.

→ Projekta ietvaros tika iegādāta dažāda biroja tehnika un mēbeles mācību auditorijas aprīkošanai: dators (pie interaktīvās tāfeles), interaktīvā tāfele, projektors (pie interaktīvās tāfeles), monitors (videomateriālu informācijas ierakstīšanai), monitors (interaktīvai tāfelei), video montāžas programma, NERO ierakstīšanas datorprogramma, skapis aprīkojuma glabāšanai, aizslēdzamie skapji (vitrīnas), kā arī dažāds medicīniskais inventārs (pirmās palīdzības apmācību manekens pieaugušais cilvēks – trenažieris, pirmās palīdzības apmācību brūču komplekts, cietās nestuves, aptieciņas (lidmašīnas maketā), manekena maināmās sejas, manekena maināmās plaušas, manekena sejas aizsargi, folija segas, trīsstūrveida lakatiņi, pirmās palīdzības koferis, mīkstās nestuves, cimdi vienreizējie, marles saites, marles salvetes).


PROJEKTU LĪDZFINANSĒ EIROPAS SAVIENĪBA

Kontaktpersona: Artūrs Gaveika

e-pasts: arturs.gaveika@rs.gov.lv

tel. 64603695

2013.gada 27.jūnijā

Darba tikšanās Valsts robežsardzes koledžā


Š.g. 26.-27.jūnijā Valsts robežsardzes koledžā (VRK) notika Latvijas un Baltkrievijas robežapsardzības resoru izglītības iestāžu pārstāvju tikšanās. Rēzeknē ar mērķi apmainīties pieredzē profesionālās sagatavošanas jomā tikās Latvijas Republikas Valsts robežsardzes koledžas direktora vietnieks (mācību darbā) pulkvedis Andris Āboliņš, VRK Robežsargu skolas priekšnieks majors Viktors Sprukts un Baltkrievijas Republikas Valsts robežu komitejas Ideoloģiskā darba un personāla nodrošinājuma galvenās pārvaldes Personāla pārvaldes Profesionālās izglītības un organizatoriskā darba nodaļas priekšnieka vietnieks apakšpulkvedis Igors Kovaļenko, Robežsardzes dienesta institūta Robežkontroles speciālistu sagatavošanas centra priekšnieks pulkvedis Aleksandrs Makarevičs.

Pasākums tika organizēts saskaņā ar Latvijas Republikas Valsts robežsardzes un Baltkrievijas Republikas Valsts robežu komitejas sadarbības plānu 2013.gadam. Darba tikšanās dienas kārtībā bija iekļauti jautājumi: Latvijas Valsts robežsardzes koledžas uzdevumi, struktūra, mācību darba organizācija, sadarbība, robežsargu profesionālā sagatavošana.

Vizītes laikā ārzemju delegācija tikās ar Valsts robežsardzes koledžas vadību, akadēmisko personālu. Viesi iepazinās ar VRK mācību materiāli tehnisko bāzi: apskatīja VRK mācību korpusu, dienesta viesnīcu, Sporta mācību centru, Kinoloģijas centru, mācību robežkontroles punktu, Lauku mācību centru „Janapole”. Apmeklējot koledžas svarīgākos objektus, Kinoloģijas centrā virsnieki varēja vērot kinologu ar dienesta suņiem paraugdemonstrējumus, Lauku mācību centrā „Janapole” – robežsargu praktiskās šaušanas vingrinājumu paraugdemonstrējumus.

Baltkrievijas delegācijas brauciens uz Latviju noslēdzās ar ekskursiju uz Aglonas Baziliku, ko ārzemju kolēģiem organizēja mūsu valsts robežsargi.

Foto

2013.gada 26.jūnijā

Notika Padomes sēde

Š.g. 26.jūnijā notika kārtējā VRK Padomes sēde. Tās laikā saskaņots Valsts robežsardzes koledžas 2012.gada publiskais pārskats, ievēlētas noteiktos akadēmiskā personāla amatos uz 6 gadiem šādas personas: Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektora amatā – Jurijs Skorodihins, Vispārizglītojošo priekšmetu katedras lektora amatā – Mārtiņš Spridzāns, kā arī apstiprinātas kvalifikācijas darbu paraugtēmas 2013./2014.m.g.

2013.gada 21.jūnijā

Valsts robežsardzes koledžas kinologu tikšanās ar kolēģiem no Baltkrievijas

No š.g. 10. līdz 21.jūnijam Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, turpinoties Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas – Lietuvas - Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013.gadam projekta LLB-2-228 „Robežapsardzības iestāžu kinoloģijas dienestu kapacitātes stiprināšana” realizācijai, notika seminārs, ko vadīja Baltkrievijas Robežapsardzības komitejas eksperti. Nodarbību temats bija veltīts dienesta suņu izmantošanai krīzes situācijās un suņu apmācībai sprāgstvielu meklēšanai. Seminārā piedalījās Latvijas Valsts robežsardzes koledžas un Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu kinologi ar saviem dienesta suņiem. Projekta vadītājs ir Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns.

Š.g. 18.-20.jūnijā Rēzekni apmeklēja Baltkrievijas Republikas Valsts robežu komitejas delegācija: apakšpulkvedis Leonīds Pišinskis, Galvenās operatīvās pārvaldes Kinoloģijas dienesta priekšnieks, un kapteinis Andrejs Bikovs, Smorgoņas robežapsardzības grupas Spēku un līdzekļu organizācijas nodaļas Kinoloģijas dienesta priekšnieks. Ārzemju viesu vizītes mērķis bija iepazīties ar starptautiska projekta LLB-2-228 „Robežapsardzības iestāžu kinoloģijas dienestu kapacitātes stiprināšana” īstenošanu Valsts robežsardzes koledžā. Trīs dienu laikā kolēģus Rēzeknē pavadīja VRK Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns. Baltkrievijas delegācija piedalījās iepriekš minētajā kinologu seminārā. Latvijas robežsargi sagatavoja viesiem arī VRK Kinoloģijas dienesta kopējo prezentāciju, ekskursiju pa svarīgākiem VRK objektiem.

Abu valstu kolēģu tikšanās starptautiska projekta ietvaros ir paredzēta vēl vairākos pasākumos gan Latvijā, gan Baltkrievijā.

2013.gada 14.jūnijā

Divi izlaidumi Valsts robežsardzes koledžā

Š.g. 14.jūnijā Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, notika VRK 1.līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmas „Robežapsardze” nepilna laika absolventu 5.izlaidums un pilna laika absolventu 9.izlaidums. Svinībās piedalījās Valsts robežsardzes (VRS) Galvenās pārvaldes, VRS teritoriālo pārvalžu, Aviācijas pārvaldes, VRK personāla pārstāvji, absolventu radinieki, draugi.

Nepilna laika studējošo 5.izlaidums norisinājās dienas pirmajā pusē VRK Sporta mācību centra lielajā zālē. Pēc VRK karoga ienešanas, Latvijas Republikas himnas izskanēšanas svinīgo pasākumu atklāja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš, apsveicot absolventus ar tik nozīmīgu notikumu viņu dzīvē. Valsts robežsardzes koledžā 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu "Robežapsardze" sekmīgi apguva un Valsts robežsardzes jaunākā virsnieka kvalifikāciju ieguva 19 nepilna laika studējošie. Robežsargiem tika svinīgi pasniegti izglītības dokumenti. Absolventi uzrunāja klātesošos. Pasākums VRK Sporta mācību centrā noslēdzās ar VRS Ludzas pārvaldes robežsargu kora koncertu, kopējo fotografēšanos, apsveikumiem.

Dienas otrajā pusē VRK ierindas laukumā tika organizēts pilna laika studējošo 9.izlaidums. Svinību sākumā robežsargus ar apsveikumiem uzrunāja pulkvedis A.Liepiņš. Valsts robežsardzes koledžā 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu "Robežapsardze" sekmīgi apguva un Valsts robežsardzes jaunākā virsnieka kvalifikāciju ieguva 18 pilna laika studējošie, kuriem ir piešķirta pirmā virsnieka dienesta pakāpe "leitnants". VRK absolventiem tika pasniegti diplomi, uzpleči. Pēc atvadīšanās no VRK karoga 18 absolventi - virsnieki maršā, pilsētas pūšamā instrumentu orķestra pavadījumā, atstāja ierindas laukumu. Noslēgumā VRK mācību korpusā pie absolventu stenda robežsargi svinīgi piestiprināja jaunu piemiņas plāksnīti. VRK Sporta mācību centrā 9.izlaiduma dalībniekus gaidīja direktora svinīgā pieņemšana.

Valsts robežsardzes koledžas absolventi turpinās dienestu Valsts robežsardzē.

2013.gada 11.jūnijā

Valsts robežsardzes koledžu apmeklēja kolēģi no Gruzijas

No š.g. 10. līdz 11.jūnijam Valsts robežsardzes koledžu (VRK), Rēzekne, apmeklēja Gruzijas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijas Personāla pārvaldes priekšniece pulkvede Liana Bibilashvili un Patruļpolicijas dienesta Personāla pārvaldes priekšnieks pulkvedis Zaza Chilaia. Ārzemju delegāciju, četrus virsniekus, sagaidīja VRK direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš un direktora vietnieks (dienesta organizācijas jautājumos) pulkvedis Aivars Uzulnīks. Viesu vizītes programmā bija iekļauta Valsts robežsardzes koledžas darbības prezentācija, tikšanās ar VRK pasniedzējiem mācību korpusā, dienesta viesnīcas, mācību robežkontroles punkta apskate, iepazīšanās ar Sporta mācību centra, Kinoloģijas centra, Lauku mācību centra „Janapole” darbu.

Gruzijas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijas un Patruļpolicijas pārstāvju tikšanās ar Latvijas robežsargiem no š.g. 10. līdz 12.jūnijam notika saskaņā ar sadarbības plānu 2013.gadam starp Latvijas Valsts robežsardzi un Gruzijas Iekšlietu ministrijas struktūrvienībām, kuras ir atbildīgas par robežas aizsardzību.

2013.gada 11.jūnijā

Par starptautiska projekta realizāciju

2013.gada maijā un jūnijā turpinās Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas – Lietuvas - Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013.gadam projekta LLB-2-228 „Robežapsardzības iestāžu kinoloģijas dienestu kapacitātes stiprināšana” aktivitāšu realizācija.

Maijā Valsts robežsardzes koledžā tika uzsākti Vaislas darba nodaļas būvniecības darbi, ko veic SIA Rēzeknes pilsētas Delta.

Maijā projekta ietvaros tikai realizēts vēl viens iepirkums un iegādāts viens suns Valsts robežsardzes koledžas vajadzībām.

Baltkrievijas partneris – Baltkrievijas Robežapsardzības komiteja - maijā turpināja iepirkumus, kas saitīti ar dienesta suņu, specializētā transporta un suņu apmācības inventāra iegādi.

No š.g. 10. līdz 21.jūnijam Valsts robežsardzes koledžā tiek organizēts seminārs par dienesta suņu izmantošanu krīzes situācijās un suņu apmācību sprāgstvielu meklēšanai. Semināru vada divi Baltkrievijas Robežapsardzības komitejas eksperti – A.Gajkovs un R.Štraškevičs. Seminārā piedalās 15 Valsts robežsardzes koledžas un Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu kinologi ar saviem dienesta suņiem. Semināra organizēšanai un veiksmīgai realizācijai tiek izmantoti līdz šim projekta ietvaros piegādātie suņu sprosti un sprāgstvielu paraugu komplekti. Seminārs norisinās Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centrā, kā arī Lauku mācību centrā „Janapole”. Semināra mērķis ir iepazīstināt Latvijas Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas kinoloģijas jomas amatpersonas ar dienesta suņu apmācības un izmantošanas metodēm, lai novērstu krīzes situācijas, teroraktus, kā arī efektīvi sagatavotu sprāgstvielu meklēšanas dienesta suņus. Semināra laikā abu valstu kinologi varēs gūt pieredzi kaimiņvalstu sadarbības jomā.

Projekta kopējā summa ir 555 694,32 EUR (aptuveni 390 544,19 Ls), no kuras 90 % līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekta vadītājs - Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns.

„Robežapsardzības iestāžu Kinoloģijas dienestu kapacitātes stiprināšana”
Programmas Kopīgā vadības iestāde
Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija
Šo projektu finansē
Eiropas Savienība
This project is funded
by the European Union
Valsts robežsardzes koledža
Zavoloko iela 8, Rēzekne,
Latvija, LV-4600
Tel.:+37164603687
Fakss:+37164603681
vrk@rs.gov.lv
Apvienotais tehniskais sekretariāts
Konstitucijos pr. 7,
LT-09308 Viļņa, Lietuva
Tel. +370 5 261 0477
Fakss: +370 5 261 0498
info@enpi-cbc.eu;www.enpi-cbc.eu

2013.gada 10.jūnijā

Valsts robežsardzes koledžā notiks izlaidumi

Š.g. 14.jūnijā Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Zavoloko 8, Rēzekne, tiks organizēti VRK 1.līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmas „Robežapsardze” nepilna laika 5.izlaiduma un pilna laika 9.izlaiduma absolventu svinīgie pasākumi.


Valsts robežsardzes koledžas nepilna laika studējošo 5.izlaiduma plāns:

Viesu sagaidīšana- līdz 10:30.
Svinīgais pasākums VRK Sporta mācību centrā- 10:30 -11:15.
Fotografēšanās- 11:30 -11:45.


VRK pilna laika studējošo 9.izlaiduma plāns:

Svinīgais pasākums VRK ierindas laukumā- 13:00 -14:20.
Svinīgā pasākuma turpinājums VRK telpās- 14:35 -14:45.
Fotografēšanās- 14:45 -15:00.
Direktora svinīgā pieņemšana VRK Sporta mācību centrā- 15:15 -15:45.

Papildu informācija: Vladimirs Supe, VRK Trešās mācību rotas komandieris, tālr. 29155870; e-pasts: vladimirs.supe@rs.gov.lv.

2013.gada 7.jūnijā

Robežsargu skolas kadeti godam izturēja pārbaudījumu

Š.g. 06.jūnijā, dienas otrajā pusē, Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Lauku mācību centrā „Janapole” norisinājās 25 VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas (MR) apmācāmo „iesvētīšanas” pasākums ar plašu pārbaudes programmu. Neoficiālo pieņemšanu kadetos organizēja un vadīja VRK Robežsargu skolas 1.MR vadība un 11., 12.grupu kadeti, kuri uzsāka mācīties pērn rudenī.

Otrās mācību rotas 21. un 22. grupu apmācāmajiem pārbaužu laikā vajadzēja skriet, lēkāt, pārvarēt šķēršļus, šaut, pārvietoties rāpus, kā arī sacensties apķērībā, asprātībā u.c.. Pildīt dažāda smaguma uzdevumus, nezaudējot spēkus, robežsargiem palīdzēja arī silts un saulains laiks. Kā rezultātā 2.MR 21. un 22.grupu apmācāmie godam izturēja visus pārbaudījumus un apliecināja savu amata izvēli, nolasot neoficiālo zvērestu pie robežzīmes.

Apmācāmo „iesvētīšana” VRK Lauku mācību centrā tika organizēta jau vairākas reizes, un, pēc VRK Robežsargu skolas priekšnieka majora Viktora Sprukta vārdiem, ir kļuvusi robežsargu mācību iestādei par labu tradīciju.

2013.gada 6.jūnijā

Studiju virzieni akreditēti uz 6 gadiem!

Š.g. 5.jūnijā IZM Studiju akreditācijas komisijas sēdē tika izskatīts jautājums par Valsts robežsardzes koledžas un Rēzeknes Augstskolas studiju virziena ''Iekšējā drošība un civilā aizsardzība'' akreditāciju.

Komisijas locekļi pieņēma lēmumu akreditēt studiju virzienu uz 6 gadiem. Līdz ar to - Valsts robežsardzes koledžā īstenojamā pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma „Robežapsardze” un Rēzeknes Augstskolā īstenojamā otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programma „Robežapsardze” ir akreditētas uz 6 gadiem.

Paldies Rēzeknes Augstskolas personālam, Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonām par atbalstu un paveikto!

