Valsts robežsardzes koledža Valsts robežsardzes koledža Valsts robežsardzes koledža

EN LV Lapas karte

SVARĪGA INFORMĀCIJA - Par robežsargu atlases rezultātiem nepilna laika studijām Valsts robežsardzes koledžā 2022.gadā
Par mums
Aktualitātes
2022.gads
2021.gads
2020.gads
2019.gads
2018.gads
2017.gads
2016.gads
2015.gads
2014.gads
Sludinājumi
Normatīvie akti
Programmas
Kursi
Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi
Bibliotēka
Kinoloģijas dienests
Sadarbības partneri
Foto un video
Publikācijas
Saites
Publiskie iepirkumi
Publiskie pakalpojumi
Sabiedrības līdzdalība
Nozares politika
Starptautiskās organizācijas
Eiropas savienība
ERASMUS
Studējošajiem
VRK Padome
Robežsardzes muzejs
Ārpus formālā izglītība
Sports
Personas datu aizsardzība
Budžets


2020.gada 23.decembrī

Valsts robežsardze izsludina atmiņu stāstu akciju
„Es – Valsts robežsardzē"

Pirms 30 gadiem, atgūstot Latvijai Republikas neatkarību, viena no valsts prioritātēm bija valsts aizsardzības sistēmas izveidošana. Latvijas valstiskuma stiprināšanai svarīgi bija atjaunot valsts robežu, kāda tā bija līdz 1940.gada 16.jūnijam, un pēc iespējas ātrāk uzsākt tās robežapsardzību. 1991.gada 13.decembrī Aizsardzības ministrijas sastāvā izveidoja 7 robežsargu bataljonus un Rīgas atsevišķo kontroles – caurlaides punktu. 30 gados Latvijas robežapsardzības sistēma ir piedzīvojusi būtiskas izmaiņas: notika pāreja no Aizsardzības ministrijas uz Iekšlietu ministrijas pārraudzību, no obligātā militārā dienesta uz profesionālo civildienestu; aktīva dalība Eiropas Savienības ārējās robežas uzraudzībā un Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras jeb FRONTEX Aģentūras darbības nodrošināšanā Latvijas teritorijā.

Atzīmējot Atjaunotās Robežsardzes 30.gadadienu, lai iepazītu Robežsardzes atjaunošanas, izveides un nostiprināšanas gaitu no šajā vēsturiskajā procesā tieši iesaistīto ierindas robežsargu (darbinieku) viedokļa un atspoguļotu dažādu amatu un līmeņu robežsargu (darbinieku) ikdienas veikumus un notikumus, kuru kopums ļāva izveidot Valsts robežsardzi par vienu no Latvijas Republikas balstiem, Valsts robežsardze aicina dienestā, darbā vai jau pensijā esošu Latvijas robežsargu vai darbinieku Latvijas robežsargu vai darbinieku, kā arī tos, kas sirdī jūtas piederīgi robežsardzes saimei, uzrakstīt īsu atmiņu stāstu, kurā izstāstītu par savā dienesta gaitā vai darba ikdienā personīgi piedzīvotu ar Valsts robežsardzi, robežsargiem saistītu spilgtu notikumu, piemēram:

1) būtisku vai vēsturisku notikumu, kurā personiski piedalījās;

2)interesantu pārkāpēja atklāšanas un aizturēšanas gadījumu;

3) notikumu ar humoristisku nokrāsu.

Īpaši savu ieguldījumu atmiņu stāstu akcijā aicinām sniegt:

- Robežsargu brigādes un Valsts robežsardzes priekšniekiem, Robežsargu brigādes štāba un Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes un teritoriālo pārvalžu priekšniekiem, Valsts robežsardzes koledžas direktoriem;

- ar Viestura ordeni, Iekšlietu ministrijas Goda zīmi (Zelta), Valsts robežsardzes Atzinības krustu apbalvotajām amatpersonām;

- gada labākajiem robežsargiem visās nominācijās;

- labākajiem Valsts robežsardzes koledžas kadetiem un darbiniekiem;

- Robežsargu brigādes pirmajiem struktūrvienību priekšniekiem;

- ikvienu robežsargu un darbinieku, kuram sirdī kvēlo lepnums par Robežsardzes dienestu.

2020.gada 7.decembrī

Kā kļūt par robežsargu


Katram Latvijas pilsonim ar vidējo izglītību vecumā no 18 līdz 40 gadiem ir iespēja kļūt par robežsargu. Ja ar savām personiskajām īpašībām, fizisko sagatavotību, veselības stāvokli esi piemērots dienestam Valsts robežsardzē, iesniedz dokumentus Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs vai piesakies elektroniski, izmantojot Valsts pārvaldes portālu www.latvija.lv, no 2020.gada 7.decembra līdz 2021.gada 18.janvārim.

Viena gada laikā par budžeta līdzekļiem apgūsi profesionālās tālākizglītības programmu „Robežapsardze”. Pēc mācību programmas sekmīgas apguves saņemsi profesionālās kvalifikācijas apliecību (3.profesionālās kvalifikācijas līmenis) un kvalifikāciju – Valsts robežsardzes inspektors. Tev būs nodrošināta dienesta vieta vienā no Valsts robežsardzes teritoriālajām pārvaldēm.

Plašāku informāciju par uzņemšanas prasībām vari atrast Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnē www.vrk.rs.gov.lv sadaļā „Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi”.


Foto: R.Stasāns, VRS Daugavpils pārvalde

Foto

2020.gada 4.decembrī

Ievēlēta Valsts robežsardzes koledžas Studējošo pašpārvalde


2020.gada 1.decembrī Valsts robežsardzes koledžā notika plānotā Valsts robežsardzes koledžas Studējošo pašpārvaldes sēde, kurā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta (turpmāk – VRK Prof.ID) Trešās mācību rotas kadeti.

Saskaņā ar Valsts robežsardzes koledžas Studējošo pašpārvaldes nolikumu ar atklāto balsojumu no studējošo vidus tika ievēlēta Studējošo pašpārvaldes valde, Valsts robežsardzes koledžas Padomes sastāvs, kā arī Latvijas koledžu asociācijas biedri.

Studējošo pašpārvaldes valdes sastāvā tika ievēlēti:

• priekšsēdētāja – VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadete kaprāle Justīne Aišpure;

• priekšsēdētāja vietnieks – VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadets kaprālis Edgars Varnovskis;

• sekretāre – VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadete seržante Laura Tarakanova;

• pārstāvji kultūras darbības jomā:

• VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadets virsseržants Uldis Fjodorovs;

• VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadete seržante Mārīte Jurča;

• pārstāvji sporta darbības jomā:

• VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadets kaprālis Edgars Markuns;

• VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadete virsseržante Tatjana Kuzņecova.

Valsts robežsardzes koledžas Padomes sastāvā tika ievēlēti:

• VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadete kaprāle Justīne Aišpure;

• VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadets kaprālis Edgars Varnovskis.

Darbībai Latvijas koledžu asociācijā tika ievēlēti:

• VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadete kaprāle Justīne Aišpure;

• VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadets virssrežants Uldis Fjodorovs.

Foto

2020.gada 2.decembrī

Valsts robežsardzē piedzimušie kucēni gatavojas dienestam


Š.g. 13.septembrī beļģu aitu suņu vaislas kucei “Bris Gods of Hermannstadt” piedzima deviņi kucēni - trīs kuces un seši suņi. Š.g. 23.novembrī, kucēniem sasniedzot 2,5 mēnešu vecumu, tika veikta testēšana. Kucēnus testē, lai noteiktu to atbilstību turpmākajai apmācībai un izmantošanai Valsts robežsardzes uzdevumu veikšanā. Testēšanas laikā kucēniem pārbauda veselību, iedzimtus instinktus un uzvedību dažādās situācijās un apstākļos, novērojot vingrinājumu izpildi. Testēšanas rezultātā no deviņiem kucēniem par derīgiem tālākai apmācībai atzīti pieci kucēni.

Kucēniem tika doti vārdi Jonny, Jukky, Jermeis, Jack un Jaffy Robežas Sargs. Divi no tiem jau devās uz Valsts robežsardzes Daugavpils un Viļakas pārvaldēm, viens pēc mēneša dosies uz Ludzas pārvaldi, lai pēc aptuveni pusotra gada sāktu pildīt dienesta pienākumus uz valsts robežas, bet sākumā kucēnam nepieciešams turpināt apmācības kopā ar savu kinologu, piedaloties dažādos kvalifikācijas paaugstināšanas kursos, lai sagatavotos turpmākajam dienestam.

Divi kucēni vēl gaida savus kinologus. Mācoties Valsts robežsardzes koledžā, katram ir iespēja kļūt par kinologu. Gada laikā jāapgūst profesionālās tālākizglītības programma „Robežapsardze”. Mācību laikā ir iespēja apmeklēt fakultatīvās nodarbības Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centrā, lai iegūtu pamatzināšanas un rastos priekšstats par kinologa dienestu.

Mācībām Valsts robežsardzes koledžā var pieteikties Latvijas pilsoņi ar vidējo izglītību vecumā no 18 līdz 40 gadiem no 2020.gada 7.decembra līdz 2021.gada 18.janvārim. Vairāk informācijas mūsu tīmekļvietnē www.vrk.rs.gov.lv sadaļā „Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi”.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 25.novembrī

Valsts robežsardzes koledža izsludina papilduzņemšanu


Valsts robežsardzes koledža no 2020.gada 7.decembra līdz 2021.gada 18.janvārim izsludina papilduzņemšanu profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze”.

Mācībām Valsts robežsardzes koledžā var pieteikties Latvijas pilsoņi ar vidējo izglītību vecumā no 18 līdz 40 gadiem.

No š.g. 7.decembra dokumentus var iesniegt Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs vai izmantojot Valsts pārvaldes pakalpojumu portālu latvija.lv.

Iesniedzamo dokumentu saraksts un uzņemšanas kārtība noteikta uzņemšanas noteikumos Valsts robežsardzes koledžā 2020./2021.mācību gadā profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze” (papilduzņemšana).

Uzņemšanas noteikumi ir pieejami mūsu tīmekļvietnes www.vrk.rs.gov.lv sadaļā „Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi”.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 4.novembrī

STATUSA MAIŅA RADĪS PRECEDENTU EIROPĀ UN PASAULĒ

"Rēzeknes Vēstu" 2020.gada 3.novembra numurā publicēts Valsts robežsardzes koledžas direktora pulkveža Marika Petrušina viedoklis par pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un iespējamo koledžu statusa maiņu.

Saite uz rakstu "Rēzeknes Vēstu" tīmekļvietnē pieejama šeit.

Pilnu rakstu var izlasīt laikraksta "Rēzeknes Vēstu" 2020.gada 3.novembra numurā.

2020.gada 27.oktobrī

Valsts robežsardzes koledžas personāls varēs doties Erasmus+ mobilitātēs uz Bulgāriju

Š.g. oktobrī tika noslēgts Erasmus+ iestāžu līgums, kas Erasmus + programmas 1.pamatdarbības personu mobilitātes projekta ietvaros, paredz sadarbību starp Valsts robežsardzes koledžu un Iekšlietu ministrijas akadēmiju Bulgārijā (Sofijā).

Iekšlietu ministrijas akadēmija Bulgārijā (Sofijā) ir augstākās izglītības iestāde, kura pamatojoties uz Bulgārijas Republikas Iekšlietu ministrijas vajadzībām, nodrošina izglītības iespējas civildienesta ierēdņiem. Akadēmija tika dibināta tālajā 1879.gada 5.jūlijā un piedāvā izglītības programmas bakalaura, maģistra un doktora grāda iegūšanai. Akadēmijā ir Policijas fakultāte un Ugunsdrošības un sabiedrības drošības fakultāte, kurās īsteno studijas sekojošās specialitātēs:

– Noziedzības apkarošana un sabiedriskās kārtības uzturēšana

– Robežpolicija

- Valsts drošības nodrošināšana

– Drošības un sabiedriskās kārtības stratēģiskā vadība un pārvaldība

– Operatīvo un izmeklēšanas darbību psiholoģiskais atbalsts

– Valsts pārvalde

– Ugunsdrošība un drošība ārkārtas situācijās. (Vairāk informācijas: https://www.mvr.bg/academy).

Parakstot Erasmus+ līgumu, izglītības iestādes vienojās sadarboties, lai Erasmus+ programmas augstākās izglītības sektora ietvaros rīkotu akadēmiskā un vispārējā personāla pieredzes apmaiņas un docēšanas aktivitātes, kā arī apņēmās ievērot Erasmus + Augstākās izglītības hartas kvalitātes prasības visos aspektos, kas saistīti ar mobilitāšu rīkošanu un pārvaldību.

Valsts robežsardzes koledžas akadēmiskā un vispārējā personāla mobilitātes var īstenot, dodoties uz:

- M.Romeris universitāti Lietuvā - likumdošanas, politikas zinātņu, drošības, valodu, informācijas tehnoloģiju jomā;

- Drošības zinātņu akadēmiju Igaunijā - likumdošanas, drošības, valodu, informācijas tehnoloģiju jomā;

- Policijas akadēmiju Ščitno, Polijā - likumdošanas, drošības, valodu, informācijas tehnoloģiju jomā;

- “Alexandru Ioan Cuza” Policijas akadēmiju Bukarestē, Rumānijā - likumdošanas, drošības, valodu, informācijas tehnoloģiju jomā;

- Iekšlietu ministrijas akadēmiju Sofijā, Bulgārijā - likumdošanas, drošības, militārās un aizsardzības, valodu, vadības un administrēšanas jomā.


2020.gada 26.oktobrī

Valsts robežsardzes koledžas pārstāvju dalība Latvijas Koledžu asociācijas rīkotos pasākumos


2004.gadā Valsts robežsardzes koledža iestājās biedrībā “Latvijas Koledžu asociācija” un aktīvi piedalās biedrības organizētajos pasākumos.

Š.g. 21.oktobrī norisinājās Latvijas Koledžu asociācijas Studentu padomes sanāksme. Ņemot vērā šī brīža epidemioloģisko situāciju valstī, sanāksme notika attālināti. Sanāksmē piedalījās pārstāvji no Valsts robežsardzes koledžas, Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledžas, Biznesa vadības koledžas, Juridiskās koledžas, Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas, Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas, Latvijas Universitātes Rīgas 1.medicīnas koledžas, Liepājas Jūrniecības koledžas, Malnavas koledžas, Novikontas Jūras koledžas, Rīgas Tehniskās universitātes Olaines Tehnoloģiju koledžas, Sociālās integrācijas valsts aģentūras Koledžas un Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas. Koledžu pārstāvji runāja par koledžu vietu izglītības sistēmā, dalījās viedokļos par aktualitātēm, apsprieda sadarbības iespējas ar Latvijas Studentu apvienību un diskutēja par studentiem saistošām tēmām. Sanāksmes laikā tika pieņemti vairāki lēmumi: sadarbībā ar Latvijas Studentu apvienību jāsagatavo vēstules projekts Izglītības un zinātnes ministrijai par pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un koledžu statusu, jāizveido Studentu padomes darba grupa, kas plānotu akcijas un citas veida aktivitātes, to tālākai popularizēšanai sociālajos tīklos un jāsagatavo video sižets par studijām koledžās (problēmām un aktualitātēm), kur būtu nepieciešams arī koledžu direktoru atbalsts.

Š.g. 23.oktobrī norisinājās Latvijas Koledžu asociācijas rīkotā koledžu studentu zinātniski pētniecisko darbu un inovatīvo risinājumu konference. Konferences norise tika nodrošināta tiešsaistē ZOOM platformā. Konferenci atklāja Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētāja vietniece Baiba Rivža un Latvijas Koledžu asociācijas valdes priekšsēdētājs Tālavs Jundzis. Konferences dalībnieki uzstājās ar ziņojumiem medicīnas un veselības aprūpes, sociālās zinātnes, tiesību, publiskās pārvaldes un inženierzinātnes, būvniecības un lauksaimniecības jomā.

Valsts robežsardzes koledžas absolvente Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes Lidojumu un operatīvās vadības centra vecākā inspektore leitnante I.M.Čačka uzstājās ar zinātnisko pētījumu “Administratīvo pārkāpumu imigrācijas jomā pierādīšanas un pierādījumu noformēšanas problemātika Valsts robežsardzē”, sniedzot ieskatu savā pētījumā, pamatojot pētījuma aktualitāti un uzsverot pētījuma rezultātus, kuri tika iegūti, izmantojot dažādas pētījuma metodes.

Pētījuma augsto kvalitāti, kā arī spēju problēmas izpētes laikā apvienot gan teorētiskās, gan praktiskās pētījuma metodes atzīmēja Latvijas Koledžu asociācijas valdes priekšsēdētājs Tālavs Jundzis.


