Valsts robežsardzes koledža Valsts robežsardzes koledža Valsts robežsardzes koledža

EN LV Lapas karte

SVARĪGA INFORMĀCIJA - Par robežsargu atlases rezultātiem nepilna laika studijām Valsts robežsardzes koledžā 2022.gadā
Par mums
Aktualitātes
2022.gads
2021.gads
2020.gads
2019.gads
2018.gads
2017.gads
2016.gads
2015.gads
2014.gads
Sludinājumi
Normatīvie akti
Programmas
Kursi
Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi
Bibliotēka
Kinoloģijas dienests
Sadarbības partneri
Foto un video
Publikācijas
Saites
Publiskie iepirkumi
Publiskie pakalpojumi
Sabiedrības līdzdalība
Nozares politika
Starptautiskās organizācijas
Eiropas savienība
ERASMUS
Studējošajiem
VRK Padome
Robežsardzes muzejs
Ārpus formālā izglītība
Sports
Personas datu aizsardzība
Budžets


2021.gada 27.decembrī

Valsts robežsardzes koledžas kadeti piedalījās Ziemassvētku pārgājienā


Š.g. 22.decembrī Valsts robežsardzes koledžā norisinājās Valsts robežsardzes koledžas kadetu saliedēšanas pasākums “Ziemassvētku pārgājiens”. Pārgājiens bija organizēts ar mērķi attīstīt komandas garu un vienotības sajūtu, kā arī pilnveidot kadetu fizisko un profesionālo sagatavotību.

Pārgājiena dalībnieki tika sadalīti divās apakšgrupās. Komandas startēja Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centra mācību poligonā „Janapole”, izpildot sagatavotus uzdevumus, veica pārgājienu uz Valsts robežsardzes koledžu.

Pirmajā apakšgrupā uzvarēja Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Pirmās mācību rotas 13.grupas komanda un otrajā apakšgrupā – Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas 32.grupas komanda, kuras pārgājiena distanci veica visātrāk.


Foto: VRK

Foto

2021.gada 14.decembrī

Saņemts pulkveža K.Šarigina atmiņu stāsts


Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcijas ietvaros saņēmām robežsardzes pulkveža Konstantīna Šarigina atmiņu stāstu, kas atspoguļo pieredzējušā virsnieka dzīves un dienesta gaitas.

K.Šarigina atmiņu stāsts ir atmiņām un pārdomām bagāts, atklāj robežsarga profesijas sūrumu un šarmu. K.Šarigina vectēvs Jēkabs Šarigins bija Latvijas robežsargs, kas no 1928.gada līdz 1940.gadam, dienot Kuļbovā un Piedrujā, apsargāja Latvijas valsts robežu gan ar kādreizējo PSRS, gan Poliju. Tāpat savā dienesta laikā K.Šarigins izveidoja veiksmīgu virsnieka karjeru. Šodien ģimenē iesāktās tradīcijas – par savu dzīves ceļu izvēlēties robežsarga profesiju – turpina K.Šarigina brāļa dēls Pāvels Šarigins.

Atmiņu stāstu var apskatīt Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē” .

Foto

2021.gada 13.decembrī

Tapis jauns atmiņu stāsts


Atbalstot Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akciju “Es – Valsts robežsardzē”, ar savām atmiņām par dienesta gaitām dalās bijušais robežsargs Jānis Pužulis.

J.Pužulis robežsardzē iestājās 1992.gada 2.martā, tāpēc lieliski zina, ar ko atšķiras Robežsargu brigādes laiks no Valsts robežsardzes ikdienas. Noslēdzot dienesta gaitas Valsts robežsardzē, J.Pužulis turpina strādāt Iekšlietu ministrijas Informācijas centrā kā vecākais datortīklu administrators Viļakas nodaļā, jo viņa sirdslieta ir informācijas tehnoloģijas.

Ja arī Tu vēlies uzzināt, kādas izmaiņas piedzīvojusi robežsardze teju 30 gadu garumā, ienāc Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē” .

Foto

2021.gada 8.decembrī

Iepazīsties ar jaunu atmiņu stāstu


Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē” var iepazīties ar robežsardzes veterāna pulkveža Andra Stepena atmiņu stāstu, kurš dalās savās atmiņās par informācijas tehnoloģiju jomas attīstību Valsts robežsardzē un Valsts robežsardzes elektroniskās informācijas sistēmas “REIS” izveides gaitu.

Š.g. 13.decembrī Valsts robežsardze atzīmēs atjaunošanas 30.gadadienu, kam par godu izsludināta Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija “Es – Valsts robežsardzē”. Atmiņu stāstu var iesniegt līdz š.g. 13.decembrim, sūtot to uz e-pasta adresi robezsardzes.vesture@rs.gov.lv

Foto

2021.gada 6.decembrī

Piesakies mācībām Valsts robežsardzes koledžā


No 2021.gada 6.decembra līdz 2022.gada 14.janvārim Latvijas pilsoņiem ar vidējo izglītību vecumā no 18 līdz 40 gadiem ir iespēja pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze”.

Mācības notiek par budžeta līdzekļiem, pēc mācību programmas sekmīgas apguves tiek izsniegta profesionālās kvalifikācijas apliecība (3.profesionālās kvalifikācijas līmenis), piešķirta kvalifikācija – Valsts robežsardzes inspektors un nodrošināta dienesta vieta Valsts robežsardzē.

Mācībām pieteikties var elektroniski, izmantojot Valsts pārvaldes portālu www.latvija.lv vai iesniedzot dokumentus klātienē - Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs.

Plašāka informācija par uzņemšanas prasībām ir pieejama Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes www.vrk.rs.gov.lv sadaļā „Reflektantiem – Nāc mācies”.


Foto: Romualds Stašāns, VRS

Foto

2021.gada 1.decembrī

Valsts robežsardzes koledžas personāls piedalās asins donoru dienā


Š.g. 30.novembrī Valsts robežsardzes koledžā notika asins donoru diena, kurā piedalījās gan pastāvīgais Valsts robežsardzes koledžas personāls, gan apmācāmie.

Asinis ziedot ieradās 60 donori un kopumā saziedoti aptuveni 27 litri asiņu.

Pateicoties Valsts robežsardzes koledžas sniegtajam atbalstam, būs iespēja sniegt palīdzību aptuveni 180 cilvēkiem.

Asins donoru diena ir pastāvīga tradīcija, ko Valsts robežsardzes koledža sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāli īsteno jau vairākus gadus.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 24.novembrī

Apstiprināti uzņemšanas noteikumi Valsts robežsardzes koledžā

Papilduzņemšana Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā “Robežapsardze” šogad sāksies no 6.decembra.

Uzņemšanas noteikumi nosaka, ka par robežsargu var kļūt Latvijas pilsonis ar vidējo izglītību vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kurš ar savām personiskajām īpašībām, fizisko sagatavotību, veselības stāvokli piemērots dienestam Valsts robežsardzē.

Uzņemšanas noteikumos ir noteikts iesniedzamo dokumentu saraksts, uzņemšanas kārtība, atlases pārbaudījumu norise un to rezultātu vērtēšana.

Dokumentus mācībām varēs iesniegt gan Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs, gan elektroniski, izmantojot Valsts pārvaldes portāla www.latvija.lv e-pakalpojumu Iesniegums Valsts robežsardzei līdz 2022.gada 14.janvārim.

Uzņemšanas noteikumi ir pieejami Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi – Nāc mācies”.

2021.gada 22.novembrī

Izveidots video atmiņu stāsts par pulkvedi Leonardu Doniķi


Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcijas “Es – Valsts robežsardzē” ietvaros ir izveidots vēl viens video stāsts par bijušo Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieku pulkvedi Leonardu Doniķi.

Neskatoties uz to, ka pulkvedis jau vairākus gadus atrodas pelnītajā izdienas pensijā, viņa vārds ir neizdzēšami ierakstīts robežsardzes un it īpaši Daugavpils pārvaldes vēsturē. Lai uzzinātu, kā noritēja pulkveža dienesta gaitas un kā viņa ieviestās novitātes uzlaboja Valsts robežsardzes dienestu, ienāc Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē”

Atzīmējot atjaunotās Valsts robežsardzes 30.gadadienu, lai iepazītu robežsardzes atjaunošanas, izveides un nostiprināšanas gaitu no šajā vēsturiskajā procesā tieši iesaistīto ierindas robežsargu (darbinieku) viedokļa un atspoguļotu dažādu amatu un līmeņu robežsargu (darbinieku) ikdienas veikumus un notikumus, tika izsludināta Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcijas “Es – Valsts robežsardzē”. Atmiņu stāstus var iesniegt līdz š.g. 13.decembrim.

Foto

2021.gada 15.novembrī

Saņemts pirmā Valsts robežsardzes koledžas direktora pulkveža Georgija Kitajeva atmiņu stāsts


Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akciju “Es – Valsts robežsardzē” atbalstīja pirmais Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Georgijs Kitajevs, kurš interesanti un izzinoši stāsta par mācību iestādes attīstību, kā arī reorganizāciju. Pulkveža atmiņu stāstā var hronoloģiski izsekot, kā Rēzeknes robežsargu mācību centrs, ko atklāja 1992.gada 16.jūnijā, 1998.gada 15.maijā pārtapa par Rēzeknes robežsargu skolu, un 2002.gada 1.aprīlī uz esošās bāzes jau tika nodibināta Valsts robežsardzes koledža. Video stāstā var arī apskatīt vēl neredzētas vēsturiskās mācību iestādes fotogrāfijas un video.

Atmiņu stāsts skatāms Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē” .

Vēl līdz š.g. 12.decembrim gaidīsim jaunus atmiņu stāstus, kas mums atklās jaunus faktus un notikumus Latvijas Valsts robežsardzes vēsturē un kas ļaus gremdēties pagātnes atmiņās!

Foto

2021.gada 8.novembrī

Skatāma Valsts robežsardzes veterāna Alvila Baltiņa virtuālā izstāde


Par godu Latvijas 103.dzimšanas dienai un Valsts robežsardzes atjaunošanas 30.gadadienai Valsts robežsardzes veterāns Alvils Baltiņš atvēris publiskai aplūkošanai foto personālizstādi ar nosaukumu “Mazliet Latvijas”. Virtuālā izstāde skatāma sekojot šai saitei, savukārt pēc ierobežojumu atcelšanas izstāde būs skatāma Valsts robežsardzes koledžā.

Fotogrāfijas lielākoties tapušas autora dzimtajā pusē Viļakā. Izstādē ir skatāma Latvijas daba dažādos gadalaikos, piemiņas vietas, Valsts robežsardzes dienesta attēlojums, bet izstādes centrālais tēls ir veltīts Latvijas valsts svētkiem.

Runājot par izstādes autoru, pieredzes bagātais robežsardzes virsnieks majors A.Baltiņš, dodoties izdienas pensijā, dienestu Valsts robežsardzē noslēdza 2021.gada 10.maijā kā Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Šķilbēnu robežapsardzības nodaļas priekšnieka vietnieks. Mīlestību uz fotografēšanu Alvilā rosināja ģimenes draugi, kuri savulaik viņu uzaicināja uz fotogrāfu plenēru. Ar gadiem nevainīgais hobijs ir pāraudzis sirdslietā un A.Baltiņš ar savām fotogrāfijām jau piedalās dažādas foto izstādēs visā Latvijā. Savu talantu viņš attīsta gan pašmācības ceļā, gan piedaloties dažādās pazīstamu fotogrāfu meistarklasēs un kursos.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 5.novembrī

Valsts robežsardzes koledžā norisinājās tiešsaistes lekcija personālam


Lai stiprinātu Valsts robežsardzes koledžas personāla valstisko apziņu un patriotisko audzināšanu un par godu Robežsargu dienai, š.g. oktobra beigās Valsts robežsardzes koledžā norisinājās tiešsaistes lekcija.

“Ir ļoti svarīgi paraudzīties vēsturē un vienlaikus atcerēties mūsu valstij nozīmīgus notikumus,” - atklājot lekciju, akcentēja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis M.Petrušins, “Tik pat svarīgi ir zināt kādi izaicinājumi mūsdienās ir robežsardzei, kā arī pārzināt riskus un apdraudējumus, ar kuriem Latvijas valstij un robežsardzei rēķināties savā darbībā.”

Lekcijas laikā uzstājās Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecākā speciāliste D.Zariņa ar prezentāciju, kurā atspoguļoja informāciju par Valsts robežsardzes veidošanas vēsturi.

Savukārt, Aizsardzības ministrijas Aizsardzības politikas departamenta direktore Ginta Brūmane-Gromula, iepazīstināja ar valsts aizsardzības politiku un koncepciju, skarot tādas tēmas kā situācija uz valsts robežas ar Krievijas Federāciju un Baltkrievija Republiku, kā arī par riskiem informatīvajā telpā.

2021.gada 4.novembrī

Saņemts pulkveža Andra Āboliņa atmiņu stāsts


Valsts svētku ieskaņā saņemts atmiņu stāsts no bijušā Valsts robežsardzes koledžas direktora vietnieka (mācību darbā) pulkveža Andra Āboliņa, kurš ir viens no Latvijas robežsargu izglītības pamatlicējiem, robežsargu sagatavošanas un tālākizglītošanas principu izstrādes teorētiskajiem un praktiskajiem īstenotājiem.

Valsts robežsardzē A.Āboliņš nodienēja 27 gadus, no kuriem lielāko daļu viņš veiksmīgi vadīja nozīmīgāko Valsts robežsardzes koledžas struktūrvienību – mācību spēkus. Visu savu profesionalitāti, entuziasmu un neizsīkstošo enerģiju pulkvedis veltīja, lai Latvijas Republikas Valsts robežsardzē attīstītu robežsargu četru līmeņu profesionālās sagatavošanas sistēmu un Valsts robežsardzes koledža kļūtu par prestižu izglītības iestādi gan Latvijā, gan ārpus tās. A.Āboliņa vadībā bija sekmīgi organizēti un vadīti dažādi Valsts robežsardzes koledžas projekti un pētnieciskā darbība, kā arī sporta darbs visā Valsts robežsardzē. Pulkveža aizraušanās un sirdslieta ir Robežsardzes vēstures izpētes darbs. A.Āboliņš ir izcils īstena valsts patriota un virsnieka piemērs citiem robežsargiem.

Savā atmiņu stāstā pulkvedis A.Āboliņš sirsnīgi dalās ar savas dzimtas vēsturi un pastāsta par skaistu tradīciju, kas tika iedibināta Valsts robežsardzes koledžā. Kāda tā ir? Noskaties video atmiņu stāstu Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē” .

Gaidīsim jaunus un aizraujošus atmiņu stāstus, jo ikvienas atmiņas ir vērtība!

Foto

2021.gada 3.novembrī

Ievēlēta Valsts robežsardzes koledžas Studējošo pašpārvalde

2021.gada 15.oktobrī Valsts robežsardzes koledžā notika plānotā Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) Studējošo pašpārvaldes sēde, kurā piedalījās VRK Profesionālās izglītības dienesta (turpmāk –Prof.ID) Trešās mācību rotas kadeti.

Saskaņā ar VRK Studējošo pašpārvaldes nolikumu ar atklāto balsojumu no studējošo vidus tika ievēlēta Studējošo pašpārvaldes valde, VRK Padomes sastāvs, kā arī Latvijas koledžu asociācijas biedri.

Studējošo pašpārvaldes valdes sastāvā tika ievēlēti:

- valdes priekšsēdētājs – VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadets kaprālis Linards Jemašovs;

- valdes priekšsēdētāja vietniece – VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadete seržante Loreta Indrikova;

- sekretāre – VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadete virsniekvietniece Daina Biteniece.

