Valsts robežsardzes koledža Valsts robežsardzes koledža Valsts robežsardzes koledža

EN LV Lapas karte

SVARĪGA INFORMĀCIJA - Par robežsargu atlases rezultātiem nepilna laika studijām Valsts robežsardzes koledžā 2022.gadā
Par mums
Aktualitātes
2022.gads
2021.gads
2020.gads
2019.gads
2018.gads
2017.gads
2016.gads
2015.gads
2014.gads
Sludinājumi
Normatīvie akti
Programmas
Kursi
Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi
Bibliotēka
Kinoloģijas dienests
Sadarbības partneri
Foto un video
Publikācijas
Saites
Publiskie iepirkumi
Publiskie pakalpojumi
Sabiedrības līdzdalība
Nozares politika
Starptautiskās organizācijas
Eiropas savienība
ERASMUS
Studējošajiem
VRK Padome
Robežsardzes muzejs
Ārpus formālā izglītība
Sports
Personas datu aizsardzība
Budžets


2016.gada 21.decembrī

Aicinām jauniešus pieteikties mācībām
Valsts robežsardzes koledžā

Valsts robežsardze aicina jauniešus, kuri ir Latvijas pilsoņi ar vidējo izglītību vecumā no 18 līdz 30 gadiem, no 2017.gada 2.janvāra līdz 13.janvārim pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā "Robežapsardze".

Pēc mācību programmas sekmīgas apguves tiek izsniegta profesionālās kvalifikācijas apliecība (3.profesionālais kvalifikācijas līmenis) un piešķirta kvalifikācija - Valsts robežsardzes inspektors. Mācības notiek par budžeta līdzekļiem, kā arī tiek nodrošināta dienesta vieta Valsts robežsardzē.

Dokumentus var iesniegt Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs:

• Viļakas pārvaldē - Garnizona ielā – 19, Viļakā, tālr. 64501918;

• Ludzas pārvaldē - Liepājas ielā 2b, Ludzā, tālr. 65703915;

• Daugavpils pārvaldē - A.Pumpura ielā 105b, Daugavpilī, tālr. 65403749;

• Ventspils pārvaldē – Ostas ielā 33, Ventspilī, tālr. 63604809;

• Rīgas pārvaldē - Rūdolfa ielā 5, Rīgā, tālr. 67075791;

• Aviācijas pārvaldē - Isnaudas pagasta „Jaunsmilgās”, Ludzas novadā, tālr. 65703986.

Plašāka informācija par uzņemšanas prasībām ir pieejama Valsts robežsardzes koledžas mājas lapā www.vrk.rs.gov.lv, sadaļā "Reflektantiem" – Uzņemšanas noteikumi mācībām Valsts robežsardzes koledžā.

2016.gada 16.decembrīRealizēts praktiskais kurss NORDPLUS projekta ietvaros

Turpinoties sadarbībai starp robežsargu izglītības iestādēm, no šā gada 12.decembra līdz 16.decembrim Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants Roberts Vikainis un VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors majors Jurijs Skorodihins NORDPLUS projekta ietvaros piedalījās praktiskajā kursā „Droša braukšana ar sniega motocikliem”, kas notika Somijas Robežas un Krasta apsardzes akadēmijas mācību poligona Jukajarvi teritorijā.

Piecu dienu kurss sastāvēja no divām daļām: teorētiskā (braukšanas fizika, drošība, transportlīdzekļu aprīkojums, vinčas darbība u.c.) un praktiskā (braukšana pa sniegotu virsmu (apm. 30 cm sniega): purvainas vietas, ezeri, kanāli, mežs, izcirtumi, kalniņi, slīpas nogāzes, bedres, ātruma uzņemšana un avārijas bremzēšana, vinčas izmantošana u.c.).

Kursa laikā tika izmantoti trīs sniega motocikli Ski-doo Rakenne 550 PS un viens kvadricikls POLARIS Sportsman 850 PS 6x6. Somijas trenera uzraudzībā tika izpildīti dažādi praktiskie uzdevumi, šādi noskaidrojot šo transportlīdzekļu un to vadītāju spējas pārvarēt noteiktos šķēršļus.

Foto

2016.gada 9.decembrī

Valsts robežsardzes komandai pirmā vieta sacensībās tuvcīņā


Š.g. 9.decembrī Rīgā, Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra sporta bāzē, Klijānu ielā 4 Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) komanda piedalījās Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensībās tuvcīņā, kurās tika noskaidroti Iekšlietu ministrijas padotībā esošo valsts pārvaldes iestāžu spēcīgākie cīkstoņi, kā arī labākā cīkstoņu komanda.

Sacensību sākumā tika demonstrēti tuvcīņas paņēmieni, tad sacensību otrajā kārtā norisinājās cīņa pēc Karatē–Do noteikumiem. Otrajā sacensību kārtā piedalījās dalībnieki, kuri sacensību pirmajā kārtā ieguva vismaz 70 punktus.

Komandu vērtējumā godalgoto pirmo vietu izcīnīja VRS komanda, savukārt spēcīgākie bija:

- svara kategorijā līdz 70 kg: 1.vieta – Elvijs Stībelis (Valsts robežsardzes koledža (turpmāk – VRK), 3.vieta – Sergejs Fuņikovs (VRK);

- svara kategorijā līdz 75 kg: 1.vieta – Ēvalds Teikmanis (VRS Aviācijas pārvalde);

- svara kategorijā līdz 80 kg: 1.vieta – Iļja Kņazevs (VRK), 2.vieta - Jevģenijs Šerstovs (VRS Daugavpils pārvalde);

- svara kategorijā līdz 85 kg: 1.vieta – Sergejs Ivanovs (VRS Daugavpils pārvalde);

- svara kategorijā līdz 90 kg: 2.vieta – Jurijs Motins (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vieta – Edgars Samoilovs (VRK);

- svara kategorijā virs 90 kg: 1.vieta – Iļja Kudrjavcevs (VRS Aviācijas pārvalde).

VRS komandu sacensībām sagatavoja VRS Aviācijas pārvaldes Apsardzes un speciālo uzdevumu dienesta „Sigma” vecākais speciālists Oļegs Anisimovs, savukārt VRS komandu sacensībās pārstāvēja VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents majors Atis Litaunieks.

Foto

2016.gada 7.decembrī


Turpinās Erasmus+ programmas realizācija

Valsts robežsardzes koledža turpina realizēt Eiropas Savienības Erasmus+ programmas profesionālās izglītības sektora projektu „Pieredzes apmaiņa dienesta kinoloģijas jomā Lietuvā un Somijā”. Minētā projekta ietvaros ir plānotas Latvijas Valsts robežsardzes kinologu ar dienesta suņiem pieredzes apmaiņas vizītes Lietuvā (2016.gadā) un Somijā (2017.gadā).

No 2016.gada 2.oktobra līdz 15.oktobrim Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Silenes RSN inspektors (kinologs) virsniekvietnieks Aleksejs Seļskis devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes dienesta „Gintaro Žagunio” robežapsardzības nodaļu. Saskaņā ar plānoto projekta pasākumu gaitu, inspektors (kinologs) virsniekvietnieks Aleksejs Seļskis kopā ar dienesta suni, divu nedēļu garumā, darbojoties kopā ar Lietuvas kolēģiem, veica robežas uzraudzību uz Lietuvas – Baltkrievijas „zaļās robežas”.

Vizītes laikā notika tikšanās ar Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes „Gintaro Žagunio” robežapsardzības nodaļas priekšnieku Židrunas Vaikasas, kurš projekta dalībnieku iepazīstināja ar Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes dienesta organizāciju, darbības pamatprincipiem, riska analīzi un labās prakses piemēriem dienesta suņu izmantošanā robežuzraudzībā. Pēc tam robežapsardzības nodaļas priekšnieks iepazīstināja kinologu ar darba grafiku un vietējo kontrabandistu darbības principiem un to apkarošanas paņēmieniem.

Pieredzes apmaiņas vizītes laikā VRS Daugavpils pārvaldes Silenes RSN inspektors (kinologs) virsniekvietnieks Aleksejs Seļskis kopā ar dienesta suni „Breds” piedalījās kontrabandas preču pārvietotāju aizturēšanā, atrada paslēptās kontrabandas cigaretes, divas reizes atrada iespējamās robežas pārkāpuma vietas, kur notikusi kontrabandas pārvietošana kādu laiku atpakaļ.

No 30.oktobra līdz 12.novembrim Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra vecākais inspektors leitnants Jevgēnijs Garkuls devās uz Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes “Švenčonis” robežapsardzības nodaļu, kur vizītes sākumā notika tikšanās ar minētās robežapsardzības nodaļas priekšnieku Algirdas Andrulionis, kurš iepazīstināja ar robežapsardzības nodaļas darbību, iekšējo kārtību, darba grafiku, vietējo nelegālo imigrantu pārvadāšanas darbības principiem un to apkarošanas paņēmieniem.

Vizītes laikā notika tikšanās arī ar Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes Kinologijas dienesta priekšnieku Židrunas Karčiauskas un Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes Kinoloģijas centra priekšnieku Kestutis Kriaučunas.

Arī vecākais inspektors leitnants Jevgēnijs Garkuls kopā ar dienesta suni divu nedēļu garumā piedalījās praktiskajā Lietuvas – Baltkrievijas valsts robežas uzraudzībā kopā ar Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes “Švenčonis” robežapsardzības nodaļas kinologiem. Darbs noritēja mierīgi un pārkāpumi robežas tuvumā netika konstatēti.

Abi projektā iesaistītie kinologi atzina, ka būtu lietderīgi turpināt uzsākto sadarbību ar Lietuvas Republikas kinologiem un dziļāk iepazīt to darba specifiku, un turpinot starptautisko sadarbību, būtu jāmeklē iespējas uzaicināt Lietuvas Republikas kinologus uz Latviju, lai kopīgi veiktu ārējās valsts robežas apsardzību, ņemot vērā Lietuvas kinologu pieredzi un darba specifiku, pārņemt labāko praksi.

Nākamās pieredzes apmaiņas vizītes notiks 2017.gada pavasarī Somijā.

2016.gada 2.decembrī

Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas piedalījās mācībās Somijā


No šā gada 27.novembra līdz 2.decembrim Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) amatpersonas: VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras asistente majore Inta Pokule, VRK Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadeti: virsseržante Zaļina Gasanhanova, seržants Māris Kārkliņš un seržants Vladimirs Šersts piedalījās Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmijas organizētajā starptautiskajā bakalaura studiju modulī „Sadarbība robežu pārvaldībā un civilo krīžu vadībā”, Somijā (Imatrā).

Apmācību galvenais mērķis bija iepazīstināt studējošos ar Eiropas Savienības robežu pārvaldības stratēģiju un tās praktiskajiem instrumentiem, kā arī attīstīt studējošo praktiskās iemaņas dalībai starptautiskajās operācijās.

Starptautiskajā pasākumā piedalījās docētāji un kadeti no Polijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Somijas. Delegāciju pārstāvji (kadeti) prezentēja savu valstu robežsardzes mācību iestāžu izveidošanas vēsturi, struktūru un organizāciju, uzdevumus un realizējamās studiju un mācību programmas. Mācību gaitā tika organizētas lekcijas un grupu darbs par dažādām aktuālām robežsardzes tēmām.

Starptautisko mācību gaitā dalībnieki apmeklēja Pelkolas robežapsardzības un Imatras robežšķērsošanas vietu, kur iepazinās ar dienesta organizāciju attiecīgajās struktūrvienībās, norīkojumu darbības taktiku, darba apstākļiem, struktūrvienību tehnisko un materiālo nodrošinājumu, robežsargu sociālo nodrošinājumu, kā arī apmeklēja Robežsardzes vēstures muzeju un piedalījās Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmijas kadetu rīkotajās sporta aktivitātēs.

Foto

2016.gada 2.decembrī

Valsts robežsardzes koledžā notika starptautisks seminārs


Pamatojoties uz Valsts robežsardzes koledžas un Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas robežsardzes izglītības iestāžu savstarpējās sadarbības plāniem 2016.gadam, š.g. 29.novembrī – 2.decembrī Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK), Rēzeknē notika starptautisks seminārs „Studentu mācību prakse formālajā izglītībā: norise, problēmas, inovatīvi risinājumi (turpmāk – seminārs).

Semināra mērķis – dalīties labākajā un inovatīvajā pieredzē par studentu mācību prakses organizēšanu.

Seminārā piedalījās pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas.

Latvijas un ārvalstu delegācijas prezentēja savas valsts studentu mācību prakses organizēšanu, tās reglamentējošos noteikumus/nolikumus, teritoriālo struktūrvienību un prakses īstenotāju pienākumus un tiesības, studentu tiesības, pienākumus un atbildību pildot prakses uzdevumus, prakses atskaites, mācību prakses norisi, uzraudzību, aizstāvēšanu un vērtēšanu, turpmākām darbībām, ja prakse netiek veikta pilnā apjomā, teritoriālo struktūrvienību atsauksmes par studentu prakses efektivitāti, pastāvošām problēmām un inovatīviem risinājumiem.

Semināra dalībnieki apmeklēja arī Latvijas Republikas Austrumu robežu – Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Silenes robežapsardzības nodaļu. Lai iepazīstinātu viesus ar Latvijas kultūras tradīcijām un vēsturisko mantojumu, tika organizēta ekskursija uz Aglonas Maizes muzeju.

Foto

2016.gada 25.novembrī

Robežsargu uzvara sacensībās futbolā


Š.g. 25.novembrī, Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā, Zavoloko 8, Rēzeknē norisinājās Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensības futbolā (telpās), kurās pārliecinošu uzvaru guva Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) komanda. 2.vietu ieguva Valsts policijas komanda, bet 3.vietu – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda.

Sacensībās piedalījās piecas komandas – Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes un Rīgas pašvaldības policijas komanda.

Komandas izspēlēja katra ar katru pēc apļa sistēmas. VRS komanda guva panākumus visās piecās spēlēs, pēdējo uzvaru gūstot ar 2:0 pret vienu no spēcīgākajiem pretiniekiem – Valsts policijas komandu.

VRS komandā spēlēja – Aigars Bondars, Uģis Kļaviņš, Dmitrijs Silovs (VRS Ludzas pārvalde), Edgars Locāns (VRS Rīgas pārvalde), Aleksandrs Macuks, Jurijs Halimons (VRS Daugavpils pārvalde), Ervīns Krainis, Ervīns Ziemelis, Valdis Ondzuls, Vitālijs Aguls, Sergejs Prokopkins, Egīls Jegorovs (Valsts robežsardzes koledža).

Foto

2016.gada 23.novembrī

Valsts robežsardzes koledža sniedz atbalstu Moldovas Robežpolicijai


Saskaņā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas 2016.gada 9.augusta lēmumu Nr.61/134-2744 „Par granta projektu konkursa „Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs” projektu iesniegumu izvērtēšanas rezultātiem" tika apstiprināts Valsts robežsardzes koledžas projekts ĀM/GPK-3/2016 „Moldovas Republikas Robežpolicijas kapacitātes stiprināšana kinoloģijas jomā”. Minētais projekts tika uzsākts šī gada septembrī un pašlaik tā realizācija jau tuvojas noslēguma termiņam - 30.novembrim.

Tā kā viens no projekta uzdevumiem ir stiprināt un papildināt dienesta suņu genofondu turpmākās dienesta suņu selekcijas veiksmīgai realizācijai Moldovas Republikas Robežpolicijā, projekta ietvaros Latvijā tika nopirki divi dienesta suņi (kucēni) – 4 mēnešus vecs Vācu aitu suņu šķirnes kucēns un 5 mēnešus vecs Beļģu aitu suņu šķirnes kucēns. Tika iegādāts arī abu suņu aprūpei un apmācībām nepieciešamais inventārs. Gan suņi, gan inventārs šī gada 23.novembrī tika nogādāti Moldovas Republikā un svinīgā pasākumā nodoti Moldovas Republikas Robežpolicijai. Latvijas Republikas delegācijas sastāvā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns (projekta vadītājs) un Latvijas vēstnieks Moldovas Republikā – Atis Lots. Savukārt Moldovas Republikas delegāciju pārstāvēja Moldovas Republikas Robežpolicijas priekšnieks Fredolin Lecaros.

Projekta ietvaros šī gada oktobrī trīs Moldovas Republikas Robežpolicijas kinologi piedalījās 3 nedēļu kvalifikācijas paaugstināšanas kursos Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centrā.

Projekta kopējais finansējums – 21985,00 euro, ko piešķīra Latvijas Republikas Ārlietu ministrija.

Foto

2016.gada 23.novembrī

Rēzeknē notiks sacensības futbolā (telpās)

Š.g. 25.novembrī, plkst.9:00 VRK Sporta mācību centrā, Zavoloko 8, Rēzeknē norisināsies Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensības futbolā (telpās), kurās piedalīsies Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes un Rīgas pašvaldības policijas komandas.

Pagājušajā gadā par uzvarētājiem Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensībās futbolā (telpās) kļuva Valsts robežsardzes komanda, 2.vietu izcīnīja sporta biedrības „Dinamo” komanda, 3.vietu - Valsts policijas komanda.

Novēlēsim sportistiem izturību un veiksmi sacensībās!

2016.gada 18.novembrī

Valsts robežsardzes koledžas dalība tautas skrējienā „Ieelpo Rēzekni!”


Popularizējot sportisku un veselīgu dzīvesveidu, kā arī, lai noskaidrotu labākos garo distanču skrējējus, Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) personāls un kadeti š.g. 18.novembrī piedalījās Latvijas dzimšanas dienai veltītajā tautas skrējienā „Ieelpo Rēzekni!”. VRK startēja 3 km distancē ar laika kontroli pa Atbrīvošanas aleju līdz Lubānas ielas krustojumam un atpakaļ.

Vecuma grupās „Jaunieši un jaunietes no 15 līdz 24 gadi” VRK Profesionālās izglītības dienesta Pirmās mācību rotas kadeti ieguva vairākas godalgotās vietas: Egīls Jegorovs – 1.vietu, Romāns Konstantinovičs – 4.vietu, Eduards Kormiļcevs – 6.vietu un Jana Skutele – 6.vietu.

Sieviešu grupā „25 gadi un vecākas” VRK Sporta mācību centra speciāliste V.Lāce ieguva 3.vietu un VRK Profesionālās izglītības dienesta Pirmās mācību rotas kadete Sintija Lesniece – 5.vietu.

Foto

2016.gada 16.novembrī

Valsts robežsardzes koledžas personāls viesojās Nītaures vidusskolā


Novembris Amatas novada Nītaures vidusskolā ir Patriotu mēnesis, kad skolēni tiek iepazīstināti ar militārām profesijām, to apguves iespējām.

Šī gada 14.novembrī Valsts robežsardzes koledža (VRK) organizēja informatīvo pasākumu Nītaures vidusskolā. Pasākuma galvenais mērķis bija informēt skolēnus par mācību iespējām Valsts robežsardzes koledžā, iepazīstināt ar robežsargu dienesta specifiku, kā arī aicināt jauniešus izvērtēt Valsts robežsardzi (VRS) kā potenciālo darbavietu.

Vecāko klašu skolēniem bija iespēja noskatīties īsfilmas par VRS un VRK, uzzināt informāciju par apgūstamajām izglītības programmām un uzņemšanas nosacījumiem. Prezentācijas ietvaros jauniešiem bija iespēja apskatīt Valsts robežsardzes tehniskos un speciālos līdzekļus, Latvijas Republikas personu apliecinošos dokumentus, identificēt personas seju, salikt tematisko foto mozaīku, pārbaudīt šaušanas iemaņas šaušanas stendā „SCATT” un noskatīties kinologu paraugdemonstrējumus.

Foto

2016.gada 11.novembrī

Valsts robežsardzes futbolistu panākumi Iekšlietu ministrijas sacensībās


Š.g. 11.novembrī Rīgā, Klijānu ielā 4, Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra zālē notika Iekšlietu ministrijas 2016.gada atklātā čempionāta sacensības futbolā telpās (sievietēm). Sacensībās piedalījās četras komandas – Valsts robežsardzes (VRS), Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes –1, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes –2 un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes.

Iekšlietu ministrijas 2016.gada atklātā čempionāta sacensībās futbolā telpās (sievietēm) 1.vietu ieguva Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes –1 komanda, 2.vietu – Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes –2 komanda, bet Valsts robežsardzes komanda izcīnīja 3.vietu.

Valsts robežsardzes izlases sastāvā šogad bija iekļautas 2 Valsts robežsardzes koledžas (VRK) futbolistes – Evija Borise un Sanita Beļķeviča, 4 VRS Ludzas pārvaldes – Ramona Ančupāne, Ilona Kustrova, Kristiāna Zvērbule, Elīna Oļipova, 2 VRS Daugavpils pārvaldes – Kristiana Kudrjavceva, Olga Kopilova un 1 VRS Rīgas pārvaldes sportiste – Jevgēnija Arzubova.

Par VRS sieviešu futbola izlases komandas pārstāvi Iekšlietu ministrijas 2016.gada atklātā čempionātā bija nozīmēts VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents majors Atis Litaunieks.

Foto

2016.gada 11.novembrī

Robežsargi piedalījās Lāčplēša dienai veltītos pasākumos


Pieminot latviešu cīnītājus un atceroties kritušos varoņus, š.g. 11.novembrī Rēzeknē Valsts robežsardzes koledžas kadeti piedalījās Rēzeknes Kultūras un tūrisma centra organizētajā Lāpu gājienā no pieminekļa „Vienoti Latvijai” līdz Miera ielas kapiem, kur pie obeliska Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem tika noturēts piemiņas brīdis.

Savukārt Ludzā š.g. 11.novembrī Valsts robežsardzes koris par godu Lāčplēša dienai piedalījās Gaismas Gājienā un svētku koncertā, kurš notika pilsētas galvenajā laukumā.

Foto

2016.gada 8.novembrī

Apkopoti zīmējumu konkursa „Atjaunotai robežsardzei – 25” rezultāti

Lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par robežsardzi, kā arī popularizētu robežsarga profesiju, no š.g. 21.septembra līdz 21.oktobrim Valsts robežsardzes koledža organizēja zīmējumu konkursu „Atjaunotai robežsardzei – 25”.

Bērni un jaunieši trīs vecuma grupās: līdz 7 gadiem, no 8 līdz 12 gadiem un no 13 līdz 18 gadiem Valsts robežsardzes koledžā (VRK) iesniedza zīmējumus par robežsardzi, robežsargiem un robežu, par pamanīto robežsargu dalību sabiedriskajās aktivitātēs un starptautiskajās misijās, par robežsargu mācībām, dienestu un ikdienu.

Š.g. 27.oktobrī žūrija izvērtēja iesniegtos zīmējumus un katrā vecuma grupā noteica trīs godalgoto vietu ieguvējus:

I vecuma grupā – līdz 7 gadiem 1.vieta Rinaldam Vaikulam, 2.vieta Elīnai Adijānei, 3.vieta Deividam Vēveram;

II vecuma grupā – no 8 līdz 12 gadiem 1.vieta Megijai Spridzānei, 2.vieta Dagnijai Razminovičai, 3.vieta Anastasijai Gorkinai;

III vecuma grupā – no 13 līdz 18 gadiem 1.vieta Viktorijai Martinovai, 2.vieta Agnesei Razminovičai, 3.vieta Marijai Bogdanovai.

Konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti ar Valsts robežsardzes apbalvojumiem 2016.gada decembrī Valsts atjaunotās robežsardzes 25.gadadienas svinīgo pasākumu laikā.

2016.gada 7.novembrī

Rēzeknē atzīmēta Robežsargu diena


Š.g. 7.novembrī robežsargi atzīmēja profesionālos svētkus – Robežsargu dienu, kura kopš 2015.gada iekļauta svinamo dienu kalendārā. Svētki sākās ar Valsts robežsardzes koledžas (VRK) kadetu svinīgo zvēresta došanu pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa „Vienoti Latvijai” Rēzeknē. Ar apsveikuma runu uzstājās Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars, Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Robežsargus ieradās apsveikt arī VRS Teritoriālo pārvalžu priekšnieki, 3.Zemessardzes brigādes komandieris pulkvežleitnants Ervīns Kopeika, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa priekšnieka pienākumu izpildītājs pulkvežleitnants Vitālijs Podgaiskis, Rēzeknes pareizticīgo draudzes virspriesteris Viktors Teplovs, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas direktore Valentīna Šidlovska.

Pēc zvēresta došanas robežsargi un viesi devās gājienā uz Rēzeknes pilsētas Festivāla parku, kur tika organizēta tematiskā izstāde. VRK prezentēja tehniskos līdzekļus, trauksmes grupas ekipējumu, speciālos līdzekļus un ieročus. Tika demonstrēta video filma par VRK, notika kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumi, apmeklētāji varēja piedalīties dažādās aktivitātēs – pārbaudīt šaušanas iemaņas šaušanas stendā „SCATT”, identificēt personas seju, salikt tematisko foto mozaīku.