Paldies darba devējiem un studējošajiem par līdzdalību procesā un pozitīvajām atsauksmēm!

2013.gada 27.maijā

Eiropas Atgriešanās fonda 2011.gada programmas projekta Nr.IA/VRS/EAF/2011/6 „Valsts robežsardzes konvojnieku apmācība un apmācību tehniskās bāzes pilnveidošana” ietvaros Valsts robežsardzes koledža uz izveidotās Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācību kursa programmas, atbilstošas materiāli - tehniskās un mācību - metodiskās bāzes pamata nodrošina konvojnieku apmācību, tādejādi nodrošinot Eiropas Savienības standartiem un prasībām atbilstošu nelegālo imigrantu izraidīšanas/atgriešanas pasākumu realizāciju.

Projekta ietvaros 2012.gada 17.decembrī tika uzsākta Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmas realizācija.

No 2013.gada 7.maija līdz 17.maijam Valsts robežsardzes koledžā sekmīgi apguva „Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmu” 70 stundu apjomā un apliecināja prasmi plānot, organizēt, vadīt un veikt ārzemnieku konvojēšanas un izraidīšanas pasākumus 12 Valsts robežsardzes amatpersonas. Valsts robežsardzes amatpersonas saņēma apliecības par sekmīgu „Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmas” apguvi.

Projekta ietvaros tika izstrādāts un tipogrāfiski izdots mācību – metodiskais materiāls (mācību līdzeklis), kas tika izsniegts apmācāmajiem.

Mācību – metodiskais materiāls (mācību līdzeklis) palīdzēs Valsts robežsardzes amatpersonām pilnveidot savas teorētiskās un praktiskās zināšanas konvojēšanas jomā.PROJEKTU LĪDZFINANSĒ EIROPAS SAVIENĪBA

Kontaktpersona: Artūrs Gaveika

e-pasts: arturs.gaveika@rs.gov.lv

tel. 64603695

2013.gada 27.maijā

VRK padomes sēde

Š.g. 27.maijā plkst.13:00 Valsts robežsardzes koledžas konferenču zālē notika jaunievēlētās VRK Padomes sēde. Sēdes laikā tika ievēlēti VRK Padomes priekšsēdētājs un sekretārs – jau otru periodu pēc kārtas – pulkvedis A.Āboliņš (priekšsēdētājs) un pulkvežleitnante D.Kupcāne (sekretāre), apstiprināts uzņemšanas komisijas sastāvs un darbības laiks (pilna laika studijām), kā arī atkārtoti izvērtēti grozījumi MK noteikumu projektam „Valsts robežsardzes koledžas nolikums”.

2013.gada 26.maijā

Panākumi starptautiskajās sporta spēlēs

No š.g. 24. līdz 26.maijam Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji startēja XXIX studentu sporta spēlēs „SELL GAMES 2013”, kuras šogad norisinājās Latvijā, Rīgā. Valsts robežsardzes koledža sūta sportistus uz „SELL GAMES” desmito gadu pēc kārtas, un piedalīties šajās starptautiskajās studentu sacensībās ir robežsargu sena tradīcija.

Rīgā, „SELL GAMES 2013” sacīkstēs, satikās sporta cienītāji no 13 Eiropas valstīm, no 58 mācību iestādēm. Spēļu dalībnieki šogad sacentās 15 sporta veidos.

Latvijas robežsargi ar panākumiem startēja „SELL GAMES 2013” divos sporta veidos. Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji Rīgā uzvarēja vīriešu futbolā (7 x 7) un ieguva 3.godalgoto vietu vīriešu volejbolā.

Robežsargus startiem XXIX studentu sporta spēlēs gatavoja Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Atis Litaunieks, vecākais speciālists Vladimirs Kloss.

Šogad volejbola sacīkstēs Valsts robežsardzes koledžas sportisti atkārtoja sasniegumu „SELL GAMES 2012” Somijā, kad šajā sporta veidā Latvijas robežsargi arī ieguva bronzas medaļu.

2013.gada 25.maijā

Rēzeknē notika XVI Valsts robežsardzes kinologu sacensības

No š.g. 22.maija līdz 25.maijam Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, tika organizētas XVI Valsts robežsardzes (VRS) kinologu sacensības, kurās sacentās Latvijas VRS teritoriālo pārvalžu, Valsts robežsardzes koledžas kinologi ar dienesta suņiem, kā arī Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas tiesībsargājošo iestāžu kinologi ar dienesta suņiem.

Pasākums notika no 23. līdz 25.maijam Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas teritorijā, kā arī ārpus pilsētas, Gaigalavas un Janapoles mežā. Sacīkšu galvenais tiesnesis - VRK Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns.

Sacensību dalībnieki startēja vairākās disciplīnās: pēdu meklēšana (jauktā apvidū, pēdas ar vecumu 5 - 6 stundas), apvidus pārmeklēšana (personu, priekšmetu meklēšana), personu meklēšana telpās, konteineros un transportā, paklausība IPO-I (B daļa); narkotisko vielu meklēšana telpās, transportā, bagāžā, paklausība pēc BH noteikumiem.

Kopvērtējumā XVI Valsts robežsardzes kinologu sacīkstēs pēdu meklēšanā 1.vietu izcīnīja VRS Ludzas pārvaldes kinologu 2.komanda, 2.vietu – VRS Ludzas pārvaldes 1. komanda, 3.vietu – Baltkrievijas Robežapsardzības Komitejas izlase.

Kopvērtējumā narkotisko vielu meklēšanā 1.vietāVRS Rīgas pārvaldes komanda, 2.vietā – VID Muitas pārvaldes izlase, 3.vietā – Valsts robežsardzes koledžas kinologu komanda.

Individuālajā vērtējumā pēdu meklēšanā uzvarēja virsniekvietnieks Aleksejs Seļskis ar dienesta suni „Bona” (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietā – virsniekvietnieks Aleksandrs Pavlovskis ar dienesta suni „Hammer” (VRS Ludzas pārvalde), 3.vietā – kaprālis Edgars Ziediņš ar dienesta suni „Arno” (VRS Ludzas pārvalde).

Narkotisko vielu meklēšanā 1.vietā – ierindniece Jekaterina Ramba ar dienesta suni „Avero” (VRS Rīgas pārvalde), 2.vietā – virsniekvietnieks Austris Liparts ar dienesta suni „Heidy” (VRS Ventspils pārvalde), 3.vietā – muitas kapteine Irēna Zambare ar dienesta suni „Astra” (VID Muitas pārvalde).

Paklausībā pēc IPO-1 noteikumiem 1.vietu ieguva leitnante Gunda Šabanova ar dienesta suni „Uraya” (Valsts policija), 2.vietu – kapteinis Vitalij Linga ar dienesta suni „Amur” (Baltkrievija), 3.vietu – virsseržants Aleksandrs Kangurs ar dienesta suni „Ovidus” (Valsts robežsardzes koledža).

Valsts robežsardzes koledža izsaka pateicību par atbalstu sacensību organizēšanā sadarbības partneriem – VRS Aviācijas pārvaldei, VAS „Latvijas valsts meži”, SIA „Rēzeknes namsaimnieks”, SIA „Magri-R”, viesu mājas „Ezerkrasti” īpašniekam, Gaigalavas mednieku kolektīvam.

2013.gada 21.maijā

Rēzeknē notiks XVI Valsts robežsardzes kinologu sacensības

Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Zavoloko 8, Rēzekne, no š.g. 22.maija līdz 25.maijam norisināsies XVI Valsts robežsardzes (VRS) kinologu sacensības. Pasākums tiek organizēts, lai paaugstinātu Valsts robežsardzes kinologu profesionālo meistarību, noteiktu labākos kinologus un dienesta suņus pēdu meklēšanas un narkotisko vielu meklēšanas specializācijās, kā arī, lai novērtētu VRS kinoloģijas jomas attīstību un veidotos praktiskās pieredzes apmaiņa starp Latvijas un ārvalstu kinologiem.

Sacensībās piedalīsies VRS Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Ventspils, Rīgas pārvalžu, Aviācijas pārvaldes, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes, Valsts policijas Vidzemes reģionālās pārvaldes, Valsts policijas Rīgas pārvaldes Kinologu nodaļas, VRK Kinoloģijas dienesta (KD) Kinoloģijas centra komandu pārstāvji un individuālie dalībnieki. No ārvalstīm ieradīsies Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas tiesībsargājošo iestāžu kinologi ar dienesta suņiem.

Pasākuma programmā: Pēdu meklēšana (jauktā apvidū, pēdas ar vecumu 5 - 6 stundas); apvidus pārmeklēšana (personu meklēšana); apvidus pārmeklēšana (priekšmetu meklēšana); personu meklēšana telpās; personu meklēšana konteineros un transportā; paklausība IPO-I (B daļa). Narkotisko vielu meklēšanas disciplīna: narkotisko vielu meklēšana telpās, transportā, bagāžā; paklausība pēc BH noteikumiem.

XVI Valsts robežsardzes kinologu sacensību atklāšana - 22.maijā plkst. 14:00 VRK KD Kinoloģijas centrā; turpat plkst. 14:30-15:30 – izloze sacensību 1.un 2.dienai (sacīkstes notiks no 23. līdz 25.maijam Valsts robežsardzes koledžā, Rēzeknē, kā arī Gaigalavas mežā).

Atbildīgais par sacensību organizēšanu, norisi, kopējo jautājumu koordināciju un galvenais tiesnesis ir VRK Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns, tālr. 64603687.

Sacensību sagatavošana notiek sadarbojoties ar Rēzeknes novada pašvaldību, VAS “Latvijas Valsts meži”, SIA “Rēzeknes Namsaimnieks”, 2. Zemessardzes novadu.

Jāatzīmē, ka pasākuma sagatavošanā (pēdu uzlikšanā) un norisē (kā figuranti) aktīvi piedalās VRK Robežsargu skolas kadeti.

2013.gada 20.maijā

Atvērto durvju diena Valsts robežsardzes koledžā

Š.g. 18.maijā Valsts robežsardzes koledžā (VRK) tika organizēta Atvērto durvju diena, kad robežsargu mācību iestāde bija atvērta ikvienam interesentam.

Tikšanās sākumā VRK mācību korpusa telpās viesiem tika izsniegti informatīvie bukleti, demonstrēta videofilma par Valsts robežsardzi un Valsts robežsardzes koledžu. Interesenti tika iepazīstināti ar uzņemšanas noteikumiem VRK 2012./2013. m.g. profesionālās tālākizglītības programmas "Robežapsardze” apguvei. VRK Robežsargu skolas priekšnieka pienākumu izpildītājs kapteinis Sergejs Nazarovs atbildēja uz viesu jautājumiem.

Pēc mācību korpusa apskates apmeklētāji VRK amatpersonu pavadījumā veica ekskursiju uz dienesta viesnīcu, Sporta mācību centru.

Pasākuma noslēgumā robežsargi aicināja viesus uz Sporta laukumu, kur notika VRK kinologu ar dienesta suņiem paraugdemonstrējumi. Ik gadu VRK Atvērto durvju dienas programmā tiek iekļauta VRK trauksmes grupas uzstāšanās.

2013.gada 20.maijā

Valsts robežsardzes koledžā kadeti svinīgi deva zvērestu

Š.g. 17.maijā Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, notika svinīgais zvēresta došanas pasākums 27 VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadetiem, kuri uzsāka mācības pēc gada profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” š.g. 02.aprīlī.

Valsts robežsardzes koledžas ierindas laukumā VRK Robežsargu skolas priekšnieks majors Viktors Sprukts atklāja svinības, noziņoja VRK direktora pienākumu izpildītājam pulkvedim Aivaram Uzulnīkam par kadetu gatavību zvēresta došanai. Pēc Rēzeknes Robežsargu skolas karoga ienešanas laukumā pulkvedis A.Uzulnīks uzrunāja pasākuma dalībniekus. Izskanēja Latvijas Republikas valsts himna.

VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadeti jaunajās lauku formās, ar automātiem rokās, izpildot pavēles, pa vienam atstāja ierindu, lai nolasītu zvēresta svinīgo tekstu un parakstītos uz zvēresta veidlapas. Pēc atbildīgo virsnieku ziņojumiem A.Uzulnīka kungam par kadetu zvēresta pieņemšanu VRK Robežsargu skolas personāls svinīgajā maršā atstāja ierindas laukumu.

Turpinājumā Otrās mācību rotas kadeti saņēma apsveikumus no radiniekiem, draugiem. Pasākuma noslēgumā viesi varēja tikties ar VRK un VRK Robežsargu skolas vadību, veikt ekskursiju pa VRK teritoriju.

2013.gada 20.maijā

Valsts robežsardzes koledžas komanda pirmajā vietā


Š.g. 17.maijā Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Lauku mācību centrā „Janapole” notika robežsargu sacīkstes vasaras biatlonā, kurās saskaņā ar 2013.gada spartakiādes plānu mērojās spēkiem Valsts robežsardzes (VRS) Daugavpils, Ludzas, Viļakas, Rīgas, Ventspils pārvalžu, Aviācijas pārvaldes un VRK pārstāvji.

Dienas sākumā, pēc tikšanās Rēzeknē, VRK Sporta mācību centrā, pasākuma dalībnieki pulcējās ārpus pilsētas, Lauku mācību centrā „Janapole”. Plkst.11:00 sacensības atklāja Valsts robežsardzes koledžas direktora vietnieks (mācību darbā) pulkvedis Andris Āboliņš. Pirms starta sacīkšu dalībniekus arī uzrunāja Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra direktora vietnieks Raimonds Bluķis.

Pirmās sacentās sievietes (veterānes) 2000 m distancē, aiz viņām - sievietes - 3600 m, sacensību otrajā daļā startēja vīrieši (veterāni) - 3600 m un vīrieši - 4800 m. Distancē, ugunslīnijās, kur atradās ierocis - pistole, robežsargi veica šaušanu.

Šogad robežsargu vasaras biatlonā kopvērtējumā 1.vietu ieguva Valsts robežsardzes koledžas komanda, 2.vietu - VRS Daugavpils pārvaldes izlase, 3.vietu – VRS Rīgas pārvaldes.

Individuāli vasaras biatlonā vīriešiem 1.vietu izcīnīja Pāvels Goranskis (VRS Rīgas pārvalde), 2.vietu – Sandris Balinskis (VRS Ventspils pārvalde) un 3.vietu – Jurijs Halimons (VRS Daugavpils pārvalde).

Vīriešiem (veterāniem) 1.vietu ieguva Sandris Balinskis (VRS Ventspils pārvalde), 2.vietu – Uldis Livdāns (Valsts robežsardzes koledža), 3.vietu – Inārs Supe (VRS Viļakas pārvalde).

Sievietēm 1.vietāSanta Prole (VRS Viļakas pārvalde), 2.vietā – Olga Simagina (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietā – Velga Lāce (Valsts robežsardzes koledža).

Sievietēm (veterānēm) 1.vietāTatjana Tarasova (VRS Aviācijas pārvalde), 2.vietā – Ludmila Nefjodova-Volkova (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietā – Alla Litvinska (VRS Daugavpils pārvalde).

Sandris Balinskis un Santa Prole šogad atkārtoja savus panākumus 2012.gada vasaras biatlona sacensībās.

Pērn Valsts robežsardzes vasaras biatlona sacīkstēs kopvērtējumā 1.vietā bija Valsts robežsardzes koledžas komanda.

VRS 2013.gada spartakiādes programmā pēc vasaras biatlona seko vieglatlētikas kross – Rēzeknē, vasaras beigās.

Foto

2013.gada 16.maijā

Valsts robežsardzes koledžas komanda iegūst 1.vietu orientēšanās sacensībās

Šī gada 16.maijā Valsts robežsardzes koledžas Trešās mācību rotas pārstāvētā komanda „Zaļie uzpleči” 5 kadetu sastāvā - kaprāļi Aija Daukste, Ivars Rancāns, Reinis Rozītis, Dmitrijs Ruseckis un Juris Vorza piedalījās Rēzeknes Augstskolas Studējošo padomes ikgadēji rīkotajās orientēšanās sacensībās „Kroka”. Pasākums laika gaitā ir izpelnījies tradīcijas statusu un tajā piedalās reģionāli tuvāko izglītības iestāžu pārstāvētās komandas.