Tika ievēlēti pārstāvji kultūras darbības jomā:

- VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadete kaprāle Samanta Brance;

- VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadets kaprālis Andis Misāns

un sporta darbības jomā:

- VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadete seržante Laura Vaivode;

- VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadets seržants Jānis Andersons.

VRK Padomes sastāvā un darbībai Latvijas koledžu asociācijā tika ievēlēti:

- VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadets kaprālis Linards Jemašovs;

- VRK Prof.ID Trešās mācību rotas 1.kursa kadets seržants Jānis Andersons.

2021.gada 1.novembrī

Valsts robežsardzes koledža turpinās īstenot Erasmus+ programmas personāla mobilitātes

Š.g. oktobrī Valsts robežsardzes koledža un Valsts izglītības attīstības aģentūra noslēdza finansējuma līgumus Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA 1) “Personu mobilitāte” augstākās izglītības sektora projektā Nr.2021-1-LV01-KA131-HED-000005120.

Projekta mērķis ir veicināt Erasmus+ programmas mobilitātes dalībnieku, t.i. Valsts robežsardzes koledžas vispārējā un akadēmiskā personāla pārstāvju, kas piedalās un īsteno studiju un mācību procesus, zināšanu, iemaņu un prasmju pilnveidi, labākās prakses piemēru pārņemšanu un inovatīvas pieredzes iegūšanu nozares profesionālajās jomās.

Projekta ietvaros finansējums ir paredzēts trīs Valsts robežsardzes koledžas pārstāvju mobilitātēm (divām docēšanas un vienai profesionālās pilnveides mobilitātei). Mobilitātes dalībnieki, pamatojoties uz Erasmus+ iestāžu līgumiem, dosies uz kādu no Valsts robežsardzes koledžas partnervalstīm.

Projekta īstenošanas periods: 2021.gada 1.septembris - 2023.gada 31.oktobris (26 mēneši).

Projekta finansējums: Eiropas Komisijas finansējums sastāda 5640,00 euro, Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums - 1128,00 euro.


2021.gada 29.oktobrī

Valsts robežsardzes koledža realizē starptautisku projektu


Projekta ietvaros no š.g. 25.oktobra līdz 29.oktobrim norisinājās ceturtais kinologu apmācību seminārs “Suņu attīstība”, kuru vadīja kinoloģijas jomas eksperte no Somijas Ella Hämäläinen.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, seminārs organizēts tiešsaistes formā un tajā piedalījās kinoloģi no Latvijas un Lietuvas robežapsardzības iestādēm. Semināra teorētiskās daļas laikā apskatīti jautājumi par suņu veselības aprūpi, t.sk. fizioterapiju un masāžu, kā arī par kucēnu fiziskās slodzes ietekmi uz suņa attīstību un darba mūžu nākotnē. Savukārt, praktiskā daļa paredzēja kinologu līdzdarbošanos, t.i. uzfilmēto materiālu prezentāciju un analīzi.

Pagājušogad Valsts robežsardzes koledža kopā ar sadarbības partneriem uzsāka projekta “Robežapsardzības iestāžu kapacitātes stiprināšana pārrobežu kontrabandas un nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā, attīstot kinoloģijas dienestus” realizēšanu. Projekta īstenošanas laiks: 2020.gada 1.augusts – 2022.gada 31.jūlijs. Projekta kopējā plānotā summa 1 103 026,96 eiro, no tiem 992 724,26 euro ir Eiropas Savienības finansējums un 110302,70 eiro –partneru līdzfinansējums. Projekta ietvaros realizējamie pasākumi veicina robežapsardzības iestāžu kinoloģijas jomas attīstību.

“Projekta realizācijas gaitā plānots organizēt kopumā divpadsmit apmācību seminārus,” komentē projekta vadītājs Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvedis U.Barkāns, “2021.gadā projekta realizācijas gaitā realizēti vairāki iepirkumi, kuru rezultātā Valsts robežsardzes koledžai ir piegādāts ekipējums dienesta suņu apmācību nodrošināšanai un uzturēšanai, veikta Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centra ēkas jumta un bēniņu renovācija, kā arī noslēdzies iepirkums par speciāli aprīkotu mikroautobusu suņu pārvadāšanai piegādi.”

Šis raksts ir tapis ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par raksta saturu pilnībā ir atbildīga Valsts robežsardzes koledža un tas nekādā veidā nevar tikt izmantots, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.


Foto: VRK


Foto

2021.gada 20.oktobrī


Valsts robežsardzes koledža īstenoja Nordplus projektu

2021.gada 4. – 8.oktobrī Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk-VRK) docētājas piedalījās Ziemeļvalstu Ministru padomes Somijas Nacionālās izglītības aģentūras finansētajā Nordplus programmas projektā Nr.NPHE-2021110194 “Labākās prakses pārņemšana īstenojot specifiskus mācību kursus/tēmas Eiropas robežu drošības jomā robežsargu izglītības iestādēs Lietuvā un Latvijā” (turpmāk- Nordplus projekts).

Nordplus projekta ietvaros VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras docente pulkvežleitnante Iveta Adijāne, VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektore pulkvežleitnante Inta Pokule un VRK Vispārizglītojošo priekšmetu katedras lektore pulkvežleitnante Diāna Soboļeva īstenoja piecu dienu mobilitāti, dodoties uz M.Romeris universitātes Sabiedriskās drošības akadēmiju Kauņā un Lietuvas M.Romeris universitāti Viļņā.

Projekta ietvaros I.Adijāne vadīja nodarbības par tēmu „Ārzemnieku ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumu kontrole Eiropas Savienībā”, sniedzot M.Romeris universitātes Sabiedriskās drošības akadēmijas studējošajiem ieskatu Eiropas Savienības kopējās migrācijas politikas nosacījumos attiecībā uz ārējo robežu šķērsošanu, uzturēšanos Eiropas Savienības teritorijā un ārzemnieku pārvietošanos starp dalībvalstīm. Lekcijas laikā studējošie izrādīja lielu interesi par aktuālo situāciju Latvijā, kā arī labprāt dalījās pieredzē ārzemnieku kontroles jomā. I.Pokule vadīja nodarbības par tēmu “Latvijas Republikas personu apliecinošos dokumentos izmantojamās ražošanas un personalizācijas metodes”, kurās akcents tika likts uz metodēm, kas tiek izmantotas dažādu modifikāciju Latvijas Republikas personu apliecinošos un ceļošanas dokumentos. D.Soboļeva vadīja nodarbības profesionālajā terminoloģijā krievu valodā par tēmu “Komunicēšana ar robežšķērsojošām personām nestandarta situācijās”. Nodarbību laikā tika pielietotas interaktīvas mācību metodes, kas ļāva katram studējošajam iesaistīties mācību procesā un aktīvi līdzdarboties.

VRK docētājas piedalījās studiju kursa „Ārvalstu robežsardzes institūcijas” seminārā, kura laikā studējošie prezentēja pētījumus par citu valstu robežsardzes struktūrām. Viena no studējošajiem prezentēja savu darbu par Latvijas Republikas Valsts robežsardzi. VRK docētājām bija iespēja uzdot jautājumus, precizēt un papildināt studējošās prezentāciju.

Projekta ietvaros VRK docētājas pirmo reizi viesojās M.Romeris universitātē Viļņā. Universitāte ir starptautiski atzīta, konkurētspējīga un novatoriska augstākās izglītības iestāde, kas piedāvā plašu studiju programmu klāstu, pielietojot studiju procesa īstenošanā jaunākos informācijas tehnoloģiju risinājums, kā arī aktīvi iesaistās starptautisku un nacionālo pētījumu un pētniecības projektu īstenošanā. Mobilitātes dalībniecēm bija iespēja apmeklēt Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts Robežsardzes dienesta Robežsargu skolu, kur šobrīd tās infrastruktūra daļēji tiek izmantota aizturēto ārzemnieku izmitināšanai.

Projekta mērķis tika pilnībā sasniegts un projekts visnotaļ sekmēja Latvijas un Lietuvas robežsargu izglītības iestāžu docētāju profesionālo kompetenci, inovatīvās pieredzes iegūšanu un labākās prakses pārņemšanu, panākot, ka tiek īstenots vienots Eiropas Savienības robežsargu apmācības saturs Latvijā un Lietuvā.

Foto

2021.gada 20.oktobrīArno Everss (05.09.1962.- 18.10.2021.)

Es aizeju, kaut viss te ļoti patīk

Un gribētos vēl ilgi, ilgi būt,

Varbūt tur brīnumu var satikt,

Ko te man dzīve neatļāva gūt.

/O. Vācietis/


2021.gada 18.oktobrī mūžībā devies koncertmeistars, profesionāls mūziķis un komponists Arno Everss.


Kopš 2005.gada, kad Valsts robežsardzē tika nodibināts Valsts robežsardzes koris, Arno Everss bija šī kora neatņemams dalībnieks – kora vadošais koncertmeistars. Gan ar Valsts robežsardzes kora pirmo diriģentu Jāni Gruduli, gan vēlāk ar diriģenti Kristīni Zeltiņu, līdz pat 2020.gadam Arno Everss bez pārtraukuma ir nodrošinājis kora darbību, veicot dziesmu aranžējumus un spēlējot pavadījumus mēģinājumos un visos kora koncertos. Kopā ar Arno Eversu koris, kurā dzied Valsts robežsardzes koledžas, Valsts robežsardzes Ludzas, Daugavpils, Aviācijas un Viļakas pārvalžu robežsargi, regulāri piedalījās Valsts robežsardzes koledžas un Valsts robežsardzes organizētajos pasākumos, koncertējis daudzos valsts un Latgales pašvaldību iestāžu, kā arī izglītības iestāžu un tautas namu rīkotajos svinīgajos un atceres pasākumos. 2014.gada oktobrī un 2016.gada maijā Valsts robežsardzes koris sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku orķestri uzstājās ar koncertiem Latvijas pilsētās un pierobežas ciemos. 2019.gada oktobrī Valsts robežsardzes 100.gadadienas pasākumu ietvaros Valsts robežsardzes koris sniedza koncertus kopā ar Nacionālo bruņoto spēku, Jūras spēku orķestri un solistiem Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī un Rēzeknē.


Koris lepojas ar koncertmeistara Arno Eversa speciāli komponēto un robežsardzei veltīto dziesmu “Gods kalpot Latvijai” (M.Mihailovas vārdi), kuru atskaņoja katrā izlaidumā un koncertā. Šī dziesma ir kā kora vizītkarte, kas neoficiāli saukta arī par Valsts robežsardzes himnu. Koris šo dziesmu ir iemūžinājis arī profesionālā skaņu ierakstā.


Arno Everss bija profesionāls mūziķis, talantīgs pedagogs un komponists. Tajā pašā laikā viņš bija neviltots jeb īsts, patiess, komunikabls, cilvēcīgs, atbildīgs, draudzīgs, radošs, humora pilns un izpalīdzīgs. Viņam varēja uzticēties un vienmēr uz viņu paļauties. Savā jomā viņš kopā ar robežsargiem deva savu ieguldījumu Latvijas robežas un Latvijas valsts aizsardzībā. Tā varētu turpināt un turpināt. Nu tas paliek sirdīs un atmiņās.


Valsts robežsardzes kolektīvs sēro un izsaka visdziļāko līdzjūtību ģimenei, draugiem un kolēģiem.


Valsts robežsardzes koledžas
kolektīvs

2021.gada 18.oktobrī

Valsts robežsardzes koledžas personāls devās Erasmus+ mobilitātēs


Šī gada septembrī un oktobrī Valsts robežsardzes koledžas personāls aktīvi piedalījās Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) personu mobilitātes starp programmas valstīm augstākās izglītības sektora (Erasmus+ mobilitāte) projektā Nr.2020-1-LV01-KA103-077217 un projekta ietvaros mobilitātēs devās deviņi Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji, t.i. trīs docētāji un seši vispārējā personāla pārstāvji. Savukārt Erasmus+ mobilitātes projektā Nr.2019-1-LV01-KA103-060098 ietvaros īstenota viena akadēmiskā personāla mobilitāte. Ir jāmin, ka četriem Valsts robežsardzes koledžas pārstāvjiem šī bija pirmā dalība un pieredze Erasmus+ programmas personāla mobilitātēs.

No š.g. 7. līdz 9.septembrim Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecākās speciālistes Dace Zariņa un Dace Lomanovska apmeklēja M.Romeris Universitātes Sabiedriskās drošības akadēmiju Kauņā, kur iepazinās ar robežsarga profesijas popularizēšanas nodaļas darbību reflektantu piesaistes pasākumu organizēšanā, koordinēšanā un īstenošanā, kā arī apsprieda un salīdzināja efektīvākos pasākumus un rīkus profesijas popularizēšanā.

No š.g. 7. līdz 10.septembrim Valsts robežsardzes koledžas direktora vietnieks (dienesta organizācijas jautājumos) pulkvedis Aivars Uzulnīks, Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Vladimirs Supe un Valsts robežsardzes koledžas Finanšu un plānu nodaļas vadītāja Velta Grecka devās uz M.Romeris Universitātes Sabiedriskās drošības akadēmiju Kauņā, lai iepazītos ar akadēmijas personāla vadības procesiem, finanšu vadības jautājumiem un saimniecisko darbību. Papildus tika apmeklēta arī Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Robežsardzes dienesta Robežsargu skola Medininkai, kur mobilitātes dalībnieki tikās ar Robežsargu skolas vadītāju Davidas Kaminskas un uzzināja kā nelegālo imigrantu izvietošana Robežsargu skolas teritorijā ietekmē Robežsargu skolas loģistikas un administratīvās jomas.

No š.g. 14. līdz 17.septembrim Valsts robežsardzes koledžas galvenā inspektore (datu aizsardzības speciāliste) majore Ilze Bikovska, pieredzes apmaiņas nolūkos, apmeklēja M.Romeris Universitāti Viļņā un iepazinās ar universitātes personas datu aizsardzības politiku un normatīvo regulējumu attiecībā uz personas datu apstrādi.

Mācību mobilitātē uz M.Romeris Universitātes Sabiedriskās drošības akadēmiju š.g. 13.-15.septembrī devās Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras docente pulkvežleitnante Iveta Adijāne un lektore pulkvežleitnante Inta Pokule (Erasmus+ mobilitātes projekts Nr.2019-1-LV01-KA103-060098), savukārt, š.g. 12.-15.oktobrī Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras docents pulkvežleitnants Roberts Vikainis un asistents kapteinis Eduards Agafonovs.

Valsts robežsardzes koledžas akadēmiskā personāla mobilitātes ietvaros docētāji lasīja lekcijas uzņemošās augstākās izglītības iestādes studējošajiem par kopējās Eiropas patvēruma sistēmas uzlabošanu (I.Adijāne), dokumentu aizsardzības elementiem un interesantākajiem viltoto dokumentu atklāšanas gadījumiem (I.Pokule), Eiropas robežu uzraudzības sistēmu un tās lomu ārējo robežu drošības stiprināšanā, robežuzraudzības tehnisko līdzekļu modernizāciju un praktiskās pielietošanas perspektīvām (R.Vikainis), kā arī robežpārbaudēm autoceļu robežšķērsošanas vietās uz Eiropas Savienības ārējās robežas (E.Agafonovs).