Foto

2016.gada 4.novembrī

VRS Ludzas pārvaldes komandai pirmā vieta futbola (telpās) sacensībās


Šī gada 4.novembrī Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centra telpās tikās stiprākās Valsts robežsardzes (VRS) futbolistu komandas.

Sacensības notika divās apakšgrupās. Divas labākās apakšgrupu komandas sacentās pusfinālos, kur uzvaras izcīnīja VRS Ludzas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas futbolisti. Cīņā par trešo vietu VRS Daugavpils pārvaldes komanda pārspēja VRS Viļakas pārvaldes komandu. Finālā pēcspēles soda sitienos uzvarēja VRS Ludzas pārvaldes futbolisti.

Valsts robežsardzes 2016.gada spartakiādes sacensībās futbolā (telpās) 1.vietu ieguva VRS Ludzas pārvaldes komanda, 2.vietu izcīnīja Valsts robežsardzes koledžas izlase, bet 3.vietā ierindojās VRS Daugavpils pārvaldes futbolisti.

Novēlēsim mūsu futbolistiem veiksmīgu startu Iekšlietu ministrijas 2016.gada spartakiādes futbola (telpās) sacensībās š.g. 25.novembrī Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā.

Foto

2016.gada 3.novembrī

Baltkrievijas amatpersonu vizīte Valsts robežsardzes koledžā


Šī gada 1.- 3.novembrī notika Baltkrievijas Republikas Valsts robežu komitejas Robežsardzes institūta amatpersonu vizīte Valsts robežsardzes koledžā (VRK).

Baltkrievijas delegācija – Robežsardzes institūta Robežsardzes dienesta katedras docents pulkvežleitnants Pāvels Savinovs un Robežsardzes institūta Robežsardzes dienesta katedras vecākais pasniedzējs pulkvežleitnants Vadims Kiseļs vadīja nodarbības par pārkāpēju meklēšanas organizāciju un darba organizāciju notikuma vietā.

Vizītes laikā viesi tikās ar VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras docentu pulkvežleitnantu Dzintaru Pavārnieku un VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektoru majoru Juriju Skorodihinu, kuri pasniedzējus iepazīstināja ar VRK darbību, mācību procesa organizēšanu, tika apskatīta VRK materiāli tehniskā bāze: mācību administratīvais korpuss, muzejs, bibliotēka un Lauku mācību centrs „Janapole”, kā arī apspriesti sadarbības stiprināšanas virzieni.

Baltkrievijas delegācija apmeklēja VRS DAP Piedrujas robežapsardzības nodaļu, iepazinās ar tās darbību, uzdevumiem, struktūru un dienesta organizāciju. Lai iepazīstinātu viesus ar Latvijas kultūras tradīcijām un vēsturisko mantojumu, tika organizēta ekskursija uz Aglonas Maizes muzeju un apskatīta Aglonas Bazilika.

Foto

2016.gada 3.novembrī

Notika seminārs „Karjeras iespējas Valsts robežsardzē”


Šī gada 3.novembrī Valsts izglītības attīstības aģentūras Informācijas un karjeras atbalsta departaments (VIAA IKAD) sadarbībā ar Valsts robežsardzes koledžu (VRK) un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA) organizēja semināru „Karjeras iespējas Valsts robežsardzē”, kurā piedalījās VIAA IKAD vecākā speciāliste Daiga Udrase, RTA pārstāve lektore Iluta Arbidāne, VRS Daugavpils pārvaldes priekšnieks pulkvedis Oļegs Jemašovs, VRK direktora vietnieka (mācību darbā) pienākumu izpildītājs pulkvežleitnants Roberts Vikainis, VRK Izglītības koordinācijas nodaļas vadītāja pulkvežleitnante Daiga Kupcāne, VRK Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Uldis Barkāns, skolotāji un skolēni no Kārsavas, Dricāniem, Balviem, Ciblas, Rugājiem un Rēzeknes. Semināru atklāja VRK direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš.

Semināra mērķis – iepazīstināt Latgales reģiona izglītības iestāžu karjeras atbalsta speciālistus, skolotājus un skolēnus ar karjeras iespējām Valsts robežsardzē, robežsarga profesiju un nozares attīstības perspektīvām, kā arī ar profesionālās izglītības piedāvātajām iespējām VRK un RTA.

Semināra laikā klātesošiem bija sniegts ieskats Valsts robežsardzes koledžas vēsturē, iepazīstināti ar koledžas darbības virzieniem, uzdevumiem un struktūru. Daiga Kupcāne interesentus iepazīstināja ar profesionālās sagatavošanas sistēmu Valsts robežsardzē, izglītības iespējām, atlases kritērijiem un uzņemšanas prasībām profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze”, mācību organizāciju un norisi. Uldis Barkāns pastāstīja tuvāk par Kinoloģijas dienestu, kinologu specializācijām un iespējām, kā kļūt par kinologu. Savukārt darba devēju pārstāvis Oļegs Jemašovs pastāstīja par robežsarga karjeras izaugsmes iespējām dienesta laikā. RTA pārstāve Iluta Arbidāne klātesošos iepazīstināja ar robežsargu tālākizglītības iespējām studējot RTA un apgūstot bakalaura līmeņa un Eiropas maģistra līmeņa studiju programmas.

Semināra dalībniekiem bija organizēta ekskursija pa VRK – klātienē varēja iepazīt mācību vidi - auditorijas, muzeju, bibliotēku, Sporta mācību centru, kā arī vērot kinologu paraugdemonstrējumus.

Foto

2016.gada 31.oktobrī

Rēzeknē tiks svinēta Robežsargu diena


Jau otro gadu 7.novembrī svinēsim Robežsargu dienu, kura kopš 2015.gada iekļauta svinamo dienu kalendārā. Valsts robežsardzes koledža (VRK) Rēzeknē organizēs vairākus svinīgus Robežsargu dienai veltītus pasākumus.

Š.g. 7.novembrī plkst.12.00 pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa „Vienoti Latvijai” notiks svinīgais zvēresta došanas pasākums 120 VRK Profesionālās izglītības dienesta kadetiem, kuri uzsāka mācības pēc profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” š.g. 26.septembrī, kā arī ziedu nolikšana pie pieminekļa.

Plkst.12:40 robežsargi dosies gājienā uz Rēzeknes pilsētas Festivāla parku, kur tiks atklāta tematiskā izstāde. VRK prezentēs Valsts robežsardzes ieročus, transportlīdzekļus, tehniskos un speciālos līdzekļus, piedāvās iespēju pielaikot trauksmes vienības ekipējumu, redzēt kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus, kā arī piedalīties citās interesantās aktivitātēs.


Aicinām uz Robežsargu dienas svinībām ikvienu Rēzeknes pilsētas iedzīvotāju!

2016.gada 28.oktobrī

Robežsargu komandas uzvara Iekšlietu ministrijas šaušanas sacensībās


Š.g. 28.oktobrī Rīgā, turpinoties Iekšlietu ministrijas (IeM) 2016.gada spartakiādei, Veselības un sporta centra šautuvē notika šaušanas sacensības, kurās piedalījās Valsts robežsardzes (VRS), Valsts policijas, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes, Rīgas Pašvaldības policijas un sporta biedrības „Dinamo” pārstāvji.

Sacensību programmā tika iekļauti trīs vingrinājumi: „Ātršaušana – divas sērijas ar aptveres maiņu”, „Ātršaušana – divas sērijas norādītajā zonā” un „Noziedznieku vajāšana”.

Kopvērtējumā IeM 2016.gada spartakiādes šaušanas sacensībās uzvarēja Valsts robežsardzes izlase, 2.vietu ieguva Rīgas Pašvaldības policija un 3. vietu – sporta biedrība „Dinamo”.

Individuālajā vērtējumā čempiona titulu ieguva VRS Daugavpils pārvaldes robežsargs Juris Stivriņš (vīriešu grupa) un Valsts robežsardzes koledžas kadete Sanita Ļahnoviča (sieviešu grupa).

Valsts robežsardzi IeM 2016.gada spartakiādes šaušanas sacensībās pārstāvēja Sanita Ļahnoviča (VRK), Liene Paupere, Vitālijs Ščolkins, Aleksandrs Pavlovskis, Ivans Iščenko, Viktors Tiršs (VRS Ludzas pārvalde), Gaļina Jupatova (VRS Galvenā pārvalde), Artjoms Grigorjevs, Jurijs Dudarevs, Juris Stivriņš (VRS Daugavpils pārvalde).

Foto

2016.gada 28.oktobrī

Moldovas kinologu apmācības projekta „Moldovas Republikas Robežpolicijas kapacitātes stiprināšana kinoloģijas jomā” ietvaros


Saskaņā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas 2016.gada 9.augusta lēmumu Nr.61/134-2744 „Par granta projektu konkursa „Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs” projektu iesniegumu izvērtēšanas rezultātiem" ir apstiprināts un pašlaik tiek realizēts Valsts robežsardzes koledžas projekts ĀM/GPK-3/2016 „Moldovas Republikas Robežpolicijas kapacitātes stiprināšana kinoloģijas jomā”.

Projekta ietvaros no š.g. 10.oktobra līdz 28.oktobrim trīs Moldovas Republikas Robežpolicijas kinologi: Ivan Zglavuta - Reģionālās pārvaldes „Vostok” Seic Robežapsardzības nodaļas kinologs, Ivan Balan - Reģionālās pārvaldes „Zapad” Vaļa Rusuluj Robežapsardzības nodaļas kinologs un Eugeniu Guzun - Reģionālās pārvaldes „Sever” Kosteš Robežapsardzības nodaļas kinologs, piedalījās 3 nedēļu kvalifikācijas paaugstināšanas kursos Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centrā (VRK KD KC). Apmācību procesā galvenā uzmanība tika veltīta jautājumiem, kas saistīti ar cilvēka smaržas meklēšanas un narkotisko vielu meklēšanas dienesta suņu apmācību. Kursus vadīja VRK KD Kinoloģijas centra amatpersonas - vecākais inspektors leitnants Aleksandrs Kangurs, vecākais inspektors leitnants Guntars Apīnis un inspektors seržants Jevgeņijs Maļavko. Vizītes laikā Moldovas kinologi apmeklēja arī Valsts robežsardzes Ludzas un Viļakas pārvaldes un tika iepazīstināti ar kinologu darbu uz „zaļās” robežas.

Iegūtās zināšanas Moldovas Republikas Robežpolicijas kinologi varēs turpmāk izmantot MR Robežpolicijas kinologu sagatavošanā Moldovā.

Projekta ietvaros tiek iepirki divi dienesta suņi un dienesta suņu apmācību un aprūpes inventārs, ko ir paredzēts nodot Moldovas Republikas Robežpolicijai.

Kopējais projekta finansējums – 21985,00 euro, ko piešķīra Latvijas Republikas Ārlietu ministrija.

Valsts robežsardzes koledža izsaka pateicību Valsts robežsardzes Ludzas un Viļakas pārvalžu priekšniekiem, Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Lavošnieku Robežapsardzības nodaļas un Ludzas pārvaldes Pasienes Robežapsardzības nodaļas priekšniekiem, kā arī Kinoloģijas nodaļu priekšniekiem par sadarbību un atbalsta sniegšanu.

Foto

2016.gada 22.oktobrī

Latvijas sieviešu futbola kausā VRS sieviešu futbola izlase izcīnīja 2.vietu


Š.g. 22.oktobrī, Rīgas 49. vidusskolas stadionā Rīgas Futbola skola un Rēzeknes BJSS/VRS Optimists-R komandas devās cīņā par uzvaru Latvijas sieviešu futbola kausā. VRS sieviešu futbola izlase izcīnīja godalgoto 2.vietu.

Latvijas sieviešu kausa izcīņas turnīrs sākās maijā, kad sacensību pirmajā posmā piedalījās astoņas sieviešu Pirmās līgas čempionāta komandas, bet otrajā posmā turnīrā iesaistījās arī piecas SFL pārstāves. Rīgas Futbola skola ceturtdaļfinālā tikās ar Pirmās līgas komandu Rēzeknes novada BJSS, kuru sagrāva ar rezultātu 18:0, bet pusfinālā rīdziniecēm pretim stājās vēl viena Pirmās līgas pārstāve AFA Olaine, kas tika apspēlēta ar rezultātu 11:0. Tikmēr Rēzeknes BJSS/VRS Optimists-R futbolistes ceturtdaļfinālu pārvarēja bez cīņas, jo viņu pretinieces Riga United FC atsauca dalību no sacensībām, bet pusfinālā sekoja pārsteidzošā 4:2 uzvara pār valsts vicečempionēm no FK Liepāja vienības.

VRS sieviešu futbola izlasi sacensībām gatavoja VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents majors Atis Litaunieks.

Foto

2016.gada 21.oktobrī

Norisinājās VRS spartakiādes sacensības tuvcīņā


Š.g. 21.oktobrī, Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā norisinājās Valsts robežsardzes (VRS) spartakiādes sacensības tuvcīņā, kurās noskaidroja spēcīgākos cīkstoņus 6 svaru kategorijās: 70, 75, 80, 85, 90 un virs 90 kg, kā arī labāko cīkstoņu komandu.

Sacensību programma tika sadalīta divās daļās: tuvcīņas paņēmienu demonstrēšana un cīņa pēc Karate-Do noteikumiem.

VRS spartakiādes sacensībās tuvcīņā spēcīgākie bija:

- svara kategorijā līdz 70 kg: 1.vieta – Ēvalds Teikmanis (VRS Aviācijas pārvalde), 2.vieta – Sergejs Fuņikovs (VRK), 3.vieta – Elvijs Stībelis (VRK);

- svara kategorijā līdz 75 kg: 1.vieta – Edgars Rušmanis (VRK), 2.vieta – Valdis Bernatovičs (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vieta – Eduards Kormiļcevs (VRK);

- svara kategorijā līdz 80 kg: 1.vieta – Jevģenijs Šerstovs (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vieta –Andrejs Isakovs (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vieta – Ingus Benetis (VRK);

- svara kategorijā līdz 85 kg: 1.vieta – Iļja Kņazevs (VRK), 2.vieta – Sergejs Ivanovs (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vieta – Oļegs Ignatjevs (VRS Daugavpils pārvalde);

- svara kategorijā līdz 90 kg: 1.vieta – Vladislavs Agafonovs (VRS Ludzas pārvalde), 2.vieta – Edgars Samoilovs (VRK), 3.vieta – Jurijs Motins (VRS Daugavpils pārvalde);

- svara kategorijā virs 90 kg: 1.vieta – Aleksandrs Visockis (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vieta – Iļja Kudrjavcevs (VRS Aviācijas pārvalde), 3.vieta –Andris Pastars (VRS Daugavpils pārvalde).

Sievietēm sacensības notika absolūtajā svara kategorijā un tikai tuvcīņas paņēmienu demonstrēšanā: 1.vieta – Evija Borise (VRK), 2.vieta – Elīna Oļipova (VRS Ludzas pārvalde), 3.vieta – Ērika Daukšta (VRS Daugavpils pārvalde).

Komandu kopvērtējumā 1.vieta – Valsts robežsardzes koledžas komandai, 2.vieta - VRS Daugavpils pārvaldes komandai, bet 3.vieta – VRS Aviācijas pārvaldes komandai.

Sacensības organizēja Valsts robežsardzes koledža galvenā tiesneša VRS Aviācijas pārvaldes Apsardzes un speciālo uzdevumu dienesta „Sigma” vecākā speciālista Oļega Anisimova vadībā.

Foto

2016.gada 21.oktobrī

Sākas valsts mēroga civilās aizsardzības mācības “STORMEX 2016”

No 21. līdz 26.oktobrim visā Latvijas teritorijā norisinās kompleksās valsts līmeņa civilās aizsardzības mācības “STORMEX 2016”, kurās ar dažādu apdraudējuma scenāriju izspēli tiek pārbaudīta valsts un pašvaldību institūciju, operatīvo dienestu un citu iesaistīto organizāciju gatavība, savstarpējā sadarbība un reaģēšanas spējas katastrofu gadījumos.

Mācību scenārijs paredz, ka Latviju skar postošs orkāns – vēja spēks brāzmās sasniedz 42-48 m/s un visā valstī nodarīti infrastruktūras bojājumi, elektroenerģijas piegādes pārtraukumi, traucēta pakalpojumu pieejamība iedzīvotājiem un citas sekas.

Mācībās vairāk nekā 50 valsts iestādes, pašvaldības un citas institūcijas izspēlēs 15 dažādas praktiskās un teorētiskās epizodes. Mācības sāksies 21.oktobrī plkst. 13:00 ar desmit pašvaldību civilās aizsardzības komisiju sasaukšanu, kurās ir pārstāvētas šādas pašvaldības – Liepājas, Jelgavas, Jēkabpils, Valmieras, Rēzeknes, Rīgas pilsētas, kā arī Jelgavas, Ozolnieku, Krustpils, Salas, Viesītes, Aizputes, Rucavas, Nīcas, Pāvilostas, Durbes, Vaiņodes, Priekules, Grobiņas, Burtnieku, Kocēnu, Beverīnas, Rūjienas, Mazsalacas, Naukšēnu, Bauskas, Dobeles, Tērvetes un Auces novadi, kā arī Valsts enerģētiskās krīzes centrs un Krīzes vadības padome, kurās tiks spriests un lemts par dabas katastrofas radīto seku likvidāciju un iespējamo starptautiskās palīdzības pieprasīšanu.

Līdzās tam mācību ietvaros Ventspilī risinās tehnoloģiskās darbības traucējumus uzņēmumā, bet Ogrē – dzelzceļa sastāva negadījuma ar ķīmiskās vielas noplūdi radīto piesārņojumu, AS “Augstsprieguma tīkls”, AS “Sadales tīkls” un AS “Latvenergo” risinās ārkārtas situāciju saistībā ar elektroenerģijas pakalpojumu pārtraukumiem, Liepājā ārstniecības iestāde aktivizēs Katastrofu medicīnas plānu, savukārt operatīvie dienesti teorētiski pārbaudīs iespējamo rīcības scenāriju ar ārkārtas numuru 112 un 113 pakalpojumu īslaicīgu pārtraukumu.

Praktiskās mācību epizodes norisināsies šādās vietās:

• no 23.oktobra plkst. 16.00 līdz 24.oktobra plkst. 14.00 Jaunjelgavas apkārtnē operatīvie dienesti meklēs un sniegs palīdzību mežā pazudušiem cilvēkiem, kuru lomās iejutīsies Latvijas skautu un gaidu organizācijas pārstāvji. Cilvēku meklēšanas un glābšanas darbos piedalīsies vairāk kā 160 Valsts policijas (VP), Valsts robežsardzes koledžas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji, kurus atbalstīs Jaunjelgavas pašvaldība un vietējais Zemessardzes 55.kājnieku bataljons. Cilvēku meklēšanas darbos tiks izmantots Valsts robežsardzes (VRS) gaisa kuģis un kinologi;

• 24.oktobrī no plkst. 8.00 līdz 13.00 norisināsies meklēšanas un glābšanas darbi uz ūdens. No Skultes ostas jūrā dosies zvejas kuģis, uz kura tiks izspēlēts nelaimes gadījums. Zvejas kuģa meklēšanu Rīgas jūras līča teritorijā koordinēs Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs, vienlaicīgi Jūras spēku flotiles patruļkuģis, krasta apsardzes kuģis, Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopters un VRS kuģošanas līdzeklis veiks meklēšanas un glābšanas darbus, savukārt no zvejas kuģa nolaisto laivu ar cilvēkiem, kuri dosies pēc palīdzības, krasta zonā glābs ugunsdzēsēji glābēji. Šajā mācību epizodē cietušo personu lomās iejutīsies VRS pārstāvji, savukārt Saulkrastu novada dome mācībās piedalīsies, nodrošinot helikoptera nosēšanas laukuma izveidi un norobežošanu;

• 25.oktobrī no plkst. 9.00 līdz 12.00 Daugavpilī norisināsies epizode, kurā transportlīdzekļu avārijas rezultātā notiek bīstamas ķīmiskas vielas noplūde Šuņicas upē, kuras likvidācijā iesaistīsies VUGD, Valsts Vides dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības, VP, Daugavpils Zemessardzes 34.artilērijas bataljona un Daugavpils pašvaldības pārstāvji. Piesārņojumu upē tiks imitēts ar dūmu sveču un pārtikas popkorna palīdzību;

• 25.oktobrī no plkst. 11.00 līdz 17.00 Hipokrātu ielā 6, Rīgā, tiks veikta Rīgas sociālā aprūpes centra “Gaiļezers” iemītnieku evakuācija. Mācību scenārijs paredz, ka gāzes eksplozijas rezultātā daļēji sabrūk četrstāvu dzīvojamā māja, kurā atrodas ap 100 cilvēkiem. Iemītnieku evakuāciju veiks aprūpes centra personāls sadarbībā ar Rīgas pašvaldības institūcijām, bet ugunsdzēsēji glābēji veiks cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus ēkas sagruvušajā daļā. Lai imitētu notikušo, tiks radīti dūmi un iestudēti cilvēku saucieni un kliedzieni.

Iedzīvotāju ievērībai: operatīvie dienesti uz praktisko mācību norises vietām dosies kā uz reālu izsaukumu, tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus izturēties ar sapratni pret operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un iespējamiem īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem kādā no mācību epizožu norises vietām. VUGD norāda, ka iedzīvotājiem nav pamata satraukumam, jo mācību ietvaros netiks apdraudēta cilvēku veselība vai dzīvība, kā arī radīts piesārņojums apkārtējai videi.

Mediju iespējas – mācību norisi klātienē iespējams vērot šādās vietās:

1) 25.oktobrī no plkst. 9.00 līdz 12.00 Cietokšņa ielā 80, Daugavpilī (blakus Šuņicas upei) mācību epizodi par transporta avāriju ar bīstamās ķīmiskās vielas noplūdi;

2) 25.oktobrī no plkst. 11.00 līdz 14.00 Hipokrātu ielā 6, Rīgā mācību epizodi par ēkas sagruvumu un tās iemītnieku evakuāciju;

3) preses konference par aizvadīto mācību “STORMEX 2016” norisi un rezultātiem notiks 26.oktobrī plkst. 13.30 Iekšlietu ministrijas preses konferenču zālē Čiekurkalna 1.līnijā 1. Tajā piedalīsies iekšlietu ministrs R.Kozlovskis, ekonomikas ministrs A.Ašeradens, VUGD priekšnieks O.Āboliņš, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Prognožu un klimata daļas vadītājs A.Vīksna, mācību vadītājs un VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks M.Baltmanis. Dalībnieku saraksts tiks papildināts.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam pieteikties dalībai:

• mācību epizodēs līdz 24.oktobra plkst. 17.00;

• preses konferencei līdz 26.oktobra plkst. 12.00,

rakstot uz e-pastu: viktorija.gribuste@vugd.gov.lv vai zvanot uz tel.nr. 29468106.

Turpinot mācībās izspēlēto scenāriju par postoša orkāna radītajām sekām, no 27. līdz 30.oktobrim Rīgas reģiona, Jūrmalas un Ogres pašvaldību teritorijās norisināsies starptautiskās civilās aizsardzības mācības “LatMODEX 2016”, kuru ietvaros katastrofas radīto seku likvidēšanā iesaistīsies starptautiskās civilās aizsardzības komandas un eksperti, kuri īstenos plūdu apdraudējuma situācijām pietuvinātus uzdevumus.

2016.gada 20.oktobrī

Skolēnu pārgājiens Šķaunes robežapsardzības nodaļā


Š.g. 9.oktobrī apritēja 76 gadi kopš Latvijas robežsargu brigādes 1.Dagdas, 2.Zilupes, 3.Abrenes un 5.Krāslavas bataljonu izformēšanas. Valsts robežsardzes koledža š.g. 20.oktobrī rīkoja piemiņas pasākumu ar pārgājienu skolēniem Valsts robežsardzes (VRS) Daugavpils pārvaldes Šķaunes robežapsardzības nodaļas robežuzraudzības iecirknī, kura mērķis ir pieminēt Latvijas brīvvalsts robežsardzi, popularizēt mūsdienu VRS, iepazīstināt skolēnus ar robežsarga darba vidi un piesaistīt potenciālos kandidātus dienestam VRS. Pasākumā piedalījās 29 Dagdas vidusskolas skolēni.