Pulksten 13:00 komandas tika sapulcinātas un notika „Krokas” atklāšana, kuras laikā pasākuma organizatori izskaidroja sacensību gaitu, kā arī tika izlozēti papildus uzdevumi, kuru sekmīgas veikšanas rezultātā varēja iegūt papildpunktus. Pulksten 13:20 starts tika dots pirmajai komandai „RVĢ” un visas nākošās startēja ar 5 minūšu starplaiku, savukārt, Valsts robežsardzes koledžas komanda startēja kā pēdējā.

Orientēšanās sacensību ietvaros Rēzeknes pilsētā tika izvietoti 9 kontrolpunkti, kuros komandu dalībniekiem bija jāveic intelektuāls, fiziski aktīvs vai radošs uzdevums, piemēram, jāatbild uz jautājumiem saistībā ar anatomiju, jāpiepilda glāze ar ūdeni, izmantojot pudeles korķi, vai ar ādas cimdiem jāiever adatā šujamdiegs un jāpiešuj poga u.c. Tikai pēc uzdevuma izpildes komandas varēja turpināt savu maršrutu līdz nākošajam orientierim un finišam.

Septiņu komandu konkurencē Valsts robežsardzes koledžas komanda kopvērtējumā izcīnīja 1.godalgoto vietu ar 8 punktu pārsvaru, aiz sevis atstājot 2.vietas ieguvējus „Barveži” un 3.vietas ieguvējus „RVĢ”.

Pateicamies Rēzeknes Augstskolai par uzaicinājumu un iespēju piedalīties sacensībās, kā arī pozitīvu emociju ieguvi!

2013.gada 14.maijā

Valsts robežsardzes koledžā notiks sacensības vasaras biatlonā

Š.g. 17.maijā Rēzeknē, turpinoties 2013.gada spartakiādei, Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Zavoloko 8, tiksies Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu, Aviācijas pārvaldes, VRK sportisti, lai piedalītos sacensībās vasaras biatlonā.

Sacīkstēs, kas norisināsies VRK Lauku mācību centrā „Janapole”, vīrieši veiks 4800 m distanci ar 3 ugunslīnijām; vīrieši (veterāni) – 3600 m ar 2 ugunslīnijām; sievietes - 3600 m ar 2 ugunslīnijām; sievietes (veterānes) – 2000 m ar 1 ugunslīniju. Sacensībās vasaras biatlonā šaušana notiks ar pistolēm, pa 5 šāvieniem katrā ugunslīnijā. Dalībnieki izies uz starta lauku formas tērpā ar sporta apaviem.

Pasākuma galvenais tiesnesis un kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss, tālr. 64603693; e-pasts: vladimirs.kloss@rs.gov.lv.

Spartakiādes ietvaros Rēzeknē Valsts robežsardzes pārvalžu, Valsts robežsardzes koledžas komandas šogad jau sacentās galda tenisā, ziemas biatlonā, volejbolā un dienesta trīscīņā, bet š.g. vasaras beigās VRK Lauku mācību centrā „Janapole” ir ieplānota robežsargu tikšanās vieglatlētikas krosā.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas (IeM) sporta pasākumu plānu 2013.gadam š.g. 17.maijā Rēzeknē, VRK Lauku mācību centrā „Janapole”, tiks organizētas IeM atklātā čempionāta sacensības vasaras biatlonā.

Robežsargu izlasi IeM čempionāta sacīkstēm vasaras biatlonā gatavo VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Atis Litaunieks, tālr. 64603693; e-pasts: atis.litaunieks@rs.gov.lv.

Sacensību atklāšana notiks š.g. 17.maijā VRK Lauku mācību centrā „Janapole” plkst. 10:50, pirmais starts - plkst. 11:00.

2013.gada 13.maijā

Valsts robežsardzes koledžā notiks Atvērto durvju diena

Š.g. 18.maijā Valsts robežsardzes koledža (VRK), Zavoloko 8, Rēzekne, aicina visus interesentus uz Atvērto durvju dienu, kuras laikā būs iespēja iegūt informāciju par iespējām mācīties Valsts robežsardzes koledžā.

Pasākuma programma:

1. Dalībnieku reģistrācija, informatīvo bukletu izsniegšana - 11:00-12:00 (VRK mācību korpusa 1.stāvā).

2. Videofilmas demonstrēšana par Valsts robežsardzi un Valsts robežsardzes koledžu; informatīvais ziņojums par Valsts robežsardzi, mācībām Valsts robežsardzes koledžā un uzņemšanas noteikumiem VRK 2012./2013. m.g. profesionālās tālākizglītības programmas "Robežapsardze” apguvei; ieskats VRK Kinoloģijas dienesta un Kinoloģijas centra darbībā; atbildes uz interesentu jautājumiem - 12:00-13:00 (VRK mācību korpuss, 110.auditorija).

3. VRK mācību korpusa, dienesta viesnīcas, Sporta mācību centra, tehnikas apskate - 13:00-14:00.

4. Kinologu ar dienesta suņiem paraugdemonstrējumi - 14:00-14:15 (VRK Sporta laukums).

5. Trauksmes grupas paraugdemonstrējumi - 14:15-14:30 (VRK Sporta laukums).

VRK kontaktpersona – VRK Robežsargu skolas priekšnieka pienākumu izpildītājs kapteinis Sergejs Nazarovs, tālr. 64603684, 28662363, e-pasts: sergejs.nazarovs@rs.gov.lv.

2013.gada 13.maijā

Valsts robežsardzes koledžā notiks Robežsargu skolas kadetu zvēresta došanas pasākums

Š.g. 17.maijā Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Zavoloko 8, Rēzekne, tiks organizēts svinīgais zvēresta došanas pasākums 27 VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadetiem, kuri uzsāka mācības pēc gada profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” š.g. 02.aprīlī.

Svinības norisināsies Valsts robežsardzes koledžas ierindas laukumā, sākums - plkst. 12:00.

Zvēresta došanas pasākuma plāns:

- 11:30-11:50 – VRK Robežsargu skolas kadetu vecāku un ciemiņu sagaidīšana.

- 12:00-12:45 – VRK Robežsargu skolas kadetu zvēresta došanas pasākums.

- 13:00-13:30 – VRK Robežsargu skolas kadetu vecāku un ciemiņu iepazīšanās ar VRK mācību korpusu un dienesta viesnīcu; Valsts robežsardzes koledžas un VRK Robežsargu skolas vadības pārrunas ar Otrās mācību rotas kadetu vecākiem.

- 12:00-13:30 – Pasākuma fotografēšana, videofilmēšana.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu, norisi, kopējo jautājumu koordināciju – VRK Robežsargu skolas priekšnieka pienākumu izpildītājs kapteinis Sergejs Nazarovs, tālr. 64603684, 28662363, e-pasts:sergejs.nazarovs@rs.gov.lv.

2013.gada 10.maijā

Valsts robežsardzes koledžā notika II zinātniski praktiskā konference

Š.g. 10.maijā Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, notika Valsts robežsardzes amatpersonu un Valsts robežsardzes koledžas studējošo II zinātniski praktiskā konference „Valsts robežsardze: attīstība, problēmas, risinājumi”, kurā piedalījās 18 robežsargi ar referātiem robežsardzes jomā.

Pasākumu atklāja konferences organizatoriskās komitejas priekšsēdētājs – VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants Artūrs Gaveika. Valsts robežsardzes struktūrvienības pārstāvēja Ludzas pārvaldes II kat. dienesta galvenais inspektors kapteinis Dmitrijs Rutkovskis ar referāta tēmu ”Valsts robežsardzes arhīva dokumentu saglabāšanas un aizsardzības organizācijas nodrošināšana”. Plašu interesi un diskusiju konferences laikā izraisīja VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektora pulkvežleitnanta Arvīda Prikuļa prezentētais referāts „CVIS ieviešanas tiesiskie un praktiskie aspekti Valsts robežsardzē” un VRK Vispārizglītojošo priekšmetu katedras asistenta majora Mārtiņa Spridzāna piedāvātā tēma ”Pašmācību līdzekļi robežsargu profesionālās angļu valodas terminoloģijas uzlabošanai.”

2013.gada 9.maijā

Valsts robežsardzes koledžā notiks II zinātniski praktiskā konference

Š.g. 10.maijā Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Zavoloko 8, Rēzekne, notiks Valsts robežsardzes amatpersonu un VRK studējošo II zinātniski praktiskā konference „Valsts robežsardze: attīstība, problēmas, risinājumi”.

Pasākumu organizē VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras personāls. Konferences organizatoriskās komitejas priekšsēdētājs ir VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants Artūrs Gaveika (tālr. + 371 64603695).

Konferences dalībnieki ir Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu amatpersonas, Valsts robežsardzes koledžas katedru akadēmiskais personāls un studējošie. Konferences mērķis ir veicināt zinātniski pētnieciskās darbības attīstību Valsts robežsardzē, dot iespēju robežsargiem iepazīstināt kolēģus ar saviem pētījumiem, apmainīties ar jaunāko un aktuālāko informāciju profesionālajā jomā.

Konferences atklāšana - plkst. 10:00.

2013.gada 8.maijā

Mākslas dienas Valsts robežsardzes koledžā

Starptautiskais mākslinieku plenērs, oriģinālas izstādes un dažādi kultūras pasākumi maija mēnesī liecina ne tikai par to, ka līdz ar pavasara iestāšanos radošās dvēseles rod jaunas dimensijas savam lidojumam, bet arī par to, ka ir pienākušas ikgadējās mākslas dienas.

Turpinot aizsākto tradīciju, arī Valsts robežsardzes koledžā š.g. 8.maijā tika atklāta izstāde „Mākslas dienas Valsts robežsardzes koledžā”. Izstādes vadmotīvs ir nemainīgs – parādīt personāla radošo garu, padalīties un smelties unikālās idejas, kā arī apmeklētājos rosināt interesi pašiem izmēģināt ko jaunu, un varbūt jau nākošajā gadā piedalīties šādā izstādē.

Pieaugušais dalībnieku skaits un izstādē izlikto darbu dažādība (pērļu rotas, apgleznoti trauki, kokgriezumi, gleznas, zīmējumi, origami, mezglošana, topiari koki, izšuvumi, tamborējumi un adījumi) šogad ir ļāvusi izstādei saglabāt savu ierasto krāšņumu un mājīgo auru. Radot savus darbus, cilvēks tajos ieliek daļu no savas dvēseles, un vēlāk tie izstaro īpašu gaišumu, siltumu un mīļumu.

Šogad izstādē piedalās un paldies sakām Valsts robežsardzes koledžas personālam: Evitai Skrebinskai, Ligitai Lipovskai, Aijai Kijahai, Valentīnai Terehovai, Raimondam Švarcam, Zitai Moisejevai, Dacei Ivanovai, Velgai Lācei un Valentīnai Zipkai, VRK Robežsargu skolas kadetiem: Genādijam Šidlovskim, Verai Vasiļevskai un Jūlijai Bolotnikovai, kā arī VRS teritoriālo pārvalžu amatpersonām: Diānai Safonovai (VRS Galvenā pārvalde) un Ilzei Zelčai (VRS Viļakas pārvalde).

Izstāde būs skatāma līdz š.g. 30.maijam. Visi laipni aicināti!

2013.gada 30.aprīlī

ERASMUS aktivitāteŠ.g. 29. un 30.aprīlī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Vispārizglītojošo priekšmetu katedras docents majors Ainārs Cauņa un Vispārizglītojošo priekšmetu katedras asistents majors Mārtiņš Spridzāns Mūžizglītības programmas Erasmus apakšprogrammas mācībspēku mobilitātes ietvaros apmeklēja M.Romerisa Lietuvas universitātes Sabiedriskās drošības fakultāti Kauņā, lai piedalītos mobilitātē nodarbību vadīšanai lietuviešu studentiem. Pasniedzējs Ainārs Cauņa vadīja lekcijas ,,Valsts robežsardzes personāla motivācija” un ,,Kontrabanada un tās apkarošana Latvijā”, bet pasniedzējs Mārtiņš Spridzāns – ,,Profesionālā angļu valodas terminoloģija robežpārbaužu veikšanai”.

Šāda vizīte veicina pasniedzēju zināšanu un pedagoģisko metožu apmaiņu, rada starptautisku saikni starp augstskolām, lietuviešu studentiem tā ir iespēja gūt starptautiskas zināšanas un pieredzi no ārvalstu pasniedzējiem.

Vizītes laikā VRK pārstāvji tikās ar Lietuvas Republikas M.Romerisa Universitātes Sabiedriskās drošības fakultātes vadību un pasniedzējiem, iepazinās ar izglītības sistēmu Lietuvā, partneriestādes studiju procesa organizēšanu un nodrošināšanu, robežsargu profesionālo sagatavošanu, zinātniski pētniecisko darbību, dalījās pieredzē priekšmetu mācīšanas metodikās.

2013.gada 29.aprīlī

Rēzeknē satikās Valsts robežsardzes koledžas un Rēzeknes Augstskolas sporta cienītāji

Šā gada 29.aprīlī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā (SMC), Rēzekne, sacensībās „Sadraudzības kauss 2013” sacentās VRK un Rēzeknes Augstskolas (RA) sporta cienītāji.

Dienas otrajā pusē, plkst. 12:00, SMC lielajā sporta zālē Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš deva starta signālu sacīkšu dalībniekiem – VRK, RA apmācāmā un pastāvīgā personāla pārstāvjiem.

Pasākuma programmā bija iekļauti 9 sporta veidi: volejbols, basketbola soda metieni, minifutbols, florbols, iedzīšanas stafete (sporta zālē); šaušana no pistoles SigSauer, šautriņu mešana (šautuvē); galda teniss (pagrabstāvā); novuss (2.stāva foajē).

Vairāku stundu sacīkstes noslēdzās ar uzvarētāju apbalvošanu SMC lielajā sporta zālē, kur pirmo vietu ieguvējiem kopvērtējumā un atsevišķos sporta veidos tika pasniegti apbalvojumi.

Sacensībās „Sadraudzības kauss 2013” kopvērtējumā uzvarēja Valsts robežsardzes koledžas komanda, zaudējot viesiem minifutbolā un basketbola soda metienos.

Valsts robežsardzes koledžas un Rēzeknes Augstskolas sportistu tikšanās jau kļuva Rēzeknē par ikgadējo tradīciju. „Sadraudzības kauss” notiek pēc kārtas RA Sporta namā vai VRK Sporta mācību centrā. Pasākuma mērķis ir stiprināt mācību iestāžu sadarbību, popularizēt veselīgu dzīves veidu, sporta spēles, audzināt vienotības sajūtu, veicināt spēku, ātrumu un humora izjūtu dalībnieku vidū, pilnveidot personāla kopējo sagatavotību.

„Sadraudzības kauss 2013” programmā atkārtojās pagājušā gada punkti: florbols, novuss un šautriņu mešana. Pērn VRK un RA sacīkstēs pirmie kopvērtējumā bija robežsargi.

2013.gada 29.aprīlī

Eiropas Atgriešanās fonda 2011.gada programmas projekta Nr.IA/VRS/EAF/2011/6 „Valsts robežsardzes konvojnieku apmācība un apmācību tehniskās bāzes pilnveidošana” ietvaros Valsts robežsardzes koledža uz izveidotās Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācību kursa programmas, atbilstošas materiāli - tehniskās un mācību - metodiskās bāzes pamata nodrošina konvojnieku apmācību, tādejādi nodrošinot Eiropas Savienības standartiem un prasībām atbilstošu nelegālo imigrantu izraidīšanas/atgriešanas pasākumu realizāciju.

Projekta ietvaros 2012.gada 17.decembrī tika uzsākta Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmas realizācija.

No 2013.gada 15.aprīļa līdz 26.aprīlim Valsts robežsardzes koledžā sekmīgi apguva „Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmu” 70 stundu apjomā un apliecināja prasmi plānot, organizēt, vadīt un veikt ārzemnieku konvojēšanas un izraidīšanas pasākumus 12 Valsts robežsardzes amatpersonas. Valsts robežsardzes amatpersonas saņēma apliecības par sekmīgu „Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmas” apguvi.