Mobilitātes dalībnieki atzina, ka dalība Erasmus+ programmas mobilitātē ir vērtējama kā ļoti pozitīva un Valsts robežsardzes koledžas arī turpmāk ir jāturpina iesaistīties Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) personu mobilitātes starp programmas valstīm augstākās izglītības sektora projektos.


Foto

2021.gada 18.oktobrī

Karjeras nedēļas ietvaros skolēni iepazina robežsarga profesiju


Pagājušajā nedēļā “Karjeras nedēļas” ietvaros Latvijas skolās notika dažādi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi, kuri tika veltīti informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozarei, iepazīstot tās profesiju daudzveidību un nepieciešamās prasmes darbam šajā jomā.

Valsts izglītības attīstības aģentūras rīkotajā pasākumu ciklā piedalījās Valsts robežsardzes koledža sadarbībā ar Rēzeknes valstspilsētas izglītības iestādēm. Š.g. 15.oktobrī notika tiešsaistes pasākums, kura laikā Valsts robežsardzes koledžas Trešās mācību rotas kadeti prezentēja robežsarga profesiju un dalījās dienesta pieredzē, kā arī Valsts robežsardzes koledžas Vispārizglītojošo priekšmetu katedras lektors Jans Pavlovičs pastāstīja par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmatošanu Valsts robežsardzē.

Pasākuma laikā sniegtā informācija skolēniem palīdzēs izvēlēties savu nodarbošanās jomu nākotnē.


Foto: VRK

Foto

2021.gada 5.oktobrī

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolēni iepazinās ar mācību robežu


Šī gada 30.septembrī norisinājās Valsts robežsardzes koledžas un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas sadarbības pasākums “Robeža 2021”.

Sadarbības pasākumā piedalījās Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas vispārējās izglītības profesionāli orientētā virziena mazākumtautību programmas “Valsts robežas drošība” klases skolēni, kuri kopā ar Valsts robežsardzes koledžas pārstāvjiem devās 3 km garā pārgājienā gar Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centrā “Janopole” izveidoto mācību robežu. Pārgājiena laikā skolēni iejutās robežsarga lomā, apskatīja mācību robežu, kura ir pietuvināta realitātei - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas robežai, iepazinās ar robežas iezīmēšanas īpatnībām, kā arī konstatēja aizliegtus priekšmetus, proti, mācību priekšmetus, kuri tika nelikumīgi pārvietoti pāri robežai

Otrajā sadarbības pasākuma daļā skolēni tika sadalīti komandās un piedalījās stafetē, pārvarot dažādus šķēršļus, tādā veidā pārbaudot savus spēkus, līdzsvaru un izlēmību. Stafetes noslēgumā tika apkopoti rezultāti un noteikti uzvarētāji, kuri tika apbalvoti ar medaļām, diplomiem un pateicības rakstiem.

Sadarbības pasākumā “Robeža 2021” laikā skolēni iepazinās ar robežsarga profesiju un dienesta specifiku, kā arī paplašināja savas zināšanas vispārējās robežšķērsošanas kārtības jomā.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 1.oktobrī

Divi Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji noslēdz Erasmus+ personāla mobilitātes projektu


2021.gada 20.-22. septembrī divi Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji - Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektore pulkvežleitnante Jekaterina Livdāne un Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas komandieris majors Māris Jefremovs piedalījās Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) personu mobilitātes starp programmas valstīm augstākās izglītības sektora projekta Nr.2019-1-LV01-KA103-060098 mobilitātes vizītē Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijā (turpmāk – Akadēmija).

Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības un saskaņā ar mobilitātei izvirzītajiem uzdevumiem un prasībām, J.Livdāne novadīja hibrīdnodarbības Akadēmijas 1.kursa studējošajiem, kuru laikā dalījās pieredzē un labās prakses piemēros robežpārbaudes jomā. Akadēmijā plaši tiek izmantotas hibrīdlekcijas, kas ļauj paralēli īstenotajām nodarbībām klātienē, nodrošināt videolekcijas prombūtnē esošiem studējošajiem.

Mobilitātes laikā J.Livdāne un M.Jefremovs tikās ar Akadēmijas pārstāvjiem un sīkāk iepazinās ar Akadēmijas infrastruktūru, tehnisko nodrošinājumu, studiju programmu klāstu, kā arī studiju procesa organizēšanu un īstenošanu.

Papildus tika apmeklēta Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijas Policijas un Robežsardzes koledža Paikusē, kur mobilitātes dalībnieki ieguva informāciju par tiesībsargājošo iestāžu apmācāmo profesionālo sagatavošanu un dienesta organizāciju, t.i. dienas kārtību, sadzīves apstākļiem, iekšējās kārtības uzraudzību, kā arī fiziskās sagatavotības prasībām un kontroles mehānismiem.

Mobilitātes dalībnieku iegūtās zināšanas tiks pielietotas Valsts robežsardzes koledžas mācību procesa pilnveidē un studējošo dienesta organizācijas jautājumu risināšanā.

Augstākminētā mobilitāte sekmīgi noslēdz Valsts robežsardzes koledžas īstenoto Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) personu mobilitātes starp programmas valstīm augstākās izglītības sektora projektu Nr. 2019-1-LV01-KA103-060098.


Foto

2021.gada 1.oktobrī

Valsts robežsardzes koledžas Studējošo pašpārvaldes pārstāvji sveica seniorus


Š.g. 1.oktobrī Valsts robežsardzes koledžas Studējošo pašpārvaldes pārstāvji devās uz Rēzeknes valstspilsētas domes pārvaldes Sociālā dienesta Pensionāru sociālo pakalpojumu centru, lai apsveiktu seniorus Starptautiskajā senioru dienā.

Vairāku gadu garumā Valsts robežsardzes koledžai ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Pensionāru sociālo pakalpojumu centru. Šogad sakarā ar Covid – 19 izplatības ierobežojumiem, pavadīt kopā laiku ar centra iemītniekiem nebija iespējams, Valsts robežsardzes koledžas kadeti nogādāja senioriem sarūpētās dāvanas un saldās pakas, kā arī nosūtīja video sveicienu.


Foto: VRK

Foto

2021.gada 29.septembrī

Robežsargi izcīna godalgas šaušanas sacensībās


Š.g. 18.septembrī Ādažu poligonā norisinājās Latvijas Šaušanas federācijas 2021.gada Latvijas kausa noslēdzošais trešais etaps lietišķajā šaušanā un vienlaicīgi Latvijas 2021.gada čempionāts lietišķajā šaušanā.

Sacensībās piedalījās Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) komanda, t.i. VRS, Ludzas un Viļakas pārvalžu, kā arī Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji, kuri izcīnīja vairākas godalgas.

Latvijas kausa izcīņā komandu vērtējumā gan vingrinājumā DP-3, gan arī vingrinājumā DP-4 robežsargi ieguva 1 vietu. Individuālā vērtējumā Vitālijs Ščolkins (VRS Ludzas pārvalde) vingrinājumā DP-3 izcīnīja 3.vietu. Savukārt Edīte Barsova (VRS Viļakas pārvalde) vingrinājumā DP-4 izcīnīja godalgotu 1.vietu un vingrinājumā DP-3 – 3.vietu.

Latvijas čempionātā kopvērtējumā VRS komanda vingrinājumā DP-4+ ieguva 1.vietu un vingrinājumā DP-3+ – 2.vietu. Individuālā vērtējumā Vitālijs Ščolkins (VRS Ludzas pārvalde) vingrinājumā DP-3+ izcīnīja 2.vietu, bet vingrinājumā DP-4+ Sanita Ļahnoviča (VRS Ludzas pārvalde) ieguva 2.vietu un Edīte Barsova (VRS Viļakas pārvalde) – 1.vietu.


Foto: Latvijas Šaušanas federācija

Foto

2021.gada 27.septembrī

Rēzeknes pilsētas skolu audzēkņi iejutās bēgļu lomā


Š.g. 24.septembrī norisinājās Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldes, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” un Valsts robežsardzes koledžas sadarbības pasākums ar mērķi veicināt skolu audzēkņu izpratni par problēmām, kas saistītas ar bēgļu gaitām.

Sadarbības pasākums notika Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centra mācību poligonā “Janopole”, kur pasākuma dalībnieki, t.i. Rēzeknes pilsētas skolu audzēkņi, darbojās praktiski. Kopā ar Valsts robežsardzes koledžas mācībspēku pārstāvjiem un kadetiem izspēlēja reālas dzīves situācijas: nelikumīgi šķērsoja mācību robežu pārvadātāju pavadībā, bēga no uzbrucējiem pāri mācību robežai, iekārtoja telšu ciematu, meklēja un aizturēja nelikumīgus robežas šķērsotājus un veica sākotnējās darbības ar patvēruma meklētājiem.

Skolēniem sadarbības pasākums bija izzinošs, jo viņi iepazinās ar robežsarga profesiju, gan arī iejutās bēgļu lomā, attīstot iemaņas savas drošības nodrošināšanai. Sadarbības pasākuma noslēgumā skolēni analizēja piedzīvoto, raksturoja nepareizu rīcību un drošas rīcības modeļus.

Arī iepriekš, 2019.g. maijā Valsts robežsardzes koledža sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību pēc Latvijas Sarkanā krusta Rēzeknes komitejas iniciatīvas īstenoja novada jauniešiem 24 stundu simulācijas spēli “Bēgšana”. Simulācijas spēle tika organizēta taktisko mācību ietvaros ar daudz komplicētāku un sarežģītāku scenāriju, spēles paraugu ņemot no Norvēģijas Sarkanā krusta un pielāgojot bēgļu gaitām Latvijas apstākļos.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2021.gada 27.septembrī

Ārkārtējās situācijas pārvarēšanā ir iesaistīti Valsts robežsardzes koledžas kinoloģi ar dienesta suņiem


Ārkārtējās situācijas uz Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas valsts robežas pārvarēšanā ir iesaistīti Valsts robežsardzes koledžas kinologi ar dienesta suņiem, lai nodrošinātu Ministru kabineta 10.08.2021. rīkojuma Nr.518 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” nosacījumus – atturētu trešo valstu pilsoņus no nelikumīgas Latvijas– Baltkrievijas valsts robežas šķērsošanas no Baltkrievijas Republikas valsts teritorijas.

No ārkārtējās situācijas izsludināšanas brīža Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta kinologi ar cilvēka smaržas meklēšanas specializācijas dienesta suņiem sniedz atbalstu Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldei. Sadarbībā ar robežsargiem no citām Valsts robežsardzes pārvaldēm un Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, ir novērsti vairāku cilvēku grupu, kuras vēlējās caur Latviju nokļūt Rietumeiropas valstīs, mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu.

Sarežģītos laika apstākļos, uz Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas valsts robežas, Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta kinologi un viņu uzticīgie palīgi – dienesta suņi, parādīja sevi un savas darba iemaņas augstākajā līmenī.


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2021.gada 13.septembrī

Saņemts pirmais Valsts robežsardzes darbinieka atmiņu stāsts


Esam saņēmuši pirmo Valsts robežsardzes darbinieka atmiņu stāstu, ko iesniedza Valsts robežsardzes Operatīvās vadības pārvaldes speciālists (lietvedis) Aleksis Sarma. Līdz šim akciju atbalstīja tikai dienestā vai izdienā esošie robežsargi.

A.Sarmas stāsts ir par to, ka, neskatoties uz savu invaliditāti, viņš ir veiksmīgi iekārtojies darbā Valsts robežsardzē, apzinīgi veic savus darba pienākumus un visādā veidā cenšas aktīvi līdzdarboties robežsardzes aktivitātēs. Pēc dabas Aleksis ir ļoti komunikabls, dzīvespriecīgs un vienmēr atvērts jaunām idejām. Izlasot Alekša stāstu, jūs uzzināsiet, kādā ir viņa darba pieredze Valsts robežsardzē, kāds ir viņa hobijs un kādas ieceres dienestā viņš vēl nav realizējis.

Atmiņu stāstu skatīt Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē” .


Ar nepacietību gaidīsim jaunus atmiņu stāstus, kas mums pavērs jaunas Latvijas Valsts robežsardzes vēstures lappuses!

Foto

2021.gada 13.septembrī

Saņemts robežsardzes veterāna Jāņa Julika atmiņu stāsts


Atzīmējot Valsts robežsardzes atjaunošanas 30.gadadienu, tika izsludināta atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē”.

Robežsardzes veterāna majora Jāņa Julika atmiņu stāsts atklāj, cik sarežģīta un nopietna bija kandidātu atlase Robežsardzes pirmsākumos un kādi bija jāpilda atlases pārbaudījumi. J.Juliks bija viens no pirmajiem brīvprātīgajiem robežsargiem, kurš nozīmīgu dzīves daļu veltīja Robežsardzes dienestam.

Majors J.Juliks ir pieredzējis robežsardzes virsnieks, kas dienestā bija kopš tā izveidošanas 1991.gadā. Savulaik, no 1998.gada 1.aprīļa līdz 10.decembrim majors Jānis Juliks bija Valsts robežsardzes priekšnieka ģenerāļa Gunāra Dāboliņa vietnieks un vadīja Valsts robežsardzes Galveno pārvaldi, bet no 1998.gada 11.decembra līdz 2000.gada 21.jūnijam bija arī Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes priekšnieks.

Atmiņu stāstu skatīt Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē” .


Akcijā tiek aicināts piedalīties ikviens, kurš sirdī jūtas piederīgas robežsargu saimei, un uzrakstīt īsu atmiņu stāstu par savā dienesta gaitā vai darba ikdienā personīgi piedzīvoto.

Foto

2021.gada 6.septembrī

Robežsarga zvērestu nodevuši Valsts robežsardzes koledžas kadeti


Š.g. 3.septembrī robežsarga zvērestu deva Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas kadeti. Kadeti svinīgi zvērēja būt godīgiem un taisnīgiem, uzticīgiem Latvijas Republikai, sargāt Latvijas Republiku un tās neatkarību un kalpot sabiedrības vispārējām interesēm.

Uzrunājot kadetus, Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins akcentēja, ka šobrīd situācija uz Latvijas robežas ir saspringta un ir izsludināta ārkārtējā situācija atsevišķās Baltkrievijas pierobežas administratīvajās teritorijās. Robežsardzei ir vajadzīgi izglītoti un zinoši speciālisti valsts robežas apsargāšanai. M.Petrušins novēlēja turpināt mācības un uzkrāt zināšanas, kas ir pamats lieliskam rezultātam dienestā. “Man ir liels gods par katru jaunu robežsargu!” teica Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins.

Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 2.septembrī

Valsts robežsardzes koledžas kadeti dos robežsarga zvērestu


Piektdien, š.g. 3.septembrī, Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas 38 kadeti dos robežsarga zvērestu. Svinīgais zvēresta došanas pasākums norisināsies Valsts robežsardzes koledžas ierindas laukumā, Rēzeknē, Zavoloko ielā 8. Lietus gadījumā pasākums notiks Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centra lielajā zālē. Pasākuma sākums plkst.14:00.

Pēc zvēresta došanas kadeti turpinās mācībās profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze”, kuras uzsāka 2021.gada martā.

Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 24.augustā

Valsts robežsardzes koledžas personāls iesaistās nelegālās imigrācijas plūsmas apturēšanā


Ņemot vērā Latvijas - Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaita straujo pieaugumu, no š.g. 11.augusta valdība izsludināja ārkārtējo situāciju atsevišķās Baltkrievijas pierobežas administratīvajās teritorijās.