Pārgājieni tika rīkoti divos posmos: pirmais posms – ekskursija un aktivitātes robežapsardzības nodaļā, otrais posms – pārgājiens līdz valsts robežai. Skolēni tika iepazīstināti ar robežsargu darba ikdienu, specifiku un pienākumiem. Jaunieši varēja klātienē apskatīt robežsardzes tehniskos, speciālos līdzekļus un transportlīdzekļus (kvadriciklus, apvidus automašīnas u.c. nodaļas transportlīdzekļus), katrs varēja apgūt praktiskās šaušanas iemaņas no šaušanas trenažiera „Scatt”, kā arī vērot kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus.

Pārgājiena laikā skolēni bija sadalīti trīs komandās, kurām, konkurējot savā starpā, bija jāveic dažādas aktivitātes, piemēram, labākā un atraktīvākā selfija uzņemšana, mozaīkas likšana uz laiku.

Noslēgumā skolēnu komandas pildīja testu par Eiropas Savienību, Latvijas Republikas vēsturi un mūsdienām, Valsts robežsardzi. Labākās komandas saņēma diplomus, kā arī veicināšanas balvas.

Lai godinātu brīvvalsts robežsargu piemiņu, pārgājienu laikā tika stāstīts par Robežsardzes vēsturi un apmeklēts Draudzības kurgāns.

Foto

2016.gada 16.oktobrī

Robežsargi piedalījās sacensībās „Kadetu Taka 2016”


Š.g. 15. un 16.oktobrī Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadeti - virsseržante Zaļina Gasanhanova, virsseržants Valērijs Sprukts, seržants Māris Kārkliņš, seržants Vladimirs Šersts, seržants Arvīds Šenbergs, kaprālis Kaspars Ābeļkalns, kaprālis Toms Gertsons, kaprāle Linda Orela piedalījās Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rīkotajā projektā "Kadetu Taka 2016".

"Kadetu Taka 2016" ir spēku, izturību, veiklību, prātu, atjautību, gudrību, viedumu un loģisko domāšanu trenējošs un vērtējošs, divu dienu ilgs pārbaudījums, kura laikā tā dalībniekiem ir iespēja pilnveidot plašu savu individuālo iemaņu spektru, darbu komandā un tās vadīšanu, kā arī pārkāpt savu baiļu un šaubu robežas.

Neskatoties uz to, ka sacensības notika jau trešo gadu, Valsts robežsardzes koledža tajās piedalījās pirmo reizi. Septiņu dažādu komandu konkurencē Valsts robežsardzes koledžas komanda saņēma atzinību par dalību projektā, bet Valsts robežsardzes koledžas komandas pārstāvis kaprālis Kaspars Ābeļkalns ieguva sacensību veicināšanas balvu kā labākais, izturīgākais kadetu takas pēddzinis.

Kadeti sacensības atzina par ļoti interesantām, labi sagatavotām un kreatīvām.

Foto

2016.gada 13.oktobrī

Valsts robežsardzes koledža piedalījās karjeras nedēļas pasākumu īstenošanā


Š.g. 13.oktobrī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Lauku mācību centra “Janapole” teritorijā (Rēzeknes novads, Čornajas pagasts) sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldi VRK organizēja pārgājienu uz mācību robežas.

Pārgājiena mērķis bija popularizēt robežsarga profesiju, celt dalībnieku patriotismu un radīt vienotības sajūtu. Kopīgi veicot dažādas aktivitātes, tika pārbaudīts skolēnu atjautīgums, izveicība, spēks, ātrums un pēc visu kontrolpunktu izpildes noteikta labākā Rēzeknes pilsētas izglītības iestāde un tās skolēni.

Pārgājienā piedalījās skolēni no vairākām Rēzeknes pilsētas izglītības iestādēm - Rēzeknes tehnikums, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija, Rēzeknes 3.vidusskola, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola un Rēzeknes pamatskola. Dalībai pārgājienā nosūtīta viena komanda, kas sastāvēja no 10 dalībniekiem. Komandas pārgājiena atklāšanas laikā prezentēja sevi ar karogu un devīzi.

Katra komanda apmeklēja 7 kontrolpunktus:

1.Fotosesija. Katrai komandai bija jāuztaisa 3 labākās fotogrāfijas, kurās vajadzēja būt attēlotām mācību robežai, valsts robežzīmei, novērošanas tornim, dienesta transportlīdzeklim vai Valsts robežsardzes objektam kopā ar pārstāvēto komandu.

2.Pēdu atpazīšana. Komandai bija jānosaka mācību robežas pārkāpuma pēdas uz aptuveni 200 m garas mācību robežas, kā arī virziens, cilvēku skaits, izmesti vai atstāti priekšmeti un īpašas pazīmes.

3.Orientēšanās. Komandai bija jānosaka ziemeļu puses pēc dabā esošiem elementiem, neizmantojot kompasu u.c. navigācijas ierīces.

4.Šķēršļu pārvarēšanas skrējiens. Komandai bija jāpārvar aptuveni 200 m gara distance ar vairākiem šķēršļiem (piemēram, meža reljefs, stūra veida kāpnes, bedres, tīkls, bluķi) uz laiku.

5.Šaušana. No 20 m distances bija jāšauj no pneimatiskā ieroča noteiktā mērķī. Katrs komandas dalībnieks veica 10 šāvienus.

6.Tests. Komanda izpildīja rakstisku testu (20 jautājumi) par jautājumiem, kas skar Valsts robežsardzes uzdevuma izpildi.

7.Ugunskura iekuršana. Uzdevums bija pēc iespējas īsākā laika periodā iekurt ugunskuru un pārdedzināt tam pāri pārvilkto striķi, kas bija novilkts 50 cm augstumā virs zemes.

Izpildot visus kontrolpunktus, pārliecinošo 1.vietu ieņēma Rēzeknes tehnikuma komanda “La costa”, 2.vietu – Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas komanda “Omega”, 3.vietu – Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas komanda “Senseji”.

Š.g. 14.oktobrī Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji piedalījās Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas Karjeras nedēļas ietvaros veidotajā pasākumā vecāko klašu skolēniem „Tava iespēju diena”, kurā ikviens jaunietis varēju iegūt nepieciešamo informāciju par robežsarga profesiju.

Pasākuma laikā tika demonstrēta īsfilma par Valsts robežsardzi, skolēni varēja iepazīties ar VRK apgūstamajām izglītības programmām, uzņemšanas nosacījumiem, kā arī visiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs – piemēram, personu identificēšana pēc fotogrāfijas, dienesta pakāpju atpazīšana, iepazīšanās ar Latvijas Republikas personu apliecinošiem dokumentu veidiem un paraugiem, foto mozaīku salikšana, roku spēka pārbaude, ierindas elementu apgūšana u.c. Katrs jaunietis varēja apgūt praktiskās šaušanas iemaņas no šaušanas trenažiera „Scatt” un saņemt īsu skaidrojumu, kādi ir drošības pasākumi šaušanas laikā. Skolēni sajūsmināti noskatījās kinologu un dienesta suņu uzstāšanos, kur demonstrēti paklausības vingrinājumi un inscenēta kontrabandistu aizturēšana ar dienesta suni.

Foto

2016.gada 11.oktobrī

Asins donoru diena Valsts robežsardzes koledžā


Valsts robežsardzes koledža sadarbojas ar Valsts Asinsdonoru centru (VADC) jau divpadsmito gadu un no 2013.gada VADC pārstāvji organizē izbraukumus uz Valsts robežsardzes koledžu divas reizes gadā.

Š.g. 11.oktobrī Valsts robežsardzes koledžā, Rēzeknē, sadarbībā ar VADC Latgales filiāli tika organizēta Asins donoru diena, kurā piedalījās 150 donori, t.i., Valsts robežsardzes koledžas pastāvīgais un izglītojamais personāls, kas nodeva 68 litrus asiņu.

Pastāvīgā donoru dienu koordinatore Valsts robežsardzes koledžā ir Valsts robežsardzes koledžas Administratīvā dienesta vecākā speciāliste Irēna Purmale, tālr. 64603673, e-pasts: irena.purmale@rs.gov.lv.

Foto

2016.gada 7.oktobrī

Ludzas pārvaldei pirmā vieta robežsargu sacensībās šaušanā


Š.g. 7.oktobrī Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā norisinājās Valsts robežsardzes (VRS) 2016.gada spartakiādes sacensības šaušanā, kurās piedalījās VRS Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Rīgas, Ventspils teritoriālo pārvalžu, Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas komandas.

Sacensību programmā tika iekļauti trīs vingrinājumi: „Ātršaušana – divas sērijas ar aptveres maiņu”, „Ātršaušana – divas sērijas norādītajā zonā” un „Noziedznieku vajāšana”.

Komandu vērtējumā godalgoto 1.vietu VRS spartakiādes sacensībās šaušanā izcīnīja VRS Ludzas pārvaldes komanda, 2.vietā ierindojās VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 3.vietā – VRS Viļakas pārvaldes komanda.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā čempiona titulu ieguva Juris Stivriņš (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu – Vitālijs Ščolkins (VRS Ludzas pārvalde), 3.vietu – Jurijs Dudarevs (VRS Daugavpils pārvalde).

Savukārt sieviešu grupā uzvarēja Gaļina Jupatova (VRS Ludzas pārvalde), 2.vietu ieguva Sanita Ļahnoviča (Valsts robežsardzes koledža), 3.vietu – Tatjana Tarasova (VRS Aviācijas pārvalde).

VRS šaušanas izlase turpmāk gatavosies startiem Iekšlietu ministrijas 2016.gada spartakiādes sacensībās šaušanā, kas norisināsies šī gada 28.oktobrī, Rīgā.

Foto

2016.gada 6.oktobrī

Valsts robežsardzes koledžā tiks rīkota Asins donoru diena


Š.g. 11.oktobrī Valsts robežsardzes koledžā (VRK) sadarbībā ar Valsts Asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāli tiks rīkota Asins donoru diena. VADC pārstāvji gaidīs donorus VRK Sporta mācību centrā (Rēzeknē, Zavoloko 8) plkst.8:00.

Donoru dienā pieteicās piedalīties 150 cilvēki, t.i., Valsts robežsardzes koledžas pastāvīgais un izglītojamais personāls.

Pastāvīgā donoru dienu koordinatore Valsts robežsardzes koledžā ir Valsts robežsardzes koledžas Administratīvā dienesta vecākā speciāliste Irēna Purmale, tālr. 64603673, e-pasts: irena.purmale@rs.gov.lv.

2016.gada 5.oktobrī

Notiks robežsargu sacensības šaušanā


Valsts robežsardzes 2016.gada spartakiādes ietvaros š.g. 7.oktobrī, plkst.09:00 Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā, Zavoloko 8, Rēzeknē robežsargi sacentīsies šaušanā.

Sacensību programmā ir iekļauti trīs vingrinājumi: „Ātršaušana – divas sērijas ar aptveres maiņu”, „Ātršaušana – divas sērijas norādītajā zonā” un „Noziedznieku vajāšana”.

Sacensību galvenais tiesnesis ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants Valentīns Buls un sacensību kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents majors Atis Litaunieks, tālr. 64603693.


Novēlēsim sportistiem veiksmi sacensībās!

2016.gada 30.septembrī

Valsts robežsardzes komandai 2.vieta Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensībās vieglatlētikas krosā


Š.g. 30.septembrī Rīgā, Šmerļa meža trasē norisinājās Iekšlietu ministrijas (IeM) spartakiādes sacensības vieglatlētikas krosā. Sacensībās piedalījās sešas skrējēju komandas: Valsts robežsardzes (VRS), Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes, Rīgas pilsētas Pašvaldības policijas un sporta biedrības „Dinamo”.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā (3000m distancē) 3.vietu izcīnīja VRS Daugavpils pārvaldes Kaplavas robežapsardzības nodaļas galvenais inspektors kapteinis Vitālijs Glods.

Individuālajā vērtējumā sieviešu grupā 3.vietu izcīnīja VRS Viļakas pārvaldes Šķilbēnu robežapsardzības nodaļas inspektore (kinoloģe) seržante Santa Prole.

Komandu vērtējumā 1.vietu ieguva Valsts policijas komanda, 2.vietu izcīnīja Valsts robežsardzes komanda, 3.vietu – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda.

Iekšlietu ministrijas 2016.gada spartakiādē vēl atlikušas divu veidu sacensības – šaušana un futbols (telpās).

Foto

2016.gada 29.septembrī

14.reizi norisinājās robežsargu norīkojumu sacensības


Š.g. 28. – 29.septembrī Valsts robežsardzes koledžā (VRK) jau 14.reizi norisinājās Valsts robežsardzes (VRS) robežsargu norīkojumu sacensības, kurās piedalījās VRS Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Ventspils, Aviācijas un Rīgas teritoriālo pārvalžu komandas, kā arī VRK komanda (ārpus kopējā vērtējuma). Sacensību mērķis ir pilnveidot un nostiprināt robežsargu profesionālās zināšanas un prasmes, veicot robežkontroli un imigrācijas kontroli.

Sacensības atklāja sacensību galvenais tiesnesis VRS Galvenās pārvaldes Dienesta organizācijas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Mariks Petrušins. Divu dienu laikā VRS teritoriālo pārvalžu komandas veica 12 kontroles punktus. Komandām bija jāveic transportlīdzekļa un tajā esošo personu pārbaude, jāizpilda veiklības braucieni ar automašīnu, jāsniedz pirmā palīdzība cietušajiem, jāpārbauda ieceļojošās personas robežšķērsošanas vietā un jāizveido aizturētā ārzemnieka dosjē. Robežsargu norīkojumam bija nepieciešams aizturēt bīstamo personu grupu, izmantojot dienesta ieročus, fizisko spēku un speciālos līdzekļus, kā arī veikt to konvojēšanu. Komandas meklēja kontrolpunktus VRK Lauku mācību centra piegulošā teritorijā, izmantojot kompasu un topogrāfisko karti, kā arī sacentās „Prāta veiklībā” un šaušanā.

Valsts robežsardzes XIV robežsargu norīkojumu sacensībās uzvarēja VRS Daugavpils pārvaldes komanda: leitnants Oļegs Ignatjevs, seržants Artūrs Ņeverčiks, kaprālis Sergejs Ivanovs. 2.vietu ieguva VRS Ludzas pārvaldes komanda: leitnants Kaspars Valenieks, virsseržants Guntis Komkovs, kaprālis Tomašs Peļčars. 3.vietu – VRS Rīgas pārvaldes komanda: leitnants Stanislavs Makarevičs, kaprālis Edgars Potašovs, kaprālis Rihards Kokins.

Foto

2016.gada 28.septembrī

Valsts robežsardzes koledžas komanda izcīna 2.vietu Baltijas valstu sacensībās


2016.gada 26. - 28.septembrī Lietuvā (Medininkai) norisinājās Baltijas valstu Robežsardzes mācību iestāžu robežsargu sporta sacensības, ar mērķi popularizēt sportu, attīstīt komandas garu un vienotības sajūtu personāla vidū, kā arī stiprināt starptautisko sadarbību.

Sacensībās piedalījās Latvijas Republikas Valsts robežsardzes koledžas, Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Robežsargu skolas un Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un robežsardzes koledžas komandas, lai mērītos spēkiem ātrumā, izturībā un veiklībā.

Sacensības norisinājās sešās disciplīnās – minifutbols, virves vilkšana, stafete, šaušana no dienesta ieročiem, ekstremālā vadīšana un šaušana no dienesta ieročiem mācību iestāžu vadītājiem.

Komandu kopvērtējumā godalgoto 1.vietu ieguva Lietuvas komanda, 2.vietu izcīnīja Latvijas komanda un 3.vietā ierindojās Igaunijas komanda.

Foto

2016.gada 25.septembrī

Robežsargi piedalījās mācībās „ZOBENS 2016”


Šī gada 24. un 25. septembrī Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadeti piedalījās 2.Zemessardzes novada organizētajā Latgales reģiona lauka taktiskajā vingrinājumā „ZOBENS 2016”.

Mācībās piedalījās zemessargi un karavīri no visiem 2.Zemessardzes novada bataljoniem, rezerves karavīri, kā arī Valsts robežsardzes un Valsts policijas pārstāvji, zemessargi no Lietuvas un ASV operācijā „Atlantic Resolve” Latvijā dienējošie ASV karavīri ar mērķi trenēt bataljona kaujas grupas apakšvienību prasmes aizkavēšanas un aizsardzības operāciju veikšanā, paaugstinot novada vienību sagatavotības līmeni, kā arī pilnveidojot apakšvienību personālsastāva sadarbību un reaģēšanas spējas.

Foto

2016.gada 23.septembrī

Sācies zīmējumu konkurss „Atjaunotajai robežsardzei – 25”


Lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par robežsardzi, kā arī popularizētu robežsarga profesiju, no š.g. 21.septembra līdz 21.oktobrim Valsts robežsardzes koledža organizē zīmējumu konkursu „Atjaunotajai robežsardzei – 25”.

Zīmējumus par robežsardzi, robežsargiem un robežu, par pamanīto robežsargu dalību sabiedriskajās aktivitātēs un starptautiskajās misijās, par robežsargu mācībām, dienestu un ikdienu var iesniegt bērni un jaunieši trīs vecuma grupās: līdz 7 gadiem, no 8 līdz 12 gadiem un no 13 līdz 18 gadiem. Konkursa rezultāti un uzvarētāju vārdi tiks paziņoti 2016.gada 31.oktobrī, labākie darbi tiks publicēti Valsts robežsardzes koledžas mājas lapā www.vrk.gov.lv.

Zīmējumu konkurss norisināsies visās Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs un Valsts robežsardzes koledžā.

Lai bērni varētu ņemt aktīvu dalību konkursā, aicinām vecākus informēt viņus par zīmējumu konkursu!

2016.gada 22.septembrī

Notiks robežsargu norīkojumu sacensības


Š.g. 28. un 29.septembrī plkst.8:30 Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centra stadionā ar atklāšanu jau 14. reizi sāksies Valsts robežsardzes (VRS) robežsargu norīkojumu sacensības ar mērķi pilnveidot un nostiprināt robežsargu profesionālās zināšanas un prasmes, veicot robežkontroli un imigrācijas kontroli.

Divu dienu laikā VRS teritoriālo pārvalžu komandas veiks 12 kontroles punktus, kuros tiks pārbaudīta robežsargu veiklība un zināšanas, uzmanība un atjautība, fiziskās sagatavotības līmenis, šaušanas prasmes un orientēšanās spējas. Katrā kontroles punktā izpildāmais uzdevums tiek sadalīts pa darbībām, kuras tiek novērtētas ar attiecīgu punktu skaitu. Sacensību kopvērtējumā katras komandas iegūtie punkti tiek summēti un tām tiek piešķirtas noteiktas vietas.

VRS XIV robežsargu norīkojumu sacensību sākums plkst.9:00.

2016.gada 16.septembrī

Turpinās robežsargu 2016.gada spartakiāde


Turpinoties Valsts robežsardzes (VRS) 2016.gada spartakiādei, š.g. 16.septembrī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Lauku mācību centrā „Janapole” robežsargi sacentās vieglatlētikas krosā.

Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas skrējēji veica vairākas distances: vīrieši - 3000 m, vīrieši (veterāni) – 1000 m, sievietes – 1000 m un sievietes (veterāni) – 1000 m. Par uzvarētāju individuālajā vērtējumā kļuva sportists, kurš pirmais veica distanci savā grupā. Savukārt komandu vērtējumā tika ieskaitīti 3 labākie rezultāti 3000 m distancē, viens labākais rezultāts 1000 m distancē (vīriešiem veterāniem) un viens labākais rezultāts 1000 m distancē (sievietēm).

Komandu vērtējumā 1.vietā ierindojās VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietā - VRK komanda, 3.vietā – VRS Viļakas pārvaldes komanda.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā uzvarēja Vitālijs Glods (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietā ierindojās Aleksejs Seļskis (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietā – Edgars Prusaks (VRS Daugavpils pārvalde).

Individuāli vīriešu - veterānu grupā (dzimuši 1975.gadā un pirms) uzvaru izcīnīja Sandris Balinskis (VRS Ventspils pārvalde), 2.vietu – Pjotrs Krukovskis (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietu – Uldis Livdāns (VRK).

Individuālajā vērtējumā sieviešu grupā 1.vietā ierindojās Santa Prole (VRS Viļakas pārvalde), 2.vietā – Monta Priedola (VRS Ventspils pārvalde), 3.vietā - Olga Kopilova (VRS Daugavpils pārvalde).

Individuāli sieviešu - veterānu grupā (dzimušas 1980.gadā un pirms) uzvarēja Ludmila Nefjodova-Volkova (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietā - Velga Lāce (VRK), 3.vietā – Tatjana Nazarova (VRS Ludzas pārvalde).

Foto

2016.gada 15.septembrī

Valsts robežsardzes koledžas kadeti piedalījās Valsts policijas koledžas rīkotajās sacensībās „Sadraudzības kauss 2016”


Lai veicinātu sadarbības nostiprināšanos starp Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju (turpmāk – NAA), Valsts robežsardzes koledžu (turpmāk – VRK), Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžu (turpmāk – UCAK ) un Valsts policijas koledžu (turpmāk – VPK), š.g. 15.septembrī VRK Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadeti piedalījās VPK rīkotajās sacensībās „Sadraudzības kauss 2016”, kuru mērķis bija nostiprināt kadetu vispārējo un speciālo fizisko sagatavotību, popularizēt veselīgu dzīvesveidu, veicināt sportiskās aktivitātes, kā arī sportiskas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Sacensības norisinājās deviņās dažādās sporta disciplīnās: strītbols, pludmales volejbols, strītbola soda metieni, strītbola tālmetieni, vieglās automašīnas stumšana, stafete vīriešiem, stafete sievietēm, jauktā stafete un VPK studējošo pašpārvaldes organizētais konkurss.

Sacensību kopvērtējumā uzvarēja VPK kadeti, 2.vietu ieņēma UCAK kadeti, 3.vietu ieguva NAA kadeti, bet VRK kadeti izcīnīja 4.vietu, iegūstot medaļas arī atsevišķās sporta disciplīnās.

Pludmales volejbolā 3.vietu ieņēma VRK komanda, kuru pārstāvēja seržants Ainārs Žilinskis, seržants Vladimirs Šersts, kaprāle Alise Jevstigņejeva un virsseržante Zaļina Gasanhanova.

Stafetē vīriešiem 2.vietu izcīnīja VRK komanda, kuru pārstāvēja kaprālis Kaspars Ābeļkalns, seržants Edgars Rušmanis un kaprālis Vjačeslavs Gedroics.

Jauktajā stafetē 2.vietu ieguva VRK komanda, kuru pārstāvēja kaprālis Vjačeslavs Gedroics, virsseržants Valērijs Sprukts, seržants Edgars Rušmanis, kaprālis Kaspars Ābeļkalns, kaprāle Alise Jevstigņejeva, virsseržante Santa Talapina un virsniekvietniece Sanita Ļahnoviča.

Kopumā visi pasākuma dalībnieki atzina, ka pasākums noritēja interesanti un pasākuma mērķi tika sasniegti.

Foto

2016.gada 12.septembrī

Robežsargi sacentīsies skriešanā


Valsts robežsardzes 2016.gada spartakiādes ietvaros š.g. 16.septembrī, plkst.10:00 Valsts robežsardzes koledžas Lauku mācību centrā „Janapole” robežsargi sacentīsies vieglatlētikas krosā.

Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji veiks: vīrieši - 3000 m distanci, vīrieši (veterāni) – 1000 m, sievietes – 1000 m un sievietes (veterāni) – 1000 m. Komandu vērtējumā tiks ieskaitīti 3 labākie rezultāti 3000 m distancē, viens labākais rezultāts 1000 m distancē (vīriešiem veterāniem) un viens labākais rezultāts 1000 m distancē (sievietēm).

Sacensību galvenais tiesnesis un sacensību kopējo jautājumu koordinators ir VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents majors Atis Litaunieks, tālr. 64603693.


Novēlēsim sportistiem panākumus un veiksmi!

2016.gada 8.septembrī

Robežsargu panākumi sacensībās vasaras biatlonā


Š.g. 8.septembrī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Lauku mācību centrā „Janapole” norisinājās Valsts robežsardzes (VRS) spartakiādes un Iekšlietu ministrijas (IeM) atklātā čempionāta sacensības vasaras biatlonā.

VRS spartakiādes sacensībās vasaras biatlonā startēja VRS teritoriālo pārvalžu un VRK komandas. Komandu vērtējumā godalgoto 1.vietu izcīnīja VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietā ierindojās VRS Ludzas pārvaldes komanda, 3.vietā - VRS Viļakas pārvaldes komanda.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā čempiona titulu ieguva Aleksejs Seļskis (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu – Edgars Prusaks (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietu – Vitālijs Glods (VRS Daugavpils pārvalde).

Individuāli vīriešu - veterānu grupā (dzimuši 1975.gadā un pirms) 1.vietu izcīnīja Dainis Razminovičs (VRS Viļakas pārvalde), 2.vietu – Sandris Balinskis (VRS Ventspils pārvalde), 3.vietu - Jānis Moisejenoks (VRS Daugavpils pārvalde).