Projekta ietvaros tika iegādāta dažāda biroja tehnika un mēbeles mācību auditorijas aprīkošanai: dators (pie interaktīvās tāfeles), interaktīvā tāfele, projektors (pie interaktīvās tāfeles), monitors (videomateriālu informācijas ierakstīšanai), monitors (interaktīvai tāfelei), video montāžas programma, NERO ierakstīšanas datorprogramma, skapis aprīkojuma glabāšanai, aizslēdzamie skapji (vitrīnas), kā arī dažāds medicīniskais inventārs (pirmās palīdzības apmācību manekens pieaugušais cilvēks – trenažieris, pirmās palīdzības apmācību brūču komplekts, cietās nestuves, aptieciņas (lidmašīnas maketā), manekena maināmās sejas, manekena maināmās plaušas, manekena sejas aizsargi, folija segas, trīsstūrveida lakatiņi, pirmās palīdzības koferis, mīkstās nestuves, cimdi vienreizējie, marles saites, marles salvetes).

Minētā aprīkojuma un tehnikas kopējās izmaksas sastāda Ls 5992,93.

Projekta ietvaros turpinājās darbs pie mācību – metodiskā materiāla (mācību līdzekļa) izstrādes. Mācību – metodiskais materiāls (mācību līdzeklis) palīdzēs Valsts robežsardzes amatpersonām pilnveidot savas teorētiskās un praktiskās zināšanas konvojēšanas jomā.

PROJEKTU LĪDZFINANSĒ EIROPAS SAVIENĪBA

Kontaktpersona: Artūrs Gaveika

e-pasts: arturs.gaveika@rs.gov.lv

tel. 64603695

2013.gada 26.aprīlī

Rēzeknē turpinājās Valsts robežsardzes 2013.gada spartakiāde

Š.g. 26.aprīlī Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, tika organizētas Valsts robežsardzes (VRS) 2013.gada spartakiādes sacensības peldēšanā un dienesta trīscīņā, kur piedalījās VRS Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Rīgas, Ventspils teritoriālo pārvalžu, VRS Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas komandas.

Sacensību dalībnieki satikās VRK Sporta mācību centrā (SMC). Pēc komandu nostāšanās SMC lielajā sporta zālē pasākumu pie valsts karoga atklāja VRK direktora vietnieks (mācību darbā) pulkvedis Andris Āboliņš.

SMC baseinā peldēšanā (brīvajā stilā) vīrieši sacentās 100 m distancē, vīrieši (veterāni) – 100 m, sievietes – 100 m, sievietes (veterānes) – 50 m.

Dienesta trīscīņā dalībnieki (tikai vīrieši) veica:

- SMC baseinā peldēšanā (brīvajā stilā) - 100 m distanci, vīrieši (veterāni) – 100 m;

- SMC šautuvē ātršaušanā ar dienesta pistoli - 4 sērijas 25 m attālumā;

- VRK stadionā vieglatlētikas krosā - 3000 m, vīrieši (veterāni) – 1000 m.

Kopvērtējumā Valsts robežsardzes 2013.gada spartakiādes sacensībās peldēšanā 1.vietu izcīnīja VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietu – VRS Viļakas pārvaldes peldētāji, 3.vietu – VRS Aviācijas pārvaldes.

Kopvērtējumā Valsts robežsardzes 2013.gada spartakiādes dienesta trīscīņā uzvarēja VRS Daugavpils pārvaldes izlase, 2.vietas ieguvēji - VRS Ludzas pārvaldes pārstāvji, 3.vietas – Valsts robežsardzes koledžas.

Individuāli peldēšanā vīriešiem 1.vietu izcīnīja Jānis Greckis (VRS Ludzas pārvalde), 2.vietu – Marians Žukovs (Valsts robežsardzes koledža), 3.vietu – Pāvels Goranskis (VRS Rīgas pārvalde). Visi trīs sportisti šogad atkārtoja savus panākumus 2012.gada sacensībās.

Vīriešiem (veterāniem) 1.vietā - Juris Stivriņš (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietā – Ivans Erastovs (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietā – Juris Ērglis (VRS Rīgas pārvalde). Abi VRS Daugavpils pārvaldes peldētāji atkārtoja savus sasniegumus pagājušā gada sacīkstēs.

Sievietēm 1.vietu ieguva Nadežda Ivanova (VRS Daugavpils pārvalde), uzlabojot savu 2012.gada rezultātu, kad finišēja otrā, 2.vietu izcīnīja Antra Kalvāne, šajā grupā startējot ārpus komandas (VRS Rīgas pārvalde), un 3.vietu – Oļesja Batjalo (VRS Viļakas pārvalde).

Sievietēm (veterānēm) uzvarēja Antra Kalvāne (VRS Rīgas pārvalde), 2.vietā – Natālija Ģerķe (VRS Daugavpils pārvalde), kura pērn finālpeldējumā bija trešā, un 3.vietā – Ligita Kabanova (VRS Ventspils pārvalde).

Dienesta trīscīņā individuāli vīriešiem uzvarēja Aleksejs Seļskis (VRS Daugavpils pārvalde) - 2.vietas ieguvējs 2012.gada sacīkstēs, 2.vietu izcīnīja Ainārs Mizāns (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietu – Jānis Greckis (VRS Ludzas pārvalde).

Vīriešiem (veterāniem) 1.vietu ieguva Juris Stivriņš (VRS Daugavpils pārvalde) - uzvarētājs arī 2012.gada trīscīņā, 2.vietu – Sandris Balinskis (VRS Ventspils pārvalde) -3.vietas ieguvējs pērn, un 3.vietu – Ingars Logins (VRS Aviācijas pārvalde).

Sacensību noslēgumā Sporta mācību centrā notika uzvarētāju apbalvošana. SMC lielajā sporta zālē godalgoto vietu ieguvējiem tika pasniegti kausi un medaļas.

2012.gada spartakiādē stiprākā peldēšanā un dienesta trīscīņā arī bija VRS Daugavpils pārvaldes komanda.

2013.gada 22.aprīlī

Rēzeknē robežsargi sacentīsies peldēšanā un dienesta trīscīņā

Šā gada 26.aprīlī Rēzeknē turpināsies Valsts robežsardzes (VRS) 2013.gada spartakiādes sacensības. Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā, Zavoloko 8, peldēšanā un dienesta trīscīņā sacentīsies VRS teritoriālo pārvalžu, VRS Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji.

Peldēšanā (brīvajā stilā) vīrieši veiks 100 m distanci, vīrieši (veterāns) – 100 m, sievietes – 100 m, sievietes (veterāne) – 50 m.

Dienesta trīscīņā dalībnieki (tikai vīrieši) veiks:

- peldēšanā (brīvajā stilā) - 100 m distanci, vīrieši (veterāns) – 100 m;

- ātršaušanā ar dienesta pistoli - 4 sērijas 25 m attālumā;

- vieglatlētikas krosā - 3000 m, vīrieši (veterāns) – 1000 m.

Spartakiādes sacensību mērķis ir popularizēt sportu robežsardzē, pilnveidot robežsargu vispārējo un speciālo profesionālo fizisko sagatavotību, noteikt VRS labākos sportistus un spēcīgākās komandas.

Valsts robežsardzes spartakiādes ietvaros Rēzeknē šogad jau notika sacensības galda tenisā, ziemas biatlonā un volejbolā. Bet š.g. maijā Valsts robežsardzes koledžā ir ieplānots organizēt sacīkstes vasaras biatlonā.

Pasākuma galvenais tiesnesis un kopējo jautājumu koordinators ir koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss, tālr. 64603693.

Valsts robežsardzes peldēšanas un dienesta trīscīņas sacensību atklāšana notiks š.g. 26.aprīlī plkst. 09:50.

Pasākuma plāns:

- šaušanas vingrinājums –10:00;

- peldēšana – 11:30;

- skriešana 1000 m distancē – 13:30;

- skriešana 3000 m distancē – 14:00;

- sacensību noslēgums – 15:30.

2013.gada 18.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžas Bibliotēkas nedēļa kopā ar bibliotēkas draugiem

Šogad no 22. līdz 28. aprīlim Bibliotēku nedēļa visās Latvijas bibliotēkās tiks atzīmēta ar dažādiem pasākumiem. Šīs nedēļas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību bibliotēkām un to pakalpojumiem.

Arī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Bibliotēkas nodaļa atbalstīs šo skaisto tradīciju ar šādām aktivitātēm:

No š.g. 22. līdz 28. aprīlim

Izstāde „Visas manas ceļa malas, laimes koku pieaugušas”. Izstādē būs apkopoti materiāli par koku nozīmi cilvēku dzīvē (dzimtas koks, laimes koks, naudas koks...), koku enerģētisku, koku dziedinošo spēku.

Akcija „Uzdāvini labu un jaunu grāmatu savai bibliotēkai”. VRK Bibliotēkas nodaļa aicina visus savus apmeklētājus nepalikt vienaldzīgiem un aktīvi piedalīties šajā akcijā.

Š.g. 26.aprīlī plkst. 15.00 – Bibliotēkas pēcpusdiena. Radošā darbnīcā tiks veidots telpu dekors – ziedošs laimes koks. Visi nepieciešamie izejmateriāli tiks nodrošināti.

2013.gada 17.aprīlī

Dalība spēlē „Erudīts 2013”

Šā gada 17.aprīlī Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs”, Rēzeknes Augstskolas Studējošo padome organizēja intelektuālo starpaugstskolu erudīcijas spēli „Erudīts 2013”. Konkursā sacentās Rēzeknes Augstskolas, Valsts robežsardzes koledžas, Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas Rēzeknes filiāles un Liepājas Universitātes komandas.

Pasākums notika divos posmos: komandu prezentācija par tēmu „Ja Latvijā paliks tikai viena augstskola…” un dalībnieku atbildēšana uz jautājumiem par dažādām tēmām.

Spēlē “Erudīts 2013” uzvarēja Rēzeknes Augstskolas pārstāvji - "Meridiāni", 2.vietu ieguva Valsts robežsardzes koledžas Trešās mācību rotas komanda "Zaļie uzpleči", 3.vietu - Medicīnas koledžas "Latgales mosas".

Rēzeknes Augstskolā „Erudīts” notiek kopš 2001.gada. Saskaņā ar pasākuma nolikumu „Erudīts” ik gadu tiek organizēts ar mērķi popularizēt Rēzeknes Augstskolu un Rēzeknes pilsētu vietējā un nacionālā līmenī, nostiprināt jau esošo sadarbību un izveidot jaunus kontaktus ar citām augstskolām, sapulcināt vienkopus Latvijas augstāko mācību iestāžu pārstāvjus.

Valsts robežsardzes koledžas studējošie aktīvi piedalās Rēzeknes Augstskolas rīkotajos konkursos.

2013.gada 17.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas viesojās Viļānu un Varakļānu vidusskolās

Š.g. 17.aprīlī Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas viesojās Viļānu un Varakļānu vidusskolās, lai jauniešu vidū popularizētu Valsts robežsardzes vārdu, sniegtu informāciju par uzņemšanas noteikumiem VRK Robežsargu skolā, kā arī visus interesentus iepazīstinātu ar Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta darba specifiku. Kā uzskates materiāls tika demonstrēta video filma „Arī Tev ir iespēja kļūt par robežsargu!” un jauniešiem tika piedāvāts apskatīt robežsardzes tehniskos un speclīdzekļus, kā arī trauksmes grupas ekipējumu.

Prezentācijas noslēgumā, kā allaž uzstājās VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra kinologi ar dienesta suņiem, kuri savos paraugdemonstrējumos parādīja augstu profesionalitāti un perfektu sadarbību ar savu uzticamo dienesta biedru – suni. Jauniešiem tika nodemonstrēti paklausības vingrinājumi un bīstamu personu aizturēšana, kad suns aiztur robežpārkāpēju ar kodienu rokā.

Pateicamies Viļānu un Varakļānu vidusskolu vadībai par atsaucību un sirsnīgo uzņemšanu!

2013.gada 16.aprīlī

Ārzemju viesu vizīte Valsts robežsardzes koledžā

Šā gada 16.aprīlī Valsts robežsardzes koledžu (VRK), Rēzekne, darba vizītē apmeklē Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmijas direktors pulkvedis Vesa Huuskonen, viņa vietnieks pulkvežleitnants Jaakko Hamunen un pasniedzējs majors Heikki Kammonen. Ārzemju kolēģus Rēzeknē sagaidīja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš, direktora vietnieks (mācību darbā) pulkvedis Andris Āboliņš un Izglītības koordinācijas nodaļas vadītāja pulkvežleitnante Daiga Kupcāne.

Viesu vizītes programmā pirmajā dienas pusē ir iekļauta tikšanās ar koledžas vadību, prezentācija par Valsts robežsardzes koledžas darbību konferenču zālē, dienesta viesnīcas, mācību korpusa, Kinoloģijas centra, Mācību robežkontroles punkta, Sporta mācību centra apskate. Otrajā dienas pusē abu mācību iestāžu pārstāvji VRK konferenču zālē apspriež aktuālos jautājumus. Tikšanās pēdējo daļu ir ieplānots organizēt Valsts robežsardzes koledžas Lauku mācību centrā “Janapole”, aiz pilsētas. Viesi tiks iepazīstināti ar centra uzdevumiem, uzbūvi, izmantošanu mācību procesā.

Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmijas delegācija apmeklē Rēzekni šā gada 16.aprīlī saskaņā ar Latvijas Valsts robežsardzes un Somijas Robežsardzes Aktivitāšu plānu 2013.gadam.

Iepriekšējā abu valstu kolēģu tikšanās notika pērn decembrī Somijā, kad, izpildot sadarbības plānu 2012.gadam, Latvijas Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas pulkvedis A.Liepiņš un pulkvedis A.Āboliņš apmeklēja Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmiju, Espoo. Ārzemēs Latvijas puses pārstāvji iepazinās ar Somijas robežsardzes personāla profesionālās sagatavošanas sistēmu, kā arī vienojās ar kolēģiem par turpmāko sadarbību 2013.gadā.

Nākošo Latvijas un Somijas mācību iestāžu darbinieku tikšanos šogad ir ieplānots organizēt rudenī Somijā.

2013.gada 12.aprīlī

Sadarbības ietvaros

No š.g. 7. līdz 12.aprīlim Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra vecākais inspektors virsleitnants Atis Ozers atradās dienesta braucienā Igaunijā (Tallina). A.Ozers kopā ar Igaunijas policijas ātrās reaģēšanas vienību pārstāvjiem piedalījās Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas rīkotajā seminārā „Personu meklēšanas un aizturēšanas dienesta suņu apmācība un izmantošanas taktika”, ko vadīja Somijas policijas pārstāvis Petri Tapio (Helsinki).

Sadarbības ietvaros mēnesi atpakaļ, no š.g. 08. līdz 24.martam, Valsts robežsardzes koledžas KD Kinoloģijas centra vecākais inspektors virsleitnants A.Ozers tikās ar ārzemju kolēģiem Rumānijā, FRONTEX pasākumā. A.Ozers piedalījās dienesta suņu instruktoru – kinologu apmācībās, kas tika organizētas Rumānijas Robežpolicijas Kinoloģijas centrā, Sibiu pilsētā.

2013.gada 5.aprīlī

Uz maksimālo termiņu akreditēta profesionālās tālākizglītības programma „Robežapsardze”

Viens no Valsts robežsardzes koledžas galvenajiem uzdevumiem ir saskaņā ar profesionālās tālākizglītības programmu „Robežapsardze” (3.profesionālās kvalifikācijas līmenis) (turpmāk – programma) sagatavot Valsts robežsardzes inspektorus dienesta pienākumu pildīšanai Valsts robežsardzes struktūrvienībās.

Programma tiek akreditēta maksimāli uz 6 (sešiem) gadiem un tās akreditācija dod absolventam tiesības saņemt valsts atzītu profesionālās izglītības dokumentu.