Lai mazinātu nelegālās imigrācijas riskus un apdraudējumu, kā arī liktu šķēršļus nelegālo imigrantu pārvietošanas aktivitātēm, un ar mērķi palielināt norīkojumu blīvumu Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes robežapsardzības nodaļās, Valsts robežsardzes koledžas personāls iesaistās nelegālās migrācijas plūsmas apturēšanā. Šonedēļ uz Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes robežapsardzības nodaļām komandēti divi Valsts robežsardzes koledžas kinologi ar dienesta suņiem.

Savukārt kvalifikācijas prakses laikā Valsts robežsardzes koledžas profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” kadetiem gūta pieredze nelikumīgo robežšķērsotāju aizturēšanā. Š.g. augustā veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē robežsargu norīkojums, kura sastāvā bija Valsts robežsardzes koledžas kadeti, Daugavpils novada Medumu pagastā uz autoceļa A13 (Medumi) apturēja automašīnu – taksometru, kuru vadīja Lietuvas pilsonis. Automašīnas apskates laikā aizturēts Irākas pilsonis, kuram konstatēti uzturēšanās noteikumu pārkāpumi. Tika veiktas pirmreizējās procedūras, veikta apsargāšana un nogādāšana uz Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Daugavpils I kategorijas dienesta telpām turpmāko procesuālo darbību veikšanai. Turklāt Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Silenes robežuzraudzības nodaļā veikta Irākas pilsoņu pārmeklēšana, intervēšana, konvojēšana uz Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centru “Daugavpils”, kas Valsts robežsardzes koledžas kadetiem ļāva nostiprināt iegūtās profesionālās zināšanas un iegūt praktiskās iemaņas.

Foto: VRK

Foto

2021.gada 20.augustā

Iekšlietu ministre sveic Valsts robežsardzes koledžas absolventus


Šodien, 20.augustā, iekšlietu ministre Marija Golubeva, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs un Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts sveica Valsts robežsardzes koledžas profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” absolventus.

Valsts robežsardzes koledžā norisinājās profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” 40.izlaidums. 89 Valsts robežsardzes koledžas kadetiem svinīgi pasniedza profesionālās kvalifikācijas apliecības, piešķīra kvalifikāciju “Valsts robežsardzes inspektors”, kā arī speciālo dienesta pakāpi „kaprālis”.

Absolventi mācības uzsāka 2020.gada septembrī. Gada laikā kadeti apguva gan vispārizglītojošos, gan ar robežsardzes nozari un militāro jomu saistītos mācību priekšmetus, kā arī nostiprināja teorētiskās zināšanas kvalifikācijas praksē Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs un sekmīgi nokārtoja profesionālās kvalifikācijas eksāmenu.

Klātesošos uzrunāja iekšlietu ministre Marija Golubeva, uzsverot, ka robežsargu dienests ir nozīmīgs, jo robežsargs ir pirmais, kuru satiek robežšķērsotājs, kā arī veltīja atzinīgus vārdus absolventiem: “Šodien saņemtais diploms un profesionālā kvalifikācija apliecina mērķtiecību, pacietību un zināšanas. Novēlu neapstāties, bet izvirzīt un sasniegt jaunas karjeras virsotnes”.

Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts uzrunājot klātesošos informēja, ka mācības Valsts robežsardzes koledžā uzsāka 101 kadets, bet ne visiem izdevās sekmīgi apgūt programmu. Novēlēja absolventiem neapstāties pie pirmajām grūtībām un šķēršļiem: “Šobrīd Jūs esat gatavi aizsargāt un aizstāvēt Valsts robežu. Tomēr tas ir tikai sākums un cerams, ka Jūs turpināsiet studijas koledžā.”.

Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins savā uzrunā atklāja, ka mācību laikā apgūto mācību priekšmetu vidējais vērtējums ir 7.7 balles, tomēr profesionālās kvalifikācijas eksāmenu nenokārtoja 9 kadeti, bet eksāmenā kadeti uzradīja labas sekmes: vērtējumu 8 balles ieguva 14 kadeti, 9 balles – 5 kadeti un 10 balles – 4 kadeti, t.i. 26 % saņēma vērtējumu “ļoti labi”, “teicami” un “izcili”. Direktors absolventiem novēlēja panākumus un veiksmi dienestā, kā arī turpināt izglītību gan studijās, gan kvalifikācijas paaugstināšanas kursos.

Mācību gada noslēgumā Valsts robežsardzes koledža izvērtē kadetu mācību rezultatīvus rādītājus un izlaidumā godina labākus robežsargus un pasniedz apbalvojumus. Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas kadetei ierindniecei Diānai Nedvedjei piešķirts goda nosaukums „Gada labākais kadets: Otrajā mācību rotā”, Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Pirmās mācību rotas kadetam ierindniekam Raineram Vahtelim piešķirts goda nosaukums „Gada labākais mācību grupas vecākais: Pirmajā mācību rotā”, savukārt Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas kadete ierindniece Liene Liuza un Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Pirmās mācību rotas kadets ierindnieks Jānis Kosolapovs apbalvoti sakarā ar izvirzīšanu goda nosaukumam „Valsts robežsardzes koledžas gada labākais robežsargs”. Par izrādīto centību mācību programmas apguvē un uzrādītām augstām sekmēm apbalvoti Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas kadeti – Anna Akmolova, Liene Liuza un Agnese Ekša. Sakarā ar augstiem rezultātiem kvalifikācijas eksāmenā apbalvoti Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas kadeti – Anna Akmolova, Liene Liuza, Santa Klagiša un Anastasija Afanasjeva.

Valsts robežsardzes koledžas absolventi turpinās dienestu Valsts robežsardzes Daugavpils, Viļakas, Ludzas, Ventspils un Rīgas pārvaldēs.

Foto: VRK

Foto

2021.gada 18.augustā

Valsts robežsardzes koledžas kadeti kārto kvalifikācijas eksāmenu


No š.g. 12.augusta līdz 18.augustam Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Pirmās un Otrās mācību rotas kadeti kārto profesionālās tālākizglītības programmas “Robežapsardze” kvalifikācijas eksāmenu.

Kvalifikācijas eksāmens ir noslēdzošais tālākizglītības programmas apguves posms, kurā notiek teorētisko zināšanu un prasmju pārbaude, kuras nepieciešamas dienesta pienākumu veikšanai Valsts robežsardzē inspektoru amatos.

Pēc kvalifikācijas eksāmena nokārtošanas kadeti saņems izglītības dokumentu, iegūs kvalifikāciju “Valsts robežsardzes inspektors”, kā arī absolventiem tiks piešķirta speciālā dienesta pakāpe „kaprālis”.

Foto: VRK

Foto

2021.gada 17.augustā

Valsts robežsardzes koledžā notiks 40.izlaidums


Piektdien, š.g. 20.augustā plkst.10:30 notiks Valsts robežsardzes koledžas 40.izlaidums.

Gada laikā Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Pirmās un Otrās mācību rotas kadeti apguva profesionālās tālākizglītības programmu „Robežapsardze” un izlaidumā svinīgi saņems Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācijas apliecības un speciālās dienesta pakāpes „kaprālis” uzplečus.

Pasākums notiks ievērojot visus valstī noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Atbildīgais par pasākuma organizēšanu un norisi – Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Vladimirs Supe, tālr. 29155870.

Foto: VRK

Foto

2021.gada 9.augustā

Valsts robežsardzes koledžas dienesta suņi ciemojās bērnu nometnē


Šodien, 9.augustā ar patiesu sajūsmu Valsts robežsardzes koledžas kinologus un dienesta suņus sagaidīja bērni no nometnes, ko organizē Rēzeknes 2.vidusskola sadarbībā ar biedrību “Harmonija-2006”. Tematiskās dienas ietvaros nometnes dalībnieki tika iepazīstināti ar Valsts robežsardzes kinologa dienesta specifiku un bija sajūsmināti par Valsts robežsardzes koledžas dienesta suņu Ulyssa, Gajus, Brenda, Amber un Jitu paraugdemonstrējumiem.

Foto: VRK

Foto

2021.gada 29.jūlijā

Topošie Valsts robežsardzes virsnieki piedalījās praktiskajās nodarbībās


No šī gada 28.jūnija līdz 23.jūlijam topošie Valsts robežsardzes virsnieki, t.i. Valsts robežsardzes koledžas pilna laika studiju 1.kursa studējošie, piedalījās Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas īstenotajās praktiskajās nodarbībās „Vasaras lauka nometne”.

Praktiskās nodarbības „Vasaras lauka nometne” tika iekļautas Valsts robežsardzes koledžas pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā “Robežapsardze” ar mērķi sagatavot studējošos taktiski un operatīvi reaģēt krīzes situācijās un piedalīties kaujas operācijās kara laikā, nodrošināt studiju procesā militāro zināšanu, prasmju un iemaņu apguvi, kas nepieciešamas karavīra pamatpienākumu veikšanai, nodrošinot savietojamību ar Nacionālo bruņoto spēku vienībām.

Nodarbības norisinājās Ādažu militārajā poligonā un tika īstenotas ar Nacionālo bruņoto spēku un Nacionālās aizsardzības akadēmijas atbalstu. Nodarbību laikā studējošie veica lauka taktiskos un šaušanas vingrinājumus ar triecienšauteni G-36, kā arī apguva praktiskās militārās iemaņas.

Par teicamu doto uzdevumu izpildi apbalvoti Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Oļegs Ignatjevs (grupas vecākais) un Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadets seržants Vjačeslavs Kruglovs ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas goda zīmi jeb ,,coin’’.

Foto: VRK

Foto

2021.gada 27.jūlijā

Pagarināta uzņemšana mācībām Valsts robežsardzes koledžā


Līdz 2021.gada 6.augustam ir pagarināta uzņemšana mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā “Robežapsardze”.

Latvijas pilsoņiem ar vidējo izglītību vecumā no 18 līdz 40 gadiem ir iespēja pieteikties mācībām gan elektroniski, izmantojot Valsts pārvaldes portālu www.latvija.lv, gan iesniegt dokumentus Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs.

Mācības notiek par budžeta līdzekļiem. Pēc mācību programmas sekmīgas apguves tiek izsniegta profesionālās kvalifikācijas apliecība (3.profesionālās kvalifikācijas līmenis), piešķirta kvalifikācija – Valsts robežsardzes inspektors un nodrošināta dienesta vieta Valsts robežsardzē.

Plašāka informācija par uzņemšanas prasībām ir pieejama Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnē www.vrk.rs.gov.lv, sadaļā „Reflektantiem” – Uzņemšanas noteikumi.

Foto

2021.gada 30.jūnijā

Ieskaties, ir iesūtīts jauns atmiņu stāsts!

Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcijas “Es – Valsts robežsardzē” ietvaros ir saņemts vēl viens video stāsts, ko piedāvā Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieks pulkvedis Oļegs Jemašovs.

1993.gada 26.augustā viņš tika iesaukts Latvijas aktīvajā militārajā dienestā un tika iecelts par Rēzeknes robežsargu skolas vada komandieri. Lai uzzinātu kā obligātā dienesta karavīrs izdienējās līdz pārvaldes priekšnieka amatam ar pulkveža pakāpi, atver un noklausies interesanto stāstu!

Atmiņu stāstus skatīties Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē” .


Ar nepacietību gaidīsim jaunus atmiņu stāstus, kas mums pavērs jaunas Latvijas Valsts robežsardzes vēstures lappuses!

2021.gada 21.jūnijā

Aizvadīts Valsts robežsardzes koledžas izlaidums


Š.g. 19.jūnijā Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK) norisinājās VRK pilna laika studējošo 17.izlaidums un VRK nepilna laika studējošo 11.izlaidums. Diplomus par pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Robežapsardze” apguvi saņēma 35 studējošie, t.i. 17 pilna laika un 16 nepilna laika studējošie, kā arī 2 iepriekšējā studiju gada studējošie.

Izlaiduma svinīgais pasākums norisinājās VRK ierindas laukumā. Šogad sveikt jaunos virsniekus ieradās ne tikai Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts, bet arī Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Šteins un Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs. M.Šteins savā uzrunā atzīmēja, ka robežsargi ir pirmie, kuri iestājas par Latvijas iekšējo drošību. Uzsvēra, ka pēdējais gads mums ir pierādījis, ka var pastāvēt ne tikai redzams, bet arī neredzams ienaidnieks, kurš pārvietojas pāri pasaules robežām. Tas visiem licis iemācīties būt iecietīgiem, pieņemt nezināmo un domāt vairāk par otru nekā par sevi. Uzrunas noslēgumā M.Šteins jaunajiem virsniekiem novēlēja pašaizliedzīgi kalpot savai valstij, kā arī nebeigt augt un attīstīties.

Ņemot vērā, ka šogad Valsts robežsardze atzīmē savas atjaunošanas 30.gadadienu, absolventiem tika pasniegti ne tikai leitnanta uzpleči un diplomi, bet arī pirmā atjaunotās Valsts robežsardzes priekšnieka ģenerāļa Gunāra Dāboliņa grāmata, kurā autors izklāsta savas dienesta gaitas, un jaunajiem virsniekiem tā būs lieliska iespēja ielūkoties Valsts robežsardzes vēstures lappusēs.

VRK Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadetei seržantei Montai Priedolai tika piešķirts goda nosaukums „Gada labākais kadets: Trešā mācību rota”.

Par uzrādītām augstām sekmēm studiju kursu apguvē tika apbalvoti vairāki VRK Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadeti – seržante Monta Priedola, seržants Vjačeslavs Mihailovs, seržants Ēriks Kjars, seržante Anna Pugeja, kā arī VRS Viļakas pārvaldes Viļakas II kategorijas dienesta vecākā inspektore virsleitnante Inga Boldāne, VRS Daugavpils pārvaldes Pāternieku I kategorijas robežkontroles punkta inspektore virsseržante Olga Markova, VRS Ludzas pārvaldes Opoļu robežapsardzības nodaļas inspektors virsniekvietnieks Juris Griševs, VRS Viļakas pārvaldes Pededzes robežapsardzības nodaļas inspektors virsseržants Dmitrijs Udovkins, VRS Daugavpils pārvaldes Pāternieku I kategorijas robežkontroles punkta inspektore seržante Olga Voitjule un VRS Viļakas pārvaldes Vientuļu II kategorijas robežkontroles punkta inspektore virsniekvietniece Ilona Antonova.

Apsveicam jauno virsnieku paaudzi ar sekmīgu VRK absolvēšanu un novēlam veiksmīgu karjeras izaugsmi!


Foto: Artis Vītols, VRK

Foto

2021.gada 16.jūnijā

Valsts robežsardzes koledžā studējošie kārto kvalifikācijas eksāmenu


No šī gada 10.jūnija līdz 15.jūnijam Valsts robežsardzes koledžas pilna laika studiju 2.kursa un nepilna laika studiju 3.kursa studējošie kārtoja kvalifikācijas eksāmenu, t.i. pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Robežapsardze” valsts noslēguma pārbaudījumu.

Kvalifikācijas eksāmena mērķis ir novērtēt studējošo teorētiskās zināšanas, prasmes, iemaņas un profesionālo gatavību dienesta pienākumu veikšanai Valsts robežsardzē jaunāko virsnieku amatos. Kvalifikācijas eksāmens sastāv no divām daļām - profesionālo zināšanu un iemaņu pārbaudījums un kvalifikācijas darba aizstāvēšana.

Profesionālo zināšanu un iemaņu pārbaudījums notika Valsts robežsardzes koledžā, kur studējošie tika nodrošināti ar nepieciešamo aprīkojumu, savukārt kvalifikācijas darbu aizstāvēšana notika tiešsaistē, izmantojot Cisco Webex platformu.

