Valsts robežsardzes koledža Valsts robežsardzes koledža Valsts robežsardzes koledža

EN LV Lapas karte

SVARĪGA INFORMĀCIJA - Par robežsargu atlases rezultātiem nepilna laika studijām Valsts robežsardzes koledžā 2022.gadā
Par mums
Aktualitātes
2022.gads
2021.gads
2020.gads
2019.gads
2018.gads
2017.gads
2016.gads
2015.gads
2014.gads
Sludinājumi
Normatīvie akti
Programmas
Kursi
Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi
Bibliotēka
Kinoloģijas dienests
Sadarbības partneri
Foto un video
Publikācijas
Saites
Publiskie iepirkumi
Publiskie pakalpojumi
Sabiedrības līdzdalība
Nozares politika
Starptautiskās organizācijas
Eiropas savienība
ERASMUS
Studējošajiem
VRK Padome
Robežsardzes muzejs
Ārpus formālā izglītība
Sports
Personas datu aizsardzība
Budžets


2015.gada 18.decembrī


Saskaņā ar Ziemļu Ministru padomes Nordplus programmas Augstākās izglītības apakšprogrammas projekta ,,Aktualitātes robežuzraudzības pasākumu veikšanā” Nr.NPHE-2015/10076 aktivitātēm no š.g. 14.-18.decembra Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants Roberts Vikainis un Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors majors Jurijs Skorodihins apmeklēja Robežas un krasta apsardzes akadēmiju Somijā.

Projekta mērķis – stiprināt Latvijas un Somijas robežsargu izglītības kvalitāti: salīdzināt robežsargu izglītības programmu un atsevišķu studiju kursu saturisko kvalitāti un paredzētos studiju rezultātus, nodrošināt abu valstu pasniedzēju profesionālo kompetenču pilnveidošanu un inovatīvās pieredzes iegūšanu, labākās prakses un modernu mācību metožu apmaiņu par aktualitātēm robežuzraudzības pasākumu veikšanā, ņemot vērā pārkāpēju jaunus izaicinājumus un viņu modus operandi.

Projekta rezultāti:

- salīdzināts un izvērtēts atsevišķu studiju kursu saturs par aktualitātēm robežuzraudzības pasākumu veikšanā, ņemot vērā pārkāpēju jaunus izaicinājumus un viņu modus operandi;

- nodrošināta pasniedzēju profesionālo kompetenču pilnveidošana, inovatīvās pieredzes iegūšana, labākās prakses un modernu mācību metožu apmaiņa, kas kopumā veicina studiju procesa kvalitātes un robežsargu studiju rezultātu līmeņa uzlabošanos;

- inovatīvā pieredze un labākās prakses pārņemšana veicina saturiski pilnveidot robežuzraudzības pasākumu veikšanu, tai skaitā drošas un taktiskas braukšanas jomā ar kvadricikliem un sniega motocikliem;

- iegūta inovatīva pieredzi īsā laika periodā;

- stiprināta un attīstīta starptautiskā sadarbība starp Latvijas un Somijas robežsargu izglītības iestādēm.

Iegūtā inovatīvā pieredze, iemaņas un zināšanas prezentēta citiem Valsts robežsardzes koledžas pasniedzējiem, kolēģiem.

2015.gada 18.decembrī

Valsts robežsardzes koledžas sporta svētkos „Jaungada kauss” uzvar kadeti

Nedēļas nogalē Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā VRK pastāvīgais personāls, VRK kadeti un VRK Robežsargu skolas kadeti mērojās spēkiem VRK sporta spēlēs „Jaungada kauss”.

Sporta spēlēs pulcējās 5 komandas: VRK vadības un administrācijas apvienotā komanda, VRK mācību spēku, VRK Trešās mācību rotas un VRK Robežsargu skolas kadetu komandas, kuras sacentās astoņās sporta aktivitātēs – bumbu kērlingā, basketbola un florbola soda metienos, šaušanā ar pneimatisko šauteni, šautriņu mešanā, novusā, kapteiņu konkursā, kur komandu kapteiņiem vajadzēja daļēji izjaukt automātu AKM un salikt to, kā arī sporta spēļu noslēgumā visus priecēja jautrā stafete.

Kopvērtējumā sporta spēlēs uzvarēja VRK Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas komanda, iegūstot visvairāk godalgoto vietu atsevišķos sporta veidos. Otro vietu izcīnīja VRK mācību spēku komanda un trešo – VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas komanda.

2015.gada 17.decembrī

Akcija „Ziemassvētki – ikvienam no mums” iepriecina bērnus

Jau astoto gadu pēc kārtas Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) personāls organizē labdarības akciju „Ziemassvētki – ikvienam no mums”, lai sagādātu bērniem prieku un radītu Ziemassvētku noskaņu.

Šī gada 17.decembrī VRK Trešās mācību rotas kadeti, kinologi un Valsts robežsardzes koris devās uz Adamovas internātskolu un Maltas speciālo internātskolu, kur viņi tika uzņemti ļoti silti, kā seni draugi.

Koris priecēja bērnus ar Ziemassvētku dziesmām, kadeti ar priekšnesumu iesaistīja bērnus „Brīnumu pasakā”, un kinologi ar saviem uzticamajiem draugiem palīdzēja glābt „Brīnumu pasakas” galveno varoni Sniegbaltīti. Bērniem par aktīvu dalību tika pasniegti saldumi un VRK personāla saziedotās dāvanas: grāmatas, sporta inventārs, apģērbi u.c.

Atvadoties internātskolu pedagogi ar bērniem uzdāvināja robežsargiem jaungada suvenīrus, kurus pašlaik var aplūkot VRK Mācību korpusa foajē.

Pateicoties Valsts robežsardzes un VRK personāla, kā arī kadetu iniciatīvai un atsaucībai, labdarības pasākums noritēja īpašā gaisotnē.

2015.gada 14.decembrī

Aicinām jauniešus pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā


Valsts robežsardze aicina jauniešus, kuri ir Latvijas pilsoņi ar vidējo izglītību vecumā no 18 līdz 30 gadiem, no 2016.gada 4.janvāra līdz 15.janvārim pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā "Robežapsardze".

Pēc mācību programmas sekmīgas apguves tiek izsniegta profesionālās kvalifikācijas apliecība (3.profesionālais kvalifikācijas līmenis) un piešķirta kvalifikācija - Valsts robežsardzes inspektors. Mācības notiek par budžeta līdzekļiem, kā arī tiek nodrošināta dienesta vieta Valsts robežsardzē.

Dokumentus var iesniegt Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs:

• Viļakas pārvaldē - Garnizona ielā – 19, Viļakā, tālr. 64501918;

• Ludzas pārvaldē - Liepājas ielā 2b, Ludzā, tālr. 65703910;

• Daugavpils pārvaldē - A.Pumpura ielā 105 b, Daugavpilī, tālr. 65403749;

• Ventspils pārvaldē – Ostas ielā 33, Ventspilī, tālr. 63604809;

• Rīgas pārvaldē - Rūdolfa ielā 5, Rīgā, tālr. 67075791;

• Aviācijas pārvaldē - Isnaudas pagasta „Jaunsmilgās”, Ludzas novadā, tālr. 65703986.

Plašāka informācija par uzņemšanas prasībām ir pieejama Valsts robežsardzes koledžas mājas lapā www.vrk.rs.gov.lv, sadaļā "Reflektantiem" – Uzņemšanas noteikumi mācībām Valsts robežsardzes koledžā.

2015.gada 11.decembrī

Jaunsargi ciemojas robežsargu koledžā

Iepriekšējā nedēļas nogalē jaunsargi ciemojas Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK), lai mazliet vairāk uzzināt par kadetu gaitām VRK un robežsargu dienestu.

VRK Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecākā inspektore kapteine Dace Zariņa novadīja jaunsargiem ekskursiju Robežsardzes muzejā, kur bija iespēja aplūkot esošos muzejiskos priekšmetus un iepazīties ar nozīmīgākajiem pavērsieniem Valsts robežsardzes vēsturē.

Diena turpinājās ar ekskursiju VRK Sporta mācību centrā, tad jaunsargi tika iepazīstināti ar VRK Kinoloģiskā centra darbību, kā arī tika dota iespēja iepazīt mācību vidi, apmeklējot mācību auditorijas.

Jaunsargi uzzināja daudz jauna un interesanta par VRK kopumā, par iespējām mācīties VRK un dienēt Valsts robežsardzē.

2015.gada 11.decembrī

Spēcīgākie cīkstoņi dienē robežsardzē

Š.g. 11.decembrī Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) komanda piedalījās Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensībās tuvcīņā, kurās tika noskaidroti Iekšlietu ministrijas padotībā esošo valsts pārvaldes iestāžu spēcīgākie cīkstoņi, kā arī labākā cīkstoņu komanda.

Sacensību sākumā tika demonstrēti tuvcīņas paņēmieni, tad norisinājās divas cīņas ar minūtes pauzi starp tam: cīņa pēc Karatē-Do noteikumiem un cīņa pēc Džudo noteikumiem. Otrajā sacensību kārtā piedalījās dalībnieki, kuri sacensību pirmajā kārtā ieguva vismaz 70 punktus.

Komandu vērtējumā godalgoto pirmo vietu izcīnīja VRS komanda, savukārt spēcīgākie bija:

- svara kategorijā līdz 70 kg: 1.vieta - Jānis Pavlovs (Valsts robežsardzes koledža (turpmāk - VRK), 2.vieta – Sergejs Fuņikovs (VRS Daugavpils pārvalde);

- svara kategorijā līdz 75 kg: 2.vieta – Valdis Bernatovičs (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vieta – Jevģenijs Šerstovs (VRS Daugavpils pārvalde);

- svara kategorijā līdz 80 kg: 1.vieta – Andrejs Isakovs (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vieta - Leonīds KUČINSKIS (VRS Daugavpils pārvalde);

- svara kategorijā virs 90 kg: 1.vieta – Iļja Kudrjavcevs (VRK), 2.vieta – Aleksandrs Visockis (VRS Daugavpils pārvalde).

Sievietēm sacensības notika absolūtajā svara kategorijā un tikai tuvcīņas paņēmienu demonstrēšanā: 3.vieta – Jana Titova (VRS Aviācijas pārvalde).

VRS komandu sacensībām sagatavoja VRS Aviācijas pārvaldes Apsardzes un speciālo uzdevumu dienesta „Sigma” vecākais speciālists Oļegs Anisimovs, savukārt VRS komandu sacensībās pārstāvēja VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents majors Atis Litaunieks.

2015.gada 30.novembrī

Uzvarētāji galda tenisā

No šī gada 6.novembra līdz 30.novembrim Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā norisinājās sacensības galda tenisā VRK Robežsargu skolas (RS) kadetiem.

Spraigā cīņā vīriešu konkurencē 1.vietu izcīnīja VRK RS Otrās mācību rotas 22.grupas kadets ierindnieks D.Kolosovs, 2.vietu - VRK RS Pirmās mācību rotas 12.grupas kadets ierindnieks D.Uļinskis, 3.vietu - VRK RS Otrās mācību rotas 21.grupas kadets ierindnieks V.Vlasovs.

Savukārt sieviešu konkurencē 1.vietu ieguva VRK RS Pirmās mācību rotas 13.grupas kadete ierindniece I.Kustrova, 2.vietu - VRK RS Otrās mācību rotas 21.grupas kadete ierindniece I.Potaša, 3.vietu - VRK RS Pirmās mācību rotas 12.grupas grupas kadete ierindniece J.Orlova.

Uzvarētāji tika apbalvoti ar diplomiem.

2015.gada 30.novembrī

Valsts robežsardzes koledžas un Rēzeknes augstskolas apvienotajai basketbola komandai godalgotā 1.vieta


Novembra beigās Valsts robežsardzes koledžas (VRK) un Rēzeknes augstskolas (RA) apvienotā basketbola komanda piedalījās atklātajā Rēzeknes novada basketbola turnīrā.

Spēlējot pēc apļa sistēmas, VRK/RA komanda sacentās ar komandām no Audriņiem, Lūznavas un Lendžiem, guva uzvaras visās spēlēs un izcīnīja godalgoto 1.vietu.

VRK/RA komandas sastāvā spēlēja: Vjačeslavs Višņakovs (VRK), Renārs Bulduris, Atis Kļaviņš, Imants Lukša (RA) un Ņikita Krupennikovs (Rēzeknes tehnikums).

Foto

2015.gada 30.novembrī

Apbalvotas Valsts robežsardzes futbolistes

Novembra beigās viesnīcā "Bellevue Park Hotel Riga" Rīgā norisinājās Sieviešu futbola līgas sezonas noslēguma vakars, kur tika godinātas godalgoto vietu ieguvējkomandas un labākās spēlētājas.

Valsts robežsardzes (VRS) sieviešu futbola izlase, kuras sastāvā spēlēja Valsts robežsardzes koledžas (VRK), VRS Ludzas, Daugavpils un Rīgas pārvalžu futbolistes, tika apbalvota par iegūto 3.vietu. VRS futbolistes sezonas laikā tikās ar Rīgas Futbola skolas, FK Liepāja/LSSS, Riga United FC Ladies un Rīgas FS/Cerība 46.vsk komandām, nospēlējot 12 spēles.

VRS sieviešu futbola izlasi sacensībām gatavoja VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents majors Atis Litaunieks un vecākais speciālists Vladimirs Kloss.

2015.gada 26.novembrī

Robežsargiem pārliecinoša uzvara futbolā

Ceturtdien, 26.novembrī par Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensību futbolā (telpās) uzvarētājiem kļuva Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) komanda. Sacensības norisinājās Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centra telpās.

Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensībās futbolā (telpās) piedalījās sešas komandas – VRS, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes, Rīgas pilsētas Pašvaldības policijas un sporta biedrības „Dinamo” komanda.

Komandas izspēlēja katra ar katru pēc apļa sistēmas. VRS komanda uz čempiona titula iegūšanu pieteicās jau sacensību sākumā, uzvarot Valsts policijas komandu. VRS komanda guva panākumus visās sešās spēlēs, pēdējo uzvaru gūstot ar 6:3 pret vienu no spēcīgākajiem pretiniekiem – Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes komandu.

Sporta biedrības „Dinamo” komanda sacensībās izcīnīja 2.vietu, savukārt Valsts policijas komanda 3.vietu.

VRS komandā spēlēja - Aigars Bondars, Rihards Rižovs, Edgars Vjalkins, Uģis Kļaviņš, Dmitrijs Silovs (VRS Ludzas pārvalde), Edgars Locāns (VRS Rīgas pārvalde), Aleksandrs Macuks, Jurijs Halimons, Sergejs Prokopkins (VRS Daugavpils pārvalde), Ervīns Krainis, Ervīns Ziemelis, Valdis Ondzuls, Vitālijs Aguls, Edmunds Borovskis (Valsts robežsardzes koledža).

2015.gada 20.novembrī

Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu koledžu pārstāvji tiekas Rēzeknē


Š.g. 20.novembrī Valsts robežsardzes koledžā notika kārtējā Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu koledžu pārstāvju – direktoru vietnieku mācību jautājumos, Izglītības koordinācijas nodaļu amatpersonu un darbinieku, katedru vadītāju sanāksme „AKTUALITĀTES POLICISTU, UGUNSDZĒSĒJU UN ROBEŽSARGU PROFESIONĀLAJĀ SAGATAVOŠANĀ”. Tikšanās laikā kolēģi dalījās labākajā pieredzē un savstarpēji diskutēja par aktualitātēm policistu, ugunsdzēsēju un robežsargu studiju un mācību darbībā, koledžu pedagogu darba slodzes plānošanu, izpildi, uzskaiti, kontroli un darba samaksu, mācību un kvalifikācijas prakšu organizēšanas kārtību, pētījumu pasūtīšanu un veikšanu Valsts policijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, kā arī Valsts robežsardzē.

Noslēgumā sanāksmes dalībnieki apmeklēja Valsts robežsardzes koledžas sadarbības partneri – Rēzeknes Augstskolu, apskatot renovēto Izglītības, valodu un dizaina fakultātes un moderno Inženieru fakultātes ēku.

Nākamā Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas, Valsts policijas koledžas un Valsts robežsardzes koledžas pārstāvju tikšanās plānota 2016.gada I pusgadā Valsts policijas koledžā.

Foto

2015.gada 18.novembrī

Valsts robežsardzes koledžas starti tautas skrējienā „Ieelpo Rēzekni!”

Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) personāla un kadetu dalība Latvijas dzimšanas dienai veltītajā tautas skrējienā „Ieelpo Rēzekni!” jau kļuva par tradīciju. Š.g. 18.novembrī VRK startēja 3 km distancē (ar laika kontroli), no Festivāla parka pa Atbrīvošanas aleju virzienā uz Ziemeļu mikrorajonu līdz Atbrīvošanas alejas un Lubānas ielas krustojumam un atpakaļ līdz Festivāla parkam.

Vecuma grupās „Jaunieši un jaunietes no 15 līdz 24 gadi” VRK kadeti ieguva vairākas godalgotās vietas: VRK Robežsargu skolas (turpmāk – RS) Otrās mācību rotas kadets ierindnieks A.Cekulis – 2 vietu; VRK RS Otrās mācību rotas kadete ierindniece M.Priedola – 3.vietu, kā arī VRK RS Otrās mācību rotas kadete ierindniece K.Suhodoļska – 6 vietu.

VRK Sporta mācību centra speciāliste V.Lāce sieviešu grupā (25 gadi un vecākas) ieguva godalgoto 2.vietu.

2015.gada 16.novembrī

Valsts robežsardzes koris sniedza vairākus koncertus

Šī gada 11., 12., 13. un 16.novembrī Valsts robežsardzes koris sniedza patriotiskas noskaņas pilnus koncertus Ludzā un Rēzeknes novada Kaunatas, Maltas, Nautrēnu vidusskolās, kā arī Rēzeknes 2.vidusskolā un Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijā par godu Robežsargu dienai, Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai.

Kora dziesmu priekšnesumus papildināja video materiāli par Latvijas brīvvalsts robežsardzes izveidi, Valsts robežsardzes koledžu un atjaunotās robežsardzes dienestu, tādejādi popularizējot Valsts robežsardzi, mācību iespējas Valsts robežsardzes koledžā, kā arī veicinot patriotismu mūsdienu jaunatnē.

2015.gada 13.novembrī

Kinologi papildina savas zināšanas

Š.g. no 9.novembra līdz 13.novembrim Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK) sadarbībā ar Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un Robežsardzes koledžu, noritēja apmācību seminārs kinoloģijas jomā „Spēka pielietošanas apmācība”. Semināru vadīja Igaunijas kolēģi - Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un Robežsardzes koledžas Dienesta suņu mācību centra amatpersonas - Janar Klement, Maksim Jaksman un Madis Koitla.

Apmācību laikā galvenokārt tika organizētas praktiskās nodarbības, kurās tika apgūta spēka pielietošanas taktika dienesta suņu apmācībās. Nodarbības norisinājās dažādās vidēs – pēdu meklēšana un figuranta aizturēšana mežā, „pārkāpēja” aizturēšana dažādās telpās, kinologa un dienesta suņa iekļaušana ātrās reaģēšanas vienību grupās.

Seminārā piedalījās ne tikai VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra un Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu kinologi ar dienesta suņiem, bet arī kinologi no Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Valsts policijas, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un VID Muitas pārvaldes.

2015.gada 13.novembrī

Valsts robežsardzes sieviešu futbola izlasei otrā vieta Iekšlietu ministrijas atklātā čempionātā

Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) sieviešu futbola izlase izcīnījusi otro vietu Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensībās futbolā (telpās) sievietēm, kuras norisinājās š.g. 13.novembrī, Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) Sporta mācību centrā.

VRS sieviešu futbola komandas sastāvā bija R.Ančupāne (VRS Ludzas pārvalde), D.Potaša, V.Gribule, K.Šļažaite, O.Kopilova (VRS Daugavpils pārvalde), E.Borise, J.Arzubova, J.Bulmeistere (VRS Rīgas pārvalde), K.Zvērbule un K.Kudrjavceva (VRK).

Aizvadītajās sacensībās Valsts policijas apvienotā komanda guva 1.vietu, savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda 3.vietu.

2015.gada 12.novembrī

Ludzas pārvaldes futbolisti - labākie robežsardzē

Ludzas pārvaldes futbolisti ir labākie robežsardzē - to Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) Ludzas pārvaldes futbola komanda apliecinājusi VRS 2015.gada spartakiādes sacensībās futbolā (telpās), kuras norisinājās š.g. 12.novembrī, Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centra telpās.

Sacensības notika pēc apļa sistēmas. VRS Ludzas pārvaldes futbolisti izcīnīja četras uzvaras spēlēs ar Valsts robežsardzes koledžu, VRS Viļakas, Rīgas un Daugavpils pārvaldēm, iegūstot 1.vietu sacensībās. Savukārt 2.vietā ierindojās VRS Daugavpils pārvaldes futbola komanda un 3.vietā - Valsts robežsardzes koledžas futbola komanda.

2015.gada 11.novembrī

Valsts robežsardzes koledžas dalība Rēzeknes pilsētas lāpu gājienā

Lāčplēša dienai veltīts lāpu gājiens Rēzeknes pilsētā jau ir kļuvis par tradīciju. Cauri visai pilsētai no Latgales atbrīvošanas pieminekļa „Vienoti Latvijai!” līdz Miera ielas kapiem lāpas nesa robežsargi, zemessargi, jaunsargi un policijas darbinieki, kā citi gājiena dalībnieki. Miera ielas kapos pie obeliska Latgales Atbrīvošanas cīņās kritušajiem karavīriem notika piemiņas brīdis.

2015.gada 11.novembrī

Notiks sacensības futbolā telpās


Rīt, š.g. 12.novembrī, plkst.8:30 Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā, Zavoloko 8, Rēzeknē norisināsies Valsts robežsardzes (VRS) 2015.gada spartakiādes sacensības futbolā (telpās), kurās piedalīsies VRK un VRS teritoriālo pārvalžu komandas.

VRS 2014.gada spartakiādes sacensībās futbolā (telpās) godalgoto 1.vietu izcīnīja Valsts robežsardzes koledža, 2.vietā ierindojās VRS Ludzas pārvalde, 3.vietā – VRS Daugavpils pārvalde.

Savukārt, š.g. 13.novembrī, plkst.10:00 VRK Sporta mācību centrā, Zavoloko 8, Rēzeknē norisināsies Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensības futbolā (telpās) sievietēm, kurās piedalīsies Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Drošības policijas, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes, Rīgas pašvaldības policijas, sporta biedrības „Dinamo” un IeM apvienotā komandas.

Pagājušogad par uzvarētājiem Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensībās futbolā (telpās) sievietēm kļuva Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes komanda, 2.vietu izcīnīja Valsts robežsardzes komanda, 3.vietu - Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda.

Novēlēsim sportistiem izturību un veiksmi sacensībās!

2015.gada 7.novembrī

Aizvadīta Robežsargu diena Rēzeknē

Šogad robežsargu profesionālie svētki atzīti valstiskā līmenī, kad š.g. 22.oktobrī tika izdarīti grozījumi likumā „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām" un 7.novembris tika noteikts par Robežsargu dienu. Šajā dienā tiek godināti robežsargi, kuri nodrošina valstiski svarīgu funkciju izpildi – ik dienas apsargāt Latvijas Republikas valsts robežas un rūpēties par iedzīvotāju drošību.

Datums nav nejauši izvēlēts: 1919. gadā šajā dienā Latvijas armijas virspavēlnieks Jānis Balodis izdeva pavēli par robežapsardzības posteņa izveidošanu pie armijas štāba un jau ar 15.novembri pirmie robežsargi uzsāka Latvijas Republikas valsts robežas apsardzību.

Sestdien, 7.novembrī, Rēzeknē Valsts robežsardzes koledža (turpmāk – VRK) organizēja svinīgo pasākumu par godu Robežsargu dienai. Pasākuma sākumā pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa „Vienoti Latvijai” VRK Robežsargu skolas kadeti svinīgi deva zvērestu. Ar apsveikuma runu uzstājās Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerāls N.Garbars, Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis A.Liepiņš, Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis J.Krišāns un bīskaps J.Bulis.

Tad robežsargi un viesi devas gājienā uz Rēzeknes pilsētas Festivāla parku, kur tika organizēts informatīvais pasākums. VRK prezentēja tehniskos līdzekļus, kā arī VRK trauksmes grupas ekipējumu, speciālos līdzekļus un ieročus. Tika demonstrēta video filma par VRK, notika kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumi, apmeklētāji varēja vērot VRS Aviācijas pārvaldes rīcībā esošo helikopteri, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs – pārbaudīt šaušanas iemaņas šaušanas stendā „SCATT” un roku spēku pie ārmreslinga galda.

2015.gada 4.novembrī

Rēzeknē pirmo reizi tiks svinēta Robežsargu diena


Latvijā Robežsargu diena svinamo dienu kalendārā ir pirmo gadu. Š.g. 22.oktobrī tika izdarīti grozījumi likumā „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām" un 7.novembris tika noteikts par Robežsargu dienu.

Sestdien, 7.novembrī, Rēzeknē pirmo reizi notiks svinīgs Robežsargu dienai veltīts pasākums ar dažādām aktivitātēm, kuras organizē Valsts robežsardzes koledža (turpmāk – VRK).

Svētki sāksies plkst.12.00 pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa „Vienoti Latvijai” ar VRK Robežsargu skolas kadetu zvēresta došanas pasākumu. Savukārt plkst.13:00 robežsargi dosies gājienā uz Rēzeknes pilsētas Festivāla parku, kur VRK prezentēs Valsts robežsardzes ieročus, transportlīdzekļus, tehniskos un speciālos līdzekļus, piedāvās iespēju pielaikot trauksmes vienības ekipējumu, redzēt kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus un aplūkot Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes helikopteru, kā arī piedalīties citās interesantās aktivitātēs.