Individuālajā vērtējumā sieviešu grupā uzvarēja Zanda Mihailova (VRK), 2.vietu ieguva Santa Prole (VRS Viļakas pārvalde), 3.vietu - Kristīne Solnerčika (VRS Ventspils pārvalde).

Individuāli sieviešu - veterānu grupā (dzimušas 1980.gadā un pirms) 1.vietu izcīnīja udmila Ņefjodova - Volkova (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu - Tatjana Nazarova (VRS Ludzas pārvalde), 3.vietu – Nataļja Sprukte (VRS Ludzas pārvalde).

IeM atklātā čempionāta sacensībās vasaras biatlonā komandu vērtējumā godalgoto 1.vietu izcīnīja VRS komanda, 2.vietā ierindojās VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 3.vietā - Valsts policijas komanda.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā uzvarēja Anatolijs Macuks (Valsts policija), 2.vietu ieguva Aleksejs Seļskis (VRS Daugavpils pārvalde), 3.vietu – Edgars Prusaks (VRS Daugavpils pārvalde).

Individuāli vīriešu - veterānu grupā (dzimuši 1975.gadā un pirms) 1.vietu izcīnīja Dainis Razminovičs (VRS Viļakas pārvalde), 2.vietu - Jānis Mesters (Valsts policija), 3.vietu – Sandris Balinskis (VRS Ventspils pārvalde).

Individuālajā vērtējumā sieviešu grupā uzvarēja Zanda Mihailova (VRK), 2.vietu ieguva Santa Prole (VRS Viļakas pārvalde), 3.vietu - Kristīne Solnerčika (VRS Ventspils pārvalde).

Individuāli sieviešu - veterānu grupā (dzimušas 1980.gadā un pirms) 1.vietu izcīnīja Ludmila Ņefjodova - Volkova (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu - Andra Novicka (Valsts policija), 3.vietu - Tatjana Nazarova (VRS Ludzas pārvalde).

Foto

2016.gada 28.augustā

VRS izlases starti Latvijas čempionātā lietišķajā šaušanā


Š.g. 27. un 28.augustā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF) 2016.gada Latvijas čempionāts. Sacensības kopā pulcēja Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas pakļautās struktūrvienības, mācību iestādes, kā arī citas reģistrēto bruņoto formējumu organizācijas, kuras cīnījās par Latvijas labākā šāvēja un labākās šāvēju komandas titulu.

LŠF 2016.gada Latvijas čempionātā lietišķajā šaušanā Valsts robežsardzes (VRS) izlases sastāvā piedalījās VRS Galvenās, Daugavpils un Ludzas pārvalžu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas labākie šāvēji, kuri startēja divos sacensību vingrinājumos ar dienesta pistoli 25 m distancē.

Sacensību kopvērtējumā VRS izlase (Vitālijs Ščolkins, Pēteris Olksna, Juris Stivriņš, Sanita Ļahnoviča) DP-4 vingrinājumā (6 šāvieni ar vienu roku 1 minūtē, 7 šāvieni ar vienu vai ar divām rokām 30 un 15 sekundēs) ieņēma 4.vietu 19 komandu konkurencē. 1.vietu izcīnīja Zemessardzes Studentu bataljona pārstāvji. Otrajā vietā ierindojās Daugavpils pilsētas komanda, bet trešo vietu izcīnīja Latvijas Praktiskās Šaušanas Centrs.

Lietišķajā šaušanā DP-3 vingrinājumā (3 sērijas pa 10 šāvieniem, katra 5 minūtes) VRS izlase (Vitālijs Ščolkins, Pēteris Olksna, Juris Stivriņš, Gaļina Jupatova) ieņēma 6.vietu 19 komandu konkurencē. Visvairāk punktus šajā vingrinājumā ieguva Zemessardzes Studentu bataljona pārstāvji, aiz sevis atstājot Daugavpils pilsētas komandu, trešā vieta - Latvijas Praktiskās Šaušanas Centra izlasei.

Jāatzīmē, ka lietišķajā šaušanā DP-4 vingrinājumā ļoti labi startēja Juris Stivriņš, iekļūdams finālā, kur par Latvijas čempiona titulu cīnījās astoņu finālistu konkurencē, izcīnīdams augsto 6.vietu Latvijā.

Foto

2016.gada 24.augustā


Pieredzes apmaiņas projekts Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas kinologiem Lietuvā un Somijā

Šī gada 6.jūnijā tika apstiprināts Valsts robežsardzes koledžas projekts „Pieredzes apmaiņa dienesta kinoloģijas jomā Lietuvā un Somijā” (Valsts izglītības attīstības aģentūras 2016.gada 6.jūnija lēmums Nr.8.3-1/2154 „Par Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA 1) profesionālās izglītības sektora projekta pieteikuma Nr.2016-1-LV01 KA102-022503 apstiprināšanu”).

Minētā projekta ietvaros ir plānotas pieredzes apmaiņas vizītes Latvijas Valsts robežsardzes 2 kinologiem ar dienesta suņiem no 2016.gada 2.oktobra līdz 15.oktobrim Lietuvā (Lietuvas valsts robežsardzes dienests), bet no 2017.gada 30.marta līdz 13.aprīlim – Somijā (Somijas robežsardzes un krasta apsardzes dienests).

Pieredzes apmaiņas vizīšu laikā projekta dalībnieki papildinās gan savas teorētiskās zināšanas, gan praktiskās iemaņas dienesta suņu plānošanai un izmantošanai robežkontroles pasākumu nodrošināšanai uz ES ārējās robežas, kā arī veicinās un nostiprinās sadarbību ar saviem kolēģiem ārvalstīs. Projektā iesaistītās amatpersonas perspektīvā varēs savas iegūtās zināšanas un iemaņas nodot tālāk savas pārvaldes kinologiem kopējo apmācību norises laikā.

Plānotais projekta finansējums – 9030,00 euro, ko piešķir no Eiropas Savienības Erasmus+ programmas.

2016.gada 20.augustā

Valsts robežsardzes koledžas komandai godalgotā 1.vieta


Valsts robežsardzes koledžas (VRK) futbola komanda š.g. 20.augustā piedalījās Vasīlija Ragozina piemiņas futbolā turnīrā.

Maltā notikušajā turnīrā piedalījās 6 komandas: Malta 1, Malta 2, Dagda, Rēzeknes komanda „Jaguar”, „Saskaņa” un VRK. Spēlējot pēc apļa sistēmas, VRK komanda izcīnīja godalgotu 1.vietu, gūstot četras uzvaras un vienreiz zaudējot.

VRK komandas sastāvā spēlēja:

Vjačeslavs Višņakovs (VRS Ludzas pārvalde), Rolands Boiko (VRK), Aigars Solims (VRK), Rolands Smiķersts (VRS Daugavpils pārvalde), Maksims Sinicins (VRS Daugavpils pārvalde), Rihards Aleksandrovičs (RTA), Dmitrijs Lomako, Vadims Sinicins, Dmitrijs Bokše.

Turnīrā labākais spēlētājs Rihards Aleksandrovičs.

Foto

2016.gada 19.augustā

VRK Robežsargu skolā notika 30.izlaidums


Š.g. 19.augustā Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Robežsargu skolu pēc profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” absolvēja 69 VRK Robežsargu skolas kadeti, kam par godu Valsts robežsardzes koledžā Rēzeknē tika rīkots VRK Robežsargu skolas absolventu 30.izlaidums.

Absolventiem tika piešķirta Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācija un svinīgi pasniegti speciālās dienesta pakāpes „kaprālis” uzpleči.

Par izrādīto centību mācību programmas apguvē un uzrādītām augstām sekmēm tika apbalvoti VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadeti: ierindniece Daina Mukstiņa, ierindnieks Aigars Leonovičs un ierindnieks Marks Žolnerovičs. VRK Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas kadetei ierindniecei Ilonai Kustrovai piešķirts „2015./2016.mācību gada labākā Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas kadeta” goda nosaukums, bet VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadetam ierindniekam Iļjam Kudrjavcevam piešķirts „2015./2016.mācību gada labākā Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas mācību grupas vecākā” goda nosaukums.

Mācību gada garumā iegūtās zināšanas ļaus VRK Robežsargu skolas absolventiem turpināt dienestu Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs.

Foto

2016.gada 18.augustā

Gruzijas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijas amatpersonu delegācijas vizīte


Šī gada 16.-18.augustā Valsts robežsardzes koledža vizītē uzņēma Gruzijas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijas pārstāvju delegāciju: Sauszemes robežapsardzības departamenta N3 ofisa priekšnieku pulkvedi Gochu Lomidze un Ātrās reaģēšanas galvenā biroja Kinoloģijas dienesta vadošo speciālistu kapteini Giorgi Peikrishvili.

Vizītes laikā viesi tikās ar Valsts robežsardzes koledžas (VRK) direktoru pulkvedi A.Liepiņu, VRK direktora vietnieku (mācību darbā) pulkvedi A.Āboliņu, VRK Kinoloģijas dienesta priekšnieku pulkvežleitnantu U.Barkānu, kuri ciemiņus iepazīstināja ar VRK darbību, mācību procesa organizēšanu, tika apskatīta VRK materiāli tehniskā bāze: mācību administratīvais korpuss, muzejs, bibliotēka, Kinoloģijas centrs, Sporta mācību centrs un Lauku mācību centrs „Janapole”, kā arī pārrunāja esošo un turpmāko sadarbību un apsprieda sadarbības stiprināšanas virzienus.

Gruzijas delegācija apmeklēja arī Latvijas Republikas Austrumu robežu – VRS LUP Aizgāršas robežapsardzības nodaļu. Lai iepazīstinātu viesus ar Latvijas kultūras tradīcijām un vēsturisko mantojumu, tika organizēta ekskursija uz Aglonas Maizes muzeju un apskatīta Aglonas Bazilika.

Foto

2016.gada 15.augustā

XI Starptautisko dienesta suņu biatlona sacensību „Latvija 2016” rezultāti


No šī gada 12.augusta līdz 13.augustam Valsts robežsardzes koledžā norisinājās XI Starptautiskās dienesta suņu biatlona sacensības „Latvija 2016”, kurās piedalījās kinologi ar dienesta suņiem gan no Latvijas Valsts tiesībsargājošajām organizācijām - Valsts robežsardzes, VID Muitas pārvaldes, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Valsts policijas, gan ārvalstu kolēģi – Baltkrievijas Robežapsardzības komitejas kinologi un Moldovas Republikas Robežpolicijas kinologi. Šogad ļoti lielu aktivitāti izrādīja civilie suņu sporta cienītāji ar saviem četrkājainajiem draugiem.

Kopumā sacensībās „Profesionālajā klasē A” un „Profesionālajā klasē B” startēja 30 kinologi ar dienesta suņiem, savukārt „Tautas klasē A” un „Tautas klasē B” piedalījās 49 civilie suņu sporta cienītāji.

Godalgotās vietas „Profesionālajā klasē A” individuālajā vērtējumā ieguva: 1.vieta – VRS Daugavpils pārvaldes Silenes RSN inspektoram (kinologam) virsniekvietniekam A.Seļskim ar dienesta suni „Breds”, 2.vieta – VRS Daugavpils pārvaldes Kaplavas RSN inspektoram (kinologam) seržantam B.Šromam ar dienesta suni „Leik” un 3.vieta – Baltkrievijas Robežapsardzības komitejas kapteinim V.Lingam ar dienesta suni „Grom”.

„Profesionālajā klasē B” individuālajā vērtējumā 1.vieta – VID Muitas pārvaldes Muitas majoram V.Bikovskim ar dienesta suni „Prado”, 2.vieta – VRS Viļakas pārvaldes Šķilbēnu RSN inspektoram (kinologam) virsniekvietniekam D.Razminovičam ar dienesta suni „Taiger” un 3.vieta – VRS Viļakas pārvaldes Šķilbēnu RSN inspektoram (kinologam) kaprālim J.Circenam ar dienesta suni „Roker”.

„Profesionālajā klasē A” komandu vērtējumā:

1.vieta – Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes kinologu izlases komandai,

2.vieta – Baltkrievijas Robežapsardzības komitejas kinologu izlases komandai,

3.vieta – Valsts robežsardzes koledžas kinologu izlases komanai

„Profesionālajā klasē B” komandu vērtējumā:

1.vieta – Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes kinologu izlases komandai.

2.vieta – VID Muitas pārvaldes kinologu izlases komandai,

3.vieta – Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Kinologu nodaļas kinologu izlases komandai.

„Tautas klasē A” individuālajā vērtējumā 1.vieta – Matīsam Ramiņam ar suni „Xedgehog Solo Rigoleto”, 2.vieta – Kasparam Vingrim ar suni „Aršija Lehmburg”, 3.vieta – Guntim Rožulejam ar suni „VanHo”.

„Tautas klasē B” individuālajā vērtējumā 1.vieta – Sergejam Pranckunam ar suni „Barons”, 2.vieta – Guntim Stankevičam ar suni „Uran”, 3.vieta – Ilgvaram Ebelam ar suni „Extra All Wolves”.

„Tautas klasē A” komandu kopvērtējumā:

1.vieta – komandai „All Wolves”,

2.vieta – komandai „Lehmburg rullē!”,

3.vieta – komandai „Cēsis”.

„Tautas klasē B” komandu kopvērtējumā:

1.vieta – komandai „Remis”,

2.vieta – komandai „Cēsis”,

3.vieta – komandai „All Wolves”.

Šogad apbalvošanai tika izvirzītas 3 jaunas nominācijas: vērtējums sieviešu konkurencē „Profesionālajā klasē A” un „Tautas klasē A”, vērtējums sieviešu konkurencē „Profesionālajā klasē B” un „Tautas klasē B” un vērtējums bērnu (līdz 16 gadu vecumam) konkurencē. Rezultātā sieviešu konkurencē „Profesionālajā klasē A” un „Tautas klasē A” 1.vieta – VRS Ventspils pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta Kinoloģijas nodaļas inspektorei (kinoloģei) virsniekvietniecei K.Šolnerčikai ar dienesta suni ‘Fire”, 2.vieta – Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Kinologu nodaļas kinoloģei kaprālei K.Garozai ar dienesta suni „Uraya” un 3.vieta – VRS Daugavpils pārvaldes Robežnieku RSN vecākajai inspektorei leitnantei I.Starcevai ar dienesta suni „Floki”.

Sieviešu konkurencē „Profesionālajā klasē B” un „Tautas klasē B” 1.vieta - Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Kinologu nodaļas kinoloģei kapteinei G.Šabanovai ar dienesta suni „Nato”, 2.vieta – Laurai Paeglītei ar suni „Usain Bolt” un 3.vieta – Ivetai Langei ar suni „Tors”.

Bērnu (līdz 16 gadu vecumam) konkurencē: 1.vieta – Beatrise Bikovskai ar suni „Kim”, 2.vieta – Agnesei Razminovičai ar suni „Job”, 3.vieta – Elizabetei Sandai Ezis ar suni „Kenzo”.

Valsts robežsardzes koledža izsaka pateicību par atbalstu sacensību organizēšanā sadarbības partneriem – 2.Zemessardzes novadam, VAS „Latvijas Valsts meži”, SIA „Platinum” un „Klin Kassel”, Vācu aitu suņu audzētavai „Lehmburg” un SIA „RoNe-K-ēdnīca”.

Foto

2016.gada 2.augustā

Tuvojas XI Starptautiskās dienesta suņu biatlona sacensības „LATVIJA 2016”


Kā katru gadu, arī šī gada 13.augustā Valsts robežsardzes koledžā norisināsies XI Starptautiskās dienesta suņu biatlona sacensības „LATVIJA 2016”.

Šo sacensību mērķi ir kinologu profesionālās meistarības celšana, labāko Latvijas un citu valstu tiesībsargājošo iestāžu kinologu un dienesta suņu, kā arī komandu noteikšana, praktiskās pieredzes apmaiņa starp Latvijas Valsts robežsardzes un ārvalstu kinologiem, kā arī Latvijas Valsts robežsardzes Kinoloģijas dienesta popularizēšana Latvijā un ārvalstīs.

Sacensībās var piedalīties visu tiesībsargājošo iestāžu (robežsardzes, policijas, muitas, armijas u.c.) kinologi ar dienesta vai privātajiem suņiem („Profesionālā klase A” vai „Profesionālā klase B”), kā arī civilie suņu sporta cienītāji („Tautas klase A” un „Tautas klase B”).

Sacensību dalībnieku grupas, kurās varēs startēt:

1. „Profesionālā klase A” - Latvijas un citu valstu tiesībsargājošo iestāžu kinologi ar suņiem, kuri apmācīti atvairīt uzbrukumu un kost aizsargpiedurknē.

2. „Profesionālā klase B” - Latvijas un citu valstu tiesībsargājošo iestāžu kinologi ar suņiem, kuri nav apmācīti atvairīt uzbrukumu un kost aizsargpiedurknē.

3. „Tautas klase A” - civilie suņu sporta cienītāji ar suņiem, kuri ir apmācīti atvairīt uzbrukumu un kost aizsargpiedurknē.

4. „Tautas klase B” - civilie suņu sporta cienītāji ar suņiem, kuri nav apmācīti atvairīt uzbrukumu un kost aizsargpiedurknē.

Komandas sastāvā dalībnieku skaits nav ierobežots, bet ne mazāks par 2 dalībniekiem. Ar sacensību nolikumu var iepazīties Valsts robežsardzes koledžas mājas lapā: www.vrk.rs.gov.lv

2016.gada 13.jūlijā

Aicinām pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā


Valsts robežsardze aicina jauniešus laikā no š.g. 1.jūnija līdz 22.jūlijam pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā "Robežapsardze". Mācību laikā tiks iegūta Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācija.


Mācības notiek par budžeta līdzekļiem. Pēc mācību programmas sekmīgas apguves tiek izsniegta profesionālās kvalifikācijas apliecība (3.profesionālais kvalifikācijas līmenis), un piešķirta kvalifikācija - Valsts robežsardzes inspektors, kā arī tiek nodrošināta dienesta vieta Valsts robežsardzē.


Latvijas pilsoņi ar vidējo vai augstāko izglītību vecumā no 18 līdz 30 gadiem var iesniegt dokumentus mācībām šādās Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs: Rīgas pārvaldē - Rūdolfa ielā 5, Rīgā, tālr. 67075791; Viļakas pārvaldē - Garnizona ielā – 19, Viļakā, tālr. 64501918; Ludzas pārvaldē - Liepājas ielā 2b, Ludzā, tālr. 65703910; Daugavpils pārvaldē - A.Pumpura ielā 105 b, Daugavpilī, tālr. 65403749; Ventspils pārvaldē – Ostas ielā 33, Ventspilī, tālr. 63604809, Aviācijas pārvaldē - Isnaudas pagasta „Jaunsmilgās”, Ludzas novadā, tālr. 65703986.


Plašāka informācija par uzņemšanas prasībām ir pieejama Valsts robežsardzes koledžas mājas lapā www.vrk.rs.gov.lv, sadaļā "Reflektantiem" - Uzņemšanas noteikumi mācībām Valsts robežsardzes koledžā.

2016.gada 4.jūlijā

Latvijas robežsardzes kinologu panākumi biatlona sacensībās Vācijā


No šī gada 24. līdz 26.jūnijam, pēc deviņu gadu pārtraukuma, NATO Gaisa spēku bāzē Gailenkirhenē (Vācijā) tika organizētas biatlona sacensības kinologiem ar dienesta suņiem. Šajās sacensībās piedalījās arī Latvijas Valsts robežsardzes kinologu komanda četru cilvēku sastāvā: VRK KD Kinoloģijas centra priekšnieks kapteinis V.Šapočkins (komandas pārstāvis), VRK KD Kinoloģijas centra vecākais inspektors leitnants A.Kangurs ar dienesta suni „Suhteellisen Vallaton”, VRS Daugavpils pārvaldes Silenes RSN inspektors (kinologs) virsniekvietnieks A.Seļskis ar dienesta suni „Breds”, VRS Daugavpils pārvaldes Kaplavas RSN inspektors (kinologs) seržants B.Šroms ar dienesta suni „Leik” un VRS Viļakas pārvaldes Lavošnieku RSN inspektors (kinologs) virsseržants R.Štotaks ar dienesta suni „Fury”.

Sacensībās kopumā piedalījās 15 komandas (kopskaitā 40 dalībnieki) no 6 valstīm.

Sacensību trases garums bija aptuveni 8 km, un tajā bija izvietoti 22 šķēršļi (tunelis, ritenis, purvs, suņa nešana, figuranta uzbrukuma atvairīšana, figuranta aizturēšana utt.). Vērtēja gan individuālo sniegumu, gan komandas dalībnieku kopējo rezultātu. Individuālajā vērtējumā ar 7 min. pārsvaru 1.vietu pārliecinoši ieguva VRS Daugavpils pārvaldes Silenes RSN inspektors (kinologs) virsniekvietnieks A.Seļskis ar dienesta suni „Breds” trasi veicot 45 minūtēs un 33 sekundēs. Individuālajā vērtējumā 6.vietā ierindojās VRS Daugavpils pārvaldes Kaplavas RSN inspektors (kinologs) seržants B.Šroms ar dienesta suni „Leik” (54 minūtes un 23 sekundes), VRK KD Kinoloģijas centra vecākais inspektors leitnants A.Kangurs ar dienesta suni „Suhteellisen Vallaton” ierindojās 14.vietā (57 minūtes un 57 sekundes) un VRS Viļakas pārvaldes Lavošnieku RSN inspektors (kinologs) virsseržants R.Štotaks ar dienesta suni „Fury” ieguva 19.vietu (1 stunda, viena minūte un sešas sekundes).

Komandu kopvērtējumā Latvijas Valsts robežsardzes kinologu komanda ieguva 1.vietu 15 komandu vērtējumā.

Foto

2016.gada 30.jūnijā

Valsts robežsardzes komanda uzvar Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta pludmales volejbola sacensībās


Šī gada 16.jūnijā Rīgā, Rīgas pašvaldības policijas drošības uz ūdens un civilās aizsardzības glābšanas stacijā „Vecāķi”, tika organizētas Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensības pludmales volejbolā, kur 10 komandu konkurencē Valsts robežsardzes komanda izcīnīja 1.vietu. Valsts robežsardzes komandu pārstāvēja – Ainārs Žilinskis, Konstantīns Marčenko, Devids Žolnerovičs, Jekaterina Orlova (Valsts robežsardzes koledža), Edgars Igaunis, Edgars Potašovs (Rīgas pārvalde), Jeļizaveta Puzāne (Ludzas pārvalde), Viktors Tarakanovs, Daina Potaša (Daugavpils pārvalde).

Sacensības norisinājās trīs disciplīnās – vīriešu grupa, sieviešu grupa un MIX grupa.

Vīriešu grupā Viktors Tarakanovs un Ainārs Žilinskis izcīnīja 1.vietu (24 komandu konkurencē).

Sieviešu grupā Jekaterina Orlova (Valsts robežsardze) un Arta Buklagina (Valsts policija) izcīnīja 1.vietu, Daina Potaša un Jeļizaveta Puzāne izcīnīja 3.vietu (8 komandu konkurencē).

Grupā MIX Edgars Igaunis un Jeļizaveta Puzāne izcīnīja 1.vietu, Ainārs Žilinskis un Jekaterina Orlova izcīnīja 2.vietu (16 komandu konkurencē).


Sveicam VRS sportistus ar iegūtajām godalgām!

Foto

2016.gada 17.jūnijāProjekta “Stratēģiskā partnerība angļu valodas mācību līdzekļa izstrādē robežsargiem” izplatīšanas seminārs

Valsts robežsardzes koledžā Eiropas Savienības Erasmus+ programmas stratēģiskās partnerības projekta profesionālās izglītības sektorā “Stratēģiskā partnerība angļu valodas mācību līdzekļa izstrādē robežsargiem” Nr. 2014-1-LV01-KA202-000487 ietvaros no 13.-17. jūnijam norisinājās izplatīšanas seminārs, kurā tika prezentēts profesionālās angļu un krievu valodas terminoloģijas mācību līdzeklis robežsargiem, kuri strādā autoceļu robežšķērsošanas vietās. Seminārā piedalījās Valsts robežsardzes amatpersonas, kā arī partnervalstu (Polijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas) robežsargi, kuri iepazinās ar Projekta rezultātiem, praktiski izmantoja jauno mācību līdzekli, kā arī uzlaboja savas profesionālās terminoloģijas zināšanas. Šis bija otrais starptautiskais izplatīšanas seminārs. No š.g. 6. līdz 10.jūnijam Polijas robežsargu mācību centrā Kentšinā piedalījās Grebņevas un Silenes robežkontroles punktu priekšnieki, savukārt Lietuvā un Igaunijā ir paredzēti izplatīšanas semināri jūnija beigās un jūlija sākumā piedaloties 6 VRS pārstāvjiem. Kopumā izplatīšanās pasākumos katrā partnervalstī piedalīsies vismaz 6 ārvalstu un 50 vietējie robežsargi.