Pamatojoties uz īstenojamo akreditēto programmu, Valsts robežsardzes koledžai ir tiesības veikt arī ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences novērtēšanu un kopš 2012.gada decembra profesionālā kompetence sekmīgi tika novērtēta un profesionālā kvalifikācija „Valsts robežsardzes inspektors” tika piešķirta 141 Valsts robežsardzes amatpersonai.

Ņemot vērā augstāk minēto, programmas akreditācija bija noteikta kā viens no prioritārajiem Valsts robežsardzes koledžas darbības uzdevumiem 2013.gadā. Lai nodrošinātu šī uzdevuma izpildi, Valsts robežsardzes koledžas Izglītības koordinācijas nodaļas vadītāja D.Kupcāne, vecākā inspektore A.Razumejeva un galvenā inspektore A.Gajevska Valsts robežsardzes koledžas direktora vietnieka (mācību darbā) A.Āboliņa vadībā veica programmas akreditācijas pasākumus, kā rezultātā noteiktajā kārtībā un termiņā Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības kvalitātes valsts dienestā (turpmāk – kvalitātes dienests) tika iesniegti programmas akreditācijai nepieciešamie dokumenti. Kvalitātes dienests, izvērtējot iesniegtos dokumentus un ņemot vērā noteiktos kvalitātes novērtēšanas kritērijus, 2013.gada 5.aprīlī pieņēma lēmumu akreditēt programmu uz maksimālo termiņu – 6 (sešiem) gadiem – līdz 2019.gada 8.aprīlim.

2013.gada 28.martā

Padomes vēlēšanas

Š.g. 21. un 28.martā Valsts robežsardzes koledžā (VRK) saskaņā ar VRK Padomes darba plānu 2013.gadam notika VRK Padomes vēlēšanas.

Saskaņā ar VRK Padomes nolikumu jaunajā VRK Padomē tika ievēlēti akadēmiskā, vispārējā un studējošā personāla pārstāvji.

Tuvākajā jaunās Padomes sēdē tiks ievēlēti VRK Padomes priekšsēdētājs un Padomes sekretāre.

2013.gada 28.martā

Eiropas Atgriešanās fonda 2011.gada programmas projekta Nr.IA/VRS/EAF/2011/6 „Valsts robežsardzes konvojnieku apmācība un apmācību tehniskās bāzes pilnveidošana” ietvaros Valsts robežsardzes koledža uz izveidotās Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācību kursa programmas, atbilstošas materiāli - tehniskās un mācību - metodiskās bāzes pamata nodrošina konvojnieku apmācību, tādejādi nodrošinot Eiropas Savienības standartiem un prasībām atbilstošu nelegālo imigrantu izraidīšanas/atgriešanas pasākumu realizāciju.

Projekta ietvaros 2012.gada 17.decembrī tika uzsākta Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmas realizācija.

No 2013.gada 18.marta līdz 28.martam Valsts robežsardzes koledžā sekmīgi apguva „Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmu” 70 stundu apjomā un apliecināja prasmi plānot, organizēt, vadīt un veikt ārzemnieku konvojēšanas un izraidīšanas pasākumus 12 Valsts robežsardzes amatpersonas. Valsts robežsardzes amatpersonas saņēma apliecības par sekmīgu „Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmas” apguvi.

Projekta ietvaros Valsts robežsardzes koledža veica tirgus izpēti, lai iegādātos dažādu biroja tehniku un mēbeles apmācību procesa nodrošināšanai. Tika veikta mācību – metodiskā materiāla (mācību līdzekļa) izstrāde. Mācību – metodiskais materiāls (mācību līdzeklis) palīdzēs Valsts robežsardzes amatpersonām pilnveidot savas teorētiskās un praktiskās zināšanas konvojēšanas jomā.

PROJEKTU LĪDZFINANSĒ EIROPAS SAVIENĪBA

Kontaktpersona: Artūrs Gaveika

e-pasts: arturs.gaveika@rs.gov.lv

tel. 64603695

2013.gada 27.martā

Par starptautiska projekta realizāciju

2013.gada februārī un martā turpinājās Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas – Lietuvas - Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013.gadam projekta LLB-2-228 „Robežapsardzības iestāžu kinoloģijas dienestu kapacitātes stiprināšana” aktivitāšu realizācija.

Finansējuma saņēmējs - Valsts robežsardzes koledža – martā pabeidza vēl vienu iepirkumu saskaņā ar projekta aprakstu. Iepirkums saistīts ar Vaislas darba nodaļas būvniecību Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centra teritorijā. Iepirkumā par uzvarētāju tika noteikta SIA Rēzeknes pilsētas Delta, ar kuru ir noslēgts līgums par kopējo summu 94657,55 Ls (bez PVN). Būvniecību plānots uzsākt pēc labvēlīgu laikā apstākļu iestāšanās.

Februārī no Čehijas tika piegādāti dienesta suņu apmācībai paredzētie sprāgstvielu paraugi, kas turpmāk tiks izmantoti dienesta suņu apmācībā Valsts robežsardzes koledžā. Martā projekta ietvaros tikai iegādāts vēl viens suns Valsts robežsardzes koledžas vajadzībām.

Baltkrievijas partneris – Baltkrievijas Robežpsardzības komiteja - martā ir uzsācis iepirkumus, kas saitīti ar dienesta suņu, specializētā transporta un suņu apmācības inventāra iegādi.

No š.g. 25. līdz 27.martam Baltkrievijā darba vizītē viesojās projekta vadības grupas pārstāvji U.Barkāns un A.Liepiņš. Tikšanās laikā ar Baltkrievijas Robežapsardzības Komitejas pārstāvjiem tika pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar projekta realizācijas finansējuma saņemšanu un pārskaitīšanu Baltkrievijas partnerim. Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji tika informēti, ka Baltkrievijas partneris pirms finansējuma saņemšanas no Latvijas visus iepirkumos nepieciešamos maksājumus segs no sava budžeta un pēc tam saņems projektā paredzētos finanšu līdzekļus.

Projekta kopējā summa ir 555 694,32 EUR (aptuveni 390 544,19 Ls), no kuras 90 % līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekta vadītājs - Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns.

„Robežapsardzības iestāžu Kinoloģijas dienestu kapacitātes stiprināšana”
Programmas Kopīgā vadības iestāde
Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija
Šo projektu finansē
Eiropas Savienība
This project is funded
by the European Union
Valsts robežsardzes koledža
Zavoloko iela 8, Rēzekne,
Latvija, LV-4600
Tel.:+37164603687
Fakss:+37164603681
vrk@rs.gov.lv
Apvienotais tehniskais sekretariāts
Konstitucijos pr. 7,
LT-09308 Viļņa, Lietuva
Tel. +370 5 261 0477
Fakss: +370 5 261 0498
info@enpi-cbc.eu;www.enpi-cbc.eu

2013.gada 23.martā

Moldovā, Robežpolicijas koledžā, ar EUBAM atbalstu notika seminārs par kucēnu audzināšanu

No 2013.gada 17. līdz 23.martam Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra vecākā inspektore kapteine L.Kozlovska un inspektors virsniekvietnieks S.Gailums vadīja semināru Moldovā (Robežpolicijas koledžā, Ungeni) Moldovas un Ukrainas kinoloģijas jomas speciālistiem EUBAM misijas ietvaros par kucēnu audzināšanu, psiholoģiju, iedzimtiem instinktiem un cilvēka smaržas meklēšanu.

Seminārā piedalījās desmit Moldovas Robežpolicijas kinoloģijas dienesta kinologi, divi policijas pārstāvji un trīs Ukrainas robežsardzes kinoloģijas dienesta pārstāvji.

Semināra laikā notika informācijas pasniegšana kinologiem prezentācijas veidā, kā arī video materiāli. Bija iespēja diskutēt, dalīties ar savu pieredzi kucēnu apmācības jomā, kā arī iepazīstināt semināra dalībniekus ar savu pieredzi un dienesta suņu pielietošanas taktiku praktiskajos vingrinājumos.

2013.gada 22.martā

Par dalību augstākā līmeņa vadības 2.sanāksmē FRONTEX Aģentūras Kopīgā maģistra grāda studiju programmas projekta ietvaros

Š.g. 20.-22.martā Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis A.Liepiņš, Valsts robežsardzes koledžas Izglītības koordinācijas nodaļas vadītāja pulkvežleitnante D.Kupcāne, Rēzeknes Augstskolas rektors E.Teirumnieks un Rēzeknes Augstskolas docētāja V.Pokule piedalījās FRONTEX Aģentūras Apmācību vienības projekta „Kopīgā grāda studiju programmas izstrādes” ietvaros organizētajā augstākā līmeņa vadības 2.sanāksmē Tallinā.

Jāmin, ka projekta ietvaros top kopīgā grāda maģistra studiju programma Eiropas robežsargiem. Plānots, ka maģistra studiju programmas ieviesēji jeb Universitāšu konsorcijs būs: Salamankas Universitāte (Spānija), Tālmācības Valsts universitāte (Spānija), Rumānijas Policijas akadēmija, Nīderlandes Aizsardzības akadēmija, Maltas Universitāte, Rēzeknes Augstskola, Igaunijas Drošības Zinātņu akadēmija, Gardas koledža Īrijā.

Sanāksmes laikā projekta FRONTEX Apmācību nodaļas pārstāvji H.Warnhjelm, vadītāja vietnieks R.Brenner, projekta vadītāja A.Peres sniedza projekta progresa pārskatu, identificēja problēmjautājumus un pilnveidoja Konsorciju vienošanās dokumentu.

Intensīvs darbs pie studiju programmas moduļu izstrādes notiks vēl š.g. aprīlī, kam sekos mācību materiālu izstrāde, programmas izvērtēšanas un akreditācijas process. Uzņemšanas procedūras plānots uzsākt 2014.gada maijā.

2013.gada 22.martā

Valsts robežsardzes volejbolisti pirmie

Š.g. 22.martā Rīgā, Iekšlietu ministrijas (IeM) Veselības un sporta centrā, sacentās IeM sistēmas iestāžu volejbolisti - spēcīgākās Valsts robežsardzes (VRS), Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Drošības policijas, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes, Nodrošinājuma valsts aģentūras, Rīgas pilsētas pašvaldības policijas un sporta biedrības „Dinamo" komandas.

Iekšlietu ministrijas 2013.gada spartakiādes sacensībās volejbolā uzvarēja Valsts robežsardzes izlase, 2.vietu ieguva Rīgas pilsētas pašvaldības policijas sportisti, 3.vietu - Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta.

Robežsargu komandas sastāvā šogad bija iekļauti volejbolisti no VRS Daugavpils pārvaldes, Valsts robežsardzes koledžas un VRS Rīgas pārvaldes (saskaņā ar spartakiādes nolikumu - 12 dalībnieki). Š.g. marta vidū Rēzeknē notika Valsts robežsardzes volejbola sacīkstes, un VRS izlase tika veidota, pamatojoties uz spēļu rezultātiem.

Robežsargi Iekšlietu ministrijas sacensībās volejbolā izcīna 1.vietu trešo gadu pēc kārtas, un katru reizi Valsts robežsardzes izlases sastāvā par uzvaru Rīgā cīnās arī Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji.

Spartakiādes ietvaros š.g. februārī Rīgā jau tika organizētas IeM sacīkstes galda tenisā, bet š.g. aprīlī ir ieplānota stiprāko basketbolistu tikšanās.

2013.gada 15.martā

Rēzeknē volejbola laukumā satikās stiprākās robežsargu komandas

Š.g. 14.-15.martā Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, Valsts robežsardzes (VRS) 2013.gada spartakiādes ietvaros satikās stiprākās volejbolistu komandas. Sacensības VRK Sporta mācību centra lielajā sporta zālē atklāja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš. Volejbola laukumā sacīkšu pirmās dienas dalībnieki, izpildot VRK vadītāja komandu, izgāja plkst. 09:20.

Pēc pagājušā gada rezultātiem VRS Ludzas, Daugavpils, Rīgas teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas komandas bija iekļautas pirmajā, stiprākā, apakšgrupā, un spēlēja š.g. 15.martā, savukārt, VRS Galvenās, Viļakas, Ventspils pārvalžu un Aviācijas pārvaldes volejbolisti otrās apakšgrupas sastāvā - š.g. 14.martā.

2013.gada volejbola sacensībās uzvarēja VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietu izcīnīja Valsts robežsardzes koledžas izlase, 3.vietu -VRS Ludzas pārvaldes.

Valsts robežsardzes pārvaldi - uzvarētāju Rēzeknē šogad pārstāvēja pulkvežleitnants Elmārs Rudovičs, kapteinis Mihails Majevskis, kapteinis Igors Skoromko, leitnants Juris Užulis, virsniekvietnieks Austris Raups, seržants Mārtiņš Doniks, kaprālis Ainārs Žilinskis un Sergejs Nikolajevs.

Sporta pasākuma noslēgumā pulkvedis A.Liepiņš apbalvoja VRS Daugavpils pārvaldes volejbolistus ar kausu un diplomu.

Diplomu apbalvošanas ceremonijā saņēma 2.vietas ieguvēji - Valsts robežsardzes koledžas komanda: kapteinis Atis Litaunieks, kapteinis Vladimirs Supe, kapteinis Sergejs Nazarovs, seržants Sandris Belindževs, seržants Aldis Beļavskis, seržants Guntars Žirnijs, kaprālis Dmitrijs Ruseckis, kaprālis Viktors Tarakanovs, ierindnieks Andris Jermakovs, ierindnieks Artūrs Pīrogs.

Ar diplomu tika apbalvoti 3.vietas ieguvēji - VRS Ludzas pārvaldes sportisti.

Arī otrās apakšgrupas uzvarētāji - VRS Ventspils pārvaldes pārstāvji tika apbalvoti ar diplomu.

Saskaņā ar VRS sacensību nolikumu volejbolisti spēlē pēc apļa sistēmas. Pirmās apakšgrupas 4.vietas ieguvēji pāriet uz otro apakšgrupu, bet otrās apakšgrupas uzvarētāji nākošajā gadā - uz pirmo.

Uz VRS Daugavpils pārvaldi volejbolistu uzvaras kauss atgriežas trešo gadu pēc kārtas.

Noslēdzot VRS sacīkstes, robežsargu izlase turpina aktīvi trenēties, lai tuvākajā laikā Rīgā piedalītos Iekšlietu ministrijas 2013.gada spartakiādes sacensībās volejbolā.

2013.gada 13.martā

Valsts robežsardzes amatpersonas viesojas Preiļu Valsts ģimnāzijā, Preiļu 2.vidusskolā un Riebiņu vidusskolā

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, vidusskolas skolēniem aktualizējas jautājums par turpmākās profesijas izvēli. Tā kā robežsarga profesija ir viena no stabilākajām mūsdienu profesijām, š.g. 13.martā Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas kopā ar Valsts robežsardzes kinologiem apmeklēja Preiļu Valsts ģimnāziju, Preiļu 2.vidusskolu un Riebiņu vidusskolu, lai jauniešu vidū popularizētu Valsts robežsardzes vārdu, radītu pareizu priekšstatu par Valsts robežsardzes dienestu, kā arī sniegtu informāciju par uzņemšanas noteikumiem VRK Robežsargu skolā.

Prezentācijas informatīvā daļa kā allaž tika uzsākta ar video filmu „Arī Tev ir iespēja kļūt par robežsargu!”, lai jaunieši ne tikai dzirdētu, kas ir robežsargs, kadets un dienests Valsts robežsardzē, bet arī redzētu un spētu objektīvi novērtēt robežsarga darba specifiku un Valsts robežsardzes plašās karjeras iespējas. Prezentācijas gaitā radušos jautājumus varēja uzdot un sīkāku informāciju iegūt no Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecākās inspektores kapteines D.Ivanovas un inspektores seržantes D.Lomanovskas. Savukārt, tos, kuri vairāk interesējās par tehniskām lietām, piesaistīja iespēja apskatīt Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras inspektora virsniekvietnieka R.Švarca piedāvātos robežsardzes tehniskos un speclīdzekļus, trauksmes grupas ekipējumu un pielaikot roku dzelžus.