Aicinām uz Robežsargu dienas svinībām ikvienu Rēzeknes pilsētas iedzīvotāju!

2015.gada 3.novembrī

Notika Valsts robežsardzes koledžas atklātās sacensības telpu futbolā sievietēm


Šī gada 30.oktobrī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā notika VRK atklātās sacensības telpu futbolā sievietēm. Sacensībās piedalījās piecas komandas, kas vienas dienas ietvaros aizvadīja sacensības pēc apļa izspēles principa.

Par uzvarētājiem kļuva Rēzeknes BJSS/SK Progress komanda, kas uzvarēja visās četrās spēlēs, 2.vietā ierindojās Valsts policijas komanda, bet 3.vietu ieguva mājinieki Valsts robežsardzes komanda.

Šis turnīrs tika rīkots ar mērķi, lai sekmīgi sagatavotu Valsts robežsardzes sieviešu futbola izlases komandu dalībai Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensībām sieviešu futbolā, kas notiks šī gada 13.novembrī VRK Sporta mācību centrā.

Foto

2015.gada 3.novembrī

Asins donoru diena Valsts robežsardzes koledžā

Š.g. oktobra beigās Valsts robežsardzes koledžā (VRK) sadarbībā ar Valsts Asinsdonoru centru (VADC) Latgales filiāli tika rīkota Asins donoru diena, kurā piedalījās 111 donori, t.i. Valsts robežsardzes koledžas pastāvīgais un apmācāmais personāls, kas nodeva 55 litrus asiņu.

2015.gada 30.oktobrī

Valsts robežsardzes kinologiem 3.vieta kinologu instruktoru sacensībās Baltkrievijā


Š.g. no 27. līdz 30.oktobrim Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) kinologi piedalījās Baltkrievijas Republikas Valsts Robežapsardzības komitejas rīkotajās kinologu instruktoru sacensībās Baltkrievijā, Smorgoņā.

Individuālajā vērtējumā narkotisko vielu meklēšanas disciplīnā Vilmārs Sprukts ar dienesta suni „Irma” (VRS Ludzas pārvalde) izcīnīja 3.vietu, sprāgstvielu meklēšanas disciplīnā Sergejs Zeļenovskis ar dienesta suni „Rego” (VRS Viļakas pārvalde) izcīnīja 4.vietu, savukārt pēdu meklēšanas disciplīnā Jurijs Buļs ar dienesta suni „Frudo” (VRS Ludzas pārvalde) izcīnīja 5.vietu.

Komandu vērtējumā 10 komandu konkurencē VRS komanda izcīnīja 3.vietu.

Foto

2015.gada 26.oktobrī

FRONTEX maģistra programmas studijas Rēzeknē

Šodien, 2015.gada 26.oktobrī, un atlikušo nedēļu Rēzeknes Augstskolā (RA) uzturēsies Eiropas Savienības dalībvalstu un Šengenas asociēto valstu robežapsardzības institūciju pārstāvji - FRONTEX kopīgā grāda Stratēģiskajā robežu pārvaldībā maģistra studiju programmas studenti. Nedēļas laikā ārvalstu studenti pieredzējušu profesionāļu un profesoru vadībā apgūs 3.studiju moduli „Līderība un organizāciju attīstība robežu pārvaldībā”.

Moduļa atklāšanas pasākumā š.g. 26.oktobrī ārvalstu studentus un akadēmisko personālu uzrunāja maģistra programmas direktore Latvijā – V.Pokule (RA), Rēzeknes Augstskolas rektors E.Teirumnieks, RA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne I.Mietule un Valsts robežsardzes koledžas direktors A.Liepiņš. Uzrunātāji novēlēja studentiem mērķtiecīgas un izzinošas studijas, kas sniegs pamatus tālākajai profesionālajai un personīgajai izaugsmei, kā arī aicināja nedēļas laikā iepazīt Latviju, kultūru un izbaudīt latgaliešu viesmīlību.

Papildus studijām ārvalstu viesi tiks aicināti izbaudīt Rēzeknes koncertzāles „GORS” pasākumus, apmeklēt Valsts robežsardzes koledžu un Latvijas Austrumu robežu, kā arī izbaudīt latgalisko kultūras vidi Ludzas amatnieku centrā.

Eiropas kopīgās maģistra studiju programmas Stratēģiskajā robežu pārvaldībā uzsākšana ir jauns pavērsiens Eiropas robežsargu izglītībā, kā arī viens no robežsargu augstākās izglītības noslēdzošajiem cikliem.

2015.gada 21.oktobrī


ES Erasmus+ programma

Saskaņā ar Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) ,,Personu mobilitāte starp programmas valstīm augstākās izglītības sektorā” projekta Nr. 2015-1-LV01-KA103-013135 aktivitātēm no š.g. 20.-21.oktobrim Vispārizglītojošo priekšmetu katedras docente pulkveižleitnante Marina Žukova, Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants Roberts Vikainis, Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras lektors pulkvežleitnants Guntis Dukšta apmeklēja M.Romeris Lietuvas Universitātes Sabiedriskās drošības fakultāti Kauņā, kur lasīja lekcijas - ,,Šaušanas trenažieris SCATT”, ,,Darbs ar patvēruma meklētājiem”, ,,Eiropas Robežu uzraudzības sistēma (EUROSUR) un tās loma ārējo robežu drošības stiprināšanā” viesaugstskolas studentiem, kā arī

iepazīta, salīdzināta un izvērtēta līdzīgu studiju kursu saturiskā kvalitāte, pilnveidotas pedagogu profesionālās kompetences, iegūta inovatīva pieredze, stiprināta un attīstīta starptautiskā sadarbība starp Latvijas un Somijas izglītības iestādēm, gūta informācija par aktuālo, jaunāko personāla pārstāvjus interesējošā jomā.

Iegūtā inovatīvā pieredze, iemaņas un zināšanas prezentētas citiem Valsts robežsardzes koledžas pedagogiem un vispārējam personālam.


Šo projektu finansē
Eiropas Savienība
This project is funded
by the European Union

2015.gada 13.oktobrī

Karjeras nedēļas aktivitātes Valsts robežsardzes koledžā

Š.g. 13.oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros Valsts robežsardzes koledža jau ceturto gadu rīkoja interaktīvo pasākumu „Robežsargs – garantija drošai nākotnei!”, kurā ikviens jaunietis varēja iegūt nepieciešamo informāciju par robežsarga profesiju, kā arī klātienē novērtēt robežsargu (kadetu) darba vidi. Pasākuma laikā Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā robežsargi bija sarīkojuši dažādas atraktīvas aktivitātes, kas tā vai citādi ir saistītas ar viņu ikdienas darbu, piemēram, personu identificēšana pēc fotogrāfijas, dienesta pakāpju atpazīšana, iepazīšanās ar Latvijas Republikas personu apliecinošiem dokumentu veidiem un paraugiem, foto mozaīku salikšana, roku spēka pārbaude, ierindas elementu apgūšana u.c. Jauniešu uzmanību saistīja ieroči, robežsardzes tehniskie un speciālie līdzekļi (roku dzelži, steki, metāla detektori, speciālie spoguļi u.c.), kurus izrādīja Valsts robežsardzes koledžas Trešās mācību rotas 2.kursa kadeti. Pasākuma laikā Sporta mācību centra pagrabstāvā pie diviem šaušanas trenažieriem „Scat” bija izveidojušās garas jauniešu rindas. Katrs jaunietis vēlējās apgūt praktiskās šaušanas iemaņas. Virsnieki skaidroja kādos gadījumos drīkst pielietot ieroci un kādi ir drošības pasākumi šaušanas laikā.

Pasākuma gaitā jaunieši apskatīja pie sporta centra nostādītos robežsardzes transportlīdzekļus: motociklu, kvadriciklu, sniega motociklu un mobilo novērošanas kompleksu. Sporta laukumā skolēniem bija iespēja klātienē aplūkot Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes helikopteru. Skolēni sajūsmināti noskatījās kinologu un dienesta suņu uzstāšanos, kur demonstrēti paklausības vingrinājumi un inscenēta kontrabandistu aizturēšana ar dienesta suni.

Šogad Valsts robežsardzes koledžas rīkoto pasākumu apmeklēja rekordliels skolēnu skaits – 467.

2015.gada 9.oktobrī

Daugavpils pārvaldei pirmā vieta robežsargu sacensībās šaušanā

Š.g. 9.oktobrī Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā norisinājās Valsts robežsardzes (VRS) 2015.gada spartakiādes sacensības šaušanā, kurās piedalījās VRS Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Rīgas, Ventspils teritoriālo pārvalžu, Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas komandas.

Sacensību programmā tika iekļauti trīs vingrinājumi: „Ātršaušana – divas sērijas ar aptveres maiņu”, „Ātršaušana – divas sērijas norādītajā zonā” un „Noziedznieku vajāšana”.

Komandu vērtējumā godalgoto 1.vietu VRS spartakiādes sacensībās šaušanā izcīnīja VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietā ierindojās VRS Ludzas pārvaldes komanda, 3.vietā – VRS Viļakas pārvaldes komanda.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā čempiona titulu ieguva Juris Stivriņš (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu - Pjotrs Krukovskis (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietu - Vitālijs Ščolkins (VRS Ludzas pārvalde).

Savukārt sieviešu grupā uzvarēja Gaļina Jupatova (VRS Ludzas pārvalde), 2.vietu ieguva Inesa Bogdane (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietu - Tatjana Tarasova (VRS Aviācijas pārvalde).

VRS šaušanas izlase turpmāk gatavosies startiem Iekšlietu ministrijas 2015.gada spartakiādes sacensībās šaušanā, kas norisināsies šī gada 23.oktobrī, Rīgā.

2015.gada 9.oktobrī

Skolēnu pārgājieni Šķaunes, Punduru un Krivandas robežapsardzības nodaļās

1940.gads Latvijas Robežsardzes vēsturē iezīmējās drūmās krāsās. Tieši pirms 75 gadiem 9.oktobrī, izformējot četrus Robežsargu brigādes bataljonus un atvaļinot masveidā robežsargus, LPSR Tautas komisārs Alfons Noviks likvidēja vienīgo valsts iestādi – Robežsargu brigādi, kas atbildēja par valsts robežas apsardzību. Rūpīgi izplānotajā brigādes likvidācijas gaitā uz Latvijas austrumu valsts robežas bija arestēti 113 robežsargi.

Atceroties šos traģiskos notikumus Robežsardzes vēsturē un godinot Latvijas brīvvalsts robežsargu piemiņu, ik gadu Valsts robežsardze rīko piemiņas pasākumus vēsturiskajās robežsargu aresta vietās.

Šogad Valsts robežsardzes koledža, atzīmējot Robežsargu brigādes sagrāves 75.gadadienu, sadarbībā ar Valsts robežsardzes Viļakas, Ludzas, Daugavpils un Aviācijas pārvaldēm rīkoja skolēnu pārgājienus ar mērķi jauniešiem parādīt vēsturiskās vietas un stāstīt par Robežsardzes vēsturiskajiem notikumiem, kas atklāj Latvijas okupācijas gaitu, kā arī viņos rosināt interesi par dienestu Valsts robežsardzē.

Skolēnu pārgājieni tika rīkoti trīs dienas trijās Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs: Daugavpils, Viļakas un Ludzas pārvaldēs. Š.g. 5.oktobrī Ezernieku vidusskolas skolēnus uzņēma Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Šķaunes robežapsardzības nodaļa un š.g. 6.oktobrī Baltinavas vidusskolas audzēkņus – Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Punduru robežapsardzības nodaļa, savukārt, š.g. 7.oktobrī Ciblas vidusskolas skolēnus – Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Krivandas robežapsardzības nodaļa. Pārgājieni tika rīkoti divos posmos: pirmais posms – ekskursija un aktivitātes robežapsardzības nodaļā, otrais posms – pārgājiens līdz valsts robežai.

Pārgājienu laikā robežsargi skolēnus iepazīstināja ar robežsargu darba ikdienu. Nodaļas atbildīgie virsnieki, daloties ar savu pieredzi, atraktīvi novadīja ekskursijas pa robežapsardzības nodaļām, kur tika stāstīts par Robežsardzes darba organizāciju, specifiku un robežsargu pienākumiem. Jaunieši varēja klātienē apskatīt robežsardzes tehniskos, speciālos līdzekļus un transportlīdzekļus (kvadriciklus, apvidus automašīnas u.c. nodaļas transportlīdzekļus), kā arī piemērīt spectērpus. Tomēr vislielāko interesi jauniešos izraisīja iespēja šaut šaušanas trenažierī „Scat”, kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumi un helikoptera apskate.

Pārgājiena laikā skolēni bija sadalīti četrās komandās, kurām, konkurējot savā starpā, bija jāveic dažādas aktivitātes, piemēram, labākā un atraktīvākā selfija uzņemšana. Katrai komandai bija piesaistīti Valsts robežsardzes koledžas virsnieki – pasniedzēji, kuri koordinēja jauniešu aktivitāšu izpildi. Noslēgumā skolēnu komandas pildīja testu par Robežsardzi un labākās saņēma diplomus, kā arī veicināšanas balvas.

Lai godinātu brīvvalsts robežsargu piemiņu, pārgājienu laikā tika stāstīta Robežsardzes vēsture, apmeklētas piemiņas vietas un noturēti piemiņas brīži.

Valsts robežsardzes koledža izsaka lielu pateicību par sniegto atbalstu un aktīvu līdzdalību pasākumu īstenošanā Valsts robežsardzes Viļakas, Ludzas, Daugavpils un Aviācijas pārvalžu vadībai, Šķaunes, Punduru un Krivandas robežapsardzības nodaļu iesaistītajam personālam, kā arī Ezernieku, Baltinavas un Krivandas vidusskolu vadībai par atsaucību.

2015.gada 8.oktobrī

Karjeras nedēļas pasākums Valsts robežsardzes koledžā


Valsts izglītības attīstības aģentūra un Eiropas Komisijas Euroguidance tīkla programma jau ceturto gadu Latvijā organizē Karjeras nedēļas pasākumu ciklu, kur jauniešiem ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, karjeras konsultāciju laikā uzzināt savus talantus un pilnveidojamās puses, „projektēt” savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu, piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, laimēt balvas un iesaistīties citās aktivitātēs.

Š.g. 13.oktobrī Valsts robežsardzes koledža (VRK) sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domes Izglītības pārvaldi organizē interaktīvo pasākumu „Robežsargs – garantija drošai nākotnei!”.

Pasākums notiks VRK Sporta mācību centrā no plkst.13.00 līdz plkst.15.00. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīt robežsarga profesiju, iegūt sev nepieciešamo informāciju par izglītības iespējām Valsts robežsardzes koledžā, apskatīt robežsardzes tehniskos un speciālos līdzekļus, ieročus un transportlīdzekļus, kā arī praktiski padarboties šaušanas stendā „Skat”, ar draugiem pamēroties roku spēka pārbaudē, apgūt svarīgākos ierindas elementus un pārbaudīt savu manīgumu personu sejas identificēšanā, pirkstu veiklību pielietot tematisko foto mozaīku salikšanā un piedalīties citās interesantās aktivitātēs.

Pasākumā neizpaliks arī robežsardzes kinologi ar dienesta suņiem, kuri plkst.14.00 pie VRK Sporta mācību centra demonstrēs suņu paklausības vingrinājumus, bīstamu personu aizturēšanas paņēmienus, kā arī narkotisko vielu meklēšanas paraugdemonstrējumus.

Mērķauditorija: vispārizglītojošo skolu 6. - 12.klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi.

Ja arī Tevi interesē robežsarga profesija, tad uz tikšanos Valsts robežsardzes koledžā š.g. 13.oktobrī no plkst.13.00 līdz plkst.15.00 VRK Sporta mācību centrā!

2015.gada 8.oktobrī

Notiks robežsargu sacensības šaušanā


Valsts robežsardzes 2015.gada spartakiādes ietvaros š.g. 9.oktobrī, plkst.09:00 Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā, Zavoloko 8, Rēzeknē robežsargi sacentīsies šaušanā.

Sacensību programmā ir iekļauti trīs vingrinājumi: „Ātršaušana – divas sērijas ar aptveres maiņu”, „Ātršaušana – divas sērijas norādītajā zonā” un „Noziedznieku vajāšana”.

VRS 2014.gada spartakiādes sacensībās šaušanā godalgotās vietas izcīnīja:

1.vietu – VRS Ludzas pārvalde;

2.vietu – VRS Aviācijas pārvalde;

3.vietu – Daugavpils pārvalde.

Sacensību galvenais tiesnesis un sacensību kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Atis Litaunieks, tālr. 64603693.


Novēlēsim sportistiem veiksmi sacensībās!

2015.gada 2.oktobrī

13 reizi norisinājās robežsargu norīkojumu sacensības

Pagājušās nedēļas nogalē Valsts robežsardzes koledžā (VRK) jau 13 reizi norisinājās Valsts robežsardzes (VRS) robežsargu norīkojumu sacensības, kurās piedalījās VRS Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Ventspils, Aviācijas un Rīgas teritoriālo pārvalžu komandas, kā arī VRK komanda (ārpus kopējā vērtējuma). Sacensību mērķis ir pilnveidot un nostiprināt robežsargu profesionālās zināšanas un prasmes, veicot robežkontroli un imigrācijas kontroli.

Sacensības atklāja sacensību galvenais tiesnesis VRS Galvenās pārvaldes Dienesta organizācijas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Mariks Petrušins. Divu dienu laikā VRS teritoriālo pārvalžu komandas veica 12 kontroles punktus. Komandām bija jāveic transportlīdzekļa un tajā esošo personu pārbaude, jāsniedz pirmā palīdzība cietušajiem, jāpārbauda ieceļojošās personas robežšķērsošanas vietā un jāizveido aizturētā ārzemnieka dosjē. Robežsargu norīkojumam bija nepieciešams aizturēt bīstamu personu grupu izmantojot dienesta ieročus, fizisko spēku un speciālos līdzekļus, kā arī veikt to konvojēšanu. Komandas meklēja kontrolpunktus VRK Lauku mācību centra piegulošā teritorijā, izmantojot kompasu un topogrāfisko karti, kā arī sacentās „Prāta veiklībā” un šaušanā.

Valsts robežsardzes XIII robežsargu norīkojumu sacensībās uzvarēja VRS Daugavpils pārvaldes komanda: leitnants Antons GORŠANOVS, kaprālis Vjačeslavs MIHAILOVS un kaprālis Andrejs LAVRECKIS. 2.vietu ieguva VRS Ludzas pārvaldes komanda: virsleitnants Deniss ANTROPOVS, kaprālis Vitolds PEĻČARS un seržants Mārtiņš LAIZĀNS. 3.vietu – VRS Ventspils pārvaldes komanda: virsleitnants Gatis DEJUS, kaprālis Mārtiņš KITE un kaprālis Igors KORMIĻCEVS.

2015.gada 28.septembrī

Nedēļas nogalē notiks robežsargu norīkojumu sacensības


Š.g. 1. un 2.oktobrī plkst.8:30 Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centra stadionā ar atklāšanu jau 13 reizi sāksies Valsts robežsardzes (VRS) robežsargu norīkojumu sacensības ar mērķi pilnveidot un nostiprināt robežsargu profesionālās zināšanas un prasmes, veicot robežkontroli un imigrācijas kontroli.

Divu dienu laikā VRS teritoriālo pārvalžu komandas veiks 12 kontroles punktus, kuros tiks pārbaudīta robežsargu veiklība un zināšanas, uzmanība un atjautība, fiziskās sagatavotības līmenis, šaušanas prasmes un orientēšanas spējas. Katrā kontroles punktā izpildāmais uzdevums tiek sadalīts pa darbībām, kuras tiek novērtētas ar attiecīgu punktu skaitu. Sacensību kopvērtējumā katras komandas iegūtie punkti tiek summēti un tām tiek piešķirtas noteiktas vietas.

VRS XIII robežsargu norīkojumu sacensību sākums plkst.9:00.

2015.gada 25.septembrī

Norisinājās robežsargu sacensības tuvcīņā

Š.g. 25.septembrī, Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā norisinājās Valsts robežsardzes (VRS) spartakiādes sacensības tuvcīņā, kurās noskaidroja spēcīgākos cīkstoņus 6 svaru kategorijās: 70, 75, 80, 85, 90 un virs 90 kg, kā arī labāko cīkstoņu komandu.

Sacensību programma tika sadalīta trijās daļās: tuvcīņas paņēmienu demonstrēšana, cīņa pēc Karatē-Do noteikumiem un cīņa pēc Greplinga noteikumiem, otrajā sacensību kārtā piedalījās dalībnieki, kuri sacensību pirmajā kārtā ieguva vismaz 70 punktus.

VRS spartakiādes sacensībās tuvcīņā spēcīgākie bija:

- svara kategorijā līdz 70 kg: 1.vieta – Sergejs Fuņikovs (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vieta – Dāvids Kolosovs (VRK);

- svara kategorijā līdz 75 kg: 1.vieta – Jevģenijs Šerstovs (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vieta – Valdis Bernatovičs (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vieta – Jevgēnijs Skiribins (VRK);

- svara kategorijā līdz 80 kg: 1.vieta – Andrejs Isakovs (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vieta –Aivis Jermacāns (VRK), 3.vieta – Aleksejs Paļčuns (VRK);

- svara kategorijā līdz 85 kg: 1.vieta – Jevģēnijs Vančenko (VRS Aviācijas pārvalde), 2.vieta – Matīss Ivanovs (VRK), 3.vieta – Aleksandrs Linkevičs (VRS Daugavpils pārvalde);

- svara kategorijā līdz 90 kg: 1.vieta – Vladislavs Agafonovs (VRS Ludzas pārvalde), 2.vieta – Iļja Kudrjavcevs (VRK), 3.vieta – Jurijs Motins (VRS Daugavpils pārvalde);

- svara kategorijā virs 90 kg: 1.vieta – Aleksandrs Visockis (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vieta – Pāvels Rogožins (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vieta –Andris Pastars (VRS Daugavpils pārvalde);

Sievietēm sacensības notika absolūtajā svara kategorijā un tikai tuvcīņas paņēmienu demonstrēšanā: 1.vieta – Jana Titova (VRS Aviācijas pārvalde), 2.vieta – Ērika Daukšta (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vieta – Viktorija Koržeņevska (VRS Daugavpils pārvalde);

Komandu kopvērtējumā 1.vieta - VRS Daugavpils pārvaldes komandai, 2.vieta - VRS Aviācijas pārvaldes komandai, bet 3.vieta - VRK komandai.

Sacensības organizēja Valsts robežsardzes koledža galvenā tiesneša VRS Aviācijas pārvaldes Apsardzes un speciālo uzdevumu dienesta „Sigma” vecākā speciālista Oļega Anisimova vadībā.

2015.gada 24.septembrī

Notiks sacensības tuvcīņā


Piektdien, š.g. 25.septembrī, plkst.10:00 Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centra (Rēzekne, Zavoloko 8) norisināsies sacensības tuvcīņā, kuras pirmo reizi ir iekļautas Valsts robežsardzes spartakiādes programmā.

Tajās noskaidros spēcīgākos cīkstoņus 6 svaru kategorijās: 70, 75, 80, 85, 90 un virs 90 kg, kā arī labāko cīkstoņu komandu.

Sacensību programma tiks sadalīta trijās daļās: tuvcīņas paņēmienu demonstrēšana, cīņa pēc Karatē-Do noteikumiem un cīņa pēc Greplinga noteikumiem, otrajā sacensību kārtā piedalīsies dalībnieki, kuri sacensību pirmajā kārtā iegūs vismaz 70 punktus.

Sacensību galvenais tiesnesis un sacensību kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Atis Litaunieks, tālr. 64603693, e-pasts: atis.litaunieks@rs.gov.lv.

2015.gada 22.septembrī

Valsts robežsardzes koledžas kinologu vizīte Gruzijā

Saskaņā ar projekta „Gruzijas Republikas Robežpolicijas un Patruļpolicijas kapacitātes stiprināšana kinoloģijas jomā” realizēšanas plānu, septembrī divas Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Kinoloģijas dienesta (KD) Kinoloģijas centra amatpersonas – VRK KD Kinoloģijas centra galvenais inspektors kapteinis Atis Ozers un VRK KD Kinoloģijas centra inspektors seržants Jevgēnijs Garkuls atradās komandējumā Gruzijā. Komandējuma mērķis bija novadīt 5 dienu apmācību semināru Gruzijas robežapsardzības iestāžu kinologiem par jautājumiem, kas saistīti ar cilvēka smaržas meklēšanas suņu, narkotisko vielu meklēšanas suņu apmācību un izmantošanu. Seminārā piedalījās 25 Gruzijas Robežpolicijas un Patruļpolicijas pārstāvji.

Semināra gaitā tika izskatītas vairākas kinoloģijas jomas tēmas: suņu atlase dienestam, suņu testēšana, dienesta suņu apmācība pa vecumposmiem (kucēnu apmācība līdz 2,5 mēnešu vecumam, līdz 7 mēnešu vecumam un līdz 11 mēnešu vecumam), dienesta suņu pamatapmācība (patruļsuns). Gruzijas Robežpolicijas un Patruļpolicijas kinologi tika iepazīstināti arī ar narkotisko vielu meklēšanas specializācijas un sprāgstvielu meklēšanas specializācijas dienesta suņu apmācības īpatnībām. Īpašu uzmanību eksperti veltīja jautājumiem par dienesta suņu apmācību un izmantošanu bīstamu personu meklēšanai un aizturēšanai. Teorētiskā līmenī apskatīja jautājumus par suņu maņām, refleksiem un instinktiem. Praktiskajās nodarbībās Gruzijas robežapsardzības iestāžu kinologi ar saviem dienesta suņiem izmēģināja vingrinājumus suņa instinktu un maņu attīstīšanai.