Foto: VRK

Foto

2020.gada 23.oktobrī

Tiešsaistē aizvadīta starptautiskā zinātniski praktiskā konference


Š.g. 22.oktobrī aizvadīta VIII starptautiskā zinātniski praktiskā konference „Robežu drošība un pārvaldība”. Kopš 2005.gada Valsts robežsardzes koledža regulāri rīko starptautiskās zinātniski praktiskās konferences un no 2010.gada kopā ar sadarbības partneri – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju. Šogad rīkotā konference pirmo reizi notika attālināti, tiešsaitē. Konference e-vidē pulcēja vairāk nekā 50 klausītāju un dalībnieku no 13 iestādēm un 6 valstīm, tai skaitā Valsts robežsardzes koledžas ārvalstu sadarbības partnerus no Igaunijas, Lietuvas, Polijas, un Rumānijas.

Konferences mērķis bija apzināt jaunāko pētījumu rezultātus un apkopot labāko praksi inovatīvu risinājumu izstrādē un ieviešanā robežu drošībā un pārvaldībā.

Konferenci atklāja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins, uzsverot, ka konference dod iespēju apmainīties ar zinātnisko pētījumu rezultātiem, praktiskās pieredzes secinājumiem un inovatīviem risinājumiem robežu drošības jomā gan dažādu valstu augstskolu akadēmiskajam personālam, gan speciālistiem un praktiķiem robežu un imigrācijas kontrolē, pārrobežu noziedzības apkarošanā, valsts robežu aizsardzībā un starptautiskā terorisma apkarošanā. Konferenci atklājot, ar ievadvārdiem uzstājās arī Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, vēršot uzmanību uz esošajām prioritātēm integrētās robežu pārvaldības jomā, ka jāturpina un jāīsteno kopīgie iekšējās drošības un sadarbības projekti, jāievieš un jāmodernizē tehniskais nodrošinājums robežpārbaužu un robežuzraudzības veikšanai un jānodrošina personāla kvalifikācijas pilnveide. Konferences dalībniekus un klausītājus uzrunāja arī Valsts robežsardzes Eiropas Savienības lietu pārvaldes priekšnieks pulkvedis Andrejs Rogozins un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektore Iveta Mietule, aicinot konferences dalībniekus diskutēt par aktualitātēm, izaicinājumiem, problēmām un risinājumiem jautājumos, kas skar robežu drošību un pārvaldību.

Konferences laikā tika prezentēti 8 referāti un notika aktīvas paneļdiskusijas, kurās valstu pārstāvji dalījās pieredzē un izteica viedokļus par izaicinājumiem sabiedrības, valsts drošībai un imigrācijai Eiropas Savienībā un pasaulē, par tehnoloģiju un digitalizācijas nepieciešamību tiesībaizsardzības nozarē un izglītībā, kā arī par sadarbības lomu mūsdienu robežu drošībā un pārvaldībā.

Konferences laikā tika akcentēti jautājumi par imigrācijas izaicinājumiem mūsdienās, atgriešanas pasākumiem, integrēto robežu pārvaldību, sadarbības nozīmi robežu drošībā un pārvaldībā, informācijas tehnoloģiju attīstību un nozīmi robežu drošībā, tiesībsargājošo iestāžu personāla izglītības pilnveidošanas iespējām.

Konferences noslēgumā Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks

Petrušins izteica pārliecību, ka konferences materiāli būs izmantoti kā zinātniskie avoti personāla apmācības tēmu izklāstos, docētāju un studējošo tālākajos pētījumos, kā arī neapšaubāmi, praktiskā dienesta un apmācību procesa organizācijas procesos.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2020.gada 15.oktobrī

Valsts robežsardzes koledžā notika asins donoru diena


Š.g. 14.oktobrī Valsts robežsardzes koledžā notika kārtējā Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāles rīkotā asins donoru diena, kurā piedalījās 81 donors. Asinis ziedoja gan Valsts robežsardzes koledžas pastāvīgais personāls, gan apmācāmie. Valsts robežsardzes koledžas personāls nodeva 36.5 litrus asiņu, ar ko var izglābt vairāk nekā 200 cilvēku dzīvības.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2020.gada 12.oktobrī

Aizritējušas cīņas Valsts robežsardzes čempionātā basketbolā


Š.g. 9.oktobrī Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centrā tikās Valsts robežsardzes koledžas un Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) teritoriālo pārvalžu basketbola komandas, lai sacenstos Valsts robežsardzes čempionāta sacensībās.

Pēc pagājušā gada rezultātiem komandas tika sadalītas divās apakšgrupās, kuru ietvaros aizvadīja cīņas pēc apļa sistēmas.

Sacensību rezultātā VRS Ludzas pārvaldes komanda izcīnīja zelta medaļas, VRS Daugavpils pārvaldes komanda – sudraba un VRS Ventspils pārvaldes komanda – bronzas medaļas.


Foto: VRK

Foto

2020.gada 9.oktobrī

Valsts robežsardzes koledžas komandas piedalījās rogaininga sacensībās


Š.g. 25.septembrī Rēzeknes pilsētā notika sacensības rogainingā „Latvijas orientēšanās nakts 2020”, kuras Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federācijas padomi, Latvijas orientēšanās klubiem un Latvijas pilsētu sporta pārvaldēm Eiropas Sporta nedēļas ietvaros organizēja Latvijas lielākajās pilsētās.

Sacensībās startēja divas Valsts robežsardzes koledžas komandas. Vīriešu „OPEN” grupā 7 komandu konkurencē godalgoto 2.vietu ieguva Valsts robežsardzes koledžas komanda - J.Pavlovs un R.Goldšmits. Sieviešu grupā 5 komandu konkurencē 3.vietā ierindojās Valsts robežsardzes koledžas komanda - M.Priedola un S.Sorokina.


Foto: VRK

Foto

2020.gada 9.oktobrī

Liktenīgais 1940.gada 9.oktobris

Pirms 80 gadiem – 1940.gads bija liktenīgs mūsu Latvijai un mūsu tautai. Pēc 1939.gada 23.augustā noslēgtās noziedzīgās Hitlera un Staļina vienošanās par pasaules sadali, PSRS mērķtiecīgi vērsa savu militāro agresiju pret Latviju, kuras rezultātā Latvijai tika atņemta valsts neatkarība un tās tautai – pati svarīgākā cilvēces vērtība BRĪVĪBA.

Latvijas okupācijas priekšvakarā situācija uz Latvijas valsts austrumu robežas bija ļoti saspringta. Kā liecina robežsargu dienesta ziņojumi un atmiņu stāsti, Padomju Savienības pierobežā vairākkārt palielinājās padomju armijas karavīru skaits, un padomju pusē bija uzsākta dažādu militāru objektu būvniecība. Padomju lidmašīnas regulāri pārkāpa Latvijas gaisa robežu. Latvijā sabiedriskajās vietās arvien biežāk parādījās pretvalstiskie uzsaukumi, palielinājās pārbēdzēju skaits no Padomju Savienības, kas mēģināja spiegot, vervēt, negatīvi noskaņot vietējos iedzīvotājus. Šie un daudzi citi notikumi robežsargiem lika būt modrākiem. Saskaņā ar Latvijas Armijas štāba izstrādāto aizsardzības plānu kara gadījumā robežsargiem jāveic mīnēšana gar visu valsts austrumu robežu.

1940.gada 3.oktobrī Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas Tautas Komisāra Alfona Novika parakstīta pavēle Nr.6 ar atzīmi „sevišķi slepeni” „Par robežapsardzības likvidēšanu uz bijušās PSRS – Latvijas robežas” paredzēja Robežsargu brigādes likvidāciju, kas sākta ar 4 robežsargu bataljonu izformēšanu uz Latvijas austrumu robežas un 1240 robežsargu atvaļināšanu. Rūpīgi izstrādātajā Robežsargu brigādes likvidācijas plānā bija plānoti arī robežsargu masveida aresti. 3.oktobra pavēles izpilde bija īstenota ar viltu. Lai izvairītos no bruņotām sadursmēm, 1940.gada 8.oktobrī bataljonu rotu dislokācijas vietās tika savākti un nogādāti sardžu dienesta ieroči. 1940.gada 9.oktobrī robežsargi bija aicināti ierasties, lai saņemtu atvaļinājuma zīmi un pēdējo algu.

1940.gada 9.oktobrī kopumā tika arestēti 113 robežsargi, no tiem 90 virsnieki un kaprāļi, pārējie ierindas robežsargi. Arestēti tika tie robežsargi, kuri robežsardzē bija dienējuši ilgāk par 10 gadiem, kuri savus dienesta pienākumus pildīja uz valsts austrumu robežas un kuri Neatkarības karā jeb Brīvības cīņās no 1919. līdz 1920.gadam cīnījās pret Padomju Krieviju.

1940.gada 9.oktobrī tika apcietināti: Dagdas bataljonā – 42 robežsargi, Zilupes bataljonā – 27 robežsargi, Abrenes bataljonā – 32 robežsargi, Krāslavas bataljonā – 12 robežsargi.

1.Dagdas bataljona 1.rotas 1.sardzes priekšnieks kaprālis Arnolds Martinsons, viens no četriem, kas atgriezās no Gulaga nometnēm, dalās savās atmiņās par 1940.gada oktobra notikumiem: „8.oktobrī piezvanīja rotas komandieris virsleitnants Jansons un uzdeva sardzē esošos ieročus – patšauteni, mašīnpistoli, šautenes un granātas – robežsarga pavadībā pajūgā nogādāt uz rotas nometni Indrā. Tas tika izdarīts tanī pašā dienā. Palika tikai personīgie šaujamieroči – pistoles, medību bises, mazkalibra šautenes. 1940. gada 9.oktobrī tika pavēlēts ierasties Indras skolā saņemt pēdējo algu un atvaļinājuma zīmi. Braucām ar velosipēdiem. Skola (Indras pamatskola) bija pretim dzelzceļa stacijai četrstāvu ēkā. Skolas pagalmā stāvēja četras smagās automašīnas. Pirmā stāva gaitenī satiku sarkanarmieti, kurš bija bruņots ar šauteni un iegāja vienā no klasēm. Robežsargi bija sapulcināti aktu zālē un pa vienam saukti blakus telpā, atpakaļ zālē vairs nenāca, bet laukā gāja pa otrajām durvīm uz kāpņu telpu. Iesauca arī mani, saucējs bija ģērbies privātos svārkos un armijas parauga biksēs. Klasē bija kādi septiņi cilvēki. Politvadītājs lika atdot pistoli.

Saņemot algu, ievēroju, ka man uzvārds algas sarakstā atzīmēts ar sarkanu zīmuli. Man uzdeva jautājumu, vai es gribu turpināt dienestu? Teicu, ka gribu, un tiku aicināts ieiet blakus klasē, lai vēlāk aprunātos. Ieejot norādītajā telpā, man kļuva skaidrs, ka esmu apcietināts. Klases solos sēdēja kādi 15 robežsargi, un klases stūros stāvēja bruņoti sarkanarmieši. Līdz vakaram pie mums ieveda vēl kādus 15 robežsargus. Lielāko daļu no viņiem es pazinu, pārsvarā tie bija sardžu priekšnieki no 1. un 2. rotas. Bija daži ierindas robežsargi. Vakarā, kad palika tumšs, mūs nelielās grupiņās noveda lejā uz automašīnām nu jau stingrā apsardzībā, katrā kāpņu laukumā stāvēja zaldāti. Naktī mūs aizveda uz Daugavpils cietumu. Cietumā no formas noplēsa atšķirības zīmes. Pratināja kādas divas nedēļas. Izmeklētājs bija ebrejs, latviski nerunāja, es arī krievu valodu nezināju, tāpēc nekāda saruna nesanāca. Tikai, kad pārveda uz Rīgas centrālcietumu, mani nopratināja izmeklētājs latvietis. Tā sākās mani nebrīves gadi”.

Pēc arestiem ģimenes nesagaidīja robežsargus mājās. Gaidas pārauga izmisumā. Brīvvalsts robežsargu meita Valentīna Jakubovska, daloties savās atmiņās par tēvu – 1. Dagdas bataljona 2. rotas rezerves sardzes robežsargu Jāzepu Girviču, stāstīja: „Tā diena man ir spilgtā atmiņā, jo tad 9.oktobra rītā es pēdējo reizi redzēju savu tēvu. Viņš bija starp arestētajiem robežsargiem Indras pamatskolā. Pirms 9.oktobra notikumiem viņš juta un zināja, ka drīz viss mainīsies.

Pustiņā, mūsu mājas dārzā mēs: es, mamma, vecmamma un tētis kopā iestādījām ābelītes un eglītes. Iestādot kociņu, tētis mums lika sadoties rokās un tad teica: „Tas ir par piemiņu!”. Liktenīgajā 9.oktobrī tēvs un mamma ar riteņiem brauca uz Indru, kur skolā tēvam bija jāsaņem atvaļināšanas zīme un alga. Gaidot tēvu, mamma pie skolas nosēdēja visu dienu. Vienu brīdi mammai bija izdevies iekļūt skolā. Viņai ļāva vēl vienu īsu mirkli atvadīties no sava dzīves drauga. Tā viņi viens otru sauca. Tajās sekundēs tēvs viņai paspēja atdot laulības gredzenu. Mamma visu redzēja: atbraukušās sarkanarmiešu bertas, kā skolā sanāk robežsargi, kā no skolas iznāk tikai retais robežsargs, kā vēlā vakarā bruņotā apsardzībā izved arestētos Latvijas robežsargus, tai skaitā manu tēvu. Arestētie tika vesti uz Daugavpili. Arī mamma nākošā dienā devās uz turieni, lai dotu paciņas”. Taču, sākoties vāciešu uzbrukumiem, visus arestētos robežsargus vilciena vagonos aizveda uz Sibīriju. Tēvs bija apsūdzēts par komunistu aizturēšanu un tiesāts 1941.gada 24.maijā ar brīvības atņemšanu uz 8 gadiem. Sibīrijas Gulaga nometnē mans tēvs nomira bada nāvē”.

Lielāko daļu arestēto robežsargu aizveda uz Gulaga nometnēm. Daudziem tika piespriesti nāves sodi, daudzi mira nometnēs, vēl citus atrada nošautus Latvijas cietumos. Tas bija sākums turpmākajām plaši izvērtajām vajāšanām. Daudzu ģimeņu apgādnieki tika apcietināti, bet viņu tuviniekiem pavēlēja izvākties no saviem dzīvokļiem pierobežā. Arestēto robežsargu tuvinieki zaudēja visu – dēlu, brāli, vīru vai tēvu, pajumti un cerības.

Tā laika robežsargu bērniem, kuriem šodien ir pāri 80/90 gadi un kuriem 1940.gada notikumi ir joprojām spilgtā atmiņā. Viņiem ir svarīgi, lai mēs šodien zinām, kas notika 1940.gadā. Lai mēs atceramies to, ka 1940.gadā viņu tēvi, robežsargi nebaidījās par savu dzīvi. Viņi līdz pēdējai Robežsargu brigādes pastāvēšanas dienai sargāja mūsu Latvijas valsts robežas. Daudzi no viņiem bija sodīti ar nāvi, jo bija savas valsts patrioti, bija Latvijas robežsargi.

Mūsdienās Valsts robežsardze izsaka pateicību tiem, kas savu iespēju robežās rūpējas par vēsturiskās atmiņas saglabāšanu par Valsts robežsardzi, par represēto, bojā gājušo robežsargu piemiņas vietu uzturēšanu, kā arī nākamās paaudzes izglītošanu robežsardzes vēstures jautājumos.

1940.gada 9.oktobra notikumi tāpat kā 1940.gada 15.jūnija Masļenku traģēdija ir neatgriezeniski ierakstīta Latvijas vēsturiskajā atmiņā. Represēto robežsargu pašaizliecība un uzticība savai valstij bija dziļi personiska pārliecība par to, kas viņi bija, ko viņi darīja un par ko iestājās.

Šodien godināsim represēto Latvijas robežsargu piemiņu, kas pirms 80.gadiem kā PSRS ienaidnieki bija apcietināti, pret savu gribu aizvesti prom no Latvijas, kuru dzīves aprāvās Gulaga nometnēs Sibīrijā vai kuri ar salauztām dzīvēm un sadragāto veselību atgriezās Latvijā, bet šodien viņi dus zemes mātes klēpī.

2020.gada 8.oktobrī

Aizvadītas robežsargu šaušanas sacensības


Š.g. 2.oktobrī aizvadītas Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) čempionāta sacensības šaušanā. Sacensības norisinājās Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centra šautuvē. Sacensību dalībnieku vidū bija VRS teritoriālo pārvalžu komandas, kā arī Valsts robežsardzes koledžas komanda. Kopumā sacensībās piedalījās 47 robežsargi.

Sacensību programma bija iekļauti trīs vingrinājumi: „Ātršaušana – divas sērijas ar aptveres maiņu”, „Ātršaušana – divas sērijas norādītajās zonās” un „Noziedznieku vajāšana”. Pēc vingrinājumu vietu summas tika noteikti uzvarētāji. Savukārt uzvarētājkomandas tika noteiktas pēc trīs vīriešu un viena sieviešu labāko rezultātu kopsummas.