Nepašaubāmi, lielāko sajūsmu jauniešos izraisīja kinologu ar dienesta suņiem paraugdemonstrējumi, kuros tik uzskatāmi atklājās kinologu profesionalitāte un komandas darbs. Šoreiz kinologu prezentāciju nodrošināja: VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra inspektori – virsniekvietnieks E.Mičuļs ar dienesta suni Aiza, virsseržants A.Kangurs ar dienesta suni Ovidus, seržants J.Garkuls ar dienesta suni Angie, VRS Daugavpils pārvaldes inspektore (kinoloģe) virsseržante J.Golubeva ar suni Elfa un VRS Rīgas pārvaldes galvenā inspektore virsleitnante L.Priede. Jāatzīmē, ka šo triju skolu skolēniem bija unikāla iespēja redzēt, kā no maziem kucēniem kinologa neatlaidīga darba rezultātā izaug nopietni dienesta suņi, jo šoreiz līdzi tika ņemti ne tikai pieaugušie suņi, bet arī VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra kucēni. Tā kā nevainojama paklausība ir ikviena dienesta suņa apmācības pamatā, tad kinologi nodemonstrēja, kā kucēniem tiek mācīti sākotnēji paklausības elementi. Jāteic, ka tik lielas bērnu un jauniešu auditorijas ir arī lieliska vide kucēnu socializācijai, jo svarīgi, lai kucēni nebaidītos no trokšņiem un lieliem cilvēku pūļiem.

Neizpalika arī pieaugušo dienesta suņu paraugdemonstrējumi, kur suņi parādīja jau prefektu paklausību un atsevišķus cirka cienīgus trikus, ko kinologi uz savu iniciatīvu iemācījuši saviem mīluļiem. Vēl neredzēti bērniem šķita seržanta J.Garkula ar dienesta suni Angie demonstrētie speciālo uzdevumu vienības taktikas elementi, kad suns seko kinologam nevis ejot gar sānu, bet gan – starp kājām, jo tādejādi tiek panākta lielāka kontrole pār suni. Jauniešiem ļoti patika arī kā virsseržanta A.Kangura suns Ovidus nekļūdīgi meklēja narkotiskās vielas. Pie tam šai vingrinājumā tika iesaistīti arī paši skolēni, jo tieši viņu kabatās tika slēptas narkotiskās vielas. Riebiņu vidusskolā asāku izjūtu cienītājiem kinologi nodemonstrēja arī bīstamo personu aizturēšanu, kad suns robežpārkāpēju aizturēja ar kodienu rokā. Jāatzīst, ka šis vingrinājums izskatās patiesi iespaidīgs, jo suns kož pa īstam un figuranta vienīgais glābiņš ir biezais aizsargtērps.

Savukārt, visās skolās ar neviltotu sajūsmu tika uzņemts virsseržantes J.Golubevas privātsuns – samojedu šķirnes kucīte Elfa, kura visus apžilbināja ne tikai ar savu sniegbalto krāsu, bet arī savu artistisko uzstāšanos. Elfa ir īpaša kucīte, kura ir apmācīta kanisterapijai. Kanisterapija ir viena no animalterapijas (jeb zooterapijas) nozarēm, kur terapeita pienākumus veic speciāli piemeklēts, apmācīts un sertificēts suns. Šo terapijas metodi Latvijā pirms dažiem gadiem sāka attīstīt biedrība “Saules Suns”, piedāvājot nodarbības bērniem ar uzvedības traucējumiem, nopietnām psiholoģiskām traumām un bērnu cerebrālo trieku. Tieši tāpēc Elfa ir ļoti mierīga un pret bērniem draudzīgi noskaņota, viņa nepretojas glāstiem un ļaujas sevi samīļot.

Cilvēkiem no malas, vērojot kinologu un suņu darbošanos, ne vienmēr ir skaidrs, kas kurā brīdī tiek darīts, tāpēc šādās prezentācijās nenovērtējams ir komentētāja darbs, un šoreiz šo funkciju veica virsleitnante L.Priede. Viņa ne tikai komentēja kinologu paraugdemonstrējumus, bet visus klātesošos iepazīstināja arī ar kinoloģijas darba specifiku un atbildēja uz interesējošiem jautājumiem, kas saistīti ar dienesta suņiem Valsts robežsardzē.


Pateicamies Preiļu Valsts ģimnāzijas, Preiļu 2.vidusskolas un Riebiņu vidusskolas vadībai par atsaucību un sirsnīgo uzņemšanu!

2013.gada 11.martā

Rēzeknē notiks Valsts robežsardzes 2013.gada spartakiādes sacensības volejbolā

Turpinās Valsts robežsardzes (VRS) 2013.gada spartakiāde. Š.g. 14.-15.martā Rēzeknē tiks organizētas robežsargu volejbola sacensības, kurās piedalīsies VRS teritoriālo pārvalžu, Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas (VRK) komandas.

Spēles norisināsies Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centra lielajā sporta zālē, Zavoloko 8.

Pasākuma atklāšana notiks š.g. 14.martā plkst. 09:10.

Sacensību galvenais tiesnesis un kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss, tālr. 64603693; tiesneši – Valsts robežsardzes amatpersonas.

VRS volejbola sacīkstes tiek organizētas ar mērķi pilnveidot robežsargu vispārējo fizisko sagatavotību, popularizēt veselīgu un aktīvu dzīves veidu, noskaidrot spēcīgākās volejbolistu komandas robežsardzē.

VRS spartakiādes ietvaros Rēzeknē šogad jau notika sacensības galda tenisā un ziemas biatlonā. Bet aprīlī saskaņā ar spartakiādes plānu Valsts robežsardzes koledžā robežsargi mērosies spēkiem peldēšanā un dienesta trīscīņā.

2013.gada 10.martā

Valsts robežsardzes koledžas volejbolisti izcīna 1.vietu

Šī gada 9. un 10.martā Adamovas sporta zālē tika organizēts Rēzeknes novada čempionāts volejbolā vīriešiem. Kopumā turnīram pieteicās 13 komandas. Valsts robežsardzes koledžas komanda divās dienās aizvadīja septiņas spēles, kurās tika izcīnītas 7 uzvaras. Finālā Valsts robežsardzes koledža volejbolisti tikās ar Kaunatas komandu, kur sīvā cīņā ar 2:1 tika gūta uzvara un līdz ar to izcīnīta 1.vieta.

2013.gada 8.martā

Valsts robežsardzes koledžas amatpersonu dalība robežsargu mācību iestāžu vadību sanāksmē Polijā

Š.g. 6.-8.martā Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš un Valsts robežsardzes koledžas Izglītības koordinācijas nodaļas galvenā inspektore majore Antoņina Gajevska darba vizītē apmeklēja Polijas Republikas Kentšinas Robežsardzes mācību centru (Kentšina), lai piedalītos mācību iestāžu vadību sanāksmē 2012.gada sadarbības rezultātu novērtēšanai un sadarbības plānu 2013.gadam parakstīšanai.

Pasākumā piedalījās arī Polijas Republikas Robežsardzes mācību centra, Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un Robežsardzes koledžas, Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes Robežsargu skolas un Ukrainas Valsts robežsardzes dienesta Nacionālās akadēmijas vadītāji un pārstāvji.

Sanāksmes laikā notika sadarbības rezultātu apkopošana par 2012.gadu, sadarbības līgumu parakstīšana ar Lietuvas Valsts robežsardzes Robežsargu skolu un starptautiskās sadarbības plānu 2013.gadam parakstīšana ar Polijas, Lietuvas un Igaunijas mācību iestādēm.

Līdzīgi kā iepriekšējā gadā, šogad ar katru mācību iestādi ieplānoto sadarbības pasākumu skaits ievērojami nemainīsies un to vidū būs konferences, semināri, nodarbību vadīšana, pieredzes apmaiņa, kā arī profesionālās sporta sacensības.

2013.gada 1.martā

Valsts robežsardzes sieviešu futbola izlases panākumi Iekšlietu ministrijas sacensībās

Šī gada 1.martā Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra sporta zālē Rīgā, Klijānu ielā 4, notika Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensības sieviešu futbolā (telpās). Valsts robežsardzes komanda sešu komandu konkurencē izcīnīja 2.vietu, piekāpjoties tikai Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes izlasei, trešo vietu izcīnīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda.

2013.gada 28.februārī

Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji apmeklēja Robežsargu skolu Lietuvā

Š.g. 26.-28.februārī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) direktora vietnieks (mācību darbā) pulkvedis Andris Āboliņš, VRK Vispārizglītojošo priekšmetu katedras asistents majors Jans Pavlovičs, VRK Izglītības koordinācijas nodaļas vecākā inspektore virsleitnante Angelina Razumejeva un VRK Trešās mācību rotas komandieris kapteinis Vladimirs Supe apmeklēja Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes Robežsargu skolu (Medininkai). Vizīte notika saskaņā ar Valsts robežsardzes koledžas un Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes Robežsargu skolas sadarbības pasākumu plānu 2013.gadam, un tās mērķis bija izpētīt labāko praksi robežsargu profesionālajā sagatavošanā. Vizītes laikā VRK pārstāvji iepazinās ar:

- Lietuvas Robežsargu skolas struktūru, uzdevumiem un mācību procesa organizāciju;

- informācijas komunikācijas sistēmu izmantošanu mācību procesa nodrošināšanā;

- valstiskās audzināšanas un ārpusstundu pasākumu ar izglītojamiem (kadetiem) organizēšanu;

- Lietuvas Robežsargu skolas kvalitātes vadības sistēmu.

2013.gada 27.februārī

Valsts robežsardzes amatpersonu profesionālās kompetences novērtēšana

Š.g. 4., 5. un 6.februārī, kā arī 25., 26. un 27.februārī Valsts robežsardzes koledžā notika ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences novērtēšana 71 Valsts robežsardzes amatpersonai. Pamatojoties uz kvalifikācijas eksāmena rezultātiem un eksaminācijas komisijas pieņemto lēmumu, profesionālā kvalifikācija „Valsts robežsardzes inspektors” tika piešķirta 69 Valsts robežsardzes amatpersonām.

Kopš 2012.gada novembra, kad Valsts robežsardzes koledžā pirmo reizi tika organizēts profesionālās kvalifikācijas eksāmens Valsts robežsardzes amatpersonu profesionālās kompetences novērtēšanai, profesionālā kvalifikācija „Valsts robežsardzes inspektors” tika piešķirta kopumā 141 Valsts robežsardzes amatpersonai.

2013.gada 25.februārī

Eiropas Atgriešanās fonda 2011.gada programmas projekta Nr.IA/VRS/EAF/2011/6 „Valsts robežsardzes konvojnieku apmācība un apmācību tehniskās bāzes pilnveidošana” ietvaros Valsts robežsardzes koledža uz izveidotās Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācību kursa programmas, atbilstošas materiāli - tehniskās un mācību - metodiskās bāzes pamata nodrošina konvojnieku apmācību, tādejādi nodrošinot Eiropas Savienības standartiem un prasībām atbilstošu nelegālo imigrantu izraidīšanas/atgriešanas pasākumu realizāciju.

Projekta ietvaros 2012.gada 17.decembrī tika uzsākta Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmas realizācija.

No 2013.gada 11.februāra līdz 22.februārim Valsts robežsardzes koledžā sekmīgi apguva „Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmu” 70 stundu apjomā un apliecināja prasmi plānot, organizēt, vadīt un veikt ārzemnieku konvojēšanas un izraidīšanas pasākumus 12 Valsts robežsardzes amatpersonas. Valsts robežsardzes amatpersonas saņēma apliecības par sekmīgu „Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmas” apguvi.

PROJEKTU LĪDZFINANSĒ EIROPAS SAVIENĪBA

Kontaktpersona: Artūrs Gaveika

e-pasts: arturs.gaveika@rs.gov.lv

tel. 64603695

2013.gada 22.februārī

Robežsargu skolā notika 23.izlaidums

Š.g. 22.februārī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Robežsargu skolā, Rēzekne, notika 23.absolventu izlaidums. 43 VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadeti veiksmīgi pabeidza viena gada mācības pēc profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” un svinīgajā pasākumā saņēma kvalifikācijas apliecības, uzplečus.

Izlaidums tika rīkots VRK Sporta mācību centra lielajā zālē. Svinības atklāja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš, kurš apsveica Robežsargu skolas absolventus, novēlējot viņiem spēku, izturību un panākumus, pildot tik atbildīgo un svarīgo dienestu uz valsts robežas.

Par izrādīto centību mācību programmas apguvē un uzrādītām augstām sekmēm, aktīvu līdzdalību Valsts robežsardzes koledžas sabiedriskajos pasākumos 2012./2013.mācību gada garumā tika atzīmēti vairāki VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadeti: ierindnieks Intars Ozols, ierindniece Aleksandra Ņikitina, ierindniece Anželika Kirilova un ierindniece Linda Dambrovska. Par 2012./2013.mācību gada labāko Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas kadetu tika nosaukts VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadets ierindnieks Andris Pastars. Pēc tradīcijas Valsts robežsardzes koledžas piemiņas plāksnē tiek iegravēti gada labākā kadeta amata nosaukums, dienesta pakāpe, vārds un uzvārds.

Pulkvedis A.Liepiņš pie VRK Robežsargu skolas karoga pasniedza iepriekš minētiem kadetiem pateicības rakstus.

Izlaiduma turpinājumā VRK direktors un VRK Robežsargu skolas priekšnieks majors Viktors Sprukts pasniedza absolventiem kvalifikācijas „Valsts robežsardzes inspektors” apliecības, kā arī 36 no viņiem (kam nav iepriekšējās dienesta pieredzes) –– kaprāļa uzplečus.

Pēc Valsts robežsardzes koledžas vadības absolventus uzrunāja un apsveica viesi. Uzstājās Rēzeknes instrumentālais ansamblis „Excelsus”, vadītāja Zane Ludborža.

Svinības noslēdzās ar fotografēšanos; absolventu tuvinieki, draugi varēja iepazīties ar VRK kadetu dzīves un mācību apstākļiem.

Šodien VRK Robežsargu skolas absolventi turpina dienestu Valsts robežsardzes Ludzas, Daugavpils, Viļakas un Rīgas teritoriālajās pārvaldēs. Pēc viena gada dienesta uz valsts robežas Robežsargu skolas absolventi var turpināt mācības Valsts robežsardzes koledžā.

2013.gada 20.februārī

Robežsargu skolā notiks izlaidums

Š.g. 22.februārī beidzas mācības kadetiem, kuri gadu atpakaļ sāka apgūt Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Robežsargu skolā profesionālās tālākizglītības programmu "Robežapsardze". Un šajā dienā notiks svinīgs pasākums, kad labākie no viņiem, pēc eksāmenu kārtošanas, tiek apbalvoti ar pateicības rakstiem, kad absolventi saņem kvalifikācijas apliecības un uzplečus, kā arī apsveikumus no robežsargiem, radiniekiem un draugiem.

Š.g. 22.februārī Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centra lielajā zālē, Zavoloko 8, Rēzekne, tiks organizēts VRK Robežsargu skolas kadetu 23.izlaidums. Svinīgā pasākuma atklāšana – plkst. 12:00.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu, norisi, kopējo jautājumu koordināciju – VRK Robežsargu skolas priekšnieks majors Viktors Sprukts, tālr. 64603684.

2013.gada 17.februārī

Valsts robežsardzes koledžas sportistu panākumi Rēzeknes pilsētas sacensībās

Š.g. 17.februārī Rēzeknē, Ančupānu mežā, norisinājās pilsētas sacensības distanču slēpošanā, kuras organizēja Rēzeknes pilsētas dome un biedrība „Sedna”. Vīrieši sacīkstēs veica 7 km distanci, sievietes - 3,5 km; slēpošana - brīvā stilā.

Sporta pasākumā kopā ar citiem rēzekniešiem – sporta mīļotājiem piedalījās arī Valsts robežsardzes koledžas slēpotāji: kapteinis Valdis Bikovskis, Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra (KC) priekšnieks, virsniekvietnieks Uldis Livdāns, KC inspektors, un virsleitnante Jolanta Timofejeva, Administratīvā dienesta vecākā inspektore (personāla jautājumos). Valsts robežsardzes koledžas sportisti ar panākumiem startēja pilsētas sacensībās, izcīnot godalgotas vietas:

Valdis Bikovskis1.vieta vīriešu III grupā (35-49 gadi ) un 1.vieta absolūtajā vērtējumā vīriešu konkurencē;

Jolanta Timofejeva1.vieta sieviešu III grupā (30-44 gadi ) un 1.vieta absolūtajā vērtējumā sieviešu konkurencē;

Uldis Livdāns3.vieta vīriešu III grupā.