Semināra gaitā eksperti atbildēja uz dažādiem jautājumiem, kas bija aktuāli semināra dalībniekiem, tika nolemts turpināt sadarbību.

2015.gada 18.septembrī

Studējošo sadraudzības pasākums Valsts robežsardzes koledžā

Lai īstenotu Valsts robežsardzes koledžas studējošo pašpārvaldes darbības mērķus un uzdevumus, šī gada 17. un 18.septembrī Valsts robežsardzes koledžā notika Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk - VRK), Valsts policijas koledžas (turpmāk - VPK), Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas (turpmāk - UCAK) un Rēzeknes Augstskolas (turpmāk - RA) studējošo sadraudzības pasākums, kura mērķis bija veicināt sadarbību, veikt informācijas un pieredzes apmaiņu starp izglītības iestāžu studējošajiem, iepazīstināt VPK, UCAK, RA studējošos ar VRK, attīstīt sportiskuma un komandas garu, vienotības sajūtu, atjautīgumu, humora izjūtu studējošo vidū.

Sadraudzības pasākuma gaitā studējošie tika iepazīstināti ar VRK, apskatīja VRK administratīvo korpusu, mācību auditorijas, dienesta viesnīcu, muzeju un Kinoloģijas centru, kā arī piedalījās kinologu paraugdemonstrējumos ar dienesta suņiem. Vakariņas tika organizētas svaigā gaisā VRK Lauku mācību centrā, kur tika apskatīta šautuve un norisinājās neformālas diskusijas, kā arī dažādas aktivitātes.

Studējošo sadraudzības pasākuma dalībniekiem bija noteikta piedalīšanās pasākumos, kas paredzēti VRK Dienas sadalē: vakara junda (personāla pārbaude), rīta rosme un izvade, kā arī tika organizēta ekskursija pa Rēzeknes pilsētu, kuras laikā tika apmeklētas: Rēzeknes Augstskola, Latgales vēstniecība "Gors" un radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs”.

Studējošie piedalījās kopējā sanāksmē, kuras gaitā prezentēja savas mācību iestādes un dalījās ar pieredzi studējošo pašpārvaldes darbā.

Pasākuma ietvaros bija paredzētas arī studējošo organizētās aktivitātes, t.i. katras mācību iestādes studējošajiem bija jāsagatavo un jānovada viena sporta vai cita veida aktivitāte sadraudzības pasākuma dalībniekiem un sev par prieku. Studējošo organizētajās aktivitātēs:

1.vietu ieguva komanda, kuru pārstāvēja: O.Pavārniece (VRK), R.Smiķersts (VRK), K.Daņiļenko (UCAK), J.Šneiders (UCAK), U.Ķiņķeris (VPK), B.Ķima (VPK), E.Romanovs (RA), L.Germanis (RA);

2.vietu ieguva komanda, kuru pārstāvēja: V.Višņakovs (VRK), J.Meškovskis (VRK), M.Ignatjevs (UCAK), E.Dulmanis (UCAK), K.Šimkus (VPK), D.Dancis (VPK), N.Bernāns (RA), C.Lichniak (RA);

3.vietu ieguva komanda, kuru pārstāvēja: O.Ignatjevs (VRK), M.Juška (VRK), E.Starostins (UCAK), Ņ.Ivanovs (UCAK), J.Meļehova (VPK), A.Štekelis (VPK), J.Borisovska-Cvetkova (RA), R.Aleksandrovičs (RA);

4.vietu ieguva komanda, kuru pārstāvēja: P.Bulanovs (VRK), M.Markovs (VRK), R.Kideals (UCAK), I.Kokanis (UCAK), A.Zubkovs (VPK), K.Račko (VPK), L.Crames (RA), J.Kozlovs (RA).

Kopumā visi pasākuma dalībnieki atzina, ka pasākums noritēja interesanti un pasākuma mērķi tika sasniegti.

2015.gada 18.septembrī

Robežsargiem 2.vieta Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensībās vieglatlētikas krosā

Š.g. 18.septembrī Rīgā, Šmerļa meža trasē norisinājās Iekšlietu ministrijas (IeM) spartakiādes sacensības vieglatlētikas krosā. Sacensībās piedalījās septiņas skrējēju komandas: Valsts robežsardzes (VRS), Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes, Rīgas pilsētas Pašvaldības policijas, sporta biedrības „Dinamo”, IeM Nodrošinājuma valsts aģentūras un Informācijas centra apvienotā komanda.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā (3000m distancē) 3.vietu izcīnīja Aleksejs Seļskis (VRS Daugavpils pārvalde).

Sacensību rezultātā par uzvarētājiem kļuva Valsts policijas komanda, 2.vietā - VRS komanda, bet 3.vietā - VUGD.

Komandu vērtējumā tika ieskaitīti 6 labākie rezultāti: no vīriešu grupas - Aleksejs Seļskis (VRS Daugavpils pārvalde), Pāvels Goranskis (VRS Rīgas pārvalde), Jurijs Halimons (VRS Daugavpils pārvalde), Vjačeslavs Mihailovs (VRS Daugavpils pārvalde), no vīriešu veterānu grupas - Sandris Balinskis (VRS Ventspils pārvalde) un no sieviešu grupas - Elīna Oļipova (Valsts robežsardzes koledža).

2015.gada 11.septembrī

Turpinās robežsargu 2015.gada spartakiāde

Turpinoties Valsts robežsardzes (VRS) 2015.gada spartakiādei, š.g. 11.septembrī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Lauku mācību centrā „Janapole” robežsargi sacentās vieglatlētikas krosā.

Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas skrējēji veica vairākas distances: vīrieši - 3000 m, vīrieši (veterāni) – 1000 m un sievietes – 1000 m. Par uzvarētāju individuālajā vērtējumā kļuva sportists, kurš pirmais veica distanci savā grupā. Savukārt komandu vērtējumā tika ieskaitīti 3 labākie rezultāti 3000 m distancē, viens labākais rezultāts 1000 m distancē (vīriešiem veterāniem) un viens labākais rezultāts 1000 m distancē (sievietēm).

Komandu vērtējumā 1.vietā ierindojās VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietā - VRS Rīgas pārvaldes komanda, 3.vietā - VRK komanda.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā uzvarēja Aleksejs Seļskis (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietā ierindojās Pāvels Goranskis (VRS Rīgas pārvalde), 3.vietā - Jurijs Halimons (VRS Daugavpils pārvalde).

Individuāli vīriešu - veterānu grupā (dzimuši 1974.gadā un vēlāk) uzvaru izcīnīja Sandris Balinskis (VRS Ventspils pārvalde), 2.vietu – Dainis Razminovičs (VRS Viļakas pārvalde), 3.vietu - Jānis Moisejenoks (VRS Daugavpils pārvalde).

Individuālajā vērtējumā sieviešu grupā 1.vietā ierindojās Santa Prole (VRS Viļakas pārvalde), 2.vietā – Elīna Oļipova (VRK), 3.vietā - Olga Kopilova (VRS Daugavpils pārvalde).

Individuāli sieviešu - veterānu grupā (dzimušas 1979.gadā un vēlāk) uzvarēja Ludmila Nefjodova-Volkova (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietā - Velga Lāce (VRK), 3.vietā – Zane Brokāne (VRS Ventspils pārvalde).

2015.gada 09.septembrī

Valsts robežsardzes sieviešu futbola izlase futbola līgas sezonu noslēdz 3.vietā


Laika posmā no aprīļa līdz septembrim Latvijas Futbola federācija organizēja Latvijas Sieviešu futbola līgas sacensības, ar mērķi popularizēt sieviešu futbolu Latvijas teritorijā, kā arī noskaidrot 2015.gada Sieviešu līgas uzvarētāju un Latvijas pārstāvi 2016./2017.gada UEFA čempionu līgas izcīņai.

2015.gada Sieviešu futbola līgas sezonā Valsts robežsardzes (VRS) sieviešu futbola izlase, kuras sastāvā spēlēja Valsts robežsardzes koledžas (VRK), Valsts robežsardzes Ludzas, Daugavpils un Rīgas pārvalžu futbolistes, nospēlēja 12 spēles. VRS futbolistes sezonas laikā tikās ar Rīgas Futbola skolas, FK Liepāja/LSSS, Riga United FC Ladies un Rīgas FS/Cerība 46.vsk komandām.

Š.g. 5.septembrī, Rēzeknē, Rēzeknes 2.vidusskolas laukumā tika aizvadīta pēdējā VRS sieviešu futbola izlases spēle ar Rīgas Futbola skolas komandu. Sezonas spēļu punkti nodrošināja VRS sieviešu izlasei 3.vietu kopvērtējumā.

Par 2015.gada Sieviešu futbola līgas sezonas uzvarētājiem kļuva Rīgas Futbola skolas komanda un otrajā vietā ierindojās FK Liepāja/LSSS.

VRS sieviešu futbola izlasi sacensībām gatavoja VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Atis Litaunieks un vecākais speciālists Vladimirs Kloss.

2015.gada 09.septembrī

Robežsargi sacentīsies skriešanā

Valsts robežsardzes 2015.gada spartakiādes ietvaros š.g. 11.septembrī, plkst.10:00 Valsts robežsardzes koledžas Lauku mācību centrā „Janapole” robežsargi sacentīsies vieglatlētikas krosā.

Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji veiks: vīrieši - 3000 m distanci, vīrieši (veterāni) – 1000 m un sievietes – 1000 m. Komandu vērtējumā tiks ieskaitīti 3 labākie rezultāti 3000 m distancē, viens labākais rezultāts 1000 m distancē (vīriešiem veterāniem) un viens labākais rezultāts 1000 m distancē (sievietēm).

Sacensību galvenais tiesnesis un sacensību kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Atis Litaunieks, tālr. 64603693.

Novēlēsim sportistiem labus sniegumus, kā arī uzstādīt jaunus rekordus!

2015.gada 7.septembrī

FRONTEX sāk īstenot maģistra programmu


2015.gada 7.septembrī, Varšavā, klātesot FRONTEX izpilddirektoram Fabrice Leggeri, notika Eiropas kopīgā maģistra studiju programmas Stratēģiskajā robežu pārvaldībā oficiālā atklāšanas ceremonija un ievirzes sesija.

Maģistra programmā uzņemti 27 studējošie – Eiropas Savienības dalībvalstu un Šengenas asociēto valstu robežapsardzības institūciju pārstāvji. Uzņemto vidū arī Latvijas Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Eiropas lietu un projektu nodaļas vadītājs majors Andrejs Rogozins. Sākot jau ar š.g. 14.septembri un turpmākos 18 mēnešus studenti konsorcija partnerinstitūcijās Igaunijā, Latvijā (Rēzeknes Augstskolā), Lietuvā, Nīderlandē un Spānijā apgūs 10 studiju moduļus, kas saistīti ar pamattiesībām, risku&draudu menedžmentu, inovācijām un tehnoloģijām. Rēzeknes Augstskolā ārvalstu studenti ieradīsies jau š.g.26.oktobrī, lai apgūtu studiju moduli „Līderība un organizāciju attīstība robežu pārvaldībā”.

Eiropas kopīgā maģistra studiju programma Stratēģiskajā robežu pārvaldībā atspoguļo vienu no FRONTEX galvenajiem uzdevumiem - atbalstīt robežsargu apmācības un profesionālo izglītību, nosakot kopējus apmācību standartus Eiropas līmenī.

Ceremonijā piedalījās projekta Konsorcija partneraugstskolas pārstāvji no Latvijas – Rēzeknes Augstskolas rektors Dr.sc.ing., prof. Edmunds Teirumnieks, maģistra programmas direktore Latvijā – Viktorija Pokule, maģistra programmas koordinatore Latvijā – Daina Znotiņa, kā arī Valsts robežsardzes pārstāve Daiga Kupcāne.

Eiropas kopīgās maģistra studiju programmas Stratēģiskajā robežu pārvaldībā uzsākšana ir jauns pavērsiens Eiropas robežsargu izglītībā.

Foto

2015.gada 04.septembrī

Robežsargu panākumi sacensībās vasaras biatlonā

Š.g. 4.septembrī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Lauku mācību centrā „Janapole” norisinājās Valsts robežsardzes (VRS) spartakiādes un Iekšlietu ministrijas (IeM) atklātā čempionāta sacensības vasaras biatlonā.

VRS spartakiādes sacensībās vasaras biatlonā startēja VRS teritoriālo pārvalžu un VRK komandas. Komandu vērtējumā godalgoto 1.vietu izcīnīja VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietā ierindojās VRS Ludzas pārvaldes komanda, 3.vietā - VRK komanda.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā čempiona titulu ieguva Aleksejs Seļskis (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu - Pāvels Goranskis (VRS Rīgas pārvalde), 3.vietu - Jurijs Halimons (VRS Daugavpils pārvalde).

Individuāli vīriešu - veterānu grupā (dzimuši 1974.gadā un vēlāk) 1.vietu izcīnīja Sandris Balinskis (VRS Ventspils pārvalde), 2.vietu - Pjotrs Krukovskis (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietu - Jānis Moisejenoks (VRS Daugavpils pārvalde).

Individuālajā vērtējumā sieviešu grupā uzvarēja Santa Prole (VRS Viļakas pārvalde), 2.vietu ieguva Olga Pavārniece (VRK), 3.vietu - Kristīne Solnerčika (VRS Ventspils pārvalde).

Individuāli sieviešu - veterānu grupā (dzimušas 1979.gadā un vēlāk) 1.vietu izcīnīja Velga Lāce (VRK), 2.vietu - Zane Brokāne (VRS Ventspils pārvalde), 3.vietu - Tatjana Nazarova (VRS Ludzas pārvalde).

IeM atklātā čempionāta sacensības vasaras biatlonā komandu vērtējumā godalgoto 1.vietu izcīnīja VRS komanda, 2.vietā ierindojās Valsts policijas komanda, 3.vietā - VRK komanda.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā uzvarēja Aleksejs Seļskis (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu ieguva Anatolijs Macuks (Valsts policija), 3.vietu - Pāvels Goranskis (VRS Rīgas pārvalde).

Individuāli vīriešu - veterānu grupā (dzimuši 1974.gadā un vēlāk) 1.vietu izcīnīja Sandris Balinskis (VRS Ventspils pārvalde), 2.vietu - Jānis Mesters (Valsts policija), 3.vietu - Aleksandrs Lisovs (sporta biedrības „Dinamo”).

Individuālajā vērtējumā sieviešu grupā uzvarēja Santa Prole (VRS Viļakas pārvalde), 2.vietu ieguva Olga Pavārniece (VRK), 3.vietu - Mārīte Babāne (Valsts policija).

Individuāli sieviešu - veterānu grupā (dzimušas 1979.gadā un vēlāk) 1.vietu izcīnīja Andra Novicka (Valsts policija), 2.vietu - Velga Lāce (VRK), 3.vietu - Zane Brokāne (VRS Ventspils pārvalde).

2015.gada 03.septembrī

Notiks vasaras biatlona sacensības


Piektdien, š.g. 4.septembrī, plkst.10:00 Valsts robežsardzes koledžas Lauku mācību centrā „Janapole” norisināsies Valsts robežsardzes 2015.gada spartakiādes sacensības un Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensības vasaras biatlonā, kurās piedalīsies Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu, Valsts robežsardzes koledžas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Drošības policijas, Valsts policijas reģionu pārvalžu, Rīgas pašvaldības policijas, sporta biedrības „Dinamo” un IeM apvienotā komandas.

Saskaņā ar sacensību nolikumiem biatlona trasē vīriešiem būs jāveic 4800 m distance ar 3 ugunslīnijām, pa 5 šāvieniem katrā; vīriešiem (veterāniem) – 3600 m ar 2 ugunslīnijām, sērija - 5 šāvieni; sievietēm – 3600 m ar 2 ugunslīnijām, sērija - 5 šāvieni; sievietēm (veterānēm) – 2000 m ar 1 ugunslīniju, sērija - 5 šāvieni.

Sacensību galvenais tiesnesis un sacensību kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss, tālr. 64603693.

Novēlēsim sportistiem izturību un veiksmi sacensībās!

2015.gada 31.augustā

VRS izlase startēja Latvijas 2015.gada čempionātā lietišķajā šaušanā

Š.g. no 28.augusta līdz 29.augustam Ādažu poligonā norisinājās Latvijas 2015.gada čempionāts lietišķajā šaušanā, kurā par čempiona titulu sacentās Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas pakļautās struktūrvienības, mācību iestādes, kā arī citas reģistrēto bruņoto formējumu organizācijas. Čempionātu rīkoja Latvijas Šaušanas federācija (LŠF) ar mērķi pilnveidot šaušanas iemaņas, veicināt Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas pakļauto struktūrvienību personālsastāva iesaistīšanu šaušanas nodarbībās un iegūt priekšstatu par kopējo šaušanas prasmju līmeni augstāk minētājās struktūrvienībās un citos bruņotajos formējumos.

Latvijas 2015.gada čempionātā lietišķajā šaušanā Valsts robežsardzes (VRS) izlases sastāvā piedalījās VRS Galvenās, Daugavpils, Viļakas un Ludzas pārvalžu labākie šāvēji, kuri čempionāta kopvērtējumā palika 4.vietā 15 komandu konkurencē.

1.vietu izcīnīja Zemessardzes Studentu bataljona pārstāvji. Otrajā vietā ierindojās Zemessardzes 17.Pretgaisa aizsardzības bataljona izlase, bet trešo vietu izcīnīja Daugavpils pilsētas komanda.

2015.gada 31.augustā

Latvijas kinologi veiksmīgi startē starptautiskās K-9 krosa sacensībās

Š.g. no 28. līdz 29.augustam Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un robežsardzes koledža Igaunijā, Murastē rīkoja K-9 krosa (biatlona) sacensības, kurās veiksmīgi startēja Latvijas Valsts robežsardzes (VRS) kinologu izlases komanda 4 cilvēku sastāvā.

Sacensību laikā kinologam ar suni trasē abiem bija jāpārvar gan dabiski, gan mākslīgi šķēršļi - kalni un grāvji, jāskrien gar un pa jūru, sunim jāaiztur pārkāpējs, bet kinologam jāšauj ar dienesta ieroci.

Sacensībās VRS Daugavpils pārvaldes Silenes robežapsardzības nodaļas inspektors (kinologs) virsniekvietnieks Aleksejs Seļskis ar dienesta suni „Breds” izcīnīja 1.vietu, godalgoto 2.vietu ieguva Daugavpils pārvaldes Kaplavas robežapsardzības nodaļas inspektors (kinologs) kaprālis Boriss Šroms ar dienesta suni „Leik” un 5.vietā ierindojas Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra inspektors virsniekvietnieks Aleksandrs Kangurs ar dienesta suni „Suhteellisen Vallaton”.

2015.gada 24.augustā

Robežsargu skolā aizvadīts 28.izlaidums

Š.g. 21.augustā Rēzeknes Kultūras namā norisinājās Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Robežsargu skolas izlaidums. VRK Robežsargu skolu pēc profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” absolvēja 78 kadeti, kuriem tika piešķirta Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācija un svinīgi pasniegti kaprāļa uzpleči.

Par izrādīto centību mācību programmas apguvē un aktīvu līdzdalību VRK pasākumos tika apbalvoti VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadets ierindnieks Arkādijs Vasiļjevs, VRK Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas kadets ierindnieks Aigars Strods un kadete ierindniece Olga Kopilova. Par izrādīto centību programmas apguvē un uzrādītām augstām sekmēm – VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadete ierindniece Ilvija Verpakovska, VRK Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas kadete ierindniece Inta Dubina un kadete ierindniece Alise Matule.

Mācību gada garumā iegūtās zināšanas ļaus VRK Robežsargu skolas absolventiem turpināt dienestu Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs.

2015.gada 20.augustā

Moldovas Robežpolicijas pārstāvju delegācijas vizīte

Šī gada 17.-20 augustā Valsts robežsardzes koledža vizītē uzņēma Moldovas Republikas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijas pārstāvju delegāciju: Personāla profesionālās sagatavošanas dienesta priekšnieci pulkvežleitnanti Anželu Poddubnaju un Nacionālās robežpolicijas koledžas priekšnieka vietnieku pulkvežleitnantu Oktaviānu Troščenko.

Vizītes laikā viesi tikās ar Valsts robežsardzes koledžas (VRK) direktoru pulkvedi A.Liepiņu un VRK direktora vietnieku (dienesta organizācijas jautājumos) pulkvedi A.Uzulnīku, kuri ciemiņus iepazīstināja ar VRK darbību, mācību procesa organizēšanu, tika apskatīta VRK materiāli tehniskā bāze: mācību administratīvais korpuss, muzejs, bibliotēka, Kinoloģijas centrs, Sporta mācību centrs un Lauku mācību centrs „Janapole”, kā arī pārrunāja esošo un turpmāko sadarbību un apsprieda sadarbības stiprināšanas virzienus.

Moldovas delegācija apmeklēja LR Austrumu robežu - Terehovas robežkontroles punktu un Pasienes robežapsardzības nodaļu, kā arī viesojās VRS Aviācijas pārvaldē. Lai iepazīstinātu viesus ar Latvijas kultūras tradīcijām un vēsturisko mantojumu, tika organizēta ekskursija pa Vecrīgu, kur tika apskatīta vecpilsētas neatkārtojamā arhitektūra un slavenākās Rīgas vietas, kā arī tika apmeklēts Aglonas Maizes muzejs un apskatīta Aglonas Bazilika.

2015.gada 18.augustā


Pieteikšanās Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 ,,Personu mobilitāte starp programmas valstīm augstākās izglītības sektorā” mobilitātēm

2015.gada oktobrī un 2016.gada aprīlī plānota VRK akadēmiskā un vispārējā personāla mobilitātes uz M.Romeris Lietuvas Universitātes Sabiedriskās drošības fakultāti (Lietuvā) vai Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmiju (Igaunija), tāpēc tiek izsludināta pieteikšanās mobilitātēm līdz š.g. 4.septembrim.

Akadēmiskā un vispārējā personāla pārstāvji mobilitātei var pieteikties individuāli, aizpildot pieteikumu un uzrakstot ziņojumu. Minētie dokumenti iesniedzami VRK Erasmus koordinatorei L.Lipovskai.

Plānotais dalībnieku skaits mobilitātē: 3 akadēmiskā un 1 vispārējā personāla pārstāvis. Mobilitātes ilgums – 2 dienas.

Plašāka informācija par minēto programmu atrodama: www.viaa.gov.lv

2015.gada 14.augustā

Robežsargu skolā notiks 28.izlaidums


Š.g. 21.augustā Valsts robežsardzes koledžā (VRK) tiks organizēts VRK Robežsargu skolas absolventu 28.izlaidums, kur VRK Robežsargu skolas kadeti, kuri gada laikā apguva profesionālās tālākizglītības programmu "Robežapsardze", saņems Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācijas apliecības un kaprāļa uzplečus.

Izlaiduma svinīgais pasākums notiks Rēzeknes kultūras namā, Brāļu Skrindu ielā 3, Rēzeknē, plkst.12:00.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu un norisi – VRK Robežsargu skolas priekšnieks majors Viktors Sprukts, tālr. 64603684.

2015.gada 10.augustā

X Starptautisko dienesta suņu biatlona sacensību „Latvija 2015” rezultāti

Šī gada 7. un 8.augustā Valsts robežsardzes koledžā tika rīkotas biatlona sacensības kinologiem ar dienesta suņiem. Sacensībās kopumā piedalījās 62 Valsts robežsardzes koledžas, Valsts robežsardzes (VRS) teritoriālo pārvalžu, Valsts policijas, VID Muitas pārvaldes, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Moldovas tiesībsargājošo iestāžu kinologi ar saviem dienesta suņiem „Profesionālajā klasē”, kā arī civilie Latvijas kinologi ar suņiem „Tautas klasē A” un „Tautas klasē B”, kā novērotājs sacensībās piedalījās Gruzijas Patruļpolicijas pārstāvis.

Saskaņā ar uzrādītajiem rezultātiem komandu vērtējumā „Profesionālajā klasē” 1.vietu izcīnīja VRS Daugavpils pārvaldes kinologu izlases komanda (ar kopējo divu labāko komandas dalībnieku trases veikšanas laiku 1:26:23), 2.vietu – Baltkrievijas Robežapsardzības komitejas kinologu izlases komanda (kopējais trases veikšanas laiks 1:32:37), 3.vietu – Moldovas Robežsardzes kinologu izlases komanda (kopējais trases veikšanas laiks 1:35:33).

Individuālajā vērtējumā „Profesionālajā klasē” 1.vietu izcīnīja VRS Daugavpils pārvaldes Silenes RSN inspektors (kinologs) virsniekvietnieks A.Seļskis ar dienesta suni „Breds” (trases veikšanas laiks 00:37:45), 2.vietu – VID Muitas pārvaldes Muitas majors V.Bikovskis ar dienesta suni „Prado” (trases veikšanas laiks 00:40:49), 3.vietu - Baltkrievijas Robežapsardzības komitejas kapteinis V.Linga ar dienesta suni „Grom” (trases veikšanas laiks 00:41:04).

Šogad „Tautas klasē A” (civilie suņu sporta cienītāji ar suņiem, kuri ir apmācīti atvairīt uzbrukumu un kost aizsargpiedurknē) startēja 19 dalībnieki. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad uzvarēja ciemiņš no Lietuvas Egidijus Nenorta ar suni „Ardas” trasi veicot 40 minūtēs un 42 sekundēs. Savukārt otro gadu pēc kārtas otro vietu ieguva Latvijas komandas „Pipari” dalībnieks Normunds Pipars ar suni „Bergs” (00:49:46), bet trešo vietu izcīnīja Latvijas komandas „All Wolves” dalībnieks Kaspars Vingris ar suni „Arsija Lehmburg” (00:49:56).