Vīriešu konkurencē zelta medaļas ieguvējs ir Vitālijs Ščolkins (VRS Ludzas pārvalde), pie sudraba medaļas tika Sergejs Nazarovs (Valsts robežsardzes koledža) un pie bronzas medaļas - Pāvels Bulanovs (VRS Daugavpils pārvalde).

Sieviešu konkurencē par zelta medaļas ieguvēju kļuva Sanita Ļahnoviča (VRS Ludzas pārvalde), sudraba medaļu ieguva Edīte Barsova (VRS Viļakas pārvalde) un bronza medaļu – Gaļina Jupatova (VRS).

Komandu vērtējumā 1.vietu izcīnīja VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietu – VRS Ludzas pārvaldes komanda un 3.vietu – Valsts robežsardzes koledža.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2020.gada 7.oktobrī

Valsts robežsardzes koledžas teritorijā esošais patruļkuteris RK-02 iegūst jaunu veidolu


Valsts robežsardzes koledžas teritorijā jau 13 gadus ir izvietots Valsts robežsardzes patruļkuteris RK–02, kas ir lielākais Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vēsturiskais eksponāts.

Tā izcelsme meklējama 1986.gadā Somijā. Latvijā kuteris RK–02 nonāca 1997.gadā, kad Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldē tika izveidots Peldošo līdzekļu dienests. Somijas robežsardzes dienests Valsts robežsardzei kā pirmo tehnisko palīdzību uzdāvināja 2 kuterus (RK–01, RK–02) un patruļkuģi „TIIRA”.

No 1997.gada līdz 2006.gadam patruļkuteri RK–02 vadīja VRS Ventspils pārvaldes (turpmāk – VRS VEP) kutera kapteinis virsniekvietnieks Raimonds Otomārs. Pēc saņemšanas kuteris uzreiz tika izmantots Latvijas valsts jūras robežas uzraudzībā, veicot patrulēšanu, kā arī nelaimes gadījumos uz jūras, sniedza pirmo palīdzību jūrā esošajiem kuģiem un cilvēkiem. R.Otomārs atklāja, ka sākotnēji kuteris darbojās ar dzenskrūvi, taču laika gaitā tika pārbūvēts kā ūdensmetējkuteris. Ekipāža sastāvēja no 2 cilvēkiem: kapteinis un elektromehāniķis. Kutera tehniskie rādītāji: garums – 9 metri, svars – 7 tonnas, ātrums – 25 mezgli (50 km/h), kutera iegrime – 1,20. Uz kutera drīkstēja pārvadāt 8 cilvēkus, taču rekords bija, kad ekstremālos apstākļos no slīkstošās jahtas, kuteris uzņēma uz klāja 14 cilvēkus. Jūrā kuteris autonomi varēja uzturēties 10 stundas. Kā stāstīja kapteinis – pēdējais svarīgākais uzdevums, ko viņš veica ar šo kuteris, bija dalība NATO samita apsargāšanā Rīgā.

Šobrīd patruļkuteris ir nozīmīga vēstures liecība un simbolizē to, ka Valsts robežsardze nodrošina valsts robežas neaizskaramību gan uz sauszemes, gan jūrā.

Tā kā kuteris ilgus gadus atrodas zem klajām debesīm, mainīgo apstākļu dēļ, tā vizuālais izskats kļuva nepievilcīgs: krāsa izbalēja un sāka atslāņoties. Lai kuterim atgrieztu skaistu estētisko izskatu un tas atkal kļūtu pievilcīgs Valsts robežsardzes koledžas apmeklētājiem, Valsts robežsardzes koledža vērsās pēc palīdzības VRS VEP. Ņemot vērā, ka VRS VEP Jūras robežuzraudzības dienesta struktūrvienību personāls katru gadu pirms navigācijas sezonas uzsākšanas krāso savus Jūras robežuraudzībā iesaistāmos kuterus, neatteica palīdzību atjaunot krāsojumu arī vēsturiskajam eksponātam.

Pateicoties VRS VEP Jūras robežapsardzības dienesta amatpersonu: Kuģa RK–12 „VALPAS” kuģa bocmaņa virsniekvietnieka Modra Salceviča, VRS VEP Jūras nodaļas kutera elektromehāniķa kaprāļa Dagņa Piļāna, kutera elektromehāniķa virsseržanta Sanda Rumberga un kutera kapteiņa virsniekvietnieka Andra Zaļoksna profesionalitātei, rūpībai un ieguldītajam darbam, patruļkuteris RK–02 ieguva jaunu veidolu un vēl daudzus gadus varēs priecēt Valsts robežsardzes koledžas personālu un apmeklētājus.


Foto: D.Zariņa, VRK

Foto

2020.gada 5.oktobrī

Valsts robežsardzes koledžas sportisti piedalījās orientēšanās seriālā „Ezerzeme 2020”


Š.g. augustā un septembrī Valsts robežsardzes koledžas sportisti piedalījās orientēšanās sacensībās „Orientēšanās seriāls „Ezerzeme - 2020””, kuras organizēja orientēšanās klubs „Stiga”. Sacensības norisinājās Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes un Ludzas novada teritorijā.

Š.g. 30.septembrī norisinājās noslēdzošais sacensību 5.posms, kurā tika noskaidroti spēcīgākie sportisti orientēšanas sportā. Kopvērtējumā Valsts robežsardzes koledžas komandas pārstāvji ieguva: 1.vietu vīriešu konkurencē Jānis Pavlovs, 2.vietu vīriešu konkurencē Reinis Goldšmits un 3.vietu sieviešu konkurencē Sandija Sorokina.


Foto: V.Zipka, VRK

Foto

2020.gada 2.oktobrī

Valsts robežsardzes koledžas direktors piedalījās Erasmus+ programmas personāla apmaiņas mobilitātē Igaunijā


Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) personu mobilitātes starp programmas valstīm augstākās izglītības sektora projekta Nr.2019-1-LV01-KA103-060098 ietvaros no 2020.gada 28.septembra līdz 2.oktobrim Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins apmeklēja vienu no inovatīvākajām Baltijas valstu tiesībaizsardzības jomas izglītības iestādēm - Igaunijas Drošības zinātņu akadēmiju Tallinā (Estonian Academy of Security Sciences).

Akadēmija, kas sagatavo Igaunijas Republikas iekšējas drošības virzienu speciālistus – robežpolicistus gan profesionālās vidējās, gan profesionālās augstākās izglītības studiju programmās, ir sasniegusi ievērojamus rezultātus, kā arī kvalitāti attālināto mācību un interaktīvo mācību līdzekļu izstrādes jomā.

Vizītes laikā Valsts robežsardzes koledžas direktors apmeklēja Akadēmijas jaunizbūvētu administratīvo ēku kompleksu un iepazinās ar Akadēmijas vadību, administratīvo personālu, dažāda profila vadošajiem docētājiem un pētniekiem. Lekcijas laikā M.Petrušina kungs iepazīstināja Akadēmijas studējošos ar Latvijas Valsts robežsardzes uzdevumiem, izaicinājumiem un robežsargu izglītības posmiem, kā arī atbildēja uz interesējošiem jautājumiem par Latviju, Latvijas Valsts robežsardzi un Valsts robežsardzes koledžu.

Mobilitātes ietvaros M.Petrušins apmeklēja arī Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un Robežsardzes koledžu, kas pēc savas darbības principa un uzdevumiem ir līdzīga Valsts robežsardzes koledžai, kā arī piedalījās Akadēmijas filiāles - Mācību centra Narvā atklāšanas ceremonijā. Mācību centrs tika būvēts, izmantojot jaunākās energoefektivitātes tehnoloģijas un mūsdienīgus mācību iespēju un personāla rekreācijas vides risinājumus.

Pateicoties Akadēmijas ciešai sadarbībai ar Igaunijas Republikas Robežpolicijas struktūrvienībām, Valsts robežsardzes koledžas direktoram izdevās praktiski iepazīties ar Akadēmijas absolventu un praktikantu dienesta apstākļiem robežkontroles punktā, gan patruļā uz “zaļās” robežas un jūras robežas.


Foto

2020.gada 2.oktobrī

Aizvadītas XVIII robežsargu norīkojumu sacensības


Š.g. 1.oktobrī Valsts robežsardzes koledžā aizvadītas jau 18 gadus tradicionāli rīkotās robežsargu norīkojumu sacensības, kuru mērķis ir pilnveidot un nostiprināt robežsargu profesionālās zināšanas un praktiskās iemaņas, veicot robežkontroli un imigrācijas kontroli.

Sacensībās piedalījās Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu komandas, kā arī Valsts robežsardzes koledžas komanda, kura startēja ārpus kopējā vērtējuma. Katra komanda sastāvēja no trīs robežsargiem – viena virsnieka un diviem inspektoriem, savukārt Valsts robežsardzes koledžas komandas sastāvā startēja trīs Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta kadeti.

Sacensību laikā komandas veica dažādus uzdevumus deviņos kontrolpunktos, kur par katru pareizi izpildīto darbību ieguva punktus. Atkarībā no uzrādītājiem rezultātiem, komanda ieguva noteiktu vietu attiecīgajā kontrolpunktā. Komandas veica ārzemnieku aizturēšanu, robežu šķērsojošo personu atpazīšanu un dokumentu pārbaudi, transportlīdzekļa un tajā esošo personu un viņu mantu radiometrisko kontroli, šaušanas vingrinājumus, bīstamas personas aizturēšanu, kā arī komandām tika pārbaudīta fiziskā sagatavotība un angļu valodas zināšanas.

Tradicionāli uz sacensībām tika aicināti Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas vispārējās izglītības profesionāli orientētā virziena programmas „Valsts robežas drošība” skolēni: 12.klases skolēni vēroja sacensību norisi, savukārt 10.klases skolēni devās pārgājienā gar mācību robežu Valsts robežsardzes koledžas Taktiskās un profesionālās apmācības centrā, lai iepazītu realitātei pietuvinātu Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas robežu.

Sacensībās godalgoto 1.vietu izcīnīja Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes komanda, 2.vietu – Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes komanda un 3.vietu – Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes komanda.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2020.gada 30.septembrī

Robežsargi izcīna godalgas Iekšlietu ministrijas sacensībās


Š.g. 25.septembrī Iekšlietu ministrijas čempionāta ietvaros aizvadītas sacensības vieglatlētikas krosā. Sacensībās piedalījās Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu komandas: Valsts policijas, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes, Rīgas pašvaldības policijas, Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un apvienotā Iekšlietu ministrijas Centrālā aparāta komanda. Sacensību dalībnieki startēja Šmerļa meža trasē (Rīgā) 5 distancēs: vīrieši (3000 m), vīrieši vecumā no 36 līdz 40 gadiem (2000 m), vīrieši vecumā no 41 gada un vecāki (1000 m), sievietes (1000 m), sievietes 36 gadi un vecākas (1000 m).

Robežsargi izcīnīja godalgas šādās distancēs:

- Atis Litaunieks (Valsts robežsardzes koledža) - bronzas godalga vīriešiem vecumā no 36 līdz 40 gadiem;

- Ainārs Mizāns (VRS Daugavpils pārvalde) - bronzas godalga vīriešiem vecumā no 41 gada un vecākiem;

- Monta Priedola (Valsts robežsardzes koledža) - sudraba godalga sievietēm;

- Ludmila Ņefjodova – Volkova (VRS Daugavpils pārvalde) - zelta godalga sievietēm vecumā no 36 gadiem un vecākām.

Savukārt komandu vērtējumā zelta godalgu izcīnīja Valsts policijas komanda, sudraba godalgu – VRS komanda un bronzas godalgu - Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda.


Foto: V.Zipka, VRK

Foto

2020.gada 16.septembrī

Aizvadītas orientēšanas sacensības


Pagājušās nedēļas nogales piektdienā, 11.septembrī, spēcīgākie un izturīgākie Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu, t.sk. Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) teritoriālo pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas orientieristi pulcējās Adamovā, kur norisinājās Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta un VRS čempionāta orientēšanas sacensības. Orientieristi startēja trīs distancēs: vīriešu – 5,2 km, vīriešu – veterānu – 3,2 km un sieviešu – 3,3 km.

Rezultātā Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta orientēšanas sacensībās sieviešu grupā zelta medaļu izcīnīja Iveta Jansone (Valsts policija), aiz sevis atstājot Agitu Plakoši (VRS Ludzas pārvalde) un Sandiju Sorokinu (Valsts robežsardzes koledža).

Vīriešu grupā čempiona titulu ieguva Vitālijs Glods (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu ieguva Almants Kalniņš (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests), bet 3.vietu – Aleksandrs Tambovcevs (Valsts policija).

Savukārt vīriešu – veterānu grupā 1.vietu izcīnīja Andris Mireckis (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests), 2.vietu ieguva Aigars Treijers (Valsts policija), bet 3.vietu – R.Briedis (VRS Rīgas pārvalde).

Valsts robežsardzes čempionāta orientēšanas sacensībās sieviešu grupā čempiones titulu ieguva Agita Plakoše (VRS Ludzas pārvalde), aiz sevis atstājot Sandiju Sorokinu (Valsts robežsardzes koledža) un Jūliju Golubevu (VRS Daugavpils pārvalde).

Vīriešu grupā zelta medaļu izcīnīja Vitālijs Glods (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu ieguva Andis Maisiņš (VRS Ventspils pārvalde), bet 3.vietu – Dmitrijs Boroņenko (VRS Daugavpils pārvalde).

Vīriešu – veterānu grupā 1.vietu izcīnīja Raitis Briedis (VRS Rīgas pārvalde), 2.vietā ierindojās Viktors Bondars (VRS Ludzas pārvalde), bet 3.vietā – Atis Andersons (VRS Viļakas pārvalde).

Komandu vērtējumā Valsts robežsardzes čempionāta orientēšanas sacensībās 1.vietu ieguva VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietu – Valsts robežsardzes koledžas komanda un 3.vietu – VRS Ludzas pārvaldes komanda.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2020.gada 15.septembrī

Š.g. 14.septembrī biedrības “Latvijas Koledžu asociācija” valdes pārstāvji, t.sk. Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins, Rīgas pilī tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, lai pārrunātu augstākās izglītības reformas ietekmi uz izmaiņām koledžu sistēmā.

14. septembrī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar biedrības “Latvijas Koledžu asociācija” valdes pārstāvjiem, lai pārrunātu koledžu problemātiku augstākās izglītības sistēmas un augstākās izglītības reformas kontekstā.

Uzklausot biedrības pārstāvjus, Valsts prezidents atzina, ka “augstākās izglītības reforma, koncentrējoties uz ļoti konkrētiem mērķiem, nav līdz galam iedziļinājusies koledžu problēmjautājumos, un tas ir jāiekļauj dienaskārtībā”.

Pēc Valsts prezidenta sacītā, lai Latvijas izglītības sistēma būtu moderna un konkurētspējīga visas Eiropas un pasaules mērogā, katram izglītības līmenim jādarbojas augstākajā kvalitātē, un tas ir augstākās izglītības reformas uzdevums.

Ar Valsts prezidentu tikās biedrības valdes priekšsēdētājs, Juridiskās koledžas direktors Tālavs Jundzis un valdes locekļi: Rīgas Tehniskās koledžas direktors Jānis Rozenblats; Rīgas Stradiņu universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas direktore Ināra Upmale; Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledžas direktore Līvija Jankovska; Valsts robežsardzes koledžas direktors Mariks Petrušins.


Informācija pārpublicēta no www.president.lv tīmekļvietnes.

2020.gada 14.septembrī

Robežsargi apguva radiostaciju lietošanas prasmes


No š.g. 24.augusta līdz 11.septembrim Valsts robežsardzes koledžā tika īstenota kvalifikācijas paaugstināšanas programma “Robežsarga speciālās militārās apmācības kurss „Sakarnieku apmācība””, kur 64 Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu amatpersonas apguva radiostaciju lietošanas prasmes, pilnveidoja spējas noraidīt un saņemt informāciju balss un datu režīmos.

Apmācību mērķis - sagatavot Valsts robežsardzes amatpersonas noteikto uzdevumu izpildei valsts aizsardzības nodrošināšanā, darbojoties Nacionālo bruņoto spēku sastāvā.

Īstenot apmācības tika pieaicināti Amerikas Savienoto Valstu armijas Civilo lietu komandas un Kanādas bruņoto spēku pārstāvji, kuri sniedza materiāltehnisko atbalstu militāro radiostaciju nodrošināšanā un vadīja nodarbības.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2020.gada 14.septembrī

Valsts robežsardzes koledžā apskatāma robežsarga Romualda Stašāna personālizstāde


No šī gada 14.septembra Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas ekspozīcijā ir skatāma Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes virsnieka majora Romualda Stašāna fotogrāfiju personālizstāde. Majors R.Stašāns ir aizrautīgs fotogrāfs, kura fotogrāfijās iemūžināti gan daudzu cilvēku skaistākie un romantiskākie dzīves mirkļi, gan arī zīmīgākie pasākumi Valsts robežsardzes dienestā un vienkārši robežsarga darba ikdiena.