Gribas atzīmēt, ka š.g. 14.februārī Rēzeknē, Janapoles trasē, trīs iepriekš minētie sportisti ieguva godalgotas vietas Valsts robežsardzes sacensībās ziemas biatlonā.

Valsts robežsardzes koledžas robežsargi aktīvi piedalās dažādos sporta pasākumos, gan individuāli, gan izlases sastāvā.

2013.gada 14.februārī

Asins donoru diena Valsts robežsardzes koledžā

Š.g. 14.februārī, pirmajā dienas pusē, Valsts Asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāles telpās Rēzeknē nodeva asinis Valsts robežsardzes koledžas (VRK) personāls, galvenokārt - kadeti. Pasākumā laikā VADC darbinieki pieņēma aptuveni 18 litrus asiņu no 35 VRK pārstāvjiem. Asins donoru diena robežsargu mācību iestādē notika šogad pirmo reizi.

Atsaucoties uz Valsts asins donoru centra aicinājumu būt aktīviem un ziedot asinis, kas ik dienas palīdz glābt līdzcilvēku dzīvību, asins nodošanas akcijas Valsts robežsardzes koledžā tiek organizētas devīto gadu pēc kārtas, vidēji divas - trīs reizes gadā. VADC Latgales filiāli Rēzeknē visaktīvāk apmeklē VRK un VRK Robežsargu skolas apmācāmais personāls.

Pastāvīga donoru dienu koordinatore Valsts robežsardzes koledžā ir VRK Administratīvā dienesta vecākā inspektore (medicīnas darbā) kapteine Irēna Purmale, tālr. 64603673.

2013.gada 14.februārī

Rēzeknē robežsargi sacentās ziemas biatlonā

2013.g. 14.februārī Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, tika organizētas robežsargu sacensības ziemas biatlonā. Valsts robežsardzes (VRS) 2013.gada spartakiādes ietvaros koledžas Lauku mācību centrā „Janapole” notika VRS Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Rīgas teritoriālo pārvalžu, VRS Aviācijas pārvaldes un VRK komandu tikšanās. Sacīkstes atklāja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš, novēlot sportistiem panākumus sarežģītajā distancē. Plkst. 10:30 biatlonisti startēja.

Pirmie 7,5 km distancē sacentās vīrieši (41 g. un vecāki), aiz viņiem 5 km distancē slēpoja sievietes, un sacensību otrajā daļā, divos skrējienos, 10 km veica vīrieši. Skrējiena laikā, ugunslīnijā, sportisti šāva ar dienesta automātiem.

Pasākuma noslēgumā, pēc rezultātu apkopošanas, tika apbalvotas stiprākās izlases, uzvarētāji individuālajā vērtējumā.

Šogad Valsts robežsardzes sacensībās ziemas biatlonā 1.vietu ieguva VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietu - Valsts robežsardzes koledžas izlase, 3.vietu – VRS Rīgas pārvaldes.

Pulkvedis A.Liepiņš pasniedza uzvarētājkomandas pārstāvim kausu un diplomu, godalgoto vietu ieguvēji saņēma diplomus un medaļas.

Individuāli VRS ziemas biatlonā 10 km distancē vīriešiem 1.vietu ieguva Igors Mihailovs (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu – Ainārs Mizāns (Daugavpils pārvalde), 3.vietu – Valdis Bikovskis (Valsts robežsardzes koledža).

7,5 km distancē vīriešiem 1.vietu izcīnīja Francis Bukšs (VRS Viļakas pārvalde), 2.vietu – Uldis Livdāns (Valsts robežsardzes koledža), 3.vietu – Raitis Briedis (VRS Rīgas pārvalde).

5 km sievietēm 1.vietas ieguvēja bija Olga Pavārniece (VRS Ludzas pārvalde), 2.vietā – Liene Žagare (VRS Viļakas pārvalde), 3.vietā – Inta Gaidele-Ivanova (VRS Daugavpils pārvalde).

5 km sievietēm (30 g. un vecākas ) 1.vietāAlda Mizāne (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietā – Jolanta Timofejeva (Valsts robežsardzes koledža), 3.vietā – Nataļja Sprukte (VRS Ludzas pārvalde).

Pērn VRS ziemas biatlonā kopvērtējumā uzvarēja VRS Daugavpils pārvaldes komanda. 2.vietā bija Valsts robežsardzes koledžas izlase un 3.vietā – VRS Aviācijas pārvaldes.

Š.g. martā robežsargi plāno atkal tikties Rēzeknē, VRK Sporta mācību centra volejbola laukumā.

2013.gada 13.februārī

Valsts robežsardzes koledžā notiks Asins donoru diena

Š.g. 14.februārī, dienas pirmajā pusē, Valsts robežsardzes koledžā (VRK) tiks organizēta Asins donoru diena. Nodot asinis Valsts Asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiālē, Rēzeknē, pieteicās 45 VRK robežsargi, lielākā daļa - apmācāmais personāls.

Robežsargu mācību iestādes donori, pārsvarā VRK kadeti, ir vieni no aktīvākiem pilsētā jau vairākus gadus. Pērn VADC Latgales filiālē, Rēzeknē, notika divas Valsts robežsardzes koledžas personāla donoru dienas. Iepriekšējā pasākumā ziedoja asinis 77 VRK pārstāvji.

Ar Valsts robežsardzes koledžas un Valsts Asinsdonoru centra sadarbības jautājumiem pastāvīgi nodarbojas VRK Administratīvā dienesta vecākā inspektore (medicīnas darbā) kapteine Irēna Purmale, tālr. 64603673.

Šogad VRK asinsdonori apmeklēs VADC filiāli pirmo reizi.

2013.gada 11.februārī

Valsts robežsardzes koledžas Padomes sēde

Š.g. 11.februārī plkst.14:00 Valsts robežsardzes koledžas konferenču zālē notika kārtējā VRK Padomes sēde, kurā tika apstiprinātas izmaiņas profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze”, apstiprinātas izmaiņas VRK normatīvajā regulējumā (Nolikums par imatrikulāciju, studiju pārtraukšanu un eksmatrikulāciju Valsts robežsardzes koledžā. Nolikums par izglītības programmu izstrādes un aktualizācijas kārtību Valsts robežsardzes koledžā. Valsts robežsardzes koledžas nolikums), pieņemts lēmums VRK Robežsargu skolas kadeta 1.mācību rotas kadeta nesekmības uzlabošanai.

2013.gada 11.februārī

Rēzeknē notiks Valsts robežsardzes sacensības ziemas biatlonā

Turpinoties Valsts robežsardzes (VRS) 2013.gada spartakiādei, š.g. 14.februārī Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Zavoloko 8, Rēzekne, tiks organizētas sacensības ziemas biatlonā, kurās mērosies spēkiem VRS teritoriālo pārvalžu, Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji.

Sporta pasākums notiks VRK Lauku mācību centrā „Janapole”. Dalībnieki tiksies: vīrieši - 10 km distancē ar 2 ugunslīnijām (viena guļus, otra stāvus) pa 5 šāvieniem katrā; vīrieši (veterāni) – 7,5 km ar 1 ugunslīniju (guļus), 5 šāvieni; sievietes veiks 5 km distanci ar 1 ugunslīniju (guļus), 5 šāvieni; sievietes (30 g. un vecākas ) – 5 km ar 1 ugunslīniju (guļus), 5 šāvieni.

Biatlonisti startē lauku formas tērpā, slēpojums notiek brīvā stilā, šaušana - ar dienesta automātiem.

Sporta pasākums tiek organizēts ar mērķi pilnveidot personāla fizisko sagatavotību, popularizēt aktīvu dzīvesveidu, noteikt labākos VRS biatlonistus.

Sacensību galvenais tiesnesis, kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists V.Kloss, tālr. 64603693.

Pasākuma atklāšana notiks VRK Lauku mācību centrā š.g. 14.februārī plkst. 10:30.

Spartakiādes ietvaros šogad Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā, robežsargi jau sacentās galda tenisā. Savukārt, pēc ziemas biatlona VRS 2013.gada spartakiādes programmā martā ir iekļautas volejbola sacīkstes.

2013.gada 10.februārī

Valsts robežsardzes sieviešu futbola izlases panākumi Latvijas čempionāta otrajā kārtā

Šā gada 10.februārī Valmieras novadā, Rubenē, notika Latvijas čempionāta telpu futbolā sievietēm otrā kārta B grupā, kurā tika noskaidrotas komandas, kas iekļūs finālturnīrā. Otrajā kārtā B grupā Valsts robežsardzes (VRS) komanda iztika bez zaudējumiem, tika izcīnītas trīs uzvaras un viena spēle nospēlēta neizšķirti. Pēc divām kārtām Valsts robežsardzes komanda ar izcīnītajiem 19 punktiem ieņem 3.vietu B grupā, kas garantē dalību finālturnīrā!

Finālturnīrs notiks martā (vieta un laiks tiks precizēti).

Valsts robežsardzes izlases sastāvā ir 13 dalībnieces, no kurām 11 ir Valsts robežsardzes koledžas un 2 - VRS Ludzas pārvaldes sportistes.

2013.gada 1.februārī

Par starptautiska projekta realizāciju

2013.gada janvārī turpinājās Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas – Lietuvas - Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013.gadam projekta LLB-2-228 „Robežapsardzības iestāžu kinoloģijas dienestu kapacitātes stiprināšana” aktivitāšu realizācija.

Finansējuma saņēmējs - Valsts robežsardzes koledža - janvārī pabeidza vienu iepirkumu saskaņā ar projekta aprakstu. Iepirkums saistīts ar 20 suņu sprostu iegādi. Suņu sprosti paredzēti dienesta suņu uzturēšanas apstākļu uzlabošanai Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centrā. Kā uzvarētājs iepirkumā tika noteikta SIA Varteh no Ventspils novada, kuras piedāvātā līgumcena ir 16 499,80 Ls (bez PVN). Suņu sprostus paredzēts piegādāt 70 dienu laikā no līguma noslēgšanas. Līguma noslēgšana plānota februāra sākumā.

Janvārī tika pabeigts iepirkums par Vaislas darba nodaļas būvniecību Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centra teritorijā, ko organizē Iekšlietu ministrijas Nekustamo īpašumu aģentūra sadarbībā ar Valsts robežsardzes koledžas atbildīgajām amatpersonām. Iepirkumā par uzvarētāju tika noteikta SIA Rēzeknes pilsētas Delta, kuras piedāvājums ir 94657,55 Ls (bez PVN). Līguma noslēgšana plānota februārī.

Janvārī tika veikti pasākumi, kas saistīti ar dienesta suņu apmācībai paredzēto sprāgstvielu paraugu piegādi no Čehijas. Sprāgstvielu paraugus piegādās specializēts Igaunijas bīstamu kravu pārvadāšanas uzņēmums.

Baltkrievijas partneris – Baltkrievijas Robežpsardzības komiteja - janvārī ir uzsācis iepirkumu sagatavošanu, kas saitīti ar dienesta suņu, specializētā transporta un suņu apmācības inventāra iegādi. Tuvākajā laikā Baltkrievijā tiks izsludināti šie iepirkumi.

Projekta kopējā summa ir 555 694,32 EUR (aptuveni 390 544,19 Ls), no kuras 90 % līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekta vadītājs - Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns.

„Robežapsardzības iestāžu Kinoloģijas dienestu kapacitātes stiprināšana”
Programmas Kopīgā vadības iestāde
Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija
Šo projektu finansē
Eiropas Savienība
This project is funded
by the European Union
Valsts robežsardzes koledža
Zavoloko iela 8, Rēzekne,
Latvija, LV-4600
Tel.:+37164603687
Fakss:+37164603681
vrk@rs.gov.lv
Apvienotais tehniskais sekretariāts
Konstitucijos pr. 7,
LT-09308 Viļņa, Lietuva
Tel. +370 5 261 0477
Fakss: +370 5 261 0498
info@enpi-cbc.eu;www.enpi-cbc.eu

2013.gada 01.februārī

Valsts robežsardzes koledžas pārstāvja dalība EUBAM un OSCE darba grupā Moldovā

No šā gada 29.janvāra līdz 1.februārim Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras asistents majors Jurijs Skorodihins atradās Moldovā, Kišiņevā, lai piedalītos EUBAM (Eiropas Savienības Robežas palīdzības misija Ukrainai un Moldovai) un OSCE (Organizācija Drošības un sadarbības Eiropā) darba grupas sanāksmē kopējās mācību antikorupcijas programmas izstrādē Moldovas un Ukrainas robežsardzes, muitas un korupcijas novēršanas un apkarošanas struktūru amatpersonām.

Pasākumā kā eksperti piedalījās arī pārstāvji no Šveices Muitas dienesta un Polijas Valsts robežsardzes.

Darba grupas darba valoda bija angļu un krievu.

Majors J.Skorodihins, pēc EUBAM padomnieka vadības jautājumos A.Hidika lūguma, novadīja lekciju tikšanās dalībniekiem angļu un krievu valodās „Terminu skaidrojumi (pateicība, dāvana, kukulis) un ierobežojumi vai aizliegumi to pieņemt valsts amatpersonām Latvijā kā antikorupcionāls elements” .

Nākamā darba grupas sanāksme plānota š.g. aprīļa beigās Odesā (Ukraina).

2013.gada 27.janvārī

Valsts robežsardzes sieviešu futbola izlases pirmais starts

Šī gada 27.janvārī Preiļos notika Latvijas čempionāta telpu futbolā sievietēm pirmā kārta B grupā, kurā piedalījās arī Valsts robežsardzes sieviešu futbola komanda. Pirmajā kārtā B grupā Valsts robežsardzes komanda aizvadīja četras spēles, kurās tika izcīnītas trīs uzvaras un piedzīvots viens zaudējums. Pēc pirmās kārtas Valsts robežsardzes komanda ar izcīnītajiem 9 punktiem dala 2.-4.vietu B grupā.

Nākamā kārta notiks š.g. 10.februārī Valmierā, kur Valsts robežsardzes komandai jāaizvada četras spēles.

2013.gada 25.janvārī

Valsts robežsardzes koledžas komanda pirmajā vietā

Ar Valsts robežsardzes koledžas (VRK) izlases uzvaru sacensībās galda tenisā sākās š.g. 25.janvārī Rēzeknē Valsts robežsardzes (VRS) 2013.gada spartakiāde. Robežsargu sacīkstes, kurās piedalījās VRS Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Rīgas, Ventspils teritoriālo pārvalžu, Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas komandas, norisinājās VRK Sporta mācību centra lielajā zālē. Pasākumu pie valsts karoga atklāja VRK direktora vietnieks (mācību darbā) pulkvedis A.Āboliņš.

Kopvērtējumā Valsts robežsardzes 2013.gada spartakiādes sacensībās galda tenisā uzvarēja Valsts robežsardzes koledžas sportisti, 2.vietā – VRS Daugavpils pārvaldes izlase, 3.vietā – VRS Ludzas pārvaldes komanda.

Valsts robežsardzes koledžas izlases sastāvā šogad bija VRK Robežsargu skolas (RS) Pirmās mācību rotas (MR) komandieris kapteinis S.Nazarovs, VRK 3.MR kadeti seržante J.Makarova, kaprālis V.Tarakanovs, VRK RS 1.MR kadeti ierindnieks V.Šersts, ierindnieks I.Pildiks, ierindnieks V.Kopilovs, VRK Nodrošinājuma dienesta Ēku ekspluatācijas nodaļas speciālists A.Vogulis.