Mācību līdzeklis būs pieejams elektroniski Moodle platformā VRK tālmācības sistēmā, savukārt terminoloģijas vārdnīca tiks izplatīta robežšķērsošanas vietās.

Kontaktpersona: Projekta vadītājs - Valsts robežsardzes koledžas Vispārizglītojošo priekšmetu katedras lektors majors Mārtiņš Spridzāns. E-pasts: martins.spridzans@rs.gov.lv

Foto

2016.gada 14.jūnijā

Aicinām uz Valsts robežsardzes koledžas izlaidumu


Aicinām uz Valsts robežsardzes koledžas 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Robežapsardze” pilna laika 12.izlaidumu, kurš norisināsies š.g. 17.jūnijā Valsts robežsardzes koledžā.

Svinīgā pasākuma plāns:

1. Viesu sagaidīšana - līdz 13:00

2. Absolventu izlaiduma ceremonija Valsts robežsardzes koledžas ierindas laukumā - 13:00 -14:30

3. Fotografēšanās - 14:30 -14:40

4. Koledžas direktora svinīgā pieņemšana Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā - 15:10 -15:45

2016.gada 12.jūnijā

Valsts robežsardzes koledžas komanda izcīna I vietu Rēzeknes novada stipro skrējienā „Bākys trokīs 2016”


Š.g. 12.jūnijā Rēzeknes novada Gaigalavas pagasta Ūdenstūrisma attīstības centra “Bāka” teritorijā pirmoreiz tika rīkotas atraktīvas izturības un spēka pārbaudes sacensības „Bākys trokīs 2016”.

Sacensības notika brīvā dabā, kas ietver sevī skriešanas, dažādu veiklības un spēka disciplīnas elementus. Trases garums bija 5,5 km ar 17 gan dabīgi, gan mākslīgi veidotiem šķēršļiem. Trase gāja pa dīķiem, niedrēm un pāri dažāda veida šķēršļiem. Uz starta stājās 7 komandas.

Skrējienā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas komanda (Monta Priedola, Kaspars Valenieks, Agris Karlāns, Jurijs Skorodihins), kura sīvā konkurencē izcīnīja I vietu.

Foto

2016.gada 11.jūnijā

Valsts robežsardzes izlase startē Latvijas Šaušanas federācijas sacensību II etapā

Š.g. 10. un 11.jūnijā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF) 2016.gada kausa II etaps lietišķajā šaušanā, kurā Valsts robežsardzes (VRS) izlases sastāvā piedalījās VRS Galvenās, Daugavpils, Ludzas, Viļakas pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas šāvēji.

VRS izlase startēja divos sacensību vingrinājumos ar dienesta pistoli 25 m distancē: DP-4 vingrinājumā (6 šāvieni 1 minūtē ar vienu roku, 7 šāvieni 30 sekundēs ar vienu vai abām rokām un 7 šāvieni 15 sekundēs ar abām rokām) un DP-3 vingrinājumā (3 sērijas pa 10 šāvieniem katrā 5 minūtēs). Abos vingrinājumos VRS izlase palika 4.vietā.

LŠF kausa izcīņas III etaps lietišķajā šaušanā plānots š.g. 22.-23.jūnijā Ādažos, kad tiks noskaidrota Latvijas labākā šāvēju komanda, kā arī Latvijas labākais šāvējs.

2016.gada 11.jūnijā

Valsts robežsardzes komanda uzvar Iekšlietu ministrijas sporta sezonas noslēguma sacensībās


Ar Valsts robežsardzes komandas uzvaru 1.grupā pēc divu dienu cīņām Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikuma sporta kompleksā noslēdzās Iekšlietu ministrijas 2016.gada sporta sezonas noslēguma sacensības. Otro vietu komandu vērtējumā ieņēma Rīgas pašvaldības policijas komanda, trešo – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona komanda.

Sacensībās piedalījās 36 Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu komandas, kuras ņemot vērā pagājušā gada sporta sezonas noslēguma sacensību rezultātus tika sadalītās četras grupās. Š.g. 10.-11.jūnijā komandas savstarpēji sacentās piecās disciplīnās: minifutbolā, volejbolā, soda metienos, automašīnas stumšanā un stafetē.

Valsts robežsardzes komanda izcīnīja 3 zelta godalgas: minifutbolā, volejbolā un stafetē, vienu bronza godalgu – soda metienos, savukārt disciplīnā „auto stumšana” astoņu komandu konkurencē palika ceturtie. Valsts robežsardzes komandas sastāvā startēja Valsts robežsardzes Daugavpils, Rīgas, Ventspils, Ludzas pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas sportisti.

Foto

2016.gada 8.jūnijā

Aicinām pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā

Valsts robežsardze aicina jauniešus laikā no š.g. 1.jūnija līdz 22.jūlijam pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā "Robežapsardze". Mācību laikā tiks iegūta Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācija.

Mācības notiek par budžeta līdzekļiem. Pēc mācību programmas sekmīgas apguves tiek izsniegta profesionālās kvalifikācijas apliecība (3.profesionālais kvalifikācijas līmenis), un piešķirta kvalifikācija - Valsts robežsardzes inspektors, kā arī tiek nodrošināta dienesta vieta Valsts robežsardzē.

Latvijas pilsoņi ar vidējo vai augstāko izglītību vecumā no 18 līdz 30 gadiem var iesniegt dokumentus mācībām šādās Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs: Rīgas pārvaldē - Rūdolfa ielā 5, Rīgā, tālr. 67075791; Viļakas pārvaldē - Garnizona ielā – 19, Viļakā, tālr. 64501918; Ludzas pārvaldē - Liepājas ielā 2b, Ludzā, tālr. 65703910; Daugavpils pārvaldē - A.Pumpura ielā 105 b, Daugavpilī, tālr. 65403749; Ventspils pārvaldē – Ostas ielā 33, Ventspilī, tālr. 63604809, Aviācijas pārvaldē - Isnaudas pagasta „Jaunsmilgās”, Ludzas novadā, tālr. 65703986.

Plašāka informācija par uzņemšanas prasībām ir pieejama Valsts robežsardzes koledžas mājas lapā www.vrk.rs.gov.lv, sadaļā "Reflektantiem" - Uzņemšanas noteikumi mācībām Valsts robežsardzes koledžā.

2016.gada 3.jūnijā

Valsts robežsardzes koledžas salidojumā pulcējas absolventi


Š.g. 3.jūnijā Valsts robežsardzes koledžā (VRK) absolventu salidojumā pulcējās VRK 2006.gada 2.pilna laika studiju, 2011.gada 7.pilna laika studiju un 4.nepilna laika studiju absolventi.

Absolventu salidojums tika atklāts ar svinīgu Valsts robežsardzes koledžas direktora pulkveža Arvīda Liepiņa uzrunu. Laba vēlējumus un atzinīgus vārdus savai mācību iestādei veltīja absolventi. Viņi pateicās par iespēju satikties un pakavēties kopīgās atmiņās par VRK pavadīto laiku.

Pasākuma turpinājumā tika rādīta prezentācija par absolventu gaitām pēc VRK absolvēšanas, absolventi varēja salīdzināt sevi toreiz un tagad. Tad visi tika aicināti ekskursijā pa mācību iestādi, kuras laikā absolventi apskatīja robežsardzes vēsturisko ekspozīciju.

Par pasākuma piemiņu salidojuma dalībniekiem tika pasniegti kompaktdiski, kuru video un foto materiāli atgādina par mācībām VRK.

Foto

2016.gada 30.maijā

Valsts robežsardzes koledža ir atvērta visiem interesentiem

Visa gada garumā Valsts robežsardzes koledža ir atvērta visiem interesentiem, kuri vēlas iepazīties ar Valsts robežsardzes koledžu un robežsargu darba specifiku.

Viesus laipni uzņems Valsts robežsardzes koledžas personāls, piedāvājot iespēju piedalīties ekskursijā un ielūkoties Valsts robežsardzes muzejā, iepazīt mācību vidi, apmeklēt mācību auditorijas, bibliotēku, Sporta mācību centru, Dienesta viesnīcu un Kinoloģijas centru, kā arī vērot kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus.

Valsts robežsardzes koledža arī piedāvā izbraukuma informatīvu pasākumu organizēšanu izglītības iestādēs. Informatīvā pasākuma laikā var apskatīt Valsts robežsardzes tehniskos un speciālos līdzekļus, pielaikot trauksmes vienības ekipējumu un noskatīties kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus, kā arī aprunāties ar Valsts robežsardzes koledžas kadetiem, kuri dalās ar savu pozitīvo studiju un dienesta pieredzi.

Ekskursijas un informatīvā pasākuma ietvaros tiek sniegta informācija par mācību iespējām Valsts robežsardzes koledžā, kā arī tiek demonstrēta videofilma par kadetu ikdienu un karjeras iespējām Valsts robežsardzē.

Ekskursiju vai izbraukuma informatīvu pasākumu var pieteikt darba dienās no plkst.8:00 līdz plkst.16:30 pa tālruni 64603679 vai nosūtot pieteikuma vēstuli pa faksu 64603681 vai uz e-pastu vrk@rs.gov.lv.

Valsts robežsardzes koledža

Zavoloko iela 8, Rēzekne, LV-4601

Tālr. 64603680, Fakss: 64603681 e-pasts: vrk@rs.gov.lv

Mājas lapa: www.vrk.rs.gov.lv

2016.gada 28.maijā

Noslēgušās XIX Valsts robežsardzes kinologu sacensības

No š.g. 25. līdz 28.maijam Valsts robežsardzes koledžā norisinājās sacensības kinologiem ar pēdu meklēšanas un narkotisko vielu meklēšanas specializācijas dienesta suņiem. Sacensībās piedalījās 47 Valsts robežsardzes (VRS) teritoriālo pārvalžu, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes, Valsts policijas un Valsts policijas koledžas, kā arī Lietuvas, Igaunijas, Moldovas un Baltkrievijas valsts iestāžu kinologi ar saviem dienesta suņiem.

Saskaņā ar uzrādītajiem rezultātiem pēdu meklēšanas disciplīnā komandu vērtējumā 1.vietu ieguva VRS Ludzas pārvaldes kinologu 2.komanda, 2.vietu izcīnīja Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta kinologu komanda un 3.vietu – VRS Daugavpils pārvaldes kinologu 1.komanda.

Individuālajā vērtējumā pēdu meklēšanas disciplīnā 1.vietu izcīnīja VRS Ludzas pārvaldes Pasienes robežapsardzības nodaļas inspektore (kinoloģe) seržante Inta Garkule ar dienesta suni „Nixon” (230 punkti), 2.vietā ierindojas VRS Ludzas pārvaldes Opoļu robežapsardzības nodaļas inspektors (kinologs) seržants Jurijs Buļs ar dienesta suni „Frudo” (224 punkti) un 3.vietā – Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta pārstāvis Vladimiras Babičevas ar dienesta suni „Bosas” (216 punkti).

Narkotisko vielu meklēšanas disciplīnā komandu vērtējumā 1.vietu ieguva VRS Ludzas pārvaldes kinologu komanda, 2.vietu – VRS Rīgas pārvaldes kinologu 2.komanda un 3.vietu – VRS Ventspils pārvaldes kinologu 2.komanda.

Individuālajā vērtējumā narkotisko vielu meklēšanas disciplīnā 1.vieta – VRS Rīgas pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta Kinoloģijas nodaļas inspektorei (kinoloģei) kaprālei Jekaterinai Stepaņukai ar dienesta suni „Avero” (278 punkti), 2.vieta – VRS Ludzas pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta Kinoloģijas nodaļas inspektoram (kinologam) virsniekvietniekam Vilmāram Spruktam ar dienesta suni „Irma” (241 punkts) un 3.vieta – VRS Ludzas pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta Kinoloģijas nodaļas inspektoram (kinologam) virsseržantam Mihailam Locovam ar dienesta suni „Indy” (223 punkti).

Individuālajā vērtējumā paklausības disciplīnā pēc IPO-1 noteikumiem 1.vietu izcīnīja VRS Ludzas pārvaldes kinologu 1.komandas pārstāvis virsniekvietnieks Aleksandrs Pavlovskis ar dienesta suni „Hammer” (90,5 punkti), 2.vietā šogad palika pagājušā gada uzvarētājs šajā disciplīnā - Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta pārstāvis Vladimiras Babičevas ar dienesta suni „Bosas” (88,5 punkti) un 3.vietu ieguva Igaunijas Policijas un Robežsardzes dienesta pārstāve Kersti Nüüd ar dienesta suni „Aron” (74 punkti).

2016.gada 27.maijā

Draudzības velobrauciens Kurzemē


Ar mērķi veicināt Valsts robežsardzes (VRS), Valsts robežsardzes koledžas (VRK) un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) tēla atpazīstamību sabiedrībā, popularizēt veselīgu dzīvesveidu, kā arī piesaistīt jauniešus mācībām VRK un studijām RTA, veicināt patriotisko audzināšanu, jau otro gadu pēc kārtas VRK un RTA personāls no š.g. 25.maija līdz 27.maijam devās trīs dienu draudzības velobraucienā pa Kurzemi, maršrutā: Liepāja – Priekule – Vaiņode – Skrunda – Kuldīga - Ventspils. Velobrauciena dalībnieku sastāvā bija VRK pārstāvji: Andris Āboliņš, Daiga Kupcāne, Jurijs Skorodihins, Jans Pavlovičs, Artis Vītols, Viktors Bortkevičs (autovadītājs) un RTA pārstāvji – Ilga Šuplinska, Māris Justs, Ivars Matisovs un Jekaterina Borisovska-Cvetkova.

Pirmajā dienā, š.g. 25.maijā, brauciena dalībnieki robežsargu pavadībā startēja no Liepājas – VRS VEP Kurzemes I kategorijas dienesta. Nobraucot 40 km, velobraucēji pabija Priekules vidusskolā, kur viņus sagaidīja direktore Ira Tiesnese, pedagogi un skolēni. Turpmākais ceļš (20 km) tika mērots uz Vaiņodes internātpamatskolu, kur notika sirsnīga tikšanās ar skolas direktoru Reini Ulbertu un skolas audzēkņiem. Līdzīgi kā Priekules vidusskolā bērni un jaunieši tika iepazīstināti ar robežsarga profesiju, mācību iespējām VRK, aktīvi iejutās robežsarga lomā, veicot profilēšanas uzdevumus, saņēma informāciju par studijām RTA, aktīvi iesaistījās spēlē par latgaliešu vārdu nozīmi (http://hipilatlit.ru.lv) un citās interaktīvās nodarbēs. Naktsmājas nodrošināja Vaiņodes internātpamatskola.

Izmantojot izdevību, Vaiņodē tika apskatīts nu jau pamestais, bet kādreiz viens no lielākajiem padomju armijas militārajiem lidlaukiem Baltijā un Vaiņodes dzelzceļa stacija, kurā savulaik atradās Vaiņodes dzelzceļa robežkontroles punkts.

Otrajā dienā, š.g. 26.maijā, spītējot gana stipram pretvējam, velobraucēji mēroja 40 km garo ceļu uz Skrundu, ko daudzi joprojām atpazīst kā militāro pilsētiņu. Skrundas vidusskolā velobraucēji tikās ar direktoru Aināru Zankovski, kurš pastāstīja par skolas sadarbību ar jaunsardzi, pateicās A.Āboliņam par atbalstu profesionālās ievirzes programmas robežu drošībā izstrādē. Jauno programmu sadarbībā ar VRS Ventspils pārvaldi ir paredzēts sākt īstenot jaunajā mācību gadā. Arī šajā vidusskolā velobraucēji tikās ar skolēniem un pedagogiem, popularizējot savas izglītības iestādes un aicinot pārdomāt savu profesijas izvēli, domājot kā par robežsardzes, tā citām sociālo, humanitāro un eksakto profesiju jomām. RTA piedāvātajā datorspēlē “Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko” skolēni uzrādīja teicamu erudīciju un ieguva abu mācību iestāžu sarūpētās piemiņas balvas. Mērojot vēl 40 km un kopumā nobraucot 80 km, otrās dienas brauciens noslēdzās Kuldīgā.

Trešajā dienā, š.g. 27.maijā, velobraucēji uzsāka noslēdzošo maršruta posmu un devās uz Kuldīgas 2.vidusskolu. Arī šīs vidusskolas skolēni izrādīja interesi par robežsarga profesiju un iespējām studēt RTA, kā arī iesaistījās piedāvātajās aktivitātēs.

Kuldīga pārsteidza velobraucējus ar savu vecpilsētas šarmu, gadsimtiem koptu kultūrvēsturisko vidi un dabas vērtībām, kuras iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.

No Kuldīgas velobraucēji mēroja atlikušos 60 km uz Ventspili. Pie pilsētas robežas braucējus godam sagaidīja VRS Ventspils pārvaldes robežsargi, kuri pavadīja velobrauciena dalībniekus līdz naktsmītnei.

Kopumā trijās dienās bija nobraukti 210 km. Un, līdzīgi kā 2015.gadā, brauciena lielākais ieguvums bija tikšanās ar skolēniem, kas radīja pārliecību, ka Valsts robežsardzei tuvākajā nākotnē papildinājums būs un interese par robežsarga profesiju saglabājas. Savukārt RTA galvenais ieguvums ir kultūrizglītība: dāvinot skolu bibliotēkām RTA izdevumus, rādot virtuālos datorrīkus un spēles, kopīgi apgūstot latgaliešu valodas vārdus, ir pamats cerēt, ka RTA atpazīstamība pieaugs arī Kurzemē.

Sirsnīgu paldies sakām:

 Priekules vidusskolai un direktorei Irai Tiesnesei;

 Vaiņodes internātpamatskolai un direktoram Reinim Ulbertam;

 Skrundas vidusskolai un direktoram Aināram Zankovskim;

 Kuldīgas 2.vidusskolai un direktorei Rutai Karlovičai;

 VRS VEP Kurzemes I kategorijas dienesta personālam un dienesta priekšnieka p.i. majorei J.Kavanskai un M.Zālītim personīgi;

 VRS VEP pārstāvjiem – majoram E.Priedem, kapteinim I.Ozoliņam un virsleitnantei L.Graudiņai;

 Viesu nama „Polīši” saimniecei Rūtai Pirro;

 personīgi viesmīlīgajiem: Aigaram Harmsonam un Ingai Harmsonei.

Īpašs paldies Valsts robežsardzes, VRK un RTA vadībai par sniegto atbalstu un palīdzību velobrauciena īstenošanā.

Foto

2016.gada 25.maijā

Valsts robežsardzes koledžas kadeti uzvar foto orientēšanās sacensībās


Š.g. 25.maijā Valsts robežsardzes koledžas Trešās mācību rotas kadeti piedalījās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rīkotajās foto orientēšanās sacensībās „Kroka 2016”.

Sacensības tika rīkotas ar mērķi veicināt veselīgu dzīvesveidu un stiprināt sadarbību starp mācību iestādēm, kā arī tuvāk iepazīstināt dalībniekus ar Rēzeknes pilsētas teritorijā esošajiem uzņēmumiem un iestādēm.

Valsts robežsardzes koledžas Trešās mācību rotas kadeti sacensībām pieteica trīs komandas:

1. „Zaļie zirnīši” (Valērijs Sprukts, Vladimirs Šersts, Vjačeslavs Gedroics, Alise Jevstigņejeva, Sanita Beļķeviča);

2. „Ananāsa bērni” (Oļegs Ignatjevs, Ilga Dubovska, Maksims Markovs, Anželika Kirilova, Natālija Preobraženska);

3. „Street fighters” (Rolands Smiķersts, Olga Pavārniece, Vjačeslavs Višņakovs, Pāvels Bulanovs, Māris Juška).

Kopumā piecu komandu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Valsts robežsardzes koledžas pārstāvētā komanda „Street fighters”, otrajā vietā aiz sevis atstājot Rēzeknes Tehnoloģijas akadēmijas komandu, savukārt trešo vietu ieņēma otrā Valsts robežsardzes koledžas komanda „Zaļie zirnīši”. Komanda „Ananāsa bērni” sacensības pabeidza ceturtajā vietā.

Foto

2016.gada 21.maijā

Valsts robežsardzes izlase startē Latvijas Šaušanas federācijas sacensībās

Jau vairākus gadus pēc kārtas Valsts robežsardzes (VRS) šāvēju izlase startē Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF) organizētajā Latvijas kausa izcīņā lietišķajā šaušanā. Š.g. 20. un 21.maijā Ādažu poligonā norisinājās Latvijas kausa izcīņas I etaps.

Kausa izcīņā VRS izlases sastāvā piedalījās VRS Galvenās, Daugavpils, Ludzas un Viļakas pārvalžu šāvēji. Viņi startēja divos sacensību vingrinājumos: DP-4 vingrinājumā (6 šāvieni 1 minūtē ar vienu roku, 7 šāvieni 30 sekundēs ar vienu vai abām rokām un 7 šāvieni 15 sekundēs ar abām rokām) ieņēma 5.vietu, savukārt DP-3 vingrinājumā (3 sērijas pa 10 šāvieniem katrā 5 minūtēs) – 7.vietu.

LŠF kausa izcīņas II etaps lietišķajā šaušanā plānots š.g. 10.-11.jūnijā Ādažos.

2016.gada 20.maijā

Robežsargi izcīna vairākas godalgas Iekšlietu ministrijas sacensībās


Valsts robežsardzes (VRS) sportisti izcīnīja vairākas godalgas Iekšlietu ministrijas (IeM) spartakiādes sacensībās peldēšanā un IeM atklātā čempionāta sacensībās policijas trīscīņā. Sacensības norisinājās š.g. 20.maijā Rīgā, Nacionālo bruņoto spēku sporta bāzē.

IeM atklātā čempionāta sacensībās policijas trīscīņā IeM padotībā esošo valsts pārvaldes iestāžu komandu starpā robežsargi izcīnīja godalgoto 1.vietu. Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā zeltu izcīnīja Aleksejs Seļskis (VRS Daugavpils pārvalde), sudrabu – Vitālijs Glods (VRS Daugavpils pārvalde) un bronzu – Ainārs Mizāns (VRS Daugavpils pārvalde). Savukārt vīriešu (veterānu) grupā zelta godalgu izcīnīja Pjotrs Krukovskis (VRS Daugavpils pārvalde) un sudraba godalgu - Juris Stivriņš (VRS Daugavpils pārvalde).

IeM spartakiādes sacensībās peldēšanā VRS komanda izcīnīja augsto 2.vietu. Savukārt individuālajā vērtējumā vīriešu grupā sudrabu izcīnīja Andris Putnis (Valsts robežsardzes koledža), sieviešu (veterānu) grupā sudrabu izcīnīja Līga Punnenova (VRS Galvenā pārvalde) un bronzu – Antra Kalvāne (VRS Rīgas pārvalde).


Sveicam VRS sportistus ar iegūtajām godalgām!

Foto

2016.gada 20.maijā

Kadetu iesvētības Valsts robežsardzes koledžā


Š.g. 20.maijā Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Lauku mācību centrā „Janapole” norisinājās 33 VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas apmācāmo „iesvētības”. Neoficiālo pieņemšanu kadetos organizēja VRK Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas 13.grupas kadeti, kuri uzsāka mācīties pērn rudenī.

VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas 21. un 22. grupu apmācāmajiem pārbaužu laikā vajadzēja skriet, lēkāt, pārvarēt šķēršļus, šaut, pārvietoties rāpus, kā arī sacensties apķērībā un asprātībā. Apmācāmie godam izturēja visus pārbaudījumus un apliecināja savu amata izvēli, nolasot neoficiālo zvērestu pie robežzīmes.

Apmācāmo „iesvētības” VRK Lauku mācību centrā tika organizētas jau vairākas reizes, un ir kļuvušas robežsargu mācību iestādei par labu tradīciju.

Foto

2016.gada 19.maijā

Robežsargu koledžas šāvēji no Lietuvas atgriežas ar bronzas godalgu


Š.g. 19.maijā labākie Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) šāvēji devās uz Lietuvu, lai piedalītos Robežsardzes izglītības iestāžu studējošo praktiskās šaušanas sacensībās. Sacensības organizēja VRK sadarbības partneris - Lietuvas Republikas M.Romerisa universitāte. Sacensību nolikums paredzēja 6 šaušanas vingrinājums no kaujas pistoles. Rezultātu noteica gan vingrinājumā patērētais laiks, gan vingrinājuma izpildījuma precizitāte.