Komandu vērtējumā „Tautas klasē A” no piecām komandām pirmo vietu ieguva Latvijas komanda „All Wolves”, otro vietu - Latvijas komanda „Pipari” un trešo vietu – Latvijas komanda „Cēsis”.

„Tautas klase B” (civilie suņu sporta cienītāji ar suņiem, kuri nav apmācīti atvairīt uzbrukumu un kost aizsargpiedurknē) piedalījās 15 dalībnieki. Pirmo vietu ieguva Mārtiņš Baumanis ar suni „Tauruss” (trasi veica 49 minūtēs 27 sekundēs), otrajā vietā – Vika Stalmane ar suni „Rafaella” (trases veikšanas laiks 00:50:01) un trešajā vietā – Jurģis Turkopolis ar suni „Bronko” (trases veikšanas laiks 00:52:47).

Komandu vērtējumā „Tautas klasē B” pirmo vietu ieguva Latvijas komanda „AKO” ar kopējo trases veikšanas laiku 1:39:28, otro vietu izcīnīja Latvijas komanda „Barbies and Wolfs” (kopējais trases veikšanas laiks 1:50:53) un trešā vieta Latvijas komandai „Victory” (kopējais trases veikšanas laiks 2:01:32).

Valsts robežsardzes koledža izsaka pateicību par atbalstu sacensību organizēšanā sadarbības partneriem – 2.Zemessardzes novadam, VAS „Latvijas Valsts meži”, SIA „Magri-R”, SIA „Platinum” un „Klin Kassel”, SIA „SG Latgale”, IK „VP-10” pasažieru pārvadājumi.

Fotoarhīvs: I un II daļa.

2015.gada 06.augustā

Koledžā viesojas Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un Robežsardzes koledžas jaunieceltais direktors

Š.g. 4. un 5.augustā Valsts robežsardzes koledžā iepazīšanās vizītē uzturējās Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un Robežsardzes koledžas jaunieceltais direktors majors Priit Heinsoo un Igaunijas Republikas Iekšlietu ministrijas pārstāvis pulkvedis Aivar Toompere, kurš Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un Robežsardzes koledžas direktora pienākumus pildīja līdz š.g. janvārim.

Vizītes laikā Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis A.Liepiņš un Valsts robežsardzes koledžas direktora vietnieks (dienesta organizācijas jautājumos) pulkvedis A.Uzulnīks prezentēja Valsts robežsardzes koledžas darbību, iepazīstināja ar studiju procesa organizāciju un īstenošanu, mācību iestādes materiāli tehnisko bāzi, kā arī pārrunāja esošo un turpmāko sadarbību robežsargu izglītības, pētnieciskā darba un pedagogu mobilitātes jomās, apsprieda sadarbības stiprināšanas virzienus.

2015.gada 23.jūlijā

Notiks X Starptautiskās dienesta suņu biatlona sacensības "LATVIJA 2015"


Šī gada 8.augustā Valsts robežsardzes koledžā tiks organizētas X Starptautiskās dienesta suņu biatlona sacensības "LATVIJA 2015", kuru mērķis ir kinologu profesionālās meistarības celšana, labāko Latvijas un citu valstu tiesībsargājošo iestāžu kinologu un dienesta suņu noteikšana, praktiskās pieredzes apmaiņa starp Latvijas Valsts robežsardzes un ārvalstu kinologiem, Valsts robežsardzes kinologu un dienesta suņu izlases komandas noteikšana dalībai starptautiskajās sacensībās 2015. un 2016.gadā, kā arī Latvijas Valsts robežsardzes Kinoloģijas dienesta popularizēšana Latvijā un ārvalstīs.

Sacensībās var piedalīties visu tiesībsargājošo iestāžu (robežsardzes, policijas, muitas, armijas u.c.) kinologi ar dienesta vai privātajiem suņiem ("Profesionālā klase"), kā arī civilie suņu sporta cienītāji ("Tautas klase A" un "Tautas klase B").

Sacensību dalībnieku grupas:

1. "Profesionālā klase" - Latvijas un citu valstu tiesībsargājošo iestāžu kinologi ar suņiem.

2. "Tautas klase A" - civilie suņu sporta cienītāji ar suņiem, kuri ir apmācīti atvairīt uzbrukumu un kost aizsargpiedurknē.

3. "Tautas klase B" - civilie suņu sporta cienītāji ar suņiem, kuri nav apmācīti atvairīt uzbrukumu un kost aizsargpiedurknē.

Komandas sastāvā dalībnieku skaits nav ierobežots, bet ne mazāks par 2 dalībniekiem.

Sacensībās piedalās tikai tie suņi, kuri ir klīniski veseli un ne agrāk kā pirms gada un ne vēlāk kā divas nedēļas līdz sacensību dienai vakcinēti pret trakumsērgu (sacensību galvenajam tiesnesim jāuzrāda vakcinācijas apliecība).

Sacensību dalībniekiem (iespēju robežās) tiks nodrošināta izmitināšana Valsts robežsardzes koledžas dienesta viesnīcā par samaksu. Dalībniekiem ieteicams nodrošināties ar saviem suņu boksiem. Tiem sacensību dalībniekiem, kuriem šādu boksu nav, būs iespēja dienesta suņus izvietot VRK KD Kinoloģijas centra suņu sprostos (iepriekš saskaņojot ar VRK KD Kinoloģijas centra vadību, jo vietu skaits ir ierobežots).

Līdz 2015.gada 3.augustam plkst. 15.00 sacensību dalībniekiem ir jāiesniedz rakstisks pieteikums Valsts robežsardzes koledžai pa faksu: +371 646 03681 vai pa e-pastu: uldis.barkans@rs.gov.lv.

Sacensību nolikumu (programmu) un pieteikuma veidlapu var atrast Valsts robežsardzes koledžas mājaslapā: www.vrk.rs.gov.lv

2015.gada 26.jūlijā

VRS izlases starti Latvijas Šaušanas federācijas sacensību 3.etapā

Š.g. 24. un 25.jūlijā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF) 2015.gada kausu izcīņas trešais un noslēdzošais etaps lietišķajā šaušanā. Sacensības kopā pulcēja Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas pakļautās struktūrvienības, mācību iestādes, kā arī citas reģistrēto bruņoto formējumu organizācijas, kuras cīnījās par Latvijas labākā šāvēja un labākās šāvēju komandas titulu.

LŠF 2015.gada kausu izcīņas lietišķajā šaušanā Valsts robežsardzes (VRS) izlases sastāvā piedalījās VRS Galvenās, Daugavpils, Viļakas un Ludzas pārvalžu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas labākie šāvēji, kuri startēja divos sacensību vingrinājumos ar dienesta pistoli 25 m distancē.

Sacensību kopvērtējumā VRS izlase DP-4 vingrinājumā (6 šāvieni 1 minūtē, 7 šāvieni 30 un 15 sekundēs) palika 4.vietā 15 komandu konkurencē. 1.vietu izcīnīja Zemessardzes Studentu bataljona pārstāvji. Otrajā vietā ierindojās Daugavpils pilsētas komanda, bet trešo vietu izcīnīja Zemessardzes 17.Pretgaisa aizsardzības bataljona izlase.

Savukārt DP-3 vingrinājumā (3 sērijas pa 10 šāvieniem, katra 5 minūtes) VRS izlase palika 5.vietā 16 komandu konkurencē. Visvairāk punktus savāca Zemessardzes Studentu bataljona pārstāvji, aiz sevis atstājot Daugavpils pilsētas komandu, trešā vieta Zemessardzes 17.Pretgaisa aizsardzības bataljona izlase.

2015.gada 15.jūlijā

Notiek reflektantu dokumentu pieņemšana pilna laika studijām

No 2015.gada 8.jūlija līdz 2015.gada 31.jūlijam notiek reflektantu dokumentu pieņemšana pilna laika studijām Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā „Robežapsardze”.

Pilna laika studijām Valsts robežsardzes koledžā uzņem Latvijas pilsoņus, kuri ieguvuši trešo profesionālās kvalifikācijas līmeni (kvalifikācija – Valsts robežsardzes inspektors vai Robežas inspektors), un kuri kārtējā uzņemšanas gada 31.decembrī nav vecāki par 35 gadiem.

Reflektantiem, kuri vēlas iestāties Valsts robežsardzes koledžā, jāpiesakās attiecīgajā Valsts robežsardzes teritoriālajā pārvaldē, Galvenajā pārvaldē vai Valsts robežsardzes koledžā un jāiesniedz uzņemšanas noteikumos norādītie dokumenti.

Studiju programmas īstenošanas ilgums ir divi gadi. Pēc sekmīgas studiju programmas apguves tiek izsniegts Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploms un piešķirta kvalifikācija - Valsts robežsardzes jaunākais virsnieks. Pēc Valsts robežsardzes koledžas absolvēšanas robežsargi dien Valsts robežsardzes struktūrvienību jaunāko virsnieku amatos.

Plašāka informācija par uzņemšanas prasībām ir pieejama Valsts robežsardzes koledžas mājas lapā www.vrk.rs.gov.lv, sadaļā "Reflektantiem" - Uzņemšanas noteikumi pilna laika studijām Valsts robežsardzes koledžā 2015.gadā.

2015.gada 1.jūlijā

Sākusies uzņemšana mācībām Valsts robežsardzes koledžā

Valsts robežsardze aicina jauniešus laikā no š.g. 1.-13.jūlijam pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā "Robežapsardze". Mācību laikā tiek iegūta Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācija.

Mācības notiek par budžeta līdzekļiem. Pēc mācību programmas sekmīgas apguves tiek izsniegta profesionālās kvalifikācijas apliecība (3.profesionālais kvalifikācijas līmenis) un piešķirta kvalifikācija - Valsts robežsardzes inspektors, kā arī tiek nodrošināta dienesta vieta Valsts robežsardzē.

Latvijas pilsoņi ar vidējo vai augstāko izglītību vecumā no 18 līdz 30 gadiem var iesniegt dokumentus mācībām šādās Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs: Rīgas pārvaldē - Rūdolfa ielā 5, Rīgā, tālr. 67075791; Viļakas pārvaldē - Garnizona ielā – 19, Viļakā, tālr. 64501918; Ludzas pārvaldē - Liepājas ielā 2b, Ludzā, tālr. 65703910; Daugavpils pārvaldē - A.Pumpura ielā 105 b, Daugavpilī, tālr. 65403749; Ventspils pārvaldē – Ostas ielā 33, Ventspilī, tālr. 63604809, Aviācijas pārvaldē - Isnaudas pagasta „Jaunsmilgās”, Ludzas novadā, tālr. 65703986.

Plašāka informācija par uzņemšanas prasībām ir pieejama Valsts robežsardzes koledžas mājas lapā www.vrk.rs.gov.lv, sadaļā "Reflektantiem" - Uzņemšanas noteikumi mācībām Valsts robežsardzes koledžā.

2015.gada 30.jūnijā

Valsts robežsardzes izlases starti Latvijas Šaušanas federācijas sacensību 2.etapā

Š.g. 19. un 20.jūnijā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF) 2015.gada kausu izcīņas lietišķajā šaušanā 2.etaps, kur Valsts robežsardzi (VRS) pārstāvēja labākie šāvēji no VRS Galvenās, Daugavpils, Viļakas un Ludzas pārvaldēm, kā arī no Valsts robežsardzes koledžas.

VRS izlase startēja divos sacensību vingrinājumos ar dienesta pistoli 25 m distancē: DP-4 vingrinājumā (6 šāvieni 1 minūtē, 7 šāvieni 30 un 15 sekundēs) palika 4.vietā, savukārt DP-3 vingrinājumā (3 sērijas pa 10 šāvieniem katra 5 minūtēs) – 5.vietā.

LŠF 2015.gada kausu izcīņas lietišķajā šaušanā 3.etaps plānots š.g. 24.-25.jūlijā Ādažu poligonā, kad tiks noskaidrota Latvijas labākā šāvēju komanda, kā arī Latvijas labākais šāvējs.

2015.gada 27.jūnijā

Robežsargu skolā kadeti deva zvērestu

Š.g. 27.jūnijā Valsts robežsardzes koledžas (VRK) ierindas laukumā notika svinīgā kadetu zvēresta došanas ceremonija. Kopumā zvērestu nodeva 35 VRK Robežsargu skolas kadeti, kuri apgūst profesionālās tālākizglītības programmu „Robežapsardze”.

Pēc valsts himnas atskaņošanas kadeti zvērēja būt uzticīgi Latvijas Republikai, ievērot tās likumus un godīgi pildīt savus pienākumus. Pēc svinīgi nolasītā zvēresta teksta Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis A.Liepiņš uzrunāja kadetus.

Svinīgu pasākumu noslēdza kadetu vecāku un ciemiņu iepazīšanās ar VRK mācību korpusu un dienesta viesnīcu, kā arī VRK un VRK Robežsargu skolas vadības pārrunas ar kadetu vecākiem.

2015.gada 26.jūnijā

Robežsargi iegūst izglītību


Saskaņā ar Izglītības kvalitātes valsts dienesta un Valsts robežsardzes koledžas 2013.gada 19.augustā noslēgto Deleģēšanas līgumu Nr.3-24/368, 2015.gada 26.jūnijā Valsts robežsardzes koledžā notika Valsts robežsardzes amatpersonu ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences novērtēšana. 11 robežsargiem ar iepriekšēju dienesta pieredzi un sekmīgi nokārtojot kvalifikācijas eksāmenu ir piešķirta profesionālā kvalifikācija „Valsts robežsardzes inspektors” (3.profesionālās kvalifikācijas līmenis; profesiju klasifikatora kods Nr. 3355 07) un izsniegtas profesionālās kvalifikācijas apliecības:

1. virsleitnantam Andrejam ANŠMITAM;

2. kapteinim Alvilam BALTIŅAM;

3. virsniekvietniekam Edgaram UTĀNAM;

4. virsseržantam Aleksandram AĻEHNO;

5. virsseržantam Igoram FJODOROVAM;

6. kapteinei Inetai GARBAREI;

7. virsniekvietniekam Edgaram BURAVECAM;

8. virsseržantam Edgaram KUŠNERIM;

9. virsseržantam Agrim SERMOLĪTIM;

10. kapteinim Gunāram PURIŅAM;

11. seržantam Andrim BORISĀNAM.

Apsveicam!

Foto

2015.gada 19.jūnijā

Robežsargu skolā notiks svinīgais kadetu zvēresta došanas pasākums

Š.g. 27.jūnijā plkst.12:00 Valsts robežsardzes koledžas (VRK) ierindas laukumā Zavoloko 8, Rēzeknē, tiks organizēts svinīgais zvēresta došanas pasākums 35 VRK Robežsargu skolas kadetiem, kuri apgūst profesionālās tālākizglītības programmu „Robežsardze”.


Zvēresta došanas pasākuma plāns:

1.VRK Robežsargu skolas kadetu vecāku un ciemiņu sagaidīšana- 11:30 - 11:50
2.VRK Robežsargu skolas kadetu zvēresta došana- 12:00 - 12:50
3.VRK Robežsargu skolas kadetu vecāku un ciemiņu iepazīšanās ar VRK mācību korpusu un dienesta viesnīcu, kā arī VRK un VRK Robežsargu skolas vadības pārrunas ar kadetu vecākiem.- 13:00 - 13:30

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu un norisi – VRK Robežsargu skolas priekšnieks majors Viktors Sprukts, tālr. 64603684.

2015.gada 12.jūnijā

Izlaidums Valsts robežsardzes koledžā

Š.g. 12.jūnijā Valsts robežsardzes koledžu (VRK) pēc Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Robežsardze” absolvēja 41 VRK kadets, kam par godu Valsts robežsardzes koledžā Rēzeknē tika rīkots VRK pilna laika studējošo 11.izlaidums un VRK nepilna laika studējošo 7.izlaidums.

Izlaiduma ceremonijas pirmā daļa norisinājās pilsētas centrā pie pieminekļa „Vienoti Latvijai”, kur VRK absolventiem svinīgi tika pasniegti pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diplomi un leitnanta uzpleči, kā arī atzīmēti VRK labākie absolventi. Par izrādīto iniciatīvu un centību, uzrādītajām sekmēm un aktīvu līdzdalību VRK sabiedriskajos pasākumos, veikto personīgo ieguldījumu VRK darbībā un attīstībā, tika apbalvots VRK Trešās mācību rotas kadets seržants Antons Goršanovs, piešķirot gada labākā „Valsts robežsardzes koledžas mācību grupas vecākā” goda nosaukumu, un VRK Trešās mācību rotas kadete seržante Renata Radeviča, piešķirot „2014./2015.studiju gada labākā VRK 2.kursa kadeta” goda nosaukumu.

Svinīgais pasākums turpinājās VRK mācību korpusā, kur pēc tradīcijas pie absolventu stenda tika piestiprināta piemiņas plāksnīte, savukārt VRK direktora svinīgā pieņemšana norisinājās VRK Sporta mācību centrā, kur uzstājās Valsts robežsardzes koris, absolventi nodejoja skaistu valsi un notika kopīga svētku tortes baudīšana.

2015.gada 11.jūnijā

Kinologiem pārliecinoša 1.vieta starptautiskajās sacensībās


Š.g. 9.-11.jūnijā Beļģijā, Leopoldsburgā notika starptautiskās kinologu biatlona sacensības, kurās piedalījās 98 dalībnieki no 11 valstīm: Latvijas, Lielbritānijas, Dānijas, Šveices, Lietuvas, Beļģijas, Vācijas, Holandes, Zviedrijas, Polijas, un Luksemburgas. Latvijas komandas sastāvā startēja Valsts robežsardzes koledžas, Valsts robežsardzes (VRS) Daugavpils un Ventspils pārvalžu kinologi.

Latvija 27 komandu konkurencē pārliecinoši izcīnīja 1.vietu, savukārt individuālajā vērtējumā VRS Daugavpils pārvaldes Silenes robežapsardzības nodaļas inspektors (kinologs) virsniekvietnieks Aleksejs Seļskis ar dienesta suni “Breds” I grupā ieņēma 1.vietu un VRS Ventspils pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta Kinoloģijas nodaļas inspektore (kinoloģe) virsniekvietniece Kristīne Solnerčika ar dienesta suni “Fire Degantis Kraujas” III grupā ieņēma 2.vietu.

Foto

2015.gada 8.jūnijā

Aicinām uz Valsts robežsardzes koledžas izlaidumiem

Š.g. 12.jūnijā norisināsies Valsts robežsardzes koledžas 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Robežapsardze” pilna laika 11.izlaidums un nepilna laika 7.izlaidums, kur studējošie saņems kvalifikāciju „Valsts Robežsardzes jaunākais virsnieks”.


Svinīgā pasākuma plāns:

1.Viesu sagaidīšana pie Rēzeknes pilsētas domes- Līdz 12:00
2.Absolventu izlaiduma ceremonija pie pieminekļa „Vienoti Latvijai”- 12:00 -13:30
3.Fotografēšanās- 13:30 -13:35
4.Svinīgā pasākuma turpinājums Valsts robežsardzes koledžas telpās - 13:50 -14:30
5.Koledžas direktora svinīgā pieņemšana VRK Sporta mācību centrā - 15:00 -16:00

2015.gada 6.jūnijā

Valsts robežsardzei 2.vieta Iekšlietu ministrijas sporta spēlēs

Š.g. 5.-6.jūnijā Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikuma sporta kompleksā norisinājās Iekšlietu ministrijas 2015.gada sporta sezonas noslēguma sacensības, kuru mērķis ir veicināt nodarbināto vispārējo un profesionālo fizisko sagatavotību, popularizēt sportu un veselīgu dzīvesveidu, kā arī sekmēt nodarbināto savstarpējās komunikācijas veicināšanu un sadarbības stiprināšanu.

Sacensībās piedalījās 34 Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu komandas, t.sk. Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Valsts policijas koledžas, Drošības policijas, Nodrošinājuma valsts aģentūras, apvienotā Iekšlietu ministrijas un Informācijas centra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Rīgas pašvaldības policijas un Reģionālās pašvaldības policijas komandas u.c.

Ņemot vērā pagājušā gada sporta sezonas noslēguma sacensību rezultātus komandas tika sadalītās četras grupās un divu dienu garumā savstarpēji sacentās dažādas disciplīnās: minifutbolā, volejbolā, virves vilkšanā, strītbolā un kompleksajā stafetē, kā rezultātā tika noskaidrotas spēcīgākās komandas.

Valsts robežsardzes izlases sastāvā startēja Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas sportisti, kuri izcīnīja 1.vietu minifutbolā, 2.vietu kompleksajā stafetē un 3.vietu volejbolā.

Sporta spēļu kopvērtējumā labākā bija Rīgas pašvaldības policijas komanda, 2. – Valsts robežsardzes komanda, 3. – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona komanda.

2015.gada 4.jūnijā

Veiksmīgi kinologu starti Lietuvā

Š.g. 2. - 4.jūnijā Valsts robežsardzes (VRS) Ludzas pārvaldes Pasienes inspektors (kinologs) seržants Edgars Ziediņš ar dienesta suni „Arno” un VRS Ludzas pārvaldes Opoļu inspektors (kinologs) seržants Jurijs Buļs ar dienesta suni „Frudo” (1. un 2. vietu ieguvēji pēdu meklēšanas disciplīnā XVIII VRS kinologu sacensībās) piedalījās Lietuvas Republikas organizētajās XVII Starptautiskās dienesta suņu sacensībās, kuros dalību ņēma 12 komandas no trīs Baltijas valstīm: Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.

Sacensībās Latvijas komanda izcīnīja 2.vietu, 1.vietā ierindojās kinologi no Lietuvas un 3.vietā - Igaunijas komanda.

Kopsummā sacensībās VRS kinologi uzrādīja labus rezultātus. Edgars Ziediņš ar dienesta suni „Arno” izcīnīja 1.vietu apvidus pārmeklēšanā (100 punkti), savukārt Jurijs Buļs ar dienesta suni „Frudo” izcīnīja 2.vietu pēdu meklēšanā (110 punkti), 2. vietu pēdu meklēšanas disciplīnā (personu, priekšmetu un pēdu meklēšanā - 228 punkti) un 3.vietu personu meklēšanā (70 punkti).

2015.gada 3.jūnijā

Piešķir licenci Eiropas līmeņa maģistra studiju programmai Robežapsardzībā

Izglītības un zinātnes ministrijā, š.g. 3.jūnijā, Studiju programmu licencēšanas komisija piešķīra licenci vairāku Eiropas valstu kopīgās akadēmiskā maģistra studiju programmas “Stratēģiskā robežu pārvaldība” īstenošanai, kas ļaus sagatavot augsti kvalificētus speciālistus robežapsardzības jomā. Latvijā atsevišķus programmas moduļus īstenos Rēzeknes Augstskola (RA), citās valstīs - Igaunijā - Igaunijas Drošības zinātņu akadēmija, Lietuvā - Mikolas Romeris universitāte, Nīderlandē - Nīderlandes Drošības akadēmijas Militāro zinātņu fakultāte, Spānijā - Valsts Tālmācības universitāte un Salamankas universitāte.

Par programmu.

Izvērtējot nepieciešamību nodrošināt vienotu pieeju Eiropas Savienības integrētās robežas pārvaldības stratēģijas izpratnē, kas prasa noteikt vienādus kritērijus robežapsardzības iestāžu vadošos amatus ieņemošajām amatpersonām visā Eiropas Savienībā, Eiropas Aģentūras operatīvās sadarbības vadībai pie Eiropas Savienības dalībvalstu ārējām robežām aģentūra (FRONTEX) kopš 2011.gada īsteno projektu ar mērķi izstrādāt kopīgu izglītības programmu „Eiropas kopīgais maģistra grāds stratēģiskajā robežu menedžmentā („European Joint Masters in Strategic Border Management”), kurā iesaistīti arī Latvijas Valsts robežsardzes un Rēzeknes Augstskolas pārstāvji.

Studiju programma ir izveidota atbilstoši FRONTEX stratēģiskajai pieejai robežsargu izglītībā un apmācībā un ir uzskatāma par FRONTEX ieguldījumu Eiropas tiesībaizsardzības institūciju personāla izglītībā.

Kopš 2012. gada sākuma studiju programmas saturisko daļu izstrādāja vairāk nekā 80 pārstāvji no ES dalībvalstu augstskolām un eksperti robežsardzes izglītības un mācību jomā, operatīvās darbības eksperti un partnervalstu organizāciju pārstāvji no: Austrijas, Beļģijas, Bulgārijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Grieķijas, Vācijas, Ungārijas, Īrijas, Latvijas, Lietuvas, Maltas, Nīderlandes, Rumānijas, Spānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Šveices, Lielbritānijas un DCAF, EASO, FRA, INTERPOL, OSCE, UNHCR, IOM.

Studiju programmas mērķis ir sagatavot augsti kvalificētus speciālistus robežapsardzības jomā, kuri ir spējīgi strādāt dinamiskā daudzkultūru vietējā un starptautiskajā vidē, kuri saprot, analizē un spēj stratēģiski plānot savas organizācijas, struktūrvienības darbību, harmonizējot vienotu pieeju pie ES ārējām robežām.