Kopumā kvalifikācijas eksāmenu sekmīgi nokārtoja 35 robežsargi, kuriem tiks piešķirta kvalifikācija „Valsts robežsardzes jaunākais virsnieks” un tiks izsniegti diplomi par pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības iegūšanu.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 16.jūnijā

Robežsargu piemiņa ir dzīva…

Lai godinātu 1940.gada 15.jūnijā PSRS uzbrukumā bojā gājušo Masļenku sardzes robežsargu piemiņu, 2016.gadā Baltinavā tika atklāta piemiņas zīme, kas ik gadu 15.jūnijā pulcina robežsargus un vietējos iedzīvotājus uz sirsnīgu piemiņas brīdi. Arī šogad Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes robežsargi, Valsts robežsardzes koledžas darbinieki un Baltinavas novada domes pārstāvji apmeklēja piemiņas vietu, kur iededza sēru sveces, nolika ziedus un ar klusuma brīdi pieminēja Masļenku traģēdijas bojā gājušos robežsargus.


Foto: VRK

2021.gada 10.jūnijā

Rēzeknē darbu atsāk Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centrs


No šī gada 15.jūnija Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centrs (turpmāk – Centrs) atsāks sniegt maksas pakalpojumus darba dienās no plkst.08:00 līdz plkst.20:00.

Apmeklētājiem būs pieejami:

• trenažieru zāle,

• tenisa korts,

• tuvcīņas zāle,

• sporta spēļu zāle.

Sporta objektu apmeklējumu lūdzam savlaicīgi (dienu iepriekš) saskaņot ar Centra administrāciju pa tālr. 64603670.

Centra objektus varēs izmantot personas, kuras atbilst Ministru kabineta 09.07.2020. noteikumu Nr.360 „Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai’’ 32.7 18.3. apakšpunktā un 38.27 punktā minētajām prasībām.

Pirms pakalpojuma saņemšanas personai jāuzrāda sadarbspējīgs pārslimošanas sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir pārslimojusi Covid-19 infekciju (kopš parauga ņemšanas datuma pirmā pozitīvā testa vienas saslimšanas epizodes ietvaros, ar kuru laboratoriski tika apstiprināta Covid-19 infekcija, ir pagājušas 11, bet ne vairāk kā 180 dienas) vai sadarbspējīgs vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju (ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai vai no 22 līdz 90 dienām pēc vakcīnas “Vaxzevria” pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevria” otrās devas saņemšanas) un personu apliecinošs dokuments.

Papildus informējam, ka Centra apmeklējuma laikā telpās obligāti ir jālieto mutes un deguna aizsegs, kā arī jāievēro distancēšanās (2 m), izņemot Centra sporta objekta pakalpojuma izmantošanas laikā.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 8.jūnijā

Svinīgi pasniegti programmas „Valsts robežas drošība” sertifikāti


Š.g. 4.jūnijā Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā notika vispārējās vidējās izglītības profesionāli orientētā virziena programmas „Valsts robežas drošība” izlaidums. Izlaiduma laikā Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis M.Petrušins pasniedza 16 absolventiem sertifikātus par programmas apguvi. Sertifikāts nodrošina absolventiem iespēju ārpus konkursa iestāties mācībām Valsts robežsardzes koledžas profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze”. Absolventus sveica programmas pasniedzēja Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektore pulkvežleitnante I.Pokule, pasniedzot Valsts robežsardzes koledžas apbalvojumu „Pateicība” par uzrādītām labām sekmēm mācību laikā Samantai Sergejenko, Sandijai Tripanei un Amīnai Ivanovai.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 2.jūnijā

Norisinājās virtuālā Valsts robežsardzes koledžas Atvērto durvju diena


Paldies visiem interesentiem par izrādīto interesi un dalību šī gada 25. un 31.maija Valsts robežsardzes koledžas Atvērto durvju dienā! Šeit pieejams Atvērto durvju dienas video ieraksts:

Uzņemšanas noteikumi ir pieejami mūsu tīmekļvietnes sadaļā „Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi”.

Foto

2021.gada 2.jūnijā

Sākusies uzņemšana Valsts robežsardzes koledžā

No š.g. 1.jūnija līdz 23.jūlijam Latvijas pilsoņiem ar vidējo izglītību vecumā no 18 līdz 40 gadiem ir iespēja pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze”.

Mācības notiek par budžeta līdzekļiem, kā arī tiek nodrošināta dienesta vieta Valsts robežsardzē. Pēc mācību programmas sekmīgas apguves tiek izsniegta profesionālās kvalifikācijas apliecība (3.profesionālās kvalifikācijas līmenis) un piešķirta kvalifikācija – Valsts robežsardzes inspektors.

Mācībām pieteikties var elektroniski, izmantojot Valsts pārvaldes portālu www.latvija.lv vai iesniegt dokumentus Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs.

Plašāka informācija par uzņemšanas prasībām ir pieejama Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnē www.vrk.rs.gov.lv, sadaļā „Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi”.

2021.gada 1.jūnijā

Valsts robežsardzes koledžas kadeti iegūst godalgas konkursā


Valsts robežsardzes koledžas kadeti piedalījās Latvijas Koledžu asociācijas rīkotajos studējošo radošo darbu konkursos.

Video sižetu konkursā “Radām. Darām. Rādam.” Valsts robežsardzes koledžu pārstāvēja trīs komandas: seržante Mārīte Jurča un kaprāle Justīne Aišpure, virsseržante Tatjana Kuzņecova un kaprāle Kristīne Ozoliņa, virsseržants Uldis Fjodorovs un kaprālis Edgars Varnovskis. Video sižetu konkursa galvenais mērķis bija radoši dokumentēt attālināto studiju procesu. Valsts robežsardzes koledžas 1.komanda (virsseržants Uldis Fjodorovs un kaprālis Edgars Varnovskis) izveidoja video par studijām koledžā, izaicinājumiem, grūtību pārvarēšanu pandēmijas laikā un 10 komandu konkurencē izcīnīja dalītu pirmo/otro vietu.

Valsts robežsardzes koledžas kadeti startēja arī eseju konkursā “Es studēju koledžā”: kaprāle Justīne Aišpure, ierindniece Agnese Medne, ierindniece Gunta Kuzmina, ierindnieks Roberts Kipurs, ierindnieks Staņislavs Ivašins un ierindniece Zane Strode. Savās esejās kadeti atainoja studijas koledžā, sniedza savu skatījumu par studijām arī Covid-19 apstākļos. Ierindnieks Staņislavs Ivašins un ierindniece Zane Strode ieguva godalgotās 3.vietas, savukārt pārējie eseju autori saņēma atzinības rakstus.


Foto: VRK

Foto

2021.gada 1.jūnijā

Norisinājās tiešsaistes konference “Robežu drošība un iekšējā drošība: attīstība, izaicinājumi, risinājumi”


Šī gada 26.maijā Valsts robežsardzes koledža sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju organizēja Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonu, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, citu valsts augstākās izglītības iestāžu docētāju un studējošo 6.zinātniski praktisko konferenci “Robežu drošība un iekšējā drošība: attīstība, izaicinājumi, risinājumi”. Šogad viss notika neierasti – referātu prezentēšana un paneļdiskusijas notika tiešsaistē paralēli no Valsts robežsardzes štāba un teritoriālajām pārvaldēm, Valsts robežsardzes koledžas un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, kā arī Valsts policijas koledžas. Kopumā tiešsaistes konference pulcēja ap 70 dalībnieku.

Konferences pētījumu tematikā uzsvars tika likts uz inovatīvu risinājumu izstrādi un ieviešanu robežu drošības un pārvaldības, kā arī iekšējās drošības jomā, akcentējot jautājumus par izaicinājumiem robežu drošībā un iekšējā drošībā, imigrācijas izaicinājumiem mūsdienās, integrēto robežu pārvaldību, sadarbības nozīmi robežu drošībā un iekšējā drošībā, informācijas tehnoloģiju nozīmi robežu drošībā un robežsargu izglītības pilnveidošanas iespējām.

Konferences laikā tika skartas tādas šobrīd aktuālas tēmas kā cīņa ar globālo pandēmiju, kas vistiešākajā veidā ietekmē Valsts robežsardzes darbību, t.sk. amatpersonu izglītības procesu - liekot strauji attīstīties attālinātās apmācības risinājumiem. Zinātniski praktiskās konferences tēmas ieskicēja zināmu dienesta un Valsts robežsardzes koledžas pieredzi un problemātiku šī uzdevuma īstenošanā un attīstībā. Tai pašā laikā, kad uz Latvijas valsts robežām ir ieviesti principiāli jauni robežpārbaudes tehniskie un tehnoloģiskie risinājumi, ir tapuši pirmie pētījumi šajās jomās, kas balstīti uz pašmāju, nevis ārzemju pieredzi šo risinājumu praktiskā izmantošanā robežu drošības nodrošināšanā.


Foto: VRK

Foto

2021.gada 20.maijā

Valsts robežsardzes koledžas personāls ziedo asinis


Š.g. 19.maijā Valsts robežsardzes koledžā notika asins donoru diena, kurā piedalījās gan pastāvīgais personāls, gan apmācāmie. Asinis ieradās ziedot vairāk nekā 40 donori un saziedoti aptuveni 20 litri asiņu.

Asins donoru diena ir ikgadēja tradīcija, ko Valsts robežsardzes koledža sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāli īsteno jau vairākus gadus un ir vieni no aktīvākajiem donoriem Rēzeknē.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 18.maijā

Apstiprināts Valsts robežsardzes koledžas iesniegtais Nordplus projekta pieteikums

Ziemeļvalstu Ministru padomes izglītības sadarbības programmas Nordplus 2021.gada projektu konkursa ietvaros no Latvijas iesniegtajiem 56 projektu pieteikumiem, tika apstiprināti 39 projekti ar kopējo finansējumu 1 147 730 eiro.

Valsts robežsardzes koledžas iesniegtais un apstiprinātais Nordplus projekts NPHE-2021110194 “Labākās prakses pārņemšana īstenojot specifiskus mācību kursus/tēmas Eiropas robežu drošības jomā robežsargu izglītības iestādēs Lietuvā un Latvijā" paredz trīs Valsts robežsardzes koledžas docētāju piecu dienu mobilitāti uz Lietuvas M.Romeris universitātes Sabiedriskās drošības akadēmiju (Kauņā) ar iespēju apmeklēt Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Robežsardzes dienesta Robežsargu skolu (Medininkai).

Projekta mērķis – sekmēt Latvijas un Lietuvas robežsargu izglītības iestāžu docētāju profesionālo kompetenci, inovatīvās pieredzes iegūšanu un labākās prakses pārņemšanu mācot par Eiropas Savienības kopējās migrācijas politikas nosacījumiem, viltoto ceļošanas dokumentu identificēšanu un krievu valodas profesionālās terminoloģijas pielietošanu Robežsardzes amatpersonu darbā, panākot, ka tiek īstenots vienots Eiropas Savienības robežsargu apmācības saturs Latvijā un Lietuvā.

VRK projekta īstenošanas periods: 15.05.2021. - 01.10.2022.

Nordplus programmas piešķirtais finansējums: 2055 eiro

2021.gada 14.maijā

Aicinām iepazīties ar virtuālo izstādi “Valsts robežsardze 30 gadu laika robežās”

Ik gadu muzeji visā pasaulē 18.maijā atzīmē Starptautisko Muzeju dienu. Tie ir muzeju profesionālie svētki, kad sabiedrība pastiprināti pievērš uzmanību muzeju organizētajām aktivitātēm un saņem iespēju iepazīt katra muzeja krājumos esošās bagātības, savukārt muzejiem tā ir iespēja sekmēt un veicināt sabiedrības intelektuālo, sociālo un garīgo izaugsmi.

Par godu Valsts robežsardzes atjaunošanas 30.gadadienai Valsts robežsardzes vēsturiskā ekspozīcija idejiski pievienojoties kuplajai Latvijas muzeju saimei un atbalstot šī gada Muzeju nakts tēmu “Robežas”, izveidoja virtuālo izstādi “Valsts robežsardze 30 gadu laika robežās”, kas ir skatāma Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnē www.vrk.rs.gov.lv,sekojot saitei – Muzeju nakts 2021 Valsts robežsardzes koledžā.

Izstādē ir publicēti vēsturiski foto mirkļi, kas ikvienam ļaus gūt priekšstatu par Valsts robežsardzes darbību un izaugsmi 30 gadu laikā kopš Valsts robežsardzes atjaunošanas 1991.gadā.

Valsts robežsardze ir mainījusies un joprojām mainās līdzi laikam. Sākotnēji to izveidoja kā Aizsardzības ministrijas pakļautībā esošu dienestu, kas veidots pēc militāra dienesta principiem un komplektēts no virsdienesta un obligātā dienesta karavīriem. Tomēr dažus gadus vēlāk, Latvijai, izvirzot ambiciozu mērķi iestāties Eiropas Savienībā (turpmāk – ES), bija jāveido dienests līdzvērtīgs ES valstu robežapsardzības dienestiem. Sākās krasas pārmaiņas: Robežsardzi pārņēma Iekšlietu ministrija, notika pāreja no obligātā militārā dienesta uz profesionālu civildienestu, realizējot nozīmīgus ES finansētus projektus, nodrošinot Latvijas austrumu robežas infrastruktūras būvniecību, uzlabojot materiāli tehnisko bāzi un apmācot profesionālu personālu. Pēc Latvijas iestāšanās ES, Valsts robežsardze no 2007.gada 21.decembra, pārstāvot Latvijas kā pilntiesīgas Šengenas līguma zonas dalībvalsts intereses, atvēra ES iekšējās robežas uz Lietuvu un Igauniju un nodrošināja ES ārējās robežas ar Krieviju un Baltkrieviju uzraudzību un kontroli.

Šobrīd valsts sauszemes, jūras un gaisa telpas uzraudzība un kontrole, kā arī tehniskais aprīkojums atbilst augstajām ES noteiktajām prasībām. Robežsardze pēdējos gados ir pierādījusi sevi kā uzticamu sadarbības partneri ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskajā vidē. Neskatoties uz visu, galvenā Robežsardzes vērtība ir tās profesionālais personāls, kas nepārtraukti pilnveido savas zināšanas un prasmes, lai sekmīgi pildītu valsts uzticētos uzdevumus. Ikviens robežsargs ir savas valsts patriots un pašaizliedzīgi pilda savus dienesta pienākumus.

Izstādē publicētās fotogrāfijas vizualizē Valsts robežsardzes veikumu mūsu valsts drošības stiprināšanā un sabiedrības izglītošanā.

Virtuālajā izstādē izmantoti Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas fotoarhīva materiāli, Arta Vītola, Romualda Stašāna, Rināta Tarasova, Oļega Kņazeva, Innas Zorinas, Ineses Kopiņas, Daces Lomanovskas, Aksela Sadovska, Ritas Bergmanes, Ulda Laganovska, Mārītes Meļņikas un Andreja Aleksejeva fotogrāfijas.

2021.gada 8.maijā

Ieskaties, ir iesūtīts jauns atmiņu stāsts!


Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcijas redkolēģija ir saņēmusi Valsts robežsardzes kutera kapteiņa Edgara Ringa atmiņu stāstu. Robežsargs Edgars Rings ir īstens dzimtenes patriots un pieredzējis jūrnieks, kas Valsts robežsardzes dienestā ir kopš 1997.gada. Atmiņu stāstā E.Rings dalās ar savu dienesta pieredzi, atklājot robežsardzes dienesta patriotiski romantisko pusi, kas daudzus puišus savulaik uzrunāja un joprojām uzrunā iestāties militārajā dienestā. Atmiņu stāstā virsniekvietnieks E.Rings apraksta piedzīvoto, vēl esot inspektoram Valmieras pārvaldes Ainažu robežkontroles punktā, kā arī FRONTEX starptautisko operāciju laikā vadot Latvijas robežsardzes kuteri Vidusjūrā un apsargājot Eiropas Savienības ārējo robežu starp Grieķiju un Turciju.

Atmiņu stāstus skatīties Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē” .


Ar nepacietību gaidīsim jaunus atmiņu stāstus, kas mums pavērs jaunas Latvijas Valsts robežsardzes vēstures lappuses!

Foto

2021.gada 7.maijā

Starptautiskā projekta ENI-LLB-2-269 “Robežapsardzības iestāžu kapacitātes stiprināšana pārrobežu kontrabandas un nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā, attīstot kinoloģijas dienestus” realizācijas gaita

2020.gada 9.jūlijā Valsts robežsardzes koledža noslēdza granta līgumu Nr.1S-232 ar Lietuvas Republikas Iekšlietu ministriju par projekta ENI-LLB-2-269 “Robežapsardzības iestāžu kapacitātes stiprināšana pārrobežu kontrabandas un nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā, attīstot kinoloģijas dienestus” realizēšanu (turpmāk – Projekts). Projekta partneri ir Baltkrievijas Republikas Robežapsardzības komiteja un Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes dienests. Projekta ietvaros paredzēti vairāki pasākumi, kas vērsti uz robežapsardzības iestāžu kinoloģijas jomas attīstību.

Projekta realizācijas laiks: 2020.gada 1.augusts – 2022.gada 31.jūlijs.

Projekta kopējā plānotā summa 1 103 026,96 euro, no tiem 992 724,26 euro - Eiropas Savienības finansējums un 110302,70 euro - nacionālais finansējums.

Projekta realizācijas gaitā ir plānots organizēt divpadsmit apmācību seminārus Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā, kuros piedalīsies projektā iesaistīto iestāžu kinologi, kā arī eksperti no ārvalstīm. 2020.gada 19.-23.oktobrī Valsts robežsardzes koledža organizēja pirmo apmācību semināru, kuru vadīja kinoloģijas jomas eksperts no Somijas Tero Väänänen. Seminārā izskatītie jautājumi bija veltīti dienesta suņu uzrādīšanas apmācību metodikai un tehnikai.

No š.g. 22. līdz 26.februārim norisinājās otrais apmācību seminārs “Specifiskās vielas un to meklēšana”, kuru organizēja Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes dienests. Semināru vadīja kinoloģijas jomas eksperts no Somijas Juha Pasanens. Semināra laikā tika izskatītas tēmas par meklēšanas veidiem, to efektivitāti, smaržas izplatīšanās īpatnībām un specifisko vielu-smaržu kondensēšanu.

Projekta ietvaros no š.g. 19. līdz 23.aprīlim Valsts robežsardzes koledža organizēja trešo apmācību semināru “Vielu smaržas: teorija un praktiskā suņu apmācība”, kuru vadīja kinoloģijas jomas eksperte no Ungārijas Iboly Gati. Semināra laikā tika apskatīti jautājumi saistītie ar smaržas teoriju, smaržas uztveri un lokalizāciju, kā arī iespējamiem sarežģījumiem apmācības procesā.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju visi semināri tika organizēti tiešsaistes formātā. Jāatzīmē, ka visos semināros tika novadīta gan teorētiskā, gan praktiskā daļa. Semināra dalībnieki filmēja praktiskos vingrinājumus, prezentēja tos tiešsaistē un arī analizēja.

Projekta realizācijas gaitā tiek realizēti vairāki iepirkumi. Plānots iegādāties speciālo ekipējumu (inventāru), kuru izmantos dienesta suņu apmācību nodrošināšanai un uzturēšanai, veikt Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra ēkas jumta un bēniņu renovāciju, kā arī iegādāties speciāli aprīkotus mikroautobusus suņu pārvadāšanai.

Rezultatīvi ir noslēgušies divi Valsts robežsardzes koledžas izsludinātie iepirkumi: š.g. 6.janvārī izsludinātais iepirkums VRK 2020/11-ENI-LLB-2-269 “Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centra jumta un bēniņu renovācija” un š.g. 27.janvārī izsludinātais iepirkums VRK 2020/10-ENI-LLB-2-269 “Speciālā ekipējuma (inventāra) suņu apmācībai un uzturēšanai piegāde”. Valsts robežsardzes koledžas š.g. 13.janvārī izsludinātais iepirkums VRK 2021/12-ENI-LLB-2-269 “Infrasarkano starojumu aizturošo kamuflāžas apmetņu piegāde” tika pārtraukts, jo pretendentu iesniegtie piedāvājumi neatbilda iepirkuma prasībām. Iepirkums tika izsludināts atkārtoti, rezultātā tika iesniegti trīs piedāvājumi un šobrīd notiek to vērtēšana.

Nodrošinājuma valsts aģentūras 28.01.2021. izsludinātais iepirkums par speciāli aprīkotu mikroautobusu piegādi beidzās bez rezultāta. Šobrīd ir izsludināts jauns iepirkums IeM NVA 2021/32 “Speciāli aprīkotu mikroautobusu (suņu pārvadāšanai) piegāde” ar piedāvājumu iesniegšanas termiņu - 14.05.2021.

Plašāka informācija par aktuālajiem iepirkumiem pieejama elektronisko iepirkumu sistēmā www.eis.gov.lv.


Foto: VRK

2021.gada 6.maijā

Valsts robežsardzes koledžas Atvērto durvju diena notiks 25. un 31.maijā


Š.g. 25. un 31.maijā norisināsies virtuālā Valsts robežsardzes koledžas Atvērto durvju diena. Šogad Atvērto durvju diena paredzēta tiešsaistē, izmantojot Cisco Webex platformu. Visiem interesentiem būs iespēja atvērt Valsts robežsardzes koledžas durvis no savām mājām un uzzināt, kā kļūt par robežsargu, apmeklēt Valsts robežsardzes koledžu virtuāli, saņemt informāciju par uzņemšanas noteikumiem un iepazīties ar mācību procesu Valsts robežsardzes koledžā.

Kas jādara, lai piedalītos Atvērto durvju dienā?

- Izvēlies sev piemērotāko datumu - 25.maijā vai 31.maijā.

- Aizpildi pieteikuma formu https://ej.uz/vrkdiena

Pieslēgšanās saite dienu pirms pasākuma dienas tiks nosūtīta e-pastā.

- Pievienojies tiešsaistei 25.maijā plkst.15:00 vai 31.maijā plkst.13:00.

Droši uzdod visus sev interesējošos jautājumus pieteikuma formas aizpildīšanas laikā vai sūti tos uz vrk@rs.gov.lv vai arī raksti tiešraides čatā - atbildes saņemsi Atvērto durvju dienas laikā, kā arī e-pastā.

Sīkāku informāciju par Atvērto durvju dienu meklē mūsu tīmekļvietnē www.vrk.rs.gov.lv.


Foto: VRK

Foto

2021.gada 6.maijā

Vakcīnas pret Covid-19 saņēma Valsts robežsardzes koledžas personāls


Trešdien, 5.maijā, tika organizēta Valsts robežsardzes koledžas personāla kolektīvā vakcinācija. Valsts robežsardzes koledžas personāls devās uz Latgales vēstniecību “Gors”, kur ir izveidots vakcinācijas punkts, lai saņemtu vakcīnu pret Covid-19. Vakcinācijai pret Covid-19 brīvprātīgi pieteicās gan Valsts robežsardzes koledžas pedagogi, gan apmācāmie, gan studējošie, gan vispārējais personāls.

“Tā ir cerība atgriezties normālā ikdienā,” – komentē kaprālis E.Varnovkis, kurš vēlas mācīties klātienē, nevis attālināti. Kaprāle K.Ozoliņa vēlas pildīt savus pienākumus, sargājot savu, kolēģu un sabiedrības veselību: “Vakcinācija ir vienīgais veids, kā uzvarēt Covid-19.”

Kopā kolektīvās vakcinācijas laikā tika vakcinētas 117 Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas un darbinieki. Daļa no Valsts robežsardzes koledžas personāla jau iepriekš ir saņēmuši vakcīnu pret Covid-19, pieteicoties vakcinācijai individuāli.


Foto: VRK

Foto

2021.gada 23.aprīlī

Saņemts robežsarga Oskara Rēvalda atmiņu stāsts

Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcijas “Es – Valsts robežsardzē” ietvaros ir saņemts virsleitnanta Oskara Rēvalda atmiņu stāsts.

Viņš ir viens no ilggadējiem un pieredzes bagātākajiem Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes robežsargiem, kurš savas dienesta gaitas robežsardzē bija uzsācis tālajā 1991.gadā – laikā, kad tikai sāka formēt pirmos robežsargu bataljonus un mācību centrus, Latvijas armijā iesaukt pirmos karavīrus un atjaunot Latvijas robežsardzes valsts robežas apsardzību. Viņš ir viens no pirmajiem robežsardzes sakarniekiem, kas prot strādāt ar dažāda tipa rācijām un lietot Morzes ābeci. O.Rēvalda atmiņu stāsts atklāj tā laika grūtos dienesta apstākļus, kādos dienēja mūsu atjaunotās Latvijas Republikas karavīri. Tas tikai apliecina mūsu robežsargu izturību, sīkstumu un patriotismu!

Atmiņu stāstus skatīt Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē”.


Ar nepacietību gaidīsim jaunus atmiņu stāstus, kas mums pavērs jaunas Latvijas Valsts robežsardzes vēstures lappuses!

2021.gada 23.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžā notika kucēnu testēšana


Š.g. 20. un 21.aprīlī beļģu aitu suņu kucēni Jonny, Jaffy, Jermeis, Jukky un Jack ieradās Valsts robežsardzes koledžā uz testēšanu.

Kucēni piedzima 2020.gada septembrī un pirmo reizi tika testēti 2,5 mēnešu vecumā, kad tika noteikta to atbilstība turpmākajai apmācībai un izmantošanai Valsts robežsardzes uzdevumu veikšanā.

Kucēniem sasniedzot septiņu mēnešu vecumu, testēšanu veic ar mērķi noteikt kinologa sadarbības efektivitāti ar suni un suņa atbilstību turpmākajai apmācībai. Testēšana sastāv no trīs daļām, kuras ir sadalītas vairākos vingrinājumos. Vingrinājumu izpildes laikā vērtē suņa motivācijas līmeni, kinologa un suņa sadarbību, suņa socializācijas pakāpi un suņa uzvedību ar figurantu.

Visi pieci kucēni uzrādīja labus rezultātus, atbilstošus vecumam izvirzītajām prasībām un turpinās apmācības saskaņā ar kucēnu sākotnējās apmācības kursa programmu.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 19.aprīlīPagarināti Erasmus+ programmas mobilitāšu projektu īstenošanas termiņi

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju Latvijā un Eiropā, tai skaitā Erasmus programmas partnervalstīs, Valsts robežsardzes koledža 2020.gadā un 2021.gada I un II ceturksnī atcēla vairākas plānotās personāla mobilitātes Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) personu mobilitāte starp programmas valstīm augstākās izglītības sektora projektos Nr.2019-1-LV01-KA103-060098 un Nr.2020-1-LV01-KA103-077217.

Ar mērķi nodrošināt visu plānoto Valsts robežsardzes koledžas akadēmiskā un vispārējā personāla mobilitāšu īstenošanu (kopā 18 mobilitātes), kā arī izvērtējot Covid-19 pandēmijas izplatību, Valsts izglītības attīstības aģentūra pagarināja divu Erasmus+ programmas projektu īstenošanas periodu, nosakot, ka:

1. Finansējuma līgumos Nr.2019-1-LV01-KA103-060098 un Nr.2019-1-LV01-KA103-060098-LV projekta sākuma datums ir 2019.gada 1.jūnijs un projekta beigu datums ir 2021.gada 30.septembris.

2. Finansējuma līgumos Nr.2020-1-LV01-KA103-077217 un Nr.2020-1-LV01-KA103-077217-LV projekta sākuma datums ir 2020.gada 1.jūnijs un projekta beigu datums ir 2022.gada 31.maijs.

2021.gada 14.aprīlī

Valsts robežsardzes koledžai ir piešķirta Erasmus Augstākās izglītības harta 2021.-2027.gadam

Valsts robežsardzes koledžai ir piešķirta Erasmus Augstākās izglītības harta (ECHE) nākamajam programmas plānošanas periodam no 2021. līdz 2027.gadam. Eiropas Komisijas tīmekļvietnē norādīts, ka Erasmus Augstākās izglītības harta nosaka vispārēju kvalitātes ietvaru Eiropas līmeņa un starptautiskās sadarbības aktivitātēm, ko augstākās izglītības iestādes īsteno Erasmus+ programmas ietvaros. Erasmus+ ir Eiropas Savienības programma, kas atbalsta izglītību, apmācības, jaunatnes un sporta jomu Eiropā.

Erasmus Augstākās izglītības hartas piešķiršana ir obligāts priekšnoteikums, lai augstākās izglītības iestādes, kas atrodas programmas valstīs (kādā no 27 Eiropas Savienības valstīm, Maķedonijā, Serbijā, Turcijā, Norvēģijā, Islandē un Lihtenšteinā) varētu piedalīties Erasmus+ mobilitātes aktivitātēs un/vai inovāciju un labas prakses sadarbības projektos.


Foto: VRK

2021.gada 13.aprīlī

Kadeti uzsākuši mācības Valsts robežsardzes koledžā


Noslēdzās papilduzņemšana mācībām Valsts robežsardzes koledžā. Pēc dokumentu iesniegšanas kandidāti veica veselības pārbaudi un kārtoja atlases pārbaudījumus. Kandidāti, kuri tika atzīti par dienestam Valsts robežsardzē atbilstošiem tika iecelti kadetu kandidātu amatos un četru nedēļu laikā apguva Robežsargu profesionālās sagatavošanas kursa programmu. Šajā periodā kadetiem kandidātiem veidojās izpratne par dienestu Valsts robežsardzē, to organizāciju un darbības pamatiem, viņi iepazinās ar normatīvo regulējumu, apguva pamatzināšanas par šaujamieročiem un vispārējās iemaņas ierindas sagatavotībā, kā arī darbojās praktiski.

Pēc sekmīgas sagatavošanas programmas apguves kadeti kandidāti slēdz līgumus par mācībām Valsts robežsardzes koledžā un turpmāko dienestu Valsts robežsardzē. Kopumā ir noslēgti 38 līgumi. Kadeti kandidāti ir iecelti kadetu amatos un mācās profesionālās tālākizglītības programmā “Robežapsardze”.

Tiem, kas nepaspēja pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā, būs iespēja to izdarīt pamatuzņemšanā, kas plānota no š.g. 1.jūnija līdz 23.jūlijam.


Foto: A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 17.martā

Pieredzes stāsti: Izmantoju piedāvāto iespēju


Jaunākā inspektore kaprāle Anastasija Isakova dien Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Silenes robežapsardzības nodaļā. Š.g. februāra beigās viņa absolvēja Valsts robežsardzes koledžu, iegūstot kvalifikāciju „Valsts robežsardzes inspektors”.