Individuāli vīriešu grupā 1.vietu ieguva S.Nazarovs (Valsts robežsardzes koledža), 2.vietu – O.Serihs (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietu – A.Bondars (VRS Ludzas pārvalde),

Vīriešu grupā (41.g. un vecāki) 1.vietas ieguvējs - A.Grepers (VRS Rīgas pārvalde), 2.vietas – I.Markovskis (VRS Ventspils pārvalde), 3.vietas – O.Zutis (VRS Ventspils pārvalde).

Sieviešu grupā 1.vietu izcīnīja J.Makarova (Valsts robežsardzes koledža), 2.vietu – T.Silineviča (VRS Viļakas pārvalde), 3.vietu – I.Vārna (VRS Daugavpils pārvalde).

Gadu atpakaļ Valsts robežsardzes 2012.gada spartakiādes sacensībās galda tenisā Rēzeknē arī uzvarēja Valsts robežsardzes koledžas komanda.

VRS sacīkstes galda tenisā ik gadu tiek organizētas, lai stiprinātu robežsargu vispārējo fizisko sagatavotību, popularizētu aktīvu, veselīgu dzīves veidu, noteiktu labākos tenisistus Valsts robežsardzē.

Valsts robežsardzes sportistu izlase turpmāk gatavosies startiem Iekšlietu ministrijas 2013.gada spartakiādes sacensībās galda tenisā.

Nākošās Valsts robežsardzes 2013.gada spartakiādes sacensības - ziemas biatlonā ir ieplānots organizēt Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas Lauku mācību centrā, š.g. 14. un 15.februārī.

2013.gada 24.janvārī

Valsts robežsardzes koledžā notiks pirmās Valsts robežsardzes 2013.gada spartakiādes sacensības

Š.g. 25.janvārī Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Zavoloko 8, Rēzekne, tiks organizētas Valsts robežsardzes (VRS) 2013.gada spartakiādes sacensības galda tenisā, kurās piedalīsies VRS teritoriālo pārvalžu, Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas komandas.

Individuāli sacensību dalībnieki startēs 3 kategorijās: vīrieši, vīrieši (41.g. un vecāki) un sievietes.

Galda tenisa spēles norisināsies VRK Sporta mācību centra lielajā zālē.

Pasākuma galvenais tiesnesis un kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss, tālr. 64603693; tiesneši un sekretariāts – Valsts robežsardzes koledžas personāls.

VRS 2013.gada spartakiādes galda tenisa sacīkstes sāksies VRK Sporta mācību centrā plkst. 10:00.

2013.gada 18.janvārī

Valsts robežsardzes koledžas personāls atskatījās uz 2012.gadā paveikto

Š.g. 18.janvārī Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, mācību korpusa lielākajā auditorijā uz svinīgo atskaites sanāksmi tika sapulcināts VRK personāls. Ikgadējo pasākumu atklāja VRK direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš, kurš savā uzrunā uzvēra, ka kopumā Valsts robežsardzes koledžas kolektīvs 2012.gadā izvirzītos uzdevumus ir izpildījis. Mācību iestādes vadības vārdā A.Liepiņa kungs pateicās klātesošajiem – pastāvīgajam personālam un Trešās mācību rotas apmācāmajiem par padarīto un izteica pārliecību, ka arī jaunajā 2013.gadā VRK robežsargi un darbinieki pildīs savus pienākumus ar atbildības sajūtu, kvalitatīvi un profesionāli, pilnveidojot koledžas darbību visos virzienos.

Turpinājumā uzstājās VRK direktora vietnieks (mācību darbā) pulkvedis Andris Āboliņš, VRK direktora vietnieks (dienesta organizācijas jautājumos) pulkvedis Aivars Uzulnīks, VRK Kinoloģijas dienesta (KD) priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns un Finanšu un plānu nodaļas priekšniece majore Iveta Plasa. VRK struktūrvienību priekšnieki atskatījās uz pērn paveikto, kā arī nosauca šā gada galvenos uzdevumus. Virsnieku uzstāšanās laikā uz ekrāna demonstrējās Valsts robežsardzes koledžas prezentācija par darbības rezultātiem 2012.gadā un prioritārajiem pasākumiem 2013.gadā.

Sanāksmes dalībniekiem bija atgādināti svarīgākie 2012.gadā Valsts robežsardzes koledžā veiktie pasākumi: pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Robežapsardze” un studiju virziena akreditācija; piedalīšanās Rēzeknes Augstskolas otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Robežapsardze” īstenošanā; neformālās izglītības atzīšanas pasākumu īstenošana Valsts robežsardzes (VRS) amatpersonām; IV starptautiskā pētnieciskā konference „Inovācijas robežsargu profesionālajā sagatavošanā”; triju Baltijas valstu un Polijas Republikas Robežsardzes mācību iestāžu robežsargu profesionālās sporta sacensības; VRK dibināšanas 20.gadadienai veltīto pasākumu īstenošana; starptautisko pasākumu realizēšana saskaņā ar sadarbības plāniem 2012.gadam; X Robežnorīkojumu sacensību un Taktisko mācību “Robeža 2012” organizēšana un norises nodrošināšana; piedalīšanās XXVIII starptautiskajās studentu spēlēs SELL GAMES 2012; iesaistīšanās ārvalstu finansētos projektos; izglītojamo valstiskās audzināšanas un sagatavošanas praktiskajam dienestam uz valsts robežas metodikas pilnveidošana un optimizācija; VRK mācību materiāltehniskās bāzes un VRK objektu infrastruktūras un tehniskā aprīkojuma uzlabošana un pilnveidošana; VRS Kinoloģijas dienesta amatpersonu profesionālās kvalifikācijas celšana, apmācību kursu organizēšana, apmācību programmu licencēšana; VRS kinologu un dienesta suņu darbības kontrole, dienesta organizācijas attīstīšana un pilnveidošana, dienesta suņu izmantošanas efektivitātes palielināšana; VII starptautisko dienesta suņu biatlona sacensību "Latvija 2012" un XV Valsts robežsardzes kinologu sacensību organizēšana un Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta prestiža celšana starptautiskā līmenī; starptautiskā sadarbība ar ES dalībvalstu robežapsardzības struktūru Kinoloģijas dienestiem; Iekšlietu ministrijas iestāžu kinologu un dienesta suņu apmācību centralizēšanas procesa uzsākšana.

Ikgadējā svinīgajā pasākumā tradicionāli tika nosaukti un apsveikti Valsts robežsardzes koledžas gada labākie robežsargi:

- 2012.gada Valsts robežsardzes koledžas labākais mācību personāla virsnieks - VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors majors Roberts Vikainis;

- 2012.gada Valsts robežsardzes koledžas labākais vispārējā personāla virsnieks - VRK Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecākā inspektore kapteine Dace Ivanova;

- 2012.gada Valsts robežsardzes koledžas labākais kinologs – VRK KD Kinoloģijas centra inspektors virsseržants Aleksandrs Kangurs;

- 2012.gada Valsts robežsardzes koledžas labākais instruktors - VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras inspektors virsniekvietnieks Raimonds Švarcs.

Par izrādīto iniciatīvu un centību, veikto personīgo ieguldījumu Valsts robežsardzes koledžas darbības attīstībā 2012.gadā ar pateicības rakstiem bija apbalvoti vairāki VRK robežsargi.

Sanāksmes dalībnieki arī tika iepazīstināti ar prioritāriem pasākumiem Valsts robežsardzes koledžas darbā 2013.gadā: studiju un mācību realizācija saskaņā ar VRK noslodzes grafiku; studiju virziena „Iekšējā drošība un civilā aizsardzība” akreditācija; profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” akreditācija; piedalīšanās otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Robežapsardze” īstenošanā; Valsts robežsardzes amatpersonu profesionālās kompetences novērtēšanas pasākumu īstenošana; VRK studiju un mācību darbības kvalitātes pilnveidošana; Valsts robežsardzes personāla un VRK studējošo 2.zinātniskās konferences „Valsts robežsardze: attīstība, problēmas, risinājumi” organizēšana; starptautisko pasākumu īstenošana saskaņā ar sadarbības plāniem 2013.gadam; XI Robežnorīkojumu sacensību un Taktisko mācību „Robeža 2031” organizēšana un īstenošana; dalība XXIX starptautiskajās studentu spēlēs SELL GAMES 2013; iesaistīšanās ārvalstu finansētos projektos; izglītojamo valstiskās audzināšanas un sagatavošanas praktiskajam dienestam uz valsts robežas metodikas pilnveidošana un optimizācija; VRK mācību materiāltehniskās bāzes un VRK objektu infrastruktūras un tehniskā aprīkojuma uzlabošana un pilnveidošana; VRS Kinoloģijas dienesta amatpersonu profesionālās kvalifikācijas celšana, apmācību kursu organizēšana, apmācību programmu licencēšana; VRS kinologu un dienesta suņu darbības kontrole, dienesta organizācijas attīstīšana un pilnveidošana, dienesta suņu izmantošanas efektivitātes palielināšana; VIII starptautisko dienesta suņu biatlona sacensību "Latvija 2013" un XVI Valsts robežsardzes kinologu sacensību organizēšana un Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta prestiža celšana starptautiskā līmenī; starptautiskā sadarbība ar ES dalībvalstu robežapsardzības struktūru Kinoloģijas dienestiem; Iekšlietu ministrijas iestāžu kinologu un dienesta suņu apmācību centralizēšanas procesa turpināšana.

2013.gada 18.janvārī

Valsts robežsardzes koledžas personāls sacentās astoņos sporta veidos

Gandrīz nedēļu š.g. janvāra vidū Valsts robežsardzes koledžas (VRK), Rēzekne, personāls mērojās spēkiem astoņos sporta veidos. Sacīkstes „Jaungada kauss” norisinājās no š.g. 14. līdz 17.janvārim VRK Sporta mācību centra telpās. Sacensību pirmās trīs dienas robežsargi veltīja volejbolam un pēdējo – pārējām sporta aktivitātēm: basketbola un florbola soda metieniem, galda tenisam, novusam, šautriņu mešanai, šaušanai ar pneimatisko šauteni un jautrai stafetei. 17.janvāra piesātināta sporta programma prasīja no dalībniekiem un līdzjutējiem visvairāk pacietības un izturības, jo tieši noslēguma dienas rezultāti noteica sacensību uzvarētājus.

Kopvērtējumā pēc četru dienu spraigas cīņas sporta spēlēs uzvarēja VRK Robežsargu skolas vadības un kadetu komanda, iegūstot visvairāk godalgoto vietu atsevišķos sporta veidos. Otro vietu izcīnīja VRK Trešās mācību rotas izlase, un trešo - VRK mācību spēku sportisti.

Visvairāk punktu atsevišķos sporta veidos pelnīja:

- VRK Trešās mācību rotas komanda - volejbolā;

- VRK Robežsargu skolas izlase - basketbola soda metienos, galda tenisā, šautriņu mešanā;

- VRK mācību spēki - šaušanā ar pneimatisko šauteni, novusā un jautrajā stafetē;

- VRK vadības, administrācijas, Kinoloģijas un Nodrošinājuma dienestu apvienotā komanda - florbola soda metienos.

Sacensību dalībnieki nedalījās vecuma grupās, bet neskatoties uz apmācāmo dalību VRK Robežsargu skolas un VRK Trešās mācību rotas komandās, uzvarēt pastāvīgā personāla izlases nebija viegli.

Par panākumiem ziemas sacīkstēs sportisti tika apbalvoti ar kausu un diplomiem, ko pasniedza robežsargiem VRK direktors pulkvedis A.Liepiņš Valsts robežsardzes koledžas svinīgajā atskaites sanāksmē š.g. 18.janvārī.

2013.gada 15.janvārī

Valsts robežsardzes koledžā notiek sporta svētki

No š.g. 14. līdz 17.janvārim Valsts robežsardzes koledžā (VRK), Rēzekne, notiek sporta svētki „Jaungada kauss”. Pasākuma programmā ir iekļauti astoņi sporta veidi: volejbols, basketbola soda metieni, florbola soda metieni, galda teniss, novuss, šautriņu mešana, šaušana ar pneimatisko šauteni un jautrā stafete. Valsts robežsardzes koledžas pastāvīgais un apmācāmais personāls VRK Sporta mācību centrā no š.g. 14. līdz 16.janvārim mērojas spēkiem volejbolā un 17.janvārī - pārējos sporta veidos.

Sporta svētki „Jaungada kauss” tiek organizēti ar mērķi attīstīt un popularizēt sporta spēles un militāri lietišķos sporta veidus, stiprināt sadarbību starp koledžas struktūrvienībām, VRK un VRK Robežsargu skolas kadetiem, pilnveidot VRK personāla fizisko, garīgo un profesionālo sagatavotību, attīstīt komandas garu un vienotības sajūtu.

Sacīkstēs Valsts robežsardzes koledžas personāls startē četrās struktūrvienību komandās: VRK vadības, administrācijas, Kinoloģijas dienesta un nodrošinājuma spēku apvienotā komanda, VRK mācību spēku apvienotā komanda, VRK Trešās mācību rotas vadības un kadetu izlase un VRK Robežsargu skolas vadības, kadetu komanda.

VRK sporta svētku „Jaungada kauss” galvenais organizators - VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras (MFSPK) vecākais speciālists V.Kloss, tālr. 64603693; galvenais tiesnesis – VRK MFSPK docents pulkvežleitnants V.Buls, tiesneši un sekretariāts – Valsts robežsardzes koledžas personāls.

Stiprākā komanda (1.vietas ieguvēja) tiks apbalvota ar kausu un diplomu, otrās un trešās vietas ieguvēji saņems diplomus.

2013.gada 14.janvārī

Notika Padomes sēde

Š.g. 14.janvārī plkst.14:00 Valsts robežsardzes koledžas konferenču zālē notika kārtējā VRK Padomes sēde, kurā tika apstiprināts uzņemšanas komisijas sastāvs un darbības laiks (nepilna laika studijām), kā arī pieņemts lēmums par VRK Robežsargu skolas kadeta izslēgšanu no Valsts robežsardzes koledžas sakarā ar nesekmību.

2012.gada 11.janvārī

Starptautiska projekta ietvaros

Eiropas Atgriešanās fonda 2011.gada programmas projekta Nr.IA/VRS/EAF/2011/6 „Valsts robežsardzes konvojnieku apmācība un apmācību tehniskās bāzes pilnveidošana” ietvaros Valsts robežsardzes koledža uz izveidotās Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācību kursa programmas, atbilstošas materiāli - tehniskās un mācību - metodiskās bāzes pamata nodrošina konvojnieku apmācību, tādejādi nodrošinot Eiropas Savienības standartiem un prasībām atbilstošu nelegālo imigrantu izraidīšanas/atgriešanas pasākumu realizāciju.

Projekta ietvaros 2012.gada 17.decembrī tika uzsākta Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmas realizācija. Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmas realizācijā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas docētāji, kas saskaņā ar projekta Nr. IA/VRS/EAF/2010/2 „Konvoja kvalifikācijas paaugstināšanas kursa programmas izstrāde un apmācību tehniskās bāzes izveide” ietvaros izstrādāto apmācību programmu vadīja teorētiskās un praktiskās nodarbības, pieņēma kursu noslēguma ieskaiti, apkopoja un analizēja apmācību rezultātus.

No 2012.gada 17.decembra līdz 21.decembrim un no 2013.gada 7.janvāra līdz 11.janvārim Valsts robežsardzes koledžā sekmīgi apguva „Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmu” 70 stundu apjomā un apliecināja prasmi plānot, organizēt, vadīt un veikt ārzemnieku konvojēšanas un izraidīšanas pasākumus 12 Valsts robežsardzes amatpersonas. Valsts robežsardzes amatpersonas saņēma apliecības par sekmīgu „Konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programmas” apguvi.

Jūsu jautājums
Diskusijas
Viesu grāmataSporta centrstelefons: 64603670 (informācija, laiku rezervēšana) 

 


Lapa apmeklēta 326596 reizes | Pēdējās izmaiņas veiktas: 06.04.2021.

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz
Valsts robežsardzes koledžu obligāta
Copyright © Valsts robežsardzes koledža 2003
Valsts robežsardzes koledža, Zavoloko iela 8, Rēzekne, LV 4600,
Tālr. 64603690, Fakss: 64603681 e-pasts: vrk@rs.gov.lv