Programmas apjoms ir 90 ECTS kredītpunkti. Programma tiks īstenota trīs (3) posmos, kur katrs posms atbilst vienam pilna laika studiju semestrim, kura laikā studējošais iegūs 30 ECTS. Programmu veido 10 tematiskie moduļi un maģistra darba izstrāde (30 ECTS):

1. Stratēģija, plānošana un novērtēšana robežapsardzībā.

2. Pamattiesības un ētika Eiropas robežu drošības pārvaldībā.

3. Līderība un organizāciju attīstība robežu pārvaldībā.

4. ES robežu politikas un stratēģijas.

5. Inovācijas un tehnoloģijas robežu drošības jomā.

6. Robežu drošības pārvaldības prakses pētījumi.

7. Eiropas robežu drošības globālais konteksts.

8. Stratēģisko risku un draudu pārvaldība Eiropas robežu drošībai.

9. Sadarbība stratēģiskajā robežu pārvaldībā.

10. Robežu pārvaldības integrētās prakses pētījumi.

Ņemot vērā studiju programmas specifiku, tās īstenošanu nodrošinās 9 docētāji (100%) ar doktora zinātnisko grādu, Akadēmisko partneru, iesaistīto iestāžu un organizāciju personāls, robežsardzes virsnieki, operatīvie darbinieki un mācību iestāžu, kas atrodas robežu pārvaldības funkcijas īstenojošo valsts iestāžu pakļautībā, personāls, kā arī citi docētāji un eksperti, pētnieki un eksperti ārpus konsorcija.

Studiju programma tiek finansēta no Eiropas Savienības līdzekļiem. Līdz ar to visiem programmas studentiem ir piedāvāta vienreizēja iespēja bez maksas studēt multikulturālā vidē, gūt autentisku pieredzi, lai turpmāk varētu stratēģiski virzīt savas iestādes, organizācijas un struktūrvienības darbu.

Š.g. maijā beigās ir saņemts oficiāls Eiropas ekspertu akreditācijas komisijas pozitīvs slēdziens un ziņojums par Eiropas Kopīgā maģistra grāda stratēģiskajā robežu menedžmentā programmu (Assessment report: European Joint Master’s in Strategic Border Management (by European Consortium for accreditaion-ECA), kas liecina par šīs studiju programmas kvalitāti un atzinīgu novērtējumu starptautiskā līmenī.

Studiju programmas īstenošana plānota jau š.g. rudenī.

Absolvējot šo studiju programmu, tiks piešķirts maģistra grāds stratēģiskajā robežu pārvaldībā.

Kopīgās maģistra studiju programmas „Stratēģiskā robežu pārvaldība” izstrādi un plānoto īstenošanu atbalsta Latvijas Iekšlietu ministrija un Latvijas Valsts robežsardze, atzīstot to par prioritāru ne tika Latvijas, bet arī Eiropas drošībai nepieciešamu speciālistu sagatavošanā.

Valsts robežsardze vēlas īpaši pateikties par ieguldīto intelektuālo un profesionālo darbu piedaloties FRONTEX projektā un izstrādājot Eiropas valstu kopīgo akadēmiskā maģistra studiju programmu “Stratēģiskā robežu pārvaldība”:

Viktorijai Pokulei (Rēzeknes Augstskola),

Jurim Madžulam (Valsts robežsardzes koledža),

Vladimiram Zaguzovam (Valsts robežsardze),

Daigai Kupcānei (Valsts robežsardzes koledža),

Dainai Znotiņai (Rēzeknes Augstskola),

Ivetai Dembovskai (Rēzeknes Augstskola),

Ilutai Arbidānei (Rēzeknes Augstskola),

• Valsts robežsardzes un RA juristiem un finansistiem,

kā arī Rēzeknes Augstskolas vadībai, projekta vadītājai Anemonai Peres (FRONTEX), Iekšlietu ministrijai un Izglītības un zinātnes ministrijai par atbalstu meklējot risinājumus studiju programmas ieviešanai Latvijā.

2015.gada 29.maijā

Absolventu salidojums Koledžā

Maijā beigās, 29.maijā, Valsts robežsardzes koledžā (VRK) salidojumā tikās VRK 2005.gada 1.pilna laika studiju absolventi, 2010.gada 6.pilna laika studiju un 3.nepilna laika studiju absolventi.

Svinīgā atmosfērā VRK absolventus uzrunāja VRK direktora pienākumu izpildītājs pulkvedis A.Uzulnīks, savukārt par klātesošo piederību savai mācību iestādei ar lepnumu atgādināja absolventu svētku uzruna un pasniegtie ziedi.

Par pasākuma piemiņu salidojuma dalībniekiem tika pasniegti kompaktdiski, kuru video un foto materiāli atgādina par mācībām VRK, kā arī tika rādīta prezentācija par absolventu gaitām pēc VRK absolvēšanas. Pasākuma noslēgumā absolventi varēja pavadīt laiku pie kafijas galda kopīgās diskusijās ar VRK akadēmisko personālu un kadetiem, kā arī apskatīt robežsardzes vēsturisko ekspozīciju.

2015.gada 27.maijā

Pirmo reizi Iekšlietu ministrijas hokeja sacensības

Iekšlietu ministrijas atklātā čempionātā ietvaros šogad pirmo reizi tika organizētas sacensības hokejā, kuras norisinājās šī gada 27.maijā, Rīgā, VOLVO ledus hallē.

Sacensības startēja 13 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu komandas, tai skaitā arī Valsts robežsardzes (VRS) izlase, kuras sastāva spēlēja amatpersonas no VRS Galvenās, Rīgas, Viļakas pārvaldēm un Valsts robežsardzes koledžas.

Pirmo vietu sacensībās izcīnīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda, 2.vietā ierindojās Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes komanda un 3.vietā - Nodrošinājuma valsts aģentūras un Informācijas centra apvienotā komanda.

2015.gada 22.maijā

Robežsargu panākumi IeM sacensībās


Ar prieku un lepnumu paziņojam par Valsts robežsardzes sportistu panākumiem Iekšlietu ministrijas (IeM) spartakiādes sacensībās peldēšanā un IeM atklātā čempionāta sacensībās policijas trīscīņā, kuras norisinājās š.g. 22.maijā, Rīgā Nacionālo bruņoto spēku sporta bāzes peldbaseinā.

Kopsummā sacensībās VRS sportisti izcīnīja divus kausus: par 1.vietu un 3.vietu, kā arī 1 zelta, 3 sudraba un 4 bronzas godalgas.

IeM atklātā čempionāta sacensībās policijas trīscīņā VRS komanda izcīnīja 1.vietu. Individuālajā vērtējumā zelta godalgu vīriešu grupā izcīnīja Aleksejs Seļskis (VRS Daugavpils pārvalde), sudrabu - vīriešu grupā Vjačeslavs Mihailovs (VRS Daugavpils pārvalde) un vīriešu (veterānu) grupā Pjotrs Krukovskis (VRS Daugavpils pārvalde), bronzas medaļas - vīriešu grupā Jurijs Halimons (VRS Daugavpils pārvalde) un vīriešu (veterānu) grupā Juris Stivriņš (VRS Daugavpils pārvalde).

IeM spartakiādes sacensībās peldēšanā VRS komanda izcīnīja 3.vietu, savukārt individuālajā vērtējumā 2.vietu sieviešu (veterānu) grupā ieguva Līga Punnenova (VRS Galvenā pārvalde), 3.vietu - sieviešu (veterānu) grupā Antra Kalvāne (VRS Rīgas pārvalde) un vīriešu (veterānu) grupā Juris Stivriņš (VRS Daugavpils pārvalde).

Sveicam VRS sportistus ar panākumiem IeM sacensībās!

Foto

2015.gada 21.maijā

Seminārs kinologiem sadarbībā ar Somijas kolēģiem

Saskaņā ar Sadarbības plānu 2015.gadam starp Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmiju un Valsts robežsardzes koledžu, Valsts robežsardzes koledžā no 19.maija līdz 21.maijam notika seminārs kinologiem „Cilvēka smaržas meklēšanas (pēdu meklēšanas) suņu apmācība, jaunākās metodes, personu aizturēšanas metodika”, kuru vadīja Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmijas speciālisti – Ari Raitanens un Otto Soininens.

Seminārā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra amatpersonas un kinologi no Valsts robežsardzes Daugavpils, Ludzas un Viļakas pārvaldēm.

Somu pārstāvji iepazīstināja kinologus ar jaunākajām metodēm dienesta suņu apmācībā. Teorētisko nodarbību ietvaros tika demonstrēti videomateriāli par suņu apmācības posmiem - no kucēna vecuma līdz pieaugušam sunim. Praktiskajās nodarbībās apvidus pārmeklēšanā un priekšmetu uzrādīšanā, personu meklēšanā, pēdu meklēšanā, kā arī paklausībā, visiem semināra dalībniekiem bija iespēja strādāt ar saviem dienesta suņiem. Katra kinologa un dienesta suņa darbu vērtēja semināra vadītāji un norādīja uz pieļautajām kļūdām, kā arī deva konkrētus norādījumus, kādi vingrinājumi būtu jāveic, lai maksimāli pilnveidotu un attīstītu konkrētā dienesta suņa prasmes.

Sadarbības plāna 2015.gadam ietvaros šī gada septembrī ir plānota Latvijas Valsts robežsardzes kinologu vizīte Somijas robežsardzē.

2015.gada 21.maijā

Robežsargu 3.zinātniski praktiskā konference

Valsts robežsardzes koledža sadarbībā ar Rēzeknes Augstskolu 21.maijā rīkoja Valsts robežsardzes amatpersonu, docētāju un studējošo 3.zinātniski praktisko konferenci „Valsts robežsardze: attīstība, problēmas, risinājumi”, kurā piedalījās Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu pārstāvji, Valsts robežsardzes koledžas docētāji un studējošie, kā arī Rēzeknes Augstskolas docētāji un studējošie.

Konferencē uzsvars tika likts uz aktuālākajām problēmām Valsts robežsardzes funkciju izpildē - valsts robežas neaizskaramības nodrošināšana un nelegālās migrācijas novēršana, un priekšlikumiem Valsts robežsardzes struktūrvienību un amatpersonu darbības uzlabošanai.

Konferences rakstu krājumā apkopoti gan pieredzējušu amatpersonu un docētāju, gan topošo Valsts robežsardzes jaunāko virsnieku zinātniski praktiskie pētījumi. Apkopotie pētījumi sniedz ieskatu Valsts robežsardzes darbības aktualitātēs, rakstu autoriem paužot daudzveidīgus viedokļus un skatījumu problēmu risināšanā. Konferences rakstu krājumā publicētie raksti atspoguļo Valsts robežsardzes iespējamos attīstības virzienus, vienlaicīgi apliecinot Valsts robežsardzes nozīmību Latvijas valsts pastāvēšanā un garantu valsts robežas drošības nodrošināšanā.

Konferences organizatori cer, ka veiktajiem pētījumiem būs praktisks pielietojums gan robežsargu profesionālās sagatavošanas pilnveidošanai un attīstībai, gan Valsts robežsardzes struktūrvienību un amatpersonu darbības uzlabošanai.

Lielu ieguldījumu konferences organizēšanā deva konferences organizatoriskā komiteja: komitejas priekšsēdētājs – VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors pulkvežleitnants Roberts Vikainis, komitejas priekšsēdētāja vietniece – VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektore majore Iveta Adijāne, VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras asistente majore Inta Pokule, VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras inspektore virsseržante Marina Blohina.

Pasākuma organizatori lielu paldies saka Rēzeknes Augstskolai un tās pārstāvjiem, īpaši dr.oec.asoc.profesorei Ilutai Arbidānei un dr.oec.profesorei Viktorijai Pokulei.

2015.gada 20.maijā

Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas rīkoja pārgājienu Jaunsargiem

Šī gada 9.oktobrī apritēs 75 gadi kopš tika izpildīta 1940.gada 3.oktobra LPSR iekšlietu tautas komisāra pavēle par Latvijas robežsargu brigādes 1.Dagdas, 2.Zilupes, 3.Abrenes, 5.Krāslavas bataljona izformēšanu un 1240 robežsargu atvaļināšanu no dienesta. Pavēlei sekoja robežsargu masveida aresti, un iznīcībai tika nolemti vairāk nekā simts robežsargu, kas savus dienesta pienākumus pildīja uz valsts austrumu robežas. Par godu šim traģiskajam notikumam Valsts robežsardze ik gadu organizē atceres pasākumus un noliek ziedus pie piemiņas vietām.

Šogad, godinot brīvvalsts robežsargu piemiņu, kā arī popularizējot Valsts robežsardzes struktūrvienības un, lai jauniešus iepazīstinātu ar robežsarga darba vidi un piesaistītu potenciālos kandidātus dienestam Valsts robežsardzē, septembrī un oktobrī Valsts robežsardzes koledža vidusskolu audzēkņiem organizēs pārgājienus Valsts robežsardzes Ludzas, Viļakas un Daugavpils teritoriālo pārvalžu robežapsardzību nodaļās.

Šī gada 20.maijā Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Krivandas Robežapsardzības nodaļas atbildības rajonā notika iepriekš minētā pārgājiena mēģinājums, ko organizēja VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants V.Buls, VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras lektors pulkvežleitnants G.Dukšta, VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais inspektors virsleitnants J.Pavlovs, VRK Vispārizglītojošo priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants A.Cauņa un VRK Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas inspektore seržante D.Lomanovska, iesaistot Jaunsardzes departamenta 2.novada nodaļas 44 jauniešus no 317.Zilupes jaunsargu vienības, 303.Kārsavas jaunsargu vienības, 304.Ludzas jaunsargu vienības, kā arī Viļakas un Baltinavas jaunsargu vienības.

Pārgājiens sākās ar Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Krivandas Robežapsardzības nodaļas apskati, kur jaunsargi ne vien ieguva informāciju par nodaļas funkcijām un darbību, bet varēja arī apskatīt dienesta telpas, novērošanas torni, ikdienā izmantojamo robežsargu tehniku, kā arī izbraukt ar kvadricikliem un izmēģināt šaušanas prasmes mācību stendā „Scatt”. Sadarbībā ar Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldi, apskatei tika piedāvāts arī robežsardzes helikopters.

Turpinājumā jaunieši tika nogādāti līdz pārgājiena uzsākšanas vietai – vēsturiskajam objektam – Latvijas brīvvalsts Robežsargu veikalam, kur pēc īsa vēstures stāstījuma, viņi uzsāka 5 km garu pārgājienu. Pa ceļam jaunsargi apskatīja vienu no robežsargu piemiņas vietām, kur kādreiz atradās Miņinu sardzes dienesta mītne un savu pārgājienu noslēdza trešajā vēsturiskajā objektā – pie Baltā krusta Krivandā, kas ir piemiņas zīme Mozuļu kaujās kritušajiem Kārļa Aperāta vienības cīnītājiem. Pārgājiena laikā jaunsargiem bija uzdevums fotografēt interesantus selfijus, kā arī klausīties informāciju par Valsts robežsardzi, ko sniedza Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas. Noslēgumā notika viktorīna, kas bija izšķirošais pārbaudījums, lai noteiktu uzvarētāju vienību.

Kopvērtējumā līderos izvirzījās 304.Ludzas jaunsargu vienība, taču arī pārējo vienību jaunsargi izrādīja lielu aktivitāti un bija pelnījuši būt pirmajā vietā.

Pateicamies par sadarbību un atbalstu Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldei un Aviācijas pārvaldei.

2015.gada 17.maijā

Koledžas starti XXXI studentu spēlēs SELL GAMES 2015


Kopš 2004.gada Valsts robežsardzes koledžas sportisti aktīvi startē starptautiskajās studentu spēlēs „SELL GAMES”, kuras ik gadu rīko viena no Baltijas valstīm: Somija, Igaunija, Latvija vai Lietuva.

Š.g. no 15.maija līdz 17.maijam Kauņā, Lietuvā norisinājās Baltijas valstu XXXI studentu spēles „SELL GAMES 2015”, kas pulcēja 1850 dalībniekus no 55 augstskolām no 11 dažādām valstīm.

VRK volejbolisti sacentās visas trīs dienas, trīs spēļu summā izcīnīja tiesības piedalīties pusfinālā, kur ar 2:1 pieveica Ķīnas Beijing Jiatong Universitātes komandu. Finālā VRK komanda tikās ar Lietuvas Sporta Universitātes komandu, ar 2:0 uzvarēja lietuviešus un ieguva 1.vietu.

VRK minifutbola izlases komanda uzvarēja trijās spēlēs: divas komandas no Lietuvas un Somijas komandu, iegūstos pirmo vietu grupas turnīrā, bet play-off mačā soda sitienos zaudēja Rīgas Stradiņa Universitātes komandai.

VRK sieviešu minifutbola izlases komanda zaudēja Lietuvas Sporta Universitātes un Šauļu Universitātes komandai, iegūstot bronzas medaļas.

Foto

2015.gada 16.maijā

Gar Latvijas Austrumu robežu ar velosipēdiem

Š.g. 13.maijā Valsts robežsardzes koledžas (VRK) un Rēzeknes Augstskolas (RA) personāls devās trīs dienu draudzības velobraucienā gar Latvijas sauszemes ārējo robežu, ar mērķi - veicināt Valsts robežsardzes (VRS), VRK un RA tēla atpazīstamību sabiedrības vidū, popularizēt veselīgu dzīvesveidu, veicināt patriotisko audzināšanu, kā arī piesaistīt jauniešus mācībām VRK un studijām RA. VRK dalībnieki – Andris Āboliņš, Daiga Kupcāne, Jurijs Skorodihins, Jans Pavlovičs, Artis Vītols, Viktors Bortkevičs, RA pārstāvji – Ilga Šuplinska, Māris Justs, Ivars Matisovs un Jekaterina Borisovska-Cvetkova.

1.dienā (13.05.) brauciena dalībnieki, spītējot nelabvēlīgiem laikapstākļiem un kopumā nobraucot 70 km no Rēzeknes, pabija Kārsavas vidusskolā, kur viņus sirsnīgi sagaidīja direktors Edgars Puksts, pedagogi un skolēni. Tālāk ceļš veda uz Baltinavu. Baltinavieši vienmēr ir izcēlušies ar spītīgu lepnumu par savu novadu, latgaliešu valodu. Šī reize nebija izņēmums, jo skolas direktors Imants Slišāns ar skolēniem sagaidīja velobraucējus ar Latgales karogu un pievienojās braucienam vismaz 10 km pirms Baltinavas. Līdzīgi kā Kārsavas vidusskolā jaunieši tika iepazīstināti ar VRK mācību procesu un darba iespējām, saņēma informāciju par studijām RA un aktīvi iesaistījās datorspēlē „Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko” par Latgales novada pārzināšanu. Naktsmājas nodrošināja Punduru robežsapsardzības nodaļa.

2.dienā (14.05.) ceļš veda caur Šķilbaniem uz Viļakas Valsts ģimnāziju, kur brauciena dalībnieki tikās ar direktora vietnieci izglītības jomā Venerandu Medni, skolēniem un pedagogiem, VRK un RA pārstāvji popularizēja savas izglītības iestādes. Laika apstākļi velobraucējus arī šajā dienā īpaši nelutināja, jo saule mijās ar vēja brāzmām un lietu. Braucienam enerģētisko devu piešķīra Meža muzeja apmeklējums Žīguros un tikšanās ar muzeja veidotāju, aizrautīgu stāstnieci Annu Āzi, kura ir arī vairāku grāmatu par mežu, meža lietām un medībām autore. Izbaudot meža ielokus un putnu dziesmas, velobrauciena dalībnieki, kopumā nobrauca 70 km, otrās dienas braucienu noslēdza Bērziņu robežapsardzības nodaļā.

3.dienā (15.05.) velobraucēji uzsāka noslēdzošo maršruta posmu un devās uz Liepnu. Arī pirms Liepnas aktīvākie vidusskolas un pamatskolas audzēkņi un skolotāja sagaidīja velobraucējus, lai kopīgi dotos uz Liepnas vidusskolu. Īpašā gaisotnē – Pēdējā zvana dienā – skolas direktore Liene Stabinge, skolēni un pedagogi tikās ar velobraucējiem. Jāpiebilst, ka skolas direktores optimisms un dzīvotgriba, spēja aizraut iedvesmo ne tikai vietējos jauniešus, bet deva papildus spēkus arī braucējiem, kas pēdējā brauciena dienā izbaudīja pamatā tikai grants ceļus. Maršruta oficiālais beigu punkts – Pededzes robežapsardzības nodaļa – pienāca negaidot, tāpēc grupa izlēma turpināt braucienu līdz naktsmītnei, kopumā nobraucot 60 km. Naktsmājas šoreiz nodrošināja atpūtas vieta „Silenieki” un tās apburošie saimnieki – Armands Roze un Ilze Circene.

4.dienā (16.05.) notika atgriešanās mājvietā, Rēzeknē. Kopumā trijās dienās bija nobraukti 200 km. Šķiet, lielākais brauciena ieguvums – tikšanās ar skolēniem un skolotājiem, arī sava darba entuziastiem, kas radīja pārliecību par sīkstas pierobežas identitātes esamību, deva garīgo enerģiju un lika iemirdzēties skatam spožāk kā braucēju, tā sagaidītāju sejās.

Sirsnīgu paldies sakām:

- Kārsavas vidusskolas kolektīvam, tā direktoram Edgaram Pukstam par sirsnīgo gaisotni;

- Baltinavas vidusskolas kolektīvam, tā direktoram Imantam Slišānam par patriotisko noskaņojumu, īpašo sagaidīšanu un personīgi direktora vietniecei Irēnai Kašai par gardajām kūkām;

- Punduru robežsapsardzības nodaļai, tās priekšniekam majoram Robertam Kaļvam par mājīgām nakstmājām;

- Viļakas Valsts ģimnāzijas kolektīvam, tās direktorei Ilzei Strapcānei par laipno uzņemšanu;

- Meža muzeja veidotājai un vēsture glabātājai Annai Āzei;

- Bērziņu robežapsardzības nodaļai, tās priekšniekam majoram Dzintaram Salakam par nakstmājām un īpašo Elitas Locānes cepto rabarberkūku;

- Liepnas vidusskolas kolektīvam, tās direktorei Lienei Stabingei par īpašo atmosfēru un jauko uzņemšanu;

- atpūtas vietas „Silenieki” saimniekiem – Armandam Rozem un Ilzei Circenei par iespēju izbaudīt Latvijas dabas skaistumu, mieru un nobaudīt gardās zivis.

2015.gada 16.maijā

XVIII Valsts robežsardzes kinologu sacensību rezultāti

No š.g. 13. līdz 16.maijam Valsts robežsardzes koledžā norisinājās sacensības kinologiem ar pēdu meklēšanas un narkotisko vielu meklēšanas specializācijas dienesta suņiem. Sacensībās piedalījās 50 Valsts robežsardzes (VRS) teritoriālo pārvalžu, Valsts policijas, VID Muitas pārvaldes, kā arī Lietuvas, Igaunijas, Moldovas un Baltkrievijas valsts iestāžu kinologi ar saviem dienesta suņiem, kā novērotāji sacensībās piedalījās divi Gruzijas Robežpolicijas pārstāvji.

Saskaņā ar uzrādītajiem rezultātiem pēdu meklēšanas disciplīnā komandu vērtējumā 1.vietu izcīnīja VRS Ludzas pārvaldes kinologu 2.komanda, 2.vietu – VRS Ludzas pārvaldes kinologu 1.komanda, 3.vietu – VRS Daugavpils pārvaldes kinologu komanda.

Individuālajā vērtējumā pēdu meklēšanas disciplīnā 1.vietu izcīnīja VRS Ludzas pārvaldes kinologu 1.komandas pārstāvis seržants Edgars Ziediņš ar dienesta suni „Arno” (311 punkti), 2.vietu – VRS Ludzas pārvaldes kinologu 2.komandas pārstāvis seržants Jurijs Buļs ar dienesta suni „Frudo” (289 punkti), 3.vietu – VRS Daugavpils pārvaldes kinologu komandas pārstāvis virsniekvietnieks Gunārs Baiks ar dienesta suni „Fire” (284 punkti).

Narkotisko vielu meklēšanas disciplīnā komandu vērtējumā 1.vietu ieguva VRS Ludzas pārvaldes kinologu komanda, 2. vietu – Igaunijas Robežsardzes un Policijas pārvaldes komanda, 3.vietu – VRS Daugavpils pārvaldes kinologu komanda.

Individuālajā vērtējumā narkotisko vielu meklēšanas disciplīnā 1.vieta – VRS Ludzas pārvaldes virsniekvietniekam Vilmāram Spruktam ar dienesta suni „Irma” (319 punkti), 2.vieta - Baltkrievijas Robežapsardzības komitejas pārstāvim vecākajam praporščikam Dmitrijam Voločkovičam ar dienesta suni „Ami” (311 punkti), 3.vieta – VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra inspektoram virsniekvietniekam Aleksandram Kanguram ar dienesta suni „Iitu” (308 punkti).

Individuālajā vērtējumā paklausības disciplīnā pēc IPO-1 noteikumiem 1.vietu izcīnīja Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta pārstāvis Vladimiras Babičevas ar dienesta suni „Bosas” (91,5 punkti), 2.vietu ieguva VRS Ludzas pārvaldes kinologu 1.komandas pārstāvis virsniekvietnieks Aleksandrs Pavlovskis ar dienesta suni „Hammer” (91 punkts), 3.vietu – VRS Ludzas pārvaldes kinologu 2.komandas pārstāvis seržants Jurijs Buļs ar dienesta suni „Frudo” (90 punkti).

2015.gada 15.maijā

Kadeti mācās militārās taktikas nodarbībās „Novērošanas postenis”


No šī gada 12. līdz 15. maijam Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedra sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības Ministrijas Mācību vadības Pavēlniecības un Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijas pārstāvjiem vadīja nodarbības Militārajā taktikā par tēmu „Novērošanas postenis” ar mērķi pilnveidot militāro sagatavošanu Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas kadetiem.