Personālizstādē kopumā ir skatāmas 24 fotogrāfijas, kurās ir redzamas gleznainās valsts robežas ainas un iemūžināti dažādi Valsts robežsardzes simtgades svinīgie pasākumi, kā arī Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes robežsargi savās ikdienas gaitās, tai skaitā robežsargu sadarbība ar zemessargiem valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas COVID–19 infekcijas izplatības ierobežošanas laikā.

Gada laikā Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas ekspozīcijā šī ir otra fotogrāfiju personālizstāde, kurā plašākam sabiedrības lokam savas fotogrāfijas prezentē robežsargs.

Pirmais bija Ģirts Dreimanis ar savu fotogrāfiju izstādi „Viss par … ROŅIEM…”, kur fotogrāfijās attēloti Latvijas robežsargi – īsti jūras vilki starptautisko taktisko mācību „Ronis” laikā. Ģirta iemūžinātās Baltijas jūras foto ainas ir sava veida pretstats Romualda saulainajām Latgales dabas bildēm. Abu fotogrāfu radītās fotogrāfijas spilgti parāda robežsarga profesijas specifiku. Tāpēc šobrīd aicinām ikvienu interesentu pašam apskatīt Romualda Stašāna fotogrāfiju personālizstādi.

Tāpat Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes vēstures izpētes nodaļa aicina robežsargus un Valsts robežsardzes darbiniekus, kas aktīvi un aizrautīgi fotografē savu dienestu, turpināt iesākto tradīciju, izveidot un izstādīt savu fotogrāfiju personālizstādi nodaļas ekspozīcijā.

Foto

2020.gada 7.septembrī

Turpinās Valsts robežsardzes čempionāts


Pēc pārtraukuma, kas bija saistīts ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī, aizvadītajā piektdienā, 4.septembrī, turpinājās Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) čempionāts. Rīgā, Šmerļa mežā robežsargi no dažādām VRS teritoriālajām pārvaldēm un Valsts robežsardzes koledžas sacentās vieglatlētikas krosā. Šoreiz skrējēji sacentās piecās distancēs – sievietēm, sievietēm veterānēm, vīriešiem līdz 35 gadiem, vīriešiem 36 – 40 gadi un vīriešiem veterāniem.

Sieviešu konkurencē zelta medaļu izcīnīja Monta Priedola (Valsts robežsardzes koledža), sudraba – Sandra Urtāne (VRS Ludzas pārvalde) un bronzas – Sandija Sorokina (Valsts robežsardzes koledža).

Sieviešu veterānu konkurencē uzvarēja Ludmila Nefjodova – Volkova (VRS Daugavpils pārvalde), 2.vietu ieguva – Jeļizaveta Puzāne (VRS Ludzas pārvalde) un 3.vietu – Inga Mežale (VRS Ventspils pārvalde).

Vīriešu (līdz 35 gadiem) konkurencē zelta medaļu izcīnīja Vitālijs Glods (VRS Daugavpils pārvalde), sudraba – Jurijs Halimons (VRS Daugavpils pārvalde) un bronzas – Deniss Dovidaitis (Valsts robežsardzes koledža).

Vīriešu (36 – 40 gadi) konkurencē uzvarēja Atis Litaunieks (Valsts robežsardzes koledža), 2.vietu ieguva – Ruslans Kļaviņš (VRS Ludzas pārvalde) un 3.vietu – Vadims Puzāns (VRS Aviācijas pārvalde).

Vīriešu (veterānu) konkurencē 1.vietu izcīnīja Jurijs Kuzņecovs (VRS Ludzas pārvalde), 2.vietu – Ainārs Mizāns (VRS Daugavpils pārvalde) un 3.vietu – Dainis Razminovičs (VRS Viļakas pārvalde).

Komandu vērtējumā uzvarēja VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2.vietu ieguva Valsts robežsardzes koledžas komanda un 3.vietu – VRS Viļakas pārvaldes komanda.


Foto: V.Zipka, VRK

Foto

2020.gada 31.augustā


Valsts robežsardzes koledžā īstenots projekts

Valsts robežsardzes koledžā ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda finansējuma atbalstu modernizēta un labiekārtota konvojnieku mācību auditorija, kā arī pilnveidota mācību materiāli tehniskā bāze konvojnieku apmācību nodrošināšanai.

Projekta gaitā tika iegādāts aprīkojums un ekipējums - biroja tehnika, datorprogrammas, datortehnika, sporta inventārs, mēbeles, sakaru līdzekļi un materiāli, foto un video tehnika un piederumi, bezpilota lidaparāts, sadzīves tehnika mācību auditorijas aprīkošanai, medicīnas manekens, medicīnas inventārs un materiāli, speciālais inventārs un apģērbs (praktisko nodarbību organizēšanai), dažādi materiāli mācību mērķiem, kā arī nomainīts lidmašīnas maketa grīdas segums un krēsli.

Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014. – 2020.gada programmas projekts Nr.VRK/PMIF/2019/3 „Konvojnieku mācību materiāli tehniskās bāzes uzlabošana” tika īstenots gada laikā - no 2019.gada 25.jūlija līdz 2020.gada 31.augustam. Projekta kopējais finansējums sastādīja 150 000 EUR, no kuriem 37 500 EUR ir valsts budžeta finansējums, savukārt pārējā summa 112 500 EUR ir Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda finansējums.


Kontaktpersona: Aigars Zvaigzne e-pasts: aigars.zvaigzne@rs.gov.lv tel.64603683


Šī publikācija ir veidota ar Patvērumu, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu.
Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardzes koledža.


Šo projektu finansē Eiropas Savienība
This project is funded by the European Union

2020.gada 31.augustā

Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu amatpersonas paaugstina kvalifikāciju


Š.g. 24.-28.augustā Valsts robežsardzes koledžas mācību poligonā “Janapole” tika īstenotas kvalifikācijas paaugstināšanas programmas “Robežsarga speciālās militārās apmācības kurss” apmācības – “Apmācība nodaļas līmenī”. Apmācību mērķis ir sagatavot Valsts robežsardzes amatpersonas noteikto uzdevumu izpildei valsts aizsardzības nodrošināšanā, darbojoties Nacionālo bruņoto spēku sastāvā.

Praktiskās apmācībās piedalījās 20 Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu amatpersonas. Kvalifikācijas paaugstināšanas programmas laikā apmācāmie apguva zināšanas par nodaļas sastāva taktiku, izskatot sekojošas tēmas: nodaļas organizācija, formācijas, ātrais un plānotais uzbrukums, kontakta laušana, slēpnis, novērošanas postenis, patruļbāze. Apmācību pēdējā dienā apmācāmie saņēma konkrētu kaujas uzdevumu, kuru patstāvīgi plānoja un realizēja praktiskajās kaujas darbībās nodaļas sastāvā.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2020.gada 30.augustā

Robežsargi iegūst godalgas Iekšlietu ministrijas čempionātā


Iekšlietu ministrija š.g. 21.augustā Rīgas pašvaldības policijas glābšanas stacijā „Vecāķi” organizēja atklātā čempionāta sacensības pludmales volejbolā, kurā piedalījās 15 vīriešu, 5 vīriešu veterānu un 7 sieviešu pāri.

Sieviešu konkurencē pirmo divu vietu ieguvējas ir VRS sieviešu pāri: Katrīna RUDZĪTE / Linda BUMBIŠA (VRS Ludzas pārvalde) un Inna ZAŅEVSKA / Anastasija ŠATOHINA (VRS Daugavpils pārvalde), pārspējot Valsts policijas koledžas pāri, kuras ierindojas 3.vietā.

Vīriešu konkurencē VRS pāris Devids ŽOLNEROVIČS (VRS Daugavpils pārvalde) / Konstantīns MARČENKO (Valsts robežsardzes koledža) izcīna 3.vietu, savukārt 1. un 2.vietā ierindojas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pāri.


Foto: V.Zipka, VRK

Foto

2020.gada 27.augustā

Konkursa uzvarētāji devās ekskursijā


Š.g. jūlijā Europe Direct informācijas centrs Austrumlatgalē sadarbībā ar Valsts robežsardzes koledžu rīkoja vebināru “Eiropa, kas aizsargā. Kā kļūt par robežsargu un strādāt FRONTEX?”, kurā ietvaros tika rīkots konkurss. Sekotāji uzdeva jautājumus vebināra dalībniekiem un saņēma balvas no Europe Direct informācijas centra Austrumlatgalē un Valsts robežsardzes koledžas - Valsts robežsardzes koledžas un Kinoloģijas centra apmeklējums.

Š.g. 26.augustā konkursa uzvarētāji ieradās pie mums ciemos: ielūkojās Valsts robežsardzes koledžas telpās, vēroja kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus, apskatīja Valsts robežsardzes vēsturisko ekspozīciju un ieguva informāciju par mācību procesu.

Vebināra “Eiropa, kas aizsargā. Kā kļūt par robežsargu un strādāt FRONTEX?” ierakstu var noskatīties: https://www.facebook.com/EDAustrumlatgale/videos/743113109788585, kur var uzzināt par mācību un studiju iespējām Valsts robežsardzes koledžā un turpmākajām karjeras iespējām Valsts robežsardzē, noklausīties Valsts robežsardzes amatpersonu pieredzes stāstus un diskusijas.


Foto: VRK

Foto

2020.gada 24.augustā

Valsts robežsardzes koledžas 38.kadetu svinīgais izlaidums


Š.g. 21.augustā Valsts robežsardzes koledžā notika Profesionālās izglītības dienesta Pirmās rotas kadetu 38.izlaidums, kuru absolvēja 60 kadeti un 2 iepriekšējā mācību gada izglītojamie.

Vienu gadu ilgās mācībās Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās tālakizglītības programmā „Robežapsardze” šie kadeti apguva 21 vispārizglītojošo, ar robežsardzes nozari un militāro jomu saistītu mācību priekšmetu, kā arī nostiprināja savas zināšanas kvalifikācijas praksē dažādās Valsts robežsardzes struktūrvienībās. Izglītības procesu kadeti noslēdza ar valsts pārbaudījumu, kur demonstrēja gan savas teorētiskās zināšanas, gan arī prakstiskās iemaņas.

Svinīgajā izlaidumā kadetus ar savu klātbūtni pagodināja Latvijas Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts un Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu priekšnieki, kā arī absolventus uzrunāja 3.Latgales brigādes kapelāns virsleitnants Rinalds Broks.

Valsts robežssardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins savā uzrunā atklāja, ka sakarā ar izsludināto ārkārtējo situāciju valstī šis mācību gads bija sarežīts un izaicinājumiem bagāts. Lai nodrošinātu COVID-19 izplatības ierobežošanas pasākumus, no 2020.gada 13.marta īsā laika periodā koledžai nācās pārstrukturizēt studiju un mācību procesu no klātienes uz tiešsaistes mācībām un bija jāspēj ātri pielāgoties, izmantojot mūsdienīgas digitālās komunikācijas iespējas, tajā pašā laikā mēģinot nezaudēt zināšanu apguves kvalitāti. Neskatoties uz attālināto mācību procesu, kadeti uzrādīja ļoti labus zināšanu rezultātus – 39 % no šī gada absolventiem valsts pārbaudījumu nokārtoja uz ļoti labiem un teicamiem vērtējumiem un kadetu grupās kopējā vidējā balle – 7,3 %.

Savukārt, Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts, uzrunājot jaunos robežsargus, informēja, ka šobrīd Valsts robežsardze veic pasākumus, lai drīzumā robežsargiem atjaunotu robežpiemaksas un būtu jauna dizaina, ērti dienestam formastērpi.

Valsts robežssardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins, vēlot veiksmi un izaugsmi dienestā, par Valsts robežsardzes koledžas absolvēšanu kadetiem pasniedza valsts atzītus izglītības dokumentus – profesionālās kvalifikācijas apliecības, savukārt, Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts – speciālās dienesta pakāpes „kaprālis”.

Tradicionāli katra mācību gada noslēgumā Valsts robežsardzes koledža izvērtē izglītojomo mācību sasniegumus, viņu izrādīto iniciatīvu, centību un personīgo ieguldījumu koledžas darbības attīstībā un izvirza Valsts robežsardzes koledžas gada labākos robežsargus no izglītojamo vidus. Svinīgajā izlaiduma pasākumā koledžas direktors pulkvedis M.Petrušins godināja arī 3 labākos robežsargus:

- sakarā ar izvirzīšanu goda nosaukuma „Valsts robežsardzes koledžas labākais robežsargs” nominācijai, piešķirot apbalvojumu „Valsts robežsardzes koledžas Goda raksts” Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Pirmās mācību rotas kadetam ierindniekam Artūram Aņisimovam;

- piešķirot goda nosaukumu „Gada labākais mācību grupas vecākais: Pirmajā mācību rotā”, naudas balvu 100 euro apmērā un pasniedzot „Valsts robežsardzes koledžas Atzinības rakstu” Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Pirmās mācību rotas kadetam ierindniekam Danielam Garančam;

- piešķirot goda nosaukumu „Gada labākais kadets: Pirmajā mācību rotā”, papildatvaļinājumu 3 kalendāra dienas, „Valsts robežsardzes koledžas Pateicības rakstu” Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Pirmās mācību rotas kadetam ierindniekam Raimondam Andžānam.

Pasākuma noslēgumā visus klātesošos priecēja Valsts robežsardzes kora muzikālais priekšnesums, kuru diriģēja kordiriģente Kristīne Zeltiņa un koncertmeistars Arno Everss.

Pēc koledžas pabeigšanas jaunie robežsargi, ieņemot jaunākā inspektora vai inspektora amatu, turpinās dienesta pienākumus pildīt kādā no Valsts robežsardzes struktūrvienībām. Vēlam veiksmi dienestā!


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2020.gada 17.augustā

Valsts robežsardzes koledžā notiks 38.izlaidums


Piektdien, š.g. 21.augustā plkst.12:00 notiks Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Pirmās mācību rotas kadetu 38.izlaidums.

Kadeti uzsāka mācības Valsts robežsardzes koledžā pagājušā gada septembrī un apguva profesionālās tālākizglītības programmu „Robežapsardze”.

Izlaidumā viņiem svinīgi pasniegs Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācijas apliecības un speciālās dienesta pakāpes „kaprālis” uzplečus.

Izlaiduma svinīgais pasākums norisināsies Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centra lielajā zālē (Rēzeknē, Zavoloko ielā 8).

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu un norisi – Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Vladimirs Supe, tālr. 29155870.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2020.gada 31.jūlijā

Robežsargi izcīnīja godalgotas vietas strītbolā


Š.g. 31.jūlijā Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta ietvaros notika sacensības strītbolā. Sacensības norisinājās „Ghetto Games” sporta kompleksā Grīziņkalnā.

Godalgotās vietas komandu vērtējumā starp četrām sieviešu komandām izcīnīja: 1.vietu – Valsts robežsardze, 2.vietu ieguva Iekšlietu ministrijas apvienotā komanda, bet 3.vietu - Valsts policijas komanda. Starp piecām vīriešu komandām 1.vietu izcīnīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta I komanda, 2.vietu – Rīgas pašvaldības policijas komanda, bet 3.vietu ieguva Valsts robežsardzes komanda.

Valsts robežsardzes sieviešu komandas sastāvā spēlēja Jana BULMEISTERE, Tatjana SAVICKA, Elīna Anna BRANTE (VRS Rīgas pārvalde) un Marija Kintija LAGUNE (VRS Daugavpils pārvalde).

Valsts robežsardzes vīriešu komandas sastāvā spēlēja Valentīns GURJANČIKS (VRS Daugavpils pārvalde), Arvis MALTA, Juris MEĻŅIKS (VRS Ludzas pārvalde) un Gints MIČULIS (VRS Viļakas pārvalde).


Foto: Valentīna Zipka, VRK

Foto

2020.gada 30.jūlijā

Valsts robežsardzes koledžā norisinājās Vasaras lauka nometne


Jau ierasts, ka vasaras periodā Valsts robežsardzes koledža rīko Vasaras lauka nometni, lai topošos VRS virsniekus sagatavotu prasmei taktiski un operatīvi reaģēt krīzes situācijās un rīkoties Nacionālo bruņoto spēku sastāvā likumā noteiktos gadījumos.

No š.g. 29. jūnija līdz 24.jūlijam Valsts robežsardzes koledžas studējošajiem praktiskās nodarbības „Vasaras lauka nometne” notika Janapolei piegulošajā teritorijā (vad. Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants V.Buls un lektors kapteinis J.Pavlovs), tai pat laikā pilna laika studējošie piedalījās Nacionālās aizsardzības akadēmijas organizētajās praktiskajās nodarbībās „Vasaras lauka nometne” Ādažu poligonā (vad. Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis A.Mikažāns).