VRK komandas sastāvā startēja VRK Trešās mācību rotas kadeti: kaprālis Andris Jermakovs, kaprālis Artis Kabiņeckis un virsniekvietniece Sanita Ļahnoviča. VRK komandu sacensībās pārstāvēja VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras lektors pulkvežleitnants Guntis Dukšta.

VRK komanda septiņu Robežsardzes izglītības iestāžu komandu konkurencē ieguva 3.vietu un atgriežas mājās ar bronzas godalgu. Savukārt pirmajā vingrinājumā virsniekvietniece Sanita Ļahnoviča izcīnīja 1.vietu un tika apbalvota ar zelta medaļu.

Foto

2016.gada 19.maijā

Aicinām pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā

Valsts robežsardze aicina jauniešus laikā no š.g. 1.jūnija līdz 22.jūlijam pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā "Robežapsardze". Mācību laikā tiks iegūta Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācija.

Mācības notiek par budžeta līdzekļiem. Pēc mācību programmas sekmīgas apguves tiek izsniegta profesionālās kvalifikācijas apliecība (3.profesionālais kvalifikācijas līmenis), un piešķirta kvalifikācija - Valsts robežsardzes inspektors, kā arī tiek nodrošināta dienesta vieta Valsts robežsardzē.

Latvijas pilsoņi ar vidējo vai augstāko izglītību vecumā no 18 līdz 30 gadiem var iesniegt dokumentus mācībām šādās Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs: Rīgas pārvaldē - Rūdolfa ielā 5, Rīgā, tālr. 67075791; Viļakas pārvaldē - Garnizona ielā – 19, Viļakā, tālr. 64501918; Ludzas pārvaldē - Liepājas ielā 2b, Ludzā, tālr. 65703910; Daugavpils pārvaldē - A.Pumpura ielā 105 b, Daugavpilī, tālr. 65403749; Ventspils pārvaldē – Ostas ielā 33, Ventspilī, tālr. 63604809, Aviācijas pārvaldē - Isnaudas pagasta „Jaunsmilgās”, Ludzas novadā, tālr. 65703986.

Plašāka informācija par uzņemšanas prasībām ir pieejama Valsts robežsardzes koledžas mājas lapā www.vrk.rs.gov.lv, sadaļā "Reflektantiem" - Uzņemšanas noteikumi mācībām Valsts robežsardzes koledžā.

2016.gada 17.maijā

Notiks XIX Valsts robežsardzes kinologu sacensības


Kā jau ierasts, katru gadu pavasarī Valsts robežsardzes koledžā tiek rīkotas starptautiskās sacensības kinologiem. Arī šogad no 25.maija līdz 28.maijam Valsts robežsardzes koledžā norisināsies XIX Valsts robežsardzes kinologu sacensības ar dienesta suņu piedalīšanos.

Sacensību mērķis ir kinologu profesionālās meistarības celšana, labāko Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu, Latvijas un ārvalstu tiesībsargājošo iestāžu kinologu, pēdu meklēšanas un narkotisko vielu meklēšanas specializācijas dienesta suņu un kinologu komandu noteikšana, Valsts robežsardzes kinoloģijas jomas attīstības novērtēšana un praktiskās pieredzes apmaiņa starp Latvijas un ārvalstu kinologiem.

Sacensības tiks organizētas divās disciplīnās - pēdu meklēšanas disciplīnā un narkotisko vielu meklēšanas disciplīnā, kurās startēs gan komandas (2 kinologi ar pēdu meklēšanas vai narkotisko vielu meklēšanas dienesta suņiem), gan arī individuālie dalībnieki (kinologs ar pēdu meklēšanas vai narkotisko vielu meklēšanas dienesta suni).

Pēc saņemtajiem pieteikumiem, šogad sacensībās gatavojas startēt kinologi gan no Valsts robežsardzes teritoriālajām pārvaldēm, gan pārstāvi no VID Muitas pārvaldes un Valsts policijas, kā arī Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas tiesībsargājošo iestāžu kinologi.

2016.gada 15.maijā

Robežsargu koledžas futbolisti kļuva par čempioniem studentu spēlēs SELL GAMES 2016


Jau vairākus gadus Valsts robežsardzes koledžas (VRK) izlase piedalās starptautiskajās studentu spēlēs „SELL GAMES”. Šogad mūsu sportisti devas uz Somiju, Tamperi, kur no š.g. 13.maija līdz 15.maijam norisinājās Baltijas valstu XXXII studentu spēles „SELL GAMES 2016”. Sacensības pulcēja apmēram 1300 dalībniekus no 63 dažādam izglītības iestādēm.

Telpu futbola sacensības notika pēc apļa sistēmas, kur VRK komanda guva visas uzvaras, tikai spēle ar Ķīnas komandu beidzās ar neizšķirtu rezultātu 2:2. Pusfinālā starp Igauniju un Latviju uzvaru izcīnīja VRK komanda, savukārt finālā tikās ar Ķīnas komandu. Fināla spēlē ar ķīniešiem mūsējie pamainīja spēles taktiku, kas deva rezultātu un VRK futbolisti kļuva par čempioniem.

Šogad volejbolā startēja 12 komandas, kuras tika sadalītas apakšgrupās. Savā apakšgrupā VRK volejbolisti guva uzvaru pārspējot Tamperes universitātes komandu, tomēr zaudēja Ķīnas komandai. Spēlē par 5.-8.vietu uzvarēja Tartu universitātes komandu, bet spēlē par 5.-6.vietu zaudēja Ķīnas komandai, iegūstot sacensībās 6.vietu.

Foto

2016.gada 12.maijā

Veiksmīgi noritējusi VI starptautiskā zinātniski praktiskā konference robežsargiem


Š.g. 11.-12.maijā Valsts robežsardzes koledža sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju organizēja VI starptautisko zinātniski praktisko konferenci „Robežu drošība un pārvaldība” (Border security and management).

Klātesot Valsts robežsardzes koledžas vadībai, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas prorektorei A.Juško-Štekelei un pasākuma dalībniekiem, konferenci atklāja Valsts robežsardzes priekšnieka 1.vietnieks ģenerālis I.Zālītis. Savā uzrunā viņš uzsvēra, ka zinātnes un pētnieku misija ir, pētot teoriju un praktiskos aspektus, rast un piedāvāt risinājumus problemātikai, risināt aktuālos attīstības jautājumus attiecīgajā nozarē. Arī Valsts robežsardzes, kā valsts iestādes, kas veido un realizē politiku robežkontroles un imigrācijas kontroles jautājumos, dienas kārtības aktualitātēs ir attīstības jautājumi, kā tiesiskajā, tā arī dienesta organizācijas praktiskajā aspektā, tāpēc Valsts robežsardze allaž ir uzturējusi izglītības, tālākizglītības, profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanas un pētniecības jautājumus augstākās prioritātes sarakstos un vienmēr atbalstījusi tos metodiski un finansiāli. Arī uz šo konferenci gan I.Zālītis, gan Valsts robežsardze liek visnotaļ augstas cerības un vēlas sagaidīt rezultātus – pētījumus un ierosinājumus, kas dos savu artavu, zināmu impulsu attīstības procesu virzībai Valsts robežsardzes kompetencē esošo jautājumu risināšanā.

Šogad konferences tematika bija veltīta jaunākajiem pētījumu un labākās prakses rezultātiem robežu drošībā un pārvaldībā, akcentējot jautājumus par imigrācijas izaicinājumiem mūsdienās, integrēto robežu pārvaldību, sadarbības nozīmi robežu drošībā un pārvaldībā, informācijas tehnoloģiju nozīmi robežu drošībā, robežsargu izglītības pilnveidošanas iespējām, kā arī par ētiskajiem un psiholoģiskajiem aspektiem robežu pārvaldībā.

Konferencē piedalījās ilggadējie Valsts robežsardzes koledžas ārvalstu sadarbības partneri no Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Somijas, uzaicinātās Moldovas, Baltkrievijas, un Kirgizstānas Robežsardzes (Robežpolicijas) dienestu un izglītības iestāžu amatpersonas, kā arī Latvijas Valsts robežsardzes, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, Rīgas Tehniskās universitātes, Valsts Policijas koledžas un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas pārstāvji.

Šoreiz konference bija organizēta jaunā formātā: konferences laikā notika paneļdiskusijas, kurās valstu pārstāvji dalījās pieredzē un izteica viedokļus par izaicinājumiem ES robežsargu profesionālajai sagatavošanai mūsdienās, par informācijas tehnoloģiju lomu robežu drošībā un pārvaldībā, par ētisko un psiholoģisko aspektu nozīmi robežu drošībā un par sadarbības lomu mūsdienu robežu drošībā un pārvaldībā. Savukārt konferences zinātniskās orgkomitejas un recenzentu darbā bija iesaistīti pieredzējuši zinātnes praktiķi no dažādām valstīm - Lietuvas, Spānijas, Polijas, Slovēnijas, Rumānijas un Itālijas.

Pētījumu rezultāti ir apkopoti un izdoti Iekšējās drošības un civilās aizsardzības zinātņu žurnālā „Robežu drošība un pārvaldība”, angļu valodā, kā arī publikācijas tiks ievietotas starptautiski atzītu zinātnisko rakstu datu bāzēs.

Foto

2016.gada 11.maijā

Notiek VI starptautiskā zinātniski praktiskā konference „Robežu drošība un pārvaldība”


Š.g. 11.-12.maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas telpās notiek VI starptautiskā zinātniski praktiskā konference „Robežu drošība un pārvaldība”, kuru rīko Valsts robežsardzes koledža sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju.

Konferences mērķis ir apzināt jaunāko pētījumu rezultātus un apkopot labāko praksi inovatīvu risinājumu izpildē un ieviešanā robežu drošībā un pārvaldībā.

Šogad konferencē paredzēts akcentēt jautājumus par imigrācijas izaicinājumiem mūsdienās, integrēto robežu pārvaldību, sadarbības nozīmi robežu drošībā un pārvaldībā, informācijas tehnoloģiju nozīmi robežu drošībā, robežsargu izglītības pilnveidošanas iespējām, kā arī par ētiskajiem un psiholoģiskajiem aspektiem robežu pārvaldībā.

Konferencē piedalās Valsts robežsardzes koledžas ilggadējie ārvalstu un Latvijas sadarbības partneri – Polijas, Somijas, Lietuvas un Igaunijas Robežapsardzības mācību iestāžu pārstāvji, Valsts policijas koledžas un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas pārstāvji, kā arī radniecīgu izglītības iestāžu amatpersonas no Moldovas, Baltkrievijas un Kirgizstānas.

Foto

2016.gada 7.maijā

Stipro skrējienā 2016 robežsargu koledžas komandas pārbaudīja savu izturību


Š.g. 7.maijā Ķegumā, atpūtas un sporta kompleksā „Zelta Zirgs” sacensībās „Stipro skrējiens 2016” Valsts robežsardzes koledžas piecas komandas pārbaudīja savu izturību, gribasspēku un īsto spēju robežu. Šogad sacensībām pieteicās ap 4500 skrējēju, kuri pārvarēja gan dabīgi, gan mākslīgi veidotus šķēršļus trases garumā no 8 km līdz 10 km (atkarībā no dalības masu startā vai elites grupā).

Valsts robežsardzes koledžas komandas pārstāvēja:

1) elites grupā - Zanda Mihailova, Kaspars Valenieks, Rolands Boiko, Jurijs Skorodihins (12.vieta 84 komandu konkurencē);

2) masu startā - Monta Priedola, Vitālijs Aguls, Agris Karlāns, Vladislavs Parfjonovs (10.vieta 475 komandu konkurencē);

3) masu startā - Edgars Petkuns, Žanis Bodžs, Ingus Benetis, vSabīne Maslova (64.vieta 475 komandu konkurencē);

4) masu startā - Vjačeslavs Cvetkovs, Edmunds Borovskis, Laura Vaivode (Valsts robežsardzes Ludzas pārvalde), Jānis Gailums (Valsts robežsardzes Ludzas pārvalde) (164.vieta 475 komandu konkurencē);

5) masu startā - Karīna Skuķe, Ēvalds Teikmanis, Alise Ramane, Elīna Oļipova (261.vieta 475 komandu konkurencē).

Cīņā par titulu „Stiprākā augstskola 2016” Valsts robežsardzes koledžas komanda ieguva 2.vietu (oficiālie rezultāti publicēti http://thestrongrace.com/rezultati/).

Foto

2016.gada 3.maijā

Āfrikas valstu Sāhelas reģiona pārstāvji ciemojās robežsargu koledžā


Š.g. 3.maijā Valsts robežsardzes koledžā ciemojās Āfrikas valstu Sāhelas reģiona pārstāvji. Vizītes mērķis bija iepazīties ar Valsts robežsardzes koledžas apmācības procesa organizāciju un infrastruktūru, kā arī pārrunāt personālvadības un sadarbības jautājumus.

No š.g. 2. līdz 6.maijam vizītē Latvijā uzturas Burkinafaso, Čadas, Mali, Mauritānijas un Nigēras robežpoliciju un migrācijas policiju vadošās amatpersonas projekta „Robežu pārvaldība un robežu kopienas Sāhelas reģionā” ietvaros, kuru finansē Japānas valdība un to vada Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības programma sadarbībā ar Starptautiskās Migrācijas politikas attīstības centru.

Vizītes laikā Āfrikas valstu Sāhelas reģiona pārstāvji iepazinās ar Valsts robežsardzes darbību un apmeklēja Valsts robežsardzes teritoriālās pārvaldes.

Foto

2016.gada 3.maijā

Valsts robežsardzes koris devās ar koncertiem uz valsts austrumu pilsētām


Par godu 4.maijam Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestris un Valsts robežsardzes (VRS) koris maijā pirmajās dienās devās ar koncertiem uz valsts austrumu pilsētām un ciemiem – Aglonu, Preiļiem, Sileni, Indru un Krāslavu.

Koris atskaņoja Arno Eversa un Jāņa Logina patriotiska rakstura dziesmas, kā arī NBS orķestra diriģenta pulkvežleitnanta Daiņa Vuškāna vadībā izpildīja latgaliešu tautas dziesmu apdares.

VRS korim tā bija jau otrā koncerttūre kopā ar profesionālo orķestri. Tā ir lieliska uzstāšanās pieredze sirsnīgo Latgales klausītāju pilnajās koncertzālēs, kas vairo patriotismu un Dzimtenes mīlestību.

Foto

2016.gada 1.maijā

Aizvadīts čempionāts virves vilkšanā


Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta ietvaros šogad pirmo reizi norisinājās sacensības virves vilkšanā. Šī gada 1.maijā, Rīgas reģionālajā sporta centrā „Sarkandaugava”, Rīgā 11 komandas sacentās divās svaru grupās ar komandas kopējo svaru 640 kg un 700 kg. Tajās piedalījās Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu komandas, tai skaitā arī Valsts robežsardzes (VRS) izlase.

Svaru kategorijā līdz 640 kg VRS izlase izcīnīja 2.vietu, par čempioniem kļuva Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda un 3.vietā ierindojas Rīgas pašvaldības policijas komanda. Svaru kategorijā līdz 700 kg VRS izlasei arī 2.vieta, 1.vietā ierindojas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda un 3.vietā - Valsts policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes komanda.

VRS izlases sastāvā tika iekļauti Vitālijs Pukins, Valdis Ludženieks, Egons Mežaks (VRS Daugavpils pārvalde), Oļegs Ščerbakovs, Ilmārs Lovniks (VRS Ludzas pārvalde), Valters Irbe, Jānis Siliņš, Reinis Groms (Ventspils pārvalde) un Edgars Petkuns (Valsts robežsardzes koledža).

Apsveicam robežsargus ar gūtajiem panākumiem!

Foto

2016.gada 30.aprīlī

Valsts robežsardzes futbolistes aizvadīja spēli jaunajā sezonā


Š.g. 30.aprīlī Valsts robežsardzes futbolistes Rēzeknes BJSS/ VRS Optimists R komandas sastāvā aizvadīja otro spēli jaunajā Latvijas Sieviešu Futbola līgas 2016.gada sezonā, uzvarot Rīgas FS/ 46.vsk futbolistes ar rezultātu 2:0.

Komandas sastāvā spēlē Valsts robežsardzes koledžas, Valsts robežsardzes Ludzas, Daugavpils, Rīgas un Viļakas pārvalžu futbolistes.

Latvijas Sieviešu futbola līgas ietvaros, no š.g. aprīļa līdz septembrim norisināsies spēles trijos apļos, kuras organizē Latvijas Futbola federācija.

Pērn Latvijas Sieviešu Futbola līgā Valsts robežsardzes sieviešu futbola izlase izcīnīja 3.vietu. Novēlam mūsu futbolistēm lielu cīņas sparu un vēlmi uzvarēt!

Foto

2016.gada 29.aprīlī

Norisinājās Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensības basketbolā

Š.g. 29.aprīlī Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra sporta zālē, Rīgā norisinājās Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensības basketbolā.

Sacensībās piedalījās Iekšlietu ministrijas padotībā esošo valsts pārvaldes iestāžu komandas, tai skaitā Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) komanda.

VRS komandas sastāvā spēlēja Vitālijs Gubanovs (VRS Rīgas pārvalde), Jevgēnijs Petunovs, Jānis Umbraško, Valentīns Gurjančiks, Mārtiņš Doniks, Genādijs Šidlovskis (VRS Daugavpils pārvalde), Arvis Malta, Oskars Kaspers (VRS Ludzas pārvalde) un Vjačeslavs Višņakovs (Valsts robežsardzes koledža).

VRS komanda sacensībās ieguva 5.vietu sešu komandu konkurencē.

2016.gada 29.aprīlī

Kadeti svinīgi deva zvērestu


Š.g. 4.aprīlī topošie robežsargi uzsāka mācības profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze” un 29.aprīlī pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa „Vienoti Latvijai” Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Robežsargu skolas kadeti svinīgi deva zvērestu. Pēc valsts himnas atskaņošanas kadeti nolasīja zvēresta tekstu un apliecināja to ar savu personisko parakstu. Tad VRK personāls svinīgajā maršā devās uz Rēzeknes pilsētas Festivāla parku, kur kadetus sveica tuvinieki, radi un draugi.

Foto

2016.gada 26.aprīlī

Robežsargu kadetiem 3.vieta starpkoledžu boulinga turnīrā


Š.g. 26.aprīlī Rīgā, Zelta boulinga centrā, ar mērķi attīstīt un popularizēt sporta veidu, kā arī saliedēt studentus un popularizēt koledžas, notika Latvijas Koledžu asociācijas rīkotais 7.starpkoledžu boulinga turnīrs, kurā piedalījās studenti no deviņpadsmit Latvijas koledžām.

Valsts robežsardzes koledžas (VRK) komandu turnīrā pārstāvēja VRK 1.kursa kadeti: kaprālis Māris Kārkliņš (komandas kapteinis), seržants Ainārs Žilinskis, virsniekvietniece Sanita Ļahnoviča, kaprālis Artis Kabiņeckis un kaprālis Vladimirs Šersts, kuri 19 komandu konkurencē kopvērtējumā ieguva godalgoto 3.vietu. Savukārt, reprezentējot VRK un atbalstot savu komandu ieguva balvu nominācijā – Labākie atbalstītāji.

Foto

2016.gada 26.aprīlī

Rēzeknē notiks Robežsargu skolas kadetu svinīgais zvēresta došanas pasākums


Š.g. 29.aprīlī plkst.12:00 pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa „Vienoti Latvijai” tiks organizēts svinīgais zvēresta došanas pasākums 33 Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Robežsargu skolas kadetiem, kuri apgūst profesionālās tālākizglītības programmu „Robežapsardze”.

Zvēresta došanas pasākuma plāns:

Plkst.11:45-11:55 – VRK personāla nostāšanās pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa „Vienoti Latvijai”;

Plkst.12:00-12:55 – VRK Robežsargu skolas kadetu zvēresta došana;

Plkst.12:55-13:10 – VRK personāla svinīgais maršs un došanās uz Rēzeknes pilsētas Festivāla parku;

Plkst.13:10-13:40 – VRK Robežsargu skolas kadetu apsveikšana un fotografēšanās Rēzeknes pilsētas Festivāla parkā.

Plkst.14:20-14:30 – VRK Robežsargu skolas kadetu vecāku un ciemiņu iepazīšanās ar VRK mācību korpusu un dienesta viesnīcu, kā arī VRK un VRK Robežsargu skolas vadības pārrunas ar kadetu vecākiem.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu un norisi – VRK Robežsargu skolas priekšnieks pienākumu izpildītājs Sergejs Nazarovs, tālr. 26334558.

2016.gada 22.aprīlī

Bibliotēkas nedēļa Valsts robežsardzes koledžā


No š.g. 18. līdz 22. aprīlim Bibliotēkas nedēļas ietvaros Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Bibliotēkas nodaļā norisinājās daudzveidīgi pasākumi un aktivitātes, lai pulcinātu grāmatumīļus un interesentus.

Lai lauztu vecos stereotipus par bibliotēku kā vecu ēku ar čīkstošām kāpnēm un apputējušiem grāmatu plauktiem, tika izveidota izstāde „21.gadsimta bibliotēka”. Tajā interesenti varēja iepazīties ar mūsdienu bibliotēku vizualizāciju, kā arī informācijas meklēšanas un atspoguļošanas iespējām.

Lai dalītos savās pārdomās par kādu izlasīto grāmatu, bibliotēkas apmeklētājiem bija iespēja izvēlēties grāmatu no VRK Bibliotēkas nodaļas fonda un novietot „Tautas grāmatu plauktā”, kas popularizē bibliotēkas fondu, veicina sadarbību un kopības sajūtu grāmatmīļu vidū.

Norisinājās akcija „Grāmata vislabākā dāvana bibliotēkai!”. Katru gadu mūsu grāmatu lasītāji tiek aicināti dalīties savā lasītpriekā un uzdāvināt bibliotēkai grāmatu. Tādā veidā bibliotēkas krājumi tika papildināti ar 11 jaunieguvumiem.

Apkopojot aptaujas „Vislasītākās grāmatas 2015.gadā” rezultātus, tika noskaidrotas visvairāk lasītās mācību un daiļliteratūras grāmatas.

Sadarbībā ar VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas 23.grupas kadetiem tika rīkota aktivitāte „Asini prātu”, t.i. kadeti varēja iepazīties ar dažādām galda spēlēm un piedalīties konkursā, ar mērķi attīstīt loģisko domāšanu un veicināt komandas garu. Galveno vietu ieguvēji saņēma balvas – grāmatas.

Bibliotēkas nedēļas noslēgumā notika radošā pēcpusdiena „Dekupāžas maģija”, kuru vadīja VRK Bibliotēkas nodaļas vecākā speciāliste S.Naglinska, ar mērķi iepazīstināt klātesošos ar iespēju ikdienā pierastas lietas padarīt unikālas. Radošas darbnīcas izstādi var apskatīt VRK Bibliotēkas nodaļas lasītavā.

Paldies visiem VRK Bibliotēkas nedēļas apmeklētājiem, kuri piedalījās, atbalstīja un izteica atsaucību par Bibliotēkas nedēļu, kā arī papildināja bibliotēkas krājumus ar grāmatu dāvinājumiem!

Foto

2016.gada 22.aprīlī

Notikušas Valsts robežsardzes koledžas Padomes vēlēšanas


Š.g. 22.aprīlī Valsts robežsardzes koledžā (VRK) saskaņā ar Ministru kabineta 2006.gada 30.novembra noteikumu Nr.978 „VRK nolikums” notika VRK Padomes vēlēšanas.

Jaunajā VRK Padomē tika ievēlēti akadēmiskā, vispārējā un studējošā personāla pārstāvji:

• VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants R.Vikainis;

• VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors majors J.Madžuls;

• VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants V.Buls;

• VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents majors A.Litaunieks;

• VRK Vispārizglītojošo priekšmetu katedras docente pulkvežleitnante M.Žukova;

• VRK Vispārizglītojošo priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants A.Cauņa;

• VRK Administratīvā dienesta vecākā speciāliste I.Bikovska;

• VRK Izglītības koordinācijas nodaļas vadītāja pulkvežleitnante D.Kupcāne;

• VRK Trešās mācību rotas kadete virsseržante Z.Gasanhanova;

• VRK Trešās mācību rotas kadets kaprālis A.Kabiņeckis.

Foto

2016.gada 22.aprīlī

Robežsargu spartakiāde turpinās ar peldēšanu un dienesta trīscīņu


Turpinoties Valsts robežsardzes (VRS) 2016.gada spartakiādei iepriekšējā nedēļas nogalē Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā VRS teritoriālo pārvalžu, VRS Galvenās pārvaldes un VRK sportisti sacentās peldēšanā un dienesta trīscīņā.