Foto

2015.gada 15.maijā

Baltkrievu pārstāvji piedalās pieredzes apmaiņas vizītē Valsts robežsardzes koledžā

Pamatojoties uz Latvijas Republikas Valsts robežsardzes un Baltkrievijas Republikas Valsts robežapsardzības komitejas kopīgo pasākumu plānu 2015.gadam, š.g. no 13. līdz 15.maijam Valsts robežsardzes koledžā uzturējās Baltkrievijas Republikas Robežapsardzības komitejas Robežsardzes institūta katedras priekšnieks pulkvedis Ivans Bondarenko un Robežsardzes dienesta taktikas katedras vecākais pasniedzējs pulkvežleitnants Dmitrijs Semenča.

Tikšanās laikā tika prezentētas abu valstu dokumentu tehniskās izpētes apmācību sistēmas, kā arī notika informācijas apmaiņa par aktualitātēm dokumentu izpētes jomā un dokumentu pārbaudes speciālistu sagatavošanā Latvijā un Baltkrievijā.

Tika noorganizēta informatīvā nodarbība Valsts Robežsardzes koledžas studējošajiem, kur studējošie papildināja savas zināšanas un diskutēja par tēmām „Robežkontroles sistēma Baltkrievijas Republikā” un „Viltoto dokumentu aktuālākās izmantošanas tendences robežkontroles punktos”. No praktiskās puses, tika piedāvāta informācija par Baltkrievijas Republikas pilsoņa pases aizsardzības elementiem, kā arī iespēja patstāvīgi izpētīt ceļošanas dokumentus, izmantojot tehnisko aprīkojumu dokumentu pārbaudes jomā.

2015.gada 12.maijā

Notiks XVIII Valsts robežsardzes kinologu sacensības

Š.g. no 13. līdz 16.maijam Valsts robežsardzes koledžā tiks rīkotas XVIII Valsts robežsardzes (VRS) kinologu sacensības, kuru mērķis ir kinologu profesionālās meistarības celšana, VRS kinoloģijas jomas attīstības novērtēšana, praktiskās pieredzes apmaiņa starp Latvijas un ārvalstu kinologiem, kā arī labāko VRS teritoriālo pārvalžu, Latvijas un ārvalstu tiesībsargājošo iestāžu kinologu un dienesta suņu pēdu meklēšanas un narkotisko vielu meklēšanas specializācijās noteikšana.

Pēc saņemtajiem pieteikumiem, šogad sacensībās gatavojas startēt kinologi ne tikai no VRS teritoriālajām pārvaldēm, bet arī pārstāvji no VID Muitas pārvaldes, Valsts policijas, Valsts policijas koledžas, kā arī Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Moldovas kinologi.

Sacensības tiks organizētas divās disciplīnās: pēdu meklēšanas disciplīnā (pēdu meklēšana jauktā apvidū, personu un priekšmetu meklēšana, paklausība pēc IPO-I B daļas noteikumiem) un narkotisko vielu meklēšanas disciplīnā (narkotisko vielu meklēšana telpās, transportā un bagāžā, paklausība pēc BH noteikumiem).

Sacensībās startēs gan komandas (2 kinologi ar pēdu meklēšanas vai narkotisko vielu meklēšanas dienesta suņiem), gan arī individuālie dalībnieki (kinologs ar pēdu meklēšanas vai narkotisko vielu meklēšanas dienesta suni).

2015.gada 12.maijā

Draudzības velobrauciens gar Austrumu robežu

Lai veicinātu Valsts robežsardzes, Valsts robežsardzes koledžas (VRK) un Rēzeknes Augstskolas (RA) tēla atpazīstamību sabiedrības vidū, popularizētu veselīgu dzīvesveidu, veicinātu patriotisko audzināšanu, kā arī piesaistītu jauniešus mācībām VRK un studijām RA, no 2015.gada 13.maija līdz 16.maijam notiks VRK un RA personāla draudzības velobrauciens gar Latvijas sauszemes ārējo robežu. Velobrauciena maršruts: Rēzekne – Kārsava – Baltinava – Punduru robežapsardzības nodaļa – Šķilbani – Viļaka – Žīguri – Katleši – Bērziņu robežapsardzības nodaļa – Liepna – Pededzes robežapsardzības nodaļa – atpūtas vieta “Silenieki” – Rēzekne.

Velobrauciena laikā VRK un RA pārstāvji apmeklēs Kārsavas vidusskolu – 13.maijā, Baltinavas vidusskolu – 13.maijā, Viļakas Valsts ģimnāziju – 14.maijā, Liepnas vidusskolu – 15.maijā, kur tiksies ar jauniešiem, lai popularizētu robežsarga profesiju un informētu par studiju iespējām RA. (Velobrauciena maršruts)

2015.gada 11.maijā

Valsts robežsardzes koledža viesojās Madonā un Ļaudonā

Robežsarga profesijas popularizēšanas nolūkos, Valsts robežsardzes koledža (VRK) organizē informatīvos pasākumus, kuru mērķis ir informēt skolēnus par mācību iespējām VRK, iepazīstināt ar robežsargu dienesta specifiku, kā arī aicināt jauniešus izvērtēt Valsts robežsardzi kā potenciālo darbavietu.

Š.g. 8.maijā VRK viesojās Madonas novada pašvaldības Izglītības pārvaldē un 11.maijā - Ļaudonas vidusskolā. Prezentācijas ietvaros jauniešiem bija iespēja apskatīt Valsts robežsardzes ieročus, tehniskos un speciālos līdzekļus, kā arī pielaikot trauksmes vienības ekipējumu un redzēt kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus. VRK Trešās mācību rotas kadeti dalījās ar savu pozitīvo studiju un dienesta pieredzi. Skolēni tika iesaistīti aktivitātēs: tematisko foto mozaīku salikšanā, dienesta pakāpju atpazīšanā, šaušanā stendā „Scatt” un aktivitātē „Sagūsti robežpārkāpēju!”.

Robežsargiem ir interesants apmācību process, nodrošināta darba vieta, stabils atalgojums, sociālās garantijas un plašas izaugsmes iespējas.

2015.gada 8.maijā

Robežsargu spartakiāde peldēšanā un dienesta trīscīņā

Valsts robežsardzes (VRS) 2015.gada spartakiādes ietvaros š.g. 8.maijā Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā norisinājās Valsts robežsardzes spartakiādes sacensības peldēšanā un dienesta trīscīņā, kurās startēja VRS teritoriālo pārvalžu un VRK komandas, kā arī VRS Galvenās pārvaldes sportisti.

VRS spartakiādes sacensībās peldēšanā visiem peldētājiem tika paredzēta distance – 100 m. Ņemot par pamatu labākos rezultātus tika noskaidroti uzvarētāji gan komandām, gan individuāli.

Komandu vērtējumā godalgoto 1.vietu VRS spartakiādes sacensībās peldēšanā izcīnīja VRK komanda, 2.vietā ierindojās VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 3.vietā - VRS Ventspils pārvaldes komanda.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā čempiona titulu ieguva Jānis Greckis (VRS Ludzas pārvalde), 2.vietu - Pāvels Goranskis (VRS Rīgas pārvalde), 3.vietu - Marians Žukovs (VRK).

Individuāli vīriešu - veterānu grupā (dzimuši 1974.gadā un vēlāk) 1.vietu izcīnīja Juris Stivriņš (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu - Juris Ērglis (VRS Rīgas pārvalde), 3.vietu - Jānis Moisejenoks (VRS Daugavpils pārvalde).

Individuālajā vērtējumā sieviešu grupā uzvarēja Līga Punnenova (VRS Galvenā pārvalde), 2.vietu ieguva Antra Kalvāne (VRS Rīgas pārvalde), 3.vietu - Irina Starceva (VRK).

Pēc sacensību nolikuma VRS spartakiādes sacensības dienesta trīscīņā notika trīs disciplīnās: peldēšanā, vieglatlētikas krosā un ātršaušanā ar nemodificētu pistoli, kurās startēja vīrieši un vīrieši veterāni (dzimuši 1974.gadā un vēlāk).

Komandu vērtējumā godalgoto 1.vietu VRS spartakiādes sacensībās dienesta trīscīņā izcīnīja Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietā ierindojās VRS Ludzas pārvaldes komanda, 3.vietā - VRS Rīgas pārvaldes komanda.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā uzvarēja Ainārs Mizāns (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu ieguva Aleksejs Seļskis (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietu - Jānis Greckis (VRS Ludzas pārvalde).

Individuāli vīriešu - veterānu grupā (dzimuši 1974.gadā un vēlāk) dienesta trīscīņas sacensībās 1.vietu izcīnīja Pjotrs Krukovskis (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu - Juris Stivriņš (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietu - Jānis Moisejenoks (VRS Daugavpils pārvalde).

2015.gada 7.maijā

Valsts robežsardzes koledžai uzvara Triju Baltijas valstu sacensībās

No š.g. 5.maija līdz 7.maijam Valsts robežsardzes koledžā norisinājās Triju Baltijas valstu Robežsardzes mācību iestāžu robežsargu profesionālās – sporta sacensības, kuras ik gadu tiek organizētas saskaņā ar kaimiņvalstu mācību iestāžu sadarbības plāniem, ar mērķi popularizēt sportu, audzināt komandas garu un vienotības sajūtu personāla vidū, attīstīt un stiprināt starptautisko sadarbību.

Sacensībās piedalījās Latvijas Republikas Valsts robežsardzes koledžas, Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes Robežsargu skolas (Medininkai), Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un robežsardzes koledžas komandas, lai mērītos spēkiem ātrumā, izturībā un veiklībā.

Sacensību dalībnieki cīnījās par uzvaru četrās disciplīnās: mini futbolā, vasaras biatlonā, specializētajā stafetē un šaušanā mācību iestāžu vadītājiem.

Kopvērtējuma Triju Baltijas valstu Robežsardzes mācību iestāžu robežsargu profesionālās – sporta sacensībās godalgoto 1.vietu izcīnīja Latvijas komanda, 2.vietu – Igaunijas komanda, 3.vietu – Lietuvas komanda.

2015.gada 3.maijā

VRK robežsargu sasniegumi Stipro skrējienā 2015

Lai veicinātu plašam cilvēku lokam pieejamu izturības sacensību tradīcijas Latvijā, š.g. 3.maijā kinopilsētā „Cinevilla” Tukuma novada Slampes pagastā norisinājās ikgadējais VII Baltijā vienīgais ekstremālais un atraktīvais masu izturības „Stipro skrējiens 2015”, kura galvenais mērķis ir pārbaudīt savu gribasspēku un īsto spēju robežu,.

Skrējienā satiekas cilvēki, kuri skrienot par Latviju, svin Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Skrējiens ietver sevī klasiskā skriešanas krosa, dažādu veiklības un spēka disciplīnu elementus. Tas ir sportisks izaicinājums ikvienam, jo sacensības notiek neierastā vidē. Trases garums ir no 8 līdz 11 km ar vairāk nekā 35 gan dabīgi, gan mākslīgi veidotiem šķēršļiem.

„Trasē šķēršļus nācās pārvarēt patiešām ekstrēmos apstākļos un apstākļi nelutināja nevienu, jo visi bijām izmirkuši aukstā ūdenī un izvārtījušies pa tikpat aukstiem dubļiem. Trase gāja pa pļavām, kūdrainiem purviem, dubļainām takām, pāri šķēršļiem, kas lika piedomāt pie labākās taktikas to pārvarēšanai. Dažreiz aukstums lika kājām sarauties krampjos. Neviens no tā nebijās un uz starta drosmīgi stājās apm. 5000 skrējēju. Šādos ekstrēmos apstākļos komandas finišēja, parādot savas prāta spējas, izpalīdzību, līdzcietību, mērķtiecību, komandas garu,” secina Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors majors Jurijs Skorodihins.

Skrējienā piedalījās robežsargi no dažādām Valsts robežsardzes struktūrvienībām, arī no Valsts robežsardzes koledžas (VRK) piedalījās 5 komandas:

1) masu startā: Laura Vaivode, Maksims Siņicins, Vladislavs Skabs un Jevģenijs Šerstovs (uzrādīja ļoti augstu rezultātu, starp apmēram 500 komandām izcīnot 7.vietu);

2) masu startā: Edgars Grīnbergs, Henrijs Tomilovs, Annija Vainovska un Edvīns Morozs (ja netiktu nozaudēts starta numurs skrējiena laikā, kas ir par pamatu komandas diskvalifikācijai, tad komanda iekļautos 50 stipro komandu sastāvā no apmēram 500 komandām);

3) masu startā: Ruslans Gabranovs, Anastasija Novikova, Olga Kopilova un Sergejs Prokopkins (starp apmēram 500 komandām – 68.vieta);

4) masu startā: Ervīns Dunskis, Alise Matule, Armands Stepiņš un Raitis Prikulis (starp apmēram 500 komandām – 77.vieta);

5) elites grupā: Jurijs Skorodihins, Olga Pavārniece Kaspars Valenieks un Rolands Boiko – (starp 98 komandām – 27.vieta). .

Oficiālie rezultāti publicēti - www.stiproskrejiens.lv.

2015.gada 28.aprīlī

Valsts robežsardzes koledža organizēja informatīvos pasākumus Gulbenē

Šī gada 28.aprīlī Valsts robežsardzes koledža organizēja informatīvos pasākumus Gulbenes 2.vidusskolā un Gulbenes novada Valsts ģimnāzijā, pieaicinot arī Gulbenes 1.vidusskolas audzēkņus. Pasākumu galvenais mērķis bija informēt skolēnus par mācību iespējām Valsts robežsardzes koledžā, iepazīstināt ar robežsargu dienesta specifiku, kā arī aicināt jauniešus izvērtēt Valsts robežsardzi kā potenciālo darbavietu.

Papildus informatīvajam stāstījumam, audzēkņi varēja noskatīties video filmu „Arī Tev ir iespēja kļūt par robežsargu!”, aprunāties ar Valsts robežsardzes koledžas Trešās mācību rotas kadetiem, kuri dalījās ar savu pozitīvo studiju un dienesta pieredzi, kā arī redzēt kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus.

2015.gada 24.aprīlī

Norisinājās Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensības basketbolā

Š.g. 24.aprīlī Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra sporta bāzē, Rīgā norisinājās Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensības basketbolā.

Sacensībās piedalījās astoņas basketbola komandas: Valsts robežsardzes (VRS), Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Drošības policijas, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes, Rīgas pilsētas Pašvaldības policijas, sporta biedrības „Dinamo”, IeM Nodrošinājuma valsts aģentūras un Informācijas centra apvienotā komanda, kuras ņemot vērā Iekšlietu ministrijas 2014.gada spartakiādes basketbola sacensību rezultātus, tika sadalītas divās grupās. Spēles notika katrā grupā pēc apļa sistēmas.

Sacensību rezultātā par uzvarētājiem kļuva sporta biedrības „Dinamo” komanda, 2.vietā ierindojās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda, bet 3.vietā - Valsts policijas komanda. VRS komanda ieņēma 6.vietu.

VRS komandas sastāvā spēlēja Jevgēnijs Petunovs, Jānis Umbraško, Mārtiņš Doniks, Genādijs Šidlovskis (VRS Daugavpils pārvalde), Arvis Malta, Edgars Mankovskis, Oskars Kaspers (VRS Ludzas pārvalde), Artūrs Rimša (VRS Viļakas pārvalde), Vitālijs Gubanovs (VRS Rīgas pārvalde), Vjačeslavs Višņakovs un Valentīns Gurjančiks (Valsts robežsardzes koledža).

2015.gada 24.aprīlī

Atvērto durvju diena Valsts robežsardzes koledžā

Piektdien, 24.aprīlī, Valsts robežsardzes koledžā notika Atvērto durvju diena, kuras laikā interesentiem tika dota iespēja ielūkoties mācību auditorijās, Valsts robežsardzes muzejā, sporta mācību centrā, šautuvē, bibliotēkā un dienesta viesnīcā, kā arī apskatīt robežsardzes tehniskos un speciālos līdzekļus, mācību ieročus, ekipējumu un Valsts robežsardzes koledžas tehniku.

Vislielāko interesi apmeklētājos izraisīja mācību process Valsts robežsardzes koledžā un karjeras iespējas Valsts robežsardzes dienestā. Atzinīgus vārdus izpelnījās arī Valsts robežsardzes koledžas kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumi, kā arī Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes helikoptera demonstrācijas lidojums.

Valsts robežsardzes koledža piedāvā apgūt akreditētu profesionālās tālākizglītības programmu „Robežsardze” un viena gada laikā iegūt kvalifikāciju Valsts robežsardzes inspektors. Vairāk informācijas par mācību iespējām Valsts robežsardzes koledžā mūsu mājas lapā www.vrk.rs.gov.lv: sadaļā „Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi”.

2015.gada 23.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžas komandai godalgota 2.vieta konkursā „Erudīts 2015”

Š.g. 23.aprīlī Rēzeknes augstskolā devīto reizi norisinājās erudīcijas konkurss „Erudīts 2015”, kurā piedalījās četras komandas - Valsts robežsardzes koledžas (VRK) kadeti, studējošie no Rēzeknes augstskolas, kā arī Erasmus apmaiņas programmas studenti no Krievijas un Vācijas.

Pasākuma sākumā komandas prezentēja skečus par tēmu „Latvijā ražots: studentu zupa”, un augstāko vērtējumu par skeču ieguva VRK komanda.

Komandu zināšanas tika pārbaudītas ar 30 jautājumiem, kuri bija saistīti ar dažādām nozarēm: ģeogrāfiju, sportu, vēsturi un dabas zinībām. Kopvērtējumā pirmā un otrā vieta bija jādala VRK un Rēzeknes augstskolas komandām, lai noskaidrotu uzvarētājus komandu kapteiņi atbildēja uz četriem papildus jautājumiem.

Rezultātā Rēzeknes augstskola izcīnīja 1.vietu, VRK godalgoto 2.vietu, Erasmus apmaiņas programmas studenti no Krievijas 3.vietu un apmaiņas studenti no Vācijas 4.vietu.

VRK komandu pasākumā „Erudīts 2015” pārstāvēja VRK Trešās mācību rotas 1.kursa kadeti: seržants Oļegs Ignatjevs (komandas kapteinis), seržante Sintija Ilsjāne, seržants Stanislavs Makarevičs, kaprālis Jānis Meškovskis un kaprālis Pāvels Bulanovs.

2015.gada 21.aprīlī

Aicinām uz Atvērto durvju dienu!

Piektdien, 24.aprīlī, plkst.12:00 visi interesenti tiek aicināti uz Atvērto durvju dienu Valsts robežsardzes koledžā, kas norisināsies Zavoloko ielā 8, Rēzeknē (dalībnieku reģistrācija no plkst.11:00).

Tiks piedāvāta informācija par mācību iespējām Valsts robežsardzes koledžā, kā arī novadīta ekskursija, dodot iespēju iepazīt mācību vidi, apmeklēt mācību auditorijas, bibliotēku, šautuvi un Valsts robežsardzes muzeju. Interesenti varēs apskatīt robežsardzes tehniskos un speciālos līdzekļus, mācību ieročus un ekipējumu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas tehniku.

Notiks Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas prezentācijas, stāstot par mācību saturu un karjeras iespējām. Tāpat varēs saņemt atbildes uz jautājumiem par uzņemšanas noteikumiem un kārtību.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu un norisi – Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas priekšnieks majors V.Sprukts, tālr. 64603684, 28390555, e-pasts: viktors.sprukts@rs.gov.lv.

2015.gada 16.aprīlī


ES Erasmus+ programma

Saskaņā ar Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) ,,Personu mobilitāte augstākās izglītības sektorā” projekta Nr. 2014-1-LV01-KA103-000006 aktivitātēm no š.g. 15.-16.aprīlim Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektore majore Iveta Adijāne, Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors pulkvežleitnants Arvīds Prikulis mācībspēku mobilitātes ietvaros apmeklēja M.Romeris Lietuvas Universitātes Sabiedriskās drošības fakultāti Kauņā , kur iepazinās ar šīs fakultātes darbību, struktūru, uzdevumiem un lasīja lekcijas: ,,Profilēšana”, ,,Starptautiskās aizsardzības nepieciešamības identificēšana robežšķērsošanas vietās”.


Šo projektu finansē
Eiropas Savienība
This project is funded
by the European Union

2015.gada 14.aprīlī

Spēle noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu

2015.gadā no aprīļa līdz oktobrim Latvijas Futbola federācija (LFF) organizē Latvijas Sieviešu futbola līgas sacensības saskaņā ar LFF izstrādāto kalendāru, ar mērķi popularizēt sieviešu futbolu Latvijas teritorijā, kā arī noskaidrot 2015.gada Sieviešu līgas uzvarētāju un Latvijas pārstāvi 2016./2017.gada UEFA čempionu līgas izcīņai.

Š.g. 14.aprīlī, Rīgā norisinājās pirmā sieviešu futbola izlases VRS/Optimists-R spēle Latvijas Sieviešu futbola līgas 2015.gada sezonā. Pirmajā puslaikā bumbu kontrolēja VRS/Optimists-R komanda, kurai izdevās gūt vārtus un puslaiks noslēdzās ar 1:0 VRS/Optimists-R komandas labā. Tomēr VRS/Optimists-R komanda nespēja līdz galam izturēt Riga United FC komandas spiedienu un otrā puslaikā 52 minūtē rezultāts tika izlīdzināts. Spēle starp abām sieviešu futbola komandām noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 1:1.

2015.gada 14.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžas komandas starti 6.starpkoledžu boulinga turnīrā

2015.gada 14.aprīlī Zelta boulinga centrā, Rīgā notika Latvijas Koledžu asociācijas rīkotais 6.starpkoledžu boulinga turnīrs, kurā piedalījās studenti no septiņpadsmit Latvijas koledžām. Boulinga turnīra mērķis ir sporta veida attīstība un popularizēšana, studentu pozitīvā saliedēšana un koledžu, kā izglītības iestāžu popularizēšana.

Valsts robežsardzes koledžas (VRK) komandu turnīrā pārstāvēja VRK 1.kursa kadeti: seržants Oļegs Ignatjevs (komandas kapteinis), seržante Olga Pavārniece, seržants Māris Juška, kaprālis Rolands Smiķersts un kaprālis Vjačeslavs Višņakovs.

Komandu ieskaites kopvērtējumā ar 1208 punktiem godalgoto pirmo vietu izcīnīja Banku augstskolas Uzņēmējdarbības koledžas komanda, otro vietu ar 1204 punktiem ieguva Rīgas Tehniskās koledžas komanda, bet trešo vietu Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas komanda ar 1166 punktiem. VRK komanda ar 1119 punktiem ierindojās 4.vietā. Pagājušajā gadā VRK kadeti izcīnīja godalgoto 2.vietu komandu ieskaitē.

Individuālajā vērtējumā sieviešu konkurencē VRK 1.kursa kadete seržante Olga Pavārniece uzrādīja augstāko rezultātu un ieguva balvu nominācijā – „Labākā spēlētāja”.

2015.gada 10.aprīlī

Valsts robežsardzes izlases pirmie soļi sieviešu basketbolā

Š.g. 10.aprīlī Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra sporta bāzē, Rīgā otro gadu pēc kārtas tika organizētas Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensības basketbolā (sievietēm).

Sacensībās piedalījās astoņas sieviešu basketbola komandas: Valsts robežsardzes, Valsts policijas Rīgas, Kurzemes un Zemgales reģionālo pārvalžu, Valsts policijas centrālā aparāta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas koledžas un Rīgas pilsētas Pašvaldības policijas komanda.

Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) izlases pirmais sekmīgais starts Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensībās basketbolā (sievietēm) aizvadīts ar vairākām veiksmīgām spēlēm grupas turnīrā un uzvaru spēlē par 5.vietu.

Valsts robežsardzes komandas sastāvā spēlēja Darja Kisele (VRS Galvenā pārvalde), Evija Borise, Līga Pundure (VRS Rīgas pārvalde), Daina Potaša, Sanita Beļķeviča (VRS Daugavpils pārvalde), Ramona Ančupāne, Marija Mihailova, Jeļizaveta Puzāne (VRS Ludzas pārvalde), Jevgēnija Arzubova, Marina Brencēna un Ineta Potaša (Valsts robežsardzes koledža).

Godalgoto 1.vietu sacensībās ieguva Valsts policijas koledžas komanda, 2.vietu – Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes komanda, un 3.vietu – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda.

2015.gada 7.aprīlī

Aicinām uz Atvērto durvju dienu!

Piektdien, 24.aprīlī, plkst.12:00 visi interesenti tiek aicināti uz Atvērto durvju dienu Valsts robežsardzes koledžā, kas norisināsies Zavoloko ielā 8, Rēzeknē (dalībnieku reģistrācija no plkst.11:00).

Tiks piedāvāta informācija par mācību iespējām Valsts robežsardzes koledžā, kā arī novadīta ekskursija, dodot iespēju iepazīt mācību vidi, apmeklēt mācību auditorijas, bibliotēku, šautuvi un Valsts robežsardzes muzeju. Interesenti varēs apskatīt robežsardzes tehniskos un speciālos līdzekļus, mācību ieročus un ekipējumu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas tehniku.

Notiks Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas prezentācijas, stāstot par mācību saturu un karjeras iespējām. Tāpat varēs saņemt atbildes uz jautājumiem par uzņemšanas noteikumiem un kārtību.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu un norisi – Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas priekšnieks majors V.Sprukts, tālr. 64603684, 28390555, e-pasts: viktors.sprukts@rs.gov.lv.

2015.gada 6.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžas starti Rēzeknes pusmaratonā

Š.g. 6.aprīlī Rēzeknē startēja skriešanas seriāla “BIGBANK Skrien Latvija” pirmais posms, kura mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un kustību prieku Latvijas iedzīvotāju vidū. Skriešanas seriālu atklāja Rēzeknes 21 kilometra pusmaratona distance, NIKE 10 kilometru skrējiens, 5 kilometru Tautas skrējiens un dažādas Bērnu skrējiena distances.

No Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) NIKE 10 kilometru skrējienā startēja un 366 dalībnieku konkurencē VRK Robežsargu skolas (turpmāk – RS) Pirmās mācību rotas kadets ierindnieks A.Zvejnieks kopvērtējumā ieguva 60.vietu (18.vieta VN20 vecuma grupā), VRK RS Otrās mācību rotas kadets ierindnieks A.Cekulis - 65.vietu (19.vieta VN20 vecuma grupā), VRK Sporta mācību centra speciāliste V.Lāce - 163.vietu (13.vieta SN30 vecuma grupā) un VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors majors J.Skorodihins - 181.vietu (32.vieta VN30 vecuma grupā).

5 kilometru Tautas skrējienā kopumā startēja 776 dalībnieku, kur VRK RS Pirmās mācību rotas kadete ierindniece L.Vaivode ieguva 55.vietu (4.vieta ST vecuma grupā), VRK Trešās mācību rotas kadete seržante O.Pavārniece - 76.vietu (6.vieta ST vecuma grupā), VRK RS Otrās mācību rotas kadets ierindnieks J.Gailums - 82.vietu (26.vieta VT vecuma grupā) un VRK RS Otrās mācību rotas kadete ierindniece M.Bratkus - 281.vietu (17.vieta ST vecuma grupā).

2015.gada 31.martā

Valsts robežsardzes koledžas personāls viesojās Nautrēnu vidusskolā

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, vidusskolu jaunieši nonāk dilemmas priekšā - ko darīt tālāk? Lai informētu skolēnus par robežsargu dienestu un mācību iespējām Valsts robežsardzes koledžā, Valsts robežsardze un Valsts robežsardzes koledža rīko informatīvos pasākumus, jo robežsarga profesija ir garantija drošai nākotnei. Robežsargiem ir interesants apmācību process, nodrošināta darba vieta, stabils atalgojums, sociālās garantijas un plašas izaugsmes iespējas.

Šī gada 31.martā Valsts robežsardzes koledža viesojās Nautrēnu vidusskolā, kur vecāko klašu skolēniem bija iespēja noskatīties video filmu „Arī Tev ir iespēja kļūt par robežsargu!”, uzzināt informāciju par mācību iespējām Valsts robežsardzes koledžā, kā arī uzklausīt kadetus, kuri dalījās ar savu pieredzi un atbildēja uz interesentu jautājumiem. Prezentācijas ietvaros jauniešiem bija iespēja apskatīt Valsts robežsardzes tehniskos un speciālos līdzekļus, kā arī pielaikot trauksmes vienības ekipējumu un noskatīties kinologa ar dienesta suni paklausības paraugdemonstrējumu.

2015.gada 30.martā

Koledžā viesojas Somijas Republikas Robežas un krasta apsardzes akadēmijas direktors

Pamatojoties uz Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk - Koledža) un Somijas Republikas Robežas un krasta apsardzes akadēmijas sadarbības pasākumu plānu 2015.gadam, š.g. 25.martā un 26.martā Koledžā iepazīšanās vizītē uzturējās Somijas Republikas Robežas un krasta apsardzes akadēmijas direktors pulkvedis Pasi Tolvanen, Izglītības un plānošanas nodaļas vadītājs pulkvežleitnants Urpo Riissanen un Izglītības koordinatore Jaana Suurhasko.

Koledžas direktors pulkvedis A.Liepiņš un Koledžas direktora vietnieks (mācību darbā) pulkvedis A.Āboliņš prezentēja Koledžas darbību: iepazīstināja ar uzdevumiem, struktūru, studiju un mācību procesa organizāciju. Darba gaitā tika apskatīta Koledžas materiāli tehniskā bāze: mācību administratīvais korpuss, muzejs, bibliotēka, Dokumentu tehniskās izpētes auditorija, Kinoloģijas centrs, Mācību robežkontroles punkts, Sporta mācību centrs, vēroti kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumi, apmeklēts Lauku mācību centrs „Janapole”.

Nākamajā dienā Somijas delegācija apmeklēja Austrumu robežas struktūrvienības: iepazinās ar Valsts robežsardzes (turpmāk - VRS) Ludzas pārvaldes Terehovas I kategorijas robežkontroles punkta un Pasienes robežapsardzības nodaļas darbību un dienesta organizāciju, noslēgumā viesojās VRS Aviācijas pārvaldē. Lai iepazīstinātu viesus ar Latgales kultūras tradīcijām un vēsturisko mantojumu, ciemiņi apmeklēja Aglonas Maizes muzeju, 2.pasaules kara ekspozīciju (muzeju) un apskatīja Aglonas Baziliku.

Vizītes laikā notika informācijas apmaiņa par aktualitātēm dienestu un izglītības iestāžu darbībā. Tika pārrunātas arī turpmākās sadarbības iespējas – 2015.gada decembrī Koledžas īstenotā NORDPLUS projekta „Aktualitātes robežuzraudzības pasākumu veikšanā” aktivitātes Somijā. P.Tolvanen izteica vēlmi piedalīties 2016.gadā Koledžas organizētajā starptautiskajā pētnieciskajā konferencē „Inovācijas robežsargu profesionālajā sagatavošanā”.

2015.gada 27.martā

Valsts robežsardzes volejbolisti cīnījās par kausu

Š.g. 27.martā Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra sporta bāzē, Rīgā tika organizētas Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensības volejbolā. Sacensībās piedalījās astoņas volejbola komandas: Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Drošības policijas, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes, Rīgas pilsētas Pašvaldības policijas, sporta biedrības „Dinamo”, IeM Nodrošinājuma valsts aģentūras un Informācijas centra apvienotā komanda, kuras pēc apļa sistēmas izspēlēja katra ar katru spēli līdz diviem uzvarētiem setiem un noskaidroja uzvarētājas.

Par šī gada Iekšlietu ministrijas spartakiādes volejbola kausa ieguvējām kļuva Valsts robežsardzes (VRS) komandas spēlētāji Elmārs Rudovičs (VRS Galvenā pārvalde), Mihails Majevskis, Ainārs Žilinskis, Viktors Tarakanovs, Aleksandrs Samuilovs, Aleksandrs Hoseņevičs, Mārtiņš Doniks, Artūrs Pirogs (VRS Daugavpils pārvalde), Edgars Igaunis, Pauls Skrinda (VRS Rīgas pārvalde), Atis Litaunieks un Edgars Potašovs (Valsts robežsardzes koledža).

Godalgoto 2.vietu sacensībās ieguva Valsts policijas komanda, bet 3.vietu – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda.

Valsts robežsardzes volejbola izlases komandu sacensības pārstāvēja Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss.


Sveicam Valsts robežsardzes izlasi ar iegūto 1.vietu
IeM 2015.gada sacensībās volejbolā!

2015.gada 21.martā

Atklātais turnīrs „Valsts robežsardzes pavasara kauss”

Š.g. 21.martā Valsts robežsardzes koledžas telpās pirmoreiz tika organizētas Valsts robežsardzes sieviešu telpu futbola atklātā turnīra „Valsts robežsardzes pavasara kauss” sacensības, kurās piedalījās divas komandas no Valsts robežsardzes, kā arī komandas no Rēzeknes, Rēzeknes novada un Preiļiem. Turnīra mērķis ir pilnveidot sacensību dalībnieku profesionālo fizisko sagatavotību un sekmēt meistarības izaugsmi, kā arī popularizēt sieviešu futbolu Valsts robežsardzē un Latvijā.

Komandas spēlēja pēc apļa sistēmas. Mājinieces - Valsts robežsardzes abas komandas attiecīgi ierindojās godpilnajā pirmajā un otrajā vietā. Trešajā vietā ierindojās Rēzeknes novada Bērnu - jaunatnes sporta skolas komanda.

Apbalvošanas ceremonijā komandām tika pasniegti kausi un medaļas, ka arī individuālās balvas labākajām futbolistēm. Par turnīra labāko spēlētāju tika atzīta Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Silenes I kategorijas robežkontroles punkta jaunākā inspektore Ilze Sparāne un par labāko vārtsargu – Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas Otrās mācību rotas inspektora palīdze ierindniece Kristīne Kudrjavceva.

2015.gada 18.martā

Asins donoru diena Valsts robežsardzes koledžā

Valsts robežsardzes koledža sadarbojas ar Valsts Asinsdonoru centru (VADC) jau vienpadsmito gadu un no 2013.gada VADC pārstāvji organizē izbraukumus uz Valsts robežsardzes koledžu divas reizes gadā.

Š.g. 18.martā Valsts robežsardzes koledžā, Rēzeknē, sadarbībā ar VADC Latgales filiāli tika organizēta Asins donoru diena, kurā piedalījās 107 donori, t.i. Valsts robežsardzes koledža pastāvīgais un apmācāmais personāls, kas nodeva gandrīz 53 litrus asiņu.

Pastāvīga donoru dienu koordinatore Valsts robežsardzes koledžā ir Valsts robežsardzes koledžas Administratīvā dienesta vecākā inspektore (medicīnas darbā) kapteine Irēna Purmale, tālr. 64603673, e-pasts: irena.purmale@rs.gov.lv.

2015.gada 17.martā

Valsts robežsardzes koledžas slēpošanas izlases starti Siguldā


Š.g. 11.martā Valsts robežsardzes koledžas slēpošanas izlases komanda startēja Latvijas XXV Universiādes sacensībās distanču slēpošanā. Sacensības notika Siguldā „Laurenčos”, kur ierīkota saldētā distanču slēpošanas trase. Slēpotāji no 9 Latvijas mācību iestādēm spēkiem mērojās sprinta distancē un sprinta stafetē.

Valsts robežsardzes koledžas sieviešu izlase stafetes slēpojumā izcīnīja 2.vietu astoņu komandu konkurencē, savukārt vīriešu konkurencē Valsts robežsardzes koledžas komanda palika 4.vietā.

Kopvērtējumā Latvijas XXV Universiādes sacensībās distanču slēpošanā Valsts robežsardzes koledžas sieviešu izlase ieguva godalgoto 2.vietu, bet Valsts robežsardzes koledžas vīriešu komanda ieguva 4.vietu.

Valsts robežsardzes koledžas izlases komandas sastāvā startēja Valsts robežsardzes koledžas Trešās mācību rotas kadete seržante Olga Pavārniece, Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas kadete ierindniece Olga Kovaļova, Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Paternieku I kategorijas robežkontroles punkta inspektors virsniekvietnieks Igors Mihailovs un Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Silenes I kategorijas robežkontroles punkta jaunākais inspektors kaprālis Vjačeslavs Mihailovs. Valsts robežsardzes koledžas izlases komandu sacensībās pārstāvēja Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss.

Foto

2015.gada 17.martā

Drošas braukšanas kursi Polijas robežsargu mācību centrā


Š.g. 9.-13.martā Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektori (pulkvežleitnants R.Vikainis un majors J.Skorodihins) un autovadītājs V.Bortkevičs sadarbības ietvaros starp robežsargu izglītības iestādēm piedalījās praktiskajā kursā “Droša braukšana ar kvadricikliem un džipiem”, kas notika Polijas Robežsargu mācību centrā Kentšinā. Kursā piedalījās arī 12 Polijas robežsargi.

4 dienu kurss sastāvēja no divām daļām: teorētiskā (braukšanas fizika; drošība; transportlīdzekļu aprīkojums; vinčas darbība u.c.) un praktiskā (braukšana pa noteikto trasi, kas iet pa dubļiem un purvaino vietu, pāri dažādiem šķēršļiem: kalniņi, nogāzes, bedres, slīpas nogāzes, ātruma ātra uzņemšana un avārijas bremzēšana, vinčas izmantošana, braukšana pa “čūsku” uz priekšu, braukšana atpakaļgaitā, braukšana pāri ūdens šķēršļiem (dziļums līdz 1 m) u.c.).

Kursa laikā tika izmantoti 6 džipi Land Rover Defender 110 un 2 kvadricikli Yamaha Grizzly 550. Polijas trenera uzraudzībā tika izpildīti dažādi praktiskie uzdevumi, šādi uzzinot šo transportlīdzekļu un to vadītāju spējas pārvarēt noteiktos šķēršļus.

Foto

2015.gada 16.martā

Noskaidroti uzvarētāji robežsargu volejbolā

Š.g. 13.martā Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā, Rēzeknē norisinājās Valsts robežsardzes (VRS) 2015.gada spartakiādes sacensības volejbolā, kuras pulcēja 8 komandas.

Pēc pagājušā gada rezultātiem komandas tika sadalītas divās apakšgrupās, pa četrām komandām katrā. Visas dienas garumā pirmās apakšgrupas: VRS Galvenās, Daugavpils, Ludzas un Ventspils pārvalžu komandas un otrās apakšgrupas: Valsts robežsardzes koledžas, VRS Rīgas, Viļakas un Aviācijas pārvalžu komandas aizvadīja spēles pēc apļa sistēmas.

Pēc spraigas cīņas par čempioniem volejbolā kļuva VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietā ierindojās VRS Rīgas pārvaldes komanda un 3.vietā – Valsts robežsardzes koledžas komanda.

VRS volejbola izlase turpmāk gatavosies startiem Iekšlietu ministrijas 2015.gada spartakiādes sacensībās volejbolā, kas norisināsies š.g. 27.martā, Rīgā.

2015.gada 10.martā

Notiks robežsargu volejbola sacensības

Piektdien, š.g. 13.martā, plkst.8:20 Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā, Zavoloko 8, Rēzeknē norisināsies Valsts robežsardzes (VRS) 2015.gada spartakiādes sacensības volejbolā, kurās piedalīsies VRS teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas (VRK) komandas.

Sacensībās kopumā 8 komandas sadalītas divās apakšgrupās, pa četrām komandām katrā, kas aizvadīs spēles pēc apļa sistēmas. Divas labākās komandas no apakšgrupām tālāk cīnīsies par godalgotajām vietām.

VRS 2014.gada spartakiādes sacensībās volejbolā godalgotās vietas izcīnīja:

1.vietu – VRS Daugavpils pārvalde;

2.vietu – VRS Rīgas pārvalde;

3.vietu – Valsts robežsardzes koledža.

Sacensību galvenais tiesnesis un sacensību kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss, tālr. 64603693.


Novēlēsim sportistiem izturību un veiksmi sacensībās!

2015.gada 6.martā

Robežsargu skolas kadeti svinīgi deva zvērestu

Š.g. 6.martā Valsts robežsardzes koledžas (VRK) ierindas laukumā notika kārtējā svinīgā kadetu zvēresta došanas ceremonija. Kopumā zvērestu nodeva 80 VRK Robežsargu skolas kadeti, kuri apgūst profesionālās tālākizglītības programmu „Robežsardze”.

Pēc valsts himnas atskaņošanas kadeti svinīgi nolasīja zvēresta tekstu. Pēc zvēresta došanas Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis A.Liepiņš apsveica kadetus, novēlot viņiem audzināt raksturu un saglabāt stipru garu, kā arī panākumus dienestā.

Svinīgu pasākumu noslēdza kadetu vecāku un ciemiņu iepazīšanās ar VRK mācību korpusu un dienesta viesnīcu, kā arī VRK un VRK Robežsargu skolas vadības pārrunas ar kadetu vecākiem.

2015.gada 3.martā

Svinīgais kadetu zvēresta došanas pasākums Robežsargu skolā

Š.g. 6.martā plkst.12:00 Valsts robežsardzes koledžas (VRK) ierindas laukumā Zavoloko 8, Rēzeknē, tiks organizēts svinīgais zvēresta došanas pasākums 80 VRK Robežsargu skolas kadetiem, kuri apgūst profesionālās tālākizglītības programmu „Robežsardze”.

Zvēresta došanas pasākuma plāns:

Plkst.11:30-11:50 – VRK Robežsargu skolas kadetu vecāku un ciemiņu sagaidīšana;

Plkst.12:00-12:50 – VRK Robežsargu skolas kadetu zvēresta došana;

Plkst.13:00-13:30 – VRK Robežsargu skolas kadetu vecāku un ciemiņu iepazīšanās ar VRK mācību korpusu un dienesta viesnīcu, kā arī VRK un VRK Robežsargu skolas vadības pārrunas ar kadetu vecākiem.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu un norisi – VRK Robežsargu skolas priekšnieks majors Viktors Sprukts, tālr. 64603684.

2015.gada 27.februārī

Robežsargu skolā notika 27.izlaidums

Š.g. 27.februārī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Robežsargu skolu pēc profesionālās tālākizglītības programmas „Robežsardze” absolvēja 41 VRK Robežsargu skolas kadets, kam par godu Valsts robežsardzes koledžā Rēzeknē tika rīkots VRK Robežsargu skolas absolventu 27.izlaidums.

VRK Sporta mācību centra lielajā zālē pulcējās Valsts robežsardzes (VRS) teritoriālo pārvalžu pārstāvji, VRK pastāvīgais un apmācāmais personāls, kadetu tuvinieki un draugi. Pēc VRK Robežsargu skolas karoga ienešanas un valsts himnas izskanēšanas Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš atklāja svinības, uzrunājot absolventus - VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadetus.

VRK Robežsargu skolas absolventiem svinīgi tika pasniegtas Valsts robežsardzes inspektoru kvalifikācijas apliecības un kaprāļa uzpleči, kā arī par izrādīto centību mācību programmas apguvē un aktīvu līdzdalību VRK pasākumos tika apbalvoti VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadets ierindnieks A.Lavreckis un ierindnieks I.Kormiļcevs, par izradīto centību programmas apguvē un uzrādītām augstām sekmēm - VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadets ierindnieks V.Semjonovs, ierindnieks S.Ivanovs un ierindnieks V.Peļčars.

Mācību gada garumā kadeti ir apguvuši zināšanas, pilnveidojuši savas prasmes un norūdījušies raksturā. Iegūtā dzīves pieredze un zināšanas ļaus VRK Robežsargu skolas absolventiem turpināt dienestu VRS teritoriālajās pārvaldēs.

2015.gada 24.februārī

Robežsargu skolā notiks 27.izlaidums

Š.g. 27.februārī Valsts robežsardzes koledžā (VRK) tiks organizēts VRK Robežsargu skolas absolventu 27.izlaidums, kur VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadeti, kuri gada laikā apguva profesionālās tālākizglītības programmu "Robežapsardze", saņems Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācijas apliecības un kaprāļa uzplečus.

Izlaiduma svinīgais pasākums sāksies VRK Sporta mācību centra lielajā zālē, Zavoloko 8, Rēzeknē, plkst.12:00.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu un norisi – VRK Robežsargu skolas priekšnieks majors Viktors Sprukts, tālr. 64603684.

2015.gada 23.februārī

Valsts robežsardzes koledžas komandai uzvara Rēzeknes augstskolas telpu futbola turnīrā

No 2014.gada decembra līdz šī gada 23.februārim notika Rēzeknes augstskolas telpu futbola turnīrs, kurā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas komanda. Godalgoto 1.vietu Rēzeknes augstskolas telpu futbola turnīrā sešu komandu konkurencē ieguva Valsts robežsardzes koledžas komanda.

Valsts robežsardzes koledžas komandas sastāvā spēlēja VRK Lauku mācību centra vecākais inspektors virsleitnants Rolands Boiko, VRK Trešās mācību rotas kadeti kaprālis Vjačeslavs Višņakovs, kaprālis Rolands Smiķersts, seržants Antons Bojarunecs, seržants Māris Juška un VRK Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas kadeti ierindnieks Maksims Siņicins, ierindnieks Vladislavs Skabs, ierindnieks Sergejs Prokopkins, ierindnieks Jānis Siliņš, ierindnieks Kaspars Pakalnīts.

2015.gada 20.februārī


Par starptautiska projekta “Stratēģiskā partnerība angļu valodas mācību līdzekļa izstrādē robežsargiem” realizāciju

Saskaņā ar Eiropas Savienības Erasmus+ programmas stratēģiskās partnerības projekta Nr. 2014-1-LV01-KA202-000487 profesionālās izglītības sektorā “Stratēģiskā partnerība angļu valodas mācību līdzekļa izstrādē robežsargiem” aktivitātēm Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji:

– VRK Vispārizglītojošo priekšmetu katedras docente pulkvežleitnante Marina Žukova;

– VRK Vispārizglītojošo priekšmetu katedras lektore pulkvežleitnante Diāna Soboļeva;

– VRK Vispārizglītojošo priekšmetu katedras lektors majors Mārtiņš Spridzāns;

– VRK Vispārizglītojošo priekšmetu katedras asistente kapteine Inta Madžule

š.g. 16.-20.februārī piedalījās otrajā Projekta sanāksmē Polijas Republikas Robežsargu mācību centrā. Sanāksmē piedalījās pārstāvji no projekta partnervalstīm - Polijas Republikas Robežsargu mācību centrā Kentšinā, Lietuvas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes Robežsargu skolas Medininkai, Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas, kā arī Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas.

Sanāksmes laikā Projekta partnervalstu pārstāvjiem strādājot četrās darba grupās tika uzsākts darbs pie mācību līdzekļa sadaļas “vārdu krājums un izteicieni” izstrādes atbilstoši robežsargu nacionālajām vajadzībām, kā arī ES likumdošanai robežpārbaužu jomā.

Projekta ietvaros ir paredzētas sešas starptautiskās sanāksmes ar mērķi līdz 2016.gada 31.augustam izstrādāt un izplatīt profesionālās angļu valodas terminoloģijas elektronisko mācību līdzekli robežsargiem, kuri strādā autoceļu robežšķērsošanas vietās. Mācību līdzeklis ietvers terminus un frāzes angļu un krievu valodā, to tulkojumus partnervalstu nacionālajās valodās, audio ierakstus pareizai izrunai angļu un krievu valodās, autentiskus audio un video ierakstus tiešā saistībā ar ikdienā notiekošo situāciju, komunicējot ar robežšķērsotājiem. Izmantojot šo mācību līdzekli, robežsargiem būs iespēja uzlabot profesionālās angļu valodas terminoloģijas zināšanas, kā arī noteikt zināšanu līmeni.

Projekta vadītājs - Valsts robežsardzes koledžas vispārizglītojošo priekšmetu katedras lektors majors Mārtiņš Spridzāns. E-pasts: martins.spridzans@rs.gov.lv.


Šo projektu finansē
Eiropas Savienība
This project is funded
by the European Union

2015.gada 20.februārī

VRK Trešās mācību rotas kadeti apmeklēja muzejus

Valstiskās audzināšanas nolūkā ar mērķi stiprināt vēstures zināšanas un audzināt pilsonisko apziņu, šī gada 20.februārī VRK Trešās mācību rotas kadeti Rīgā apmeklēja Latvijas Kara muzeju, Latvijas Okupācijas muzeju un Jēkaba Prīmaņa Anatomijas muzeju.

Latvijas Kara muzejā gida vadībā VRK kadeti apskatīja ekspozīciju „Latviešu karavīrs I pasaules karā”, kura atspoguļo leģendāro latviešu strēlnieku cīņu gaitas un iepazīstina ar citu karā iesaistīto Eiropas valstu bruņojumu un karavīru ekipējumu. Ekspozīcija „Latvija II pasaules karā” iepazīstināja ar abiem okupācijas režīmiem un šo režīmu bruņotajos spēkos iesaukto Latvijas iedzīvotāju likteņiem.

Apmeklējot Latvijas Okupācijas muzeju, studējošie apskatīja vēsturiskus dokumentus, fotogrāfijas un priekšmetus, kas liecina par okupācijas varu politiku Latvijā.

Anatomijas muzeja apmeklējumu VRK kadeti atzina par izglītojošu un interesantu, sevišķi kadetu uzmanību piesaistīja anatomisko preparātu ekspozīcija.

2015.gada 13.februārī

Rēzeknes Augstskolā notika otrais bakalaura studiju programmas "Robežapsardze" izlaidums

Šī gada 13.februārī Rēzeknes Augstskolas Ekonomikas un vadības fakultātes aktu zālē, Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 115 notika otrais II līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas "Robežapsardze" izlaidums, kur 17 Valsts robežsardzes amatpersonas saņēma kvalifikāciju „Valsts Robežsardzes vecākais virsnieks" un profesionālo bakalaura grādu Robežapsardzē.

Svinīgā pasākuma laikā klātesošos uzrunāja LR Aizsardzības ministrs R.Vējonis, Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis N.Garbars un Rēzeknes Augstskolas rektors E.Teirumnieks. Izlaiduma ceremonijā piedalījās Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes, teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji, Rēzeknes Augstskolas personāls, uzstājās Valsts robežsardzes koris un Rēzeknes Augstskolas koris.

2015.gada 13.februārī

Valsts robežsardzes koledžas kadeti pārstāv valsti 27.Pasaules Ziemas Universiādē

Šī gada no 23.janvāra līdz 14.februārim jau 27 reizi tradicionāli norisinājās Pasaules Ziemas Universiāde. Šoreiz Universiāde tika aizvadīta divās daļās, divās dažādās valstīs. Pirmā daļa no 23. janvāra līdz 1.februārim notika Strebske Pleso un Osrblie (Slovākijā), bet otrā daļa turpinājās no 3.februāra līdz 14.februārim Granadā (Spānijā).

Pasaules Ziemas Universiādē startēja vairāk nekā 3000 studenti - sportisti 12 sporta veidos no vairāk nekā 50 valstīm. Latvijas valsts delegāciju pārstāvēja 7 studenti 4 sporta veidos. Uz Slovākiju devās biatlonists V.Mihailovs (Valsts Robežsardzes koledža), distanču slēpotāja O.Kovaļova (Valsts Robežsardzes koledža) un N.Kovaļova (Daugavpils Universitāte).