“Kad mācījos Daugavpils 16.vidusskolā, izvēlējos apgūt vidējās izglītības profesionāli orientētā virziena programmu, kur skolēnus sagatavo tālākai apmācībai robežsargu, policistu un ugunsdzēsēju profesijās. Šī joma mani uzrunāja, tāpēc iestājos Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk – VRK),” – stāsta Anastasija. “Mācību laikā izmantoju piedāvāto iespēju apmeklēt fakultatīvās nodarbības VRK Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centrā un man iepatikās – būšu kinologs! 2020.gada novembrī VRK piedzima 11 kucēni, pēc testēšanas derīgie kucēni tika sadalīti, bet kucēns vārdā “Kleo Robežas Sargs” gaidīja, kamēr es nokārtošu profesionālās kvalifikācijas eksāmenu un mani pārcels jaunākā inspektora amatā. Rezultātā man izdevās panākt iecerēto! Ja ir iespēja, tad tā ir jāizmanto!” – secina kaprāle Isakova.

Arī tu vari izmantot iespēju un kļūt par robežsargu! Vairāk informācijas atradīsi mūsu tīmekļvietnē www.vrk.rs.gov.lv sadaļā „Reflektantiem, Uzņemšanas noteikumi”.


Foto: VRS

Foto

2021.gada 15.martā

Saņemts video atmiņu stāsts

Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) atmiņu stāstu akcijas ietvaros ir saņemts pirmais video stāsts, ko iesūtīja VRS Viļakas pārvalde. Video dokumentā apkopotas piecu esošo un bijušo VRS Viļakas pārvaldes robežsargu: Vara Pētersona, Jura Dmitrijeva, Ēvalda Vancāna, Viktora Graudumnieka un Gunāra Abricka atmiņas, kurās tiek stāstīts par Viļakas pārvaldes pirmsākumiem un tās pakāpenisku attīstību līdz mūsdienām.

Video stāsts ir skatāms šeit.

Atmiņu stāstus skatīt Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē” .


Atbalstiet akciju ar savu stāstu! Atmiņu stāstu ir iespējams iesūtīt arī video formātā.

2021.gada 12.martā

Valsts robežsardzes koledža izvērtē paveikto 2020.gadā


Š.g. 10.martā norisinājās Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) 2020.gada darbības rezultātu izvērtēšanas sanāksme videokonferences režīmā.

Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins ziņoja par nozīmīgākajiem 2020.gadā realizētajiem pasākumiem, pieminot ka sakarā ar valstī pastāvošo epidemioloģisko situāciju daļa plānoto pasākumu tika izpildīta daļēji vai atcelta, tomēr VRK personāls spēja nodrošināt pilnvērtīgu mācību procesa norisi, nodrošinot e-apmācību sistēmas attīstīšanu. 2020.gadā apmācāmie 35% profesionālās tālākizglītības programmas “Robežapsardze” apguva attālināti, savukārt pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības “Robežapsardze” pilna un nepilna laika studijās attālināto studiju īpatsvars sastādīja 32%. Runas nobeigumā M.Petrušins informēja par 2021.gada prioritātēm.

Sanāksmes laikā atzinīgus vārdus pauda Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts, pateicoties VRK personālam par ieguldījumu izvirzīto mērķus sasniegšanā un VRK attīstībā.

VRK Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvedis Uldis Barkāns ziņoja par dienesta darbības rezultātiem un kinoloģijas apmācību koncepcijas uzdevumu īstenošanu.

Savukārt Valsts robežsardzes koledžas direktora vietnieks (dienesta organizācijas jautājumos) pulkvedis Aivars Uzulnīks ziņoja par VRK robežsargiem un darbiniekiem piešķirtajiem goda nosaukumiem dažādās nominācijās.

• Goda nosaukums „Gada labākais virsnieks mācību jomā (akadēmiskais personāls)” piešķirts VRK Vispārizglītojošo priekšmetu katedras lektoram pulkvežleitnantam Mārtiņam Spridzānam;

• Goda nosaukums „Gada labākais vispārējā personāla virsnieks” - VRK Izglītības koordinācijas nodaļas galvenajai inspektorei majorei Intai Madžulei;

• Goda nosaukums „Gada labākais instruktors” - VRK Profesionālās izglītības dienesta Pirmās mācību rotas inspektoram virsseržantam Aigaram Dubrovskim;

• Goda nosaukums „Gada labākais darbinieks izglītības un administratīvajā jomā” - VRK Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecākajam speciālistam Artim Vītolam;

• Goda nosaukums „Gada labākais darbinieks nodrošinājuma jomā” - VRK Bruņojuma un inženiertehnisko līdzekļu dienesta vecākajai speciālistei Marinai Bērziņai;

• Goda nosaukums „Gada labākais darbinieks uzkopšanas jomā” - VRK Profesionālās un taktiskās apmācības centra sētniekam Aleksejam Miroļubovam;

• Goda nosaukums „Gada labākais darbinieks transportlīdzekļu vadīšanas un mehānikas jomā” - VRK Profesionālās un taktiskās apmācības centra mehāniķim Valērijam Silagailim.


Foto: VRK

Foto

2021.gada 11.martā

Atmiņu stāsts no Vladimira Zaguzova dienesta dzīves

Š.g. 24.februārī Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcijas redkolēģija saņēma vēl vienu atmiņu stāstu no ilggadēja un pieredzes bagāta Valsts robežsardzes darbinieka – robežsardzes veterāna Vladimira Zaguzova, kurš apraksta robežsardzes flotes pirmsākumus.

Atmiņu stāstu skatīt Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē” .

Kā papildinājums šim atmiņu stāstam ir pievienots īss video (skatīt šeit), kurā redzams kutera nolaišanas ūdenī brīdis. Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes vēstures izpētes nodaļa pateicas robežsardzes veterānam Aivaram Āboliņam par iespēju publicēt šo vēsturisku video materiālu.

Atmiņu stāstu skatīt Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē” .


Ar nepacietību gaidīsim jaunus atmiņu stāstus, kas mums pavērs jaunas Latvijas Valsts robežsardzes vēstures lappuses!

2021.gada 10.martā

Robežsargu rindas papildina 32 jaunie robežsargi


Valsts robežsardzes koledža (turpmāk – VRK) viena gada laikā piedāvā apgūt profesionālās tālākizglītības programmu „Robežapsardze”. 2020.gada martā VRK Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas kadeti uzsāka mācības programmā „Robežapsardze”. Š.g. februāra beigās sekmīgi nokārtojot profesionālās kvalifikācijas eksāmenu, 32 kadeti saņēma profesionālās izglītības dokumentus par kvalifikācijas „Valsts robežsardzes inspektors” piešķiršanu. Kadeti tika pārcelti jaunākā inspektora amatos un saņēma „kaprāļa” uzplečus.

Par izrādīto centību mācību programmas apguvē un uzrādītām augstām sekmēm apbalvoti VRK Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas kadeti – Diāna Vilmane, Reinis Goldšmits, Jevgeņijs Kaļiņins un Valērija Anciferova.

Par izrādīto iniciatīvu un centību, veikto personīgo ieguldījumu VRK darbības attīstībā 2020./2021.mācību gadā, pasniedzot „VRK atzinības rakstu” Reinim Goldšmitam piešķirts goda nosaukums „Gada labākais mācību grupas vecākais: Otrā mācību rota”, savukārt sakarā ar izvirzīšanu goda nosaukumam „Gada labākais robežsargs” Tomam Šmitam piešķirts apbalvojums „VRK Goda raksts”.

Jaunie robežsargi turpina dienestu Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs: 14 devās dienēt Ludzas pārvaldē, 10 – Daugavpils pārvaldē, 3 – Ventspils pārvaldē, 3 – Rīgas pārvaldē un 2 –Viļakas pārvaldē.


Foto:A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 22.februārī

Šogad vecākā virsnieka kvalifikāciju ieguva 18 robežsargi


Sekmīgi aizstāvot diplomdarbus Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijā, Valsts robežsardzes 18 amatpersonas ieguva vecākā virsnieka kvalifikāciju un profesionālo bakalaura grādu robežapsardzē.

2018.gada rudenī robežsargi uzsāka nepilna laika studijas otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmā „Robežapsardze”. Programmas ilgums ir 2,5 gadi, šajā laikā tika sekmīgi apgūta studiju programma, izieta profesionālā prakse un aizstāvēta profesionālās prakses atskaite, izstrādāts un aizstāvēts diplomdarbs.

Diplomus par otrā līmeņa augstākās izglītības iegūšanu saņems robežsargi no Valsts robežsardzes štāba, Valsts robežsardzes koledžas un Valsts robežsardzes teritoriālajam pārvaldēm (Ventspils, Rīgas, Daugavpils, Viļakas un Ludzas). Iegūtā kvalifikācija Valsts robežsardzes amatpersonām dod iespēju dienēt Valsts robežsardzes vai Valsts robežsardzes koledžas vecāko virsnieku amatos.


Foto:A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 15.februārīĀdolfs Koņiševskis (18.12.1960. – 12.02.2021.)

Tikai atmiņas klusas

Kā mīļi un zināmi soļi

Palicējiem

Visu mūžu skan blakus.

/V. Grenkovs/


Piektdien, 2021.gada 12.februārī 60 gadu vecumā mūžībā aizgājis mūsu kolēģis Ādolfs Koņiševskis.


Ādolfs Koņiševskis dzimis 1960.gada 18.decembrī Rēzeknes novada Pušas pagastā. Mācījies Pušas pamatskolā, 1979.gadā Ludzas profesionāli tehniskajā skolā apguva specialitāti – šoferis – atslēdznieks un 1980.gadā ieguva vidējo izglītību Rēzeknē.


Ā.Koņiševskis strādājis Daugavpils depo par lokomotīves mašīnistu, 1987.gadā uzsāka darbu Puškina v.n. kolhozā par autoparka meistaru un 1991.gadā kļuva par galveno inženieri. Darba gaitas turpināja Rēzeknes rajona Pušas pagasta gāzes saimniecībā, tad Pārtikas un veterinārā dienesta Preiļu pārvaldes saimniecības daļā un no 2004.gada strādājis SIA “Latgales druka” par nodrošinājuma daļas vadītāju.


Savas darba gaitas Valsts robežsardzes koledžā, kā Valsts robežsardzes koledžas Bruņojuma un inženiertehnisko līdzekļu dienesta Ēku ekspluatācijas nodaļas speciālists, uzsāka 2018.gadā.


Visas dzīves garumā ir pilnveidojis savas zināšanas un profesionālās iemaņas.


Darbā Ā.Koņiševskis sevi pierādījis kā zinošs speciālists, kurš ar pilnu atdevi pildīja savus amata pienākumus, spēja uzņemties atbildību un labprāt sniedza palīdzību.


Kolēģi atcerēsies Ādolfa neizsīkstošo optimismu, smalko humora izjūtu un dzīvespriecīgumu. Ādolfs mūsu sirdīs paliks kā sirsnīgs, izpalīdzīgs un saimniecisks cilvēks, kā uzticīgs draugs un gudrs padomdevējs.


Skumju brīdī esam kopā un izsakām visdziļāko līdzjūtību Ādolfa Koņiševska ģimenei, A. Koņiševski pēdējā gaitā izvadot.


Valsts robežsardzes koledžas
kolektīvs

2021.gada 12.februārī

Publicēts Eiropas atzinības zīmes valodu apguvē projektu apkopojums

Eiropas Komisija publicējusi izdevumu, kurā apkopoti projekti, kas 2019.gadā ieguvuši Eiropas atzinības zīmi valodu apguvē. Izdevumā iekļauts arī Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekts no Latvijas – Valsts robežsardzes koledžas projekts “Profesionālās angļu valodas terminoloģija robežsargiem”.

Apkopojums pieejams Eiropas Savienības publikāciju vietnē.

2021.gada 8.februārī

Valsts robežsardzes koledžas kadeti nodeva robežsarga zvērestu


Sakarā ar Covid-19 izplatību svinīgais robežsarga zvēresta došanas pasākums šogad tika sadalīts trīs daļās. Piektdien, š.g. 5.februārī robežsarga zvērestu deva pēdējā pamatuzņemšanas grupa, t.i. kadeti, kuri mācības profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze” uzsāka 2020.gada septembrī.

Robežsarga zvēresta došanas pasākums norisinājās Valsts robežsardzes koledžas ierindas laukumā. Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības un visus piesardzības pasākumus, 20 kadeti svinīgi nolasīja zvēresta tekstu: “Es, robežsargs, zvēru būt godīgs un taisnīgs, uzticīgs Latvijas Republikai, pildīt dienesta pienākumus saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi, starptautiskajiem līgumiem, likumiem un citiem normatīvajiem aktiem, netaupot spēkus, veselību un dzīvību, sargāt Latvijas Republiku un tās neatkarību un kalpot sabiedrības vispārējām interesēm”.


Foto:A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 4.februārī

Kadets atspoguļo savu redzējumu par robežsarga zvērestu

Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas kadets ierindnieks Aleksandrs Linde pēc nodarbības “Valstiskā audzināšana” atspoguļoja savu redzējumu par robežsarga zvēresta došanas pasākuma nozīmi, cenšoties parādīt, ka viņš izjūt neizsakāmu lepnumu robežsarga zvēresta došanas brīdī. Pats A.Linde robežsarga zvērestu dos šī gada 5.februārī.

Uzzini, kā kļūt par robežsargu https://ej.uz/macibasvrk.

2021.gada 2.februārī

Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas iesaistās mājsēdes kontrolē


Aizvadītajās brīvdienās, š.g. 29. un 30.janvārī sadarbībā ar Valsts policiju mājsēdes kontrolē iesaistījās astoņas Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas. Patrulēšanas laikā tika pārbaudītas 58 personas, konstatēti 17 pārkāpumi un 2 gadījumos iedzīvotājiem doti preventīvi norādījumi.

Lai samazinātu risku inficēt vienam otru ar Covid-19, līdz 7.februārim nedēļas nogalēs (naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu, laikā no plkst.22:00 līdz plkst.5:00) ir noteikts pārvietošanās aizliegums. Tomēr ne visi ievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Š.g. 30.janvāra naktī veicot patrulēšanu Maltā, robežsargi pamanīja kādu ar kvadriciklu braucošu vīrieti. Pārbaudes laikā konstatēts, ka vīrietis atradās uz ielas bez attaisnojoša iemesla un aizpildīta pašapliecinājuma. Viņa vadītajam transportlīdzeklim nav piešķirtas valsts reģistrācijas numura zīmes, kā arī pašam vadītājam nav iegūta transportlīdzekļa vadītāja apliecība, turklāt viņš atrodas 2.1 promiļu alkohola reibumā.

Nākamajās brīvdienās arī ir plānots sniegt atbalstu Valsts policijai valstī noteikto ierobežojumu kontrolē, iesaistot Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas.


Foto: A.Fjodorovs, VRK

Foto

2021.gada 1.februārīAgris Labanovskis (08.06.1975. – 30.01.2021.)

Vēl bija jādzīvo,

Vēl jāskata bija daudzu dienu spožums

Un klusās naktīs sapņiem jāļaujas.

Vēl daudz bij ņemams, dodams, mijams,

Bet stunda nolikta bij dvēselei,

Kad mieru rast.

/Rainis/


2021.gada 30.janvārī pāragri aprāvās Valsts robežsardzes virsnieka, majora Agra Labanovska mūžs, pašā dzīves plaukumā – 45 gadu vecumā.