Lai nodrošinātu kvalitatīvu apmācību norisi un atbalstu apmācību vadīšanā Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras docētājiem, tika piesaistītas Valsts robežsardzes amatpersonas, kas 2019.gada vasarā apguva praktiskās nodarbības Vasaras lauka nometnē, uzrādot teicamus rezultātus: leitnants R.Barovskis, leitnants A.Melnis (Valsts robežsardzes Rīgas pārvalde) un leitnants D.Sporāns (Valsts robežsardzes Ekspertīžu dienests).

Vasaras lauka nometnes apmācību process bija sadalīts vairākos posmos jeb etapos. Pirmajā etapā studējošie apguva praktiskās šaušanas iemaņas ar triecienšauteni G-36, veicot ieroču piešaudi un kaujas šaušanu distancēs 50m - 300m. Pēc šo vingrinājumu izpildes bija nepieciešams sekmīgi nokārtot šaušanas kvalifikācijas ieskaiti - A1. Pēc A1 kvalifikācijas ieguves studējošais turpināja apmācības tēmu ,,Kaujas šaušana tuvajās distancēs”.

Otrajā etapā studējošie uzsāka praktiskās apmācības Lauka kaujas iemaņu apguvē, apmācību saturā bija iekļautas vairākas nozīmīgas tēmas: nodaļas organizācija, formācijas, ātrais un plānotais uzbrukums, kontakta laušana, ierakumu tīrīšana, slēpnis, novērošanas postenis, šķēršļu pārvarēšana, pāra ierakums, mērķa norāde un aizkavēšana.

Trešajā etapā studējošais saņēma konkrētu kaujas uzdevumu, kuru bija nepieciešams izplānot patstāvīgi un realizēt to praktiskajās kaujas darbībās nodaļas sastāvā. Fināla jeb noslēdzošais etaps ilga divas diennaktis, kur tika modelētas kaujas operācijas, izskatot visas iepriekš apgūtās tēmas.

Nometnes svinīgajā noslēgumā kadeti saņēma apbalvojumus: Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadets seržants K.Marčenko laika posmā no š.g. 6.jūlija līdz 9.jūlijam teicami pildīja dotos uzdevumus un tika apbalvots ar Vasaras lauka nometnes apbalvojumu - žetonu un Valsts robežsardzes koledžas apbalvojumu.

Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadete kaprāle A.Pugeja un kadets kaprālis Ē.Kjars visas Vasaras lauka nometnes laikā teicami pildīja dotos uzdevumus un tika apbalvoti ar Nacionālās aizsardzības akadēmijas goda zīmi jeb ,,coin’’. Arī Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis A.Mikažāns tika apbalvots ar Nacionālās aizsardzības akadēmijas ,,coin’’ (piemiņas monēta).


FOTO: V.Buls, A.Mikažāns

Foto

2020.gada 28.jūlijā

“Eiropa, kas aizsargā. Kā kļūt par robežsargu un strādāt FRONTEX?”

Š.g. 22. jūlijā bija skatāma vebināra “Eiropa, kas aizsargā. Kā kļūt par robežsargu un strādāt FRONTEX?” tiešraide, kurā varējām vērot un klausīties Valsts robežsardzes amatpersonu pieredzes stāstus un diskusijas, noskatīties video par mācību un studiju iespējām Valsts Robežsardzes koledžā un turpmākajām karjeras iespējām Valsts robežsardzē, kā arī uzdot interesējošos jautājumus un saņemt atbildes.

Vebinārā piedalījās:

1. VRS Eiropas Savienības lietu pārvaldes Kopīgo operāciju nodaļas priekšnieks pulkvežleitnants Jurijs Skorodihins: 5:40-27:46

2. Aviācijas pārvaldes Aviācijas dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Raimonds Liepiņš: 41:53-53:50

3. VRS Ventspils pārvaldes priekšnieka vietnieks (jūras jautājumos) pulkvežleitnants Raimonds Garais: 28:40-36:35

4. VRS Ventspils pārvaldes Jūras robežuzraudzības dienesta Līča nodaļas priekšnieks virsleitnants Igors Beļaks: 37:03-41:20

5. Valsts robežsardzes koledžas kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvedis Uldis Barkāns: 58:45-1:26:50

6. Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins: 1:31:22-1:40:50

7. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pasniedzējs, Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienesta priekšmetu katedras lektors pulkvežleitnants Juris Madžuls:1:45:20-1:53:10

Vebināru noskatījās 1,4 tūkstoši cilvēku, 650 Facebook lietotāji iesaistījās, dalījās ar šo ierakstu un novērtēja, kā arī bija iesniegti vairāki jautājumi un izteikti komentāri.


Links (saite) uz vebināru pieejama šeit: >>>

2020.gada 27.jūlijā

Valsts robežsardzes koledžai apstiprina finansējumu
Erasmus + programmas mobilitātēm 2020./2021.g.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informēja, ka Valsts robežsardzes koledžas iesniegtais Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) personu mobilitāte starp programmas valstīm augstākās izglītības sektora projekts Nr.2020-1-LV01-KA103-077217 ir apstiprināts. Saskaņā ar piešķirto finansējumu 2020./20201.gadā tiks īstenotas pieteiktās Valsts robežsardzes koledžas vispārējā un akadēmiskā personāla mobilitātes.

Mobilitāšu mērķis ir sekmēt Valsts robežsardzes koledžas akadēmiskā un vispārējā personāla, kas piedalās un īsteno studiju procesu Valsts robežsardzes koledžā, zināšanu, iemaņu un prasmju pilnveidošanu, labās prakses un inovatīvas pieredzes pārņemšanu robežsargu profesionālajā sagatavošanā. Mobilitātes dalībnieki, īstenojot mobilitātes uz Erasmus+ programmas augstākās izglītības iestādēm, ņemot vērā mobilitātei izvirzītos mērķus un uzdevumus, docēs lekcijas viesaugstskolas studējošajiem, iepazīs uzņemošās augstākās izglītības iestādes labākās prakses piemērus sev aktuālajās jomās un dalīsies pieredzē.

Dalība Erasmus + aktivitātēs ļauj attīstīt un stiprināt izglītības iestāžu tīklojumus, paaugstināt kapacitāti un darboties starptautiskā līmenī, apmainīties un salīdzināt idejas, prakses un metodes, kas neapšaubāmi attīsta izglītības iestādes darbības kvalitāti, panākot, ka Valsts robežsardzes koledža sniedz un nodrošina konkurētspējīgu, kvalitatīvu Valsts robežsardzes vajadzībām un Eiropas Savienības prasībām atbilstošu robežsargu augstāko un profesionālo izglītību, kā arī mūžizglītību tiesībaizsardzības institūciju darbiniekiem.


Piešķirtais finansējums: 16701,00 EUR


Projekta beigu datums: 2021. gada 30.septembris


2020.gada 27.jūlijā

Parakstīts līgums par Nordplus programmas projekta īstenošanu

Ziemeļvalstu Ministru padomes izglītības sadarbības programmas Nordplus 2020. gada iesniegto projektu pieteikumu izvērtēšana ir noslēgusies. Saskaņā ar paziņotajiem rezultātiem Valsts robežsardzes koledža saņēma apstiprinājumu iesniegtajam Nordplus Augstākās izglītības apakšprogrammas projektam „Izaicinājumi Eiropas Savienības ārējās robežas drošībā un robežsargu profesionālajā sagatavošanā Somijā un Latvijā” vizītē (2021.gads) uz Somijas Republikas Robežas un krasta apsardzes akadēmiju. Š.g. jūlijā tika parakstīts līgums, saskaņā ar kuru četri Valsts robežsardzes koledžas akadēmiskā personāla pārstāvji dosies piecu dienu mobilitātes vizītē (2021.gads) uz Somijas Robežu un krasta apsardzes akadēmiju, kur dalīsies pieredzē riska analīzes jautājumos, ceļotāju intervēšanā un profilēšanas metodikā, viltoto dokumentu atklāšanas metodēs, pamattiesību/ cilvēktiesību ievērošanā. Projekta ietvaros mobilitātes dalībnieki salīdzinās abu izglītības iestāžu studiju programmas, analizēs atšķirības un līdzības augstākminētajās jomās, vadīs nodarbības, daloties savā nacionālajā un starptautiskajā pieredzē, kā arī iepazīsies ar Akadēmijas studiju procesu un uzdevumiem.


Piešķirtais finansējums: 2740 EUR


Projekta īstenošanas beigu datums: 2021.gada 1.oktobris


Informācija par visu programmas dalībvalstu apstiprinātajiem projektiem 2020.gada Nordplus konkursā ir pieejama Nordplus oficiālajā mājaslapā, kā arī Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājaslapas sadaļā Nordplus - konkursu rezultāti.


2020.gada 27.jūlijā

Valsts robežsardze iegūst 1.vietu Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensībās futbolā


Šī gada 23.jūlijā Olainē, Zeiferta ielā 4, tika organizētas Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensības futbolā (7:7 stadionā). Sacensībās piedalījās Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu komandas, tai skaitā Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) komanda. Godalgotās vietas komandu vērtējumā sīvā cīņā izcīnīja:

1. vietu – Valsts robežsardze;

2. vietu – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests;

3. vietu – Valsts policijas Rīgas reģionālā pārvalde.

Valsts robežsardzi šajās sacensībās pārstāvēja: A.Litaunieks, S.Prokopkins (Valsts robežsardzes koledža), A.Bondars, D.Silovs, E.Vjalkins, Ņ.Bovkuns (VRS Ludzas pārvalde), J.Halimons, M.Siņicins, A.Solims (VRS Daugavpils pārvalde), E.Ziemelis, E.Jegorovs (VRS Viļakas pārvalde), A.Brīvers (VRS Rīgas pārvalde).

Sveicam Valsts robežsardzes komandu!


Foto: Atis Litaunieks, VRK

Foto

2020.gada 10.jūlijā

Jaunie robežsargi svinīgi deva zvērestu


Šodien, 10.jūlijā, Rēzeknē 32 jaunie robežsargi, kas uzsāka mācības profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze” š.g. martā, svinīgā ceremonijā deva zvērestu. Svinīgā ceremonija norisinājās Valsts robežsardzes koledžas ierindas laukumā, kur kadeti nolasīja zvēresta tekstu un apliecināja to ar savu personisko parakstu. Svinīgajā zvēresta došanas ceremonijā jaunos robežsargus sveica Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins.

Valsts robežsardzē uzņem 18-40 gadus vecus Latvijas pilsoņus. Līdz 2020.gada 14.augustam norisinās uzņemšana mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā “Robežapsardze”. Plašāka informācija par uzņemšanu pieejama mūsu tīmekļvietnē www.vrk.rs.gov.lv.


Foto: D.Lomanovska, VRK

Foto

2020.gada 10.jūlijā

Norisinās praktiskās nodarbības „Vasaras lauka nometne”


No š.g. 29.jūnija līdz 23.jūlijam Nacionālo bruņoto spēku Ādažu poligonā norisinās praktiskās nodarbības „Vasaras lauka nometne”, kurās piedalās Valsts robežsardzes koledžas pilna laika studiju 1.kursa studējošie. Nodarbības īsteno Nacionālās aizsardzības akadēmija ar mērķi sagatavot studējošo būt gatavam taktiski un operatīvi reaģēt kaujas operācijās uz valsts robežas izņēmuma stāvoklī un kara laikā, nodrošinot valsts robežas neaizskaramību un savietojamību ar Nacionālo bruņoto spēku vienībām. Šādas nodarbības tiek īstenotas jau trešo gadu un ietvertas pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā “Robežapsardze”. Mācību process notiek saskaņā ar Nacionālās aizsardzības akadēmijas organizēto kadetu praktisko nodarbību apmācību plānu, kurš ietver sevī intensīvās apmācības sarežģītos apstākļos un lielu fizisku slodzi.


Foto: VRK

Foto

2020.gada 3.jūlijā

Īstenoti angļu valodas profesionālās terminoloģijas kursi Latvijas un Lietuvas robežsargiem


No š.g. 29.jūnija līdz 3.jūlijam Valsts robežsardzes koledžas angļu valodas pasniedzēji sadarbībā ar kolēģiem no Lietuvas Republikas Robežsargu skolas Valsts robežsardzes koledžā īstenoja angļu valodas profesionālās terminoloģijas kursus Latvijas un Lietuvas robežsardzes dienestu amatpersonām. Mācību kursa mērķis - uzlabot robežsargu angļu valodas zināšanas, kā arī pilnveidot komunikatīvās prasmes, lai veicinātu efektīvu saskarsmi ar kolēģiem no citām Eiropas Savienības valstīm un sadarbspēju Frontex rīkotajās kopējās operācijās uz Eiropas Savienības ārējām robežām.

Mācību kurss norisinājās projekta “Robežsargu komunikācijas prasmju pilnveide angļu valodā” ietvaros, pamatojoties uz 2019.gada 19.decembra granta līgumu Nr.2019/301/TRU ar Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūru (Frontex). Projekta ietvaros ir plānots izstrādāt specializētu angļu valodas profesionālās terminoloģijas kursu programmu potenciālo Frontex kopējo operāciju dalībnieku angļu valodas zināšanu uzlabošanai, elektroniskos mācību un metodiskos materiālus, rekomendācijas angļu valodas pasniedzējiem efektīvu angļu valodas apmācību organizēšanai un īstenošanai, kā arī īstenot četrus angļu valodas apmācību kursus.


Foto: VRK

Foto

2020.gada 1.jūlijā

Nosvinēts programmas „Valsts robežas drošība” izlaidums


Šī gada 20.jūnijā Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā nosvinēts vispārējās vidējās izglītības profesionāli orientētā virziena programmas „Valsts robežas drošība” izlaidums.

2016.gadā starp Rēzeknes valsts poļu ģimnāziju un Valsts robežsardzes koledžu noslēgta vienošanās par vispārējās vidējās izglītības profesionāli orientētā virziena programmas atbalstu.

Programma „Valsts robežas drošība” tika īstenota trīs mācību gadu garumā un 12 absolventiem par programmas sekmīgu apguvi izlaiduma laikā tika pasniegti sertifikāti. Sertifikāts nodrošina absolventiem iespēju ārpus konkursa iestāties mācībām Valsts robežsardzes koledžas profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze”.

Absolventus sveica Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis M.Petrušins un Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektore pulkvežleitnante I.Pokule, pasniedzot sertifikātu, piemiņas plāksnīti un apbalvojot labākos absolventus. Par uzrādītām labām sekmēm mācību laikā ar „Valsts robežsardzes koledžas Goda rakstu” apbalvoti Jūlija Marija Adijāne, Liāna Brīvere un Dana Medne.


Foto: Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija

Foto

2020.gada 19.jūnijā

Aizvadīts Valsts robežsardzes koledžas izlaidums


Š.g. 19.jūnijā Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK) norisinājās VRK pilna laika studējošo 16.izlaidums un VRK nepilna laika studējošo 10.izlaidums. Šajā izlaidumā diplomus par pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Robežapsardze” apguvi saņēma 44 studējošie, t.i. 21 pilna laika un 23 nepilna laika studējošie.

Izlaidums norisinājās VRK ierindas laukumā, kur klātesošos uzrunāja Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts, akcentējot, ka Valsts robežsardze (turpmāk – VRS) dara visu iespējamo, lai nodrošinātu jauno virsnieku dienestu ar modernu tehniku, infrastruktūru un bruņojumu, un sagaida no viņiem godprātīgu uz attīstību vērstu dienestu. Svinīgā pasākuma laikā tika nolasīts Iekšlietu ministra novēlējums absolventiem: „Jūs esat mūsu nākotne un mūsu valsts iedzīvotāju drošības stūrakmens. Esmu pārliecināts, ka koledžā iegūtās zināšanas būs stingrs pamats panākumiem dzīvē un darbā, ļaujot Jums kļūt par profesionāļiem savā jomā un godam kalpot savai valstij un tautai. Apsveicu katru no jums ar jauna ceļa sākumu!”

Absolventiem tika pasniegti leitnanta uzpleči un diplomi, kuri apliecina VRS jaunākā virsnieka kvalifikācijas iegūšanu. Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins veltīja atzinīgus vārdus absolventiem, pasniedzot diplomus un apbalvojot labākos absolventus.

VRK Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadetam Rolandam Barovskim piešķirts goda nosaukums „Gada labākais kadets: Trešā mācību rota”.

Par uzrādītām augstām sekmēm studiju kursu apguvē apbalvoti VRK Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadeti – Ieva Madara Čačka, Rolands Barovskis, Laine Ņikitina, Vitolds Peļčars, kā arī VRS Daugavpils pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta priekšnieks majors Pāvels Rogožins, Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta galvenais inspektors kapteinis Vadims Grickovs, Daugavpils I kategorijas dienesta Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra „Daugavpils” inspektore kapteine Zita Safina un Silenes I kategorijas robežkontroles punkta inspektore virsniekvietniece Jūlija Sizova.