Biatlonists Vjačeslavs Mihailovs 20 km distencē ieguva 56.vietu no 59 dalībniekiem, 10 km distancē 53.vietu no 58 dalībniekiem un 12,5 km distancē 49.vietu no 58 dalībniekiem.

Distanču slēpotāja Olga Kovaļova sprintā ieguva 56.vietu no 59 dalībniekiem un 5 km distancē ieguva 62.vietu no 64 dalībniekiem.

Par Latvijas Republikas studentu izlasi Slovākijā atbildīgā persona bija Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras vecākais speciālists Vladimirs Kloss.

2015.gada 11.februārī

Valsts robežsardzes koledža atskaitās par paveikto 2014.gadā

Š.g. 10.februārī Valsts robežsardzes koledžā (VRK) notika dienesta sanāksme, kurā tika apkopoti VRK 2014.gada darbības rezultāti, veikta to analīze un noteikti uzdevumi 2015.gadam.

Sanāksmi atklāja VRK direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš. Uzrunājot sapulces dalībniekus, A.Liepiņa kungs pateicās koledžas kolektīvam par labu darbu un deva vārdu VRK struktūrvienību vadītājiem.

Apkopojot VRK darbības rezultātus, VRK direktora vietnieks (mācību darbā) pulkvedis Andris Āboliņš, VRK direktora vietnieks (dienesta organizācijas jautājumos) pulkvedis Aivars Uzulnīks, VRK Kinoloģijas dienesta (KD) priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns, Finanšu un plānu nodaļas vadītāja Velta Grecka secināja, ka iepriekšējā gadā izvirzītie uzdevumi tika realizēti pilnībā. VRK darbības izvērtējuma noslēgumā tika izvirzīti prioritārie uzdevumi 2015.gadam.

Par priekšzīmīgu dienestu (darbu), izrādīto centību un iniciatīvu, kā arī teicamiem dienesta (darba) pienākumu izpildes rezultātiem 2014.gadā VRK personālām tika piešķirti Valsts robežsardzes apbalvojumi, un tradicionāli VRK dienesta sanāksmē tika apbalvoti labākie robežsargi un darbinieki:

• VRK Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas inspektorei seržantei Dacei Lomanovskai piešķirts VRK 2014.gada labākā instruktora goda nosaukums;

• VRK KD Kinoloģijas centra inspektoram virsniekvietniekam Uldim Livdānam piešķirts VRK 2014.gada labākā kinologa goda nosaukums;

• VRK Vispārizglītojošo priekšmetu katedras lektoram majoram Mārtiņam Spridzānam piešķirts VRK 2014.gada labākā mācību personāla virsnieka goda nosaukums;

• VRK Izglītības koordinācijas nodaļas galvenajai inspektorei majorei Antoņinai Gajevskai piešķirts VRK 2014.gada labākā vispārējā personāla virsnieka goda nosaukums;

• VRK ND Ēku ekspluatācijas nodaļas apkopējai Zitai Moisejevai piešķirts Gada labākā darbinieka (fiziskā darba veicējs) goda nosaukums;

• VRK Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecākajam speciālistam Artim Vītolam piešķirts Gada labākā darbinieka (intelektuālā darba veicējs) goda nosaukums.

2015.gada 11.februārī

Ēnu diena Valsts robežsardzes koledžā

Š.g. 11.februārī visā Latvijā notika Ēnu diena, kas ir karjeras izglītības pasākums, kurā skolēniem ir iespēja apmeklēt dažādas darba vietas un kļūt par darbinieku „ēnām”.

Šogad Valsts robežsardzes koledža piedāvāja vairākas ēnojamās vakances. Ēnu dienā Valsts robežsardzes koledžā (VRK) ieradās piecas „ēnas”, skolēni no 7. līdz 11.klasei, kuri ēnoja VRK Militārās un fiziskās priekšmetu sagatavošanas katedras docentu pulkvežleitnantu V.Bulu, VRK Robežsargu skolas priekšnieku majoru V.Spruktu, VRK Trešās mācību rotas komandieri kapteini V.Supi, VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra inspektoru virsniekvietnieku S.Gailumu un VRK Nodrošinājuma dienesta Autotransporta nodaļas vecāko inspektoru kapteini G.Plotku.

Dienas laikā skolēni tika iepazīstināti ar Valsts robežsardzes koledžu un apmeklēja dažādas nodarbības: „Ierindas mācība”, „Angļu valoda”, „Informātikas tehnoloģijas”, „Tūvcīņa”, devās uz Lauku mācību centru, lai paskatīties kā notiek „Robežuzraudzība” nodarbība. „Ēnas” tika iepazīstinātas ar VRK Kinoloģijas centra darbību, piedalījās kucēnu sākotnējo un narkotisko vielu meklēšanas apmācību kursu praktiskajās nodarbībās, novēroja Valsts robežsardzes koledžas administrācijas darbu, skolas priekšnieka un rotu inspektoru darbu, piedalījās Valsts robežsardzes koledžas dienas sadales pasākumos, t.sk. rīta apskatē un izvadē. „Ēnas” apmeklēja Valsts robežsardzes koledžas muzeju, kur uzzināja par Valsts robežsardzi, tās vēsturi, kā arī dažas „ēnas” devās uz VRK Sporta mācību centru uz sacensībām starp mācību iestādēm „Sadraudzības kauss 2015”.

Elvita Kotāne, Nautrēnu vidusskolas 10.klases audzēkne, kura ēnoja Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras docentu pulkvežleitnantu V.Bulu, dalās ar savām domām par pavadīto dienu: „Ēnu dienā es uzzināju, kā var iestāties Valsts robežsardzes koledžā un kādi normatīvi jāizpilda, un kā izdarīt īsto izvēli - būt vai nebūt robežsargam! No šīs dienas guvu atziņu, ka visa pamatā ir zināšanas un izglītība - tās pilnveido cilvēku, dod iespēju izaugsmei un attīstībai.”


Paldies visiem ēnotājiem un ēnojamajiem, kas piedalījās šajā pasākumā! Ceram, ka Ēnu diena izdevās, bija produktīva un tika panākts plānotais!

2015.gada 11.februārī

Sadraudzības kauss 2015 Valsts robežsardzes koledžā

Šī gada 11.februārī Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā notika sacensības „Sadraudzības kauss 2015” ar mērķi stiprināt mācību iestāžu sadarbību, popularizēt veselīgu dzīves veidu, audzināt vienotības sajūtu, veicināt spēku, ātrumu un humora izjūtu dalībnieku vidū.

Sporta mācību centra sporta zālē Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš deva starta signālu sacīkšu dalībniekiem – Valsts robežsardzes koledžas, Rēzeknes Augstskolas, Valsts policijas koledžas un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas komandām. Pasākuma programmā bija iekļauti 7 sporta veidi: minifutbols, volejbols, florbols, iedzīšanas stafete, šautriņu mešana, basketbola soda metieni un trīspunktu metieni.

Aizraujošās sacīkstes noslēdzās ar uzvarētāju apbalvošanu, kur godalgoto vietu ieguvējiem kopvērtējumā tika pasniegti kausi un atsevišķo sporta veidu uzvarētāji tika apbalvoti ar medaļām.

Sacensībās „Sadraudzības kauss 2015” kopvērtējumā uzvarēja Valsts robežsardzes koledžas komanda, 2.vietu ieguva Valsts policijas koledža, 3.vietu – Rēzeknes Augstskola.

2015.gada 10.februārī

Norisinājās sacensības starp Valsts robežsardzes koledžas Trešo mācību rotu un Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas mācību rotām

Lai uzlabotu Valsts robežsardzes koledžas un Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas kadetu fizisko sagatavotību, popularizētu sportu kadetu vidū, laika posmā no š.g. 26.janvāra līdz š.g. 5.februārim Valsts robežsardzes koledžā VRK studējošajam un izglītojamajam personālam tika rīkotas sporta sacensības. VRK Trešās mācību rotas un VRK Robežsargu skolas kadeti mērojās spēkiem volejbolā, futbolā, peldēšanā un šaušanā.

Kopvērtējumā 1.vietu izcīnīja VRK Trešā mācību rotas komanda (komandieris – kapteinis V.Supe), 2.vietu izcīnīja VRK RS Otrā mācību rotas komanda un 3.vietu – VRK RS Pirmā mācību rotas komanda (komandieris – kapteinis S.Nazarovs).

2015.gada 10.februārī

Rēzeknes Augstskolā notiks otrais II līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas "Robežapsardze" izlaidums

Šī gada 13.februārī plkst.14:00 Rēzeknes Augstskolas Ekonomikas un vadības fakultātes aktu zālē, Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 115 notiks otrais II līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas "Robežapsardze" izlaidums, kur studējošie saņems kvalifikāciju „Valsts Robežsardzes vecākais virsnieks” un profesionālo bakalaura grādu Robežapsardzē.

Svinīgā pasākuma laikā no plkst.14:00 līdz 16:15 klātesošos uzrunās Valsts robežsardzes priekšnieks un Rēzeknes Augstskolas rektors. Izlaiduma ceremonijā piedalīsies Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes, teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji un Rēzeknes Augstskolas personāls. Fotografēšanās plānota plkst.16:15.


Aicinām uz II līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas "Robežapsardze" izlaidumu š.g. 13.februārī plkst.14:00 Rēzeknes Augstskolas Ekonomikas un vadības fakultātes aktu zālē, Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 115.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu un norisi Valsts robežsardzes koledžas direktora vietnieks (dienesta organizācijas jautājumos) pulkvedis Aivars Uzulnīks (tālr. 64603682, e-pasts: aivars.uzulniks@rs.gov.lv).

2015.gada 7.februārī

1.vieta Latvijas Jaunatnes Ziemas Olimpiādē 2015

Šī gada 6. un 7.februārī Ērgļos notika 2015.gada Latvijas Jaunatnes Ziemas Olimpiāde ar mērķi noteikt labākos jaunos sportistus un labākās izglītības iestādes Olimpiskajos ziemas sporta veidos, kā arī sekmēt jaunatnes sporta attīstību Latvijā. Jau 20 reizi vairāk nekā tūkstotis skolu vecuma jauniešu startēja sešos sporta veidos: biatlonā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, snovbordā, hokejā un slidošanā.

2015.gada Latvijas Jaunatnes Ziemas Olimpiāde distanču slēpošanas sacensībās startēja vairāk nekā 300 dalībnieki. Valsts robežsardzes koledžu pārstāvēja Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas kadete ierindniece Olga Kovaļova, kura 1 km distancē klasiskā solī sprintā ieguva godalgoto 1.vietu.

2015.gada 6.februārī

Robežsargiem 2.vieta Iekšlietu ministrijas 2015.gada sacensībās galda tenisā

Ar sacensībām galda tenisā šī gada 6.februārī Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes sporta bāzē, Rīgā tika atklāta Iekšlietu ministrijas (IeM) 2015.gada spartakiāde. IeM 2015.gada spartakiāde notiks septiņos sporta veidos: galda tenisā, volejbolā, basketbolā, peldēšanā, vieglatlētikas krosā, šaušanā un futbolā telpās.

IeM 2015.gada sacensībās galda tenisā piedalījās 8 komandas: Valsts robežsardze, Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Rīgas pašvaldības policija, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde, Drošības policija, sporta biedrība „Dinamo” un apvienotā Informācijas centra un Nodarbinātības valsts aģentūras komanda.

Apkopojot sacensību rezultātus, 1.vietu ieguva sporta biedrības „Dinamo” komanda, 2.vietu – Valsts robežsardzes (VRS), komanda, bet 3.vietu – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda.

Galda tenisisti sacensībās startēja arī individuāli 3 kategorijās: vīrieši, vīrieši – veterāni (dzimuši 1974.gadā un vēlāk) un sievietes. Valsts robežsardzes izlases sastāvā šogad bija iekļauti 8 tenisisti:

• Jevģenijs Gmiraks (Valsts robežsardzes koledža) – 4.vieta vīriešu grupā;

• Vjačeslavs Gedroics (VRS Daugavpils pārvalde) – 5.vieta vīriešu grupā;

• Sergejs Nazarovs (Valsts robežsardzes koledža) – 8.vieta vīriešu grupā;

• Oļegs Sirihs (VRS Daugavpils pārvalde) – 15.vieta vīriešu grupā;

• Tatjana Silineviča (VRS Viļakas pārvalde) – 7.vieta sieviešu grupā;

• Olga Kopilova (Valsts robežsardzes koledža) – 8.vieta sieviešu grupā;

• Andrejs Grepers (VRS Rīgas pārvalde) – 8.vieta vīriešu veterānu grupā;

• Marats Bolgovs (VRS Ventspils pārvalde) – 13.vieta vīriešu veterānu grupā.

2015.gada 30.janvārī

Valsts robežsardzes koledžas komanda pirmajā vietā

Šī gada 30.janvārī sākās Valsts robežsardzes (VRS) 2015.gada spartakiāde, kuras ietvaros Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā norisinājās VRS spartakiādes sacensības galda tenisā.

VRS 2015.gada spartakiādi un pirmās 2015.gada robežsargu sacīkstes, kurās piedalījās VRS Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Rīgas, Ventspils teritoriālo pārvalžu, Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas komandas, atklāja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš.

Komandu vērtējumā godalgoto 1.vietu VRS spartakiādes sacensībās galda tenisā izcīnīja VRK komanda, 2.vietā ierindojās VRS Viļakas pārvaldes sportisti, 3.vietā - VRS Daugavpils pārvaldes komanda.

VRK izlases komandas sastāvā startēja VRK Robežsargu skolas (RS) Pirmās mācību rotas komandieris kapteinis Sergejs Nazarovs, VRK RS Pirmās mācību rotas kadete ierindniece Olga Kopilova, VRK RS Pirmās mācību rotas kadete ierindniece Elīza Šķēle, VRK RS Otrās mācību rotas kadets ierindnieks Rihards Kokins, VRK RS Otrās mācību rotas kadets ierindnieks Jevģenijs GMIRAKS, VRK Lauku mācību centra speciālists Aivars Mileika un VRK Nodrošinājuma dienesta Ēku ekspluatācijas nodaļas speciālists Andris Vogulis.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā čempiona titulu ieguva Jevģenijs Gmiraks (VRK), 2.vietu - Vjačeslavs Gedroics (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietu - Sergejs Nazarovs (VRK).

Individuāli vīriešu - veterānu grupā (dzimuši 1974.gadā un vēlāk) 1.vietu izcīnīja Marats Bolgovs (VRS Ventspils pārvalde), 2.vietu - Andrejs Grepers (VRS Rīgas pārvalde), 3.vietu - Sergejs Pertaja (VRS Ludzas pārvalde).

Savukārt sieviešu grupā uzvarēja Tatjana Silineviča (VRS Viļakas pārvalde), 2.vietu ieguva Olgai Kopilova (VRK), 3.vietu - Jeļizaveta Puzāne (VRS Ludzas pārvalde).

VRS galda tenisa izlase turpmāk gatavosies startiem Iekšlietu ministrijas 2015.gada spartakiādes sacensībās galda tenisā, kas norisināsies šī gada 6.februārī, Rīgā.

2015.gada 26.janvārī

Sākas robežsargu 2015.gada spartakiāde

Š.g. 30.janvārī sāksies Valsts robežsardzes (VRS) spartakiāde, kuras ietvaros gada laikā vairākos sporta veidos sacentīsies VRS teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas (VRK) pārstāvji. VRS spartakiādes mērķis ir popularizēt sportu robežsardzē, pilnveidot robežsargu vispārējo un speciālo profesionālo fizisko sagatavotību, noskaidrot spēcīgākās komandas un labākos sportistus, lai veidotu VRS izlases komandas un atlasītu dalībniekus startiem Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu darbinieku spartakiādē.

VRS 2015.gada spartakiādi atklās sacensības galda tenisā, kuras notiks VRK Sporta mācību centrā, Zavoloko 8, Rēzeknē. Sacensību sākums plkst.10:00.

Galda tenisisti sacensībās startēs individuāli 3 kategorijās: vīrieši, vīrieši – veterāni (dzimuši 1974.gadā un vēlāk) un sievietes, un komandas vērtējumā tiks ieskaitīti labāki dalībnieku rezultāti.

VRS 2014.gada spartakiādes sacensībās galda tenisā godalgotās vietas komandu vērtējumā izcīnīja:

1.vietu – Valsts robežsardzes Daugavpils pārvalde;

2.vietu –Valsts robežsardzes koledža;

3.vietu – Valsts robežsardzes Ludzas pārvalde.

Sacensību galvenais tiesnesis un sacensību kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Atis Litaunieks, tālr. 64603693.


Novēlēsim sportistiem Veiksmi, Uzvaru un Spēku!

2015.gada 24.janvārī

VRS/Optimists-R sieviešu futbola komandu dalība 2015.gada Latvijas meiteņu futbola čempionātā

Saskaņā ar Latvijas meiteņu telpu futbola čempionāta reglamentu 2015.gada Latvijas meiteņu telpu futbola čempionāts norisināsies laika posmā no janvāra līdz martam, kura laikā tiks noskaidrotas 2015. gada Latvijas telpu futbola čempiones.

Šī gada 24.janvārī Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā notika 2015.gada Latvijas čempionāta sacensības telpu futbolā sievietēm C grupā. Grupā startēja četras komandas: divas VRS/Optimists-R komandas, kuras pārstāv Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas sportistes, Rīgas futbola skolas komanda un Riga United Ladies komanda, kuru pārstāv Rīgā dzīvojošas ārzemnieces.

C apakšgrupā, salīdzinot ar pārējām grupām, tikai divas komandas kvalificējas nākamajai kārtai, tāpēc katra spēle bija izšķiroša. Par pirmo vietu apakšgrupā cīnījās mājinieces VRS/Optimists-R-1 komanda un pagājušajā sezona čempiones Rīgas Futbola Skola 1 komanda. Lai arī VRS/Optimists-R-1 pirmajā puslaikā bija vadībā ar rezultātu 1:0, tomēr rīdzinieces parādīja raksturu un uzvarēja ar rezultātu 3:1. Rīgas Futbola Skola 1 komanda čempionātā ieņēma godalgoto 1.vietu, atstājot VRS/Optimists-R-1 komandu otrajā vietā. Divas uzvaras un seši izcīnītie punkti nodrošināja VRS/Optimists-R-1 komandai iespēju spēlēt finālturnīrā. Trešajā vietā ierindojās FC Riga United 1 komanda, bet ceturtās palika VRS/Optimists-R-2 komanda.

Finālturnīrs notiks š.g. 15.februārī Lapmežciema sporta kompleksā, Lapmežciemā, Engures novadā.

2015.gada 21.janvārī

Valsts robežsardzes koledžas personāls piedalījās pasākumos par godu Rēzeknes atbrīvošanas 95.gadadienai

Šī gada janvārī Latvijā tiek atzīmēta Latgales atbrīvošanas no lieliniekiem operācijas 95.gadadiena. Latgales atbrīvošanas kaujas bija noslēdzošais posms Latvijas atbrīvošanas cīņās, bet Rēzeknes atbrīvošana bija nozīmīgs etaps Latgales atbrīvošanas kaujās. Šī gada 21.janvārī Valsts robežsardzes koledžas personāls piedalījās Rēzeknes atbrīvošanas no lieliniekiem 95.gadadienas pasākumos.

Ar vairākiem pasākumiem tika pieminētas Rēzeknes atbrīvošanas kaujas: dievkalpojums Jēzus Sirds katedrālē, atceres brīdis Miera ielas kapos, kur notika ziedu nolikšana pie obeliska Latgales atbrīvošanas kaujās kritušajiem karavīriem. Tajos līdz ar Aizsardzības ministru, Nacionālo bruņoto spēku komandiera vietnieku, Apvienotā štāba priekšnieku, Aizsardzības spēku veidu komandieriem, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju un pārstāvjiem, Daugavpils pilsētas domes pārstāvjiem piedalījās arī Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji.

Pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa „Vienoti Latvijai!” notika svinīgs pasākums, Valsts robežsardzes koledžas un Robežsargu skolas kadeti, 2.Zemessardzes novada vienības un jaunsargi svētku gājienā devās uz Festivāla parku. Pasākumā Festivāla parkā Rēzeknes pilsētas iedzīvotājiem tika piedāvāta tehnikas un bruņojuma apskate, kurā piedalījās arī Valsts robežsardzes koledžas tehniskie līdzekļi.

Latgales vēstniecībā GORS notika Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncerts par godu Rēzeknes atbrīvošanas 95.gadadienai, kurā uzstājās Valsts robežsardzes koris, kuru pārstāv Valsts robežsardzes koledžas, Valsts robežsardzes Ludzas un Aviācijas pārvalžu personāls, atskaņojot dziesmas Nacionālo bruņoto spēku orķestra pavadībā.

2015.gada 19.janvārī

Valsts robežsardzei 2.vieta Iekšlietu ministrijas 2014.gada spartakiādes sacensībās

Š.g. 16.janvārī notika Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra rīkotā sanāksme, kurā tika vērtēti Iekšlietu ministrijas 2014.gada spartakiādes sacensību rezultāti (rezultātu tabula), sveikti godalgoto vietu ieguvēji un apspriests Iekšlietu ministrijas 2015.gada spartakiādes sacensību kalendārais plāns un nolikums.

Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensībās 2014.gadā startēja 8 komandas: Valsts robežsardze, Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Rīgas pašvaldības policija, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde, Drošības policija, sporta biedrība „Dinamo” un apvienotā Informācijas centra un Nodarbinātības valsts aģentūras komanda. Gada laikā komandas sacentās septiņos sporta veidos: galda tenisā, volejbolā, basketbolā, peldēšanā, vieglatlētikas krosā, šaušanā un futbolā telpās.

Valsts robežsardzes izlases komandas Iekšlietu ministrijas 2014.gada spartakiādes sacensībās ieguva godalgotās 1.vietas volejbolā un šaušanā, 2.vietas galda tenisā, peldēšanā un vieglatlētikas krosā, 3.vietu futbolā telpās. Kopumā sacensībās Valsts robežsardze ieguva 8 punktus un 2.vietu kopvērtējumā. Godalgotajā 1.vietā ierindojas sporta biedrība „Dinamo” , kopumā sacensībās iegūstot 8 punktus, gada laikā izcīnot vairākas 1.vietas: peldēšanā, galda tenisā un futbolā telpās. Valsts policija Iekšlietu ministrijas 2014.gada spartakiādes sacensībās ieņēma 3.vietu.


Sveicam Valsts robežsardzi ar iegūto 2.vietu sacensībās un novēlēsim mūsu komandai panākumus Iekšlietu ministrijas 2015.gada spartakiādes sacensībās!

2015.gada 5.janvārī

Sākusies ziemas uzņemšana mācībām Valsts robežsardzes koledžā

Valsts robežsardze aicina jauniešus laikā no š.g. 5.-16.janvārim pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā "Robežapsardze". Mācību laikā tiek iegūta Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācija.

Mācības notiek par budžeta līdzekļiem. Pēc mācību programmas sekmīgas apguves tiek izsniegta profesionālās kvalifikācijas apliecība (3.profesionālais kvalifikācijas līmenis) un piešķirta kvalifikācija - Valsts robežsardzes inspektors, kā arī tiek nodrošināta dienesta vieta Valsts robežsardzē.

Latvijas pilsoņi ar vidējo vai augstāko izglītību vecumā no 18 līdz 30 gadiem var iesniegt dokumentus mācībām šādās Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs: Rīgas pārvaldē - Rūdolfa ielā 5, Rīgā, tālr. 67075791; Viļakas pārvaldē - Garnizona ielā – 19, Viļakā, tālr. 64501918; Ludzas pārvaldē - Liepājas ielā 2b, Ludzā, tālr. 65703910; Daugavpils pārvaldē - A.Pumpura ielā 105 b, Daugavpilī, tālr. 65403749; Ventspils pārvaldē - Ostas ielā 33, Ventspilī, tālr. 63604809, Aviācijas pārvaldē - Isnaudas pagasta „Jaunsmilgās”, Ludzas novadā, tālr. 65703986.

Plašāka informācija par uzņemšanas prasībām ir pieejama Valsts robežsardzes koledžas mājas lapā www.vrk.rs.gov.lv, sadaļā "Reflektantiem" - Uzņemšanas noteikumi mācībām Valsts robežsardzes koledžā.

2015.gada 4.janvārī

Rēzeknē tikās Latvijas un Igaunijas volejbolistu komandas

Š.g. 3. un 4.janvārī Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā norisinājās SCHENKER Līgas sacensības (Baltijas valstu atklātais čempionāts volejbolā). Iekšlietu ministrijas volejbola izlases komanda „RTU/Robežsardze” sacentās ar divām komandām no Igaunijas Republikas: Tartu „BIGBANK” un Viru „DANPOWER”. Sporta tikšanās beidzās ar “RTU/Robežsardze” uzvaru – 3:1 un 3:0 Latvijas komandas labā. “RTU/Robežsardze” komandas galvenais treneris ir Raimonds Vilde. Mūsu valsts volejbolistus visa mača laikā lielajā sporta zālē atbalstīja vietējie spēles līdzjutēji un visdzīvāk – robežsargi.


Novēlēsim mūsu volejbolistiem panākumus turnīra turpinājumā!


Jūsu jautājums


Sporta centrstelefons: 64603670 (informācija, laiku rezervēšana)


 


 
Informācijai

Lapa apmeklēta 348996 reizes
Pēdējās izmaiņas veiktas: 13.01.2022.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz
Valsts robežsardzes koledžu obligāta.
Kontakti

Zavoloko iela 8, Rēzekne, LV 4601

Tālr. 64603690 Fakss: 64603681

E-adrese

vrk@rs.gov.lv
Sekojiet mums

 
© 2021 Valsts robežsardzes koledža, Visas tiesības aizsargātas.