VRS spartakiādes sacensībās peldēšanā komandu vērtējumā godalgoto 1.vietu ieguva VRK komanda, 2.vietu – VRS Daugavpils pārvaldes komanda un 3.vietu – VRS Aviācijas pārvaldes komanda.

Individuālajā vērtējumā sieviešu grupā uzvarēja Nadežda Romanova (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu ieguva Līga Punnenova (VRS Galvenā pārvalde) un 3.vietu – Antra Kalvāne (VRS Rīgas pārvalde).

Individuālajā vērtējumā sieviešu - veterānu grupā (dzimušas 1980.gadā un pirms) čempiones titulu ieguva Līga Punnenova (VRS Galvenā pārvalde), 2.vietu – Antra Kalvāne (VRS Rīgas pārvalde) un 3.vietu – Nataļja Ģerķe (VRS Daugavpils pārvalde).

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā uzvarēja Andris Putnis (VRK), 2.vietu ieguva Jānis Greckis (VRS Ludzas pārvalde) un 3.vietu – Marians Žukovs (VRK).

Individuāli vīriešu - veterānu grupā (dzimuši 1975.gadā un pirms) 1.vietu izcīnīja Juris Stivriņš (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu – Juris Krūmiņš (VRS Ventspils pārvalde) un 3.vietu – Ivans Erastovs (VRS Daugavpils pārvalde).

VRS spartakiādes sacensības dienesta trīscīņā notika trīs disciplīnās: peldēšanā, vieglatlētikas krosā un ātršaušanā ar nemodificētu pistoli, kurās startēja vīrieši un vīrieši veterāni (dzimuši 1975.gadā un pirms).

Komandu vērtējumā godalgoto 1.vietu izcīnīja VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietu –VRS Ludzas pārvaldes komanda un 3.vietu - VRS Aviācijas pārvaldes komanda.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā uzvarēja Vitālijs Glods (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu ieguva Aleksejs Seļskis (VRS Daugavpils pārvalde) un 3.vietu – Ainārs Mizāns (VRS Daugavpils pārvalde).

Individuāli vīriešu - veterānu grupā 1.vietu izcīnīja Pjotrs Krukovskis (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu – Juris Stivriņš (VRS Daugavpils pārvalde) un 3.vietu - Jānis Moisejenoks (VRS Daugavpils pārvalde).

Foto

2016.gada 21.aprīlī

Robežsargu koledžas kadeti pārbaudīja zināšanas intelektuālajā spēlē


Š.g. 21.aprīlī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) kadeti piedalījās Rēzeknes Tehnoloģijas akadēmijas studējošo padomes rīkotajā starpaugstskolu intelektuālajā spēlē „Starpaugstskolu Erudīts 2016”, kuras tēma bija „Attiecību statuss: Students”. Rēzeknes Tehnoloģijas akadēmijas studējošo padome intelektuālās spēles rīko jau vairākus gadus ar mērķi nostiprināt sadarbību starp augstskolām.

Pavisam sacensībās piedalījās piecas komandas: Rēzeknes Tehnoloģijas akadēmijas komanda (RTA), Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas komanda (NAA), Pleskavas Valsts universitātes komanda „Kebabs” un „Team A”, kā arī VRK komanda, kuru pārstāvēja Trešās mācību rotas kadeti - virsseržante Z.Gasanhanova (komandas kapteine), kaprālis A.Andrejevs, kaprāle A.Jevstigņejeva, kaprālis K.Ābeļkalns un kaprālis V.Šersts.

Spēle tika organizēta trīs posmos, taču pēc spēles pamatlaika uzvarētājs netika noskaidrots, tāpēc ka pirmo vietu ar vienādu punktu skaitu dalīja VRK komanda un Pleskavas Valsts universitātes komanda „Kebabs”. Žūrija pieņēma lēmumu par papildjautājumu piešķiršanu abām komandām un spēcīgāki tomēr izrādījās Pleskavas Valsts universitātes studenti. VRK komandai nācās samierināties ar godalgoto otro vietu.

Foto

2016.gada 21.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžas direktors saņem apbalvojumu


Iepriekšējās nedēļas nogalē Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš piedalījās Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas 24.gadadienas svinīgajā pasākumā, kura laikā par veiksmīgu sadarbību tika apbalvots ar Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas „1 šķiras Zelta krustu”. Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas rektore Katri Raik, pasniedzot apbalvojumu, pateicās par sadarbību un izteica cerību uz tikpat sekmīgu sadarbību arī turpmāk.

Foto

2016.gada 16.aprīlī

Atvērto durvju diena Valsts robežsardzes koledžā


Jau vairākus gadus Valsts robežsardzes koledža pavasarī rīko Atvērto durvju dienu. Š.g. 16.aprīlī ciemos tika gaidīti interesenti, kas vairāk vēlējās uzzināt par mācību procesu Valsts robežsardzes koledžā un karjeras iespējām Valsts robežsardzē, kā arī par uzņemšanas noteikumiem un kārtību. Viesus laipni uzņēma Valsts robežsardzes koledžas personāls, piedāvājot iespēju piedalīties kopīgā ekskursijā un ielūkoties Valsts robežsardzes muzejā, kā arī vērot kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus un Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes helikoptera demonstrācijas lidojumu.

Valsts robežsardzes koledža piedāvā apgūt akreditētu profesionālās tālākizglītības programmu „Robežapsardze” un viena gada laikā iegūt kvalifikāciju Valsts robežsardzes inspektors. Vairāk informācijas par mācību iespējām Valsts robežsardzes koledžā mūsu mājas lapā www.vrk.rs.gov.lv.

Foto

2016.gada 15.aprīlī

Iekšlietu sieviešu basketbola bronza tiek robežsargu komandai


Š.g. 15.aprīlī Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra sporta bāzē, Rīgā Iekšlietu ministrijas atklātā čempionātā basketbolā (sievietēm) bronzu izcīnījušas Valsts robežsardzes basketbolistes, kuras pēc apļa sistēmas izspēlēja spēles ar Rīgas pilsētas Pašvaldības policijas, Valsts policijas centrālā aparāta un Valsts policijas Rīgas, Kurzemes un Zemgales reģionālo pārvalžu komandām.

Valsts robežsardzes komandas sastāvā spēlēja Jana Bulmeistere, Jevgēnija Arzubova (VRS Rīgas pārvalde), Daina Potaša, (VRS Daugavpils pārvalde), Ramona Ančupāne, Jeļizaveta Puzāne (VRS Ludzas pārvalde), Sanita Beļķeviča, Ilona Kustrova un Ilze Šņepste (Valsts robežsardzes koledža).

Godalgoto 1.vietu sacensībās ieguva Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes komanda, savukārt 2.vietu – Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes komanda.

Foto

2016.gada 14.aprīlī

Kinologi papildina zināšanas


No šī gada 12.aprīļa līdz 14.aprīlim Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centrā norisinās seminārs kinologiem par dienesta suņu vispārējās apmācības jautājumiem, kuru vada kinoloģijas jomas speciālists Hans Verbruggen no Beļģijas.

Seminārā ietvertie jautājumi:

1. Paklausība.

2. Aizsardzība patruļsuņiem.

3. Kucēnu instinktu attīstīšanas posmi (vecums).

4. Sadarbības sasniegšana ar suni.

5. Kucēnu un suņu pozitīvā apmācība, izmantojot apmācības teoriju, treniņu instrumentus (sods, pastiprinājums), treniņu tehnika un metodes.

6. Suņa sagatavošana aizsardzībai (suņa vecums, posmi un pamati).

7. Figurantu darbs (pamati).

8. Šķēršļu pārvarēšana.

Seminārā piedalās Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu kinologi un amatpersonas no Valsts policijas koledžas, VID Muitas pārvaldes un Ieslodzījuma vietu pārvaldes.

Foto

2016.gada 12.aprīlī

Robežsargi ziedoja asinis


Valsts robežsardzes koledža sadarbojas ar Valsts Asinsdonoru centru (VADC) jau divpadsmito gadu un š.g. 12.aprīlī tika organizēts kārtējais VADC Latgales filiāles izbraukums uz Valsts robežsardzes koledžu, lai rīkotu Asins donoru dienu. Asinis ziedoja 102 donori, Valsts robežsardzes koledžas pastāvīgais un apmācāmais personāls, kopā tika saziedoti 49 litri asiņu.

Foto

2016.gada 9.aprīlī

Robežsargu starti Rēzeknes pusmaratonā


Š.g. 9.aprīlī skriešanas seriālu “BIGBANK Skrien Latvija” atklāja Rēzeknes pusmaratons, kas iekļāva sevī vairākus startus dažādās distancēs. Rēzeknes pusmaratonā piedalījās robežsargi no Valsts robežsardzes koledžas. 5 kilometru Tautas skrējienā startēja VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants Valentīns Buls un VRK Sporta mācību centra speciāliste Velga Lāce. Savukārt VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadete ierindniece Monta Priedola startēja NIKE 10 kilometru skrējienā.

Foto

2016.gada 8.aprīlī

Aicinām uz Atvērto durvju dienu!


Sestdien, 16.aprīlī, plkst.12:00 visi interesenti tiek aicināti uz Atvērto durvju dienu Valsts robežsardzes koledžā, kas norisināsies Zavoloko ielā 8, Rēzeknē (dalībnieku reģistrācija no plkst.11:00).

Tiks piedāvāta informācija par mācību iespējām Valsts robežsardzes koledžā, kā arī novadīta ekskursija, dodot iespēju iepazīt mācību vidi, apmeklēt mācību auditorijas, bibliotēku, šautuvi un Valsts robežsardzes muzeju. Interesenti varēs apskatīt Valsts robežsardzes koledžas tehniku, robežsardzes tehniskos un speciālos līdzekļus, mācību ieročus un ekipējumu, kā arī vērot Valsts robežsardzes koledžas kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus un Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes helikoptera demonstrācijas lidojumu.

Tiks piedāvātas Valsts robežsardzes koledžas prezentācijas, stāstot par mācību saturu un karjeras iespējām. Tāpat varēs saņemt atbildes uz jautājumiem par uzņemšanas noteikumiem un kārtību.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu un norisi – Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolas priekšnieka pienākumu izpildītājs S.Nazarovs, tālr.26334558, e-pasts: sergejs.nazarovs@rs.gov.lv.

2016.gada 8.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžā tiks rīkota Asins donoru diena


Š.g. 12.aprīlī Valsts robežsardzes koledžā (VRK) sadarbībā ar Valsts Asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāli tiks rīkota Asins donoru diena. VADC pārstāvji gaidīs donorus VRK Sporta mācību centrā (Rēzeknē, Zavoloko 8) plkst.9:00.

Donoru dienā pieteicās piedalīties 102 cilvēki, t.i. Valsts robežsardzes koledžas pastāvīgais un apmācāmais personāls.

Pastāvīgā donoru dienu koordinatore Valsts robežsardzes koledžā ir Valsts robežsardzes koledžas Administratīvā dienesta vecākā inspektore (medicīnas darbā) kapteine Irēna Purmale, tālr. 64603673, e-pasts: irena.purmale@rs.gov.lv.

2016.gada 4.aprīlī

Baltijas Asamblejas delegāti apmeklē Valsts robežsardzes koledžu


Iepriekšējās nedēļas nogalē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notika Baltijas Asamblejas Izglītības, zinātnes un kultūras komitejas un Baltijas Asamblejas Tieslietu un drošības komitejas kopīgā sanāksme. Vizītes ietvaros Baltijas Asamblejas delegāti viesojās arī Valsts robežsardzes koledžā.

Iepazīšanas vizītes ietvaros delegācija tika iepazīstināta ar studiju un mācību procesa organizēšanu Valsts robežsardzes koledžā un sadarbību ar Lietuvu, Igauniju un Poliju mācību procesa nodrošināšanā, kā arī tika apskatīta VRK materiāli tehniskā bāze: mācību administratīvais korpuss, muzejs, bibliotēka, Kinoloģijas centrs un Sporta mācību centrs.

Foto

2016.gada 1.aprīlī

Robežsargu trešais izlaidums Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā


2011.gadā 16 Valsts robežsardzes amatpersonas uzsāka nepilna laika studijas otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmā „Robežapsardze” un šī gada 1.aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā izlaidumā saņēma kvalifikāciju ”Valsts Robežsardzes vecākais virsnieks” un profesionālo bakalaura grādu Robežapsardzē.

Svinīgā pasākuma laikā klātesošos uzrunāja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes priekšnieks ģenerālis I.Zālītis un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (turpmāk – RTA) rektors asociētais profesors E.Teirumnieks. Absolventus apsveica RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes programmas direktore asociētā profesore I.Arbidāne un RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne profesore I.Mietule, kā arī izlaiduma ceremonijā piedalījās Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu, Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji, RTA personāls un uzstājās Valsts robežsardzes koris.

Foto

2016.gada 31.martā

Robežsargi ciemojās Daugavpils 12.vidusskolā


Š.g. 31.martā Daugavpils pilsētas izglītības pārvalde Daugavpils 12.vidusskolā organizēja izglītojošu pasākumu, ar mērķi nodrošināt Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu skolēniem atbalsta pasākumu karjeras izglītības jomā, kā arī sniegt informāciju par tālākās izglītības iespējām un profesionālo izvēli. Pasākumā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK), kā arī Ugunsdrošības un civilā aizsardzības koledžas un Valsts policijas koledžas pārstāvji.

Pasākuma ietvaros katra mācību iestāde uzstājās ar prezentāciju, kurā klātesošos jauniešus informēja par apgūstamajām izglītības programmām, uzņemšanas nosacījumiem, prasībām reflektantiem, mācību procesu, kā arī par sava dienesta specifiku.

VRK papildus stāstījumam piedāvāja apskatīt arī tematisko izstādi, kur skolēni varēja redzēt VRK trauksmes grupas ekipējumu, robežsardzes speciālos un tehniskos līdzekļus, ieročus un Latvijas Republikas personu apliecinošos dokumentus. Pasākuma noslēgumā vislielākās ovācijas izpelnījās Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes kinologi un dienesta suņu paraugdemonstrējumiem, kur varēja skatīt paklausības, narkotisko vielu meklēšanas un personu aizturēšanas vingrinājumus.

Foto

2016.gada 31.martā

Koledžas mācībspēki apgūst inovācijas augstākās izglītības sistēmā


Valsts robežsardzes koledžas 28 akadēmiskā un vispārējā personāla pārstāvji no 2016.gada 22. februāra līdz 2016.gada 30. martam Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā apguva profesionālās pilnveides programmu augstāko izglītības iestāžu pedagogiem „Inovācijas augstākās izglītības sistēmā”, kuru organizēja un īstenoja Akakdēmijas Mūžizglītības centrs. Programmas īstenošana notika atbilstoši Ministru kabineta 2014.gada 28.oktobra noteikumiem Nr.662 „Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides kārtību”.

Foto

2016.gada 30.martā

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notiks trešais II līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas "Robežapsardze" izlaidums


Aicinām uz trešo II līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas "Robežapsardze" izlaidumu šī gada 1.aprīlī plkst.16:30 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 115.

Svinīgā pasākuma laikā studējošie saņems kvalifikāciju „Valsts Robežsardzes vecākais virsnieks” un profesionālo bakalaura grādu Robežapsardzē. Klātesošos uzrunās Valsts robežsardzes pārstāvis un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors, kā arī izlaiduma ceremonijā piedalīsies Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes, teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas personāls.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu un norisi Valsts robežsardzes koledžas direktora vietnieks (dienesta organizācijas jautājumos) pulkvedis Aivars Uzulnīks (tālr. 64603682, e-pasts: aivars.uzulniks@rs.gov.lv).

2016.gada 30.martā

Valsts robežsardzes koledžā iepazīšanās vizītē viesojās Baltkrievijas Republikas delegācija


Iepriekšējā nedēļā iepazīšanās vizītē Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK) viesojās Baltkrievijas Republikas Robežapsardzības dienesta institūta delegācija: priekšnieks ģenerālmajors Vasīlijs Gedjko un priekšnieka palīgs starptautiskās sadarbības jautājumos pulkvežleitnants Vadims Serebrjakovs.

Latvijas Republikas Valsts robežsardzes un Baltkrievijas Republikas Valsts robežapsardzības komitejas sadarbība 2016.gadā tiek organizēta saskaņā ar „Latvijas Republikas Valsts robežsardzes un Baltkrievijas Republikas Valsts robežapsardzības komitejas kopīgo pasākumu plānu 2016.gadam”.

Vizītes ietvaros Baltkrievijas delegācija tika iepazīstināta ar VRK darbību un mācību procesa organizēšanu, tika apskatīta VRK materiāli tehniskā bāze, kā arī ciemiņi apmeklēja LR Austrumu robežu - Silenes robežapsardzības nodaļu un viesojās Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldē. Tikšanās laikā puses savstarpēji dalījās pieredzē un pārrunāja esošo un turpmāko sadarbību.

Foto

2016.gada 18.martā

Valsts robežsardzes volejbolistiem zelts


Š.g. 18.martā, Rīgā, Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra sporta bāzē norisinājās Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensības volejbolā, kurās startēja arī Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) volejbola izlase – Elmārs Rudovičs (VRS Galvenā pārvalde), Mihails Majevskis, Viktors Tarakanovs, Aleksandrs Samuilovs, Mārtiņš Doniks (VRS Daugavpils pārvalde), Edgars Igaunis, Edgars Potašovs (VRS Rīgas pārvalde), Edgars Rancāns (VRS Ludzas pārvalde), Ainārs Žilinskis, Devis Žolnerovičs, Konstantīns Marčenko un Emanuels Muižnieks (Valsts robežsardzes koledža).

Astoņu komandu konkurencē mūsējie spēja izcīnīt uzvaru un tikt pie zelta godalgas. 2.vietu ieguva sporta biedrības „Dinamo” komanda un 3.vietu – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda.

VRS volejbola izlasi sacensībās pārstāvēja Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents majors Atis Litaunieks.


Apsveicam un lepojamies!

Foto

2016.gada 16.martā

Valsts robežsardzes koledžas kadeti apmeklēja muzejus


Marta sākumā Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) Trešās mācību rotas kadeti apmeklēja Latvijas Ugunsdzēsības muzeju, Jēkaba Prīmaņa Anatomijas muzeju un Latvijas Kara muzeju, lai papildinātu kadetu zināšanas un audzinātu pilsonisko apziņu.

Latvijas Ugunsdzēsības muzejā kadeti tika iepazīstināti ar Latvijas ugunsdzēsības vēsturi un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta rīcību avārijas seku likvidēšanā, kā arī apskatīja ekspozīciju par 2013.gadā notikušo traģēdiju lielveikalā „Maxima” Zolitūdē.

Jēkaba Prīmaņa Anatomijas muzejā kadetus iepazīstināja ar cilvēka organisma vispārējo uzbūvi un tā darbību, kā arī tika dota iespēja aplūkot patoloģiskās anatomijas preparātu izstādi.

Latvijas Kara muzejā kadeti apskatīja ekspozīciju „Latvijas valsts aizsardzība 1920.- 1940.” un iepazinās ar Latvijas valsts armijas attīstību, karavīru sadzīvi un apmācību, kā arī dažādu sabiedriski - militāro organizāciju darbību. Ekspozīcija „Latvija II pasaules karā” iepazīstināja ar okupācijas režīmiem un šo režīmu bruņotajos spēkos iesaukto Latvijas iedzīvotāju likteņiem.

Foto

2016.gada 15.martā

Valsts robežsardzes koledžā 2015.gada darbības atskaite

Š.g. 9.martā Valsts robežsardzes koledžā (VRK) notika svinīga dienesta sanāksme. VRK direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš sniedza pārskatu par VRK 2015.gada darbības rezultātiem, kā arī tika noteiktas VRK darbības galvenās prioritātes 2016.gadam.

Svinīgās sanāksmes noslēgumā par ieguldīto darbu valsts robežas apsardzībā un imigrācijas kontroles veikšanā, kā arī citu Valsts robežsardzes funkciju sekmīgā nodrošināšanā VRK personālām tika piešķirti Valsts robežsardzes apbalvojumi, kā arī par izrādīto centību, iniciatīvu un paveikto darbu - Valsts robežsardzes koledžas apbalvojumi.

Tradicionāli VRK dienesta sanāksmē tika apbalvoti labākie robežsargi un darbinieki:

• VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra vecākajam inspektoram leitnantam Guntaram Apīnim piešķirts VRK 2015.gada labākā kinologa goda nosaukums;

• VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras inspektorei virsseržantei Marinai Blohinai piešķirts VRK 2015.gada labākā instruktora goda nosaukums;

• VRK Nodrošinājuma dienesta Autotransporta nodaļas vecākajam inspektoram kapteinim Gunāram Plotkam piešķirts VRK 2015.gada labākā vispārējā personāla virsnieka goda nosaukums;

• VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras docentam pulkvežleitnantam Valentīnam Bulam piešķirts VRK 2015.gada labākā mācību personāla virsnieka goda nosaukums;

• VRK Nodrošinājuma dienesta Autotransporta nodaļas speciālistam Mārim Rimšam piešķirts Gada labākā darbinieka (fiziskā darba veicējs) goda nosaukums;

• VRK Nodrošinājuma dienesta vecākajai speciālistei Līgai Belindževai piešķirts Gada labākā darbinieka (intelektuālā darba veicējs) goda nosaukums.

2016.gada 15.martā

Robežsargu komandas cīnījās par kausu volejbolā


Turpinoties Valsts robežsardzes (VRS) 2016.gada spartakiādei, marta sākuma Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Sporta mācību centrā Rēzeknē VRS teritoriālo pārvalžu robežsargu komandas cīnījās par kausu volejbolā.

Kopumā sacensībās piedalījās 8 komandas, kas pēc pagājušā gada rezultātiem tika sadalītas divās apakšgrupās, lai dienas garumā noskaidrotu stiprāko komandu volejbolā, aizvadot spēles pēc apļa sistēmas.

Uzvaru izcīnīja VRS Daugavpils pārvaldes komanda, kas sīvā cīņā, spēlē par 1.vietu uzvarēja VRS Rīgas pārvaldes volejbolistus, savukārt 3.vietā ierindojās Valsts robežsardzes koledžas volejbolisti.

VRS volejbola izlase turpmāk gatavosies startiem Iekšlietu ministrijas 2016.gada spartakiādes sacensībās volejbolā, kas norisināsies š.g. 18.martā, Rīgā, Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra sporta zālē.

Foto

2016.gada 14.martā

Valsts robežsardzes koledžas studējošie piedalās Valsts policijas koledžas 10 gadu jubilejas skrējienā

Par godu Valsts policijas koledžas 10 gadu jubilejai š.g. 9.martā Valsts policijas koledžas studējošo pašpārvalde organizēja Valsts policijas koledžas 10 gadu jubilejas skrējienu ar mērķi veicināt sadarbību starp studējošajiem un studējošo pašpārvaldēm, kurā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) Trešās mācību rotas kadeti, kā arī Valsts policijas koledžas kadeti un darbinieki, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas, Latvijas Nacionālas aizsardzības akadēmijas izglītojamie un Rīgas Tehniskās universitātes studenti.

Skrējiens notika 3 distancēs: 2 km apvienotā skrējiena distancē, 5 km vīriešu distancē startēja VRK Trešās mācību rotas kaprālis Elvijs Stībelis, kaprālis Vjačeslavs Gedroics, kaprālis Kaspars Ābeļkalns un virsseržants Valdis Ondzuls, savukārt 3 km sieviešu distancē startēja kadete VRK Trešās mācību rotas virsseržante Sanita Beļķeviča, iegūstot godalgoto trešo vietu.

2016.gada 14.martā

VRK STUDĒJOŠIE APMEKLĒJA LATGALES VĒSTNIECĪBU “GORS”

Š.g 11.martā Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) studējošo pašpārvalde organizēja pasākumu VRK studējošo izglītošanai kultūras jomā, kurā ietvaros VRK Trešās mācību rotas 31.grupas kadeti apmeklēja dzejnieka Jāņa Petera teatrālo koncertuzvedumu „SPRAUD MAN PUĶI”, kas norisinājās Latgales vēstniecībā „GORS”.

2016.gada 26.februārī

Robežsargu skolā notika 29.izlaidums

Š.g. 26.februārī Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Robežsargu skolu pēc profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” absolvēja 30 VRK Robežsargu skolas kadeti, kam par godu Valsts robežsardzes koledžā Rēzeknē tika rīkots VRK Robežsargu skolas absolventu 29.izlaidums.

Absolventiem tika piešķirta Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācija un svinīgi pasniegti speciālās dienesta pakāpes „kaprālis” uzpleči, kā arī par izrādīto centību mācību programmas apguvē un aktīvu līdzdalību VRK pasākumos tika apbalvota VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadete ierindniece Krista Suhodoļska, par izradīto centību programmas apguvē un uzrādītām augstām sekmēm - VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadeti: ierindniece Sandra Cakule, ierindnieks Jānis Gailums un ierindnieks Dāvis Sporāns.