Sakarā ar augstiem rezultātiem kvalifikācijas eksāmenā apbalvotas VRK Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadetes – Ieva Madara Čačka un Laine Ņikitina, savukārt sakarā ar augsto vērtējumu kvalifikācijas darba aizstāvēšanā - VRS Eiropas Savienības lietu pārvaldes Kopīgo operāciju nodaļas vecākā inspektore virsleitnante Tatjana Lapteva.

Lai atzīmētu VRK labākā kvalifikācijas darba vadītāju un autoru, apbalvota VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras docente pulkvežleitnante Iveta Adijāne, kā labākais kvalifikācijas darba vadītājs un VRK Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadete Ieva Madara Čačka, kā labākais kvalifikācijas darba autors.

Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Robežapsardze” apguvei uzņem VRS amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm. Tālāk absolventiem ir iespējams turpināt studijas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā studiju programmā „Robežapsardze”, iegūstot 2.līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura grādu.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 15.jūnijā

Valsts robežsardzes koledžā norisināsies izlaidums


Piektdien, š.g. 19.jūnijā Valsts robežsardzes koledžas ierindas laukumā norisināsies Valsts robežsardzes koledžas 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Robežapsardze” pilna laika studējošo 16.izlaidums un nepilna laika studējošo 10.izlaidums. Studējošie saņems pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diplomus, kvalifikāciju „Valsts robežsardzes jaunākais virsnieks” un leitnanta uzplečus.

Pasākuma plāns:

1. Viesu sagaidīšana - līdz plkst.12:00

2. Absolventu izlaiduma ceremonija Valsts robežsardzes koledžas ierindas laukumā - plkst.12:00 -13:00

3. Fotografēšanās - plkst.13:00 -13:15

4. Viesu apsveikumi absolventiem, Informācijas sniegšana masu mediju pārstāvjiem - plkst.13:15 -13:30


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 8.jūnijā

Norisinājās seminārs kinoloģijas jomā


Šī gada 4.jūnijā Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK) norisinājās seminārs Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta un Kinoloģijas nodaļu amatpersonām. Semināru vadīja VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra galvenais inspektors kapteinis Atis Ozers un VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra vecākais inspektors virsleitnants Sergejs Gailums.

Semināra gaitā tika izskatīti vairāki teorētiskie jautājumi, kas saistīti ar dienesta suņu testēšanas metodiku, mācību un pārbaudes pēdu izvietošanu dienesta vietās, dienesta suņu darba spējām un ierobežojumiem. Semināra praktiskajā daļā kinologi un dienesta suņi veica praktiskus vingrinājumus, dalībnieki aktīvi iesaistījās diskusijās un dalījās pieredzē. VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra speciālisti atbildēja uz jautājumiem un praktiski demonstrēja, kādā veidā var panākt vēlamo suņa uzvedību.

Semināra laikā gūtās atziņas tiks izmantotas Latvijas valsts iestāžu kinologu un dienesta suņu apmācības procesa uzlabošanai. Līdzīgi semināri tiks plānoti Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 3.jūnijā

Aizvadīta virtuālā Atvērto durvju diena Valsts robežsardzes koledžā

Sakarā ar Covid-19 izplatību ierobežojošiem pasākumiem, šogad Valsts robežsardzes koledža durvis visiem interesentiem vēra virtuāli.

Tas nozīme, ka paliekot mājās varēja piedalīties Atvērto durvju dienā un ar to saistītajās aktivitātēs. Varēja doties virtuālajā ekskursijā pa Valsts robežsardzes koledžu kopā ar Valsts robežsardzes koledžas kadetiem, kuri iepazīstināja interesentus ar galveno par un ap mācībām mūsu mācību iestādē, kā arī saņemt atbildes uz dažādiem svarīgiem jautājumiem.

Jaunais Atvērto durvju dienas formāts uzrunāja lielu auditoriju, līdz ar ko pašlaik Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā ”Virtuālā Atvērto durvju diena Valsts robežsardzes koledžā” (http://www.vrk.rs.gov.lv/main.php?a=5) un mūsu Facebook kontā ikvienam ir pieejami Atvērto durvju dienas materiāli un atbildes uz iesūtītajiem jautājumiem.

Kļūsti par robežsargu!

Dokumentu iesniegšana no š.g. 1.jūnija līdz 14.augustam.

Vairāk informācijas par uzņemšanu: http://www.vrk.rs.gov.lv/main.php?sadala=70

Tiksimies Valsts robežsardzes koledžā!


Foto: Artis Vītols, VRK

2020.gada 20.maijā

Apmeklē Valsts robežsardzes koledžu virtuāli!


Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni ierobežojošu pasākumu, līdz ar ko Atvērto durvju diena Valsts robežsardzes koledžā šogad norisināsies attālināti.

Ja vēlies iepazīt mācību procesu Valsts robežsardzes koledžā un karjeras iespējas Valsts robežsardzē, ielūkoties auditorijās un dienesta viesnīcā, paviesoties sporta centrā, mācību poligonā „Janapole”, kinoloģijas centrā, tad izmanto iespēju un piedalies virtuālajā ekskursijā.

Lai rodas pilnvērtīgs priekšstats par robežsarga profesiju un mācībām Valsts robežsardzes koledžā, aicinām visus interesentus aktīvi uzdot jautājumus, sūtot tos uz e-pasta adresi vrk@rs.gov.lv.

Š.g. 27.maijā plkst.14:00 #paliecmājās un piedalies virtuālajā ekskursijā tīmekļvietnē www.vrk.rs.gov.lv vai Valsts robežsardzes koledžas Facebook lapā, kā arī būs apkopoti iesūtītie jautājumi un uz tiem tiks sniegtas atbildes.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 8.maijā

Kucēns „Igo robežas sargs” gatavojas dienestam uz valsts robežas


Neskatoties uz Latvijā un pasaulē radušos ārkārtas situāciju, ko izraisījusi COVID-19 pandēmija, Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) Kinoloģijas dienests turpina vaislas darbu. Aprīlī vācu aitu šķirnes kucēniem veikta testēšana, t.i. pārbaudīta veselība, iedzimtie instinkti un uzvedība konkrētajās situācijās. No 3 kucēniem par derīgiem tālākai apmācībai atzīti 2 kucēni, kuri aprīļa vidū 2,5 mēnešu vecumā no VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra devās uz Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) Ventspils un Ludzas pārvaldēm, lai turpinātu apmācības un sagatavotos turpmākajam dienestam uz valsts robežas.

Šonedēļ VRK pārstāvji ciemojās VRS Ludzas pārvaldē un apciemoja kinologu un kucēnu. Jaunais kucēna kinologs VRS Ludzas pārvaldes Pasienas robežapsardzības nodaļas jaunākais inspektors kaprālis Vitālijs Garionovs pastāstīja, ka mājoklī ir ienācis jauns ģimenes loceklis. Kucēna apmācības uzsāktas VRK Kinoloģijas dienestā, bet turpinās – jaunais kinologs, piedaloties kvalifikācijas paaugstināšanas kursos. Apmēram pusotra gada vecumā suns būs pietiekami apmācīts, lai patstāvīgi strādātu uz valsts robežas. Suns „Igo robežas sargs” tiks izmantos „zaļās” robežas apsargāšanai.

VRK Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvedis Uldis Barkāns stāsta: „Šobrīd VRS dien aptuveni 100 inspektori (kinologi) ar dienesta suņiem. Dienesta suņi pārsvarā ir izvietoti uz Latvijas un Eiropas Savienības ārējās robežas, t.i. VRS Ludzas, Viļakas un Daugavpils pārvaldēs. Tāpat neliels dienesta suņu skaits tiek izmantots VRS Rīgas un Ventspils pārvaldēs. Patiecoties dienesta suņu izmantošanai ir aizturēti vairāki simti robežpārkāpēju, kā arī atrastas narkotisko vielu slēptuves, ieroči, cigaretes un citas aizliegtas vielas.”

Jāpiemin, ka vidēji suns dienestam kalpo 8 gadus. Lai pastāvīgi atjaunotu suņu sastāvu VRS, VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centrā veic suņu vaislas darbu. Kinoloģijas centrā ik gadu dzimst aptuveni 20 - 30 kucēni un 15 - 20 kucēni tiek nodoti VRS teritoriālajām pārvaldēm.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 5.maijā

Attālinātās mācības: kā veicas Valsts robežsardzes koledžas kadetiem?


No š.g. 12.marta valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija, līdz ar ko mācības klātienē Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK) tika pārtrauktas. Lai nodrošinātu mācību procesa norisi koronavīrusa izraisītās karantīnas laikā, tika veiktas izmaiņas mācību plānos. VRK 64 kadetiem, kuri uzsāka mācības VRK pagājušajā rudenī, no š.g. 16.marta līdz 3.aprīlim tika noteikta kvalifikācijas prakse robežapsardzības nodaļās, bet no 6.aprīļa viņi mācās attālināti.

VRK Profesionālās izglītības dienesta Pirmās mācību rotas kadete ierindniece Samanta Puncule stāsta, ka kvalifikācijas prakse norisinājās Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldē: „Šķaunes robežapsardzības nodaļā piedalījos norīkojumos un guvu pieredzi „zaļās robežas” robežuzraudzībā. Savukārt Daugavpils I kategorijas dienestā galvenais uzdevums bija ieceļojošo un tranzītā ceļojošo personu pārbaude, izsniedzot un saņemot apliecinājumus par īpašu piesardzības pasākumu ievērošanu Covid – 19 epidēmijas laikā.”

Šobrīd VRK 96 kadeti, t.sk. VRK 32 kadeti, kuri uzsāka mācības VRK šopavasar, plānveidīgi un sistemātiski apgūst robežsarga profesiju attālinātajā režīmā. Protams, pilnībā robežsarga profesiju nevar apgūt attālināti, taču ārkārtas situācijā šāda mācību metode ļauj apgūt teorētisko vielu un daļēji arī praktiskos jautājumus, t.i. gan vēsturi, gan topogrāfiju, gan svešvalodu dialogus, gan procesuālo dokumentu aizpildi un pat kārtot sporta normatīvus, sūtot pasniedzējiem videoatskaiti.

S.Puncule komentē: „Šāds mācību veids būtiski atšķiras no zināšanu ieguves klātienē. Tomēr pateicoties VRK pasniedzēju izstrādātājiem mācību materiāliem, kas atrodami e-apmācību vidē „MOODLE” (Modulāra objekt-orientēta dinamiska mācību vide) un pieejami teksta, video un audio veidā, kadetiem ir iespēja pilnveidot un nostiprināt savas zināšanas attālināti. Protams, tā ir jauna pieredze, kas uzlabos prasmi jebkuros apstākļos turpināt dienesta pienākumu izpildi. Mums jāspēj pielāgoties un jābūt gataviem pieņemt visus izaicinājumus, kas var gadīties mūsu ceļā.”


Foto: Samanta Puncule, VRK; Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 29.aprīlī

Kucēns devās pie jaunā kinologa

Aprīļa vidū kucēns, kuram ir 2,5 mēneši, no Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centra devās pie sava jaunā kinologa uz Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldi. Kucēns turpinās apmācības un kļūs par dienesta suni, kuru Valsts robežsardze izmantos „zaļās” robežas apsargāšanai.


Video ->

2020.gada 24.aprīlī

Attālinātās mācības: Valsts robežsardzes koledžas docētāji iegūst jaunu pieredzi


Līdz š.g. 12.martam mācību darbs Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK) noritēja atbilstoši Iekšlietu ministrijas, Valsts robežsardzes un VRK iekšējiem normatīvajiem aktiem, mēneša darba plāniem un izglītības programmām. Taču saskaņā ar Ministru kabineta 12.03.2020. rīkojumu Nr.103 „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, lai nodrošinātu COVID-19 izplatības ierobežošanas pasākumus ārkārtējās situācijas spēkā esamības laikā, no š.g. 13.marta tika pārplānots studiju un mācību process, pakārtoti studiju un mācību plāni, lai uzsāktu tā attālinātu īstenošanu.


VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras asistents majors Eduards Agafonovs ir viens no pirmajiem docētājiem, kurš iesaistījās attālināto mācību procesā. Viņš komentē, ka VRK notika aktīva sagatavošanās nodarbību vadīšanai attālināti VRK e-apmācību sistēmā. Sagatavošanas procesā analizēts kādus priekšmetus iespējams mācīt attālināti topošajiem robežsargiem, kā arī to apgūšanas veids, vienojoties un ieviešot attālināto nodarbību īstenošanas veidus, izmantojot e-apmācību vides platformu „MOODLE” (Modulāra objekt-orientēta dinamiska mācību vide) un videokonferenču aplikāciju „ZOOM meeting”. „Man kā docētājam īsā laika posmā nācās izstrādāt jaunus mācību materiālus, gan pilnveidot esošus to ievietošanai e-apmācību vides platformā „MOODLE”,” stāsta E.Agafonovs. „Es primāri izvēlējos izmantot videokonferenču aplikācijas „ZOOM meeting” iespējas, jo man ir svarīga atgriezeniskā saite, kas ir iespējama videolekcijas laikā, kad kadeti uzreiz var uzdot interesējošos jautājumus.”


E.Agafonovs atzīmē galvenos pozitīvos momentus, vadot videolekciju šādā formātā: „Pirmkārt, ir iespējams kontrolēt mācību satura atbilstību izglītības programmai, otrkārt, kadetiem ir brīva pieejamība un mācību satura lietojamība, treškārt, videolekcijai vienlaikus var pieslēgties neierobežots klausītāju skaits, kā arī pastāv iespēja apvienot vairākas funkcijas mācību procesā.”

Jāpiemin, ka šāda veida apmācības VRK tika organizētas jau iepriekš 2018.- 2019.gados, starptautiskā projekta BOMCA (Border Management Programma in Central Asia), attālināti lasot lekcijas Centrālāzijas valstu robežsargiem un piedaloties viņu nodarbībās.


Daloties pieredzē, E.Agafonovs piemin, ka pirmajā reizē kopā ar viņu videolekcijā piedalījās VRK Informātikas un sakaru nodaļa vecākais speciālists S.Neščereckis, kurš VRK ir atbildīgs par tehnisko e-apmācību sistēmas nodrošinājumu. Viņš 2008.gadā sadarbībā ar VRK Vispārizglītojošo priekšmetu katedras lektoru pulkvežleitnantu Janu Pavloviču uz e-apmācību vides „MOODLE” bāzes izveidoja VRK e-apmācību sistēmu. E.Agafonova pirmā lekcija noritēja pozitīvi, iepriekš sagatavota prezentācija bija labi saskatāma visiem kadetiem, kā arī tika sniegtas atbildes uz jautājumiem, kuri pēc tam tika iekļauti grupas sarakstē.


Docētāju kopīgā sanāksmē tika apspriesta attālināto mācību pirmā pieredze, kur E.Agafonovs dalījās ar savu pieredzi: „Docētāji var droši izmantot videokonferenču aplikācijas „ZOOM meeting” iespējas. Šajā sakarā E.Agafonovs atzīmē arī attālināto mācību negatīvus momentus: pirmkārt, tehnisku traucējumu risks, otrkārt, nav iespējas novadīt praktiskās lekcijas, kas ir saistītas ar robežsargu darba specifiku. Protams, attālinātās videolekcijas neļauj pilnībā iemācīt jaunajam cilvēkam, kā kļūt par robežsargu, taču ārkārtējās situācijas laikā šāds risinājums ļauj nepārtraukt mācību procesu. Tā ir iespēja apgūt jaunākās attālinātās darbības tehnoloģijas, kas noteikti noderēs gan docētājiem perspektīvā realizējot apmācības, gan kadetiem turpmākajā dienestā. Pašlaik kopā ar kolēģiem tiek realizēta interaktīvā mācību līdzekļa izstrāde, kas sniegtu kadetiem iespēju apgūt robežpārbaudes tehnisko līdzekļu izmantošanas kārtību un pielietošanas paņēmienus virtuālajā vidē.”


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 21.aprīlī

Robežsargu izglītības programmu realizācija norit attālināti


Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā līdz š.g. 12.maijam izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni stingru ierobežojošu pasākumu, t.sk. valstī pārtraukta mācību procesa norise klātienē visās izglītības iestādēs.

Jau piekto nedēļu Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK) robežsargu izglītības programmu realizācija norit attālināti, kas sākumā bija izaicinājums gan docētājiem, gan kadetiem. Īsā laika periodā nācās pārstrukturizēt mācību procesu no klātienes uz tiešsaistes mācībām un jāspēj ātri pielāgoties, izmantojot mūsdienīgus digitālās komunikācijas iespējas, tajā pašā laikā mēģinot nezaudēt zināšanu apguves kvalitāti.