Agris Labanovskis dzimis 1975.gada 8.jūnijā Kārsavā. Mācījies Kārsavas vidusskolā. 1988.gadā pabeidza Kārsavas bērnu mūzikas skolas pūšamo instrumentu klasi, spēlēja skolas pūtēju orķestrī un dziedāja korī. No 1993.gada līdz 1995.gadam studēja Latvijas Policijas akadēmijā, pēc kuras apsolvēšanas uzsāka dienestu Valsts policijas struktūrās līdz 2006.gadam, tad līdz 2008.gadam strādāja Valsts probācijas dienesta vecākā referenta amatā.


Savas turpmākās dzīves gaitas izvēlējās saistīt ar dienestu Valsts robežsardzē. 2008.gadā uzsāka dienestu Valsts robežsardzes koledžā, kā Valsts robežsardzes koledžas Vispārizglītojošo priekšmetu katedras asistents. 2012.gada 8.februārī A.Labanovskim tika piešķirta dienesta pakāpe majors. Par priekšzīmīgu un teicamu dienesta pienākumu pildīšanu viņš tika daudzkārt apbalvots ar Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas apbalvojumiem.


Dienesta laikā majors A.Labanovskis sevi pierādījis kā augsti kvalificētu virsnieku, lielisku pedagogu apveltītu ar plašām zināšanām, kuras viņš nodeva nākamajiem robežsargiem gan profesionālās tālākizglītības, gan augstākās izglītības programmās, kā arī robežsargu kvalifikācijas celšanas kursos.


Majora A.Labanovska profesionalitāti Valsts robežsardze izmantoja arī dažādās darba grupās un starptautiskajos pasākumos. Piemēram, nozīmīgs viņa ieguldījums bija darbība Valsts robežsardzes darba grupā saistībā ar Administratīvās atbildības likuma ieviešanu Valsts robežsardzē, kur kopā ar kolēģiem Valsts robežsardzes koledžā asistents A.Labanovskis nodrošināja valstiski svarīga uzdevuma izpildi - robežsargu apmācību jaunā administratīvā procesa kārtībai.

Savukārt, valstij un sabiedrībai sūrajā pandēmijas laikā majors Agris Labanovskis apguva un attīstīja attālināto robežsargu apmācību, nodrošinot savā atbildības sektorā Valsts robežsardzes koledžas uzdevumu izpildi.


Būdams Valsts robežsardzes koledžas docētājs, majors A.Labanovskis piedalījās Eiropas Savienības izglītības programmas “ERASMUS+” akadēmiskā personāla mobilitāšu pasākumos. To ietvaros 2014.gadā Lietuvā viņš vadīja nodarbības M.Romeris universitātes Drošības zinātņu fakultātes studējošajiem, bet 2019.gadā Polijā dalījās ar savu pieredzi un vadīja nodarbības Polijas Policijas Akadēmijas studējošajiem.


Sekmējot Valsts robežsardzes personāla izglītības līmeņa paaugstināšanu, majors A.Labanovskis piedalījās FRONTEX Aģentūras semināros par pasniedzēju darba organizāciju, pasniedzēju apmaiņu un pārrobežu noziedzības apkarošanu. Viņš arī aktīvi darbojās Eiropas savienības patvērumu meklētāju un izraidīšanas fonda ietvaros īstenotajā projektā, sagatavojot modernus interaktīvos mācību līdzekļus.


Būdams stalts un brašs robežsargs, majors Agris Labanovskis ar pilnu atdevi piedalījās Valsts robežsardzes koledžas parādes vienībās un svinīgajos pasākumos. Bieži viņam tika uzticēts viens no cēlākajiem goda pienākumiem - būt par Valsts robežsardzes koledžas karognesēju.

Viņš labprāt iesaistījās arī Valsts robežsardzes reprezentēšanas pasākumos, profesionāli un labvēlīgi komunicējot ar bērniem un pieaugušajiem, rādīdams ar savu piemēru kādam jābūt īstam robežsargam.


Un tāds - īsts Latvijas robežsargs Valsts robežsardzes virsnieks majors Agris Labanovskis palika līdz galam!


Kolēģi un draugi Agri atcerēsies kā draudzīgu, inteliģentu, izpalīdzīgu, dzīvespriecīgu un pozitīvu cilvēku. Viņš spēja rast atbalsta vārdus kolēģiem un kadetiem dažādās dzīves situācijās. Mums visiem pietrūks viņa zināšanu, vieduma, atbalsta, dzīves gudrības un ieguldījuma robežsargu jaunās paaudzes sagatavošanā.


Agra Labanovska piemiņai tapušas foto atmiņas par dienesta gaitu Valsts robežsardzes koledžā


Izsakām visdziļāko līdzjūtību Agra Labanovska tuviniekiem — ģimenei, draugiem un visiem, kam sāp Agra Labanovska pāragrā aiziešana.

Valsts robežsardzes koledžas
kolektīvs

2021.gada 1.februārī

Valsts robežsardzes koledžā kadeti dod zvērestu


Š.g. 29.janvārī Valsts robežsardzes koledžas Pirmās mācību rotas 38 kadeti deva robežsarga zvērestu. Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības un visus piesardzības pasākumus, robežsarga zvēresta došanas pasākums norisinājās Valsts robežsardzes koledžas ierindas laukumā, kur kadeti nolasīja zvēresta tekstu. Pēc zvēresta došanas kadeti turpinās mācībās profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze”, kuras uzsāka 2020.gada septembrī.


Foto:A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 31.janvārī

Aktuālie iepirkumi starptautiskā projekta ENI-LLB-2-269 “Robežapsardzības iestāžu kapacitātes stiprināšana pārrobežu kontrabandas un nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā, attīstot kinoloģijas dienestus” ietvaros

Šobrīd ir izsludināti trīs iepirkumi šī projekta ietvaros:

• Valsts robežsardzes koledžas 13.01.2021. izsludinātais iepirkums VRK 2021/12-ENI-LLB-2-269 “Infrasarkano starojumu aizturošo kamuflāžas apmetņu piegāde”. Piedāvājumu iesniegšanas termiņš 15.02.2021.

• Valsts robežsardzes koledžas 27.01.2021. Izsludināts iepirkums VRK 2020/10-ENI-LLB-2-269 “Speciālā ekipējuma (inventāra) suņu apmācībai un uzturēšanai piegāde”. Piedāvājumu iesniegšanas termiņš 17.02.2021.

• Nodrošinājuma valsts aģentūras 28.01.2021. izsludinātais iepirkums IeM NVA/2020/111 “Speciāli aprīkotu mikroautobusu (suņu pārvadāšanai) piegāde. Piedāvājumu iesniegšanas termiņš 26.02.2021.

Piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir beidzies Valsts robežsardzes koledžas 06.01.2021. izsludinātajam iepirkumam VRK 2020/11-ENI-LLB-2-269 “Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centra jumta un bēniņu renovācija”.

Plašāka informācija par aktuālajiem iepirkumiem pieejama Elektronisko iepirkumu sistēmā www.eis.gov.lv.

Projekta kopējā plānotā summa 1 103 026,96 euro, no tiem 992 724,26 euro - Eiropas Savienības finansējums un 110302,70 euro - nacionālais finansējums.

Projekta realizācijas laiks: 2020.gada 1.augusts – 2022.gada 31.jūlijs.

2021.gada 26.janvārī

Īstenots projekts „Konvojnieku kapacitātes stiprināšana”

Valsts robežsardzes koledžā tika īstenots Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda (turpmāk – Fonda) 2014. – 2020.gada programmas projekts Nr.VRK/PMIF/2019/2 „Konvojnieku kapacitātes stiprināšana”. Valsts robežsardzes koledža (turpmāk – VRK) pabeidza realizēt projektu 2020.gada 31.decembrī, sasniedzot projekta izvirzīto mērķi - pilnveidots konvojnieku mācību process. Projekts realizēts 85 372,20 euro apmērā, no tiem Fonda finansējums 64 029,15 euro, nacionālais līdzfinansējums – 21 343,05 euro.

Projekta īstenošanas rezultātā ir pilnveidotas VRK personāla zināšanas trīs pieredzes braucienos konvojēšanas labākās prakses pārņemšanā (Lietuva, Polija, Nīderlande) un divos pieredzes braucienos labākās prakses pārņemšanā cilvēktirdzniecības upuru atpazīšanas jomā (Polija un Lietuva). Projekta ietvaros izstrādātas divas kvalifikācijas paaugstināšanas programma “Konvojnieku apmācība” un „Cilvēktirdzniecības upuru atpazīšana atgriešanas un patvēruma procedūrās”, kā arī izstrādāti mācību – metodiskie materiāli: četri plakāti, četras mācību filmas un seši interaktīvie mācību līdzekļi. Projekta laikā apmācītas 135 Valsts robežsardzes amatpersonas.


Kontaktpersona: Aigars Zvaigzne e-pasts: aigars.zvaigzne@rs.gov.lv tel.64603683


Šī publikācija ir veidota ar Patvērumu, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu.
Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardzes koledža.


Šo projektu finansē Eiropas Savienība
This project is funded by the European Union

2021.gada 22.janvārī

Saņemts pirmais atmiņu stāsts

Saņemts pirmais atmiņu stāsts

2020.gada 10.decembrī Valsts robežsardze izsludināja atmiņu stāstu akciju „Es – Valsts robežsardzē”, kurā tiek aicināts piedalīties ikviens, kurš sirdī jūtas piederīgas robežsargu saimei, un uzrakstīt īsu atmiņu stāstu par savā dienesta gaitā vai darba ikdienā personīgi piedzīvoto.

Ir saņemts pirmais atmiņu stāsts, ko uzrakstīja robežsardzes majors Aleksandrs Lārmanis. Savā stāstā viņš apraksta robežsardzes aviācijas jomas pirmsākumus un savus piedzīvojumus pirmajos lidojumos ar motordeltaplānu gar Latvijas valsts robežu.

Atmiņu stāstu skatīt Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē” .


Ar nepacietību gaidīsim jaunus atmiņu stāstus, kas mums pavērs jaunas Latvijas Valsts robežsardzes vēstures lappuses!

2021.gada 22.janvārī

Valsts robežsardzes koledžas kadeti deva robežsarga zvērestu


Š.g. 21.janvārī, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības un visus piesardzības pasākumus, Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) 38 kadeti deva robežsarga zvērestu. VRK Profesionālās izglītības dienesta Pirmās mācību rotas un Otrās mācību rotas kadeti mācības profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze” uzsāka 2020.gada septembrī. Robežsarga zvēresta došanas pasākums norisinājās Valsts robežsardzes koledžas ierindas laukumā, kur kadeti nolasīja zvēresta tekstu. Viņus sveica Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins, akcentējot, ka 2020.gada 1.decembrī stājās spēkā jaunais Valsts robežsardzes likums, kas paredz, ka robežsargs, stājoties dienestā Valsts robežsardzē, dod robežsarga, nevis amatpersonas zvērestu: “Jums ir tas gods būt pirmajiem, kas dod robežsarga zvērestu, un tā ir atbildība, godam sargāt Latvijas Republiku un tās valsts robežu!”


Foto:A.Vītols, VRK

Foto

2021.gada 8.janvārī

Starptautiskā projekta kontrabandas un nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā realizācijas gaita


2020.gada 9.jūlijā Valsts robežsardzes koledža noslēdza granta līgumu Nr.1S-232 ar Lietuvas Republikas iekšlietu ministriju par projekta ENI-LLB-2-269 “Robežapsardzības iestāžu kapacitātes stiprināšana pārrobežu kontrabandas un nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā, attīstot kinoloģijas dienestus” (turpmāk – Projekts) realizēšanu. Projekta partneri ir Baltkrievijas Republikas Robežapsardzības komiteja un Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes dienests.

Projekta ietvaros paredzēti vairāki pasākumi, kas vērsti uz robežapsardzības iestāžu kinoloģijas jomas attīstību, t.i. apmācību semināri, Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra ēkas jumta un bēniņu renovācija, kā arī speciālā ekipējuma (inventāra) un suņu pārvadāšanai paredzēto mikroautobusu iegāde. Projekta ietvaros jau norisinās vairākas iepirkuma procedūras.

Projekta realizācijas gaitā ir plānots organizēt kopumā 12 apmācību seminārus Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā, kuros piedalīsies projektā iesaistīto iestāžu kinologi, kā arī eksperti no ārvalstīm. 2020.gada 19.-23.oktobrī Valsts robežsardzes koledža organizēja pirmo apmācību tiešsaistes semināru. Šo semināru vadīja kinoloģijas jomas eksperts no Somijas Tero Väänänen, izskatot jautājumus par dienesta suņu uzrādīšanas apmācību metodiku un tehniku. Seminārā piedalījās Latvijas Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu kinologi, kā arī Lietuvas partnera un Baltkrievijas partnera pārstāvji. Nākamais apmācību seminārs ir plānots februārī un to organizēs Lietuvas partneris.

Projekta kopējā plānotā summa 1 103 026,96 euro, no tiem 992 724,26 euro - Eiropas Savienības finansējums un 110302,70 euro - nacionālais finansējums.


Foto: VRK

Foto

2021.gada 5.janvārī

Noslēdzies projekts „Robežsargu komunikācijas prasmju pilnveide angļu valodā”


Laika posmā no 2019.gada 19.decembra līdz 2020.gada 23.decembrim sadarbībā ar Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes dienesta Robežsargu skolu tika īstenots projekts „Robežsargu komunikācijas prasmju pilnveide angļu valodā”.

Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras (Frontex) un Valsts robežsardzes koledžas noslēgtā granta līguma Nr.2019/301/TRU ietvaros 2020.gada 18.decembrī Valsts robežsardzes koledžā norisinājās noslēdzošā projekta aktivitāte - starptautiskais tiešsaistes seminārs.

Projekta ietvaros tika realizēti vairāki pasākumi:

- izstrādāta mācību kursu programma un elektroniskais mācību kurss angļu valodas profesionālajā terminoloģija robežsargiem, kuri plāno piedalīties Frontex kopējās operācijās;

- izstrādāts metodiskais materiāls pasniedzējiem;

- īstenoti trīs kopēji mācību kursi Latvijas un Lietuvas robežsargiem un divi mācību semināri projekta īstenošanā iesaistītājiem svešvalodas pasniedzējiem;

- uzlabota projektā iesaistīto robežsargu izglītības iestāžu mācību bāze, iegādājoties planšetdatorus un citu aprīkojumu, kurš tiks izmantots svešvalodu apmācībā.

Projekta rezultātā 62 robežsargi (30 – Latvijā un 32 – Lietuvā) uzlaboja savas ar Frontex aktivitātēm saistītās angļu valodas terminoloģijas zināšanas, kā arī pilnveidoja komunikācijas prasmes starptautiskajā vidē, kurām ir būtiska nozīme sekmīgai uzdevumu veikšanai un sadarbībai ar Eiropas Savienības dalībvalstu kolēģiem Frontex kopējās operācijās pie Eiropas Savienības ārējām robežām.


Foto:A.Vītols, VRK

Foto


Jūsu jautājums


Sporta centrstelefons: 64603670 (informācija, laiku rezervēšana)


 


 
Informācijai

Lapa apmeklēta 348997 reizes
Pēdējās izmaiņas veiktas: 13.01.2022.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz
Valsts robežsardzes koledžu obligāta.
Kontakti

Zavoloko iela 8, Rēzekne, LV 4601

Tālr. 64603690 Fakss: 64603681

E-adrese

vrk@rs.gov.lv
Sekojiet mums

 
© 2021 Valsts robežsardzes koledža, Visas tiesības aizsargātas.