Mācību gada garumā iegūtās zināšanas ļaus VRK Robežsargu skolas absolventiem turpināt dienestu Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs.

2016.gada 25.februārī

Absolūta uzvara Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas volejbola turnīrā

Šī gada janvārī un februārī norisinājās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas volejbola turnīrs, kurā ietvaros šonedēļ tika aizvadītas pēdējās spēles. Valsts robežsardzes koledžas (VRK) komanda bija noskaņojusies tikai uz uzvaru un visās spēlēs izcīnīja uzvaras, tādā veidā izcīnot 1.vietu kopvērtējumā sešu komandu konkurencē.

VRK komandas sastāvā spēlēja: VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents majors Atis Litaunieks, VRK Trešās mācību rotas komandieris majors Vladimirs Supe, VRK Trešās mācību rotas kadeti seržants Ainārs Žilinskis un kaprālis Elvijs Stībelis, VRK Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas kadeti ierindnieks Konstantīns Marčenko, ierindnieks Edgars Potapovs, ierindnieks Devids Žolnerovičs, ierindnieks Emanuels Muižnieks, ierindnieks Kristaps Čibulis un ierindniece Jekaterina Orlova.

2016.gada 24.februārī

Robežsargu šāvējiem zelts un bronza

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF) organizētājā Latvijas 2016.gada ziemas čempionātā lietišķajā šaušanā 3.vietu kopvērtējumā 12 Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas pakļauto struktūrvienību un citu organizāciju komandu konkurencē ieguva Valsts robežsardzes (VRS) izlase.

VRS izlases sastāvā trīs sacensību vingrinājumos startēja VRS Galvenās, Daugavpils (DAP), Ludzas (LUP) un Viļakas (VIP) pārvalžu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas labākie šāvēji.

Vingrinājumā „DP-4” VRS izlasei 3.vieta ar rezultātu 614 punkti (V.Ščolkins (VRS LUP), I.Iščenko (VRS LUP), A.Kolendovičs (VRS LUP), R.Kaļva (VRS VIP).

Vingrinājumā „DP-3” VRS izlasei 4.vieta ar rezultātu 1096 punkti (V.Ščolkins (VRS LUP), I.Iščenko (VRS LUP), P.Olksna (VRS LUP), A.Kolendovičs (VRS LUP).

Vingrinājumā „Ātršaušana ar pistoli (5,6 mm)” VRS izlasei 3.vieta ar rezultātu 1018 punkti (J.Stivriņš (VRS DAP), A.Grigorjevs (VRS DAP), V.Ščolkins (VRS LUP), R.Kaļva (VRS VIP).

Individuālajā vērtējumā izcīnīta zelta medaļa. V.Ščolkins (VRS LUP) vingrinājumā „DP-3” ieguva 1.vietu 107 šāvēju konkurencē.

2016.gada 24.februārī

Robežsargu skolā notiks 29.izlaidums


Š.g. 26.februārī Valsts robežsardzes koledžā (VRK) tiks organizēts VRK Robežsargu skolas absolventu 29.izlaidums, kur VRK Robežsargu skolas Otrās mācību rotas kadeti, kuri gada laikā apguva profesionālās tālākizglītības programmu „Robežapsardze”, saņems Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācijas apliecības un speciālo dienesta pakāpi „kaprālis”.

Izlaiduma svinīgais pasākums norisināsies VRK Sporta mācību centra lielajā zālē, Zavoloko 8, Rēzeknē, plkst.12:00.

2016.gada 19.februārī

Spraigā cīņā noskaidroti labākie iekšlietu galda tenisisti

Šī gada 19.februārī sākās Iekšlietu ministrijas (IeM) 2016.gada spartakiāde, kuras ietvaros Salaspils sporta namā norisinājās sacensības galda tenisā.

Komandu vērtējumā septiņu komandu konkurencē 1.vietu ieguva sporta biedrības „Dinamo” komanda, 2.vietu – Valsts robežsardzes (VRS) komanda, bet 3.vietu – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda.

VRS galda tenisisti sacensībās startēja arī individuāli. Jevgeņijs Gmiraks (VRS Ventspils pārvalde) spraigā cīņā vīriešu konkurencē ieguva godalgoto 1.vietu, kā arī VRS izlases komandas sastāvā startēja: Sergejs Nazarovs, Vjačeslavs Gedroics, Ilona Kustrova (Valsts robežsardzes koledža), Oļegs Sirihs (VRS Daugavpils pārvalde), Marats Bolgovs (VRS Ventspils pārvalde), Andrejs Grepers (VRS Rīgas pārvalde) un Tatjana Silineviča (VRS Viļakas pārvalde).


Sveicam VRS izlasi ar iegūto 2.vietu
IeM 2016.gada sacensībās galda tenisā!

2016.gada 17.februārī

Par tradīciju kļuvušas „Sadraudzības kauss” sacensības

Četru mācību iestāžu komandas pulcējušās nu jau par tradīciju kļuvušajās sacensībās „Sadraudzības kauss 2016”, kas norisinājās š.g. 17.februārī Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centra telpās. Lai stiprinātu mācību iestāžu sadarbību un apmācāmajiem būtu iespēja iepazīties un dalīties pieredzē, attīstīta ideja par ikgadējās tikšanās reizes – sacensību rīkošanu.

„Sadraudzības kauss” ir ātruma, veiklības, spēka, atjautīguma un izveicības sacensības. Šogad sacensību programmā pie tradicionālajiem sporta veidiem kā volejbols, florbols, iedzīšanas stafete, šautriņu mešana, basketbola soda meteņi, klāt nākuši ir arī citi - bumbu kērlings un „zivju ķeršana”.

Aizraujošās sacensības noslēdzās ar Valsts robežsardzes koledžas komandas uzvaru, Valsts policijas koledžas komanda ieguva 2.vietu, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas komanda – 3.vietu, savukārt Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas komanda palika 4.vietā.

2016.gada 15.februārī

Norisināsies „Sadraudzības kauss 2016”


Šī gada 17.februārī Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā norisināsies sacensības „Sadraudzības kauss 2016”, kurās startēs Valsts robežsardzes koledžas, Valsts policijas koledžas, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas komandas, ar mērķi stiprināt mācību iestāžu sadarbību.

Sacensību programmā tiks iekļauti 7 sporta veidi: bumbu kērlings, volejbols, florbols, iedzīšanas stafete, šautriņu mešana, zivju ķeršana, basketbola soda metieni un trīspunktu metieni.

Sacensību sākums plkst.10:30.

Sacensību organizators un galvenais tiesnesis VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents majors A.Litaunieks.

2016.gada 11.februārī

Septiņas „ēnas” Valsts robežsardzes koledžā

Šogad ikgadējā karjeras izglītības pasākuma „Ēnu diena” ietvaros Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK) viesojās septiņas ēnas - skolnieki no Rēzeknes, Varakļāniem, Ikšķiles, Maltas un Daugavpils, kurām bija iespēja dienas garumā sīkāk iepazīties un izprast robežsarga profesijas specifiku.

Dienas pirmajā pusē ēnas sekoja līdzi ēnu devējiem, bet pēcpusdiena devas ekskursijā, kur iepazinās ar VRK darbību, apskatīja materiāli tehnisko bāzi: mācību auditorijas, bibliotēku, Dienesta viesnīcu, Mācību robežkontroles punktu, Kinoloģijas centru, Sporta mācību centru un Valsts robežsardzes muzeju.

Viena no ēnām - Andrejs Jedigarevs sekoja līdzi VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras asistentei majorei I.Pokulei, un tika iesaistīts mācību procesā, piedaloties dokumentu tehniskās izpētes nodarbībā.

Vilma Tjarvja ir pateicīga VRK Robežsargu skolas Pirmās mācību rotas vecākajam instruktoram seržantam A.Dubrovskim par iespēju iepazīt daudz interesanta, saņemt izsmeļošas atbildes uz visiem uzdotajiem jautājumiem, kas pastiprināja Vilmas vēlmi iet mācīties tieši uz VRK. Viņa pauž lielu prieku:” Šī bija vienkārši ideāli pavadīta diena! Es esmu emocijām un iespaidiem pārņemta. Cerams, ka nākošreiz es šeit ieradīšos, nevis kā ēna, bet jau kā kadete!”

Sigita Upīte un Samanta Kovaļenko–Lozda vēroja vecāka inspektora – kinologa profesiju, kura viens no pienākumiem ir nodrošināt kinologu un dienesta suņu apmācību, aprūpi un izmantošanu dienesta pienākumu pildīšanai. Sigita atsūtīja pateicību un atzīmēja, ka Ēnu diena bija tiešām interesanta, izglītojoša un motivējoša: „Noteikti iesaku visiem izbaudīt šo pieredzi. Mani iespaidi par VRK ir tikai pozitīvi, jo cilvēki, kas tur strādā ir atsaucīgi, laipni un gatavi pierādīt savas zināšanas praktiski.”

Ēnu dienas iespaidos dalās Elīna Raciborska: „Man bija liels prieks, ka varēju būt tieši VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistenta majora A.Litaunieka ēna! Es iepazinos ar viņa darbu ikdienā un vēroju sporta nodarbības baseinā, kas man ļoti patika! Bija interesanti iepazīties ar visu VRK, kā arī ar VRK Kinoloģijas centru, kur mums tika dota iespēja aplūkot suņus un redzēt, kā suns pakļaujas pavēlēm. Viss ko es uzzināju un dzirdēju ekskursijas laikā, mani vēl vairāk ieinteresēja. Paldies, ka devāt iespēju, lai es to visu varētu redzēt un iepazīt!”

VRK Trešās mācību rotas komandiera majora V.Supes ēna Kristīne Kuznecova dalās ar savām domām par pavadīto dienu: „Es uzzināju ka dzīvo kadeti – kā sākas viņu diena, kādus priekšmetus viņi apgūst utt. Tā bija unikāla iespēja ielūkojos kadetu ikdienā. Es sapratu, ka būt par robežsargu ir grūti, bet interesanti, jo katra diena nes ko jaunu.”

Elīza Monta Līvmane VRK Lauku mācību centra vecākā inspektora kapteiņa R.Boiko pavadībā devās uz Lauku mācību centru, lai uzzinātu ka tiek organizēta VRK Lauku mācību centra darbība: „Piedzīvojusi, redzējusi, uzzinājusi, šie ir tikai daži no pozitīvajiem faktoriem, ko esmu guvusi, pateicoties Ēnu dienai VRK. Dodoties uz Ēnu dienu ar stereotipisko priekšstatu par darbadienas pavadīšanu pie rakstāmgalda ar papīru kaudzi, pat nenojautu, ka mani sagaidīs aizraujoša un aktīva diena VRK Lauku mācību centrā, izzinot sava ēnojamā darbadienas pienākumus, kam sekos arī pārējā koledžas mācību procesa iepazīšana. Varu teikt, ka šī diena atstāja vēlmi atgriezties kā ciemiņam vai jau topošajai ierindniecei.”

2016.gada 6.februārī

Rēzeknes mācību iestāžu futbolistiem – pirmā vieta Viļānu novada čempionātā


Š.g. 6.februārī Valsts robežsardzes koledžas (VRK), Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) un Rēzeknes tehnikuma apvienotā futbola komanda piedalījās Viļānu novada čempionātā telpu futbolā.

Spēlējot pēc apļa sistēmas, Rēzeknes mācību iestāžu futbolisti uzvarēja komandas no Audriņiem, Viļāniem un Varakļāniem, ka arī nospēlējot neizšķirti ar Varakļānu otro komandu izcīnīja godalgoto 1.vietu.

Komandas sastāvā spēlēja: Vjačeslavs Višņakovs (VRK), Rolands Boiko (VRK), Vladislavs Skabs (Valsts robezsardzes Viļakas pārvalde), Rihards Aleksandrovičs (RTA), Juris Potapovs (Rēzeknes tehnikums) un Edgars Smirnovs (Rēzeknes tehnikums).

Foto

2016.gada 26.janvārī

Izmanto iespēju – kļūsti par ēnu Valsts robežsardzes koledžā!

Arī šogad Valsts robežsardzes koledža piedalās Junior Achievement Latvija organizētajā karjeras izglītības pasākumā – „Ēnu diena”, kas norisināsies 10.februārī.

Valsts robežsardzes koledža piedāvā vairākas ēnojamās vakances, kurām var pieteikties www.enudiena.lv.

Piesakies un Ēnu dienu pavadi Valsts robežsardzes koledžā!

2016.gada 22.janvārī

Valsts robežsardze apbalvo Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pārstāvjus

Š.g. 22.janvārī ar Valsts robežsardzes priekšnieka pavēli Nr.101 par nozīmīgu atbalstu un personīgo ieguldījumu Eiropas kopīgās maģistra studiju programmas „Stratēģiskā robežu pārvaldība” izstrādē, licencēšanā, akreditācijā, programmas pasākumu organizēšanā un īstenošanā, Valsts robežsardze ir piešķīrusi apbalvojumus Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pārstāvjiem:

1. Mg.paed. Viktorijai Pokulei - Ekonomikas un pārvaldības fakultātes ārējo sakaru koordinatorei un Izglītības, valodu un dizaina fakultātes vieslektorei - Valsts robežsardzes apbalvojuma zīmi „Par nopelniem Valsts robežsardzes attīstībā” Nr.136 - par nozīmīgu ieguldījumu Valsts robežsardzes personāla profesionālās sagatavošanas sistēmas attīstībā, īpaši atzīmējot ieguldīto intelektuālo un profesionālo darbu pārstāvot Valsts robežsardzes intereses FRONTEX Apmācību nodaļas projektā „Eiropas Kopīgais maģistrs grāds stratēģiskajā robežu menedžmentā” sniedzot būtisku un nozīmīgu devumu Konsorcija līguma un projekta moduļu izstrādē, sniedzot profesionālu atbalstu risinājumu rašanai maģistra programmas ieviešanai Latvijā, maģistra programmas licencēšanas pasākumu sagatavošanā un īstenošanā, maģistra programmas akreditācijas pasākumu norisē, un maģistra programmas sekmīgā īstenošanā Rēzeknē.

2. Dr.sc.ing. Edmundam Teirumniekam - Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektoram, profesoram - Valsts robežsardzes Goda rakstu - par nozīmīgu ieguldījumu Valsts robežsardzes personāla profesionālās sagatavošanas sistēmas attīstībā, par sadarbības veicināšanu Eiropas robežu drošībā un robežsardzes augstākās izglītības jautājumos, nodrošinot Latvijas robežsargu profesionālās sagatavošanas sistēmā esošo izglītības pēctecību, īpaši atzīmējot ieguldīto intelektuālo un profesionālo darbu pārstāvot Valsts robežsardzes intereses FRONTEX Apmācību nodaļas projektā „Eiropas Kopīgais maģistrs grāds stratēģiskajā robežu menedžmentā”, sniedzot būtisku un nozīmīgu devumu, profesionālu atbalstu risinājumu rašanai maģistra programmas ieviešanai Latvijā, maģistra programmas licencēšanas pasākumu īstenošanā un maģistra programmas sekmīgā īstenošanā Rēzeknē.

3. M.soc.sc. Dainai Znotiņai - Ekonomikas un pārvaldības fakultātes lektorei - Valsts robežsardzes Goda rakstu - par ieguldīto profesionālo darbu pārstāvot Valsts robežsardzes intereses FRONTEX Apmācību nodaļas projektā „Eiropas Kopīgais maģistrs grāds stratēģiskajā robežu menedžmentā”, sniedzot būtisku devumu projekta procedūru izstrādē, maģistra programmas akreditācijas pasākumu norisē, un maģistra programmas sekmīgā īstenošanā Rēzeknē.Apsveicam!

2016.gada 22.janvārī

Robežsargu 2016.gada spartakiāde sākas ar Valsts robežsardzes koledžas komandas panākumiem

Š.g. 22.janvārī sākās Valsts robežsardzes (VRS) 2016.gada spartakiāde, kuras ietvaros gada laikā vairākos sporta veidos sacentīsies VRS teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas (VRK) pārstāvji. Pirmajās 2016.gada VRS spartakiādes sacensībās galda tenisā komandu vērtējumā godalgoto 1.vietu izcīnīja VRK komanda, 2.vietā ierindojās VRS Viļakas pārvaldes sportisti, 3.vietā - VRS Daugavpils pārvaldes komanda.

VRK izlases komandas sastāvā startēja VRK Robežsargu skolas (RS) Pirmās mācību rotas komandieris majors Sergejs Nazarovs, VRK Trešās mācību rotas kadets kaprālis Vjačeslavs Gedroics, VRK RS Pirmās mācību rotas kadete ierindniece Ilona Kustrova, VRK RS Pirmās mācību rotas kadets ierindnieks Dmitrijs Uļinskis, VRK RS Pirmās mācību rotas kadets ierindnieks Emanuels Muižnieks un VRK Nodrošinājuma dienesta Ēku ekspluatācijas nodaļas speciālists Andris Vogulis.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā čempiona titulu ieguva Jevģenijs Gmiraks (VRS Ventspils pārvalde), 2.vietu - Vjačeslavs Gedroics (VRK), 3.vietu - Sergejs Nazarovs (VRK).

Individuāli vīriešu - veterānu grupā 1.vietu izcīnīja Marats Bolgovs (VRS Ventspils pārvalde), 2.vietu - Andrejs Grepers (VRS Rīgas pārvalde), 3.vietu – Andris Gruzde (VRS Ludzas pārvalde).

Savukārt sieviešu grupā uzvarēja Ilona Kustrova (VRK), 2.vietu ieguva Tatjana Silineviča (VRS Viļakas pārvalde), Inese Krūmiņa (VRS Daugavpils pārvalde).

VRS galda tenisa izlase turpmāk gatavosies startiem Iekšlietu ministrijas 2016.gada spartakiādes sacensībās galda tenisā, kas norisināsies šī gada 19.februārī, Rīgā.

2016.gada 12.janvārī

Tiek parakstīti starptautiskās sadarbības plāni

Š.g.12.janvārī Valsts robežsardzes koledžā notika Polijas Robežsargu mācību centra, Lietuvas Valsts robežsardzes Robežsargu skolas, Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un robežsardzes koledžas un Latvijas Valsts robežsardzes koledžas vadību tikšanās. Tikšanās laikā izglītības iestāžu vadītāji izvērtēja sadarbību starp valstu izglītības iestādēm 2015.gadā, parakstīja starpvalstu sadarbības plānus 2016.gadam, kā arī diskutēja par valstu aktualitātēm robežsargu profesionālajā sagatavošanā.

Dienas otrajā pusē viesi apmeklēja Valsts robežsardzes koledžas sadarbības partneri – Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmiju (iepriekš - Rēzeknes Augstskolu), iepazina un apskatīja moderno Inženieru fakultāti, kā arī tikās ar Akadēmijas pārstāvjiem. Neformālā gaisotnē bija ievirzītas sarunas par perspektīvo sadarbību ar Igaunijas Drošības zinātņu akadēmiju un Polijas Robežsargu mācību centru inženiertehnoloģiju un robežapsardzības jomā.

2016.gada 07.janvārīVladimirs Kloss (05.03.1959. – 06.01.2016.)

2016. gada 6.janvārī pārstāja pukstēt Vladimira Klosa sirds.

Vladimirs Kloss dzimis 1959.gada 5.martā Rēzeknē. Mācījies Rēzeknes 2.vidusskolā. Pēc skolas absolvēšanas V.Kloss uzsāka mācības Ļeningradas Fiziskās kultūras institūtā fiziskās audzināšanas specialitātē, kur 1981.gadā iegūst fiziskās audzināšanas pasniedzēja kvalifikāciju. Kopš tā laika V.Klosa dzīve tiek cieši saistīta ar sportu.

1983.gadā tiek uzsākts dienests Iekšlietu Ministrijas struktūrvienībās un 2000.gadā – LR Valsts robežsardzē, kā Valsts robežsardzes Rēzeknes robežsargu skolas 1.Mācību rotas komandieris. Nedaudz vēlāk tika iecelts Valsts robežsardzes Rēzeknes robežsargu skolas Militāro priekšmetu nodaļas vecākā pasniedzēja amatā. 2002.gadā iecelts Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras sporta un fiziskās sagatavošanas nodaļas lektora amatā un 2002.gada 1.oktobrī tika piešķirta dienesta pakāpe pulkvežleitnants. Par priekšzīmīgu un teicamu dienesta pienākumu pildīšanu un piedalīšanos sporta sacensībās vairakkārt apbalvots ar Iekšlietu ministrijas, Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas apbalvojumiem.

No 2011.gada 18.aprīļa strādāja Valsts robežsardzes koledžā Militārās un fiziskās sagatavošanas katedras vecākā speciālista amatā un šos pienākumus pildīja līdz sava mūža nogalei.

Dienesta un darba laikā V.Kloss sevi ir parādījis kā persona ar augstu iniciatīvu, atbildību, izcilām organizatora un darba spējām, veicot plašu sporta popularizācijas darbu, nodrošinot starptautisku, Iekšlietu ministrijas, Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas sporta pasākumu plānošanu, organizāciju un vadīšanu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas sporta mācību bāzes pilnveidošanu.

Viņa iniciatīva bija augsti vērtējama, sagatavojot Valsts robežsardzes koledžas un Valsts robežsardzes izlases komandas dalībai Valsts robežsardzes, Iekšlietu ministrijas, kā arī dažādās starptautiskajās sacensībās (Somijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Nīderlandē, Dienvidkorejā), kurās tika izcīnītas daudzas godalgotas vietas un iegūti daudzi čempionu tituli.

Kopš 2004.gada Valsts robežsardzes koledžas sportisti aktīvi startē starptautiskajās studentu spēlēs „SELL GAMES”. Vairākus gadus pēc kārtas Valsts robežsardzes koledža ir slavena ar savu volejbola un sieviešu minifutbola komandu. No 2012.gada līdz 2014.gadam volejbola komanda ieguva 3.vietu, bet jau 2015.gadā godalgotā 1.vieta. 2013.un 2014.gadā sieviešu minifutbola komanda izcīna godalgoto 2.vietu. No 2012.gada Triju Baltijas valstu Robežsardzes mācību iestāžu robežsargu profesionālās – sporta sacensībās Valsts robežsardzes koledža iegūst 1.vietu (2015.gadā Latvijā – 1.vieta, 2014.gadā Igaunijā – 1.vieta, 2013.gadā Lietuvā – 1.vieta, 2012.gadā Latvijā – 1.vieta). No 2011.gada līdz 2015.gadam Valsts robežsardzes koledža Valsts robežsardzes spartakiādes sacensībās kopvērtējumā iegūst II vietu. Tāpat kā 2013.gadā arī pagājušogad Iekšlietu ministrijas spartakiādes sacensību kopvērtējumā Valsts robežsardzes komanda izcīna 1.vietu.

Ņemot vērā pulkvežleitnanta V.Klosa teicamo fizisko sagatavotību, vairakkārt ir piedalījies gan individuāli, gan Valsts robežsardzes koledžas izlases komandas sastāvā Valsts robežsardzes, Iekšlietu ministrijas, republikas un starptautiskajās sacensībās un spartakiādēs, gūstot godalgotas vietas.

Vladimira draugi, paziņas un darba kolēģi apbrīnoja viņa vēlmi dzīvot un iet līdzi laikam. Daudzi Vladimiru Klosu atcerēsies kā cilvēku, kas devis nenovērtējamu ieguldījumu Valsts robežsardzes sporta attīstīšanā, kas radīja prieku viņa sirdij. Viņš bija ļoti cilvēcīgs un neraugoties uz savu aizņemtību, viņš vienmēr spēja atrast laiku saviem draugiem un tuviniekiem. Mums visiem pietrūkst viņa optimisma.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Vladimira Klosa tuviniekiem — ģimenei, draugiem, bijušajiem darbabiedriem un visiem, kam sāp Vladimira Klosa aiziešana.

Atvadīšanās no Vladimira Klosa notiks svētdien, 10.janvārī plkst.10.30 Svētā Nikolaja vecticībnieku lūgšanu namā, Rēzeknē, Siņicina ielā 4.

Valsts robežsardzes koledžas
kolektīvs


Jūsu jautājums


Sporta centrstelefons: 64603670 (informācija, laiku rezervēšana)


 


 
Informācijai

Lapa apmeklēta 348996 reizes
Pēdējās izmaiņas veiktas: 13.01.2022.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz
Valsts robežsardzes koledžu obligāta.
Kontakti

Zavoloko iela 8, Rēzekne, LV 4601

Tālr. 64603690 Fakss: 64603681

E-adrese

vrk@rs.gov.lv
Sekojiet mums

 
© 2021 Valsts robežsardzes koledža, Visas tiesības aizsargātas.