VRK studējošajiem, izglītojamiem un esošajiem robežsargiem jebkurā laikā un vietā ir pieejami VRK docētāju izstrādātie interaktīvie mācību materiāli e-apmācību vides „MOODLE” (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment / Modulāra objekt-orientēta dinamiska mācību vide) platformā. Katra attālināto mācību tēma elektroniskajā platformā ir strukturēta, paredzot iespēju iepazīties ar mācību vielas teorētisko daļu teksta, audio un video veidā, pildot interaktīvus zināšanu pārbaudes uzdevumus un iegūstot tūlītēju atgriezenisko saiti, tādējādi atvieglojot un sekmējot zināšanu ieguvi un nostiprināšanu attālināti. Lai veicinātu robežsargu komunikācijas prasmju attīstību, VRK docētāji izmanto tiešsaistes komunikācijas rīkus, piemēram, videokonferenču aplikāciju „Zoom” un ziņapmaiņas lietotni „WhatsApp”, regulāri tiekoties virtuālajās klasēs.

Jāatzīst, ka VRK docētājiem jau ir pieredze attālināto mācību jomā, jo VRK ir apstiprinātas 11 e-apmācību kvalifikācijas paaugstināšanas programmas. Viens no vadošajiem speciālistiem e-apmācību jomā ir VRK Vispārizglītojošo katedras lektors pulkvežleitnants Mārtiņš Spridzāns, kura īstenotais stratēģiskās partnerības projekts profesionālās izglītības sektorā – „Stratēģiskā partnerība angļu valodas mācību līdzekļa izstrādē robežsargiem” ieguva kvalitātes balvu „Spārni 2017”.

M.Spridzāns piebilst, ka paralēli attālināto mācību nodrošināšanai docētāji aktīvi papildina digitālo kompetenci mūsdienīgu mācību līdzekļu izmantošanā, organizējot iekšējos seminārus labās prakses piemēru apmaiņai balstoties uz ERASMUS+ programmas projektā „Stratēģiskā partnerība robežsargu izglītības iestāžu e-mācību sistēmu uzlabošanai” Nr.2018-1-LV01-KA202-047003” gūto pieredzi. Šī projekta ietvaros sadarbībā ar partneriestādēm: Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmiju Imatrā, Lietuvas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes Robežsargu skolu Medininkai un Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmiju turpinās intensīvs darbs pie e-apmācību sistēmu plānošanas un īstenošanas labās prakses apkopošanas. Projekta rezultātā tiks pilnveidotas partnervalstu robežsargu izglītības iestāžu e-apmācību sistēmas, kā arī pilnveidota docētāju digitālā kompetence interaktīvu e-apmācību kursu organizēšanā.

Šī projekta vadītājs ir lektors M.Spridzāns, kurš izmantojot savas zināšanas, aktīvi atbalsta citus VRK docētājus, sniedzot padomus, kā attālināto nodarbību padarīt gan uzskatāmu, gan atraktīvu, gan produktīvu. „Protams, nekādi tālmācības rīki pilnā mērā neaizstāj dzīvo komunikāciju ar studējošajiem, acu kontaktu un tūlītēju reakciju uz neskaidrībām.” atzīst M.Spridzāns. „Tomēr apgūtās iemaņas digitālo rīku izmantošanā lielā mērā sekmē topošo robežsargu brīvāku rīkošanos digitālajā vidē, jo 21.gadsimtā arvien lielāks robežsarga funkciju apjoms notiek izmantojot attālinātās kontroles rīkus, digitālo informācijas plūsmu pārvaldīšanu un analīzi, kā arī automātisko robežšķērsotāju kontroles sistēmu, kas ir kļuvušas ES valstīs par ikdienišķo parādību, pārvaldību.”Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 19.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžā turpinās ikdienas darbs

Neskatoties uz Latvijā un pasaulē radušos ārkārtas situāciju, ko izraisījusi COVID-19 pandēmija, Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienests turpina vaislas darbu. Šonedēļ divi kucēni, kuriem ir 2.5 mēneši, devās uz Valsts robežsardzes Ventspils un Ludzas pārvaldi, lai turpinātu apmācības un sagatavotos turpmākajam dienestam uz valsts robežas.


Video ->

2020.gada 12.martā

Valsts robežsardze iegūst godalgotas vietas tuvcīņas sacensībās


Š.g. 6.martā aizvadītas Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta tuvcīņas sacensības. Sacensībās piedalījās Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu komandas, tai skaitā Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) komanda. Sacensības noritēja divās kārtās: tuvcīņas paņēmienu demonstrējumi un cīņa pēc „Karatē–Do” noteikumiem, izmantojot aizsarglīdzekļus. Sievietes demonstrēja tikai tuvcīņas paņēmienus, savukārt vīrieši otrajā sacensību kārtā varēja iekļūt, ja ieguvuši noteiktu punktu skaitu tuvcīņas paņēmienu demonstrējumos.

Sacensībās VRS komandu sekmīgi pārstāvēja gan sievietes, gan vīrieši. Individuālajā vērtējumā:

- sieviešu grupā Elīna Oļipova (VRS Ludzas pārvalde) ieguva 3.vietu;

- vīriešiem svara kategorijā līdz 70 kg Sergejs Fuņikovs (VRS Daugavpils pārvalde) ieguva 2.vietu;

- vīriešiem svara kategorijā līdz 75 kg Oskars Stačs (VRS Viļakas pārvalde) ieguva 2.vietu un Rafails Činikailo (VRS Daugavpils pārvalde) – 3.vietu;

- vīriešiem svara kategorijā līdz 85 kg Aivis Jermacāns (Valsts robežsardzes koledža) ieguva 3.vietu;

- vīriešiem svara kategorijā līdz 90 kg Iļja Kņazevs (VRS Ludzas pārvalde) ieguva 1.vietu;

- vīriešiem svara kategorijā virs 95 kg Raimonds Andžāns (Valsts robežsardzes koledža) ieguva 2.vietu un Mihails Čemis (VRS Daugavpils pārvalde) – 3.vietu.

Kopvērtējumā VRS komanda palika otrajā vietā, uzvarēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes komanda un trešajā vietā palika Ieslodzījuma vietu pārvaldes komanda.


Foto: Atis Litaunieks, VRK

Foto

2020.gada 9.martā

Valsts robežsardzes koledža izvērtē 2019.gadā paveikto


Š.g. 6.martā Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK) norisinājās VRK 2019.gada darbības rezultātu izvērtēšanas sanāksme.

Sanāksmē Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins klātesošos informēja par VRK 2019.gada darbības rezultātiem un iezīmēja 2020.gada prioritātes. Par 2019.gada darbības rezultātiem atskaitījās arī Valsts robežsardzes koledžas direktora vietnieks (dienesta organizācijas jautājumos) pulkvedis Aivars Uzulnīks, Valsts robežsardzes koledžas direktora vietnieks (mācību darbā) pulkvežleitnants Aigars Zvaigzne un VRK Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvedis Uldis Barkāns.

Sanāksmes laikā atzinīgus vārdus pauda Valsts robežsardzes pārstāvis – Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks (dienesta organizācijas jautājumos) pulkvedis Ivars Ruskulis, aicinot arī turpmāk sekmīgi pildīt dotos uzdevumus.

Par izrādīto iniciatīvu un centību, veikto personīgo ieguldījumu VRK darbības attīstībā 2019.gadā, tika apbalvoti VRK gada labākie robežsargi un darbinieki:

VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra inspektoram virsseržantam Jevgeņijam Maļavko piešķirts gada labākā instruktora goda nosaukums;

VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra vecākajam inspektoram virsleitnantam Sergejam Gailumam piešķirts gada labākā vispārējā personāla virsnieka goda nosaukums;

VRK Vispārizglītojošo priekšmetu katedras lektorei pulkvežleitnantei Diānai Soboļevai piešķirts gada labākā virsnieka mācību jomā (akadēmiskais personāls) goda nosaukums;

VRK Bruņojuma un inženiertehnisko līdzekļu dienesta Autotransporta nodaļas speciālistam Vladimiram Sinicinam piešķirts gada labākā darbinieka transportlīdzekļu vadīšanas un mehānikas jomā goda nosaukums;

VRK Bruņojuma un inženiertehnisko līdzekļu dienesta Ēku ekspluatācijas nodaļas speciālistei apkopējai Olgai Martinovai piešķirts gada labākā darbinieka uzkopšanas jomā goda nosaukums;

VRK Administratīvās nodaļas speciālistei Natālijai Petrovai piešķirts gada labākā darbinieka izglītības un administratīvajā jomā goda nosaukums;

VRK Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecākajai speciālistei Dacei Zariņai piešķirts gada labākā struktūrvienības priekšnieka (vadītāja) goda nosaukums.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 5.martā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas pārstāvji apmeklēja VRK


Š.g. 28.februārī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas pārstāvji, t.sk. apakškomisijas priekšsēdētājs Edmunds Teirumnieks apmeklēja Valsts robežsardzes koledžu, kur iepazinās ar Valsts robežsardzes koledžas darbību un mācību procesa organizēšanu, kā arī sprieda par tās turpmākajiem attīstības plāniem.


Foto: Liena Baumane, Saeima

Foto

2020.gada 2.martā

Valsts robežsardzes koledžas studējošie devās mācību ekskursijā


Šī gada 27.februārī Valsts robežsardzes koledžas 1. kursa studējošie devās mācību ekskursijā uz padomju laiku slepeno bunkuru Līgatnē un Latvijas Kara muzeju Rīgā. Ekskursijas mērķis – stiprināt zināšanas un audzināt pilsonisko apziņu.

Ekskursijas dalībniekiem bija iespēja izstaigāt un apskatīt daļu no bunkura telpām gida pavadībā, kā arī redzēt telekomunikāciju bloku, kas nodrošināja tiešos sakarus ar Maskavu (Kremli) un autonomus sakarus ar visiem svarīgākajiem dienestiem valstī. Latvijas Kara muzejā gids izstāstīja daudz interesantu faktu par vienu no jaunākajām ekspozīcijām – Pirmo pasaules karu, kā arī par Otrā pasaules kara ekspozīciju. Ekskursijas noslēgumā 1. kursa studējošie pielietoja praktiskās iemaņas pretinieka iznīcināšanā – Merķeļa lāzerpeintbola klubā.


Foto: VRK

Foto

2020.gada 28.februārī

Robežsarga profesiju popularizē izglītības izstādē „Skola 2020”


No š.g. 28.februāra līdz 1.martam Rīgā, Ķīpsalā norisinās starptautiskā izglītības izstāde „Skola 2020”, kur var apmeklēt Valsts robežsardzes koledžas stendu un iegūt informāciju par karjeras iespējām Valsts robežsardzē.


Foto: VRK

Foto

2020.gada 27.februārī


Valsts robežsardzes koledžas īstenotā Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014. – 2020.gada programmas projekta Nr.VRK/PMIF/2019/2 „Konvojnieku kapacitātes stiprināšana” realizācija

Projekta 2.pasākuma ietvaros ir pilnveidotas Valsts robežsardzes koledžas personāla zināšanas 3 pieredzes braucienos konvojēšanas labākās prakses pārņemšanā (Lietuva, Polija, Nīderlande). Braucienu laikā notika tikšanās ar Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes dienesta Konvojēšanas nodaļas, Ārzemnieku reģistrācijas centra un Lietuvas Republikas Robežsargu skolas pārstāvjiem, Polijas Republikas Lubaņas Robežsargu mācību centra pārstāvjiem, Nīderlandes Karaliskā Marechaussee apmācību un zinātnes centra Robežu drošības mācību centra priekšnieku un Schipol lidostas Konvoja brigādes ekspertiem.

Pamatojoties uz braucienu laikā iegūto pieredzi ir aktualizēta konvojnieku kvalifikācijas celšanas apmācības programma. Izstrādāti mācību – metodiskie materiāli (mācību līdzekļi – CLIC rāmjos izvietoti 2 plakāti), turpinās darbs pie mācību filmas un interaktīvā mācību līdzekļa izstrādes.

Šobrīd notiek darbs pie starptautiskā semināra sagatavošanas, kura laikā Polijas, Nīderlandes, Lietuvas pārstāvji, Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes un teritoriālo pārvalžu struktūrvienību amatpersonas tiks informētas par pasākuma rezultātiem.


Kontaktpersona: Aigars Zvaigzne e-pasts: aigars.zvaigzne@rs.gov.lv tel.64603683


Šī publikācija ir veidota ar Patvērumu, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu.
Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardzes koledža.


Šo projektu finansē Eiropas Savienība
This project is funded by the European Union

2020.gada 27.februārī


Valsts robežsardzes koledžas īstenotā Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014. – 2020.gada programmas projekta Nr.VRK/PMIF/2019/2 „Konvojnieku kapacitātes stiprināšana” realizācija

Projekta 3.pasākuma ietvaros ir pilnveidotas Valsts robežsardzes koledžas personāla zināšanas 2 pieredzes braucienos labākās prakses pārņemšanā cilvēktirdzniecības upuru atpazīšanas jomā (Polija un Lietuva). Pieredzes brauciena laikā uz Lietuvu notika tikšanās ar Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes Robežsargu skolas (Medininkai) pārstāvjiem, ar Lietuvas Republikas nevalstiskās organizācijas „Kovos su prekyba žmonemis ir išnaudojimu centras (KOPŽI)” (Cilvēku tirdzniecības un ekspluatācijas apkarošanas centrs) pārstāvjiem, kā arī ar Lietuvas Republikas M.Romerisa Universitātes Sabiedriskās drošības fakultātes Valsts robežas drošības katedras vadītāju. Polijas pieredzes brauciena laikā notika tikšanās ar Polijas Republikas Valsts robežsardzes apmācību centra pārstāvjiem, Robežsardzes jūras vienības priekšnieku un Jūras robežsardzes departamenta Gdaņskā amatpersonu.

Izstrādāta kvalifikācijas paaugstināšanas programma „Cilvēktirdzniecības upuru atpazīšana atgriešanas un patvēruma procedūrās”. Programmas mērķis – pilnveidot Valsts robežsardzes amatpersonu zināšanas un paaugstināt profesionālo kvalifikāciju cilvēktirdzniecības upuru atpazīšanā atgriešanas un patvēruma procedūras laikā. Izstrādāti mācību – metodiskie materiāli (mācību līdzekļi – CLIC rāmjos izvietoti 2 plakāti), turpinās darbs pie mācību filmu un interaktīvo mācību līdzekļu izstrādes.


Kontaktpersona: Aigars Zvaigzne e-pasts: aigars.zvaigzne@rs.gov.lv tel.64603683


Šī publikācija ir veidota ar Patvērumu, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu.
Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardzes koledža.


Šo projektu finansē Eiropas Savienība
This project is funded by the European Union

2020.gada 26.februārī

Ar Valsts robežsardzes komandas uzvaru sākās Iekšlietu ministrijas 2020.gada čempionāts

Iekšlietu ministrijas 2020.gada čempionātā tiks iekļauti seši sporta veidi: galda teniss, volejbols, basketbols, peldēšana, vieglatlētikas kross un futbols (telpās). Čempionātā piedalīsies Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu komandas, t.sk. Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) komanda.

Aizvadītās nedēļas nogalē, 21.februārī, Iekšlietu ministrijas 2020.gada čempionāta sacensības galda tenisā ar uzvaru uzsāka VRS komanda. Savukārt 2.vietu ieguva Valsts policijas komanda un 3.vietu – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda.

Individuālajā vērtējumā vīriešu grupā 1.vietu ieguva Jevgeņijs Gmiraks (VRS Rīgas pārvalde), 2.vietu – Vjačeslavs Gedroics (VRS Daugavpils pārvalde), sieviešu grupā 2.vietu – Jana Bulmeistere (VRS Rīgas pārvalde) un vīriešu veterānu grupā 2.vietu – Oļegs Sirihs (VRS Daugavpils pārvalde).


Foto: Valentīna Zipka, VRK

2020.gada 25.februārī

Mēs būsim izglītības izstādēs „Skola 2020”


Ja Tevi interesē karjeras iespējas Valsts robežsardzē, kā arī valsts robežas drošības joma, militārā apmācība, ieroči un kinoloģijas nozare, apmeklē Valsts robežsardzes koledžas stendus karjeras atbalsta pasākumos:

• š.g. 26.februārī Balvu Valsts ģimnāzijas rīkoto izglītības izstādi „Skola 2020” Balvos;

• no š.g. 28.februāra līdz 1.martam starptautisko izglītības izstādi „Skola 2020” Ķīpsalā, Rīgā.

Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji sniegs atbildes uz Tev interesējošajiem jautājumiem.


Visi interesenti laipni aicināti!


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 24.februārī

Aizvadītas interešu izglītības programmas „Drošības mācību klase „Drošība šķērsojot valsts robežu”” pirmās nodarbības


Š.g. 20. un 21.februārī norisinājās pirmās nodarbības interešu izglītības programmas „Drošības mācību klase „Drošība šķērsojot valsts robežu”” īstenošanas ietvaros.

Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas 9.klases un Rēzeknes 3.vidusskolas 8.klases skolēni pulcējās Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centra mācību poligonā „Janapole”, lai iepazītos ar Latvijas Republikas mācību robežu.

Valsts robežsardzes koledža īsteno interešu izglītības programmu „Drošības mācību klase „Drošība šķērsojot valsts robežu”” sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldi un Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādi „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs”. Programmas mērķis ir veidot Rēzeknes pilsētas izglītības iestāžu 7.-12.klašu audzēkņiem priekšstatu par Latvijas Republikas Valsts robežsardzi, tās lomu Latvijas valsts drošības nodrošināšanā, iepazīstināt bērnus un jauniešus ar robežsargu profesiju, sniegt zināšanas par valsts robežu, darbībām valsts robežas šķērsošanas laikā, attīstīt patriotismu, radīt priekšnoteikumus pozitīvas, pilsoniski aktīvas personības attīstīšanai, sekmēt jaunās paaudzes uzticēšanos tiesībsargājošām iestādēm. Programmā ietilpst dažādas tēmas: Latvijas Republikas ceļošanas dokumenti, Dienesta suņi Valsts robežsardzē, Personu identificēšana uz valsts robežas, Robežkontroles pasākumi Latvijā u.c. Pieteikties programmas nodarbībām var Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldē un Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādē „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs”.


Foto: VRK

Foto

2020.gada 24.februārī

Izskanēja robežsargu izlaidumi


Š.g. 21.februārī Rēzeknē izskanēja divi robežsargu izlaidumi. Dienas pirmajā pusē Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK) norisinājās VRK Profesionālās izglītības dienesta kadetu 37.izlaidums. VRK Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācības rotas 21. un 22.grupas kadeti apguva profesionālās tālākizglītības programmu „Robežapsardze”, saņemot galīgos vērtējumus visos programmas mācību priekšmetos un kvalifikācijas praksē, nokārtojot programmā paredzēto profesionālās kvalifikācijas eksāmenu. 26 absolventiem tika piešķirta kvalifikācija „Valsts robežsardzes inspektors” un speciālā dienesta pakāpe „kaprālis”, kā arī izsniegta profesionālās kvalifikācijas apliecība.

Absolventus uzrunāja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins, VRK Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācības rotas komandieris majors Arnolds Kalnačs, Zemessardzes 3.Latgales brigādes Romas katoļu Baznīcas priesteris kapelāns virsleitnants Rinalds Broks un ar svinīgām uzrunām uzstājās Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs un Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts, kā arī klātesošos priecēja Valsts robežsardzes koris.

Pasākuma laikā par izrādīto centību mācību programmas apguvē un uzrādītām augstām sekmēm apbalvotas VRK Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas kadetes – Elīna Ruško, Marija Kintija Lagune, Sandra Urtāne un Anastasija Rigusa. Par augstiem rezultātiem kvalifikācijas eksāmenā apbalvots VRK Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas kadets Linards Jemašovs. Par izrādīto iniciatīvu un centību, veikto personīgo ieguldījumu VRK darbības attīstībā 2019./2020.mācību gadā, pasniedzot „VRK atzinības rakstu” Marijai Kintijai Lagunei piešķirts goda nosaukums „Gada labākais kadets: Otrā mācību rota” un Linardam Jemašovam – goda nosaukums „Gada labākais mācību grupas vecākais: Otrā mācību rota”, savukārt sakarā ar izvirzīšanu goda nosaukumam „Gada labākais kadets: Otrā mācību rota” Sandrai Urtānei piešķirts apbalvojums „VRK Goda raksts”.

VRK absolventi turpinās dienestu Valsts robežsardzes Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Ventspils un Rīgas pārvaldēs.

Dienas otrajā pusē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (turpmāk – RTA) norisinājās septītais izlaidums 12 Valsts robežsardzes amatpersonām, kuri apguva Ekonomikas un vadības fakultātes 2.līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmu „Robežapsardze”. Absolventi saņēma kvalifikāciju „Valsts robežsardzes vecākais virsnieks” un profesionālo bakalaura grādu robežsardzē.

Svinīgā pasākuma laikā klātesošos uzrunāja Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts, RTA rektore profesore Iveta Mietule un RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes programmas direktore asociētā profesoree Iluta Arbidāne.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 18.februārī

Ielūdzam uz Valsts robežsardzes koledžas 37.izlaidumu


Piektdien, š.g. 21.februārī plkst.12:00 ielūdzam uz Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas 21. un 22.grupu kadetu 37.izlaidumu.

Kadeti, kuri gada laikā apguva profesionālās tālākizglītības programmu „Robežapsardze”, saņems Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācijas apliecības un speciālo dienesta pakāpi „kaprālis”.

Izlaiduma svinīgais pasākums norisināsies Rēzeknē, Zavoloko ielā 8, VRK Profesionālās un taktiskās apmācības centra lielajā zālē.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu un norisi – VRK Profesionālās izglītības dienesta priekšnieks majors Vladimirs Supe, tālr. 29155870.


Foto: Artis Vītols, VRK

2020.gada 17.februārī

Aizvadītas Valsts robežsardzes čempionāta sacensības volejbolā


Š.g. 14.februārī Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) Profesionālās un taktiskās apmācības centrā aizvadītas Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) čempionāta sacensības volejbolā.

Sacensībās piedalījās sešas VRS teritoriālo pārvalžu komandas un VRK komanda.

Ņemot vērā pagājušā gada rezultātus komandas tika sadalītas divās apakšgrupās. Pēc apļa turnīra aizvadīšanas, komandas kvalificējās izslēgšanas cīņām.

Pēc vairāk nekā septiņu stundu cīņām, par čempioniem kļuva VRS Daugavpils pārvaldes komanda, 2. vietā VRK komanda, 3. vietā VRS Viļakas pārvalde.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 12.februārī

Ēnu dienā Valsts robežsardzes koledžā


Š.g. 12. februārī Ēnu dienā Valsts robežsardzes koledžas personālu ieradās „ēnot” 26 skolēni. Iesaistoties robežsargu ikdienas gaitās un piedaloties nodarbībās, skolēni iepazinās ar robežsarga profesijas specifiku.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2020.gada 7. februārī

Nordplus programmas ietvaros pieteikto mobilitāšu īstenošana


Saskaņā ar Valsts robežsardzes koledžas piešķirto finansējumu Nordplus projektam (NPHE-2019/10306) “Labākā prakse un inovācijas riska analīzes apmācībā ES robežsargiem Lietuvā un Latvijā”, 2019.gada 18.-22. novembrī tika īstenotas pieteiktās mobilitātes uz Lietuvas M.Romeris Universitātes Sabiedriskās drošības akadēmiju. Ņemot vērā mobilitātes tēmas specifiku, mobilitātē piedalījās Valsts robežsardzes Operatīvās vadības pārvaldes Analītiskās nodaļas priekšnieks majors Vladimirs Ivanovs un Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras asistente majore Jekaterina Livdāne.

Mobilitātes mērķis bija pilnveidot iesaistīto mobilitātes dalībnieku profesionālās kompetences riska analīzes jomā, docēt lekcijas Lietuvas M.Romeris Universitātes Sabiedriskās drošības akadēmijā (Kauņā), kā arī piedalīties Lietuvas Robežsargu skolas (Medininkai) organizētajā starptautiskajā seminārā ,,Riska analīze".

Mobilitātes ietvaros M.Romeris Universitātē tika gūta lietderīga praktiska pieredze, sekmējot inovatīvu rezultātu izplatīšanu Lietuvas un Latvijas robežsargu izglītībā, tika docētas lekcijas riska analīzes veikšanas jomā, tādā veidā paaugstinot ieguldījumu kopējā Eiropas robežu drošības nodrošināšanā.

Starptautiskā semināra (Medininkai) dalībnieki tika iepazīstināti ar Lietuvas Republikas riska analīzes sistēmu, tās pamatnostādnēm, kā arī centrālajā līmenī riska analīzes veikšanas procesiem. Riska analīzes sistēmas prezentēšanas laikā dalībniekiem tika norādīts, ka riska analīze Lietuvas Republikā ir balstīta uz CIRAM 2.0 metodoloģiju, līdzīgi kā tas ir Latvijā.

Semināra dalībnieki diskutēja par Lietuvas Republikā pastāvošajiem riska faktoriem un to attīstības tendencēm analoģiskajos robežu posmos (Eiropas Savienības ārējā robeža ar Baltkrievijas Republiku un Krievijas Federāciju). Iegūtā informācija turpmāk tiks izmantota gan riska analīzes veikšanas procesā, gan īstenojot mācību procesu Valsts robežsardzes koledžā.

Pamatojoties uz noslēgtā Nordplus projekta līgumu, 2019./2020 a.g. ietvaros piešķirtie finanšu līdzekļi tika apgūti pilnā apmērā.

Foto

2020.gada 5. februārī

Pirmais Rēzeknes Robežsargu skolas absolventu salidojums Valsts robežsardzes koledžā


Š.g. 31.janvārī Valsts robežsardzes koledžā notika vēsturisks pasākums – pirmais Rēzeknes Robežsargu skolas absolventu salidojums. Pasākuma iniciatori bija paši – 2000./2001.mācību gada absolventi, kuri šogad atzīmēja 20 gadu jubileju kopš iestāšanās Valsts robežsardzes dienestā.

Salidojums sākās ar svinīgu sapulci, kur absolventi tikās ar Valsts robežsardzes koledžas vadību, saviem bijušajiem pasniedzējiem un rotu vadību, kā arī, patriotiskās audzināšanas nolūkos, ar Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta kadetiem.

Lai nedaudz gremdētos atmiņās un iezīmētu tā laika dienesta specifiku, absolventi bija sagatavojuši foto prezentāciju par savu skolas laiku, kur atspoguļoja ne tikai nopietnās teorētiskās un praktiskās nodarbības, bet parādīja arī kadetu jautro ikdienu. Pašreiz dienošajiem Valsts robežsardzes koledžas kadetiem tā bija lieliska iespēja salīdzināt, kā 20 gadu laikā mācību iestāde ir mainījies (cits nosaukums, statuss, pilnveidots mācību process, uzlabota materiāltehniskā bāze), bet pats galvenais – izjust ar kādu pozitīvismu absolventi atceras un novērtē tās zināšanas un rūdījumu, ko ieguvuši, mācoties Rēzeknes Robežsargu skolā.

No absolventiem Valsts robežsardzes koledža dāvanā saņēma skaistu gleznu ar Rēzeknes Robežsargu skolas attēlu un fotogrāmatu, kur iemūžinātas absolventu skolas gaitas (fotogrāmata turpmāk būs skatāma Valsts robežsardzes koledžas bibliotēkā).

Pasākuma turpinājumā absolventi devās ekskursijā pa Valsts robežsardzes koledžu – apskatīja mācību auditorijas, bibliotēku, muzeja ekspozīciju, Kinoloģijas centru, Profesionālās un taktiskās apmācības centru, pakavējās atmiņās dienesta viesnīcā un noslēgumā apmeklēja apmācību poligonu „Janapole”.

Šis bija pirmais skolas absolventu salidojums, bet visi šķīrās ar cerību, ka ne pēdējais, jo būtu jauki Valsts robežsardzes koledžā iedibināt jaunu tradīciju – rīkot Robežsargu skolas absolventu salidojumus!

Foto

2020.gada 24.janvārī

Ikgadējā tikšanās pulcē robežsargu mācību iestāžu vadītājus


Š.g. 22.janvārī Daugavpilī norisinājās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Somijas robežsargu izglītības iestāžu vadītāju un pārstāvju ikgadējā tikšanās, kuras laikā tika izvērtēta iestāžu sadarbība 2019.gadā, parakstīti sadarbības plāni 2020.gadam, kā arī pārrunātas nozares aktualitātes.

2019.gadā sadarbība ar Valsts robežsardzes koledžas partneriestādēm - Polijas Robežsargu mācību centru (Kentšinā), Lietuvas Valsts robežsardzes Robežsargu skolu (Medininkai), Lietuvas Universitātes Sabiedriskās drošības akadēmiju (Kauņā), Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un robežsardzes koledžu (Paikuse) un Somijas Robežu un krasta apsardzes akadēmiju (Imatrā) ir bijusi ļoti aktīva, īstenojot konferences, simpozijus, seminārus, kopīgas nodarbības, profesionālās un sporta sacensības, tai skaitā kinoloģijas jomā. Īpaši atzīmējamas bija valstu aktivitātes 2019.gadā dažādos Eiropas finansētajos projektos - Erasmus+ programmā (stratēģiskās partnerības, mobilitātes), Nordplus programmā, arī FRONTEX Aģentūras granta projektos.

Tikšanās laikā Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins svinīgi pasniedza Valsts robežsardzes apbalvojumu - „Latvijas Valsts robežsardzei 100” Igaunijas Republikas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un Robežsardzes koledžas direktoram policijas pulkvežleitnantam Kalvi Almosen, kurš tika apbalvots saskaņā ar Valsts robežsardzes 01.11.2019. pavēli Nr.1788 „Par apbalvošanu sakarā ar Valsts robežsardzes 100.gadadienu”, par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas Valsts robežsardzes attīstībā, kā arī sakarā ar Valsts robežsardzes dibināšanas 100.gadadienu.


Foto: R.Stašāns, VRS DAP

Foto

2020.gada 14.janvārī

Noskaidroti Iekšlietu ministrijas 2019.gada čempionāta uzvarētāji


Šī gada 10.janvārī Rīgā, Iekšlietu ministrijā norisinājās Iekšlietu ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu pārstāvju 2019.gada sporta sezonas noslēguma sanāksme, kurā tika apbalvoti Iekšlietu ministrijas 2019.gada čempionāta, Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta un Valsts policijas čempionāta sacensību uzvarētāji.

Sanāksmes ietvaros tika apspriesti un saskaņoti Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas 2020.gada sacensību kalendārie plāni un nolikumi.

Kopvērtējumā 1.vietu Iekšlietu ministrijas 2019.gada čempionātā izcīnīja Valsts robežsardze, 2.vietu – Valsts policija un 3.vietu – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.


Foto: IeM

Foto

2020.gada 14.janvārī

Kļūsti par ēnu Valsts robežsardzes koledžā

Šogad 12.februārī norisināsies Ēnu diena visa Latvijā, tai skaitā Valsts robežsardzes koledžā. Ēnu dienas ietvaros skolēniem būs iespēja iepazīties ar robežsarga profesiju un ielūkoties dienesta ikdienā. Valsts robežsardzes koledža piedāvā skolēniem ēnot vairākas vakances, kurām var pieteikties līdz 3.februārim portālā www.enudiena.lv.

2020.gada 7.janvārī

Aizvadīts Vladimira Klosa piemiņas turnīrs futbolā


Š.g. 4.janvārī Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centrā aizvadīts Vladimira Klosa piemiņas turnīrs futbolā (telpās).

Turnīrā piedalījās sešas komandas: Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Rēzeknes bērnu un jaunatnes sporta skolas, „ŠELLAT” un Rēzeknes novada komandas.

Pirms turnīra Rēzeknes vecticībnieku kapos notika piemiņas brīdis un ziedu nolikšana pie Vladimira Klosa kapa.

Vladimirs Kloss bija persona ar augstu iniciatīvu, atbildību, izcilām organizatora un darba spējām, veicot plašu sporta popularizācijas darbu, nodrošinot starptautisku, Iekšlietu ministrijas, Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas sporta pasākumu plānošanu, organizāciju un vadīšanu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas sporta mācību bāzes pilnveidošanu. Viņa iniciatīva bija augsti vērtējama, sagatavojot Valsts robežsardzes koledžas un Valsts robežsardzes izlases komandas dalībai Valsts robežsardzes, Iekšlietu ministrijas, kā arī dažādās starptautiskajās sacensībās, kurās tika izcīnītas daudzas godalgotas vietas un iegūti daudzi čempionu tituli.

Turnīrā 1.vietu izcīnīja Valsts robežsardzes komanda, 2.vietu – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda un 3.vietu – „ŠELLAT” komanda.

Par labāko turnīra vārtsargu atzīts – A.Solims (Valsts robežsardze), par labāko aizsargu – V.Aguls („ŠELLAT”), par labāko uzbrucēju – J.Halimons (Valsts robežsardze) un par rezultatīvāko spēlētāju – K.Grāveris (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests).


Foto: Dace Zariņa, VRK

Foto


Jūsu jautājums


Sporta centrstelefons: 64603670 (informācija, laiku rezervēšana)


 


 
Informācijai

Lapa apmeklēta 348993 reizes
Pēdējās izmaiņas veiktas: 13.01.2022.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz
Valsts robežsardzes koledžu obligāta.
Kontakti

Zavoloko iela 8, Rēzekne, LV 4601

Tālr. 64603690 Fakss: 64603681

E-adrese

vrk@rs.gov.lv
Sekojiet mums

 
© 2021 Valsts robežsardzes koledža, Visas tiesības aizsargātas.